Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) sklopp válasza Apollo_21 (#15399) üzenetére


sklopp
őstag

A gyári adat max. 160 mm-es hűtő magasságról beszél:[link]. Persze oldalsó venti nélkül talán elférhet a 175 mm-es is. Végül is a ház 253 mm. széles...

(#15452) kenny123


kenny123
addikt

Synapticsban a görgetés közbeni kis ikont az egér mellől hogyan tudom eltüntetni? Egyszer már sikerült, csak újra lett rakva a gép, és nem találom..

yo

(#15453) GrandeP válasza kenny123 (#15452) üzenetére


GrandeP
őstag

Egyáltalán minek raktad fel? :DDD

Unistallt neki azonnal.... :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15454) kenny123 válasza GrandeP (#15453) üzenetére


kenny123
addikt

Netbookon használom, és eddig pont jóvolt a táccspeden, ezért kellene megint. :U

yo

(#15455) GrandeP válasza kenny123 (#15454) üzenetére


GrandeP
őstag

Értem de az csak egy zavaró program/driver... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15456) kenny123 válasza GrandeP (#15455) üzenetére


kenny123
addikt

Kinek mi, nekem éppem hasznos.. :D

yo

(#15457) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

A kérdés szempontjából nem biztos, hogy a legmegfelelőbb topik, de a válasz szempontjából biztos.

Opera böngésző ideiglenes fájljai közül le lehet menteni a videókat, ha akarja az ember (ez nem újdonság, sok böngészőnél meg lehet csinálni, és ha lehet, miért ne tenné az ember).
Eddig nincs is probléma.
A program amit használok .flv fájlokat készít, illetve azt gondolom, hogy .flv fájlok az ideiglenes fájlok, mert elég gyorsan készíti ezt, tehát nem hiszem, hogy konvertálgatna.
És itt jön a probléma. A VLC ugyan gond nélkül lejátssza, de az asztali DVD lejátszó nem birkózik meg velük.

És akkor a hosszú mese után a kérdés:
Valaki elmondaná, hogy tudok az flv. fájlokból asztali DVD lejátszóval is lejátszható videókat?
Letöltöttem egy programot, valami AVI konverter, de a fájl amit készít, vagy sokkal rosszabb minőségű (azonos méret mellett) vagy 3x akkora.
Ilyen jó formátum volna az flv. hogy azonos minőséget harmad méretben is képes hozni? Én arra tippelek, hogy rosszul állok a dologhoz.
Szóval egy részletes leírást beállításokról, akár egy linket, hozzászólásszámot ... szívesen vennék.

Előre is köszönöm a türelmét annak aki végigolvassa és a segítőkészségét annak, aki válaszol is! :R

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15458) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

A problémám az lenne,hogy ma beraktam a gépbe egy Gainward 9800 GT-t (x2 555 BE,Asrock 770 extreme 3 mellé).Call of Duty 2 és 4-be ahogy belépek ,betöltök és kékhalál,amit kitudok venni belőle (mert hamar eltűnik),hogy display driver ,és physical memory. A legújabb drivert szedtem le az Nvidia honlapjáról,de mielőtt feltettem volna akkor is ezt csinálta.Windows 7 ultimate SP1 32-bites MSDN. A kártya egyébként fél napot ment Furmark alatt és megbízható tagtól vettem + én is futattam egy órát és Diablo 3 is megy vele.. Nem értem,azóta a Windows is újraraktam..

Előre is köszönöm!:R

(#15459) GrandeP válasza trickyy (#15458) üzenetére


GrandeP
őstag

Ram hiba lesz az.... vagy esetleg táp...

Memtest-et futtathatnál h az elsőt kiszűrjük...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15460) Gyufaaa válasza trickyy (#15458) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A Gainwardék driverét szedd le. Nem kell feltétlen a legújabb driver hozzá. Próbáltad? Illetve mielőtt frissítetted Driver Sweeperrel lepucoltad a sallangokat? Azzal távolítsd el a drivert, majd az után tedd fel a másikat.

(#15461) AndrisBoy válasza dudika10 (#15457) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Szia.

Itt egy kis tutorial a konvertáláshoz : [link]

AVI-t viszi a dvd lejátszód? ;)

•°o.OO.o°•

(#15462) dudika10 válasza AndrisBoy (#15461) üzenetére


dudika10
veterán

Avi tökéletes volna. :K

Mindjárt teszek egy próbát. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15463) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Ha van egy 1 wifi routerem, akkor egy másik wifi routerel hogy tudnám befogni a wifi routerem jelét, és azt továbbítani?

