Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) kjani18 válasza KaiotEch (#15700) üzenetére


kjani18
őstag

Típust légyszi!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#15702) KaiotEch válasza kjani18 (#15701) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

FS-4020DN

[ Szerkesztve ]

(#15703) kjani18 válasza KaiotEch (#15702) üzenetére


kjani18
őstag

Tippek:
A lézer üvegjét pucold meg. A dobtisztító "kés" milyen?
A nyikorgásnál én a fixáló egység (meleg!!!) környékén néznék szét először.
De bármelyik görgő nyikoroghat...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#15704) Colos1 válasza kjani18 (#15699) üzenetére


Colos1
őstag

THX :R

Közben a Win7 is elküldte a hibajelentést, a kép videohardver hiba miatt ment el. Erről eszembe jutott, hogy a telepítés után a dropbox egy baromi nagy zöld nyíllal mutatta a tray ikont, néztem is, hogy ilyent még egy program sem csinált. Az sem lehet véletlen, hogy a telepítés megállt, és addig eltűnt a tálca, meg az asztali ikonok. Szerintem a 2D megjelenítésbe belekontárkodott valamit, ami a VGA -nak nem tetszett.

Az Aida64 és a HDS meg szerintem a resetelés miatt sérült meg, aminek külön örültem, mert megint kipróbálhattam a fájlok visszaállítása funkciót :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15705) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Videót szeretnék vágni a nero vision-nel, és ezt az ablakot kapom előtte:

Ilyet még sosem írt ki, ez most mit jelent?

Utána a konvertálás, csak félig készül el, mert valamilyen hibával befejezi a program.
:F

(#15706) spista222 válasza pumatom (#15705) üzenetére


spista222
addikt

Futtatás->írd be: "dxdiag" enter
elvileg második fülön lehet aktiválni de szerintem nagyobb valószínűséggel a program bugos.

(#15707) Vodar válasza kjani18 (#15693) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem, nincs ilyen gond vele, de ki is van tisztítva.

(#15708) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!
1-2 hete kezdte el a Firefox böngészőm (de megnéztem és a nemhasznált explorer is), hogy egy akármilyen weblap háttérfelületére ha kattintok, felugrik egy reklámablak és mindig külön be kell zárnom... 2 napja meg már egyszerre 2 is felugrik...
Ezelőtt ilyennel soha nem találkoztam, amit kellett mindent blokkolt a firefox, semmilyen reklám hülyeség nincs a gépemre telepítve, úgyhogy nemtudom honnan jönnek ezek.
Van mód az eltüntetésre vagy a letiltásra?

(#15709) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
kérem segítsen aki tud?
A probléma a következő: A gépem random mód újraindul van úgy hogy naponta többször de van hogy csak egyszer. Ha dolgozok és közben az interneten rádiót hallgatok akkor gyakoribb az újraindulás. nem kékhalál hanem kikapcsol és újraindul.
Próbáltam másik táppal, másik alaplappal,másik rendszerrel (xp vin7) és vinyóval. Portalanítás újra pasztázás megvolt. Jelenleg xp-t használok, és nincs húzva a rendszer. A gépem az aláírásban.
Segítségeteket köszönöm.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#15710) KaiotEch válasza FÖNÖK (#15709) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csak a ramokat nem tesztelted!

(#15708) Timyyy: ABP és semmilyen reklámod nem lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#15711) pumatom válasza spista222 (#15706) üzenetére


pumatom
aktív tag

Köszi, igen, valószínűleg a program hibás... A dxdiag-ot megtaláltam én is, de ott semmi állítási lehetőség nem volt ez ügyben.

Találtam egy programot: Video Splitter, ezzel megoldódott a dolog!

:R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15712) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Régi 2.4-es P4 konfigot raknék össze netezéshez.
Adott egy 9600Pro és egy FX5500.
Melyik menjen bele? A 9600Pro gyorsabb valamicskével nem?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#15713) Truckdriver


Truckdriver
tag

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni abban hogy egy asztali CD lejátszó egy DVD filmjének lejátszásánál,hang van,kép nincs.Lehet-e gond az hogy UDF-ben írtam meg és nem ISO-ban? :R

El vagy magad!!

