Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) kemcso válasza Ati1979 (#43600) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem a W4R is jobb, mint az 535, legalábbis nekem jobban tetszik a hangja, több benne a magas és a mélye is határozottabb, és az se mai darab már.

Nekem az A900X hangja tetszett, sokkal jobban, mint a Beyereké

(#43602) Ati1979 válasza kemcso (#43601) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen szerintem is jobb egy kicsivel. Bár jelentős különbség nincs... (szvsz)

Igen az tényleg jobb...

(#43603) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Páromnak keresek fülhallgatót, és ez ügyben kérnék tőletek segítséget. Kicsit egyedi igénye van, ha a kialakítást nézzük. Volt anno egy panasonic fülhallgatója amit szeretett, kb így nézett ki:
egyik
Nos, mivel én is kipróbáltam, és nem kezdőként írom; ha kijelenthetem, kicsit whitefülű is vagyok a magam módján (Fater már kis padlócirkáló korom óta marantz erősítőn és beyerdinamic fejhallgatóval halgattatta a zenéket), nem a hangjáért szerette, hanem a formája miatt mert neki ez a konstrukció nagyon kényelmes volt. És most is ilyet keres. Viszont ebben a formavilágban kicsit vakon járok, ilyet még nem kerestem magamnak (se), ezért hátha ti tudtok valami használható darabot felmutatni... Írom az apróbb igényeket
ár: 5-8000 ft-ot szánna rá
mikrofon, távkapcs nem kell rá, eddigis megvolt nélküle
márkásabbak is lehetnek (AKG, sennheiser, Sony, stb... ) tudom nem a legjobb ár/érték arányú de mivel nőről van szó, így inkább kinézetre szokott menni a vásárlás.
Inkább liquid dubstepet hallgat, de sokfélét meg szokott még szeretni pl népzene, rock és hip-hop, klasszikus.
Mélyorientáltság: háááát csodát ilyentől ennyiért én nem várok, bár szereti a mélyeket, viszont az "agybadugós" füleseket nem tudja elviselni a fülében.
valamint ha tudtok valami jót ami hasonlóan néz ki ehhez:
kettő
Hátha bejön neki.
Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#43604) Davidoff91 válasza Mr.C (#43603) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Találtam itthon a fiók mélyén, jól elcsomagolva egy Panasonic fülest, ami szakasztott úgy néz ki, mint ami a képen van. Kutya sem használja, a fényes műanyag karcos csak a pakolgatás miatt, a szivacs mintha új lenne. Érdekel?

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#43605) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vettem egy Sennheiser MM50 fülest. Hát nem tetszik. Honnant tudhatom én azt hogy ez nem egy hamisítvány?

(#43606) kemcso válasza fulton (#43605) üzenetére


kemcso
Ármester

Árából, kinézetéből, internetes képekből lehet következtetni.
De simán lehet az eredeti is szar, mint ahogy általánosságban elmondható, hogy a Sennheiser túlárazott márka, gyengébb hanggal, mint a kínai csodák.

(#43607) zsírsámán válasza polonic (#43564) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Akkor lehetőség szerint én is beállnék a sorba :D

(#43608) Zjunior


Zjunior
veterán

Köszi, sokat segítettél!;)
Tapasztalatokra vagyok kiváncsi, mind1.
Ciao!!;)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#43609) kemcso válasza Zjunior (#43608) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalót olvasd el

(#43610) Borem


Borem
csendes tag

Tegnap beszereztem eleg barati aron egy sony mdr-ex310 fülest.valakinek volt mar ilyen esetleg aki tud mondani rola velemenyt?a design nagyon bejön,a hangzasa eleg jo (bar a mely nem annyira ütös).a masik pedig hogy itt [link] 89$ :Y :Y ehhez kepest en apropenzert vettem.szerintetek ez a realis ara?

[ Szerkesztve ]

-Uram!Be vagyunk kerítve! -Helyes.Ez azt jelenti hogy támadhatunk mindenfelé!

(#43611) Bodz válasza Borem (#43610) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mennyiert vetted, honnan? Imadjak a Sony fuleseket hamisitani egyebkent.

[ Szerkesztve ]

(#43612) Borem válasza Bodz (#43611) üzenetére


Borem
csendes tag

egy munkatarstol vettem 20euroert,gyari csomagolasban,bontatlan allapotban.

-Uram!Be vagyunk kerítve! -Helyes.Ez azt jelenti hogy támadhatunk mindenfelé!

