Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Gyufaaa válasza laci0817 (#15550) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Itt elég sok a rizsa róla. Olvasd át, hátha van benne olyan infó amire neked szükséged lehet.

Milyen vírusirtót használsz? Melyik verziójú win7 van fenn? :U

[ Szerkesztve ]

(#15552) localhost válasza laci0817 (#15550) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Első látásra a berhelt, kókányolt, virágbolti változat, special edition = nem jogtiszta win 7 telepítőprogram hibájára gyanakodnék.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15553) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok!

A Következőt kellene megoldani, a legjobb lehetőséggel,viszonylag olcsón.

Adott a Ház + Műhely + Raktár.

Házban van net, wifis router.

Az Műhely kb 30méter s onnan még 20M a Raktár.

Hogyan tudnám megoldani hogy legyen mindenhol wifi?

-Konektorba dugható wifi jelerősítő?
-50M UTP kábel, és a végén router ami tud wifit?
-Műhelyig UTP + 2antennás router , eggyiket műhelyben, másik antennáját kivezetni Raktárba?

A Lehető legjobb variációt szeretném, kevés internetsebesség veszteséggel.

:R

•°o.OO.o°•

(#15554) odrif válasza AndrisBoy (#15553) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Milyen routert vegyek?

20 éve a Prohardveren

(#15555) laci0817 válasza Gyufaaa (#15551) üzenetére


laci0817
csendes tag

Nod32 vírusirtóm van is 64es win 7

(#15556) sklopp válasza laci0817 (#15550) üzenetére


sklopp
őstag

[Itt] nézd meg.

(#15557) trickyy válasza trickyy (#15538) üzenetére


trickyy
senior tag

Itt egy kép a kékhalálról. Hátha valaki tud valami okosat... :U

(#15558) localhost


localhost
Közösségépítő

KÉKHALÁLOLOSKNAK bejárat: itt_lépj_be!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15559) trickyy válasza localhost (#15558) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszönöm!:R

(#15560) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Kérdés: a laptop EIDE foglalatába ugye sima IDE DVD olvasó is belemegy?

(#15561) localhost válasza Vodar (#15560) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, csak ne kérdezd meg annyiszor!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15562) sklopp válasza Vodar (#15560) üzenetére


sklopp
őstag

Elvileg igen, de régebbi készülékeknél előfordulhat probléma a működéssel.

(#15563) kjani18 válasza trickyy (#15557) üzenetére


kjani18
őstag

itt találhatsz infót

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#15564) trickyy válasza kjani18 (#15563) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszönöm ez jónak tűnik,csak ahogy rámennék a file-okra,hogy fix it,azt szeretné,hogy vegyem meg..

(#15566) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Elment a hang gépemről (Creative Fatalyti Extreme Gamer)van az alap lapi helyett
Táveléréssel megnézte haver a gépemet neki van hang aha játzsik vag yha zenét hallgat a gépemen távolrol de nekem továbbra sincsen a hang falat ha bedugom a telomba teljesen jól szól.
Valakinek ötlete mi lehet a bibi? :F

Samsung S22+

(#15567) odrif válasza netkoo (#15566) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nincs az eszköz letiltva az eszközkezelőben?

20 éve a Prohardveren

(#15568) netkoo válasza odrif (#15567) üzenetére


netkoo
senior tag

Nincsen.Minden meg lett nézve már amit távolrol lehet.
De most én is megnéztem és az van írva az eszk.megfelelően működik.

Samsung S22+

(#15569) odrif válasza netkoo (#15568) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

driver újratelepítése esetleg?

20 éve a Prohardveren

(#15570) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hellósztok. Lenne egy gond. Van nekem egy Sony NWZ B16 MP3 lejátszóm. Ezt windows 7 alatt nem kap betűjelet, mint egy pendrive. Felismeri a win, meg minden, és lehet is rá másolni, de csak intézőben. Viszont úgy nem lehet másolni rá zenét, mert lefagy a lejászó és nem másol semmit fel. Úgy kell resetelnem, hogy újra használhassam.
XP alatt nem volt ilyen gond, mert sima mezei pendriveként ismeri fel és simán másolok rá. Win7 alatt nem lehet ezt megoldani, hogy pendrive legyen?

--- N/A ---

(#15571) vilmaboy


vilmaboy
őstag

én ezt már nem hiszem el... hol lehet letölteni ezt a qqqqqqq Dell Driver Download Manager nevü progit?

