Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Ati1979 válasza bucsher (#43848) üzenetére


Ati1979
veterán

315 biztos nem szarabb, a 215 is kétséges...

(#43849) Goblin12

Igen a dolláros árak itthon átszámítva EUR-ban értendőek. Szóval tényleg nem férnek bele ezek a keretbe...

Az UM PRO 10 jó lehet akkor! :)

(#43852) Goblin12 válasza Ati1979 (#43851) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

még 1 kérdés, a W10 és az UM PRO 10 közt mi a különbség? :F Van valami akkora egetverő különbség, hogy megérje a felárat? :B

(#43853) bucsher válasza Goblin12 (#43852) üzenetére


bucsher
őstag

Senki nem hallotta innen őket, de ha megveszed valamelyiket, és megmutatod, akkor örülni fogunk neki :)

In the pipe - five by five!

(#43854) Ati1979 válasza Goblin12 (#43852) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezt nem tudja senki. Valószínűleg jobb a w10. A w40 állítólag nagyon jól sikerült. Ez alapján, lehet, hogy a w10 sem rossz...

Szóval csak akkor tudod meg ha megveszed! :)

(#43855) kemcso válasza Goblin12 (#43852) üzenetére


kemcso
Ármester

sheratan azt írta, hogy a W az V, az UM pedig középkiemelős: klikk

(#43856) Goblin12 válasza kemcso (#43855) üzenetére


Goblin12
őstag

szentkuti11: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#43857) szentkuti11 válasza Goblin12 (#43856) üzenetére


szentkuti11
addikt

Idézet az összefoglalóból:

V karakter: A hangtartomány két vége (mély és magas) van megemelve, a kettő közé eső tartomány kevesebb hangsúlyt kap.

Középkiemelés: A hangtartomány középső, illetve alsó része van kiemelve, általában ezt a hangzást hívják "meleg" hangképnek is.

(#43858) kemcso válasza Goblin12 (#43856) üzenetére


kemcso
Ármester

Gondoltam elolvastad az összefoglalót kérdés előtt ;)

(#43859) Narakh


Narakh
senior tag

Van valakinek elképzelése, melyik Comply szivacs passzol a VSD1/GR06/GR07 vonal vetőcsövére? A weboldaluk a T400-at dobja ki VSD1-hez, de ma rápróbáltam f4lcon kollégáét, és lötyögött rajta.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43860) Goblin12 válasza kemcso (#43858) üzenetére


Goblin12
őstag

El, de ezen átsíklottam. :B

(#43861) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Már egyszer kérdeztem, azért még egyszer feltenném a kérdést, hátha mégiscsak valakinek van tapasztalata. :) Audio-technica ATH-CKX sorozatáról (CKX5, CKX7, CKX9) mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalat vele? Külföldi fórumokat olvasva egy pozitív kép alakult ki bennem, de hallgatni még nem sikerült.
Nemrég sikerült megfülelnem az SE215-öt, háát, nagyon nem az én világom. Sötét, a mélyebb tartományok kicsit mintha össze lennének mosva, nem válnak szét olyan jól a mélyebb hangú hangszerek. Az SE315 már határozottan jobb volt, de ez a sötétebb hangkarakterisztika ott is kicsit visszaköszönt a hallásom szerint. (Az SE535-ről nem beszélnék, nem az a kategória, amit valaha is meg fogok tudni engedi magamnak szerintem. :DDD Nem mondom, hogy nem tetszett, de egy kicsit szelősebb, nagyobb térrel rendelkező hangra vágynék.) Ezek után próbáltam ki egy Audio-technica CKP500-as fülest. Ennek a karakterisztikája már sokkal jobban tetszett mint a 215 sötétebb hangképe, bár igaz, hogy CKP500 még kicsikét olyan "dobozhangúnak" tűnt, főleg a mélyebb tartományban. Így jött az ötlet, hogy meg kéne hallgatni akkor a CKX családot is. (Érdekes, vagy lehet, hogy pont nem az, de a fejhallgatóknál is inkább az Audio-technica szellősebb, nagyobb terű hangja jött be a Shure sötétebb, súlyosabb hangvilágával szemben. Ezek szerint lehet, hogy létezne a gyártókra jellemző egyéni hangzás? :U )

[ Szerkesztve ]

(#43862) Ati1979 válasza BigBlackDog (#43861) üzenetére


Ati1979
veterán

"Ezek szerint lehet, hogy létezne a gyártókra jellemző egyéni hangzás?"

