Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) AndrisBoy válasza vilmaboy (#15249) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

[link]

;) magán felhasználásra ingyenes

•°o.OO.o°•

(#15252) Lompos48 válasza vilmaboy (#15249) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Windows Media Player-e nem jó?

(#15253) #65675776 válasza vilmaboy (#15249) üzenetére


#65675776
törölt tag

CDex

(#15254) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Emberek!

PowerPC G3-ra amin OS X 10.4.11 fut , hogyan tudok netet varázsolni?

elméletileg van benne Airport is, de hiába irom be a wifi jelszavát (mert látja a wifi-s hálózatot)
azt irja ki rá hogy : There was an error joining the Airport network "saját netem"

Próbáltam netkábellel is, arra sincs reakció.

Mac téren nagyon nagyon kezdő vagyok, tegnap jutottam hozzá, első élmények full angolul :$ :)

Köszönöm előre is

•°o.OO.o°•

(#15255) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Valaki segítsen pls, mert már elfelejtettem. Gépben lap csere történt, más a chipset is, de nem szeretném újrahúzni a rendszert. Egyszer már csináltam XP-s gépnél Hiren's-el, de nem is emlékszem, hogy melyik volt és azt sem tudom, hogy W7-nél ez működne-e. Gyors helpet szeretnék, Köszönöm! :R

(#15256) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

A következő problémám volna:
Ha belemegyek a Start->Vezérlőpult->Hálózat és internet->Hálózati és megosztási központ->Adapterbeállítások módosításába. S ott kiválasztom azt az adaptert, amin kapcsolódok a hálózatra, majd a Jobb gomb->Tulajdonságok->Megosztás fülre kattintok, akkor nekem ott csak EZ látszik. Viszont másnak úgy van itt, hogy a két pipa között van még egy szövegfelirat, s egy legördülős lista. Na ez a lista kellene nekem egy dologhoz, viszont, mivel nincs itt, ezért nem tudom megcsinálni.
A kérdés: miért nincs az ott nekem? S, ha lehet, hogy lehet odavarázsolni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Más:
vilmaboy: Köszönöm, ha megjön kipróbáljuk.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15257) GrandeP válasza AssAssynn (#15256) üzenetére


GrandeP
őstag

Heh? :U :F

(#15255) KaiotEch

Win7 már jóval intelligensebb mint az Xp... simán bootolod, aztán majd maganák feltelepíti az új hardverek drivereit...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15258) KaiotEch válasza GrandeP (#15257) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De nem bootol be... ez a bajom, csökkentett módban sem tudom indítani, mert valahol elhasal és újraindul. :( :O

(#15259) AssAssynn: De ahhoz be kéne pipáld az elsőt vagy tévednék? Vagy a másik képen azért van, mert ahogy látom Pannon net, lehet, hogy az stick-es.

[ Szerkesztve ]

(#15259) AssAssynn válasza GrandeP (#15257) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hasonlóan kellene kinéznie: LINK
Tehát nálam hiányzik az "Otthoni hálózati kapcsolat:" és az alatta lévő amúgy legördülő menü. (A linkelt képen a második pipás résznek nem kell ott lennie nálam, csak az első és harmadik pipás résznek, illetve a fentebb említett résznek.)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15260) GrandeP válasza KaiotEch (#15258) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor azzal már alapból baj van/volt... mert nem egyszer csináltam már...

Mentsd ki amit ki lehet live oprendszerrel, aztán újratelepítés...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15261) GrandeP válasza AssAssynn (#15259) üzenetére


GrandeP
őstag

Jah.... akkor csinálni kellene egy otthoni hálózatot hozzá sztem... bal oldalon vagy jobb klikkre elöjön a menü, ott meg megcsinálod amilyenre akarod...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15262) KaiotEch válasza GrandeP (#15260) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem lehet sehogy kimenteni legalább a beállításokat és visszahúzni? Vagy valahogy javítani...?!

Mod: Aha most nézem C-n szinte semmi nincs, D-nek van titulálva a C. C: System Reserved A mostani C kéne legyen B ami kell a W7-nek az a 100mb-s... ez elcsúszott :W

[ Szerkesztve ]

(#15263) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Vettem egy ilyen WD külső merevlemezt: [link]. Csak egy rövid mikro USB-s kábel van hozzá. Milyen hosszabb kábel van amivel USB 2.0-ról is működtethető?

(#15264) GrandeP válasza KaiotEch (#15262) üzenetére


GrandeP
őstag

MBR-t kicsit megfektetted... van ilyen... próbálkozhatsz visszaállítani, de én nem szórakoznék vele..

