Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83651) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Nem tudom ide tartozik-e de azért megkérdezem.
Ma vettem át 1 Asus alaplapot aminek a bal alsó sarkában van 1 sárgulás a nyákon : [link] , jelen esetben a bal felső sarkat kell nézi (bocsi a minőségért). Még nem csináltam semmit sem a lappal, foglalkozzak ezzel vagy ne? :R

(#83652) Ajándékok válasza Callmaster (#83651) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Sziasztok
Olyan olcsóbb z790-es alaplapot keresek, amibe bele lehet tenni 3db m.2 ssd-t 36mm magas hűtőbordával.
Nagy 4xxx vga kártyát és pár másik kicsi kártyát is raknék bele.
Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#83653) Csorbi válasza Callmaster (#83651) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt próbáld meg valami SOKKAL jobb fotóval dokumentálni légyszi.

(#83654) Callmaster válasza Callmaster (#83651) üzenetére


Callmaster
tag

Inkább olyan mint egy színhiba : [link]
Csorbi Kapkodtam, jogos, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#83655) Csorbi válasza Callmaster (#83654) üzenetére


Csorbi
addikt

Na ez már sokkal jobb, nekem festékhibának tűnik csak. Rakd össze, és hadd szóljon.

(#83656) Callmaster válasza Csorbi (#83655) üzenetére


Callmaster
tag

Én is annak látom :R

(#83657) Ajándékok válasza Ajándékok (#83652) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Azt hiszem rossz helyre írtam. Ha látja moderátor, mindkettő törölhető. Köszönöm.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#83658) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, van-e itt olyan fórumtárs, akinek Asus B550 alaplapja van, és olyan ramokat használ, amelyek nincsenek a QVL listáján, XMP-n, és semmi problémája sincs, pl. random sárga LED-ek, amik ugye RAM hibát jelölnek?

Arra lennék kíváncsi, milyenek azok a ramok ebben az esetben.

Malaka!

(#83659) , válasza spleenszuru (#83658) üzenetére


,
addikt

Nekem eddig semmilyen RAM-mal nem volt problémám se Asus, se más gyártók alaplapjai esetén sem, viszont mindig csak olyan órajelű RAM-okat használtam, amiket a processzor memóriavezérlője hivatalosan is támogatott.

(#83660) spleenszuru válasza , (#83659) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm.
Mivel hónapok óta nem sikerül megoldani a gondom, erősen ezen gondolkodom én is, hogy vennem kéne egy 3200 kitet, de baromi drágák.

Malaka!

(#83661) , válasza spleenszuru (#83660) üzenetére


,
addikt

Magasabb órajelű RAM is tud alacsonyabb órajelen futni, ha egyébként csak az órajel a probléma (XMP be, majd memóriaórajel manuálisan 3200-ra, ennek így bőven mennie kell hibátlanul, de ha akarsz, ezen még faraghatsz is utólag, ha már biztosan tudod, hogy így minden hibátlan).
Illetve fontos, hogy a RAM-ok a gyártó által megadott slotokban legyenek, tehát a processzor felől nézve a 2. és 4. memóriafoglalatban.
Nem árt a friss BIOS sem az alaplapon.

(#83662) spleenszuru válasza , (#83661) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igen, slotok rendben vannak, bios is legfrissebb, de amúgy az előző verzióval is ugyanúgy fenn állt a probléma, ami amúgy az, hogy random a gépem nem kapcsol ki.
Pl. 12 alkalomból 1-szer, vagy most legutóbbi, 9 kikapcsolásból 2-szer.
Monitor kikapcsol, ventik magasabb fordulatra emelkednek, mint ahogy az a biosban be van állítva, és a sárga RAM jelző LED-em világít.
Csak force stop használ ilyenkor.

Malaka!

(#83663) Brekkk válasza spleenszuru (#83662) üzenetére


Brekkk
senior tag

Próbáltad a RAM-ot JEDEC szabvány szerint futtatni?
3200 Mhz CL 22-22-22
2933 Mhz CL 20-20-20

Lehet inkompatibilitás is. Az AMD sajnos egyes RAM-okra háklis.

[ Szerkesztve ]

(#83664) spleenszuru válasza Brekkk (#83663) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem, csak a 3600 MHz XMP-t. Simán lehet kompatibilitás baja, olcsó Kingston, írtam is fentebb, hogy nincs QVL listán, meg már Fudi is sokat segített ramos topikban.

Akkor azt manuálisan így kellene belőni, hogy:
3200 MHz CL 16-22-22-22, vagy az első 16 is 22 lesz? Manuálisan még nem piszkáltam soha.

