Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) csabyka666


csabyka666
addikt

Nekem is lenne egy kérdésem. Adott egy asztali gép, amin egyik napról a másikra nem ad hangot a hangkártya. Semmi, mégegyszer mondom, semmi változtatás nem történt a gépen.
A vicc az, hogy tettem a gépbe egy PCI-os hangkártyát, és azzal sem ad hangot. A zenét le tudom játszani pl. Winamp-ban, nem jelez hibát, de hangot sem ad.

A hangfal természetesen jó, teszteltem.

Ötlet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15802) enginev3.0


enginev3.0
félisten

helló

Tudtok külföldi oldalakat mint a hardverapro? ahol eladni lehet
ebay-en kívül
lehetőleg ingyeneset :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#15803) csabyka666 válasza csabyka666 (#15801) üzenetére


csabyka666
addikt

Megoldódott, köszi! Sikerült életet lehelnem a PCI-os hangkártyába. Ettől függetlenül az alaplapi halott, de legalább már van hang.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15804) deathtania


deathtania
senior tag

erre valaki?

www.brczart.hu

(#15805) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Tud valakiegy olyan pályát minecrafthez, ami egy kastély kellős közepére, vagy egy olya mobvilágba tesz, ahol rengeteg látnivaló, pl. házak, építmények stb. van?
:R

Üdv. Johnny

(#15806) odrif válasza jonnyjoker01 (#15805) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Minecraft topik?

20 éve a Prohardveren

(#15807) odrif


odrif
MODERÁTOR

Másnak is dobálja az 503-as oldalakat a fórum?

20 éve a Prohardveren

(#15808) kjani18 válasza odrif (#15807) üzenetére


kjani18
őstag

sürün

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#15809) pc gamer


pc gamer
tag

Sziasztok.
Anno írtam csak nem olyan részletesen.
Most újra: Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy Packard Bell laptop. Itthon kábellel megy rajta az internet. De már pár hónapja lett véve egy új router amivel van lehetőség arra is,hogy kábel nélkül legyen rajta netes kapcsolat.
Van egy tablet is, azon rögtön felismeri a netes kapcsolatot. Ezzel nincs is gond.
A laptopon van az a wifi-s gomb amit ha benyomok világít,de nem csinál semmit.
Régen még Vista volt a gépen és az felismerte ezeket a dolgokat,de mióta Xp-t kellett rátennem nem tudom,hogyan oldható meg. (SP3)
Milyen program kellene hozzá? A wifi gombot meg hiába nyomkodom csak világít de nem ad be semmit.

A válaszokat előre is megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15810) 1tom válasza odrif (#15807) üzenetére


1tom
tag

igen...

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#15811) odrif válasza 1tom (#15810) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Most már jó, átmeneti zavar lehetett.

20 éve a Prohardveren

(#15812) sgergi válasza pc gamer (#15809) üzenetére


sgergi
veterán

Nem valami driver hiányzik? Gyártó honlapjáról szedd le, és telepítsd fel.

(#15813) pc gamer válasza sgergi (#15812) üzenetére


pc gamer
tag

Ehhez külön driver kell?
Hmm. Anno a vista sokszor újra volt telepítve és akkor nem kellett,de utánajárok akkor.
Köszönöm. :R

(#15814) Sub-ZeRo válasza pc gamer (#15813) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vista/ windwos 7 / windows 8-nál sok eszközhöz nem kell driver, mert alapból benne van a rendszerben, míg xp-nél kell. Ezeknél is tudod cserélni, ha baj van, de az esetek 80%-banjól működnek a beépített driverek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15815) pc gamer válasza Sub-ZeRo (#15814) üzenetére


pc gamer
tag

Értem.
Mivel a laptop nem az enyém így nem is nézegettem annyira még.
Hol tudom megnézni a gépen a laptop típusát?
Mármint az oké,hogy Packard Bell,csak kellene a seria száma is.

(#15816) sgergi válasza pc gamer (#15815) üzenetére


sgergi
veterán

Valahol csak rajta van. Az alján vagy a monitor káváján valószínű.

(#15817) spista222


spista222
addikt

Sziasztok most nekem van egy kis problémám:)
Van Win7-em minden jól be van állítva megosztottam egy könyvtárat és a többi gépről el is lehetett érni és a TV--n is tudtam nézni azokat a filmeket amiket megosztottam(A TV-nek van saját médialejátszója). A probléma ott kezdődött amikor egy program miatt letiltottam a hálózati kártyát mivel egyszerűbbnek tartottam mint kihúzni a kábelt és ezt többször megismételtem azóta a többi gépen nem látszik amit megosztottam de ezen a gépen viszont igen és el is érhető. Erről a gépről el tudom érni a többi gépet csak ezt a gépet nem tudom elérni többi gépről pedig a megosztás nem változott csak a hálókártyát tiltottam le és engedélyeztem egy párszor
Ha valakinek van valami ötlete hogy miért van esetleg ha tud helyet ahol válaszolnak rá akkor kérem ne tartsa magában:)
Régebben is volt ez a problémám de aztán újrahúztam és megint jó volt.

