Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80051) Roachy


Roachy
senior tag

Sziasztok!

Asus lapom van, egy TUF Gaming X570 Plus és az Ai Suite-el kapcsolatban lenne kérdésem. Az a gond, hogy szeretném ha gép alapból power saving epu beállításokkal és a saját fan expert profilommal indulna egyből. Majd én átrakom performance-ba ha arra van szükség.
De erre nincs ebben a nyamvadt programban semmi lehetőség, vagy csak én nem találok.
Ha elindul a gép akkor mindig performance módban van, ekkor a mini bar-on átkapcsolom power saving-re, viszont az meg automatikusan átváltja a fan expert profilt arra a gyárira ami a beállításoknál hozzá van rendelve. Ott viszont meg nem lehet a saját profilomat beállítani, csak a gyári asus profilokat lehet.
Szóval most a gépet bekapcsolom, mini bar-on epu-t power savingbe, aztán át az ai suit-be, ott meg a venti profilt a sajátomra.
Tud erre valaki valamilyen megoldást?
Illetve tényleg csak azzal a mini bar-al lehet kapcsolni az epu módok között? Nem szeretem az ilyen kis widget-eket.

(#80052) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. Fel akartam telepíteni a win11 és nem akart felmenni. Állítottam a BIOS-ban
security enabled-re tpm be volt kapcsolva CSM kikapcsolva, ezt kérte. Innentől elindul a gép, de nincs kép és a bios-ba sem tudok belépni. A lap Gigabyte Z390 M Gaming.
Mi a teendő, illetve mi romlott el? Köszöve.

(#80053) bobalazs válasza arcitec (#80052) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg dp vagy hdmin megpróbálni.

(#80054) arcitec válasza bobalazs (#80053) üzenetére


arcitec
addikt

Nem megy egyiken sem...

(#80055) bobalazs válasza arcitec (#80054) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

redditen vmi olyasmit irtak hogy meg kell patchelni a vgat. v [link]

[ Szerkesztve ]

(#80056) arcitec válasza bobalazs (#80055) üzenetére


arcitec
addikt

Viccelsz? 2018-as bejegyzés a vas meg 2019-es. :U
De sajna alaplapiról sem megy, a monitor oldala DP port és az mondja a monitor, hogy nem érzékeli a csatlakoztatást a pc-hez.

[ Szerkesztve ]

(#80057) Starchm válasza arcitec (#80056) üzenetére


Starchm
őstag

Probalj meg egy klasszik bios resetet, lehet a tpm kikapcsolodik de legalabb keped nagy esellyel lesz.

(#80058) bobalazs válasza arcitec (#80056) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát akkor nem minden UEFI és csak legacyban hajlandó működni.
Bios gondolom legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#80059) arcitec válasza Starchm (#80057) üzenetére


arcitec
addikt

Sajna úgy sem lett eredmény. Pedig reset után másképp pörög fel. Kíváncsi vagyok, leszek
mi a baja, illetve egy bios állítás után mi krepálhatott így be?
És sajna alaplapiról sem megy, a kábel monitor oldala DP port és az mondja a monitor, hogy nem érzékeli a csatlakoztatást a pc-hez. Ha felrakom a kétoldali DP kábelt azt érzékeli, csak épp képi jelet nem kap.

[ Szerkesztve ]

(#80060) varmi2


varmi2
nagyúr

MSI mag b550 Toma lapról van szó. Nem találom az amd virtualizáció bekapcsolást. Tudtok segiteni? A.90 bios

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80061) Starchm válasza arcitec (#80059) üzenetére


Starchm
őstag

Nem F-s procid van veletlen? mert abban nincs igpu.
Ismerosnel egy masik vga berakasa volt a megoldas, mert nala se volt igpu es azzal vissza lehetett allitani a biost rendesen. Bar erdekes mert elvileg nalad mar igy is resetelodott a ventik alapjan..

(#80062) Starchm válasza varmi2 (#80060) üzenetére


Starchm
őstag

Advanced ful alatt szokott lenni SVM neven.

