Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Narakh


Narakh
senior tag

Pusztán elméleti alapon: ha véletlenül megrendelnék egy RE-400-at, és mégsem jönne be annyira, mint várom, volna itt rá kereslet?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43302) kemcso válasza Narakh (#43301) üzenetére


kemcso
Ármester

Nagyon biztosra akarsz menni :D

(#43303) Narakh válasza kemcso (#43302) üzenetére


Narakh
senior tag

Á, dehogy. ;]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43304) Moleman válasza Narakh (#43301) üzenetére


Moleman
addikt

A megfülelésére mindenképpen, megvásárlása tetszés és pillanatnyi munkahely függvénye. :))

(#43305) szentkuti11 válasza Narakh (#43303) üzenetére


szentkuti11
addikt

A sorsod elől nem menekülhetsz, RE-400 lesz ebből. ;]

Végső esetben akár még engem is érdekelne, de hallatlanban annyira nem tudok semmit mondani, mint ahogy Te sem. 2 percet volt a fülemben, ráadásul nagyon régen, nagyon rossz forrásról.

[ Szerkesztve ]

(#43306) kemcso válasza Narakh (#43303) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem lesz annak az esetleges eladásával gond, de sztem nem lesz rá szükség :) Jó füles az, emlékeim szerint kicsit kevesebb méllyel, mint a GR07...

(#43307) Narakh válasza szentkuti11 (#43305) üzenetére


Narakh
senior tag

Hát ez a bajom nekem is. :U Annyira emlékszem, hogy szép hangja volt nagy térrel, de a mélyét kicsit kevésnek éreztem. Azóta viszont hál'istennek elszokott a fülem a háromezres zsugorított mélynyomók hangjától.

Szombaton a mélyben a VSD1-nél szintén vékonyabb GR07 MKII eksztatikus élményt okozott, amit jó jelnek veszek, de annak már a jó ég a megmondhatója, hogy a Hifiman nála is karcsúbb-e vagy sem.

(#43306) kemcso
Szóval karcsúbb.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43308) Ati1979 válasza Narakh (#43301) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem azt el fogod tudni adni. Bár lehet, hogy lesz rajta 1-2k bukó.

Általában használt fülest új áron nem lehet eladni.

(#43309) kemcso válasza Ati1979 (#43308) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez így van, hacsak nincs bitang mázlid a $ árfolyammal...

(#43310) evitiguF


evitiguF
senior tag

Hidegzuhany. Most le vagyok döbbenve. Adott egy SoundMagic E10, ami kb alig van egy hónapos, és most történt vele egy olyan, amit abszolút nem vártam volna el egy ilyen minőséginek mondott terméktől.
Kép - ahol az a fémesnek látszó rácsozat van, volt egy kis kosz. (lehet fülzsírnak is nevezni, nem elemezte ki, hogy mi is az...) Ennek eltávolítását próbáltam megvalósítani egy határozott, ámde mégiscsak mérsékelt fuvallattal, a számat használva, mint eszközt. Namármost ez a rácsozat úgy beszakadt, hogy csak pislogok... :O :(((
Persze úgy nem hagytam, csipesszel kiszedtem, és jelezném, hogy bár nagyon úgy néz ki, nem fémes anyag az ott. Vagy valami pihervékony cucc. De le vagyok döbbenve, hogy ennyitől ez történt. Ha ezt előre tudom, biztosan nem fújogatom, de véleményem inkább az, hogy valami hibás darabba futottam bele, mert gondoltam ha már ilyen, teljesen mindegy, próbálgattam a másik oldalt is fújni, gyengébben erősebben, ott nem lett semmi baja. De az bosszant a legjobban, hogy ezt még garanciában sem igen tudom javíttatni/cseréltetni, vagy szerintetek? :F

(#43311) contaxg válasza evitiguF (#43310) üzenetére


contaxg
veterán

Az E10-nek már nem ilyen a kábele egy jó éve (max az e10m-nek), de persze ez nem válasz a kérdésedre.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43312) evitiguF válasza contaxg (#43311) üzenetére


evitiguF
senior tag

neten találtam egy képet, azt szúrtam be ide. és nem is a kábellel adódott a gond :O

(#43313) Ear001 válasza evitiguF (#43312) üzenetére


Ear001
addikt

És honnan vetted?

contax G a rá jellemző finom ráutaló magatartással arra célzott, hogyha te ezt egy hónapja vásároltad, de az adott fülesnek jó egy éve más a kábele, akkor az valami túltárolt, újradobozolt stb. darab lesz. Nekem se volt egyértelmű, hogy a kép csak illusztráció, és nem az adott darabról készült.