Üdv: Csabee.

(#15464) Gyufaaa válasza Csabee. (#15463) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A másik routernek tudnia kell az AP (Acces Point) funkciót és arra kell állítanod.

(#15465) Csabee. válasza Gyufaaa (#15464) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tudsz linkelni egy ilyet? ez pl? [link]

A routeren belül látni fogja a wifi-t és azt meg tovább fogja osztani?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#15466) AndrisBoy válasza dudika10 (#15462) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

:R

•°o.OO.o°•

(#15467) dudika10 válasza AndrisBoy (#15466) üzenetére


dudika10
veterán

Megcsinálta, maradt a minőség, de a 400MB-ból 1.300-at csinál ez is.

Szóval akkor egy elméleti kérdés: mi okozza a 4x-es méretbeli különbséget az .flv és az .avi között? :F
(Információt nem nagyon tud hozzáadni úgy gondolom. Ami nincs benne az eredeti fájlban, az az .avi-ban sem lesz...)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15468) kispx válasza dudika10 (#15467) üzenetére


kispx
addikt

A bitráta mindkét videónál megegyezik? Felbontás?

Itt szerintem jobban tudnak neked válaszolni.

(#15469) dudika10 válasza kispx (#15468) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm. Átfáradok oda.

Felbontás és FPS elvileg megegyezik.
Nekem ugyan az a minőség tökéletesen megfelelne, ami így szemre meg is van. Csak azt nem értem, hogy ehhez miért kell 4x akkora helyigény. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15470) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A következő problémát már leírtam korábban, akkor valaki azt írta, hogy kontakthiba van a CPU és az LGA lábak között és tisztítsam meg kontakt spray-el. Most megint előjött a gond, de nem vagyok benne biztos, hogy kontakthiba, hiszen... leírom:

Egyszer csak elkezdte azt csinálni a PC-m, hogy bekapcsolás után csak pörögtek a ventik ezerrel, a sípolás elmaradt és kb. 1-2 perc üres ventipörgés után simán elindult a boot, mintha mi se történt volna. Semmi egyéb probléma nincs a géppel (pl. újraindulás, melegeséd).

Az érdekesség, hogy amikor kiszedem a procit, majd újra vissza, akkor egy pár hónapra megjavul és pöccre bootol.

Ez lehet tényleg kontakthiba, mármint a kontakt sprayel való tisztítás után megjavul? De nem értem, hogy akkor miért indul el egyáltalán (1-2 perc után)... ha kontakthiba, vagyis a proci nem érintkezik rendesen az alaplappal, akkor nem egyáltalán el se kéne, hogy induljon és működés közben is problémák lépjenek fel?

(#15471) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok .
Egy kérdésem lenne .
Van egy monitor aminek
Ilyen csatlakozója van ,sajnos csak ez az 1 kimenet van rajta.
Viszont az alaplapon meg ilyen van csak , hogy tudom össze kötni??

föccer
Köszi :R van a képen ilyen átalakító de az átalakítón kevesebb a luk mint kéne tehát mégsem megy bele a monitor kábel ,az a gondom hogy nem tudom és nem találok pontos megnevezést hogy DVI ... ről valamire átalakító ,úgy könnyebben találnák :R

[ Szerkesztve ]

(#15472) föccer válasza zolisx4 (#15471) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

;)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15473) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Aki facebook tiltásokban otthon van az segíthetne.
Sajnos facebook topic nem nagyon pörög,nekem meg mielőbb kéne a válasz! :F

Alias: Júzer error

(#15474) sklopp válasza Vodar (#15470) üzenetére


sklopp
őstag

Az a baj ezzel a hibajelenséggel, egyáltalán nem biztos, hogy a proci a kontakthibás. Hiszen kiszedéskor (hűtő + proci) sok minden kap enyhe nyomást-mozgatást. Érdemes minden csatlakozási pontot (kártyák-ramok-kábelek) alaposan megmozgatni, lehet megszűnik a hiba.

(#15475) sklopp válasza zolisx4 (#15471) üzenetére


sklopp
őstag

Ha pontosan ilyen mint a képen, akkor neked DVI-I anya - D-sub apa átalakítóra van szükséged.

(#15476) sklopp válasza zolisx4 (#15471) üzenetére


sklopp
őstag

Lejárt az időlimit, ilyen kell:[link]

(#15477) zolisx4 válasza sklopp (#15475) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen olyan mint a képen ,köszi így már meg egyszerűbb, tudom mit is keressek :R

(#15478) darthsith válasza darthsith (#15224) üzenetére


darthsith
tag

Megoldás:

Steam+AMD FX platform = SZOPÁS

Frissíteni kell az alaplap driverét, akkor megy....