Ez természetesen így van! :) Mondjuk a gyártókon belül is vannak fejes / füles szériák. Szerintem pl. az ath m50-et ne hallgasd meg ha teheted! ;]

Igen az ath fejeseknek, (x széria) a shureoknál kissé világosabb jobban szeparáltabb, és ahogy mondod szellősebb, jellegzetes közép magas kiemlős hangjuk van.
Nagyon jól sikerült az a széria! :)

[ Szerkesztve ]

(#43863) kemcso válasza BigBlackDog (#43861) üzenetére


kemcso
Ármester

Az ATH-CKX szériájáról tudtommal nincs tapasztalata senkinek. A Shure-ok magasai vágottak, jellegzetes a hangképük, talán a 846 lóg ki kicsit.
A Vsonic füleseivel próbálkozz meg (kerettől függően VSD1, GR07 Classic, vagy esetleg a VC1000), GR07 többeknek van a fórumon, és VSD1 tulajt is találsz.

[ Szerkesztve ]

(#43864) BigBlackDog válasza Ati1979 (#43862) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most már csak azért is megpróbálom az ATH50-et. :DDD Itthon egy ATH-M40fs-t nyúzok néha napján, de kíváncsi lennék, hogy hova tovább. Viszont a jelenlegi ATH40-nek túl nagy a súlya számomra szerintem, mivel 40-50 perc ülve történő zenehallgatás után megfájdul a nyakam tőle sajnos. Pedig a hangja nagyon tetszik.
Viszont ahogy így nézegetem, próbálgatom a füleseket, arra a szomorú következtetésre jutok egyre inkább, hogy x összegből nem lehet olyan fülest kihozni, ami hozná egy hasonló árkategóriájú fejhallgató hangját (remélem azért erre rácáfol a CKX sorozat majd és beéri, esetleg leelőzi majd az M40-et). Beyerdynamic fülesek egyébként milyenek? Kaphatóak mifelénk egyáltalán?

(#43865) szentkuti11 válasza BigBlackDog (#43864) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hát bizony a fülhallgatónak vannak kialakításból eredő hiányosságai, amiket nagyon nehéz véka alá rejteni.

Az olcsóbb Beyerek helyett inkább a SoundMAGIC-eket szoktuk ajánlani, elvileg egy gyártósor...

(#43866) Goblin12


Goblin12
őstag

Hifi-Forum.de-n annyi a negatív meg megannyi a pozitív hozzászólás a westonhoz, hogy kb. ahány ember annyi vélemény, pedig 160€ még ebben a részlegben nem is sok, ahogy nézem az árakat, és már itt sincs olyan modell amire egyenlően sok lenne a pozitív hsz, "jó persze itt nem másnak a véleményére kell alapozni". :U

(#43867) kemcso válasza BigBlackDog (#43864) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem fogsz ugyanazon összegért ugyanolyan jó fejest-fülest kapni :) A füles elég korlátozott levegőmennyiséget képes a füledben megmozgatni, pl a tér mindig kisebb lesz.. Sztem már kb az AD500X tere veri az összes fülesét.

(#43866) Goblin12 a W4R-t többen hallották a fórumról, arról nagyrészt pozitív a vélemény (akié nem, az a BA-kat eleve nem szereti, de a Phonak-od is BA volt). A W40-et sheratan hallotta, ő is jónak ítélte.
Persze ettől még a többi westone lehet rossz, gyenge, de azért nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#43868) Ati1979 válasza BigBlackDog (#43864) üzenetére


Ati1979
veterán

Az x szériás ath-kat hallgasd meg szerintem. Azoknak nagyon jó a hangjuk. Az m50 nekem nagyon nem jön be...