Elvileg ezeket tudja adatlapja szerint:
Default (JEDEC): DDR4-2400 CL17-17-17 @1.2V
XMP Profile #1: DDR4-3600 CL16-20-20 @1.35V
XMP Profile #2: DDR4-3000 CL15-17-17 @1.35V

Köszönöm a tippet egyébként.

Malaka!

(#83665) Doky586 válasza spleenszuru (#83664) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az XMP jelentése: egy általában működő túlhúzás. Ha nálad nem stabil az csak annyit jelent hogy az értékeket finomhangolnod kell. Pl feszültség.

(#83666) Brekkk válasza spleenszuru (#83664) üzenetére


Brekkk
senior tag

Az első is 22 lesz.

(#83667) spleenszuru válasza Doky586 (#83665) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igen, fesz. állításokkal már Fudi segítségével túl vagyok, nem segített.

#83666Brekkk
Érdekes, köszi. Jól fel kell tolni 16-ról. Kezdek amúgy egy szimplán 3200 MHz-re állítással.

Befejezem az offot itt, sorry.

Malaka!

(#83668) Doky586 válasza spleenszuru (#83667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A ram kb harminc paramétere állítható, ebből mindössze 1 et próbáltál. :B

(#83669) 72wolfman


72wolfman
csendes újonc

Üdv mindenkinek! Nemrég vettem egy ASUS PROART Z790-CREATOR WIFI alaplapot. Van rajta 2db displayport, és 1db hdmi kimenet képre. A hdmi-n van kép, De a 2 displayport közül egyik se ad ki képet a monitorra. Van valakinek valami ötlete?

(#83670) Starchm válasza 72wolfman (#83669) üzenetére


Starchm
őstag

azok inputok a thunderbolthoz, nem kimenetek. De oda is van mellejuk irva..

(#83671) Jim74 válasza Jim74 (#83595) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma. BIOS-ban kikapcsoltam a boot opcionál a Windows boot managert és többé nem volt BIOS-ba lépés újraindításnál.
Ami érdekes, hogy amikor elmentem megnézni a gépet, akkor előszörnem tudtam produkálni a hibát. Kb 10-szer indítottam újra gond nélkül. Aztán gondoltam egyet és alvóba tettem a gépet. A következő újraindításnál már a BIOS fogadott...
De a fenti opció átállítása után már az alvó mód sem okozott gondot.

(#83672) Csorbi válasza Jim74 (#83671) üzenetére


Csorbi
addikt

Ott akkor rosszul van telepítve az OS a jelek szerint. :( (UEFI only+Secure Boot kellene)

(#83673) Jim74 válasza Csorbi (#83672) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, első Win11 telepítésem... Egyelőre, ha így nem lesz gond vele, akkor nem húzom újra az biztos...
Mondjuk nem tudom mit lehetett elrontani a telepítésnél. Boot ordert állítottam csak, ha jól emlékszem. Na mindegy, bízom benne, hogy nem lesz gond vele, aztán ha más miatt reinstall kell, akkor jobban figyelve újrahúzom.

(#83674) Csorbi válasza Jim74 (#83673) üzenetére


Csorbi
addikt

A Windows helyes telepítésének már a Win 8 óta egyik legfontosabb része az, hogy a BIOS-t helyesen konfiguráld be előtte (kb. amióta UEFI és Secure Boot létezik), azaz ha nincs semmi olyan különleges, vagy régi elavult hardvered ami igényelné a CSM-et, akkor az kapcsold ki és tedd a BIOS-t UEFI only-ra, és úgy kezdd meg a telepítést!
Mivel sok ilyen elszabott telepítés történt (mindenki anno a Win98, XP és 7 telepítések idején "megtanultak" alapján telepítette továbbra is ezeket a modernebb OS-eket anélkül, hogy utánanéztek volna mi változott a motorháztető alatt, netán alaplap kézikönyvet elolvasni....!) ezért hozta be a MS a Windows 10 a 1703-as buildben az mbr2gpt parancsot, amivel egyszerűen átkonvertálhatóak a már telepített legacy (CSM) módban történt telepítések UEFI-only módban használhatóra (gyakorlatilag az MBR partíciót konvertálja GPT-re, ami az UEFI követelménye) . Tehát nem kell újrahúzni egy ilyen telepítést, egyszerűen lefuttatni a parancsot a megfelelő paraméterekkel, utána újraindítani a gépet, majd azonnal a BIOS-ban átállítani a CSM/legacy-t UEFI only-ra, valamint bekapcsolni a secure boot-t, majd mehet a Windows betöltése.

