Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) kemcso válasza Ati1979 (#42743) üzenetére


kemcso
Ármester

Én nem szeretném megszokni :P
Sztem a hangfalas cuccok tökmásképp nyomják a mélyet, mint amikor a füledbe dübörög, egy koncerten is teljesen másképp szól...

(#42739) sheratan jóvanna, értetted te, hogy mire gondoltam :P

(#42752) contaxg válasza #16820480 (#42749) üzenetére


contaxg
veterán

Nem sok kell...csak minőségi :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#42753) nmy1212


nmy1212
tag

Tudnátok esetleg fej\fülhallgató boltot ajánlani?
Privátban is megfelel. :)

Esetleg jobban megéri külföldről rendelni?

(#42754) #16820480 válasza contaxg (#42752) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem az elég minőségi :)) Pontosan 7.62 van benne.

Amúgy meg teljesen más tényleg az, amikor az egész légtér vibrál körülötted, meg amikor egy IEM vagy akár fejes próbálja azt a pár köbcenti vagy inkább köbmili levegőt úgy mozgatni, hogy basszusérzetet adjon.

(#42755) Ati1979 válasza #16820480 (#42747) üzenetére


Ati1979
veterán

Lehet, mert azoknál tényleg nincsenek komoly mélyek.

Nálam meg úgy van, hogyha nincsenek meg a rendes mélyek akkor olyan mintha kicsit vissza lenne fogva a zene. Szóval kicsit életszerűtlen.

(#42751) kemcso

Persze másképp szól ezt nem tagadom. De azért mennyiség meg minőség tekintetében is lehet találni hasonlóságot füles / fejes és a hangfalak vagy esetleg az élőzene mélyei között.

Én úgy gondolom, hogy egy jól erősített LCD2 / LCD3 közel hozza azokat az eredeti mélyeket, amik egy élőzeni koncerten hallhatsz. Fejhallgatóban ehhez hasonlót még nem hallottam.
Talán a fostex th 900. Annak meglőlegezném ezt. :D Vagy esetleg a he 6-nak.

Szóval az erős mélyek is hitlelesnek lenni akaró élőzeni reprodukció részei! :DD

Oké, hogy valakinek ez tetszik vagy nem az egy más dolog. :)

(#42753) nmy1212

Persze, pl. nomono v. hangbarlang.
Attól függ mit szeretnél venni.

[ Szerkesztve ]

(#42756) contaxg válasza kemcso (#42751) üzenetére


contaxg
veterán

Minőségi zenehallgatásra szerintem a fülhallgatók alkalmatlanok. Néha szépen hazudnak, de az eddig hallott fülesek számomra kisebb, de inkább nagyobb hibákkal dologozzák fel a felvételeket. Praktikusak, mert kicsik és némelyikük nagyon jól szigetel, de kizárólag erre alapozni szerintem zsákutca és így költeni sem érdemes sokat rá.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#42757) Ati1979 válasza contaxg (#42756) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Van egy bizonyos szint amit el lehet érni velük, de ha följebb akar lépni az ember akkor fejes / hangfal + asztali lánc.

Ezekből jóval többet ki lehet hozni... :))

Én sem költök már többet fülesre / hordozható lejátszóra. (esetelg még egy jobb kábel kellene a füleshez. )

[ Szerkesztve ]

(#42758) f4lcon


f4lcon
őstag

megérkezett a kis kínai Xiaomi Piston 2.0 fülesem végre.
találtam benne 4 különböző méretű szilikont, amiből az egyik (nem a gyári) jó is lett, szóval most meg vagyok elégedve :) csak a telefonommal volt alkalmam kipróbálni (Galaxy S3 mini) de a CX300II tényleg elbújhat mellette. félelmetes, hogy mennyit fejlődött a technológia, mióta azokat megvettem :)
mondjuk nem sajnáltam egy fillérjét sem annak a 10 ezernek, amibe azok anno kerültek, és ha ezek jók maradnak, akkor ezeknek is minden fillérje meg fogja érni.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#42759) kemcso válasza contaxg (#42756) üzenetére


