Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) aAron_


aAron_
őstag

csak kíváncsiságból, mi történhetett a TPB-el? és ez miért holland? :Y utánanéztem, de eddig semmi erre utalót nem találtam.

What is your ikigai?

(#15102) GrandeP válasza vilmaboy (#15096) üzenetére


GrandeP
őstag

Panda cloud... némber van lett, az elmúlt időkben... tesztgyőztes sok helyen, én is használom már egy jó ideje, felhőalapú így minimális a rendszerhasználat, ellenben jó.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15103) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, villamos dolgokhoz értőktől kérdezném: mitől függ, hogy egy ac adapter jó-e egy notebookhoz? Nyilván első a polaritás, de még mitől? Feszültség? Áramerősség?

Pl.: van egy notebook, aminek a gyári adaptere 20V 4,5A. Mi lesz, ha ebbe beledugnak egy 19,5V 11,8A-s adaptert?

(#15104) GrandeP válasza Khelben (#15103) üzenetére


GrandeP
őstag

Semmi nem fog történni... soha többé... :DDD

Ilyen 5 max 10%-os eltérést bírnak, azt is inkább minuszba mint plusszba...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15105) Khelben válasza GrandeP (#15104) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tehát nem csak a feszültséget hanem az áramerősséget is kell nézni?

(#15106) Kommy válasza Khelben (#15103) üzenetére


Kommy
veterán

Menni fog minden gond nélkül, csak a feszültség a lényeges, meg persze a polaritás. Az hogy képes többre is az a tápegység az mindegy kevésbé fog melegedni legalább. Persze ez mind csak akkor igaz ha a ráírt feszültség tényleg annyi, vagyis egy normális tápról beszélünk.

(#15107) Khelben válasza Kommy (#15106) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP tápról beszélünk és Lenovo laptophoz kellene. De csak ennyi az eltérés, hogy a HP 19,5V-os, a Lenovo 20V-os, meg persze a teljesítmény. Meg akarom úszni az adaptervásárlást 20ezer forintért, mert a fiókban van a HP adapterből 3 is...

(#15108) vilmaboy válasza GrandeP (#15102) üzenetére


vilmaboy
őstag

Köszi a tippet. mekkktesztelem :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15109) Carbonara válasza horicsa6 (#15092) üzenetére


Carbonara
csendes tag

és miért van benne hangkártya, ha van alaplapi rajta?

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#15110) cirkus


cirkus
aktív tag

hol tudom kikapcsolni winampban, hogy ne kérdezzen rá, hogy megnyissa-e ezt a file-t , ilyen biztonsági kérdés........... ???

(#15111) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy érdekes hibajelenséggel találkoztam, és nem találok rá megoldást. Látszólag egyik napról a másikra az előlapra dugott fejhallgatónak csak az egyik oldala szól... Ha hátradugom, nincs ilyen gondom. Amit megnézegettem: A balanszok minden kimeneten egálban vannak. A Realtek saját tesztprogramjában szól a bal oldal is, de nagyon halkan. A system hangok is, így szólnak, és 4 lejátszót (aimp, media player, quick time, kmplayer) kipróbálva is. Ötlet, hogy mi lehet ez? (OS: win 7 HP 64bit)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15112) localhost válasza cirkus (#15110) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem nem kérdez (sosem kérdezett) ilyen biztonsági kérdést... Tehát mit kérdez pontosan ? És biztos, hogy a Winamp kérdezi ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15113) spista222 válasza pocokxx (#15111) üzenetére


spista222
addikt

Mozgasd meg a Front panel csatlakozóját az alaplapon és ha elől is van tüskesor akkor ott is, ha nem javulna akkor fordítsd meg a jobb és bal csatornát az alaplapi kivezetésen és ha most a mások oldal halkabb akkor az alaplapi hangkarinak az az oldala haldoklik ha viszont ugyanaz az oldal akkor kontakthibás lett az előlapi aljzat.

