Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Ati1979 válasza gyvince (#43150) üzenetére


Ati1979
veterán

Olyan ami biztosan nem romlik el olyan nincs. Esetleg, valami cserélhető kábeles.

(#43149) bucsher

-1 :DD

(#43152) szentkuti11 válasza Ati1979 (#43148) üzenetére


szentkuti11
addikt

Basszuskedvelőknek továbbra is azt mondom, hogy csak az E10-et érdemes.

(#43153) gyvince válasza szentkuti11 (#43152) üzenetére


gyvince
senior tag

én kimondottan az vagyok :D szal E10 :P

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#43154) Ati1979 válasza szentkuti11 (#43152) üzenetére


Ati1979
veterán

Azoknak is inkább e30 szerintem... :)

(#43155) kemcso válasza gyvince (#43153) üzenetére


kemcso
Ármester

kimondottan :((( grrr

(#43156) gyvince válasza kemcso (#43155) üzenetére


gyvince
senior tag

javítva :D

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#43157) raven12 válasza Ati1979 (#43154) üzenetére


raven12
senior tag

úgyám :U A VSD1 is basshead már szerintem. Jó illesztékkel durván adja az ívet, és sokkal jobban szól szerintem (E10-nél) :)

szerk: Mi csak a Shure ügyekben nem értünk egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#43158) Ati1979 válasza raven12 (#43157) üzenetére


Ati1979
veterán

Végre valamiben egyetértünk! :DD

(#43159) Moleman válasza raven12 (#43157) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem is. A saját Sony hibrid bogyóimmal próbáltam a VSD1-et, nagyon basshead volt, sokkal inkább, mint az E30.

(#43160) contaxg válasza Moleman (#43159) üzenetére


contaxg
veterán

A VSD1 nem egy csoda fülhallgató. Nem értem mitől annyira jó. :U
OK, az átlagnál biztos, hogy jobb. De hangzásbeli hiányosságai alapján nem gondolom kiemelkedő vételnek 45 dollárért. Sőt, a vezetéke is elég vékonyka.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43161) Ati1979 válasza raven12 (#43157) üzenetére


Ati1979
veterán

A vsd1 nagyon rendben van az biztos. Basshead-nek azért nem mondanám.

Lehet! :DD

Amúgy a találkozó végén meghallgattam az monster fejest. Annak olyan volt a hangja mint egy massza! :)

Se magas se mély csak közép. :)
Minden be volt zsúfolva középtartományba! :DDD

(#43160) contaxg

Nekem csak a magsával voltak problémáim. Viszont ezt általában az összes fülesről el lehet mondani abban a kategóriában. Meg még árban följebb is.
Amúgy kicsit több pénzért sokkal jobb a gr07, és ár / érték arányban is jobb.

Hát igen a vsonic fülesek tényleg nem tűnnek strapabírónak. Erre igazán odafigyelhetne a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#43162) contaxg válasza Ati1979 (#43161) üzenetére


contaxg
veterán

Na a magasakról annyit, hogy visszakaptam a PL50-et és belehallgattam. A zongorának olyan volt a hangja mintha csontokat püföltek volna össze. Éljenek az armatúrás fülesek!! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43163) Ati1979 válasza contaxg (#43162) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért a pl50 nem egy jól sikerült füles szerintem. :)

A w4r is armatúrás! ;)

Meg a 846 is. Bár az neked nem tetszik tudom...

[ Szerkesztve ]

(#43164) Moleman válasza Ati1979 (#43163) üzenetére


Moleman
addikt

Az Aurvanával azóta is vállalhatatlan álmaim vannak, úgyhogy én is az armatúrák védelmére kelnék. :D Bár azt sose bántam meg, hogy nem PL50-et vettem.

(#43165) contaxg válasza Ati1979 (#43163) üzenetére


contaxg
veterán

Tudtommal a PL50-ben egy elég jó minőségű (nem olcsó) armatúra egység van. Attól hogy egy, vagy négy szól benne igazából nem lesz (sokkal) jobb tonálisan.