It is a well-known problem with Steam games and Bulldozer FX AMD processors. Official KB: STEAM Games on AMD FX platforms.

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#15479) zserrbo


zserrbo
aktív tag

hali!

A problémám a következő:
van egy Asus k70ab-ty006l laptopom és tegnap vettem hozzá egy Trust Convex billentyűzetet és alapból semmi gond vele, de mihelyt alvó módba kapcsolom a gépet és felébresztem az usb-s billt, az számokat ír több betű helyett is. Ha a num lock -ot kikapcsolom akkor jó, ha vissza akkor megint rossz. Ha kihúzom és visszadugom bekapcsol num lock -al is jól működik.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Elég bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#15480) Vodar válasza sklopp (#15474) üzenetére


Vodar
senior tag

Már megvolt, nem egyszer szedtem szét teljesen... de azt nem értem, ha valamilyen csatlakozási, kontakthiba, akkor 1-2 perc némaság után miért bootol be mégis és utána miért működik gondtalanul kikapcsolás, fagyás nélkül?

(#15481) vilmaboy válasza dudika10 (#15457) üzenetére


vilmaboy
őstag

nahh... a letöltéshez netről én Internet downlaod manager-t használok. ez leszed flv-be aviba és aszem még valamibe... konvertáláshoz format factoryt.... ez elég sokoldalu konvertáló...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15482) zserrbo válasza zserrbo (#15479) üzenetére


zserrbo
aktív tag

jah és egy másik usb-s billel eddig nem csinált ilyet.

(#15483) nyunyu válasza zolisx4 (#15471) üzenetére


nyunyu
félisten

Kerdes, hogy a monitorodon DVI-I vagy DVI-D aljzat van?

VGA kabelt csak akkor fogsz tudni hasznalni, ha a monitoron DVI-I van, amin a vizszintes pozicionalo lemez korul a 4 tuske megvan, azokon megy ugyanis az analog VGA jel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15484) Gyufaaa válasza Csabee. (#15465) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Teljesen korrekt. Igen. Kiválasztod a jelet, amit továbbítani szeretnél. :K

(#15485) Csabee. válasza Gyufaaa (#15484) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szuper, köszi, akkor ez lesz.

Üdv: Csabee.

(#15486) zserrbo válasza zserrbo (#15482) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Más gépnél jól működik kipróbáltam. Játszadoztam a nyelvi kiosztással a driverek uninstallálásával,bios resettel, de semmi. Úgy érzem beszoptam ezzel a billel ilyen téren.

(#15487) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Meg kéne tisztítanom a procit/foglalatot kontakt spray-el és a kérdésem, hogy hogyan csináljam? LGA775-ösöm van, ennél ugye az alaplapon vannak a tüskék. Hogy kezdjek neki? Maga a CPU sima ügy, gondolom fújjak be egy vattadarabot a spray-el és töröljem át, de az alaplapon lévő lábakkal, hogy bánjak?

Köszi előre is.

(#15488) vilmaboy válasza Vodar (#15487) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőőő. miből gondolod, hogy kontakt hibás? :F nem igen találkoztam még ilyennel és nem ma kezdtem az ipart az tuti.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15489) Vodar válasza vilmaboy (#15488) üzenetére


Vodar
senior tag

Itt leírtam a hibajelenséget, itt is és egy másik fórumon is írta valaki, hogy szerinte kontakt hiba. Te mire gondolnál?

[ Szerkesztve ]

(#15490) vilmaboy válasza Vodar (#15489) üzenetére


vilmaboy
őstag

érdekes. de lehet én tápra gondolnék. szerintem nem kontakt hiba. nekem akkor produkál ilyet az asztalim (szintén lga775) amikor bekapcsoláskor egyből az ups után nyomom be a gépet. hirtelen kevés neki a táp / vagy ingadozik egy pillanatra sé letilt a tápom. felpörög a gép minden ventije, de a rendszert nem engedi indulni. Sok táp véd ilyesmi ellen. ha vérok az ups bekapcsolása után 3-4 másodpercet és nem kapkodok, akkor nincs ilyen.

