Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34135) Timer válasza Taci (#34132) üzenetére


Timer
veterán

Megosztható, de nem biztos, hogy Neked is működni fog a saját szoftverkörnyezetedben. Majd kikupálom szalonképesre és leírom ide, hátha valakinek segít. Most túl sok még benne a f_szom és a b.meg... ;] Egyébként az egész alapja az, hogy srgb-re hegyezve dolgozok, mert webre megy úgyis, vagy a modell is ott nézi jellemzően, esetleg telefonon. A böngészők túlnyomó többsége színmenedzselt, és az srgb-t ismerik, az adobe-t nem. Eleve az se mindegy, milyen alkalmazással, és azon belül is pontosan milyen módban nézed! Kis példa: W10 beépített nézegetője nem színmenedzselt, magyarán nem érdekli a beágyazott profilt. Acdsee Ultimate képnézegetője színmenedzselt, a developer része szintén, de a quickview része már nem az.

Szóval kellett keresnem egy olyan megoldást, ami a szerkesztés során valós színeket ad a kalibrált monitoron, tónusok és átmenetek tekintetében, majd ezt kapom viszont netre feltöltve is. Ennek hiányában az volt, hogy megszerkesztettem a képet, exportáltam srgb-be, de telefonon megnézve, vagy FB alatt ugyanazon a gépen olyan volt, mintha durván rátoltam volna egy vörös szaturációt, meg vagy +10 kontrasztot cameraraw alatt.

@jahno: én még próbálok színhelyesen dolgozni, de jó eséllyel majd elmúlik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.