El kell hogy keserítselek, nem fog rácáfolni. Viszont ha az m40 olyan mint az m50 akkor jó esély van rá! :)

Fülesből olyan aminek kezd tere is lenni, meg normális felbontása azért olyan 300k körüli összeget kérnek.
Talán a westone 4r-től fölfele beszélhetünk rendes fejhallgató szerű térről fülesek vonatkozásában.
Viszont ezekhez kell már normális lejátszó is.

100k alatt nagyon kompromisszumos az összes füles ha rendes fejesekhez hasonlítjuk azokat.

(#43869) BigBlackDog válasza Ati1979 (#43868) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg azt még mennyire tudod, hogy a CKX5, CKX7 és CKX9 között mekkora a különbség? Mennyire kell javulásra számítani, ahogy feljebb megyek a családon belül? Eddig erről inkább azt olvastam, hogy minimális a különbség, nem éri meg a felárat a CKX9.

(#43870) Narakh válasza Narakh (#43859) üzenetére


Narakh
senior tag

Valaki?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43871) contaxg válasza Narakh (#43870) üzenetére


contaxg
veterán

Kérdezd meg a Comply-t.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43872) martin0297


martin0297
tag

Üdv! 7.000-10.000 Ft kozott szeretnek fulest venni. In ear kialakitast. Trance,house, progressive house,electro, dupstep es ehhez hasonlo mufajokat hallgatok. Eloado peldakent Martin garrix, nicky romero. Eddig egy pioneer SE-D10C-W STEEZ fulesem volt. 2 havonta meghalt az egyik oldala. Most az arat visszakaptam, ezt szeretnem levasarolni, azonos tulajdonsagu fulesre. Eleg szepen szolt, jo melye volt.
Most talaltam 2 philips fulest. SHO-1100BK/10
http://www.edigital.hu/Fulhallgato/Philips_SHO1100BL/10_fulhallgato-p374188.html

SHE9000/10
http://www.edigital.hu/Fulhallgato/Philips_SHE9000/10_fulhallgato-p373878.html

Az érzékenysége 110dB volt a pioneernak, ezeknek boven alatta van, ez jar vmi minosegi romlassal az eddigi fulesemhez kepest?
Frekvencia tartomanya viszont jobb a philipseknek. Melytartomany az ugyan az.
Az ellenallasa 32 ohm volt, philipseke 16.
Melyiket ajanlanatok?
Szeretem a nagy melyeket, de ne vesszen el mellette a kozep es magas tartomany se.
Ha tudtok jobb otleteket szivesen fogadom!

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#43873) Narakh válasza contaxg (#43871) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszi, az lesz a vége.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43874) kemcso válasza martin0297 (#43872) üzenetére


kemcso
Ármester

Olvasd el az összefoglalót :) Soundmagic E10

(#43875) nmy1212 válasza kemcso (#43874) üzenetére


nmy1212
tag

+1

Én tegnap vettem egy E10-est, elég korrekt mélye van ennyiért :)

(#43876) bucsher válasza martin0297 (#43872) üzenetére


bucsher
őstag

A katalógusadatoknak, mint érzékenység, impedancia, sőt akár frekvenciaátvitel, nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani fülhallgatóknál. Meg kell hallgatni, és azt megvenni, amelyik jó.

In the pipe - five by five!

(#43877) Goblin12 válasza bucsher (#43876) üzenetére


Goblin12
őstag

Hol van ilyesmire lehetőség, hogy meghallgatni? Tizenezer boltot néztem át, és mindenhol ott van, hogy ami használathoz megfelelően testnyílásokba behelyezhető eszközöket nem állmódunkban cserélni, illetve vissza venni. . . :U

(#43878) kemcso válasza Goblin12 (#43877) üzenetére


kemcso
Ármester

Mo-n nem nagyon, esetleg konzultálni tudsz tulajokkal, hogy kipróbálhatod-e (szokott lenni fülestalálkozó is, ami arra is szolgál, hogy meghallgasson az ember ezt azt)
Külföldön előfordul, hogy van lehetőség hallgatózni, utána kell kérdezni.