Adjatok egy letöltési linket pls... nem találom

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15572) jimmy399 válasza vilmaboy (#15571) üzenetére


jimmy399
senior tag

http://en.community.dell.com/dell-blogs/direct2dell/b/direct2dell/archive/2009/07/01/dell-driver-download-manager.aspx

Itt katt a linkre és megadod neki amit kér az azonosítóját a laptopnak...

Remélem jó lesz.

--- N/A ---

(#15573) spista222 válasza netkoo (#15566) üzenetére


spista222
addikt

Vedd ki és rakd vissza a kártyát.
Az alaplapi nem aktivizálta magát és nem lett elsődleges hangeszköz?
A haverodnál azért működik a hang mert az még a szoftveres része és a sztereó keverő jelet át tudja küldeni de a te hangkarid már nem tudja megszólaltatni.

(#15574) vilmaboy válasza jimmy399 (#15572) üzenetére


vilmaboy
őstag

itt hol töltöd le a szoftvert??? nem találok linket... :W

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15575) jimmy399 válasza vilmaboy (#15574) üzenetére


jimmy399
senior tag

Pl ez...

--- N/A ---

(#15576) vilmaboy válasza jimmy399 (#15575) üzenetére


vilmaboy
őstag

megy a privi

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15577) jimmy399 válasza vilmaboy (#15576) üzenetére


jimmy399
senior tag

ment a válasz is.

--- N/A ---

(#15578) lakisoft


lakisoft
veterán

Tudnátok ajánlani ingyenes mass mailer progit?

(#15579) lakisoft válasza lakisoft (#15578) üzenetére


lakisoft
veterán

senki? :(.

(#15580) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

XP-n egyik napról a másikra az asztali ikonok szövegének ad egy hátteret. Pedig a legjobb megjelenítési beállítások vannak beállítva. Másik gépen jól működik.

Mi lehet a gond? Amúgy a háttér is magától átváltozott... azt vissza lehetett állítani.
Íme a jelenség:

Üdv: Csabee.

(#15581) vilmaboy


vilmaboy
őstag

van valaki aki tud segíteni nekem integrálásban? Szeretnék beletenni jónéhány drivert a telepítőmbe (és ha lehet frissítést is). win7... vagy... hogy lehetne megoldani, hogy a levadászott drivereknek készítsek egy install cd-t.. hogy automatizáljam a telepítést. mindegyiket tegye fel egymás után... Ha egyesével kell feltegyem minden új céges laptopra, az tuti, hogy befordulok.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15582) Csabee. válasza Csabee. (#15580) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megoldottam az asztal testreszabásánál a web-nél kivettem a temp fájlnál a pipát.

Üdv: Csabee.

(#15583) whabaky válasza vilmaboy (#15581) üzenetére


whabaky
tag

Win7 telepítő készítő: RT Seven Lite (ha jól emlékszem).
Esetleg, ha ismered az nLite nevű progit, amivel XP telepítő cd-t lehetett készíteni, akkor ezzel sem lesz problémád. Még nem csináltam vele tepeítőt, de kollégám javasolta, mert ő már használta (ki is próbáltam a készített telepítőt, amit csinált és tényleg jól testre lehet szabni mindent :) )

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#15584) vilmaboy válasza whabaky (#15583) üzenetére


vilmaboy
őstag

aham... találtam is itt róla egy leírást ami baromi alapos, ha érdekel. tényleg jónak néz ki. aszem lesz meló 7végén ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15585) szandisas


szandisas
senior tag

Egy lehet, hogy hülye kérdésem lenne.
A feladat: 1 laptopról 4 TV re kitolni a kijelzőn lévő képet.
A megvalósítása (ami legelőször eszembe jutott): VGA elosztó, abba 1-1 elosztó, és VGA hosszabbítókkal elvinni a TV-k ig.
Kicsit kókánynak érzem ezt a megoldást. Van erre valami más lehetőség?

aláírás

(#15586) Lompos48 válasza szandisas (#15585) üzenetére


Lompos48
nagyúr

KIs hozzáértéssel elkészíthető egy modulátor. Kisebb területeb bármennyi TV-vel lehet "venni" a jelét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15587) lakisoft válasza lakisoft (#15578) üzenetére


lakisoft
veterán

Senki? :O

(#15588) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

HDMI -> DVI vagy HDMI -> D-SUB átalakító létezik-e? Utóbbi lenne a jobb!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15589) Bogyó bá' válasza Lompos48 (#15586) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hááát, izééé, öööö.... ...biztos megy ki valami az antennán, amit fogni is lehet, de ez mitől lesz OIRT/CCIR hangnormás, bármiféle TV-szabványnak megfelelő RF-jel? :Y