(#43613) Narakh


Narakh
senior tag

Vajon a GR07 Classicnak is az MKII-éhez hasonló, viszonylag merev kábele van (amire a képek következtetni engednek)? A talin nagyon bejött a füles, de az a kábel rémálmaimban ne jöjjön elő.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43614) kemcso válasza Narakh (#43613) üzenetére


kemcso
Ármester

Sanszos, hogy semmit sem változtattak rajta :)
Nincs azzal a kábellel semmi baj (nem is merev, tök rugalmas!), ráteszed azt a fülvezetőt és kész.

[ Szerkesztve ]

(#43615) Narakh válasza kemcso (#43614) üzenetére


Narakh
senior tag

Azzal a gumival már annyira macerás a fülbe applikálás, hogy az átlagos hétköznapi használat során - amikor azért jó néhányszor van kivesz-visszatesz - teljesen elveszi az ember kedvét a zenehallgatástól (az enyémet biztosan).

És még csak most jön a napszemüvegszezon.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43616) kemcso válasza Narakh (#43615) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem napi sokszor kell ezt megtenni, én azt csinálom, hogy a fül mögötti rész ottmarad és csak a fülest veszem ki...

(#43617) Narakh válasza kemcso (#43616) üzenetére


Narakh
senior tag

El sem akarom képzelni, ezt hogyan kivitelezed.

Hazudtam, megpróbáltam én is.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43618) kemcso válasza Narakh (#43617) üzenetére


kemcso
Ármester

Simán :D Ráadásul ha beszélnek hozzám csak az egyiket veszem ki ;)

(#43619) Narakh válasza kemcso (#43618) üzenetére


Narakh
senior tag

Én nagyon megszoktam már, hogy ha beszélek valakivel, vagy csak a telefonom csörög, netán hallanom kell, mit mond be a buszsofőr, kikapom mindkettőt a fülemből. Aztán ugyanolyan hamar vissza.

Ezzel a kampós bigyulával csak a szenvedés volt.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43620) Moleman


Moleman
addikt

Összehasonlítottam alaposabban a SonyEricsson HPM-70-et az E30-cal, és elég meglepő eredménye lett. Ünnepélyesen beismerem, hogy az E30-ban valóban nagyon sok mély van, csak eddig nem tűnt fel, mivel VAN MAGASA! A HPM-70 olyan hozzá képest, mintha 10 kHz-től felfelé lenne egy 5 dB-es tompítás. A közepek is sokkal részletesebbek az E30-cal, mivel a HPM-70-nel már a magasközép is tompa.

Ennek ellenére továbbra is fenntartom, hogy a HPM-70 nagyon jó füles az alsó kategóriában, sokkal kiegyensúlyozottabb hangja van, mint az EX50-nek (mondhatnám úgy is, hogy a HPM-70-nek magasa nincs, az EX50-nek pedig közepe).

(#43621) Narakh válasza Moleman (#43620) üzenetére


Narakh
senior tag

Érdekes, amit írsz. Épp a talin sikerült végre meghallgatnom egy olyan EX-50-et, ami nem járt mosógépben, és visszatért a hitem, miszerint van (kompromisszumokkal) elfogadható hang az ötezres kategóriában.

Valamikor szívesen összefutnék meghallgatni a kis SE-t. Az volt az első IEM-em, és mosolyt csalna az arcomra, ha kiderülne, hogy nem csak a konkurencia hiányában éreztem annyira jónak.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43622) Moleman válasza Narakh (#43621) üzenetére


Moleman
addikt

Ott volt a talin a HPM-70 is (pont az EX50 mellett :D), csak szegényt elkerülte a rivaldafény. Privátban egyeztethetünk egy időpontot.

(#43623) Bodz válasza Bodz (#43363) üzenetére


Bodz
nagyúr

Turtle Beach Ear Force Earbuds (Call of Duty Black Ops II Limited Edition)

Igen... Hát valamire jó lett, nagyszerűen tudok vele telefonálni. A mikrofonja tök jó. Viszont se a hozzá adaott illesztékekkel, se az itthon lévőkkel nem marad meg a fülemben, kényelmetlen, "szökik a mély", szóval a hangjáról nem igazán tudok nyilatkozni. :( A triplával már eléggé fájdalmas is volt, de mindent a topikért... :D
Pl. emiatt hiányzik a VSD1S, ott a vetőcsövet mindefele lehet állítgatni, az egy jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#43624) kemcso válasza Bodz (#43623) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszi a beszámolót :R

VSD1-et mindenkinek! :))