kemcso
Ármester

Azzal egyetértek, hogy a hangfal az igazi, a fejes meg valahol a kettő között helyezkedik el. Viszont van az a helyzet, ahol a füles a legjobb megoldás, pl utcán nem cipelhetsz hangfalat magaddal :D
Viszont némelyik igen jól szól, persze a korlátait elfogadva, és azt gondolom, hogy van olyan szint, amire érdemes költeni abban az esetben, ha a zenehallgatás szinte egyetlen lehetséges formája a füles.

(#42757) Ati1979 igen, én is megérkeztem a héten a hordozható cuccom végéhez :))

(#42760) Ati1979 válasza kemcso (#42759) üzenetére


Ati1979
veterán

Teljesen egyetértek ezzel! :)

Igen az már bőven jó ami neked van! :DD

(#42758) f4lcon

Nem jössz esetleg a füles talira? :) Ott le lehetne tesztelni! :)

(#42761) bucsher válasza #16820480 (#42754) üzenetére


bucsher
őstag

Így van, az Imax Hubble Space Telescope filmben van a STS kilövése, azt a falrengető dübörgést megnézném, hogy milyen fejes/füles adja vissza :))

In the pipe - five by five!

(#42762) nmy1212 válasza Ati1979 (#42755) üzenetére


nmy1212
tag

Hát a Soundmagic e10m vagy egy új mh1c között hezitálok. Persze még tanácsot elfogadok. :)

(#42763) #16820480 válasza nmy1212 (#42762) üzenetére


#16820480
törölt tag

Budapesten elég egyszerű dolgod van, ha meg szeretnéd hallgatni az E10m-et, és ugye ezek után el tudod dönteni azt is, hog ymegy-e a telefonoddal, és hogy tetszik-e a hangja. Szerintem tiszta sor.

(#42764) contaxg válasza bucsher (#42761) üzenetére


contaxg
veterán

(az Audeze)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#42765) Reyhach


Reyhach
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó headset -et?
Többnyire rockot hallgatok de sok más stílust is.
Ezt nem rég találtam és nem tudom hogy mennyire jó, örülnék ha valaki tudna erről is véleményt mondani:

store.sony.com/step-up-ex-series-earbud-headset-zid27-MDREX110AP//cat-27-catid-All-Headphones-Earbuds?vva_ColorCode=000000

Köszi!

(#42766) nmy1212 válasza #16820480 (#42763) üzenetére


nmy1212
tag

Köszi!
Merre tudom meghallgatni, azt nem tudod véletlenül? A legtöbb helyen nem engedik a fülbedugósakat kipróbálni. :S

(#42767) Ati1979 válasza nmy1212 (#42766) üzenetére


Ati1979
veterán

Contaxg-vel beszélj szerintem! :)

(#42768) kemcso válasza Reyhach (#42765) üzenetére


kemcso
Ármester

Olvasd el az összefoglalót kérlek. :R

(#42769) szentkuti11 válasza nmy1212 (#42766) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szia!

Nekem van egy, kipróbálhatod ha akarod.

Továbbiakban PÜ!

[ Szerkesztve ]

(#42770) #92239104


#92239104
törölt tag

Srácok,nem tudtok ezekről valamit,a vaterán szemtelenül olcsón árulnak Sennheiser fülest 2 ember árulja őket és mindkettőnek van vagy 15-15 db 1 hét garival árulják de nem tudom hogy újak vagy használtak,bár kérdéses ki az akinek van vagy 15 fülese egy nagyon jó márkából ,a cx175 nála 2800 míg a boltban a legolcsóbban 7900 Ft,a CX 271 nála 4500 míg a boltokban 11 000 Ft.Na most vagy hamis vagy nem értem miét ennyire olcsó ?