Szerintem egy 10-15 éves, sima RF-modulátort kell szerezni egy kidobott, döglöt videóból. Az tuti működik!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15590) Lompos48 válasza Bogyó bá' (#15589) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Q1-gyel épített oszcillátor határozza meg a hangvivő frekvenciát, a Q2 pedig az "adási" frekvenciát. Természetesen számtalan más rajz létezik, amiben a frekvenciákat keramikus rezonátorral vagy kvarccal lehet stabilabbá tenni. Csak példának dobtam be az első talált rajzot. Nem akartam a témát letudni egy 2 szavas válasszal.
Persze egy kész RF modulátor jobb és még bütykölni se kell vele. :K

(#15591) localhost válasza szandisas (#15585) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ahogy az áruházakban is több tévén megy ugyanaz (akár pcről is) VGA DISTRUBUTOR

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15592) vilmaboy válasza A_ScHuLcZ (#15588) üzenetére


vilmaboy
őstag

hdmi --> dvi tuti van. csak akkor a hangot is külön kell vinned. a dvi nem visz hangot, csak a hdmi...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15593) szandisas válasza localhost (#15591) üzenetére


szandisas
senior tag

Köszönöm! Egy egyszeri alkalomról lenne szó, nyilván minél kevesebb anyagi, és emberi befektetéssel.
Végülis az ötletem használható szerintetek?

Köszi

aláírás

(#15594) localhost válasza szandisas (#15593) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azt írtad: "Kicsit kókánynak érzem ezt a megoldást. " - én pedig nagyon : :((
___________________
(c) Fuschek és Gyány

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15595) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Valaki látott már egymás mellett töksötétben lcd, ips és amoled kijelzőt? Konkrétan az ips fekete szintje érdekelne. Az lcd legyen mondjuk 10, ugye ott a fekete is elég rendesen világít sötétben. Az amoled 0, mert ott nem világítanak a fekete pixelek. Az ips hol helyezkedik el ezen a skálán? És mondjuk a spéci lcd-k, pl. a htc féle superlcd?

[ Szerkesztve ]

(#15596) robertoc3


robertoc3
csendes tag

Sziasztok!
Egy sürgősen megoldásra váró problémám keletkezett nemrég, mindjárt megőrülök..Sajnos nem értek annyira a gépekhez, ezért fordulok valakihez aki okos és tudna nekem segíteni.
Szóval reggel egy új elosztót tettem a számítógéphez, és sajnos mikor bedugtam szikrázott egyet, majd utána észrevettem h bizony leverte a biztosítékot..Gyorsan viszatettem a régi elosztót és mikor bekapcsoltam a gépet semmi nem jelent meg, csak a sötét képernyő..Hiába nyomtam F12-t, telepítő cd-t is beraktam semmit nem ír ki.. Mi lehet a gond? Vajon elveszett minden adatom a gépről?:S

(#15597) Csabee. válasza robertoc3 (#15596) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az adatod szinte biztos hogy nem veszett el. Lehet a táp füstölt el. Próbáld ki azt hogy kihúzod áram alól a gépet, a memóriákat kiveszed pár percig, majd visszarakod őket, és elindítod szépen a gépet.

Üdv: Csabee.

(#15598) spista222 válasza robertoc3 (#15596) üzenetére


spista222
addikt

Nem tudom pontosan mit tett az elosztó de nagy valószínűséggel alaplap vagy táp hibád lett ha semmi nem jelenik meg a monitoron és a monitort kipróbáltad és az működik.
Az adatok a HDD-n vannak ha azt hallod felpörögni és nem kattog akkor az nagy valószínűséggel megúszta a dolgot csak egy működő képes gép kell alá.

(#15599) robertoc3


robertoc3
csendes tag

Hát kipróbáltam h kivettem a memóriát majd vissza, de ugyanúgy semmi változás.. A vinyóból viszont jött vmi kis hang, akkor talán az megmenthető.. És most honnan tudhatom meg, hogy mit kell benne kicserélni? Vigyem el szervízbe?

(#15600) robertoc3 válasza spista222 (#15598) üzenetére


robertoc3
csendes tag

Ha a tápegység az az, amiben a ventillátor van, akkor az forog..az azt jelenti hogy az jó?:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.