[ Szerkesztve ]

(#15114) brd válasza Khelben (#15107) üzenetére


brd
nagyúr

Az belefér. Legyen azonos, vagy nagyobb teljesítményű, és a polaritásra kell még nagyon figyelni. Ill. nem tudom, melyik laptopról van szó, de a Lenovo-nál a csatlakozóval valahogy megkülönböztetik a többféle tápegységtípust, van 60(vagy 65W?)-os, és 90W-os. Ez azért lényeges, mert ha olyan a laptop, akkor a 60(65W)-osnak érzékelt tápegységgel van, amit nem enged (pl. átkapcsolni a dedikált VGA-ra). Ha kicsit kisebb teljesítményű, akkor melegedni fog a táp, és hamarabb megmurdel, ha sokkal kisebb teljesítményű, akkor pedig el sem indul vele a gép (ha mégis, gyorsan túlmelegszik/elpukkan a tápegység).

The only real valuable thing is intuition.

(#15115) cirkus válasza localhost (#15112) üzenetére


cirkus
aktív tag

újra telepítettem a winampot, hogy telepítésnél plusz pipákat hagytam benne, ( bár lehet ennek semmi köze hozzá) és most mindig rákérdez, adott mp3.nál hogy biztosan megnyissa -e lejátszásra az adott filet... telepítés előtt nem csinálta....

(#15116) pocokxx válasza spista222 (#15113) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi. Most szól. Az előlapi kontakttal volt gond. (Pedig egyszer már szétszedtem. Csak most leszedtem róla a "ragacsot" is)
:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15117) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

hello.
irjatok már 1 chipset hűtőt ami olyan.mint a toronyhutok csak kicsibe.
1500ft ert lattam csak mar nem talalom
:R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15118) capulet75


capulet75
addikt

Üdv. Az a problémám hogy a noti billentyűzeten ha megnyomom a 6-ost akkor 7-et ír és van így még pár gomb. Valahogy át lehet állítani, vagy hozzá rendelni az eredeti értékekhez?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#15119) spista222 válasza xxxthrief (#15117) üzenetére


spista222
addikt

1500Ft-ért nagyon megérte volna, újonnan biztos nem kapsz annyiért mert már a kis borda zörgővel is 1k-körül van.
Egyébként
1.
2.
...

(#15120) Motar


Motar
tag

Sziasztok.

Olyan problémába kellene a segítségetek hogy a VGAmon az 1ik DVI kimenet rosz, de már nincs garim. Viszont 2 monitort szeretnék használni. A kérdés hogy van 1 S-videó kimenet rajta. Azt hogy a legpraktikusabb összekötni monitorral? Illetve lehetséges-e egyáltalán?!

Előre is köszi

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#15121) vilmaboy válasza Motar (#15120) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát ha van s video bemenet rajt, akkor 1az1ben. ha nincs akkor talánvalamilyen fordítróval. pl s-video--->vga vagy dvi stb... de ha van egy működő kimeneted, akkor ahoz is vehetsz egy passzív dvi elosztót és megoldva a gond.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15122) Motar válasza vilmaboy (#15121) üzenetére


Motar
tag

Azt gondolom csak klónba menne nem?
Én inkább arra gondoltam hogy van egy s-video--->rca kábelem alapba a dobozba és ha vennék egy rca--->vga kábelt akkor az ugy jó lenne-e?!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#15123) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Jól értelmezem a posta ezen táblázatát, hogy a start plusz 2101 Ft, amiben van 1 napos időgarancia, 50e Ft-os értéknyilvánítás, max. 30 kg lehet a súlya, és opcionálisan érte mennek a csomagért (+490ft), illetve mehet utánvétellel is (+870Ft) ?
Ezek a mostani reális árak? Vagy a posta b@szik frissíteni?
Valaki légyen szíves segíteni, aki mostanában adott fel ilyet!
Sürgős!

Köszönöm előre is!