Próbáld meg azt, hogy ah ilyet produkál, akkor kinyomod a gépet... kikapcs gomb hosszan nyomva, majd kihuzod a tápkábelt a tápból és visszadugod. sok táp vagy vár egy kicsit, amikor ilyet észlel és utána enged indítani, vagy ki kell huzni a villás dugot a tápból (nem a konektorbol) és ezzel "reseteli) a hibát..

Ha megoldja, akkor táp gondod van... én nem hiszek abban, hogy ez proci és foglalat közti kontakt hiba... persze lehet, de szerintem ennek hangyafa..nyi az esélye... (privát vélemény)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15491) Vodar válasza vilmaboy (#15490) üzenetére


Vodar
senior tag

Ejjj :( De mi a fenétől lett hibás a 15 ezer Ft-os FSP-m? :( Kipróbálom, amit írtál.

(#15492) vilmaboy válasza Vodar (#15491) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem biztos hogy hibás... inkább csak nagyon is jól működik. lehet egy pillanatra kevés az áramfelvétel indításkor, vagy valóban ingadozik az áramerősség... pont hogy jól működik ezesetben :K van ups a gép előtt?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15493) Vodar válasza vilmaboy (#15492) üzenetére


Vodar
senior tag

Nincs ups.

(#15494) zserrbo válasza Vodar (#15493) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Mikor bekapcsolod a gépet előtte a táp be van kapcsolva és áram alatt van? Nekem is FSP tápom van és ha nem várok sokat miután megkapta az áramot ismét, és bekapcsolom a gépet van hogy leáll rögtön, vár 2-3 mp-t és ismét beindul.

(#15495) vilmaboy válasza Vodar (#15493) üzenetére


vilmaboy
őstag

mindig csak azt szoktam mondani, hogy 200ezret simán elverünk egy gépre, de 15öt sajnálunk a védelmére :) még ha egy kis teljesítményüt is, de mindenkinek azt javaslom, hogy tegyen a gép elé... :K csodákra képes... :K Nade... akkor még inkább lehetséges az indításkor bekövetkező ingadozás. próbáld ki... hátha az a baja :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15496) Vodar válasza zserrbo (#15494) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen, áram alatt van.

(#15497) Vodar válasza vilmaboy (#15495) üzenetére


Vodar
senior tag

De ezt nem csinálta anno... 2,5 évesek a hardverek és csak az utolsó 1 évben kezdte el produkálni a jelenséget. Ha ez a baja, mit lehet ezzel kezdeni? Még nem tudtam kipróbálni, mert most sehogy nem akar előjönni a probléma, mintha megérezte volna, hogy róla van szó :D

[ Szerkesztve ]

(#15498) zserrbo válasza vilmaboy (#15495) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy 2007-ben utánanéztem a szünetmenteseknek és a tápoknak. Akkor úgy tudtam meg Eu előírás az aktív pfc-vel szerelt tápegység. Nah már most én vettem egy APC (ha jól írtam a márkáját) szünetmentest nem működött vele a gép abszolút. Visszavittem és rám fogták, hogy azért mert alulméreteztem a géphez képest, de nem hagyott nyugodni és arra jutottam az adott szünetmentes amit kb 25-ért vettem az mittom már milyen szinuszos vmi volt vagy pont nem és azok nem mentek az aktívpfc-s tápokkal. Megnéztem melyik UPS menne velük. Ugyanúgy APC-ből asszem a SMART kategória jöhetett volna szóba kb 50-65 ezerért.

(#15499) vilmaboy válasza zserrbo (#15498) üzenetére


vilmaboy
őstag

hááááááát. annyira nem vágom a témát, de az tuti, hogy az enyim legalább 6-8 éves apc ups és azóta még csak akksit sem cseréltem benne. így is megy 10 percet tutira... tesztelve. 400as táp amúgy. én úgy gondolom, hogy egy normál ups 20ból már kijön. nem kell a leghiperszuperebb. végülis mire is kell? védjen túláramtól. ezt mindegyik tudja szinte. védjen áramingadozástól.. ez mindegyiknek megy... nameg birjon 5 percet kb áramszünet esetén, hogy a gépet ki tudjuk kapcsolni... erre szinte mind alkalmas...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15500) spista222 válasza vilmaboy (#15499) üzenetére


spista222
addikt

Igen de mint előtted is írták ha aktív PFC-s a táp akkor a nem minden esetben elég az olcsó kvázi szinuszt vagy csak egyszerű négyszögjelet előállító UPS-ek mert az aktív PFC be se kapcsol abban az esetben vagy hibásan működik. Passzív PFC-s vagy PFC nélküli(codegány mercury......) tápok esetén bármilyen UPS jó.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.