(#80063) bobalazs válasza arcitec (#80059) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az szép. Lehet egy teljes áramtalanítást (táp kihuz alaplapból) + elem kivétel, és igy hagyni pár óráig. Vicc de így helyre pofozható.

(#80064) arcitec válasza Starchm (#80061) üzenetére


arcitec
addikt

Már, hogy lenne F-es cpu, (i5-9600K) ha tudom csatlakoztatni van DV-I kiment, mint említettem DV-I/DisplayPort kábel amit a monitor nem érzékelt. Elem is ki lett véve, reset is megvolt, lehet jó lenne egy másik kártya, de nincs. Azt nem tudom ha a videó kártya ki lenne véve, akkor esetleg auto érzékelhetné és átválthatna.

(#80065) Starchm válasza arcitec (#80064) üzenetére


Starchm
őstag

Nem irtad le korabban, nem tudhatom milyen procid van es volt mar aki ebbe belefutott.. :U

Azt nem tudom ha a videó kártya ki lenne véve, akkor esetleg auto érzékelhetné és átválthatna.
Megprobalhatod, mert a legtobb bios a pcie-t preferalja, ha talal benne barmilyen vga-t.

(#80066) arcitec válasza Starchm (#80065) üzenetére


arcitec
addikt

Az a baj nem ismerem a lelkivilágát, a működési elvet. Pl. mi miért történik akkor ha nincs kép, pedig jó volt a videókártya és szerintem most is az és képet még sem ad ki.
És az sem kóser ha akár el lehet úgy állítani a biost, hogy nincs kép, mert hát az az egyik legfontosabb. Anélkül semmit nem lehet tovább lépni. Pláne, ha a bios reset is megvolt, akkor miért nincs kép?

[ Szerkesztve ]

(#80067) bobalazs válasza arcitec (#80064) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

. Azt nem tudom ha a videó kártya ki lenne véve, akkor esetleg auto érzékelhetné és átválthatna.
Persze hogy autoérzékeli, mindenképp lépd meg.
Egyébként meg a dvi-t preferálja, utána a hdmit és a dp-t, de ez most lényegtelen, ha egyiken se ad képet. Integrálton kell hogy agyjon. Csak vedd ki a vgat akkor, az kavar be.

[ Szerkesztve ]

(#80068) arcitec válasza bobalazs (#80067) üzenetére


arcitec
addikt

Nem úgy sem jó, már eleve ha nincs a pc oldalon a kábel csatlakoztatva kiírja a monitor, hogy nem OK. Ha pl a DP kábelt is csatlakoztatom a kártyára máris érzékeli, csak ügye nincs jel.
A dvi-t hiába csatlakoztatom a pc-re, nem érzékeli a monitor, nem hogy jel jönne ki rajta.
Az még lehet szar a kábel, de pedig vadi új.

(#80069) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
Egy Intel 10400F procinak elég a 4 pines táp csati? A táp egyébként 500W, Akyga. Tudom hulladék, nem az én tápom, gépem.

[ Szerkesztve ]

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#80070) Starchm válasza oreg0503 (#80069) üzenetére


Starchm
őstag

Eleg, de inkabb csereltetnem a tapot, ne emiatt menjen tonkre egy uj alkatresz.

(#80071) Starchm válasza arcitec (#80068) üzenetére


Starchm
őstag

Ez mar az igpu-val tortent v azt meg nem probaltad a rendes kartya kivetelevel?

(#80072) robroy7919


robroy7919
tag

Sziasztok egy msi b550 mortar lapot szeretnék offline bios frissíteni. Most raktuk ossze de a r9 proci nem ismeri fel. Mi a teendő?? Csinált már valaki ilyet. Elvileg lehet. Köszönöm

(#80073) #30604800 válasza robroy7919 (#80072) üzenetére


#30604800
törölt tag

az MSI hivatalos eljárása:

https://www.youtube.com/watch?v=iTkXunUAriE

itt van hogy hogy kell elnevezni a bios file-t, milyen pendrive, mit mikor nyomsz, stb. csak a tápegység legyen a lapba dugva, semmi más!