Üdv: s3toraph

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15124) Smyth


Smyth
tag

Sziasztok!

DirectX

Felraktam az XP-t DX10et raktam alá tudván, hogy az XP nem kezeli a DX10et(? :) ), ment is a GTA4 0 pixel hiba stb.
Fifa 11 már nem futott XP alatt dx9 errort dobott, oké felraktam a DX9.0C-t
de nem fut a FIFA és a GTAIV-ben is hatalmas grafikai hibák vannak!

Mit javasoltok?
Hogyan távolítsam el teljesen az OSből a jelenlegit és milyen versiont rakjak fel?

Köszönöm, szép napot mindenkinek!

ÜDv,
S.

(#15125) vilmaboy válasza Motar (#15122) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem vágom miért kell egy közbenső darab. s-video--->rca--->vga... ennek mi értelme? miért is nem 1xűbb az s-video --->vga?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15126) Motar válasza vilmaboy (#15125) üzenetére


Motar
tag

Én nem találtam olyat! :B szerintem nincs!
vagy van?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#15127) Smyth válasza s3toraph (#15123) üzenetére


Smyth
tag

Szerintem jelenleg ezek az aktuális árak, mert "Érvényes: 2012. január 1-jétől"

(#15128) Motar válasza Smyth (#15124) üzenetére


Motar
tag

Legvégső esetben rendszervisszaállítás! :)

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#15129) localhost válasza s3toraph (#15123) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha jól értelmezem a kérdésedet, akkor egyszerűbb itt megkérdezni, minsem legörgetni a lap aljára és ott megkérdezni 23 másodperc alatt ?

A szolgáltatások igénybevételének feltételeirôl és további díjairól készséggel adunk tájékoztatást
postáinkon, központi információs telefonszámunkon: (40) 46-46-46 és honlapunkon: www.posta.hu

Jah, igen, az árak frissek, a postai díjak nem változnak úgy, mint a kenyér, a sör, a benzin ára.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15130) vilmaboy válasza s3toraph (#15123) üzenetére


vilmaboy
őstag

legjobb ha felugrasz ide és felhívod a neked tesző postát... máris tutibiztosat mondanak neked :K

Szerk: Bocs... Local megelőzött... :C

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15131) s3toraph


s3toraph
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Nem lusta vagyok, csak nem láttam hogy van telószám is (meg ez per pill. eszembe sem jutott), de megkérdezem akkor! :B :U :R

Az árakat azért firtatom mert volt olyan hogy standard csomagot adtam fel és az értékbiztosítására többet számoltak ki mint amennyi neten fel volt tüntetve. Furcsálltam a dolgot. Minden esetre akkor telefonálok! :K

Köszi még1x srácok!

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15132) Smyth


Smyth
tag

Ehhez valaki? HSZ#

(#15133) Ł-IceRocK-Ł válasza Smyth (#15132) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egyet hagyjál rajta. Amelyk jobban kell.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15134) vilmaboy válasza Smyth (#15132) üzenetére


vilmaboy
őstag

googlival barátkoztál már?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15135) KaiotEch válasza Smyth (#15132) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rakj fel W7-et és nem lesz ilyen gondod...

(#15136) xxxthrief válasza spista222 (#15119) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

erre gondoltam :D

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#15137) Smyth válasza KaiotEch (#15135) üzenetére


Smyth
tag

Win7 van fent, de most raktam dualba XP-t mert az x64 W7-el van egy két problémám, (akadoznak a játékok, sok driver nincs hozzá) de x32 W7 lesz majd, ha lesz rá időm, eddig az XP-vel totál jól elboldogulok, jelenleg DX-et leszámítva! :)
De a W7 se megoldás mindenre! SŐT!

De azért kössz a tippet!