A Shure-ok (a saját 530-as is) nekem borzasztó kényelmetlenek. Nagy, bumszli füldugók mind.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43166) Ati1979 válasza Moleman (#43164) üzenetére


Ati1979
veterán

Gondolom akkor az lesz a következő fülesed. Szerintem nem lenne rossz választás. :)

(#43165) contaxg

Hát azért a 3-4 armatúrás fülesek már sokkal jobbak. Az egy armatúra elég gyenge szokott lenni magasban és mélyben is. Lásd se315.

Igen valóban nem mindenkinek kényelmesek. A 846-nak már akkora háza hogy nem is fér bele mindenki fülébe. Például egy kisebb női fülbe nem megy bele az biztos.

(#43167) Moleman válasza Ati1979 (#43166) üzenetére


Moleman
addikt

Most, hogy értek bennem a tapasztalatok, valószínűleg. A GR07 és a RE-400 van még versenyben, a GR07-et hallgattam elsőnek, nagyon tetszett, de az Aurvana elsöpörte. (Az Aurvana 13 ezer forintos beszerzéséről lemaradtam, valaki leírná a sztorit? :B Annyiért most azonnal megvenném. :) )

[ Szerkesztve ]

(#43168) #16820480 válasza Ati1979 (#43166) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kell ahhoz női fül, nekem sem fért bele rendesen a fülembe. Tegnap viszont az egy napos kirándulásra a 215-öt vittem magammal, mert leginkább csak a vonaton filmet nézni kellett, az valami elképesztően picike és kénylemes.

Egyébként nekem is jobban bejönnek az armatúrások fülesben. Dinamikusból szerintem valahol a GR07-nél van az a határ, amit még a dinamikus meghajtóból ki lehet hozni, afelett már nem érdemes erőltetni. Az IE800 például kifejezetten nem tetszett, szerintem túl sokat akartak belőle kihozni, de nem igazán sikerült úgy.

(#43169) jenei1994


jenei1994
addikt

Emag-rol rendeltem egy Sony MDR-EX10LPB fülhallgatót 2090 ft szerintem ajándék.

Majd holnap elválik milyen lesz. :C :)

(#43170) kemcso válasza Moleman (#43167) üzenetére


kemcso
Ármester

Amazonon akciós volt, úgy vette a tulaj. Jah és az USÁban...

Armatúrás vita: 1-2 armatúrásban vannak hiányosságok hang terén, de sztem 3-tól már kb meg tudják az egész tartományt jeleníteni. A W4R-re asszem el lehet mondani, hogy a többségnek tetszik a hangja...

(#43161) Ati1979 a GR07 kábelére mindent lehet mondani, csak azt nem hogy vékony :)) A VSD1-é vékony, ez az új módi, viszont ha cserélhető kábeles lesz a VSD3, akkor megoldották ezt...

(#43171) Ati1979 válasza kemcso (#43170) üzenetére


Ati1979
veterán

Oké nem vékony. De azért nem egy shure kábel.

Sajnos én nagyon nem bízok ezekben a nem cserélhető kábelekben. Egyszer elromlik aztán vége sajnos.

Igen szerintem vsd3 az lesz és akkor végre rátérnek a helyes útra... :)

(#43172) contaxg válasza kemcso (#43170) üzenetére


contaxg
veterán

De attól még tonálisan elég rosszak... plussz: zeneitlen, lélektelen a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43173) kemcso válasza Ati1979 (#43171) üzenetére


kemcso
Ármester

Shure kábellel kocsit lehet húzni...

A cserélhető kábel nagy előny, ezt elfogadom. De ha mindez nem társul jó hanghoz, akkor megette a fene :D

(#43172) contaxg W4R-nek nekem kif. tetszik a hangja, és nem érzem zeneietlennek. De a dinamikusokban azt gondolom, hogy a GR07 fölött nincs alternatíva, ha feljebb akarsz lépni, akkor BA...

(#43174) contaxg válasza kemcso (#43173) üzenetére


contaxg
veterán

GR07-nél drágább fülhallgatót venni az én álláspontom szerint teljesen értelmetlen pénzkiadás

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43175) Ati1979 válasza kemcso (#43173) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez így van. Shure-ban leginkább 425-től felfele érdemes gondolkodni szerintem.
Dinamikusokban tényleg nincs alternatíva. Esetleg az ie800, de az árát az sem éri meg.

