Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34901) Jahno válasza Yodafon (#34900) üzenetére


Jahno
őstag

Csak Ebay. Amúgy elég csak a front lencse, itt nincs egybe építve a tubussal?

(#34902) Yodafon válasza Jahno (#34901) üzenetére


Yodafon
senior tag

Nincs. Bele van csak csavarva. Ki is szedtem es onnan tudom hogy cserelheto.

I'm gangsta!

(#34903) lugosi válasza Yodafon (#34902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A legtöbb alkatrész egyszer biztosan kiszerelhető (ősi közmondás). :DDD

(#34904) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni azzal kapcsolatban hogy szeretném a fényképezőgépem vállpántra rögzíteni. Főleg természetben fotózok, és ott zavaró ha a nyakamban van a gép.
Körülnéztem egy kicsit, de szinte mindehol ezt a terméket látom:
[link] Azonban és drágának találom. Találtam még másik kettő fajtát, de nem tudom ezek mennyire megbízhatóak.
[link] és [link]
Tudnátok esetleg véleményt vagy tanácsot mondani ? érdemes a legdrágábbat megvenni, vagy elég az olcsóbb. Túrázásnál lenne használva, nem extrém körülmények között.

(#34905) Grillo válasza eddieke666 (#34904) üzenetére


Grillo
senior tag

Én PGYTECH Beetle-t használok évek óta, soha semmi gondom nem volt vele, olcsóbb, mint a PD.

(#34906) Jahno válasza eddieke666 (#34904) üzenetére


Jahno
őstag

Utolsó az X, aminek nincs neve azt nem szoktam szeretni. Ebből teljesen jó pld. A Puluz. K&Fnek is van pár megoldása.

(#34907) eddieke666 válasza Jahno (#34906) üzenetére


eddieke666
tag

Tudnál esetleg linket adni ezekhez a termékekhez?

(#34908) Jahno válasza eddieke666 (#34907) üzenetére


Jahno
őstag

Pld: [link]
[link]

(#34909) eddieke666 válasza Jahno (#34908) üzenetére


eddieke666
tag

Köszönöm

(#34910) Grillo válasza eddieke666 (#34907) üzenetére


Grillo
senior tag

(#34911) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Van egy fényképezőgép, és egy telefon. A telefonról lehet vezérelni a gépet, de a hatótávja olyan 2 méter. Létezik olyan eszköz amivel ezt fel lehet javítani 50 méterre?

(#34912) Jahno válasza VIPowER (#34911) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőő, ha írsz modelleket akkor talán, de ennek fele zsákutca, nem műxik stabilan, jön egy frissítés és megáll minden akkor meg anyázol. Nem mindegy, hogy BT vagy wifihez csatlakoznak, vagy a telefon a fotómasina wifijéhez esetleg mindegyik egy APhoz. 2 méter nekem érdekes, a legtöbb alapban meszebb jut, de mivel vezeték nélküöli nem tudjuk mi, így nyilván koncepció, lefedettség és zaj kérdése ha belváros közepén rövidebb a hatótáv, mint Kiskunságon. AP-s megoldással azért nekem 300+ méteres hatótávok jöttek ki a város közepén is.

(#34913) TCr válasza Jahno (#34912) üzenetére


TCr
veterán

BT is a többszöröse kellene, hogy legyen, a 2m még egy csoportképre sem elég.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34914) VIPowER válasza Jahno (#34912) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekem is csak ennyi infót adtak meg.
Ma megkérdezem pontosan milyen gépről/telefonról van szó, és akkor már többet tudunk majd.

(#34915) VIPowER válasza Jahno (#34912) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez gyorsan ment.
Canon EOS-70D, Xiaomi redmi 9 pro.

Szabadtérben lenne használva ahol nincs wifi.
Egy távirányítós hajóra akarja tenni a gépet, és távolról exponálni a telefonnal.

(#34916) Byk01 válasza VIPowER (#34915) üzenetére


Byk01
senior tag

A telefon és a fényképező elvileg wifin kapcsolódik, saját hálózatot hoznak létre (legalábbis az Oly E-M1 MkII-nél így működik, de így megy a Nikon D500-nál is), nem kell még egy külön meglévő wifi hálózat hozzá.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34917) VIPowER válasza Byk01 (#34916) üzenetére


VIPowER
senior tag

Értem. Akkor csak meg kellesz néznem ezt személyesen is.