(#15714) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

udv.
a thumpstar az mien marka?
nemet? minosegi?
:R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15715) localhost válasza xxxthrief (#15714) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A thumpstar márkát nem ismerem , de a 'mien' szót sem! Ne használd!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15716) Apollo_21 válasza xxxthrief (#15714) üzenetére


Apollo_21
addikt

Amerikai cég..az Omicron motors márkajelzése...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15717) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

iennek ezek a szavak.
mien a szokincsed?
csilla vok! :DDD

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15718) xxxthrief válasza Apollo_21 (#15716) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

és ez viszonylag jò márka?
:R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15719) Apollo_21 válasza xxxthrief (#15718) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem nagyon vagyok otthon a Pitbike-okban..jóformán semennyire sem:D De kinézetre eléggé ütős darabnak tűnik...felkellene e-mailon keresni őket esetleg h mikorra nyúlik vissza a vállalatuk története..és h miben utaznak utaztak..meg h esetleg milyen forrásokból szerzik az alkatrészeket..már ha lesznek ennyire kommunikatívak:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15720) xxxthrief válasza Apollo_21 (#15719) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

hát nincs sok idom sajna mert pár nap mulva már nem lessz meg mert elviszik az orrom elol.
de megprobálon
koszi :R
üdv

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15721) Apollo_21 válasza xxxthrief (#15720) üzenetére


Apollo_21
addikt

Alkatrész típus listát lekérnék róla..max az eladótól..és utánna néznék neten esetleg..sztem ezt megteheted még.
Max kiderül h a csingjángszili márkájú ülésrögzítés rízsből és szalmából van préselve, és megkíméled magad a megvételétől:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15722) xxxthrief válasza Apollo_21 (#15721) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

azt mondta h nagyon olcso az alkatresz es van minden.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15723) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok.
Az mitől lehet hogy a monitor néha nem kapcsol be?
Gyakorlatilag elindítom a gépet ,normálisan el is indul minden csak a monitor nem kapcsol be ,de ha megnyomom a monitor bekapcsoló gombját már ott is a kép ,a héten már 2 szer csinálta ,nem mindig csak néha a hibát nem tudom előidézni ,vga-t teszteltem nincs memória hiba, és mennek a játékok rendesen rajta ,nem meleg .
Van valakinek ötlete??

[ Szerkesztve ]

(#15724) spista222 válasza rup1u5 (#15712) üzenetére


spista222
addikt

Egy másik oldalon találtam:
9600 Pro has 1600MT/s fillrate & 9.60GB/s memory bandwidth .
5500 has 1080MT/s fillrate & a memory bandwidth of 6.40GB/s for the 128-bit bus & 3.20GB/s for the 64-bit bus

A 9600 pro jóval gyorsabb én azt raknám bele.

zolisx4 Akkor a gép jó csak a monitort kell bekapcsolni a gép után.
Készenlétben van? mert ha nincs akkor egyértelmű hogy be kell kapcsolni hogy utána észrevegye hogy van jel.
Ha készenlétben van és amikor kap jelet akkor kapcsol ki akkor valószínűleg a táp gyengül el és kikapcsol a terhelésre de újbóli megnyomásra ad képet.

[ Szerkesztve ]

(#15725) inverness válasza KaiotEch (#15668) üzenetére


inverness
csendes tag

Nem lett tőle jobb. Más ötlet esetleg?

(#15726) kételkedem válasza rup1u5 (#15712) üzenetére


kételkedem
addikt

A 9600pro gyorsabb kissé, de ha csak netes gép lesz akkor csendesebbet rakd bele.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15727) zolisx4 válasza spista222 (#15724) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen gyakorlatilag a gép elindul normálisan ahogy szokott ,persze készenlétben van a monitor ,csak ugye nem megy csak ha a bekapcsoló gombra rányomok ,gyakorlatilag ki és be kapcsolom ,akkor azonnal megjelenik a kép mert betölt addigra a win mondjuk nem egy mai darab már Prestigio P1710 a neve .
Ha a vga lenne az vagy ad képet vagy nem ?vagy nem inditja el a monitort csak ha ki be kapcsolom de ez lehet hülyeség :F

[ Szerkesztve ]

(#15728) Gyufaaa válasza zolisx4 (#15727) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"vagy nem inditja el a monitort csak ha ki be kapcsolom de ez lehet hülyeség"
Ez monitor hiba.

(#15729) zolisx4 válasza Gyufaaa (#15728) üzenetére


zolisx4
őstag

Közben szétszedtem a monitort, mivel használtan vettem,megnézem hogy javították e vagy hasonló,mert a lemez elég furán állt benne , és megdöbbentő látvány fogadott :(

Ezt kicsit szerelték nem fért bele a 2 kondi igy oldották meg ,ez lehet a hiba forrása :F

Nem a legjobb a kép de lehet látni .

[ Szerkesztve ]

(#15730) 1tom válasza FÖNÖK (#15709) üzenetére


1tom
tag

Nekem az egyik ramom volt hibás, az okozott ilyen hibajelenséget.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#15731) spista222 válasza zolisx4 (#15729) üzenetére


spista222
addikt

Nekem sincs sok jó tapasztalatom a prestigóval és lehet az a hiba forrása, bár ha eddig jó volt és nem látsz púposodást a kondin akkor előfordulhat hogy más baja is van.

(#15732) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Vennék egy használt laptopot, milyen progit érdemes rajta lefuttatni?

pixel teszt, vinyó, stb.-re gondolok...

