Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) DonThomasino


DonThomasino
veterán

SOk eladó hírdet új logitech termékeket, és
sokan kérdezik hogy ez Manufacturer Refurbished.
Mit jelelnt ez?
A hibás terméket javítják és újból eladják?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15902) Spin


Spin
tag

Sziasztok!

Lenne egy rövidke kérdésem!A napokban vettem egy OCZ Vertex 3 60gb ssd-t, és olyan "gondja" van,h a játékok(annak ellenére,h nem arra van telepítve) és a programok( ezek az ssd-n vannak) fagynak,és kilépegetnek.2.15 firmware van rajta,van vkinek tapasztalata a 2.22-vel?Vagy esetleg egyéb ötlet?

Köszi előre is!

Üdv,Spin!

(#15903) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Excel-ben szeretnék olyan számokat írni, amik 0-val kezdődnek, de amint entert nyomok, kitörli a nullákat a számjegyek elől. Erre mi a megoldás?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15904) spista222 válasza DonThomasino (#15901) üzenetére


spista222
addikt

Ez szerint lehet közte olyan aminek csak a csomagolása sérült vagy visszavitték mert nem tetszett és ezt nem lehet már újként eladni ezért visszakerült a gyártóhoz a termék ő bevizsgálta és ha talált valami hibát akkor azt javította is. Általában kevesebb garancia van rá ezért olcsóbb is cserébe.

wolfman ha nem akarsz vele számolni akkor például szövegként formázod és akkor megmaradnak a 0-ák.

[ Szerkesztve ]

(#15905) Kommy válasza wolfman (#15903) üzenetére


Kommy
veterán

írjál egy '-t a szám elé

pl.: '09854

(#15902) Spin: Szerintem ez nem az ssd-hibája, hanem valami driver gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15906) Csabee.


Csabee.
nagyúr

iStyle-ról rendelt már valaki weben?
Elég gyatra a webáruházuk.. nem lehet megadni cégnevet, és nem lehet kiválasztani azt sem hogy Cégként szeretnék vásárolni, mert bepipálva marad a magánszemélyként is. Sőt a rendelést sem tudom leadni.. :D

10kor hívom is őket...

Üdv: Csabee.

(#15907) wrox


wrox
senior tag

Hello

Használ valaki sima Digi beltériből kivett kártyát (tányéros) CA modulban? Működhet ez? Mert ha nem megy, akkor nem vennék. :)

(#15908) csibor válasza wrox (#15907) üzenetére


csibor
őstag

Nem megy. Kártya készülék csak együtt megy. Kártyát és készüléket sem lehet cserélgetni.

Win7 rossz helyre nyomtattam a pdf creatorba. Menti ilyenkor valahova a feladatot, és ha igen hol keresem?

[ Szerkesztve ]

(#15909) csibor válasza wrox (#15907) üzenetére


csibor
őstag

Nem megy. Kártya készülék csak együtt megy. Kártyát és készüléket sem lehet cserélgetni.

(#15910) Lompos48 válasza DonThomasino (#15901) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Manufacturer Refurbished

Szó szerint annyit jelent, hogy a gyártó által rekondicionált (szép magyarsággal). Használt cuccokat bráznak gatyába, hibár, kopott részek cseréjével. Tökéletesen működő, majdnem tökéletes kinézetű termék lesz belőle, ami - és ez a legfontosabb - hozza a termék eredeti specifikációját, a gyártó által garantálva.

(#15911) DonThomasino válasza Lompos48 (#15910) üzenetére


DonThomasino
veterán

A garancia is újraindul a gyatyába rázástól?
Igazából nem az általános szöveg érdekel, mert a én is le
tudom fordítani a jelentését, hanem hogy konkrétan a Logitech nél
hogy működik ez a dolog...
Jó lenne egy olyan vélemény aki ezeket árulja. :D

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15912) KaiotEch válasza DonThomasino (#15911) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ahogyan a cipőknél is ha visszaviszed és cserélik természetesen újraindul a gari.