(#34918) Lassú Víz válasza Byk01 (#34916) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A telefon el szokta dobálni a wifit, mert nincs rajta net. Egy párszor már földhöz akartam vágni emiatt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34919) Jahno válasza Lassú Víz (#34918) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán szerencsére ezt a múltban orvosolták, de ja, kamera gyártók sem gondoltak rá, most gondolom az app felülbírálja, csak el kell indítani. Nem is nagyon szeretem ezeket a megoldásokat. Kuszák, nem stabilak, ahány gép annyiféle megoldás, megáll, frissít, nem csatlakozik és még az akkut is szívja rendesen.

(#34920) Byk01 válasza Lassú Víz (#34918) üzenetére


Byk01
senior tag

Gondolom, telefonja válogatja. Nekem ilyen problémám nem volt (igaz nem is tartottam fenn a kapcsolatot "órákig")

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34921) Beldar


Beldar
tag

Tudtok ajánlani jól használható vállpántot?
Valami ilyesmire gondoltam:
[link]
Olyat keresek, amiben lehet mondjuk menni, bringázni és közben nem fityeg a kamera ide-oda, hanem stabilan felfekszik vagy az oldalamra vagy mellkasra és könnyen akcióba lehet lendülni vele.

(#34922) Jahno válasza Beldar (#34921) üzenetére


Jahno
őstag

Ami stabil az nem ilyen, hanem pluszban még olyan rögzítő amit fentebb Pulzokat emlegettünk. Ami nekem bejött, csak ritkán jutok hozzá kölcsön az ilyen kurrens cuccokhoz és az általad mutatott vállpántot egészíti ki, az a Spiderpro holster V2, de az árát nem fogod szeretni és még ez is mozog valamerre.

(#34923) Beldar válasza Jahno (#34922) üzenetére


Beldar
tag

Igen, az valóban kissé túlmegy a fájdalomküszöbön.
Most épp ezt nézegettem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34924) Grillo válasza Beldar (#34921) üzenetére


Grillo
senior tag

Attól függően persze, hogy milyen vázad van mekkora üveggel, de szerintem nem nagyon van megnyugtatóan kerékpárkompatibilis megoldás.

(#34925) Jahno válasza Beldar (#34923) üzenetére


Jahno
őstag

Bicajon csak a váll mellkas felől van jó megoldás.

(#34926) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Emlékeim szerint nagyjából nyolc éve vezették be a LR-nál is a bérleti konstrukciót. Nekem azelőtt volt egy örökéletű licenszem a LR-ra, persze az a számítógépem már nincs meg.
Nagy meglepetésemre a minap be tudtam lépni az Adobe fiókomba az akkori hozzáférésemmel, de felületes vizsgálódással nem láttam a nyomát annak a licensznek.

Van valamiféle lehetőség használatba vennem az akkori licenszemet?

(#34927) Jahno válasza Grillo (#34924) üzenetére


Jahno
őstag

Oldaltáskát is kipróbáltam. Ne tegyétek.

(#34928) Stauffenberg válasza Digger (#34926) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azok még CD kulcsos aktiválással mentek, ha nem regisztráltad be a Creative Cloud előfizetésedbe, akkor nem is lesz ott. Ha viszont bevitted oda a licencet, akkor azt ellenőrizd, hogy ugyanabba a fiókba vagy-e belépve.

(#34929) Timer válasza Beldar (#34921) üzenetére


Timer
veterán

Kérdés, mekkora objektív, mert egy 70-200 mellett semmi nem lesz már stabil. Ami nekem sétára bevált egy 50/85 fix üveggel a vázon, az a Peak Design Capture V3. Ha a vázon a markolat is fent van, akkor már az sem az igazi, mert eltartja a testtől az objektívet, és lépésnél kicsit mindig odaüt a váll. Biciklinél kérdés, hogy milyen canga, de ha előredőlve tekersz, akkor ez sem lesz jó megoldás. Talán a legjobb lenne egy hátitáska, oldalról nyitható kivitelben, amiből csak elő kell húzni a gépet.

Más. Észrevettétek, hogy az adobe a generative cuccok használatát külön számon tartja, és egy kredit egyenleg erejéig engedélyezi? Egyes csomagoknál ezután a generative funkciók nem érhetők el a hófordulóig, más licenceknél pedig lassítva működik tovább. Elmennek ezek a picsába? Mert szerintem igen.

(#34930) Jahno válasza Timer (#34929) üzenetére


Jahno
őstag

A kérdés jó, hogy elmennek-e, én ezt sosem néztem de van egy csomó cégem ahol ilyenekre erőforrást bérelnek és itt is már emlegettem, hogy ha valakinek kell akkor úgyis kitalálják. Az, hogy arányos-e az egy dolog, de céget is fent kell tartani valamiből meg ennek csak a villanyszámlája is egy szemmel látható összeg szokott lenni.

