Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) pkaresz válasza Ati1979 (#43748) üzenetére


pkaresz
senior tag

:)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#43752) Skiczpausz


Skiczpausz
tag

Kedves Fórumlakók!

Mikrofonos fülhallgatót szeretnék vásárolni Nexus 4-es telefonomhoz, a telefonáláson kívül zenét hallgatnék rajta.

Barokktól a mai popig és rockig mindent, de tényleg mindent hallgatok, de hogy pontosítsak, általában a következők szoktak menni a playlistjeimen: Liszt Ferenc, John Williams, Metallica, néhány mai énekesnő albumjai, akiket inkább most nem nevezek meg. :D A klasszikus vonal miatt kiegyenlített a legjobb, természetesen jó, ha minél részletesebb, bár sajnos - mivel alacsony keresetű diák vagyok... - a keretem maximum nettó 10 000 Ft (bruttó a szállítással együtt), így sokra nyilván nem számíthatok; agybadugós változatot szeretnék, a kábel kialakítása lényegtelen.

Ha tudtok segíteni, akkor nagyon hálás lennék! :B Köszönöm!

I <3 Motorola Defy

(#43753) polonic


polonic
félisten

Most, hogy így kilőve a k3003i fogalmam sincs milyen fülest vegyek. AKG/Harman-ból most tényleg nem igazi opció a többi?

[ Szerkesztve ]

(#43754) Pezsák


Pezsák
újonc

Sziasztok!

2 célra szeretnék 2 különböző fülhallgatót venni, ebben kérném a segítségetek. :)

Mindketterő vonatkozóan:

- In-ear (vagyis az "agybadugós" fajta) legyen
- Mindenféle műfajú zenét szoktam hallgatni, de legfőképp metál/rock/blues és elektronikus zene (abból is inkább a pszichedelikusabb vonal) játszik.
- A ráfordítandó összeg egyenként legfeljebb 5-10.000 ft.
- Hagyományos kábelvezetésű (azaz nem fül feletti)
- Mikrofon/távirányító nem szükséges

Külön igények:

füles#1:
- Normál utcai használatra szeretném, itt a hangminőséget tartom fontosnak
- Nyak mögött átvezethető (aszimmetrikus) kábel
- Az izoláció valamilyen szinten gondolom adott (az agybadugós kialakításnak köszönhetően)
- A dizájn számít még (de ez ugye egyéni ízlés kérdése)

füles#2:
- Munka közbeni használatra kellene, igen fontos lenne a strapabíróság, az előzőek pár használat után felmondták a szolgálatot, kábeltörés miatt, illetve a jack-csatlakozónál kontaktos lett
- Itt fontos még az izoláció, hogy kiszűrje a hangos zajokat.
- illetve ha van ilyen lehetőség, a porállóság is

- Valamint ha tudtok ajánlani ehhez szintén (strapabíró és) porálló lejátszót, annak is örülnék, de nem vagyok telhetetlen... :) (Telefont féltem munka közben használni, betörhet a kijelző, meg a köszörült fémpor sem tesz neki jót.)

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#43755) #16820480 válasza polonic (#43753) üzenetére


#16820480
törölt tag

A HK tudtommal nem gyárt nagyon füleseket, és az AKG is úgy tűnik, hogy inkább csak alibiből. Még esetleg a K391-et próbáld meg, bár az ilyen zajszűrős valami, vagy a K374/375/376 közül valamelyiket (elvileg a kábelben különböznek csak).
A helyzet viszont az, hogy ezekkel nulla tapasztalat van sajnos, szóval ha veszel, akkor valószínűleg te leszel az első a topikból :)

Amúgy meg saját magadnak egy Q701-et lehet, hogy nem lenne rossz, ha az is van jó áron, mert egy remek fejes, csak kell alá egy erősítő...

Pezsák: Huhh, ilyen körülmények közé nem biztos, hogy nagyon érdemes drága füles venni, mert nincs az, ami ezt kibírná hosszabb távon... Esetleg egy Meelec S6-ot nézhetsz, azt sportra találták ki, talán bírni fogja egy darabig. Aszimmetrikus kábeles ajánlott nem nagyon van, talán a Sony MH1(c), de az elég mélytúlsúlyos azért.