(#15913) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van egy silvercrest típusú vezeték nélküli egér/bill párosom. A gond a következő: elvileg az egérnek ki kéne kapcsolnia amikor nincs használva. Ez az esetek felében meg is történik, de van mikor reggel azt látom, hogy az egér alja világít (egész éjszaka szívva az elemet). A slusszpoén viszont az, hogy mire bekapcsolom a gépet leáll és nekem kell életre kelteni. Ez valami gyári hiba lehet vagy csak nálam van gond?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#15914) vzoltan87


vzoltan87
tag

Sziasztok!

Adódott egy kis webkamera-probléma. A kamerám néhányszor leesett az asztalról, és megtört a kábele. Ezt egy videóhívás közben vettem észre, mikor egyszer csak eltűnt a kép, és amikor megmozgattam a drótját, akkor a windows jelezte, hogy eszköz csatlakoztatva. Ez megtörtént néhányszor, és egyszer csak elhallgatott. Hiába mozgattam a kábelt, nem kapcsolt vissza a kamera. Fogtam, megtaláltam a törést, és megforrasztottam. Kipróbáltam egy másik gépen, és hibátlanul működik, az én gépemen, amin eddig ment, ott viszont nem akar. Vagy nem jelez semmit, hogy be lenne dugva, vagy pedig azt írja, hogy hiba lépett fel az eszköz telepítése során, és telepítsem a drájvert. Mikor rámegyek, hogy illesztőprogram telepítése, akkor pedig azt írja, hogy a legfrissebb drájver van hozzá. Gyanítom, hogy a win-ben keletkezett valami hiba. Tudna valaki segíteni ezügyben? (oprendszer Win7x64)

Előre is köszi!

(#15915) KaiotEch válasza vzoltan87 (#15914) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Driver-t leszed, újraindít, CCleaner futtatása, újratelepít.

(#15913) JoolsNOS: Szerintem ott a gond, hogy noname termék.

[ Szerkesztve ]

(#15916) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Google talkkal lenne olyan problémám, hogy megfagy.

Ha a fő fiókomba bejelentkezek megfagy, de csináltam egy másikat, ha abba akkor nem.

A programot újra telepítettem, de nem jó. Bejelentkezés után teljesen megfogja a gépet, eszközkezelővel lehet kilőni. Ötlet? (Win7)

(#15917) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Tudtok ajánlani jó helyeket ahova egy szervert tudnék kihelyezni vagy esetleg bérelni?

Üdv: Csabee.

(#15918) KaiotEch válasza Imy (#15916) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem lehet, hogy próbál vmi nagyot(vagy sok kicsit) leszinkronizálni és behal tőle?

(#15917) Csabee.: Válogass, nagyjából mind1, mert mind a BIX-ben van, azok jók szoktak lenni, csak drágák. De sztem olcsóbb, ha egyik ismerősöd panelba lakik pesten és rátolod a DIGI-jére.

[ Szerkesztve ]

(#15919) Csabee. válasza KaiotEch (#15918) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi a tippet. A panelos rész az nem megfelelő :D ott a klimatizálás és egyéb opciók nem megoldhatóak, mindenképp szerver szolgáltatóhoz viszem.

Üdv: Csabee.

(#15920) Imy válasza KaiotEch (#15918) üzenetére


Imy
veterán

Nem tudom, de beállítani sem tudok semmit, mert ahogy belogol kifagy. Nincs valakinek valami ötlete? Tegnap annyi volt, hogy elfoglaltra váltottam az állapotot, és azóta csinálja (weben visszaállítottam, de utána sem jó), de nem tudok vele mit kezdeni, mert ha újratelepítem, akkor is ugyanez, és nem tudom, hogy a beállításokat hova teszi el, mert végignéztem mindent, de nem találom.

(#15921) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Helló.

Lenne egy laposom, amire fel akarom tenni winfos.

Kérdésem az lenne, hogy :

750GB -os külső hdd-m van, ami televan az adataimmal, de van rajta vagy 100GB hely.

Rátudom úgy tenni az iso-t, hogy bootoljon róla, és ne legyen baja az adataimnak?