(#43174) contaxg

Ez szerintem is igaz esetek többségében. Esetleg nagyon jó armatúrásat lehet még venni nagyon drágán.
És ehhez persze kell a megfelelő lejátszó is.

Az összes többi esetben elég a gr07.

(#43176) wolfman válasza Ati1979 (#43171) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, sajnos ez igaz. Volt már nekem olcsóbb, drágább, mindenféle fülesem is (most van a legdrágább a GR07 személyében), de eddig mindegyiknek az lett a veszte, hogy megtört a kábel (pedig mindig nagyon vigyázok rájuk, saját tokjukban hordtam őket), korábbi GR06-nak is, pedig igen minőségi a kábelezése. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#43177) Ati1979 válasza wolfman (#43176) üzenetére


Ati1979
veterán

Mindenesetre az új cserélhető kábeles felhozatala a vsonicnak bizokodásra ad okot! :)

Én nem vennék nem cserélhető kábeles fülest. Nálam is sok tönkrement már sajnos. :(

(#43178) kemcso válasza contaxg (#43174) üzenetére


kemcso
Ármester

Többnyire igazat adok neked, utcai hallgatásra sztem sem érdemes drágábbat.

(#43179) dobobazsy


dobobazsy
őstag

a hétvégén vettem egy Sennheiser CX200 II fülest, tök boldog voltam, nagyon tetszik amit tud a telómról hajtva. bejöttem ide olvasni róla, és elkeseredtem. csak nekem tetszik a hangja? :(
6500 Ft volt a Media Markt-ban, azt hittem ez jó vétel, de akkor ezek szerint mégse.
ennyivel jobbak lennének az ajánlott listán lévő Sony és Maxell in-ear fülesek?

(#43180) Ati1979 válasza dobobazsy (#43179) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem van itt a közelben egy ilyen fülesem. Igen gyenge darab.

Nem, annyi pénzért jobbat is kaphattál volna. 10k körüli összegért meg már tényleg jó fülesek vannak!

(#43181) dobobazsy válasza Ati1979 (#43180) üzenetére


dobobazsy
őstag

miért gyenge? kifejtenéd? :)
nekem Samsung, Philips füleseim voltak, és amikor azok után meghallgattam haver CX215-ösét lehidaltam. nem érdekelt mi mennyivel jobb, nekem is olyan kellett. így megvettem a cx200-ast. (elvileg ugyan az)

végülis már mindegy, csak kiváncsi lennék a véleményedre

(#43182) kemcso válasza dobobazsy (#43181) üzenetére


kemcso
Ármester

Kb mindenben... Részletesebb, nem ül rá a mély a többi tartományra, van magas, közép, tisztább a hangzás...

(#43183) contaxg


contaxg
veterán

Melyik RHA fülest hallgattuk a hétvégén?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43184) Ati1979 válasza dobobazsy (#43181) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze. :)

Ezek az sh fülesek V karakterisztikájúak, leginkább basshead fülesnek. A mély túlzottan sok, ráül a közép tartományra, a közép nagyon visszafogott, a súlya - a mélyhez képest, és részletessége harmat gyenge. A magasról nem is érdemes beszélni ebben az árkategóriában. Ez így összességében egy elég torz és olcsó hangzást eredményez.

Szóval egy teljesen elbatázott füles max 3k-s hanggal. Igazából ezek felett a sennheiser-ek fölött elhaladt az idő. Javaslom egy soundmagic e30 és vsonic vsd1 füles meghallgatását.

(#43185) kemcso válasza contaxg (#43183) üzenetére


kemcso
Ármester

RHA 750-est

(#43186) dobobazsy válasza Ati1979 (#43184) üzenetére


dobobazsy
őstag

igen, van valami abban amiket mondasz.
mély az van rengeteg, közép visszafogottabb, viszont a magassal nekem nincs bajom.
EQ-val próbáltam kompenzálni a hangot, és nekem bejön.
addig a jó, amíg nem hallok jobbat, legalább addig tetszik és nem ér csalódás :DDD

köszi az okosítást!