(#43625) Bodz válasza Bodz (#43623) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igazán nincs mit. Elfogyott a megfelelő méretű illeszték, már nem tudom mivel tovább próbálgatni. :(

Túl rövid a vetőcső, rossz szögben is áll nekem, a nagyon széles fajta ráadásul, meg a fülem se egészen normális... Viszont arra jó volt a dolog, hogy kapcsoljak, nagyon extrém formájú, méretű, megosztó kényelmű, fülbe helyezhetőségű dolgokkal nekem lehet nem kéne próbálkozni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#43626) bucsher válasza kemcso (#43614) üzenetére


bucsher
őstag

Én már a kampóról is leszoktam, simán fül köré tekerem és a nyaknál enyhén megfeszítem. Ki-be húzgálni is simán lehet, nem esik le (általában).

In the pipe - five by five!

(#43627) #16820480 válasza bucsher (#43626) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én a GR06-nál azt csináltam, hogy tekertem egyet a kábelen kifelé, így a saját tartása befelé (a fejem felé) tekerte, ezzel minimálisan hozzászorítva a halántékomhoz, így nem akart leesni kampó nélkül sem.

(#43628) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok!

IEM fülest keresek 5000 Ft-ig. Általában deep house-t hallgatok, így ehhez alkalmatos darabra volna szükségem.
Eddig egy AKG K309-et használtam, de mivel sokat utazok, a buszon alig hallom a zenéket, ezért váltanék.
Talán a legfontosabb kitétel az lenne, hogy kényelmes legyen, mivel mostanában nem találkoztam olyan In-Ear fülessel, amit sokáig el tudtam volna viselni a hallójáratomban. Tudom, hogy a custom lenne a legjobb, de ha van más megoldás, nem szeretnék annyit kiadni érte.

A segtségeteket előre is köszönöm!

(#43629) #16820480 válasza d.toth91 (#43628) üzenetére


#16820480
törölt tag

A custom egyáltalán nem biztos, hogy kényelmes lenne, sokmindentől függ. Arról nem is beszélve, hogy a rászánt kerethez még vagy 2 nullát hozzá kéne csapni...
Neked megfelelő árban szerintem nézd meg az ajánlóban szereplőket, kényelemben szerintem a Sony lehet nyerő, basszusban meg talán a JVC.

(#43630) Ati1979 válasza #16820480 (#43629) üzenetére


Ati1979
veterán

Már az, hogy elmegy fülészhez méretvételre az több lenne 5k-nál. :)

(#43631) Narakh válasza bucsher (#43626) üzenetére


Narakh
senior tag

Mondjuk ahogy nézem, a GR07-en már van az a kis csúszka, amivel "szűkíteni" lehet a kábelt Y-splitter fölött, az talán megoldaná a problémát. Mennyire szokása annak ott maradni, ahova az ember állítja?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43632) bucsher válasza Narakh (#43631) üzenetére


bucsher
őstag

Az ott marad, nem megy sehova.

In the pipe - five by five!

(#43637) polonic


polonic
félisten

Holnap vagy legkésőbb jövő héten első munkanapon jövök új infokkal. Kicsit lassú az információáramlás. Meg rengeteg dolgom is van. Fórumozni is alig van idő. :O :D

(#43638) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

GR07-ből létezik fekete is, vagy csak kék és ezüst (itt csak ez a két szín elérhető)? Budapesten van olyan hely, ahol meghallgatható ez a füles (vagy a GR06) egyébként? Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mit is tud(nak). GR07 és GR06 között mekkora a különbség?
Ha esetleg valakinek lenne eladó GR07-ese, esetleg GR06-osa, akkor írjon nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#43639) kemcso válasza BigBlackDog (#43638) üzenetére


kemcso
Ármester

A régi, vagyis a GR07 MKII volt fekete, ez az új vagyis a GR07 Classic (MKIII) már ilyen színes. Elvileg három szín van, asszem bordó a harmadik.
Nem kapható Mo-n, sőt elvileg az egész EU-ban nincs.
Sok, a VSD1 hasonlít hozzá hangban. A GR06 hangja fölött kicsit eljárt már az idő...

