Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Funai FBS-1000 MKII műholdvevőt be lehet hangolni távirányító nélkül? Test jelet kapja a TV, de adás egy csatornán sincs, gondolom be kellene hangolni, de távirányítóm nincs hozzá.

(#16202) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Üdv!
van 1 500w-os tápom!
Hogyan tudom életrekelteni hogy adjon le áramot?
Nincs hozzákötve semmihez sem!
Üdv! :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#16203) spista222 válasza xxxthrief (#16202) üzenetére


spista222
addikt

Össze kell kötni az ATX csatlakozón általában zöld vezetéket a feketével, bár áramot csak akkor fog leadni ha lesz rá kötve valami mert egyébként csak feszültség jelenik meg a kimenetein:)

(#16204) xxxthrief válasza spista222 (#16203) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Akkor ha rákötök 1 ventit akkor áramot is fog leadni?
És fel tud robbanni a táp ha pl zárlat keletkezik?
vagy kikapcsol?

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#16205) KaiotEch válasza xxxthrief (#16204) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Attól függ... LCPower / Vargáné és Tsa. tápot vettél vagy minőségibb Corsair, CoolerMaster-t?

Egyébként fel nem robban. :)

(#16206) xxxthrief válasza KaiotEch (#16205) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Coolink :DDD

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#16207) spista222 válasza xxxthrief (#16206) üzenetére


spista222
addikt

a tápok 90% a lekapcsol túlterhelés esetén
a maradék 9% megy tovább zárlat esetén is tönkretéve valamit 1% teljesen meghal:)

(#16208) xxxthrief válasza spista222 (#16207) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

És ha nincs leföldelve akkor ráz a táp háza? Volt már szétszedve!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#16209) spista222 válasza xxxthrief (#16208) üzenetére


spista222
addikt

hogy érted azt hogy nincs leföldelve?
Nem földelt az aljat?
vagy belől módosítottak valamit?
Földelés nélkül rázhat egy kicsit(hacsak nem a 220as zavarszűrő része lett zárlatos mert akkor nagyon veszélyes) de inkább földelve legyen az a biztos.

(#16210) xxxthrief válasza spista222 (#16209) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

nem volt módositva!
Nincs hozzányulva! csak venti csere volt!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#16211) spista222 válasza xxxthrief (#16210) üzenetére


spista222
addikt

Akkor ha földelt konnektorba dugod akkor nem lehet baj.

(#16212) xxxthrief válasza spista222 (#16211) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

okéé :D nincs gond :D
1 dvd rom-ból mit lehet kihozni?
Lézert vagy 7000-el prögő motort?
van több is :D

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#16213) Phvhun


Phvhun
őstag

OCZ Petrol SSD-t formáztam win7 alól NTFS-nek 4K cluster mérettel. Xp-t teszek rá, de azzal nem bántom a partíciókat. Jó lesz ez így ? ( valami alignolást kellene megcsinálni elvileg, de win7 ugy tudom automatikusan megcsinálja, de nem biztos hogy sima formázásnál is )

(#16214) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok olyan videólejátszó programot mondani, amiben a videókat el lehet forgatni? Ill hogyan?:) Vagyis a sima media playerben nem találok semmi ilyet...

Köszönöm!:)

(#16215) Phvhun válasza laci06 (#16214) üzenetére


Phvhun
őstag

VLC: Ctrl + E -> Videoeffektek -> Geometria

(#16216) buda81


buda81
csendes tag

Sziasztok!
Mit tudtok erről a tápról:Thermaltake TT-500PNEU 500W
Van e rajta PCI-os csatlakozó és milyen hosszúak lehetnek a kábelei?

(#16217) enginev3.0 válasza buda81 (#16216) üzenetére


enginev3.0
félisten

http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_1-25.html

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16218) buda81 válasza enginev3.0 (#16217) üzenetére


buda81
csendes tag

nem lettem előrébb

(#16219) enginev3.0 válasza buda81 (#16218) üzenetére


enginev3.0
félisten

ott tudnak inkább segíteni!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16220) ati012 válasza Vodar (#16008) üzenetére


ati012
senior tag

Chrome-ban nem találom.
Merre keressem?

(#16221) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Melyik az a topic,ahol ha egy zeneszámot keresek,és ott segítenek megtalálni?

enginev3.0 :
Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#16222) enginev3.0 válasza Kezdő vagyok (#16221) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom a dal / szám / zene címét / előadóját...