Szerk: Közben kipróbáltam hogy megosztok még egy könyvtárat megosztás után a régiek is elérhetővé váltak :F

[ Szerkesztve ]

(#15818) pc gamer válasza sgergi (#15816) üzenetére


pc gamer
tag

Sikerült megtalálni.
Fel is dobta az ablakot,hogy észlelt jelet meg minden.
Meg is találta a routert. a gondom csak az,hogy kódot kér amikor rá akarok csatlakozni.
Milyen kód kellene neki pontosan? :F
Amikor tabletról csatlakozunk,akkor semmit sem kér :/

(#15819) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Sziasztok!

Egy egész komplex bajom van a gépemmel, többször elvittem számítógépeshez, de ő se találja a hibát. Először is elég sokszor fagyogat játékoknál néha fél óra után néha 1 óra után van mikor a böngészőm kifagy (chromeot használok), és utorrentet sokszor nem is tudom használni, mert lefagyasztja az egész rendszert egy idő után pláne akkor, ha egy nagy méretű torrentet töltök. Ezek a hibák akkor is előjönnek néha mikor nem használom a utorrentet. Továbbá, ha a gépem tölt akkor akadozni szokott az egér, meg ha videót nézek vagy videómegosztó oldalon vagyok vagy lejátszót használok, akkor elkezd akadozni a hanggal együtt, hozzáteszem ezt se mindig csinálja. És ha lefagy pl egy játéknál akkor nem reagál a ctrl+alt+delete-re sem, néha a játékon kívül lefagy akkor sem. Sokszor amikor a fagyások után újra indítom a gépet akkor megáll a bootnál, és egyszer meg azt írta ki hogy nem érzékeli a merevlemezt. Nem rég a következő történt, szokás szerint lefagyott az egyik játéknál, újraindítottam megint megállt a bootnál, aztán kikapcsolt a gép magátol olyan 3 másodpercre, visszakapcsolt és egy parányi füst jött ki az alaplap fele, ahol összevan kötve az alaplap a táppal, és képzeljétek el se én se a számítógépes nem találtunk égési nyomott. Többször tesztelte 3d markkal, de ment vagy 6 óráig egyfolytában nála. Egyszer nála lefagyott az egyik játékom, de azzal magyarázta be, hogy gyengén volt bedugva a videókártya kábel, ami kilőve, mert most is bevan dugva rendesen és mégse megy rendesen. Próbáltam kicserélni a vinyó kábelét a dvd kábelével, de az is kilőve. Már teljesen tanácstalan vagyok, hogy melyik alkatrésszel van a bibi, nem olyan rég a vinyót gyanusítottam, mert újra telepítés előtt még ennél is többett fagyott, a vinyót külön elvittem szervízbe ahol leformázták és visszaküldték, hogy biztos nem azzal van a baj, és lehet, hogy mégis azzal van a gond. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, mert eddig elég sok pénzembe került, hogy sikertelenül elvittem a számítógépeshez.

(#15820) pocokxx válasza norbi1989 (#15819) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Milyen tápod van? Memtest volt már?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15821) spista222 válasza norbi1989 (#15819) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem a hdd akkor szerintem az alaplai hdd vezérlő gyanús nekem, mert nem lehet olyan amit írtál egy jó alaplappal, kábellel és HDD-vel.
Én is jártam már úgy egy maxtor és wd hdd-vel hogy minden felületi teszt sikeresen lement rajta de amikor Win-el volt használva akkor egyszerűen megállt, vagyis ha van kéznél másik hdd akkor azzal kezdeném a próbálgatást, utána alaplap vagy táp.