Úgy értem hogy pendrive -ot csináltam már meg úgy, hogy bootoltam róla , de most csak 1gb-os van nálam, remélem a 750-est is meglehet úgy, hogy a cuccaim is rajta maradhatnak :)

köszönöm :R

•°o.OO.o°•

(#15922) KaiotEch válasza Imy (#15920) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Application Data-ba dolgozik tutira, onnan is ki kéne törölni.

(#15921) AndrisBoy: Külső winyóra rendszert telepíteni? Nem vagy Te normális! Amúgy valszeg lehetne, ha a meglévő partíciónak nem C: a betűjele és a maradék rész üresen áll.

[ Szerkesztve ]

(#15923) Lompos48 válasza AndrisBoy (#15921) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha winfos, miért akarod feltenni? Tegyél mást. Ha segítséget kérsz, állj a dologhoz elegánsan az elejétől a végéig. :(((

(#15924) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ful hd videók lejátszásához milyen mkv lejátszót ajánlotok? melyik a jó?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15925) AndrisBoy válasza Lompos48 (#15923) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Ne légy már ennyire cinikus , ha nem windows-t akarnék tenni, miért kérnék hozzá segítséget?

Az meg hogy hogyan hívom, szerintem a saját dolgom.

:( :U

•°o.OO.o°•

(#15926) AndrisBoy válasza KaiotEch (#15922) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Asszem maradok a pendrive -nél, ha hazaértem :DD

Thank you ;)

•°o.OO.o°•

(#15927) rii


rii
nagyúr

sziasrzttok

olyan b9ngészőt keresnék ami
- nem frissül újabb teherbek*rt verzióval minden második napon és cseszi el a telepített addonokat ....
- a biztonsági frissítést meg tudja oldani kultiráltan
- és van hozzá ilyen tab kit:

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15928) GrandeP válasza rii (#15927) üzenetére


GrandeP
őstag

Aterzem, en kb 3 hete töröltem a firefoxot es chromera valtottam (nem bantam meg), szinte mindenböl van alrternativa, speciel a colorful tab-ot meg en is keresem... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15929) AndrisBoy válasza rii (#15927) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Ha nem ragaszkodsz a magyar nyelv-hez, akkor : safari , valamint ha jól tudom Opera hoz is lehet rakni kit-et.

Én speciel Chrome-ot használom , tökéletesen megvagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

•°o.OO.o°•

(#15930) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Szerintetek Thinkpad X41 Tablet -be jó lehet ez a Seagate Lyrion 60gb St760211ca 1.8" Ce-ata HDD ?

ritka az 1,8" ból az atás , amit megfizethető áron lehet kapni :(

remélem ez jó bele.

:R

•°o.OO.o°•

(#15931) spista222 válasza rii (#15927) üzenetére


spista222
addikt

Ha egyszerűen letiltod a frissítések keresését és telepítését az nem elég?
beállítások haladó frissítések

(#15932) rii


rii
nagyúr

(#15928) GrandeP: ha nem colorful az nem baj ... a tree-s megoldás is elengendő lenne .... megnézem akkor a chome-ot ....

(#15929) AndrisBoy: safari még van is a gépen ... megnézem ahhoz le lehet e tölteni ilyen kiegészítést ....

(#15931) spista222: eddig évgig úgy használtam a gépet ... sőt .. direkt a 3-as vagy melyik firefixot használtam új instal esetén is azt tettem fel .. csak gonodlom ez meg nem biztonságos ... most nem tudom miért frissült ... lehet h admin belépett... vagy nemtom ....

köszönöm a tippeket!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15933) Imy válasza KaiotEch (#15922) üzenetére


Imy
veterán

Arra utaló mappa nincs, így nem találom. :(

(#15934) ^^|CC|^^


^^|CC|^^
tag

csáóó!
vettem ma egy winyót és nem mutatja a "sajátgépben" de a biosban látom h jelen van. mivel tudnám esetleg megoldani a problémát? előre is köszi és bocsi a low kérdésért:)
:R :R

üdv.: ^^|CC|^^

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#15935) Melack válasza ^^|CC|^^ (#15934) üzenetére