(#34931) Timer válasza Jahno (#34930) üzenetére


Timer
veterán

Itt most azárt arról van szó, hogy bérelsz egy adott szoftvert. Nem felét, nem negyedét, az egészet. Azért bérled, és nem veszed mert nem lehet , hogy mindig a legfrissebb terméket kapjad. Erre kinéznek egy funkciót, és azt mondják, hogy oké, hogy fizetsz a termékért, de ezt csak keretek között használhatod. Mintha csak 5 színnel festhetnél, hiába van ott a több millió.

Ez a baj a monopóliummal: nincs senki és semmi, aki az ilyen ámokfutás után tarkón csapná a pénznyelő parasztokat egy lapáttal.

[ Szerkesztve ]

(#34932) Stauffenberg válasza Timer (#34931) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A grafikai szoftverek piacán önmagában a Photoshop, Illustrator, InDesign trió képes birtokolni a piac 80%-át. Szerintem ez a helyzet addig nem oldódik meg, amíg törvényi erővel fel nem darabolják a céget.

A monopóliumban bármilyen mélyre feltolhatják a seggedbe a kéjrudat és ha ahhoz van kedvük, akkor éppen szárazon is.

Tavaly a szokásos AdobeMAX konferencián (igazi önmagukra maszturbáló marketinges cinizmussal) egymás után tették be azt a két blokkot, amikor elsőnek elmondták, hogy az előző évben a cég fennállásának legnagyobb rekord árbevételét realizálták, majd utána a bejelentették a CC áremeléseket azzal az indoklással, hogy a Photoshop többet tud, mint tavaly ilyenkor és úgy igazságos (IGAZSÁGOS), ha a felhasználó ezért többet is fizet.

Ez már az a szint, amikor egy cég vezetése tökéletesen tisztában van a dominanciájával, piaci erejével és kifejezetten jót mulat azon, hogy kiröhögi a hozzá láncolt embereket.

Aztán persze lehet csesztetni a konkurenciát, miért nem csinál értelmezhető alternatívát, de az az igazság, hogy ahhoz pénz is kell, ami a vásárlók felől jönne, ha nem fölözné le az Adobe. Amíg a jogalkotó alszik, szerintem teljesen legitim polgári engedetlenség a torrent. Hupsz. Kimondtam. Persze a generatív dolgok nem fognak menni, de legalább azon a piacon van tényleges verseny.

(#34933) Jahno válasza Timer (#34931) üzenetére


Jahno
őstag

Szoftver mellé miért kellene kifizetned azt a funkciót is, amit nem használsz? Így viszont lehetőség adott rá. Csomószor szívunk hasonlókkal. Gondold el, hogy mennyire örülhet az, akinek csak 4 szín kellene és így kevesebbet fizet (holott nekem is pont elég lenne csak az LR, de egyben kapom csomagban amiből akár 300 forintot is engedhetnének PS nélkül, de nincs)

(#34934) Jahno válasza Stauffenberg (#34932) üzenetére


Jahno
őstag

Így is 87ezer felé van darabolva a cég,nem ezen múlik, de érdemes lenne ebbe így beleszólni? Ott jött az Affinity, sokan COne felé mentek, alakul ez valamennyire. Az lesz a masszív, ha van egy csomó régi Adobe katalógusom amit 10év múlvaelő kell venni és egyszer csak kitalálja, hogy azt már nem támogatják, vagy leváltom az Adobeot valami másra és leshetem az eddig összerakott dolgokat.

(#34935) Timer válasza Stauffenberg (#34932) üzenetére


Timer
veterán

"egymás után tették be azt a két blokkot, amikor elsőnek elmondták, hogy az előző évben a cég fennállásának legnagyobb rekord árbevételét realizálták, majd utána a bejelentették a CC áremeléseket azzal az indoklással, hogy a Photoshop többet tud, mint tavaly ilyenkor és úgy igazságos (IGAZSÁGOS), ha a felhasználó ezért többet is fizet."

Tipikus, a covid nagyon jó megtanította a nagyvállalatokat arra, hogy gyakorlatilag bármilyen 20-40 százalékos áremelés átnyomható a fogyasztókon, aj ól ismert "csakmegazé'" indoklás alapján. Szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#34936) Beldar válasza Timer (#34929) üzenetére


Beldar
tag

Igen, a cangás megoldást átgondoltam, oda megvan a hátitáska oldalsó rekesszel.
Gyalogló módban lenne használható a vállpánt, főleg sigmáim vannak (24-105, 135, 24-70), azok eléggé orrnehézzé teszik a felszerelést és nem könnyű kilengés-mentesen együtt létezni velük :)

(#34937) TCr


TCr
veterán

A 18-135-ön nincs "végtelen fókusz" kapcsoló.
Hogyan kell/érdemes égbolt (csillag) fotózásra használni, ha a fókuszgyűrűnek - a kialakításának megfelelően - nincs "végpontja"?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34938) Stauffenberg válasza TCr (#34937) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kapcsold manuális fókuszra és az élőképbe belenagyítva keress olyan pontot, ami a végtelenben van (ha látszik, akkor lehet ez egy fényesebb csillag, esetleg távoli közvilágítás, stb).