(#43314) evitiguF válasza Ear001 (#43313) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ez esetben bocsánat, este majd csinálok képet a sajátról. Nomono-ból vettem.

(#43315) kemcso válasza evitiguF (#43314) üzenetére


kemcso
Ármester

Vedd fel a kapcsolatot velük...

(#43316) Achmed51


Achmed51
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítségért jöttem! Egy Samsung EHS64AVFWE fülesem volt kéttszer, a telefonhoz kaptam, majd garanciába még egyet, viszont most megint megtört a vezeték és már nem tudom cseréltetni!

Egy kis segítség kellene milyen fülhallgatót (IEM) lenne érdemes vennem!

Az ár az max 4000Ft, napi szinten használnám elég sokat, és elektronikus zenét/EDM-et!
Ami most tetszik az a TDK LoR "Bass Boost" MC300, de nem találtam róla semmit hogy hogyan szól vagy hogy meddig bírja!

Köszönöm

(#43317) Ati1979 válasza Achmed51 (#43316) üzenetére


Ati1979
veterán

SoundMagic ES18

(#43318) szentkuti11 válasza Achmed51 (#43316) üzenetére


szentkuti11
addikt

SoundMAGIC ES18, ha belefér a külföldi rendelés és a várakozás. Ha nem, akkor Maxell Metallics.

(#43319) Ati1979 válasza szentkuti11 (#43318) üzenetére


Ati1979
veterán

Nomono-nál nincs?

Bár a honlapjukon nem láttam...

(#43320) kemcso válasza Ati1979 (#43319) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem láttam én se a honlapon.
Viszont kíváncsi lettem rá, ha már ennyire tetszik nektek...

(#43321) szentkuti11 válasza Ati1979 (#43319) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem forgalmazza sajnos.

(#43322) kemcso válasza szentkuti11 (#43321) üzenetére


kemcso
Ármester

Piaci rés... Ki kell használni! :D

(#43323) Ati1979 válasza kemcso (#43320) üzenetére


Ati1979
veterán

Ott volt előtted az asztalon. :DD

Hangban az e30 kisetestvére szerintem.

(#43321) szentkuti11

Még nem! :)
Szerintem fogja...

(#43322) kemcso

Rendelj Kínából 30000 darabot 5 dollárért! :)

[ Szerkesztve ]

(#43324) Achmed51 válasza Ati1979 (#43323) üzenetére


Achmed51
csendes tag

Megnéztem nagyon jól néz ki! :)

Még 2 kérdés, érdemes várni hogy lesz a boltba (írjak nekik?) vagy rendeljem meg valahonnan?
Ha rendeljem, akkor tudtok egy megbízható helyet, nem nagyon csináltam még ilyet!

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

(#43325) Moleman


Moleman
addikt

Update az E30 kálváriával kapcsolatban: ha visszaküldöm, az eladó küld helyette egy másikat, így már szerintem megéri a postaköltség. Közben enyém lett egy egy másik is, licittel, 16 dollárért, ugyanaz az eladó, más user néven, ennyit még akkor is megér, ha szintén flexes lesz. ;]

(#43326) kemcso válasza Ati1979 (#43323) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet, de volt ott sok SM, olyan egyformák voltak :P

Nekem csak 1 kéne próbának, mit csináljak a 29999-al? :DD

(#43327) Ati1979 válasza Achmed51 (#43324) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem írj nekik, aztán ha nem megy akkor rendelj.

(#43326) kemcso

Azért kell megkérdezni mi micsoda! :))

Nem tudom. Készíthetsz belőlük nyakláncot mondjuk! :DDD

(#43325) Moleman

Biztos, hogy eredetiek ezek az e30-ok?

[ Szerkesztve ]

(#43328) Moleman válasza Ati1979 (#43327) üzenetére


Moleman
addikt

A doboz és a külalak stimmel, a flex kivételével a hangja is teljesen korrekt szerintem, most hogy már összehasonlítottam a másik E30-cal és a VSD1-gyel. Még az enyémre nagyon jellemző mély-háttérbe szorulás is ugyanúgy megvolt a régebbi típusban is. (VSD1-re most már nem vágyom, a simában nekem túl sok a mély, az S még talán jó lehetne, de egyik sincs licittel, 45 dollár kiadása helyett meg inkább legózok a 15-20 dolláros E30-akkal, hátha kijön belőlük egy jó. :D)

[ Szerkesztve ]

(#43329) kemcso válasza Ati1979 (#43327) üzenetére


kemcso
Ármester

Jajjmár, amikről tudtam, hogy lesznek azokat végighallgattam... Az A161 kimaradt, nem láttam sehol.
Sok nyakláncot lehet abból csinál :DDD

(#43328) Moleman 39$-ért láttam én VSD1S-t, sztem az nem sok érte...