Melack
veterán

Formázd meg. Saját gép - jobb katt - Kezelés - ott megkeresed a lemezeket, és ha ott a nem formázott vinyó, akkor beformázod.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15936) Bogyó bá' válasza ^^|CC|^^ (#15934) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom, nincs particionálva. Pl. windows telepítőlemezzel elkövethető.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15937) ^^|CC|^^ válasza Melack (#15935) üzenetére


^^|CC|^^
tag

köszönöm azt hiszem így már jó lesz:D most formázza:)
:R

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#15938) localhost válasza ^^|CC|^^ (#15934) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajátgép / JobbKlatty / Kezelés / Tárolás / Lemezkezelés

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15939) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nagyobb értékű cuccot, milyen postai konstrukcióban érdemes postázni, hogy biztonsággal megkapja a vevő?

üdv: mraco

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15940) molnarpeter válasza Snowy_owl (#15939) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ajánlott, utanvétes levél, vagy értékbiztosított csomag azt hiszem.

Nagy méretű videót mivel tudok több darabra osztani? Többet foglal, mint 4 GB, amit a FAT32 nem szeret, exFAT meg a droidomnak nem tetszik. A lényeg az lenne, hogy ne kelljen felbontást, bitrátát, és társait állítani, csak daraboljon :) 7zip darabolás nem játszik, mert közvetlenül nem tudom lejátszani.

mp

(#15941) kjani18 válasza molnarpeter (#15940) üzenetére


kjani18
őstag

Bármilyen video szerkesztővel, van a windowsban is.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#15942) sklopp válasza Snowy_owl (#15939) üzenetére


sklopp
őstag

Start vagy Start+ csomag, Garantált kiegészítéssel.

(#15943) molnarpeter válasza kjani18 (#15941) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A MM-rel pont ez a baj, hogy be kell állítani a dolgokat :)

mp

(#15944) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Bocs hogy ide írok, de nem találom az infót amit keresek sehol, pedig már egy pár órája keresem, és eddig itt sem írták le, és az alaplapom topicjában sincs. Szóval:
Van egy MSI P45 Diamond (DDR3-as) lapom, meg 2 db Seagate 160GB sata2 (ST3160815AS mindkettő). A többi cuccom az adatlapomon. RAID 0-t akarnék csinálni a 2db seagate-ből az alaplapi sata RAID vezérlővel (rendszernek). Hogyan fogjak neki? Az elméletét vágom, engem a konkrét megvalósítás érdekel, mert még nem csináltam soha. Kell drivert letölteni hozzá (eszközkezelőben jelenleg nincs semmi ami RAID)? Ha igen akkor rakjam fel és aztán reboot és BIOS-ban beállítom a manualja szerint, majd mehet a win7 telepítés? Vagy csak elég a BIOS-ban és utánna menni fog? Valamint, ha telepíteni kell a vezérlőt, akkor azt win7 installkor kell, utána nem lehet? Ha közben kell telepíteni, akkor lehet nem floppyról felrakni, és hogyan (nincs már floppy meghajtóm)?

Köszi & Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15945) vzoltan87 válasza KaiotEch (#15915) üzenetére


vzoltan87
tag

Sajnos így sem sikerült működésre bírni. Más ötlet esetleg?

(#15946) kjani18 válasza molnarpeter (#15943) üzenetére


kjani18
őstag

:W :W :W

Próbálj meg valami video konvertert, hátha valamelyik (pl. Any VideoKonverter) betölti szerkesztésre...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#15947) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

molnarpeter és sklopp köszönöm nektek :)

molnarpeter(#15940): VirtualDub nevezetű program?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15948) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Clonezilla-val meg tudom azt valahogy csinálni, hogy ne hasaljon el 3%-nál(bad sectornál), hogy ne nézze a bad sectorokat? Elvileg józan paraszti ésszel ezt nem lehet kivitelezni, mert sectoronként nézi.

(#15949) molnarpeter válasza kjani18 (#15946) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&Mraco: köszi, kipróbálom. :R

mp

(#15950) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Hálószobába szeretnék olyan pici eszközt (rádió, dokkolós lejátszó stb), amiben van wifi és netes rádiót is le tud játszani. A hangsúly az olcsón van! :)
Mi ajánlott ilyen célra?

Sometimes you win, sometimes you learn.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.