[ Szerkesztve ]

(#83675) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Adva van egy Mellanox ConnectX-3 hálózati kártya. Alap bios beállítások mellett a win 43-as hibakóddal leállítja az eszközt.
A régi Asrock H370 pro4 lapban ezt a problémát megoldotta, ha engedélyeztem a PCI Experess Native Control-t. Viszont most kicseréltem az alaplapot egy Asrock Z790 PG Lightning-re. Ha itt bekapcsolom a pcie native controlt, akkor elhasal a win10, de még a telepítő sem fut le, összeomlik.
Találkozott már valaki hasonló problémával, van erre megoldás?

(#83676) Jim74 válasza Csorbi (#83674) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen ezt a sok, nagyon hasznos információt :R
Ha legközelebb a kérdéses gép felé járok elvégzem a beavatkozást. :DDD

(#83677) Csorbi válasza mrzed (#83675) üzenetére


Csorbi
addikt

Na lehet hogy itt meg épp a CSM módú BIOS beállítás fog segíteni a dolgon, kérdés hogy a kártya mennyire támogatja/szereti a teljes UEFI módú környezetet, ennek kell utánajárni. (Jó lenne tudni a régi AsRock deszka milyen BIOS beállításokkal ment: UEFI/CSM/legacy?)

(#83678) mrzed válasza Csorbi (#83677) üzenetére


mrzed
senior tag

Szerintem uefi volt, nvme ssd-ről fut/futott a rendszer, ha jól tudom arról csak uefi boot van.

(#83679) Doky586 válasza Jim74 (#83673) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Boot ordert állítottam csak"
Ok, megvan a hiba oka... :U

Bios beállítások telepítéskor
Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
Az ördög a részletekben rejlik.. :B

(#83680) Jim74 válasza Doky586 (#83679) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, de ebben sem vagyok biztos :DDD. :B Köszi az infót :R.
Rendbe lehet ezt reinstall nélkül tenni? Vagy annyit kell csak tennem, amit fent Csorbi írt?
Tanulság: gép összerakás után, ha már az embernek tele a t*ke, akkor ne kezdjen OS telepítésbe...

(#83681) Csorbi válasza Jim74 (#83680) üzenetére


Csorbi
addikt

Rendbe lehet, írj rám privátot, segítek.

(#83682) Jim74 válasza Csorbi (#83681) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, júliusig jegelem a projektet, mert addig használatban van a gép, de utána lehet, hogy megejteném a javítást :R.

(#83683) bucc


bucc
csendes tag

sziasztok
lenne egy asrock z270 gaming i7 alaplapom
a wifi tudta a megadott sebességet, de minden ok nélkül elkezdett vacakolni, terhelésre eldobta a netet, gyenge volt a jel,illetve nem látta a rootert.
Először gondoltam az olcsó rooternek is köze van hozzá de másik rooterrel is ugyan ezt csinálta.
utánna teljesen behalt, de gondoltam a sok éves win 10 lehet a probléma.
De ujra telepítés után, az illesztő program felmegy, de nem lát semilyen hálózatot, és néha még le is tiltja az eszközt.

ASROCK Fatal1ty Z270 Professional Gaming i7 - iPon - hardver és szoftver  hírek, tesztek, webshop, fórum

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Előre is köszi a válaszokat. :R

(#83684) mrzed válasza bucc (#83683) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem volt olyan időszak, amikor nem voltak rászerelve az antennák?

(#83685) bucc válasza mrzed (#83684) üzenetére


bucc
csendes tag

volt olyan időszak hogy nem volt rajta az antenna, mert kábelről ment.
De utánna 2 évig rajta volt és csak azt használtam.

(#83686) HUN_Sector válasza bucc (#83683) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Esetleg bios frissítéssel próbálkoztál? Néha ezt szokták javasolni, ha a sima driverfrissítés nem segít

(#83687) bucc válasza HUN_Sector (#83686) üzenetére


bucc
csendes tag

bios frissités lehet jó lenne , mert még az eredeti van rajta, illetve a boot menu is egy kicsit tele van hieroglifákkal, de ettől eltekinte nincs vele gond.
két m.2 ssd van benne raid 0-ban, de így ment évekig.
nekem sajnos fizikai hibának tűnik :(

(#83688) bucc


bucc
csendes tag

valakinek esetleg valami ötlet?

(#83689) Fox Mulder válasza bucc (#83687) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

A bios frissítéssel kezd!!!