(#42771) Ati1979 válasza #92239104 (#42770) üzenetére


Ati1979
veterán

Elképzelehtő, hogy hamis. Az sh-kat nagyon hamisítják.
De ha még eredeti lenne akkor is csak nagyon neccesen éri meg azt a pénz amit kérnek érte.

Inkább olvasd el a témaösszefoglalót és onnan válassz!

(#42772) szentkuti11 válasza #92239104 (#42770) üzenetére


szentkuti11
addikt

Itt a Hardveraprón árul egy srác elég olcsón Sennheiser fülhallgatókat. Én egy CX-300II-t vettem tőle nem is olyan rég, és az biztosan eredeti volt, de egy fórumtárs panaszkodott ugyanerről az eladóról. Szóval az olcsó Sennheiserek eléggé TippMix kategóriásak szerintem. A drágák meg egyszerűen irreális árúak.

[ Szerkesztve ]

(#42773) kemcso válasza Ati1979 (#42771) üzenetére


kemcso
Ármester

+1 olvasd el az összefoglalót ;)

(#42774) f4lcon


f4lcon
őstag

Oké kijött az első hibája a Pistonnak: kényelmetlenül kemény hosszú távon a legjobban illeszkedő gumi is.
Ötlet, hogy melyik comply szivacs lenne rá jo?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#42775) Azgo válasza BennyRay (#38659) üzenetére


Azgo
csendes tag

Bár nekem "csak" az első verziós AK100-am van, de a 64 GB-os kártyát FAT32-re formázva gond nélkül használom, és úgy dereng, hogy 128-assal is próbálták, és megy.

+36706392946

(#42776) buci30


buci30
addikt

Hogy tudtok dönteni füles vásárlásnál?
Mert van aki a 10ezrest is dicseri van aki meg 30ezres csakis :(

Mivel volt ajánlatom az RHA MA750i 28ezer de néztem a RHA MA600i 20ezer.
Nagyon nagy a különbség a két füles között ,hogy megérje rafizetni 8ezert?

Edzésre lenne ugye, es a lenyeg ,hogy ne esen ki a fülembol futas stb kozbe...

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#42777) buci30 válasza buci30 (#42776) üzenetére


buci30
addikt

Meg kozbe talaltam egy direkt futásra ,hogy ne essen ki a fulbol es nem is durung maga a füles se...
Yurbuds Endure Pro
Valaki ismeri?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#42778) #16820480 válasza buci30 (#42776) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez sok dologtól függ. Mindenkinek más a füle, máshogy hall, más az érzékenysége és igénye. Ahogy például vannak emberek zenei hallással és nélküle is. Sok embernek elég egy alap füles is, nem érdekli, nem hallja a különbséget, nem szeretne többet áldozni rá. Főleg aki csak olcsóbb (például telefon, zenelejátszó tartozék) füleseket hallott, annak hatalmas előrelépés egy ilyen 10e körüli ajánlott cucc is, de minőségben és hangban azért onnan van még bőven felfelé. Azt már mindenkinek a sjaát igényes és hallása befolyásolja, hogy medig szeretne elmenni. Ha megszokja a jobbat az ember, akkor nehéz nagyon kompromisszumot kötni.

A belinkelt fülesről meg annyit, hogy szerintem nem sokan ismerik itt, de akkor már akár nézhetnél Audio-Technica CKP200-at vagy CKP500-at is, azok talán még jól is szólnak, és olcsóbbak is.