(#43330) deadelon válasza Achmed51 (#43324) üzenetére


deadelon
aktív tag

ha érdekel bár kicsit drágább tudok soundmagic mp21 et 6000 ft ért vadi újat.basszus kedvelőknek.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#43331) Moleman válasza kemcso (#43329) üzenetére


Moleman
addikt

Arra is jön még 6 dollár posta. Amúgy valóban nem sok érte, ha azt vesszük, hogy az E30 itthon 11 ezer, csak én ott rontottam el, hogy eddig túl olcsón szereztem be őket. Ha meg már többet adnék ki valamiért, az inkább egy Aurvana legyen. :)

(#43332) Achmed51 válasza deadelon (#43330) üzenetére


Achmed51
csendes tag

Még utána járok a másiknak, lehet majd írok neked! Köszi

(#43333) kemcso válasza Moleman (#43331) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, az Aurvana egy jobb füles :K

(#43332) Achmed51 ebay-ról kb 3e Ft-ért van az ES18 szállítással...

[ Szerkesztve ]

(#43334) GML válasza kemcso (#43333) üzenetére


GML
őstag

De nem is 11k. A legolcsóbb helyen is 120$. Plusz az áfa. Itthon meg már 30k körül lehet kapni. Ha lehet.

(#43335) kemcso válasza GML (#43334) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem is mondtam, hogy 11k :P A GR07 classic is 120$, és nem is tudni, hogy milyen a hangja a MKII-höz képest.

(#43336) Moleman válasza GML (#43334) üzenetére


Moleman
addikt

Amazonon tegnapelőtt még csak 80 volt, ma már 85. A postaköltséget sajnos nem írja.

(#43337) GML válasza Moleman (#43336) üzenetére


GML
őstag

Akkor fogja kiírnia, amikor elkezded kicsekkolni. Így is cirka 120$-ra jön ki. de ebben már benne van az áfa előleg is. Amit ha szerencséd van, akkor visszaküldenek.
Én az ebay-t néztem az előbb..

[ Szerkesztve ]

(#43338) Ati1979 válasza Moleman (#43328) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem gyanús hogy a tied utángyártott. A mély valahogy nem olyan volt mint a contaxg e30-ában.

(#43329) kemcso

Nyugi én sem hallgattam végig mindent... :)
Sokat. :DD

(#43331) Moleman

Inkább egy aurvaná-ba invsztálj be szerintem is. :D

(#43339) kutkut


kutkut
addikt

Üdv mindenkinek! Utódot keresnék az XE200-nak, ehhez kérnék egy kis segítséget!
Műszakilag hibátlan, de egy picit szebbre/többre vágyom. Leírnám, mi nem tetszik benne igazán, aztán ahhoz képest kéne egy jobb füles. :)
Az egyik, a mélyek. Nem tartom magam basshead-nek (vagy hogy szokás mondani), ha a lejátszómon egyet tolok az EQ-n a mélyekre, akkor az nekem már túl sok, csak püföli a dobhártyámat... Szóval nekem inkább a legmélyebb tartomány hiányzik. Olyan érzésem van, hogy az XE egy kicsit emel a mélyeken, de inkább csak a közép-mélyeken, aztán az igazán mélyeknél már kezd elfogyni, legalábbis én így hallom. :B Egyébként püfölni tényleg tud, a dinamikával nincs sok bajom, de szerintem egy picit lehetnének "nyugodtabbak" a mélyek. Talán erre mondják, hogy egy kicsit testesebb hangzás kéne?! :F
Aztán a másik, a magasak. Leginkább rock zenét hallgatok (abból viszont elég sokfélét), és a cintányérok hangja nagyon műnek tűnik, valahogy nem az igazi, teljesen a háttérben van. Szerintem ez az XE egy "kicsit" puhán szól, így nem tudja igazán visszaadni, amikor a dobos ráver egy jó nagyot a cinekre.
Valamint egy kicsit nagyobb tér sem ártana, bár ilyen "téren" nem tudom mennyit lehet kihozni egy IEM-ből...

