Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Smyth válasza Toxy (#14968) üzenetére


Smyth
tag

Hali!

Megpróbálhatod feltenni a hozzá tartozó drivert, ha van cd-d hozzá, vagy neten keress hozzá lehet, hogy megoldja. lehet nem.

Üdv!

(#15052) Toxy válasza Smyth (#15051) üzenetére


Toxy
aktív tag

A driverét felteszem de nem változik semmi.

Ezzel a driverral működött korábban is.

(#15053) KaiotEch válasza Toxy (#15052) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De azóta lehet, hogy volt OS változás is vagy nem?

(#15054) spista222 válasza Smyth (#15049) üzenetére


spista222
addikt

Tisztázzunk egy két dolgot.
A VGAknak általában 6 os PCI-e tápcsati kell. Némely esetben nyolcas vagy a 6-os és 8-as bármilyen kombinációban.
Ha régebbi akkor azokon még molex csatlakozó van ami 4 es
Másmilyen csatlakozó nem szokott VGA-n lenni(régebbieken FDD csati is volt de ez most nem ide tartozik).
Az alaplapra rámegy egy 20+4-es tápcsati és egy külön 4-es CPU tápcsati újabbakon ez már 8 as is lehet.

A lényeg az hogy az alaplapi 20+4 ből a 4 és a CPU 12V 4 az semmiféleképpen nem mehet VGA-ba mert teljesen más a bekötés és zárlatot okozhat ami legrosszabb esetben tönkretesz valamit.

Inkább küldj egy linket hogy milyen VGA-ról van szó.

(#15055) Smyth válasza spista222 (#15054) üzenetére


Smyth
tag

Egy gtx 280 , rendben köszi a felvilágosítást előre is! :) 8asom az viszont nincs a tápon!

(#15056) Toxy válasza KaiotEch (#15053) üzenetére


Toxy
aktív tag

ami változott az az hogy egy asrock n68gs3 ucc lap helyett egy asrock 870 extreme 3 rev1.0 lap lett.

meg a proci is változott de gondolom ez nem számit.

illetve azóta win7et ujratettem kar miatt, de nem jó.

eltávolítottam eszközt, s mikor rádugom, unknown device, s ha telepitem drivert akkor is az marad.

[ Szerkesztve ]

(#15057) spista222 válasza Smyth (#15055) üzenetére


spista222
addikt

egy PCI-e 6-os és egy 8-as kell neki:

Átalakítókat lehet venni de egy erősebb táp sem ártana ehhez a karihoz.

[ Szerkesztve ]

(#15058) KaiotEch válasza Smyth (#15055) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ehhez ha jól látom akkor 1db 6-os és 1db 8as kell.

(#15056) Toxy: Lapváltással chipset is megy(bár ez sem olyan nagyon mérvadó), proci nem számít, W7 újrarakással lehet gond. Eszközkezelőből próbáltad már telepíteni?

(#15057) spista222: Erősebb táp? Hááát... 450-es tápom elvitte bőven a 2500k-mat és 6850-et CF-ben.

[ Szerkesztve ]

(#15059) Toxy válasza KaiotEch (#15058) üzenetére


Toxy
aktív tag

igen próbáltam.

csak nins meg az inf fájl. csak egy exe driverem van ami lefut s települ.

(#15060) Smyth


Smyth
tag

Köszönöm a gyors és teljes körű válaszokat! :R

(#15061) KaiotEch válasza Toxy (#15059) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt szedted le?

(#15062) spista222 válasza KaiotEch (#15058) üzenetére


spista222
addikt

Egy GTX 280 max 236W-ot eszik
A te 6850-ed 127W*2=254W-ot evett.

Az intel procik nem esznek sokat vagyis még tartom hogy ehhez a kártyához nem ártana egy erősebb táp mivel a konfigja töbi részéről nem tudunk semmit és ehet többet mint a 2500k.

[ Szerkesztve ]

(#15063) Toxy válasza KaiotEch (#15061) üzenetére


Toxy
aktív tag

Strike 2-m van.

S ezt szedtem le.

(#15064) altare


altare
tag

Hali a Linux Mint 13 Cinnamon 64-bit -es kiadást szerettem volna feltenni win 7 mellé hogy kipróbáljam (sosem használtam linuxot még szeretnék megismerkedni vele), de ez fogad amikor indítom a gépet és kiválasztom hogy melyik oprendszer induljon (Linux Mint-win7 rendesen be tölt) valami ötlet hogyan csináljam meg?