(#43879) martin0297 válasza kemcso (#43874) üzenetére


martin0297
tag

A soundmagiccal az a bajom, hogy az extreme digital nem arusitja. Csak beszamitas vagy ugyan az a termek johet szoba:(

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#43880) contaxg válasza martin0297 (#43879) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, ez nekem is bajom :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43881) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Tud vki esetleg earbud fülhallgatót ami ajánlott vétel és meg lehet vásárolni gyorsan szinte bárhol.
Sansa Clip-pel lenne használva. Ajándékbe lenne.

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#43882) kemcso válasza martin0297 (#43879) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor nincs más hátra, mint elolvasni az összefoglalót és az ott ajánlottak közül választani ;)

(#43881) Kulbi neked is javaslom az összefoglalót :)

(#43883) Goblin12 válasza kemcso (#43882) üzenetére


Goblin12
őstag

A Westone nincs az ajánlottak közt. :P

Hogy miért kell a Saturnak, is 6 tonna mnnyiségben kínálnia a Dr. Beats meg SOL Republik in ear fülesét horror árban nem értem. :W

[ Szerkesztve ]

(#43884) kemcso válasza Goblin12 (#43883) üzenetére


kemcso
Ármester

"Ajánlott típusok helyett csak említés szinten néhány márka, amik képviseltetik magukat ebben az ársávban: AKG, Audio-Technica, Hifiman, Sennheiser, Shure, Westone."

Mert a divatmárkákra van kereslet, nem hangot hanem nevet és kinézetet vesznek többnyire az emberek.

(#43885) GML válasza kemcso (#43884) üzenetére


GML
őstag

Nekem bejött.. ;]

(#43886) #16820480 válasza kemcso (#43884) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként ettől függetlenül lehet, hogy kellene egy újabb frissítés majd a közeljövőben az összefoglalónak, mert kezd kifutni még egy-két dolog. Illetve vannak új ajánlott cuccok is, ugye.

(#43887) kemcso válasza #16820480 (#43886) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, ki kéne dobálni azokat a füleseket is, amiket nem hallottunk, csak ott vannak. Vagy jelezni valahogy, hogy az azért van ott, mert régtől ott volt :DD

[ Szerkesztve ]

(#43888) #16820480 válasza kemcso (#43887) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk szerintem nem olyan nagyon sok olyan van, amit senki nem hallott. Inkább talán olyan van, amit olyan hallott, aki nem jár már aktívan a topikba.

(#43889) Ati1979 válasza #16820480 (#43886) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem várjuk meg az új vsonic füleseket. Legalább te meg tudod azokat hallgatni, ha más nem is.

Amúgy valószínűleg nem lehet azokkal nagyon mellényúlni... :)

(#43890) kemcso válasza #16820480 (#43888) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem azért bőven van:
- Brainwavz Alpha (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Canyon CNR-EP8 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Soundmagic PL11 - Teszt (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Soundmagic PL21 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)

- Astrotec AM-90 (BA, kiegyenlített, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Soundmagic PL30 (BA, kiegyenlített, fül feletti kábel, sima)

- Beyerdynamic DTX 71 IE (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Beyerdynamic DTX 101 IE (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Sony XBA-C10 (BA, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Soundmagic PL50 - Teszt (BA, kiegyenlített, fül feletti kábel, sima)

- Etymotic Research HF-5 (BA, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)

- Audio-Technica ATH-CK10 (2BA, kiegyenlitett, fül feletti kábel, sima)
- Vsonic GR01 (2BA, kiegyenlitett, egyenes kábel, sima)

(#43891) bucsher válasza kemcso (#43890) üzenetére


bucsher
őstag

Ezek nekem se hiányoznának az összefoglalóból.

In the pipe - five by five!