(#43187) contaxg válasza kemcso (#43185) üzenetére


contaxg
veterán

Gyári illesztékkel hallgattuk? Mert elég sötétke volt a hangja emlékeim szerint és a Whathifi homlokegyenest mást ír róla. O.o Clarity, Good detail

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43188) kemcso válasza contaxg (#43187) üzenetére


kemcso
Ármester

Ki mivel, én a saját Sony hybridemmel :D
Igen, sötét volt szerintem is. Biztos nem szponzorált "teszt", ááá dehogy, hogy gondolok én ilyet... ;]

(#43189) Ati1979 válasza dobobazsy (#43186) üzenetére


Ati1979
veterán

A mélynek nemcsak a mennyiségével, hanem a minőségével is van gond. Az E30-at hallgasd meg a mélyet akarsz. ;)
A közép no comment.
Valószínűleg akkor még nem hallottál jó magassal rendelkező fülest. Olyat ebben az árkategóriában nem találsz az biztos. :)
Amúgy a magas hangok "hiteles" visszadása a legnehezebb (legalábbis szerintem). A legtöbb lejátszó és füles ott bukik általában...

Hát azzal megint nem sokra mész. :)
Nincs mit! Szerintem próbálj egy kicsit hallgatózni. Nem véletlenül írjuk ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#43190) honfoglalo válasza kemcso (#43188) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A Whathifi-n elég érdekes tesztek szoktak lenni, mint pl. ez a Beats 5 csillagos.vagy a cx300II is...

A Joker-es tesztek számomra megbízhatóbbak, vagy még akár az Innerfidelity is. Mondjuk a vásárlói értékelések sem arról számolnak be, hogy fos lenne.

Ez a sötét hangzás talán kicsit az E10-re emlékeztet, egyébként ez a füles rap-re, mainstream-re jó igazán, klasszikus, vagy igényesebb hangszeres zenében szerintem (is) csúnyán elvérzik mondjuk a GR07-hez képest. Egyébként nekem a Sony hybriddel nem izolál igazán jól (hiába rendeltem meg 4 ezerért :) ), a sima gyárival kellemesebb, meg amúgy jobban is néz ki.

De továbbra sem látok egyetlen hasonló kialakítású-minőségű és garanciájú fülest az árkategóriájában, ami jobban szólna, akkor se, ha nektek nem tetszik annyira. :D

(#43191) Ati1979 válasza honfoglalo (#43190) üzenetére


Ati1979
veterán

Egyik sem megbízható. :N Mind fizetett teszt (szerintem).

(#43192) honfoglalo válasza Ati1979 (#43191) üzenetére


honfoglalo
senior tag

:D a http://theheadphonelist.com/ mitől lenne fizetett, áruld már el? Szerintem elég korrekten ajánl, ha követed akár a head-fi joker-es topicot, láthatod, hogy mindenfélét ajánl a GR07-től elkezdve a Yamaha-n át az RHA-ig nem szokott elfogult lenni érzésem szerint, és a pontozás is elég korrekt. (itt sokkal inkább vannak fizetett Shure és Vsonic-os ügynökök :P). Persze az is lehet, hogy mindenki fizet neki, akkor meg egy gazdag ember. :)

Nekem legalább 5-félé gyártótól ajánlott eddig a kínai Vsonic-tól a Shure-on át a Yamaháig, és az ott leírtak összhangban vannak a tesztekkel és a pontozással, de ha tudod bizonyítani, hogy fizetett/elfogultak a tesztek azt kíváncsian várom.)

[ Szerkesztve ]

(#43193) kemcso válasza honfoglalo (#43190) üzenetére


kemcso
Ármester

Ahogy Ati írja, sajna sem a tesztek sem a vásárlói értékelések nem igazán megbízhatóak. Bérírnokok hada is dolgozhat nagy gyártóknak...