Azgo: Nézegettem a head-fi fórumot az ilyen nagyobb kártyákkal kapcsolatban, de elég megoszló vélemények vannak, hogy megy-e vagy sem. Lehet, hogy kártya típustól függ, mert nem mindenkinek ment hibátlanul sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#42779) Ati1979 válasza buci30 (#42776) üzenetére


Ati1979
veterán

Úgy hogy meghallgatod! :DD

(#42780) contaxg válasza buci30 (#42777) üzenetére


contaxg
veterán

Volt már a kezemben de a gazdája nem engedte, hogy belefüleljek. Sheratan ajánlotta Audio-technica jó ötlet szerintem is.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#42781) honfoglalo válasza buci30 (#42776) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ha a kettő közül kell választanod, akkor mindenképp az MA750-et vedd, messze nem egy kategória a kettő.
Az egy korrekt füles 30-ért mindenképp, mondhatni meg vagyok vele elégedve (az árához képest), tudom ajánlani.
Csak edzésre egyébként szerintem fölösleges ilyet venni, oda nem kell ez a minőség szerintem, és más szempontok fontosabbak lehetnek, bár én ezt egyáltalán nem féltem, eléggé masszív.

Ha érdekel a hétvégén, vagy jövő héten meg tudod hallgatni du. 6-tól budán a belvárosban. Ha érdekel, írj privátot!

(#42782) kemcso válasza buci30 (#42776) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennyi pénz elköltése előtt én már mindenképp hallgatóznék...

Jövő szombaton FÜLhallgató találkozó, ott lesz választék...

(#42783) buci30 válasza honfoglalo (#42781) üzenetére


buci30
addikt

Pécsi vok sajna :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#42784) honfoglalo válasza buci30 (#42783) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ha masszív fülest szeretnél, ami jól szól, és nem csak edzésre használnád, akkor szerintem nyugodtan rendeld meg. Ha esetleg valamiért nem tetszene 8 napig el tudsz állni.
Ha csak edzésre kell valami, akkor szerintem nézz valami olcsóbbat az eddig felmerültek közül.

(#42785) Gerpa


Gerpa
csendes tag

Üdv! A fülhallgatóm (Sennheiser CX300 II) a képen látható módon ment tönkre. Megoldásnak azt gondolom, hogy az egész jack csatlakozót ki kéne cserélni, tehát forrasztani kell.
Van esetleg valaki itt aki Miskolcon meg tudná ezt nekem csinálni? Vagy esetleg tudtok ajánlani valakit, hogy hol próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#42786) #16820480 válasza Gerpa (#42785) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem Miskolcon ugyan, de dudika10 foglalkozik ezzel például a fórumon.

(#42787) buci30 válasza #16820480 (#42778) üzenetére


buci30
addikt

Most ilyenem van de ez a hurok megoldás már zavar néha :(
Sony MDR-AS400EX / 400iP

Akkor ezt választottam egyenlőre és ráadásul 2év gari van hozzá.
Elvileg futáshoz... van és nem esik ki a fülből....

Audio Technica ATH-CKP500

Szerintetek jobban fog szólni vagy más ajánlat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#42788) contaxg válasza buci30 (#42787) üzenetére


contaxg
veterán

A hangszerdiszkont.hu-tól rendeld meg szerintem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#42789) #16820480 válasza buci30 (#42787) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem amit te linkeltél az istyle-ból, az is ilyen kialakítású a hurokkal. De mondjuk ha nem ilyet szeretnél, akkor CKP500 jó lehet. Az úgy emélkszem volt is a második füles találkozón még szeptemberben, és elég elismerően szóltak róla (én akkor nem voltam ott, nem hallottam).

(#42790) buci30 válasza #16820480 (#42789) üzenetére


buci30
addikt

Remélem! :R

contaxg: Miért onnan?

Szerk:
Okés ott is 2év gari nem néztem, pedig voltam ott csak átfutottam rajta :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#42791) #16820480 válasza buci30 (#42790) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd számolj be róla, ha megrendeled, kíváncsi vagyok tényleg olyan jó-e :R

más: Aki earbud-ot keres, az szerintem nyugodtan próbálkozhat az Earpods-zal is, ahhoz képest kifejezetten jó, hogy milyen kialakítás. Ha kicsit bepaszírozza az ember a fülébe, nem csak úgy beakasztja, akkor egész sok mélyet is ad, elektronikushoz élvezhető (most éppen egy kis Soma.fm dubstep megy rajta lazításnak), bár közel nem basshead nyilván.