[ Szerkesztve ]

(#43756) polonic válasza #16820480 (#43755) üzenetére


polonic
félisten

Jaja, a HK-nak nem sok féle van. AE van, amit néztem, meg mégegy talán.
Igazából a fejes a fontosabb és pont q701-et fogok venni majd, ahogy írod is. Van jó áron, igen. :) Még az erősítőn gondolkodom, milyen legyen. Talán furutech gt40. Mondjuk ez nem erre a topikra tartozik, majd körbekérdezek az aktuálisban. A füles lenne másodlagos, utazáshoz, utcára. Szóval ebből a szempontból nem is baj, hogy nem k3003i-t veszek jó drágán még a kedvezménnyel is a többihez képest. Persze, ha még lenne, akkor lecsaptam volna rá.

[ Szerkesztve ]

(#43757) #16820480 válasza polonic (#43756) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha másodlagos, akkor szerintem rápróbálhatnál egy K374-re, vagy valamelyik tesójára, azok (ha ilyen mértékű kedvezmények vannak) nem lesznek nagyon drágák, és házon belül szerintem jobbat nem kapsz.
Azt a GT40-et én is nézegettem, de nem találok nagyon releváns véleményeket róla. Ha esetleg szerzel, akkor kíváncsi leszek rá, hogy mit tud a Q701-gyel! Amúgy még Audio-gd lehet jó, illetve én egy Yulong DA8-ról hallottam, és az elég kellemes volt együtt.

(#43758) kemcso válasza Skiczpausz (#43752) üzenetére


kemcso
Ármester

A keret, a zenék és a mikrofon eléggé kiütik egymást... Ha a mikrofonról le tudsz mondani, akkor a Vsonic VSD1S lehet a barátod.

(#43754) Pezsák a füles 2.-re most akciósan van a Meelec M6, a keretből 3 is belefér... Füles 1: Aszimmetrikus nem nagyon van, ha erről le tudsz mondani, akkor Vsonic VSD1.

(#43759) Skiczpausz válasza kemcso (#43758) üzenetére


Skiczpausz
tag

Értem, és ha a keretet valamilyen oknál fogva meg tudom emelni, a másik kettő marad, akkor mennyi a legalsó határ, és melyik füles az én barátom?

I <3 Motorola Defy

(#43760) raven12 válasza kemcso (#43758) üzenetére


raven12
senior tag

mind a háromra +1 :D

(#43761) kemcso válasza Skiczpausz (#43759) üzenetére


kemcso
Ármester

Hogy őszinte legyek, az első mikrofonos, amit klasszikusra jó szívvel tudnék ajánlani az a Rockit R50M... És a VSD1S mikrofon nélkül :DDD

(#43762) contaxg válasza kemcso (#43761) üzenetére


contaxg
veterán

Mert vékonka a hangja?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43763) kemcso válasza contaxg (#43762) üzenetére


kemcso
Ármester

Rosszindulatú vagy :P Nem, hanem mert magas és középtartományban is visszaadja azt, ami sztem kell a klasszikusokhoz. (ha az E30-ból lenne mikrofonos, akkor azt ajánlanám, de nincs...)

(#43764) Skiczpausz válasza kemcso (#43763) üzenetére


Skiczpausz
tag

Na jó, akkor lemondok a mikrofonról :D

I <3 Motorola Defy

(#43765) contaxg válasza kemcso (#43763) üzenetére


contaxg
veterán

Nem...nem akart az lenni. Csak próbálom belönni, hogy akusztikus zenére milyen hangképű fülhallgatót gondoltok jónak.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43766) ekjepo


ekjepo
csendes tag

Hello! sajnálatos módon elhagytam az asus telefonomhoz kapott fülesem, így most én is keresek 1 et.
agyba dugós kellene, ami elég hangos, és rendesen ki tudja emelni a basszust. Egy 3000 ft körül gondolkozok, és jó lenne, ha nem menne fél év alatt tönkre se a jack dugó nyakába, se máshol a kábel.
Köszi/
U.I: szeretem a futorisztikus, dizájnos dolgokat, így akármilyen kinézetű füles jöhet

(#43767) BigBlackDog válasza ekjepo (#43766) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem egy Maxell Metallics lesz a Te választottad. :)

(#43768) Moleman válasza contaxg (#43765) üzenetére


Moleman
addikt

Akusztikusra így látatlanba én is a VSD1S-re szavaznék ennyiért, bár az E30 hangképe is közelíti az ideálist (annyi a hiányossága, hogy néha háttérbe szorulnak a nagyon kis dinamikájú hangok, pl alig érintett zongoraleütések).