(#15263) vinikorn

Vannak 5 méteres hosszabítok... talán olyan 15m-ig tudod hosszabítani veszteség nélkül.... de nem tudom pontosan...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15265) AssAssynn válasza GrandeP (#15261) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ne haragudj kérlek, de ezt nem teljesen értem. Hol bal oldalon?
Arra gondolsz, hogy a hálózatomnál a házikót mutassa, vagy másra?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15266) KaiotEch válasza GrandeP (#15264) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az lenne a legtisztább, ha újrahúznám, csak az adatai rajta vannak meg a telepített cumók... beállítások kellenének.

Amúgy lehet csak azért tolta el, mert B-re rakta a mini live xp ramdriveban a cumóit. De akkor sem indul el. W7-be a telepítő lemezen nincs valami javítás esetleg?

(#15267) GrandeP válasza AssAssynn (#15265) üzenetére


GrandeP
őstag

Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása

Egyébként mit szeretnél? Úgy lehet h sokkal egyszerübb lenne, mint egy menüpont hiányát megfejteni! Lehet h sp2-es xp-d van és azért nincs ott...

(#15266) KaiotEch

De van, elindíthatod... aztán majd lesz valami... :)

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15268) KaiotEch válasza GrandeP (#15267) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mind1 milyen W7 lemez? Mert most itt a kezembe HomePremium van, de lehet, hogy az övé Ultimate. Nem lehet ebből gubanc?

Mod: Csak elugrott az a partíció... D-nek nézi. Ha simán átírom lehet baja?

[ Szerkesztve ]

(#15269) AssAssynn válasza GrandeP (#15267) üzenetére


AssAssynn
őstag

Windows 7-em van, ezt az adatlapomra is kiírtam.

Egyébként meg Windows 7 és Androidos telefon között szeretnék wifit megosztani, még a win7-en az alkalmi hálózatot be is tudom állítani, de ugye a win7 és az android között inkompatibilitás van ilyen téren, szóval az CMD-ben kellene hegeszteni, de ott "netsh wlan start hostednetwork" parancsra azt írja, hogy "Nem lehetett elindítani az állandó hálózatot.
A csoport vagy az erőforrás nincs megfelelő állapotban a kért művelet végrehajtásához."

S mindenféle leírásban csak ezt az egy különbséget láttam, hogy én nem tudom beállítani abban a legördülőben azt, amit kellene, szóval arra gyanakszom nálam is ez a hiba.
Viszont, ha nem, akkor ezúton is segítséget kérek, hogy mi lehet a gond, hogy nem sikerül elindítania az állandó hálózatot?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15270) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

erre valaki?

:B

•°o.OO.o°•

(#15271) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Milyen programmal tudom felvenni magát a képernyőn történő eseményeket?? Videót szeretnék

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#15272) spista222 válasza Csabee. (#15271) üzenetére


spista222
addikt

Pl.: Fraps

(#15273) Csabee. válasza spista222 (#15272) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. Valamiért azt hittem az csak képet tud rögzíteni! :) Így már jó! Köszi.

Üdv: Csabee.

(#15274) altare


altare
tag

üdv kaptam egy vinyót amin valamilyen linux van hogyan tudnám "működésre" bírni (winows nem olvassa be) - mivel tudnám leformázni?

(#15275) Lenry válasza altare (#15274) üzenetére


Lenry
félisten

sajátgépre jobb klikk, kezelés

itt lemezkezelés, kiválasztod a lemezen a partíciót, jobb klikk - kötet törlése, aztán amikor nincs több kötet, akkor jobb klikk - új

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15276) altare válasza Lenry (#15275) üzenetére


altare
tag

köszönöm a gyors választ sikerült is megoldanom : D

(#15277) Tüzi

melyik a(z) alkatrész/konfig-ár belövős topik? :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15278) Lenry válasza Tüzi (#15277) üzenetére


Lenry
félisten

GÉP / ALKATRÉSZ beárazás (olvasd el az 1. hsz-t!)

tényleg elég nehéz megtalálni... :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15279) Tüzi válasza Lenry (#15278) üzenetére

fél órája ez után túrok...
biztos nem lett volna nehéz, ha tudtam volna mire keressek :D (meg hol)
köfi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15280) Lenry válasza Tüzi (#15279) üzenetére


Lenry
félisten

nincs mit
én is a bezárt elődtopikját találtam meg, még jó, hogy a moderátor linkelte a folytatást :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15281) Lest4t


Lest4t
aktív tag

Több helyen olvastam, hogy másnak is volt hasonló problémája, de sehol sem találtam normális választ a gondra.

Egy nagyon alap gépet installálok fel. Integrált VGA kártyás, ráadásul csak xp sp3

Felraktam az oprendszert, majd drivereket. Maradt a vga.

De mikor telepíteném a cd-n lévő drivert ezt írja ki:

Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek.

Próbáltam a drivert letölteni netről. Azzal is ez a gond.

Mi lehet a baj? Rossz vagy nem megfelelő az xp? vagy mi lehet?