(#34939) TCr válasza Stauffenberg (#34938) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, este kipróbálom.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34940) Jahno válasza TCr (#34937) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, kitartás.

Erről mindenki megmondja az 1sorost, csak gyakorlatban nem fog működni. Élőkép és belenagyítás zajos lesz, nem látsz benne értelmesen.

Bár a 18mm még nem olyan nagy látószög és lehet látszik benne valami, de én városra/Holdra/távoli pirossal kivilágított kommunikációs toronyra fókuszálok automatán, aztán átkapcsolom manuálisra. Ha sziluettes bármi van akkor annak a körvonala jó lehet, de sok gyakorlás kell hozzá, hogy lásd mikor éles mert a zaj nyilván elviszi az egészet.

Nagyon magas ISOn próba kép, elvileg a végtelennek van skálája gyűrűn vagy keresőben és ebben is minden obi mindig más. Könnyen magyarázzák, hogy végtelen és "picit" vissza, de elektromos fókusznál még ez is nehezen értelmezhető. A Tokinánom meg hiába van skála, ha nincs olyan szép osztása, mint egy tolómérőnek. Utána lepődünk meg, hogy a hiperfoláis táv/mélységélességek miatt adott rekeszen a végtelenre fókuszálva skála szerint ott is mindig máshol áll meg a gyűrű.

Néha nappal kezdem el és végtelenen hagyom (ha tudja a váz), amúgy inkább manuálisan fotózom. Szerencsére 2 Samyangomnál is koppon van a végtelen, de pld. Tegnap küzdöttem egy kört a 24-105el, egyelőre nem volt semmi a mezőn és alig találtam meg vele a végtelent, éppen a friss képeket nézegetem: [link] Pár obival ma is megyek erre egy kört meg holnap is, mert ha jön a szezon akkor nem kellene bénázni.

(#34941) TCr válasza Jahno (#34940) üzenetére


TCr
veterán

Ez velős volt, köszönöm. :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34942) Jahno válasza TCr (#34941) üzenetére


Jahno
őstag

Rajtam kívül eddig mindenki szívott vele, pedig próbálkozunk egy ideje és nem két platformon. Most Sonyval én is újrakezdem.

(#34943) Stauffenberg válasza TCr (#34939) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha van egy kis szerencséd, addigra a hidegfront kisöpri a légkört és nem is vagyunk még sokkal újhold után, szóval hajrá! :)

(#34944) TCr


TCr
veterán

Köszi, Urak! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34945) Jahno válasza TCr (#34944) üzenetére


Jahno
őstag

Havercsaj csinálta én meg szeretek ilyen okosságokat gyűjteni, terjeszteni. Itt is hátunk mögött volt, azért nem fekete sziluettes az épület és eléggé kiadta:

(#34946) TCr válasza Jahno (#34945) üzenetére


TCr
veterán

Aztaku... :C
Parádés, komolyan.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34947) Jahno válasza Stauffenberg (#34943) üzenetére


Jahno
őstag

Én szeretem a teleholdat, ha hátam mögül megvilágítja a tájat. Most már van gépem, széles obim, péntek este ünnepélyesen megnyitom a szezont. Helyeket begyűjtöttem, ma még próbálkozom obikkal, hogy hol a végtelen mi merre és esetleg hova kell 14-nél nagyobb gyutáv és akkor melyik, aztán kész is. Igaz Sonyba még csak egy szem akkum van, az pont elég lesz, semmi nem állít meg :DD

(#34948) Jahno válasza TCr (#34946) üzenetére


Jahno
őstag

Gántot meg ilyesmit láttad, nem? Meg mikor szembe fotóztam a napraforgómezőt hosszúúúúú zárral.

Ez a másik tegnapi, holnap szerintem csillagjárás és timelapse lesz belőle, ha már sikerült így betájolni ezt is. Pont jó irányba néz:

(#34949) TCr válasza Jahno (#34948) üzenetére


TCr
veterán

Gánt (Mars) megvan, persze.
De ha most kifejezetten fotó(k)ra gondolsz, az nem rémlik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34950) Jahno válasza TCr (#34949) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is jött fény a hátam mögül, a sziklafalnak jót tett. Reggel 5re haza is értem :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.