(#43769) kemcso válasza contaxg (#43765) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor elnézést :B
Azért javasoltam az R50-et, mert abban a magas is és a közép is kellően jelen van, na meg van mikrofonos változata. Akusztikusra VSD1(S)-et javasolnék 10kért...
Amúgy meg W4R-et mindenkinek :P

[ Szerkesztve ]

(#43770) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Milyen bt fülhallgatót ajánlanátok ami hozza legalább egy Xears XE200Pro szintjét?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43771) kemcso válasza SkyS1gn (#43770) üzenetére


kemcso
Ármester

Ugyanezt a kérdést 2 hónapja is feltetted (2x is visszalinkelve), akkor is válaszoltunk rá:
"Valszeg azért nem kapsz választ, mert a bluetooth fülesek nem igazán a zenehallgatásról szólnak (és ebből adódóan tapasztalt is kevés van velük)"

(#43772) SkyS1gn válasza kemcso (#43771) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kezd tököm telilenni a kábelekkel ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43773) contaxg válasza kemcso (#43771) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem van BT fejesem (OK, nem füles) és nagyon király. Ez egy olcsó vacak és ez simán hozza egy GR07 szinjét, szóval szerintem nem olyan rossz ez a technológia. Számomra ez a jövő.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43774) kemcso válasza SkyS1gn (#43772) üzenetére


kemcso
Ármester

Ettől még nem változott a helyzet 2 hónap alatt: minőségi zenehallgatásra nem alkalmas... ;)

(#43773) contaxg fejesben azért több a hely normális elektronikának. Nekem headsetem van és förtelem ahogy szól (telefonálásra használom csak), de amire való, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#43775) BigBlackDog válasza contaxg (#43773) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen tömörítésű, fájlformátumú hanggal próbáltad?

(#43776) SkyS1gn válasza kemcso (#43774) üzenetére


SkyS1gn
félisten

SBH80 nemhiszem hogy elérné azt a minőséget, max mi maradna a Jaybird Bluebuds X?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43777) kemcso válasza SkyS1gn (#43776) üzenetére


kemcso
Ármester

Valszeg az se éri el, de vegyél egyet és számolj be róla ;]

(#43778) SkyS1gn válasza kemcso (#43777) üzenetére


SkyS1gn
félisten

;] ööö nem is olyan rossz ez a kábel :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43779) contaxg válasza BigBlackDog (#43775) üzenetére


contaxg
veterán

320kbs ogg vorbis

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43780) AGE-T válasza kemcso (#43769) üzenetére


AGE-T
senior tag

+1 ;]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#43781) brumi1024 válasza BigBlackDog (#43775) üzenetére


brumi1024
veterán

Igazából mindegy, szinte bármelyik értelmes 320-as kódolás jobb minőséget ad mint a legjobb SBC, és ha olcsó füles akkor nem is biztos, hogy a High Quality SBC-t használja.

(#43782) #16820480 válasza SkyS1gn (#43772) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól tartok, hogy rossz helyre próbáltad dugdosni akkor... ;]

contaxg: Egy fejesbe akár egy egész Clip-et is belepakolhatnak, van neki hely, szóval még akár jó is lehet (bár nem szokott az lenni, sokak véleménye alapján), de fülesnél ez kicsit nehezebb.

(#43783) kemcso válasza #16820480 (#43782) üzenetére


kemcso
Ármester

:DD

(#43784) Pezsák válasza kemcso (#43758) üzenetére


Pezsák
újonc

Az aszimmetrikushoz annyira nem ragaszkodom, inkább csak jobban szeretem (azt hiszem megszoktam a Sony füleseit :). Viszont a Vsonic VSD1 az annyira nem gyere be külsőre, meg a fül fölötti kivitelt határozottan nem szeretném. SoundMAGIC E10-et néztem, arról vélemények?
Vagy még az mp4nation oldalon nézegettem pl. Astrotech AM-600/AM-800, DUNU DN-22M...

(#43755) sheratan: A Meelec S6 szintén nem igazán tetszik, lehet én vagyok túl válogatós... De akkor majd szerintem keresek valamit olcsóbbat munkához, azt nem fogom sajnálni.

(#43785) raven12 válasza Pezsák (#43784) üzenetére


raven12
senior tag

lehet nem fül fölött is elvezetni, és az E10 hozzá képest szerintem nagyon tré.

(#43786) szentkuti11 válasza Pezsák (#43784) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha hagyományos elvezetést, kellemes minőséget és hazai garanciát szeretnél, akkor az E10 tökéletes, de ha bevállalnád a fül mögötti elvezetést (ami hosszú távon egész biztosan kényelmesebb lesz), akkor a helyedben megnéznék/hallgatnék egy E30-at.