(#80074) robroy7919 válasza #30604800 (#80073) üzenetére


robroy7919
tag

Ha elcsesztuk es már minden benne van ugy menni fog vagy mindent kikellene szedni?

(#80075) arcitec válasza Starchm (#80071) üzenetére


arcitec
addikt

De az igpu-val és ki lett véve a videókártya. DE, hiába csatlakoztatom a dvi kábelt az alaplapra azt a monitor nem érzékeli szemben a DP-vel kikapcsolt állapotban is.
Ha a videókártya jó, akkor márpedig a bios szállt el úgy, hogy alternatív módon kell újra tölteni. Bár furcsa, hogy duál biosa van. Elvileg nem szállhatna el. :U

[ Szerkesztve ]

(#80076) Starchm válasza arcitec (#80075) üzenetére


Starchm
őstag

Dual bios az annyi a giganal, hogyha az elso faillel bootolni 4-5szor akkor a masikrol inditja. Nincs semmi automatikus ellenorzes a ketto kozt sztem.

(#80077) arcitec válasza Starchm (#80076) üzenetére


arcitec
addikt

Ellenben most meg azt csinálja, mostanra már csak az alaplap, proc, memória benne, hogy
beindulnak a ventik így az egész gép, majd megáll és ez ismétlődik végtelen.
Illetve, ha a memóriákat is kiveszem, akkor mit reagál?
Kivettem az egyik memóriát, most megy folyamatosan és a memóriát visszatéve is.
Tápegység csinálhat ilyet? De még mindig ott tartunk, hogy beleraktam egy + ssd, beléptem a bios-ba állítottam elmentve újra lett indítva és itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#80078) Grave_444 válasza oreg0503 (#80069) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha azt mondjuk nem elég, akkor cserélsz tápot?
Nem elég. ;]

(#80079) oreg0503 válasza Grave_444 (#80078) üzenetére


oreg0503
tag

Köszi, az infót. Tegnap este elindultak új tápot venni, azóta nem tudom mi a fejlemény.A fő probléma nem ez volt, csak én ötleteltem új jobb minőségi tápon. De ezzel megerősítettél. Még ha el is indulna 4 pinnel.
:R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#80080) oreg0503 válasza Starchm (#80070) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen, már vettek új tápot, reméljük jobbat a mostaninál. :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#80081) Aino


Aino
tag

Sziasztok.
A következő konfiguráció lenne szó...

Gigabyte x570 aorus elite
Ryzen 5600x
G.Skill Aegis 32GB DDR4 3200MHz f4-3200c16d-32gis
Sapphire RX6700XT Nitro+

Problémám a következő... A napokban költöztem át egy giga b450 aorus pro-rol, összerakás közben megcsináltam a qflash-t, mert csak 3xxxx szériás procit támogatott a lap. Ekkor a legújabb F37d-t raktam rá.
Első indításnál már voltak gondok, no signal-t kaptam illetve a proci hűtő is leállt.
3-4 restart-ot követően végre eljutottam a bios-ig.
Itt gyorsan kikapcsoltam a csm support-ot illetve az xpm-et lőttem be.
Save and exit-nél megint proci hűtő leáll, no signal, vga világít.
Nagy nehezen felküzdöttem rá egy windows-t, a telepítési fázisoknál sem sikerült újraindítania magát nekem kellett manuálisan.
A giga oldaláról szedtem le vagy 5 biost(F30-ig mentem le) , ezeket a bios-ban lévő qflash-el raktam fel, de mindegyik ugyan azt a hibát produkálta: semmit nem enged állítani a bios-ban, save után no signal, 3 manuális restartot követően clear cmos fogad a bios-ban. Illetve ha windows-ban nyomok egy újraindítást megint no signal és clear cmos...
Remélem tud valaki megoldást rá, mert ez így elég csalódás a nagy x570 :(
Köszönöm, hogy elolvastad.