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16223) Vodar válasza ati012 (#16220) üzenetére


Vodar
senior tag

Chromeban? Passz, én tűzrókás vagyok :)

(#16224) Vodar válasza vilmaboy (#16183) üzenetére


Vodar
senior tag

Megvolt....

Leírom még egyszer a problémát, hátha valakinek eszébe jut valami:

Volna egy kis problémám egy IBM ThinkPad R32 notival:

Az újraindítás parancsra nem áll le. Akkor se, ha oprendszerből indítom újra, akkor se ha pl. a BIOS beállítások mentése után kéne újraindulnia. A sima leállítás paranccsal nincs baj, úgy leáll. Ha viszont újra kéne indulnia, akkor nem teszi meg, az utolsó fázisnál megakad és nem kapcsol le, majd újra vissza.

Mi lehet a gond?

(#16225) ati012 válasza Vodar (#16223) üzenetére


ati012
senior tag

Az is van :)
Ott merre?

(#16226) laci06 válasza Phvhun (#16215) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm! :R

(#16227) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

A gond a következő: adott egy 2-3 éves gép (Régebbi E7xxx-es proci, 2x2 giga ram, Radeon HD 4850), és nemrég érdekes hibaüzeneteket kezdett kidobni. Ha letöltöttem egy fájlt, mondjuk a Firefox telepítőjét, akkor többször előfordult, hogy egy kis töltés után kidobta a "file is corrupt" hibaüzenetet. Oké, többször letöltöttem, más böngészőkkel is, de ugyanaz volt a helyzet. Érdekes módon, másnapra a letöltött file működött, de harmadnapra már megint nem.

Az EA Originje is elkezdett érdekes dolgokat művelni (tudom, ez megszokott lehet az Origintől :) ): a Fifa 2012 frissítése elment mondjuk 90 százalékig, aztán hirtelen visszaugrott 27 százalékra, elment kilencvenig, majd megint vissza.

Na, gondoltam, megérett az idő egy Windows nagygenerálra, ezért a C partíciót leformáztam, majd rátettem a Win 7 Ultimate-t.

Pár fájlt le is töltöttem, nem volt gond az elindításukkal, kezdtem örülni, csak kissé túl korán. A gondok az AVG Free Antivírussal kezdődtek, ugyanaz a helyzet, mint az Originnél, fríssit a program, most igaz elmegy száz százalékig, de kezdődik újra az egész, majd egy "bináris frissítő helytelen" vagy hasonló hibaüzenettel kidob. Manuálisan sem ment a frissítés.

Következő gond az ATI Catalyst meghajtóprogrammal volt. Letöltöttem, de elindításkor egy NSIS errort kaptam, tehát az install fájl korrupt volt. Többszöri letöltésre sem oldódott meg, egy fórumban a windows tűzfal kikapcsolását ajánlották, de az sem segített.

Az utolsó gond pedig a DirectX SDK telepítésével volt, már kicsomagolni sem tudta magát, helyette kidobott egy low memory (low swap space) vagy corrupt cabinet file problémával.

Mi lehet a gond szerintetek? Memória? Cserélgettem őket, de ugyanaz volt az eredmény. (Igaz, egy harmadikkal még nem próbáltam ki.) Túl kicsi virtuális memória? Ezt is átállítottam, de akkor sem volt semmi. Merevlemez? Igaz, hogy a checkdisket a windowsból nem tudtam indítani, de a win 7 helyreállítóval a parancssorban elindult, és a C partíción nem talált hibás szektorokat. Hardveres gondra gyanakszom, de hátha valaki már most tudja a megoldást. :)

(#16228) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Helló!
Ha egy asztali gépbe van 2 db hdd , és ezek közül az egyiket csak lapozófájlként használom, gyorsabb lesz a gép?
köszi!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#16229) KaiotEch válasza Oxy.kiraly (#16228) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ajánlatos is C-ről levenni a lapozófile-t, érdemes a többire rakni, windows kezeléssel. A legjobb igen, ha másik vinyón van, mint a rendszer.