Köszi

(#15733) GrandeP válasza sittes79 (#15732) üzenetére


GrandeP
őstag

Ez nem egy progi, hanem vagy 4-5 és nem 2 perc hanem én pl félnapig tesztelem mielött beveszem/beszámítom..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15734) sittes79 válasza GrandeP (#15733) üzenetére


sittes79
addikt

És mik ezek ha leírnád megköszönném.akár priviben is... :R

(#15735) Benhill


Benhill
senior tag

Hi.

Meg lehet valahogy oldani hogy X ember rajtam keresztül telefonáljon, tehát az én előfizetésem fogyjon? De közben Y embernek X telefonszámát jelzi ki? (utóbbi nem fontos)

(#15736) KaiotEch válasza Benhill (#15735) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Társkártyával

(#15737) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez lenne a problémám:
[link]

(#15738) KaiotEch válasza Kezdő vagyok (#15737) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

USB(ha van külön) vagy chipset driver-t tegyél fel a gépedhez!

(#15739) GrandeP válasza Benhill (#15735) üzenetére


GrandeP
őstag

Persze... mint ahogy az is megoldható h bemész a bankba valaki bankártyájával és leveszed a számlájáról a pénzt... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15740) Kezdő vagyok válasza KaiotEch (#15738) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem,köszi!
Ez az alaplapom:GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Pontosan honnan vegyek le hozzá,melyik oldalról?
[link]

Innen mit?

Szerintem mindent felraktam az alaplapi telepítő lemezről.

[ Szerkesztve ]

(#15741) KaiotEch válasza Kezdő vagyok (#15740) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De azóta lehet már új. Sőt ált. a CD-t mire használná az ember neten már van új, szal nagyrészt kuka.

Nem tudok pontos linket adni, mert nemtom, hogy 32/64bit-es W7-ed van. De Downloads alatt keresd meg az AMD Chipset Driver-t és tedd fel. NEC USB 3.0 driver-t se árt.

(#15742) Kezdő vagyok válasza KaiotEch (#15741) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Windows 7 Prof.64 bit.
Régebben az USB3-as drivert feltettem,de mindig csak a következő újraindításig volt csak jó.
A következő gépindításkor már nem ismerte fel az USB3-as külső WD HDD-t ezzel a driver-rel.
Azért kérdeztem,hogy milyen oldalról töltsek le hozzá drivert.
Ez a pendrive van:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15743) Csabee.


Csabee.
nagyúr

OSX LION-on letöltöttünk egy ISO fáljt, azt mivel tudom megnyitni? Ajánlotok egy programot?

Üdv: Csabee.

(#15744) kenny123


kenny123
addikt

Még régebben bátyám hozott valami programot xp-re, amive a windows ablakok fejlécét lehetett moddolni, kinézetet váltani. Nagyon nem tetszik a gyári kék, meg nem passzol a többihez.

Esetleg tudnátok mondani alternatívákat?

Köszi.

yo

(#15745) nyunyu válasza KaiotEch (#15741) üzenetére


nyunyu
félisten

Sőt ált. a CD-t mire használná az ember neten már van új, szal nagyrészt kuka.

Sajat tapasztalat: eleg nehez Win7-re CD es tartalek gep nelkul feltelepiteni az RTL8111E halochipet.

CD ugyan keznel volt, csak eppen az IDE ODDt nem volt hova dugni az uj alaplapon.

Vegul a polcon talalt tizeneves PCI halokartyak mentettek meg az eletemet.

Persze az elsonek kiprobalt 10mbites RTL8029AS-sel mar egyaltalan nem volt hajlando szobaallni a 7, szerencsere talaltam eggyel ujabb, 100mbites RTL8139-et, az mukodott :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15746) KaiotEch válasza Kezdő vagyok (#15742) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hátőőő akkor nem tudok segíteni, ha a Giga oldalán nem jó, akkor máshol sem lehet. Esetleg egy CCleaner futtatása a rendszeren csodákra képest.

(#15744) kenny123: Persze állítsd át ezüstre, vagy olajzöldre :D

(#15745) nyunyu: Végülis mondasz valamit... legutóbbi gépen én is CD-ről raktam fel a lan driver-t, mert W7 nem ismerte.

(#15747) kenny123: Crystallize XP ha jól emlékszem a nevére, ezzel Vista skin-t lehetett

[ Szerkesztve ]

(#15747) kenny123 válasza KaiotEch (#15746) üzenetére


kenny123
addikt

Egyéb ötlet? :U :DDD

yo

(#15748) Csabee. válasza kenny123 (#15747) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Style XP

Üdv: Csabee.

(#15749) Nova96


Nova96
őstag

Ha van egy frissen telepített windows 7 akkor meg lehetne csinálni ,hogy az 1 partícióból 2 csináljak újra telepítés nélkül? :R

Szerk:
És hogyan? Mert úgy kéne egy partíción amin a win. van azon 100GB marad a többit meg egy másikra az lehet?

[ Szerkesztve ]

(#15750) localhost válasza Nova96 (#15749) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.