(#43640) kovbal


kovbal
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Most találtam rá erre a topicra, és még csak kapkodom a fejem, próbálom felvenni a ritmust. A helyzet a következő, nagy ügyesen repülőn otthagytam az Ultimate Ears 600vi-met, amit szeretnék valamivel pótolni. Nagyon szerettem a szivacs illesztéket, illetve, hogy volt hozzá egy kemény tartódoboz. Első sorban futáskor használom, másod sorban utazáskor, így mindenképpen strapabírot szeretnék (volt néha gond a gomboknál az izzadtság folyamot nem szerette, nem is értem...:) Ja igen, és nem tudom mennyire számit eretnekségnek, mivel telefonhoz használom, headset legyen. (iphone 4s). Hallgatok mindent, így az kevésbbé mérvadó (elsősorban rock-osabb hangzásvilág, másodsorban jazz). Árkategóriát tekintve most nem lőnék ekkorára, mert egyelőre saját magamat akarom lelőni, hogy csak úgy elkótyavetyéltem az előzőmet. kb 15-20-at szánnék rá. Nagyon örülnék, ha ti, nálam sokkal okosabbak és jártasabbak tudnátok tanácsot adni. Még egy szempont, sosem volt fül felett elvezetős típus a kezemben, így lehet, hogy maradnék a hagyományos kialakításnál.

Minden segítséget nagyon köszönök!
B.

(#43641) Ati1979 válasza kovbal (#43640) üzenetére


Ati1979
veterán

Ebben az ákategóriában ott van például az ATH-CKP500 füles, ami sportoláshoz is alkalmas.

A fül mögött átvezetős sem olyan rossz dolog- főleg ha sportoláshoz is használod - mivel így sokkal nehezebben esik a füles a füldeből.

A másik javaslatom a shure se215, ami kitűnő izolációval rendelkezik és nagyon stabilan illeszkedik. Emellett cserélhető kábeles.
Kicsit drágább mint a kereted. Jazz-ra nem biztos, hogy annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#43642) bucsher válasza Ati1979 (#43641) üzenetére


bucsher
őstag

Ezek nem mikrofonosak...
Szóval legyen SoundMagic E10m, de ha nem fontos a mikrofon, akkor Vsonic VSD1

In the pipe - five by five!

(#43643) Ati1979 válasza bucsher (#43642) üzenetére


Ati1979
veterán

Igaz. :)

Ez a rész kimaradt akkor. :B

[ Szerkesztve ]

(#43644) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hali,

valakinek van eladó Vsonic GR06 fülese (lehetőleg minden tartozékkal együtt)?

Beszámítással (Brainwavz M4) vagy anélkül vevő lennék rá reális áron. Írjatok PM -et!

Üdv!

(#43645) #16820480 válasza bucsher (#43642) üzenetére


#16820480
törölt tag

Beyereknek van távirányítós változata, amik az ajánlóban is vannak.

(#43646) honfoglalo válasza Ati1979 (#43641) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Se215-öt elfogulatlanul ajánlani 25-30-ért jazzre, úgy hogy nem is mikrofonos azért érdekes. :)
Abban talán mindenki egyetértett, hogy annál az RHA is jobb (ha el tud menni 30ig és iPhonehoz kell, szerintem továbbra is erőseb ajánlott), sőt akár a VSD1 is jobban szól, csak nem igazán masszív (a se215ben igazán csak az izoláció jó). Az e10 inkább megéri az árát, de jazzre az se igazán való.

Egyebkent Ue600 ebayrol szallitassal 13k, amazonon 40$, uh az se biztos, hogy erdemes arrol pl. e10m re valtani.

[ Szerkesztve ]

(#43647) Ati1979 válasza honfoglalo (#43646) üzenetére


Ati1979
veterán

Külön odaírtam, hogy jazzre nem jó! :)

Azt meg sajnos nem vettem figyelembe, hogy mikrofonosat keres. :B Amúgy tuti lehet hozzá ilyen kábelt kapni.

Mellesleg sporthoz igen jó, mert jól izolál és nem eseik ki füléből.

Jazz-re igazából semmi nem való ebből az árkategóriából. Inkább valami fejesben kellene gondolkodnia ilyen típusú zenéhez.

Igen az RHA valóban hangban jobb, csak nem sporthoz. Oda kell a masszív felépítés a jó illeszkedés meg az izoláció.

(#43648) contaxg válasza honfoglalo (#43646) üzenetére


contaxg
veterán

Akkor mi a jó dzsesszre? :)

Jut eszembe... a héten kaptam egy levelet az RHA-tól...ma dumáltam is velük félórát telefonon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43649) Ati1979 válasza contaxg (#43648) üzenetére


Ati1979
veterán

T1 meg HD800 jó forrásról, kb. :)

(#43650) kemcso válasza contaxg (#43648) üzenetére


kemcso
Ármester

VC1000 pl sztem jó pl, ami olcsóbb....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.