(#15822) deathtania válasza norbi1989 (#15819) üzenetére


deathtania
senior tag

egy pontos konfigot írj légyszi, táppal, mindennel együtt.

alaphangon én talán azt mondanám, hogy a merevlemezed bad sectoros, ezt checkold le a Hard Disk Sentinellel, másodsorban talán 300Wos Codegen tápod döglődik (van egy érzésem, hogy olyan van benne.. :)) .), de ott lehet az alaplapon egy döglődő/kiszáradófélben lévő kondi is, ami nagyban függ az adott konfig életkorától is.

nekem egyszer volt egy használt/javított lappal ilyenem, hogy az IDE vezérlő chip hibás volt benne, a nyák is le volt olvadva körülötte, barnásra volt színeződve. akár még ez is lehet, mert nagyon hasonló tüneteket produkál ez is (egyszer jó futott a Crysis, aztán legközelebb még be sem akart bootolni...) nézd meg körülötte a nyákot, nem barnás-foltos -e.

a felszálló füst semmiképpen sem jó jel, szerintem azért egy adatmentést gyorsan csinálj a gépedről... :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#15823) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Egy adott koordinátapontnak honnan tudhatnám meg a tengerszint feletti magasságát?
Esetleg GPS?
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15824) Lompos48 válasza gordonfreemN (#15823) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Google Earth azt is kiírja a kurzorral mutatott pontra.

(#15825) cinkoxid válasza norbi1989 (#15819) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szerintem is futtass egy memtestet, illetve hdd sentinelt. Valamint ellenőrizd a hőfokot, hátha nagyon forró és túlmelegszik. Nézd meg, hogy a chipset hűtő nem e forró, miután lefagytál. Gyenge táp szintén okozhat galibákat. Ha az a valami tényleg füst volt, akkor én elkezdenék aggódni a helyedben. Viszont ha alaplapon nincs égésnyom/púpos kondi, akkor szinte biztos a táp volt a bűnös. Aida 64-el futtass egy stabilitástesztet, és közben figyeld a hőfokot, illetve a táp feszültségadatait.

(#15826) norbi1989


norbi1989
csendes tag

A konfigom corsair 430 W, Samsung Sata 2 1000 Gb, Intel Core i5 2300, Ati Radeon 6850, 8 GB Ram, Asrock alaplap.
Köszi amit írtatok a Hard Disk Sentinel azt írja, hogy teljesítmény kondíció 100% maximális hőmérsékle 34 fok. Mindjárt tesztelem memtesttel.

[ Szerkesztve ]

(#15827) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Meg még olyat is csinál, hogy programot nem akar elindítani rákantittok daemon toolsra, mert az kell a memtesthez, és nem akar elindulni. Ilyet a skypeom is csinált.

[ Szerkesztve ]

(#15828) deathtania válasza norbi1989 (#15826) üzenetére


deathtania
senior tag

a 8gb ram, az gondolom 2x4GB? vagy 4x2GB?
ugyanolyan ramok igaz? (én egyszer raktam be két különböző fajtát, hogy ó, jólesz ez így is, aztán kékhalált dobogatott a rendszer, amikor csak az egyik volt bent, akkor tökéletes volt, de amikor mindkettő, akkor nem szerették egymást. egyszerű inkompatibilitás...)

szerk: ramok jól vannak belőve biosban?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#15829) norbi1989


norbi1989
csendes tag

2*4 gb igen, de régóta megvan nekem ez a kettő és nem volt vele gond. Ugyanolyan is.

[ Szerkesztve ]

(#15830) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Ma csomó indításnál írta ki, hogy disk read error és hogy reboot and select proper boot device, de aztán vártam fél órát és megint betudtam lépni ide, de még most is lassul néha. Azt vettem észre, hogy most a daemon tools nagyon lassan csatlakoztatja a kép fájlt kb 10 percbe telt mire beolvasta.

(#15831) cinkoxid válasza norbi1989 (#15829) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbálj futtatni még 1 vírusellenőrzést, hátha. Bár nem hiszem, hogy ez a gond.
Mit értesz az alatt, hogy nem akar elindulni valamilyen program?
Nézd meg, hogy a sata csatlakozó rendesen rá van e kötve, és nincs e meglazulva.

[ Szerkesztve ]

(#15832) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Betudtok linkelni egy jó memtestet? Ellenőriztem nincs rajta vírus!

(#15833) cinkoxid válasza norbi1989 (#15832) üzenetére


cinkoxid
senior tag

(#15834) pocokxx válasza norbi1989 (#15830) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Pedig nagyon úgy fest ezek alapján, hogy a winyó körül van valami gubanc... Esetleg van másik Sata port a lapon, ahova be tudod dugni? Vagy másik kábellel ki tudod próbálni? SMART ban nincs valami kiugró érték?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15835) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Bedugtam más Sata portba és ugyanaz, hát nincs más választás elviszem oda ahol vettem, de nem tudom mit csinálok, ha nem találnak problémát. :( Nem tudjátok a samsung vinyókon általában hány év a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#15836) deathtania válasza norbi1989 (#15835) üzenetére


deathtania
senior tag

samu winyókra 2 év gar van, de ha beregisztrálsz a samsung.com-on, és beregeled a hdd-det, akkor +2hónap garit ad a Samsung, amit egy kinyomtatott bizonyítvánnyal tudsz igazolni. :)

www.brczart.hu

(#15837) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Új gépet pakoltam össze egy új házba. Elvileg mindent jól dugtam be, mégis amint áramot kap a gép, magától bekapcsol, majd pár másodperc múlva ki. Mi lehet a gond, mit szúrok el?