Én mindent a hybriddel hallgattam, higiéniai okokból is, meg azért is mert az nekem tökéletesen izolál.

Szifon-kompatibilis nincs másik, ez tény :P Amúgy meg GR07 hangban veri és szerintem a minősége sem hagy kívánnivalót (jó nem olyan a garanciája, mint ennek) , vagy ott a Shure 215, a ATH-IM50, Audio-Technica ATH-IM70 amik cserélhető kábelesek (vagyis szifon-komppá lehet tenni)...

(#43192) honfoglalo egy ember füle... Nézd meg a fülestalálkozó eredményeit: igazán nincs olyan füles, ami mindenkinek tetszik. Ezért lehet csak iránymutató egy ilyen teszt, de a meghallgatást semmi sem pótolja.

[ Szerkesztve ]

(#43194) honfoglalo válasza kemcso (#43193) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ez mondjuk pont egy elég kis gyártó, az amazonon pedig a legtöbb értékelő (Amazon Verified Purchase-es), tehát poénból meg is kellett vásárolniuk a terméket a fizetett beírásuk mellett, na mindegy...
A SE215-nél szerintem jobb, az mélytúlsúlyosabb, számomra kényelmetlenebb, csúnyább , kevesebb garanciával, igazából nem tudok mellette érvet. A cserélhető kábel csak akkor előny, ha az RHA 3 év után hibásodik meg, és akkor sincs ingyen ugye a pótlása.
Az ATH-khoz sajnos még nem volt szerencsém, mindenesetre képről a 70-es kábele nem tűnik valami vastagnak és a műanyag még mindig nem acél. :) Ja és ezeket mind csak kompatibilissé lehet tenni, szóval az már nem ugyanaz. Továbbra sem látom a meggyőző alternatívákat, de lehet bennem van a hiba. :))

(#43195) Ati1979 válasza honfoglalo (#43192) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez a head-fi-ről van. Ijoker nevezetű felhasználó tollából. :)

Rengetegen olvassák és sokan ez alapján választanak fülest. Szerinted a mai világban mitől nem lenne nem fizetett? :DD

A hallgathatatlan low end sennheiser fülsek is egész jó pontszámokat kapnak ha jól emlékszem. :))

Fizet ott szinte mindenki. Meg a fórumok is tele vannak fizetett trollokkal.

Bizonyítani nem tudom, de te sem tudod bizonyítani az ellenkezőjét. :D

Nem is tudom, nemrég volt valami samsung-os botrány, hogy lebuktak, hogy embereket bérelt fel a cég, hogy a htc one topicjába trollként negatív tapasztalatokat írjanak be. Tehát a jelenség valós.
Egy kapitalista társadalomban élük ahol minden marketing fogást használnak.

Amúgy Vodakboynak is van 2 head-fi-s története. Két fórumból is kitiltották, mert ''nem úszott együtt az árral'' és a gyártóra nézve negatív kritikákat fogalmazott meg. :DD

(#43196) honfoglalo válasza Ati1979 (#43195) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Kinek mi a jó pontszám :) (Sennh. CX300: 4.8, Soundmagic E10: 7 és kb. egy árban vannak) Valamiért az összefoglaló ajánló listában szerepel az E10, a VSD1, GR07(BE), RE-400 és egyetlenegy Sennheiser sem, valószínűleg csak a kínaiak tudják eléggé lefizetni.. :)) Nem szentírás egy adott személy tesztje, de azért a headphonelist (amit azért hoztak létre mert a joker-es topic túlnőtte a forumot) szerintem nem vészes iránymutatás szempontjából. Magában a fórumban biztos rengeteg troll és fizetett kommentelő fordul meg egyébként, ezt nem vitatom.
Engem is figyelmeztettek (és törölték a hozzászólásom) már PH-n, amikor egy android topikban kritikus hangvételben írtam be, úgy hogy a többi kedves résztvevő háborítatlanul továbbra is minősíthetetlen stílusban anyázott (előtte) és ujjongott a tiltásom miatt (utána), szóval ez bárhol előfordulhat:)

(#43197) kemcso válasza honfoglalo (#43194) üzenetére


kemcso
Ármester

Szted mennyibe kerül megvenni a saját magad által gyártott fülest 10x? :)

SE215-nél szerintem is jobb hangban, de az én érzésem szerint annál a VSD1 is jobb 10e-ért. ATH csak példa volt, csak sheratan hallotta...