(#15065) F34R válasza altare (#15064) üzenetére


F34R
nagyúr

ext 4 partícióra kellett volna tenned.

(#15066) altare válasza F34R (#15065) üzenetére


altare
tag

Az mi? Homályos ez nekem:-(

(#15067) F34R válasza altare (#15066) üzenetére


F34R
nagyúr

most már valószínűleg mindegy kellett volna neki egy külön partíció de te azt választottad telepítésnél hogy jelenlegi rendszer mellé, valószínű ezért felment az ntfs-re , ergo win 7 indul a linux nem fog. sajnos fingom nincs hogy lehetne helyrehozni. valahogy elkülönülnek a mappák (ha win 7-t indítassz ) bootfix-el talán még megmenthető. ha csak próbálkozni , ismerkedni szeretnél vele akkor vagy virtualbox-ba rakd fel vagy a liveCD-jét índítsd pendrive-ról így nem tudja összekavarni a másik rendszert.

(#15068) wenton


wenton
csendes tag

Okoskáim!
Nagypapa segítséget kér!:::
Meghibbant a Chrome-m, dőlt betűket írogat, mióta felfrissült a 19.0.1084.52-re. Sem a beállítások/spec. beállítások/betűtípus átírása, sem a betűkészlet nyitás/Arielre kattintgatás nem segít, de még az újratelepítés sem, akkor is csak dőlteket ír.
Öreg f@szom kivan... :(((

(#15069) fagylalt válasza sklopp (#14993) üzenetére


fagylalt
senior tag

Most néztem a legfrissebb 2.20-as BiOS van rajta.
Holnap megpróbálom a másik gépemben tökéletesen üzemelő PWM-es ventit, ha azzal jó, akkor küldöm vissza garira a proci hűtőt.

(#15070) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Erre valaki valamit tud mondani? Ott nem kaptam választ napok óta sem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15071) F34R válasza Bogyó bá' (#15070) üzenetére


F34R
nagyúr

hálózati adapteres kell, egyébként megteszi az olcsó kategóriás is.

(#15072) Gyuszi 78 válasza Bogyó bá' (#15070) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Nyugodtan megveheted, laptop winyónak elég az usb, nem kell külön tápellátás. Én is így használok egy 500GB-os winyót Icy box nevű házban.

F34R: Külső tápos tudomásom szerint az asztali 3,5 winyóknak kell. Rosszul tudnám? :U

[ Szerkesztve ]

(#15073) Bogyó bá' válasza F34R (#15071) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy picurka notivinyóhoz nagyon nem szeretnék hálózati adapterest, főleg, hogy notikat szolgálnék ki vele elsősorban. Miért muszáj? A gyári - Samsung - S2-őm is eldöcög egyetlen USB2 portról... :F

(#15072) Gyuszi 78: akkor megpróbálok egy ilyet szerezni. A kis értéke miatt helyi boltból akarok vásárolni, mert a futárköltség egyébként nagyon megdobná, itt viszont csak ez az olcsó Lc-Power van, na meg az 5-6-8 ezer forintosak.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15074) Ł-IceRocK-Ł válasza Gyuszi 78 (#15072) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jól tudod, olyat használok most.
Pont ma adta meg magát a tápellátó része, nem tudom honnan fogok hozzá szerezni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15075) Gyuszi 78 válasza Bogyó bá' (#15073) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Én is helyi boltban vásároltam, ez volt a legolcsóbb.
Szerintem csak kinézetben van különbség, funkcionalitásban mind ugyanazt tudja.

(#15076) Gyuszi 78 válasza Ł-IceRocK-Ł (#15074) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Gondolom 12v / 2A általában ilyen kell hozzá.
Ha az segítség, nekem van tápom, de vagy 1.5A, vagy 3A, tehát csak megközelítőleg stimmel.

(#15077) GrandeP


GrandeP
őstag

Üdv!

Tudnátok adni egy "faparaszt" egyszerűségű, tűzfaltesztelő linket?

Wigwamos nem megy, fagy legalábbis nem csinál semmit... köszi.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15078) Ł-IceRocK-Ł válasza Gyuszi 78 (#15076) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A csatlakozó is ilyen fura amúgy. Egy orion 5.1 es szett bemenetén láttam ilyet. Máshol nem nagyon.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15079) Gyuszi 78 válasza Ł-IceRocK-Ł (#15078) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Ha gondolod, küldj róla egy fotót privátban, hátha tudok segíteni.