(#83690) bucc válasza Fox Mulder (#83689) üzenetére


bucc
csendes tag

létezik , hogy a bios megadta magát, úgy hogy látszólag jól üzemel?
szerintem ez nem dual bios-os, félek egy kicsit tőle, hogy elküldöm vele az örök vadászmezőkre.

(#83691) Fox Mulder válasza bucc (#83690) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Melyik van rajt? azt írtad az első, az után még kijött jó pár verzió. Lehet a problémád nem oldódik meg de ártani nem fogsz vele az biztos. De ha nem bízol magadban akkor hagyd és bízd egy hozzáértőre!

[ Szerkesztve ]

(#83692) bucc válasza Fox Mulder (#83691) üzenetére


bucc
csendes tag

köszi az infot :R
rá próbálok, egyszer élünk :))

(#83693) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok, van egy nagy fejfájásom.

Új a konfigom, aláírásban láthatjátok. Az alaplap választásának egyik fő oka az volt, hogy tudjon jó audiot. Egy Yamaha RN602-re van kötve jó minőségű optikai kábellel, ami kiváló minőségű erősítő. Van egy külső hangkártyám is (PreSonus AudioBox, USB-csatlakozással), amit deaktiváltam, de ha átváltok rá, az minden gond nélkül megy, csak nem olyan hangminőségben, ezért nem preferálom. Win10 Pro megy a gépen. Eddig sosem volt audio gondom más konfiggal. BIOS legfrissebb, legfrissebb audio driver az MSI oldaláról letöltve, telepítve van.

Sajnos bármiről szól az audio (böngésző, Spotify, médialejátszó) teljesen véletelenszerűen átcsap irtó hangos fehér zajba, minden előjel nélkül, általában 10-30 perc után. Ha kikapcsolom a forrást és újraindítom, ismét szépen megy. Ha megnyitom a Realtek kezelőfelületét, és lehúzom a fő hangerőt, bármily nonszensz is, a zaj megszűnik, átvált normális hangra. Ha audio lejátszás előtt ugyanezt megteszem, süket a rendszer.
A Win audibeállításaiban minden rendben kell, hogy legyen. Se ott, se a Realtek kezelőfelületén nincs semmi spéci funkció bekapcsolva.

Okozhatja ezt valami bug/konfig issue, vagy fizikai oka lehet? Azt vettem észre, hogy bár határozottan be kellene kattannia az optikai csatiba a kábelnek, valahogy ez nem történik meg. Emiatt gyanakodnék fizikai hibára, de ennek ellentmond, hogy a hiba azonnal eltűnik, ha a lejátszót újraindítom, plusz a ház sem mozog.

Alapzaj nincs önmagában.

Megoldás lenne esetleg, hogy hagynám az optikai kimenetet és a line-out kimenetet sztereo minijack-RCA kábellel kötöm össze az erősítővel, ugyanolyan jó minőségű hangot adna? Azzal beérném,, csak működjön rendesen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#83694) HUN_Sector válasza bucc (#83692) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

S buccról azóta nem hallott senki… :DDD

(#83695) bucc válasza HUN_Sector (#83694) üzenetére


bucc
csendes tag

de, de itt vagyok, csak a tüzoltók voltak itt kétszer :))
van tartalék gép, és még annak is van tartalék gépe
ugyhogy nem lehet kiiktatni az internetről :D
csak még rápihenek egy kicsit a bios frissitésre, mert raid 0-ban van az ssd, és előtte lementem a dolgokat, hátha megkergül.

(#83696) IQfályter


IQfályter
tag

Sziasztok
Adott egy Asus TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4 alaplap egy I5-13400- as proci és egy BlitzWolf BW-GP1 ATX 750W- os tápegység. Most nézem, hogy a cpu-hoz csak a nyolcasba dugtam be a tápcsatlakozót. Elég ez neki, vagy kell a 4 pinbe is ? :R

(#83697) HUN_Sector válasza IQfályter (#83696) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

65 wattos, annak elég az alap cpu csati

(#83698) IQfályter válasza HUN_Sector (#83697) üzenetére


IQfályter
tag

Processor Base Power 65 W
Maximum Turbo Power 148 W

(#83699) Starchm válasza IQfályter (#83698) üzenetére


Starchm
őstag

ha solid 8 pines a csati akkor valahol 300 folott van a maximuma a csatinak, ha nem solid nyolcpines akkor is boven eleg ahhoz a procihoz.

(#83700) IQfályter válasza Starchm (#83699) üzenetére


IQfályter
tag

Ok Köszönöm szépen :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.