(#16230) vilmaboy válasza pc gamer (#16122) üzenetére


vilmaboy
őstag

az a pálya, hogy nem csak a jelkép használatáért viseléséért stb fox kapni, hanem elkövetsz több szabálysértést és/vagy bűncselekményt is vele. Kezdjük mindjárt egy garázdasággal. Btk 271 / 1... stb. stb.. így nem csak egy dologért kapsz majd bírságot, hanem többért. ennek mértéke ha halmozati, akkor fene tudja hol áll meg.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16231) vilmaboy válasza .Ishi. (#16227) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát nekem ez hdd szagunak tűnik. teszteld le értelmes hdd tesztelővel a vwinyót. Biztosan javasolnak itt valami tuti progit. nekem sajna csak céges fizetős van.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16232) nova001


nova001
senior tag

hali
steammel feltudok menni non steam szerverekre Counter Strike Sourcba ??
köszi a választ :)

üdv

(#16233) Csabee. válasza nova001 (#16232) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Persze fel!:)

Üdv: Csabee.

(#16234) .Ishi. válasza vilmaboy (#16231) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszi szépen, utánanézek akkor! :)

(#16235) nova001 válasza Csabee. (#16233) üzenetére


nova001
senior tag

igen csak a szerver vezionak oylannak kell lenni mint a te játék verziod :S

(#16236) Csabee. válasza nova001 (#16235) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen! Ritka az a nonsteames palya ami a legfrissebb! Nem veletlen van az a steam!:)

Üdv: Csabee.

(#16237) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

Rack szekrényt kellene vennünk a cégnél. 42U magasra lenne szükség. Van valami márka típus ami ajánlott? Vagy ezen a területen mind1. Felső hűtés nem kell hozzá...

Előre is köszi

WL

(#16238) localhost válasza WolfLenny (#16237) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Rittal a standard "márka" :) Drága, de legalább évek múlva is kapsz hozzá alkatrészt!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16239) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Van 4 elsődleges partícióm, ugye ez a maximum elsődlegesből... szükségem lenne viszont még 2 partícióra. Ezt ugye nem csak úgy tudom megoldani, hogy az egyik meglévő partíciót újraformázom logikai partícióvá, hogy létrehozhassak rajta még 2 kiterjesztett partíciót? :(

[ Szerkesztve ]

(#16240) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Nem ide kapcsolódik a kérdésem, de nem tudom hova írjak vele..
Kellene nyárra valamilyen munka, de most végeztem az iskolával már lassan másfél hete, így gondolom diákmunkára nem jelentkezhetek? Csak nyár végén fogok menni tovább tanulni...
Nézegettem neten oldalakat, de minden hol csak diákmunkákat ajánlanak, így külön nyári munkát nem találtam, ha valaki esetleg tud olyan oldalt linkelje be vagy akármi:) köszönöm

[ Szerkesztve ]

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#16241) enginev3.0 válasza b4sxe (#16240) üzenetére


enginev3.0
félisten

diákmunkára is tudsz menni ha tudsz szerezni iskolalátogatásit a régi vagy leendő új iskoládtól

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16242) odrif válasza b4sxe (#16240) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Esetleg nézz körül itt.

20 éve a Prohardveren

(#16243) b4sxe válasza enginev3.0 (#16241) üzenetére


b4sxe
aktív tag

A régitől hogy tudnék ? Ezt nem értem... :U

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#16244) enginev3.0 válasza b4sxe (#16243) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már végeztél teljesen? Tesóm tavaly mikor végzett még onnan kapott iskolalátogatásit, bár lehet hogy az még valahogy június eleje volt, és nem volt vége a tanévnek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16245) b4sxe válasza enginev3.0 (#16244) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Igen végeztem :) Hát azt hiszem a mi iskolánkba még lesz évzáró + pár nap , akkor menjek be és kérdezzek utána hátha adnak még 1 nyárra papírt? :S

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#16246) enginev3.0 válasza b4sxe (#16245) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem megér egy kérdést, vagy osztf-et megkérdezed

De figyeld az órabért, hogy ha találsz munkát, mert már a diákok is keményen adóznak. Nekem így lett az 535 órabérből, "megélhetésre elég" (ne nevettesselek?) 400ft

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16247) odrif válasza enginev3.0 (#16246) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

ez kemény, nem is tudtam hogy ilyenkor is kell adózni.

20 éve a Prohardveren

(#16248) enginev3.0 válasza odrif (#16247) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még attól a diákszöv-től kaptam egy emailt akiknél télen dolgoztam.

"Sajnos, 2012. évtől megszűnik az adójóváírás, és ez azt jelenti, hogy az első forinttól már adót kell fizetni." :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16249) b4sxe válasza enginev3.0 (#16246) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget utána nézek:)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#16250) odrif válasza b4sxe (#16249) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sok sikert, sajnos nem könnyű ma munkát találni.

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.