Neked nincs alternatíva, mert a saját preferenciáid (szifon kompatibilitás, garancia, felépítés, sok basszus, kicsit elnyomott magas tartomány stb) szerint ez a legjobb. Másnak meg mások a preferenciái. Erre próbálok már egy ideje rámutatni kicsit szélmalom-harc módon ;]

(#43196) honfoglalo melyik összefoglaló ajánlóra gondolsz?

(#43198) Ati1979 válasza honfoglalo (#43196) üzenetére


Ati1979
veterán

4,8 az is túl jó neki. Az ie8 mennyit kapott? :DD

Amúgy én csak a saját fülemnek hiszek. Ha meg valamit nem tudok meghallgatni és érdekel akkor elkezdem olvasni a topicját, és megpróbálom kiszűrni azokat az info-kat amiket relevánsnak vélek.
De így sincs semmi bizotsíték! :)

A tanulság ebből, hogy fanboyok és társai topicokba nem érdemes beírni, mert úgyis te húzod a rövidebbet! :)

(#43199) monti0222w válasza kemcso (#43193) üzenetére


monti0222w
addikt

Azzal kezdeném a mostani füles talin nem voltam, nem jött össze, de az ezt megelőzőn ott voltam. Egy E10-et vittem akkor magammal bizonyítani az igazam, hogy árához képest jó füles, ami igazolni látszodótt az akkori meghallgatásból fakadó ajánlásból. Most, nem tudom miért, de ennek az ellenkezője jön le nekem, az akkor ajánlott füles mostanra rossz lett, igaz nem volt ott a VSD1. Elfogadom, hogy jobb füles ez nem vita alap, de mivel pont te írtad, nem vagyunk egyformák, a fülünk, hallásunk sem az, neked nem jön be, de lehet a harmadik személynek meg igen, és mivel van egy olyan előnye is, hogy személyesen meglehet hallgatni és eldönteni kell-e vagy nem, ez már szerintem egy pont mellette.A többi a meghallgatásból jön össze. Mint Ati1979 is írta ő nem ajánlja, miért nem, ez nem kényszer, hogy ezt kell venned, épp ezért ajánlható mivel hallás útján dönti el a vásárló megveszi vagy nem!
Amúgy is a magyarok többsége itthon vásárol. Sokan nem biznak még az EBAY és társaiban.

[ Szerkesztve ]

(#43200) honfoglalo válasza kemcso (#43197) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Én nem kétlem, hogy bizonyos gyártók (vagy sok közülük) sokféle eszközt bevet, a konkurencia ellen és önmaga sikerességének érdekében, de ez már kezd lassan összeesküvés-elméletté válni.:) Én nem hiszem, hogy minden egyes vásárló az Amazonon pl. a gyártó, és ha egy fülesnél mondjuk 100-ból 95 vélemény alapvetően pozitív annak ne lenne semmi jelentősége. Egyszerűen ilyen cenzúrát nem lehet az interneten megvalósítani, és ha minden kommentet végigolvasol, és egyet sem találsz, aki igazán szidná, akkor nem hiszem, hogy ez ne jelentene semmit. A legegyszerűbb persze, ha meghallgatod te magad, és úgy alkotsz véleményt.
Na, hát ha a SE215-nél jobb (ami ajánlott) a többit meg nem hallottuk, akkor ebben a kategóriában nem tudom miért nem lehet ajánlott, ha nincs ismert alternatívája? :) Akinek nem ezek a preferenciái, annak abszolút jó a GR07 persze. De pl. aki sportra is használná iPhone-ról és masszívat akar annak ez ideális lehet. Én pl. ezt egyáltalán nem féltem, míg a GR07-tel nem szívesem edzenék.. de szerintem nem is volt köztünk vita, majd lesz, ha nem értesz egyet ;].

Összefoglaló

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.