(#42792) contaxg válasza buci30 (#42790) üzenetére


contaxg
veterán

Mert olcsóbb a szallitas :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#42793) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali.

Fülhallgatót keresek futáshoz. Ebből adódóan a cél a hagyományos, nem gumiharangos füles. Nincsenek nagy igényem, a lényeg, hogy tartós legyen, és elviselhető a hangminősége. A gyári HTC sima fülessel is elégedett voltam, de meghalt. Tudom, hogy egy ilyen kialakítású fülhallgatótól nem kell sokat várni, de jó lenne, ha lenne némi mélye. Lehet tehát valamelyest mélyhangsúlyos a kialakításán belül tekintve. Mikrofon nem fontos. Mindebből adódóan nem szánnék rá sokat, ha nem muszáj. Úgy 5 ezresig. Minél olcsóbb, annál jobb. Ha valaki tud, ajánlhat egy olyat is, amelyen van távirányító a zeneszámok léptetéséhez. Androiddal kéne kompatibilisnek lennie. Ha nincs, nem gáz, de jobban örülnék, ha lenne. Ilyen esetben, ha a dolog a hangminőség drasztikus rovására megy, az ár kúszhat feljebb.

Köszi.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#42794) Gerpa válasza #16820480 (#42786) üzenetére


Gerpa
csendes tag

Köszi az infót, írtam neki.

(#42795) #16820480 válasza Ununqatrium (#42793) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak kettőt olvass vissza... ;)
Amúgy szerintem az earbud-ok ki fognak esni futás közben a füledből.

Gerpa: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#42796) Ununqatrium válasza #16820480 (#42795) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

A gumiharangos viszont duplán kipottyan. Az eddig használt earbud fülesemnek marha jó kialakítása volt, plusz jó nagy szivacsa, az meg se moccant. Ám visszaolvastam párat, de az earpods kompatibilis lenne minden telefonnal/rendszerrel?

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#42797) #16820480 válasza Ununqatrium (#42796) üzenetére


#16820480
törölt tag

a 2011-12 utáni telefonokkal általában igen. Bár a hangerószabályzás nem fog menni vele, de a mikrofon kell menjen, meg a play-pause is.
Amúgy a fül felett vezetős kábelű IEM-ek nem esnek ki szerintem. Vagy lehet, hogy rosszul próbálod behelyezni..?

(#42798) Ununqatrium válasza #16820480 (#42797) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Nah, ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy csak a gyümölccsel működnek kellően. Ha jól tudom, ezeken nincs szivacs, így tartok a kieséstől. Szerinted rá tudnék húzni egy másik fülesről valót vagy felejtős?

Nézegettem a fül felett vezetőseket, de nem merem bevállalni. Rizikós, mert nincs lehetőségem próbára. Sajnos ritka mutáns, szűk hallójáratom van, a gumiharangosak nagy része egy ültő helyemben is kiesik a fülemből, hiába tátogok és hiába húzom fel a fülem a behelyezéshez :DDD

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#42799) #16820480 válasza Ununqatrium (#42798) üzenetére


#16820480
törölt tag

Több fülest is ki tudsz próbálni (persze lakóhelytől függően), egyrészt a fülestalálkozón a jövő szombaton, másrészt a fórumlakók segítségével. Amúgy szivaccsal szerintem jobban illeszkednek ezek a hallójáratba helyezős cuccok is.
Az Earpods-ra nem tudom rámenne-e egy szivacs, de mivel kicsit ovális alakú (csapott ovális), így nem biztos.

(#42800) buci30 válasza Ununqatrium (#42796) üzenetére


buci30
addikt

Nézd meg amit en talaltam igaz 14ezer de ugyan erre a célra kerestem napok óta.
iPhone 5s-em van es a gyari EarPods fules kiesik nekem :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.