(#15282) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Nekem az internetemmel lenne gondom: mostanában elég sűrűn megszakad és ledob a router. Ilyen esetben újracsatlakozni sem bírok a routerra, mert a Win az útválasztó hibájára hivatkozik. Ilyenkor egy router be -kikapcs gyorsan megoldja a problémát és van is utána net, de azért mégis idegesítő napjában 5x eljátszani ezt. Nem tudja valaki, hogy ez minek az oka lehet? :F Egyébként régebben nem csinált ilyet, kb. egy hete van a probléma, amikor nagyobb esőzések voltak felénk.

Köszi.

Hörcsög Powa'

(#15283) Lenry válasza Lest4t (#15281) üzenetére


Lenry
félisten

azért leírhatnád, hogy milyen gépről van szó :U

(#15282) Sundesz vagy a routered döglődik, vagy a szolgáltató rendszere ázott be valahol

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15284) Lest4t válasza Lenry (#15283) üzenetére


Lest4t
aktív tag

Igazából elég sokat keresgettem neten és az a furcsa, hogy sok típusnál ez előfordult, legyen az notebook vagy asztali, ilyen vagy olyan márka.

Intel g630 2,7 GHz
asrock h61m-s

Totál alap. Apám vette magának, neki ennyi abszolut megfelel. Én meg telepíteném, de ilyenbe még nem ütköztem.

XP sp3 az oprendszer.

(#15285) kekkec válasza Sundesz (#15282) üzenetére


kekkec
aktív tag

Áram ingadozás talán. Van túlfesz. védelem? Nálam is szeretett lerohadni és egy ilyesmivel megoldódott. Vagy nem tudom még mi lehet.
Lan kábel vagy Wifi?

(#15286) Lest4t válasza Lenry (#15283) üzenetére


Lest4t
aktív tag

Ha beírod google be, hogy :

Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek.

Akkor találni az első 1-2 oldalon hasonló hibát VGA driver telepítésénél.

(#15287) Sundesz válasza kekkec (#15285) üzenetére


Sundesz
őstag

Wifi-n vagyok.

Hörcsög Powa'

(#15288) Lenry válasza Lest4t (#15284) üzenetére


Lenry
félisten

tehát ez a driver nem települ föl?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15289) kekkec válasza Sundesz (#15287) üzenetére


kekkec
aktív tag

És mibe van dugva a router? Sima elosztóba?

(#15290) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Már egy ideje elkezdett vibrálni az LCD monitorom, ez nem mindig észrevehető, de néha kicsit zavaró. A kérdésem az lenne h arra kell számítanom h vmikor a közeljövőben megadja magát? Kb. 5-6 éves a ketyere.

Matthew 24:42

(#15291) sanyek2


sanyek2
senior tag

Nem tudom hova írhatnám a kérdésem, mert igazából sehova nem tartozik.
Olyan progit keresek, ami teljes képernyős játék futtatása alatt lementi a képernyőn látottakat kiváló minőségben. Legalább 1920x1200-as felbontásban. Konkrétan a Crysis 2-ről csinálnék egy videót havernak.

(#15292) Kommy


Kommy
veterán

Tudnátok valami módszert, vagy programot ajánlani amivel lehet tesztelni a hálózat megbízhatóságát. Logolnia kéne a dolgokat hogy visszanézhető legyen miután lefutott, hogy össze lehessen hasonlítani egymással az adatokat.
Az ok amiért ez kéne, egy ilyen minde egyben modem/router/voip/wifi pirelli (T-home)-os csodám van és szerintem emiatt vannak gondjaim a nettel (mivel eléggé melegszik), szeretném valahogy egyforma körülményeket teremtve kipróbálni úgy hogy hűtöm, meg hűtés nélkül, hátha észrevehető lesz a különbség.

(#15293) Gyufaaa válasza sanyek2 (#15291) üzenetére


Gyufaaa
veterán

(#15294) Kommy válasza sanyek2 (#15291) üzenetére


Kommy
veterán

fraps, csak győzd hardverrel és tárhellyel.

(#15295) sanyek2 válasza Kommy (#15294) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm! Megpróbálom :R

(#15296) spista222 válasza sanyek2 (#15291) üzenetére


spista222
addikt

(#15297) Lenry válasza @matthew@ (#15290) üzenetére


Lenry
félisten

simán okozhatja a rossz minőségű VGA kábel is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15298) sanyek2 válasza spista222 (#15296) üzenetére


sanyek2
senior tag

Na ez ciki... :D

(#15299) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Egyfolytában lefagy a gép, és kék halált mutat (ha ez az).., valaki mondta fényképezzem le mert ott írja mi a baja! Na megcsináltam.. hozzáértő emberke segítségét kérném! Köszi

AAAAAAAAAAAAAAAAAA

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#15300) localhost válasza b4sxe (#15299) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem induló gépek topicja = IDE ÍRJ! vagy van külön KÉK HALÁL segélykérő téma

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.