(#15138) KaiotEch válasza Smyth (#15137) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem x64 van és egyedül a nyomtatómhoz nincs driver... vagyis van mert 1x megtaláltam, de azóta már újrahúztam és nincs meg, de nem egy nagy érvágás, 1 évben ha 10 lapot kinyomtatok :)

(#15139) Ł-IceRocK-Ł: Otthon nem is :D Munkahelyen havi 20k körül :P

[ Szerkesztve ]

(#15139) Ł-IceRocK-Ł válasza KaiotEch (#15138) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Te sem pazarolod a papírt :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15140) vilmaboy válasza Smyth (#15137) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha nem találsz drivert, az nem azt jelenti, hogy nincs is... :) vagy a hardver gyártójának oldaláról, vagy hardverazonosító alapján találsz hozzá drivert. Ha ezek nem sokat mondanak, akkor tölts le pl egy driveridentifiert vagy hasonlót és az megkeresi neked őket.

Nagyon extrém kivételektől eltekintve eddig 99,9%ban mindenre találtam win7drivert ha akartam... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15141) wenton válasza pocokxx (#15081) üzenetére


wenton
csendes tag

Köszi Pocokxx a segítséget! Az ariel nyitás/zárás trükköt már korábban kipróbáltam, nem segített.

De jó tippet adtál, mert kiderült, hogy a Verdanát használta a Chromom; törlése és az általad küldött linkről újratelepítése azonnal megoldotta a problémát!

Mégegyszer köszi a segítséget!!!

wenton papa

(#15142) Smyth válasza vilmaboy (#15140) üzenetére


Smyth
tag

Se nyomtató se webkam driver, illetve nyomtató driver volt, amit nem tudott kezelni se a win7 se az update tool semmi nem talált drivert ezekhez, lassab is, de sok szempontból jobb nem tagadom, de XP-vel valahogy nekem nem volt még fatális gondom amire ne lett volna megoldás.. és ne kelljen semmiből se kompatibilis verziójú terméket vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#15143) spista222 válasza xxxthrief (#15136) üzenetére


spista222
addikt

Ahogy elnézem ez jóval kisebb mint amiket én linkeltem és ezért olcsóbb is.

(#15144) Bogyó bá' válasza KaiotEch (#15138) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Milyen nyomtatód van? Véletlenül nem Xerox Phaser 3117 ? Mert abban tudok segíteni!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15145) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

2 optikai meghajtó van a gépembe.
Szükségem van mind a kettőre. A totalcommanderben is és a vezérlőpultban is 1 meghajtó jele van mind a 2 meghajtónak. :U
Ha rá nyomok, hogy kiadás, kiadja mind a 2 tálcát. 1 dvd író és 1 dvd olvasó van bent.
A dvd olvasó olyan fajta, ami még a 8 méteres barázdás lemezt is beolvassa, míg az író nem.
Van 1 kicsit kopottabb lemezem, amiről le szeretném menteni az adatokat.
És mindig az íróval akar olvastatni.
Hogyan tudom megcsinálni, hogy ne 1 meghajtónak kezelje mind a 2 eszközt? :U
Vistát használok.

(#15146) batmab válasza forras2 (#15145) üzenetére


batmab
senior tag

gondolom ide csatolásuak.. jol vannak jumperelve??

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#15147) Gyufaaa válasza forras2 (#15145) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sata vagy IDE?

(#15148) forras2 válasza Gyufaaa (#15147) üzenetére


forras2
őstag

IDE-s mind a kettő.

batmab
Az egyik slavera van jumperolva, a másikon meg nincs jumper.

#15149

Igen, 1 kábelon van mind a kettő.
Ha az egyikre teszek a masterre jumpert, akkor meg nem látja az IDE-s vinyómat, ami szintén masteren van :U

[ Szerkesztve ]

(#15149) Gyufaaa válasza forras2 (#15148) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amelyiken nincs Jumper, arra tegyél egy Master tüskére. Egy szalagon van?

(#15150) KaiotEch válasza Bogyó bá' (#15144) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

HP Laserjet 1220, a scanner részéhez sincs driver amúgy :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.