(#43787) #16820480 válasza Pezsák (#43784) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak bátran! Vállalj be Astrotech-et. :P még senki nem hallotta innen, de nagyon kíváncsiak vagyunk rá, majd számolj be, ha esetleg megvetted :D

(#43788) Ati1979 válasza #16820480 (#43787) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Néha kell kockáztatni egy kicsit! :)

(#43789) Pezsák


Pezsák
újonc

Na igen, kérdés, hogy meg tudnám-e szokni a fül mögötti elvezetést, vagy esetleg egyáltalán nem is tetszene (mert most nem tetszik :D ).
Sok közöm nem volt még fülesekhez (általában telefon mellé gyárilag csomagolt fülhallgatót használtam -az agybadugós fajtát, a régi kialakítást ki nem állhatom), így tapasztalat híján elsőre szerintem egy egyszerűbb, de biztosabb vételnek fogok nekimenni. Azt hiszem SoundMAGIC E10 lesz belőle.

És köszönök minden hozzászólást! :)

(#43790) SkyS1gn válasza #16820480 (#43782) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Öregapád... mákos tésztája :DDD

Z-n ki kell nyitogatnom a fülecskét folyton, + előszedni a fülest, kis szütyőből előszedni, aztán szütyőt elpakolni míg buszozok stb stb.

Bár remélem heteken belül meglesz a Z2 azon már nyitott a jack, de a szütyős szarakodás megmarad.

Sokkal könnyebb lenne csak nyakamhoz rakom a telót, NFC, bumm mehet is a zene.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43791) Ati1979 válasza Pezsák (#43789) üzenetére


Ati1979
veterán

Azoknál sokkal jobb lesz az e10. Ez garantált! :)

(#43792) #16820480 válasza SkyS1gn (#43790) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben az esetben vegyél egy BT-s cuccot, aztán jónapot :)

(#43793) kemcso válasza Pezsák (#43789) üzenetére


kemcso
Ármester

Azoknál jobb az E10 is, garantáltan, ahogy Ati írta. De a VSD1 meg az E10-nél jobb sokkal ;)

(#43790) Cris99 akkor vegyél egy vmilyet bluetooth-ost, és számolj be utána róla ;]

(#43794) Ati1979 válasza kemcso (#43793) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van. Az e10 helyett inkább már e30 vagy VSD1. A fül mögötti kábelezést meg lehet szokni.

(#43795) kemcso válasza Ati1979 (#43794) üzenetére


kemcso
Ármester

Így van, csak szokás kérdése és a jobb hang megéri :K

(#43796) ku-cu válasza SkyS1gn (#43790) üzenetére


ku-cu
tag

Ez pl szerintem nem rossz motyó, a hangja is emberi. Mondjuk kábel itt is van.
Teljesen kábel nélkül, inkább bt fejhallgatóban érdemes gondolkodni. Pl DR-BTN200.
Ezektől a bt iem-októl óva intenélek. A gyakorlatbam messze nem olyan kényelmes őket használni. Max ha egész nap a nyakadban akarod/ tudod hordani. Mondjuk akkor is ki-be kell kapcsolgati, meg párosítgatni.

Egyébként egy jobb minőségű (érts Shure, Westone stb) kábel esetében már nem kell annyira szütyőzni. Maga a füles értéke miatt persze nem érdemes farmer zsebbe gyűrni, de ing, zakó, kabát, táska zsebben remekül elvannak, és nem is gabalyodnak annyira össze mint az olcsó fülesek. Hangban pedig többet nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

(#43797) beast27


beast27
senior tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata az audio technika ath-ck323m-el?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#43798) Zoli133


Zoli133
őstag

A mostanie10nek van olyan jó hangja mint az se215 kinyilatkoztatások ellenpontjaként megjegyezném, hogy legalább 2 olyan emberrel találkoztam veletechen akiknek e10-ük van és azt mondták az se215re, hogy előrelépés a shure és gondolkoznak a beruházáson.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#43799) Ati1979 válasza Zoli133 (#43798) üzenetére


Ati1979
veterán

Bár nem most hallottam az se215-öt, de emlékeim szerint jobb volt az e10-nél, és lehet, hogy az e30 / VSD1-nél is jobb. Ezt nem mondom biztosra.
A legközelebbi találkozón majd összehallgatjuk.

(#43800) bucsher válasza Ati1979 (#43799) üzenetére


bucsher
őstag

Én biztosra mondom hogy a VSD1 sokkal jobb (az én szempontrendszeremben).

In the pipe - five by five!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.