Asus F1A75-M-LE alaplap és egy egyszerű Maxdata PCMD/63912 a szenvedésem tárgya.

Előre is köszönöm az esetleges segítséget!
Peti

(#15838) deathtania válasza Peterhappy (#15837) üzenetére


deathtania
senior tag

de utána tudod indítani a gépet? elindul vagy nem?

mert van egy két lap és táp, ahol ez teljesen normális (inkább a régebbi lapok+tápok esetében)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#15839) Peterhappy válasza deathtania (#15838) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Sajnos nem tudom újraindítani, csak világít a pici standby LED és ennyi.

500 wattos Codegen tápom van, IDE kábelekkel, de átalakítóval használom (az előző gépemben is ez volt, szintén SATA, semmi baj nem volt soha)

Köszi,
Peti

(#15840) Sub-ZeRo válasza Peterhappy (#15839) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kogenyán táp bemondta az unalmast. Nekem is ez volt a baj. Ilyen ipari hulladék tápokkal meg nem kell foglalkozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15841) Peterhappy válasza Sub-ZeRo (#15840) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hát... ez elég elkeserítő... :(

Köszönöm, megpróbálok másik tápot szerezni, ez nem túl jó hír...

Peti

(#15842) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Bocs, ha még hülyeséget kérdezek, de hogy kell elindítani a memtestet rendesen? Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip) ezt töltöttem le és 2 fájl van benne az egyik a boot és a memtest, de ha arra rámegyek akkor lemezírót hoz ki.

(#15843) sgergi válasza norbi1989 (#15842) üzenetére


sgergi
veterán

Ki kell írni, majd arról az eszközről bootolni. Windows alól nem használható.

(#15844) Sub-ZeRo válasza norbi1989 (#15842) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ki kell írni cd-re (inkább pendrive-ra szed le) majd hagyd bent a lemezt/pendrive-ot majd bootolj be róla és akkor fog elindulni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15845) Peterhappy válasza Peterhappy (#15841) üzenetére


Peterhappy
őstag

Visszatettem a tápot a másik gépbe és hibátlanul működik. Akad esetleg más ötletetek?

Előre is köszi,
Peti

(#15846) gordonfreemN válasza Peterhappy (#15845) üzenetére


gordonfreemN
addikt

BIOS reset. Ha tudod, csereld ki az elemet, akar egy mukodo gepbol. Majd:
Ellenorizd le az alapi csatlakozokat egytol egyig, jo alaposan, foleg a powerled hddled powerswitch stb csatit, mert szerintem ott lehet valami moka.
Ne csinalj meg mindent egyszerre, az elemcsere utan, a bios reset utan es a csati ellenorzes/javitas utan is probald meg elinditani a geped.

Itt felteteleztem, hogy hibatlanul mukodik a tapod. De ugyanazokat a csatikat hasznalod a ket gepben? Mert ez is megviccelhet.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15847) Peterhappy válasza gordonfreemN (#15846) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Köszönöm a részletes választ! Ugyanazokat a csatikat használom, igen. Máshogy minden remekül működik, most arra gondoltam, a ház power gombja lehet "beragadva", az küldheti állandóan a jelet, ezért kapcsol be azonnal, amint áram alá helyezem, majd ki pár másodperc múlva. Legalábbis más ötletem nincs, de hogy ezt miért csinálja és hogy tudom kiküszöbölni - na arról egyelőre fogalmam sincs, de hál' Istennek úgy néz ki, a ház a ludas.

Köszi,
Peti

(#15848) pocokxx válasza norbi1989 (#15835) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem feltétlen a winyóval magával van a gond. Lehet az áram kábel, sata kábel,alaplapi port is. Esetleg megpróbálhatsz lefuttatni rajta egy felülettesztet, bár az ekkora winyónál nem kicsi idő.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15849) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy nagyobb terhelésen van a gép pontosabban játszani szeretnék (Sniper elite v2; Max.Payne), egy kis idő múlva kikapcsol a gép áramszünet szerűen.

Core i7 940; 6 GB ram; 1,5 TB; Gainward GTX 470_GELID hűtés 2x92; Táp: 580W; Venti 3x12; 1x20; 24' ACER monitor Full HD 1920x1080p

Járt már így valaki, tud valaki valami megoldást?
Lehet, hogy a táp nem bírja?

HELP!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#15850) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
nekem egy hibátlanul működő Xpre lenne szükségem!
valaki help!pü!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.