(#80082) varmi2


varmi2
nagyúr

Szerintetek létezik olyan matx alaplap, ami csak 21-22cm hosszú, és am4 foglalat van rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80083) jokeph válasza varmi2 (#80082) üzenetére


jokeph
nagyúr

és hány ramslot ?
21-22cm hosszú: ez alatt a magasságára gondolsz, hogy mennyire nyúlik le a lap a ház alja felé ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80084) varmi2 válasza jokeph (#80083) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az nem számít. Egy nagyobb itx házba kellene beférnie.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80085) Doky586 válasza varmi2 (#80084) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudnám javasolni az itx lapokat... :DD

(#80086) varmi2 válasza Doky586 (#80085) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, tudom :D . Most az megy benne. De tervben van egy combosabb szerver építés, ami vírtuális gépeket futtatna. És ehez legalább egy ryzen 1600 kellene vagy e felett. És itx lap drága. Ráadásul kellene vagy 2-3 pcie foglalat is.A lineklt házban beférne egy olyan matx lap, ami 21-22cm hosszú. Olcsó a használt am4 lap főleg matx méretben.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80087) jokeph válasza varmi2 (#80084) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nézegetem, de ebbe a házba sanszosan csak ITX lap fog menni... vagy DTX, hiába nagy a ház, de keskeny, az I/O rész alatt alig van hely már, 2 szűk slotnyi. :U
AM4-be mondjuk DTX-el még nem találkoztam - azaz találtam egy mini-DTX-et, Asus Crosshair VIII Impact - na ez minden csak nem olcsó. :D
Én inkább nagyobb (rendes mATX házat néznék). :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80088) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

Egy drága, elvileg prémium alkatrészeket vettem és nem jól működik. Szeretném megkérdezni hogy más tapasztalt-e ilyen jelenséget Z690-es alaplappal, és hogy normális-e a dolog vagy garanciális a probléma?

Intel Core i9-12900KF
NZXT Kraken X73 RGB 360mm
ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI
ASUS GeForce RTX 3070 Ti 8GB DDR6X OC
Kingston FURY 64GB 4 x 16GB DDR5 6000 Mhz (2x KF560C40BBK2-32)
Samsung 980 PRO with Heatsink 1TB M.2 PCIe 4.0 NVMe SSD (MZ-V8P1T0CW)
Corsair HX1200, 80 PLUS Platinum

A legújabb BIOS van frissítve: 1720-as. Alapbeállítások, 4800Mhz-es ram, 4x16GB. A gép túl lassan indul, kb 20 mp fekete képernyő mire megjelenik a BIOS logo majd a Windows indul. (régi gépem azonnal eljut el BIOS képernyőig: i7-4790K + Asus Z97 gamer pro + 32GB DDR XMP). Ez szerintem nem normális, vagy igen? Ha csak 1db 16GB-os modult hagyok benne 4800mhz-en akkor kb 15 mp ez a feketség a BIOS megjelenése előtt bekapcsoláskor. Tehát 4800mhz-es alapbeálltásokkal elindul a gép.

Általában ha kikapcsolom a gépet akkor áramtalanítok, ha így indítom el a gépet áram bekapcsolása után akkor hangosan felzúgnak a ventilátorok addig míg a feketeség tart és elhalkulnak mikor a BIOS logo megjelenik. Ez normális hogy áramtalanítás után zúg mint egy porszívó? Ha nem lett áramtalanítva akkor is ugyanolyan lassú az indulás, 20 mp feketeség majd feljön a BIOS logo, a különbség annyi hogy nem zúgnak a ventik míg tart a feketeség. Miért van ilyen különbség?