Nos, kb ennyi lenne, ez alapján nem tudom mi lenne a jó választás számomra. Aztán az is lehet, hogy forrást is kéne cserélnem, de azt egyelőre nem szeretnék. Ennek nyomós (anyagi) okai vannak. :)) Így nagyjából az árkategória is sejthető, de azért megadnám külön is: kb 20k-t szánnék erre a cserére. Persze ez változhat is, ha ennyiből nem lehetne kihozni előrelépést, vagy egy kicsivel többért ott a nagyobb lépcsőfok... :D

Egyébként a forrás az aláírásomban lévő telefonom... Ahogy olvasgattam a fórumot, látom, a jó forrás legalább ugyanolyan fontos, mint a jó füles, de nem tudom, hogy mennyibe kerülne erről egy előrelépés. Persze tudom, ez csak egy telefon, de azért csak van benne egy wolfson dac (WM8958), na meg a Meizu mindig is odafigyelt a hangzásra, ahogy olvastam, az mp3 lejátszóik sem voltak olyan rosszak... Aztán lehet, hogy csak az elfogultság beszél belőlem. ;]
Komolyra fordítva a szót, utánaolvastam a lejátszóknak is, de nem tudom, hogy mekkora előrelépés lenne egy Clip Zip például. Szerintem nem sok, egy X3-ra vagy egy DX-50-re meg most nem szeretnék beruházni. Na, tényleg befejeztem. :D

Várom a javaslatokat! :R

Meizu MX3 32GB

(#43340) Ati1979 válasza kutkut (#43339) üzenetére


Ati1979
veterán

Vsonic gr07 v creative Aurvana vagy hifiman re400.

Ezek árban kicsit többe vannak mit 20k, de hosszabb távon érdemes lehet ezen fülesek egyikébe befektetni.

Lejátszót akkor vegyél ha majd ha egy kicsit komolyabb összeget szánsz rá. Ha jól szól a telefonod, akkor a clip nem fog nagy ugrást produkálni a hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#43341) kutkut válasza Ati1979 (#43340) üzenetére


kutkut
addikt

:R

Van ötleted, hogy ezekbe hol lehetne belehallgatni? A füles találkozót kivéve... :))

Nem tudom, mi számít jó lejátszónak. :D Telefonos vonalról a samsung galaxy s szériájához hasonlítanám. Azt meg a Clip szintjére szokták tenni, ezért gondoltam hogy mélyebben kéne zsebbe nyúlni az ugráshoz...

Meizu MX3 32GB

(#43342) Ati1979 válasza kutkut (#43341) üzenetére


Ati1979
veterán

Aurvana GML-nek,
gr07 raven12-nek bucsernek,
hifiman re400 is van valakinek. Majd a többiek segítenek kinek! :B

Jónak számít például az ak100! :)

[ Szerkesztve ]

(#43343) kutkut válasza Ati1979 (#43342) üzenetére


kutkut
addikt

Már veszem is, csak előbb nyerek a lottón... ;]:))

Azért ennyit nem szeretnék rá költeni. Aztán lehet, hogy elég lenne nekem egy VSD1 is pl... :F

Meizu MX3 32GB

(#43344) contaxg válasza Ati1979 (#43340) üzenetére


contaxg
veterán

Melyik Aurvana mert van egy pár belőle??? :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43345) Ati1979 válasza kutkut (#43343) üzenetére


Ati1979
veterán

Elég lehet az is. :) De igazából én ezt nem tudom megítélni. Neked kellene egy kicsit hallgatózni.

Aztán majd eldöntöd mennyit kívánsz rá költeni.

(#43344) contaxg

Jogos! :)

A második! :)

(#43346) #16820480 válasza kemcso (#43335) üzenetére


#16820480
törölt tag

A klasszikról írták a blogjukon, hogy pont ugyanaz a drivere, mitn a sima eredeti GR07-nek.

(#43347) contaxg válasza Ati1979 (#43345) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a második az In-Ear3.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43348) Ati1979 válasza contaxg (#43347) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen, ez volt a találkozón, ha nem tévedek.

(#43349) GML válasza contaxg (#43347) üzenetére


GML
őstag

És azzal mi a baj? :U :B

(#43350) Moleman válasza kutkut (#43343) üzenetére


Moleman
addikt

Ha az ütősökre helyezed a hangsúlyt, akkor szívből merem ajánlani az E30-at, annak ellenére, hogy az enyém pont hibás. Fantasztikusan adja vissza a dobokat, soha semmiben nem hallottam még így. Ha érdekel, Pesten meg tudod hallgatni (driver flexes, de attól még szól :D).

(#43347) contaxg
Így van, arról van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.