(#15080) Ł-IceRocK-Ł válasza Gyuszi 78 (#15079) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Majd eddzés után :D
a legfelső fekete csatlakozó lenne az.
ma bekapcsoltam és a kis adapternél zizeg, a vinyó meg kattog. úgyhogy inkább kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15081) pocokxx válasza wenton (#15068) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

El kéne navigálni a fonts elnevezésű könyvtárba és ott megnyitni az arial.ttf nevű fájlt. Majd bezárni és újra megnyitni a Chromeot. Ha nem az Arial betűtípussal, akkor a Helvetica betűtípussal lesznek gondok. Az eljárás ugyanez. (Nem lett mostanában font telepítve....?)

A fonts könyvtár: C:\Windows\Fonts (ill. Vezérlőpultból is elérhető)

Szerk.: Ha ez nem jönne be, akkor újra kéne telepíteni a betűtípust. Innen letölthető.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15082) Gyuszi 78 válasza Ł-IceRocK-Ł (#15080) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Huh, ez mintha s-video csati lenne :F
Ilyennel sajnos nem tudok szolgálni.

(#15083) localhost válasza GrandeP (#15077) üzenetére


localhost
Közösségépítő

faparaszt

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15084) F34R válasza GrandeP (#15077) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

egyébként meg comodo leak test

(#15085) GrandeP


GrandeP
őstag

Köszi.... localhost és F34R :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15086) Ł-IceRocK-Ł válasza Gyuszi 78 (#15082) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem s-video az. az más teljesen. Valahonnan majd szerzek valamit.
De mi lehet a kínja az adapternek. Miért zizeg, ez nem fér a fejembe.
Megyek is át az elektro-s topikba.

localhost: vagy FAP-araszt :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15087) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Használ még valaki itt PDA-t mint PDA? Szörfözés, telefonálás WLANon. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e még olyan programot Mio P550 DigiWalkerre, ami még 2012ben is működik és képes WLANon keresztüli telefonálásra? Skype támogatása ezekre a készülékekre megszűnt, Fring sem megy, további alternatívákról nem tudok sajnos. :S
Előre is köszönöm! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#15088) vilmaboy


vilmaboy
őstag

miért van az, hogy ha a guglival keresek, akkor a találatokat a search.babylon.com oldal adja

mi ez a babylon izé?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15089) horicsa6


horicsa6
csendes tag

Sziasztok bocsi nem igazán tudom hogy hova kéne írnom a problémám.
Az a helyzet hogy nagyon kéne a pénz és eladnám a gépem viszont nem működik rajta 1db USB sem :S "Intel(R) N10/ICH7 Family USB2 Enhanced Host Controller - 27CC"
Alatta 8 db unknow device van. nincs bedugva pednrive semmi az USB be.
Probáltam a chipset frissitését telepítését. Újra raktam a gépet semmi változás sajnos így nem igazán tudom eladni. Másfél éves gép Intel alapú. Hátul 4 DB elől 2DB USB van 1iksem jó ha rá dugom az mp3am villog szóval áramot kap de itt meg is állt a tudomány. Egésznap googlezek és próbálgatok minden félét de semmi változás!
VALAKI SEGÍTSEN NAGYON FONTOS LENNE.
Aki segít megoldani a problémát meg hívom 1 sörre ! :) Üdv Ricsi

Rendszer Infó OP rendszer Windows 7 32 Bit
ASrock g31m-vs2 alaplap. Sajnos a pci USD kártya nem megoldható mert 1 db slot és ott pedig a hanghártya van. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

(#15090) nyunyu válasza spista222 (#15054) üzenetére


nyunyu
félisten

A lényeg az hogy az alaplapi 20+4 ből a 4 és a CPU 12V 4 az semmiféleképpen nem mehet VGA-ba mert teljesen más a bekötés és zárlatot okozhat ami legrosszabb esetben tönkretesz valamit.

VGAkon levo 6/8 tus csati nem teljesen ugyanaz, mint az alaplapi 20/24/4/8, ha jol remlik akkor az egyes lab formaja elter, hogy veletlenul se tudd beledugni a masik fajta csatit.