(#43892) Ati1979 válasza bucsher (#43891) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem el kellene külőníteni azokat amiket nem hallottunk. Tájékoztató jelleggel szerepelhetnek viszont ne a konkrét ajánlások között.

Ez így lenne korrekt. Akkor végre csak valódi meghallgatásokra épülne az összefoglaló. :D

(#43893) Zoli133 válasza kemcso (#43890) üzenetére


Zoli133
őstag

PL50-et szerintem jó páran halhatták, én mindenképp halottam, és szerintem van helye a listában. (a többi tényleg kikerülhet.)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#43894) Ati1979 válasza Zoli133 (#43893) üzenetére


Ati1979
veterán

Igaz. Az az egy a kivétel talán.

(#43895) martin0297


martin0297
tag

Szerintem maradok a pioneernel, hangzasban jobbat meg nem hallottam. Csak hat..az elettartam:S

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#43896) contaxg válasza martin0297 (#43895) üzenetére


contaxg
veterán

Fogadd őszinte részvétemet. :)
Azért majd egyszer gyere el egy füles talira.

(#43890) kemcso
A PL11 elég jó komolyzenére budget szinten. Nem az a vékonyka karakter amit Ti szerettek akusztikus felvételeknél, de számomra elég lináris hangú cucc.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43897) #16820480 válasza kemcso (#43890) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bw Alpha volt több embernek a topikból, ahogy EP8-at is vettek páran. Soundmagic-ek vannak ugye contaxg-nél, de többüket hallhattuk is már. C10 most a legutóbbi fülestalálkozón volt, a jól emlékszem, a HF5, GR01 és a Beyerek kifutó modellek már.

(#43898) kemcso válasza #16820480 (#43897) üzenetére


kemcso
Ármester

C10: sztem szörnyű volt, én kiszedném, annyiért inkább a VSD1
Soundmagicek közül amire valaki írja, hogy szte jó, az maradjon, de a többi csak félrevezető.
Alpha helyett inkább az olcsó 10$ körüli Soundmagic-et tenném be
Canyon maradjon akkor, olcsó...

Ezek közül ellenvetése bárkinek, hogy kiszedhető?

- Brainwavz Alpha (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Soundmagic PL21 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)

- Astrotec AM-90 (BA, kiegyenlített, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Soundmagic PL30 (BA, kiegyenlített, fül feletti kábel, sima)

- Beyerdynamic DTX 71 IE (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Beyerdynamic DTX 101 IE (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Sony XBA-C10 (BA, V karakter, egyenes kábel, sima)

- Etymotic Research HF-5 (BA, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)

- Audio-Technica ATH-CK10 (2BA, kiegyenlitett, fül feletti kábel, sima)
- Vsonic GR01 (2BA, kiegyenlitett, egyenes kábel, sima)

Sztem még teendő:
- egy dátumot kéne betenni, hogy mikor volt utoljára frissítve a lista,
- GR07-et GR07 Classic-ra cserélni és áttenni a 20-30000 sávba (100$)
- Én betenném a Creative Aurvana-t az ajánlottak közé

(#43899) Ati1979 válasza kemcso (#43898) üzenetére


Ati1979
veterán

Az olcsó sm az es18 szerintem feketével szedve mehet az ajánlottak közé.

Meg a Creative füles is.

A teljes kiszedést / törlést nem javasolom. Csak tegyük át ezeket egy másik csoportba.

Korábbi ajánlott fülesek, kifutó modellek.
Mert a beyerekből is van már új.

Akár mehetnek OFF topicba is.

(#43900) kemcso válasza Ati1979 (#43899) üzenetére


kemcso
Ármester

Hallottad a őket? Nem, így jó szívvel olyannak én nem ajánlanám, aki nem kérdez, csak elolvassa az összefoglalót. Ha nem talál ott, akkor kérdezzen és lehet mondani, hogy van még ez is, de csak egyéni felelősségre...

Én nem hagynám bent, csak azért mert régről ott van, csak ha indokolható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.