Egyebkent nem tudom, melyik idiota volt az, aki forditva tervezte meg a VGAkon levo 6/8 tus labkiosztasat az alaplapi ATX12V/EPS12V-hez kepest.
Alaplapi csatikon a rogzito ful feloli oldalon van a 12V, masikon a fold, VGAknal pont forditva. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15091) batmab válasza horicsa6 (#15089) üzenetére


batmab
senior tag

próbáld valamelyiken az illesztőprogram frissitését, és hagyd auton, hogy a gép csinálja..

ilyet is prószálhatsz, ha minden kötél szorul...

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#15092) horicsa6 válasza batmab (#15091) üzenetére


horicsa6
csendes tag

Ami az elő lapon van Usb Csatlakozó az ilyen kábellel megy az alaplapba az is halott 2 tüske van USB meg próbáltam a másikra át dugni továbbra se működik :( A frissitéseket meg próbáltam 1enként de azt írja naprakész. :S

így néz ki a történet http://prohardver.hu/dl/upc/2012-05/29/384381_gj2wjyahliyt3llv_nevtelen.png

[ Szerkesztve ]

(#15093) altare válasza altare (#15064) üzenetére


altare
tag

sikerült megoldanom igaz szenvedtem vele bőven mivel még sosem volt a kezem alatt linux : )

(#15094) horicsa6


horicsa6
csendes tag

/dl/upc/2012-05/29/384381_ncgwzc3t7g6ulr3f_nevtelen_2.png
/dl/upc/2012-05/29/384381_ncgwzc3t7g6ulr3f_nevtelen_2.thumb.png

(#15095) bagó


bagó
tag

sziasztok! ha rossz topikban kérdezem akkor lécci mutassatok egy topikot ahol lehet kérdezni mert én nem nagyon találtam másikat..

konzol vásárlás elött állok!! az alábbiak lennének a kérdéseim..
szerintetek melyiket érdemes venni?
xbox360, vagy ps3??
indokokat kérnék hogy melyiket miért..
mit kell szemügyre vennem, mit kell " néznem " mikor "használt" konzolt vásárolok??
mik az előnyök a konzoloknál? ( hűtés, flash stb..)
játékok közül ami megjelenik mondjuk ps3-ra az megjelenik 360-ra is?? tudom h van egy két kivétel, de a legtöbb igen????

szeretnék megtudni minden fontos, és akár kevésbé fontos, de mégis jelentőséggel bíró tényezőt a 360-ról illetve a ps3-ról.. illetve egy nagyon fontos kérdés..

ps3-at lehet flashelni, vagy lehet vele valamit csinálni, hogy ne csak az eredeti játékokat vigye?? mert torrent oldalakon láttam ps3 játékokat, gondolom nem véletlenűl vannak fent.
előre is köszönöm mindenkinek!!

(#15096) vilmaboy


vilmaboy
őstag

mondanátok egy jó védettségi szintet adó, ingyenes, magyar és ráadásúl kevés prociidőt lefoglaló vírusírtót?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15097) spista222 válasza nyunyu (#15090) üzenetére


spista222
addikt

Alaplapi csatikon a rogzito ful feloli oldalon van a 12V, masikon a fold, VGAknal pont forditva.
Ez így nem teljesen igaz mert a VGA-nak a 8 asa 3db 12V-os érintkezőt tartalmaz és 5db GND-t míg az ATX12V/EPS12V 4-4-et.

Elvileg nem felcserélhető egyik sem de az emberi találékonyságot nem lehet lebecsülni

[ Szerkesztve ]

(#15098) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Kikapcsoltam a BIOS-ban az USB legacy-t. Emiatt mostmár nem tudok belépni BIOS-ba, mert ugye a billentyűzetem USB-s, és ezek szerint még az 1 vagy 1.1-es.
Jó nagy szopás, van valami ötletetek, hogyan tudnék mégis belépni?
Ami ki van csukva: BIOS reset, USB dugóról PS/2-re átalakító. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15099) spista222 válasza gordonfreemN (#15098) üzenetére


spista222
addikt

A BIOS reset miért van kizárva?
próbáltad és nem kapcsolta vissza?
PS2-es bill?

(#15100) gordonfreemN válasza spista222 (#15099) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mert szarrá van állítgatva és fejből nem megy, miket lőttem be ugy fél éve.
Sajnos PS/2-es bill sincs itthon, uh ez most szívás...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.