Ha beállítom az XMP-t a gép utána már nem képes elindulni, végtelen boot ciklusba kerül, fekete képernyő percekig, néha újraindul és feljön a BIOS képernyő "safe mode" ként és 4000-re állítja a ram sebességet, holott 4800mhz-en működik. Ekkor vagy BIOS resetet kell csináljak vagy visszatöltöm pendriveról a működő BIOS beállításokat hogy ismét működjön a gép.

Leteszteltem 64GB memóriát együtt a 4 modult memtesttel és 10 hibát jelzett. Utána leteszteltem mind a 4 darab 16GB os memóriamodulomat a memtesttel a B2-es sínen egyesével és nem jelzett hibát egyik sem, az egyik modult mind a 4 sínben (A1,A2,B1,B2) is teszteltem és nem jelzett hibát. A memóriateszt hibátlan volt minden esetben minden egyes modulnál. Ha a B2 sínbe raktam akármelyik modult akkor a gép elindult XMP módban 6000-es ram sebességel. Nem tapasztaltam hibát a Windowsban, bár több idő és éles használat kellene hogy ezt lássam. A többi modul is működött XMP-vel a B2-es sínen viszont az A2-es sínen már mindegyik fagyott azonnal, vagy a BIOS vagy a Windows. Az egyik modult amelyiket memteszteltem minden sínen, kipróbáltam a többi sínben is XMP-vel és a B2 kivételével mindegyik sínen fagyott az XMP. Mivel a B2-es sínen működik az XMP, ezt a 6000-es XMP-t beállítva a B2 es sínen is csináltam memóriatesztet két modullal egyesével és nem jelzett hibát. De ezeket együtt berakva A2+B2 sínben az XMP-vel már fagyott a BIOS. Érdekességképpen a 2 pár memóriának mindig az egyik tagja képes volt BIOS fagyás nélkül eljutni az A2-es sínen a Windows indulásáig, de akkor azonnali Windows fagyás történt.

Bios fagyás = XMP beállítása után percekig szendved a gép, fekete képernyő, magától újraindul többször, majd kiírja hogy BIOS safe mode és a ramot visszaveszi 4000Mhz-re, bár alapbeállítás szerint a ram 4800mhz-en megy és akkor minden rendben van.
Windows fagyás = ugyancsak hosszú feketeség után elindul a Windows, nem ír ki BIOS hibát, viszont a Windows azonnal kifagy kék halállal, van hogy a Windows betöltése közben, van hogy mikor már elindult, magától újraindul és újra lefagy, egérlassúlás, változatos kék halál képernyőkkel, körforgás

19-ig oldal, a kézikönyv szerint ha 1 modul van benne azt az A2-es sínbe ajánlott rakni, ha 2 modul van benne akkor A2+B2 sínbe.

Amúgy az alaplap kézikönyve szerint az A2-es sínt kellene használni ha csak 1 db memóriamodul van a gépben, érdekességképpen nálam a B2 sínen működött az XMP, de az A2-ön mind a 4-esetben fagyott a gép, holott hivatalosan ez a leírás.
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1700/ROG_STRIX_Z690-E_GAMING_WIFI/E18785_ROG_STRIX_Z690-E_GAMING_WIFI_UM_WEB.pdf

Direkt azért vettem prémium drága alaplapot és drágán DDR5 6000-es memóriát hogy kihasználjam ezt a hirdetett sebességet, de az XMP egyáltalán nem működik. Az alaplap gyári oldalán írja hogy 6400mhz-ig bírja az alaplap és támogatja az XMP-t, a memóriám is megtalálható a támogatott ramok listájában.

KF560C40BBK2-32
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-e-gaming-wifi-model/helpdesk_qvl_memory/
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-e-gaming-wifi-model/spec/

A ram megtalálható az alaplap weboldalán mint támogatott ram 2x16GB-os variációban, de ez sem működött, holott látható hogy ilyen modul esetén tudnia kellene a 6000mhz-et.

Szóval úgy tűnik a memóriamodullal nem lehet baj, egyrészt 4 különbözőt néztem, másrészt mindegyik működött XMP módban a B2-es sínen, akkor hogyan lehet hogy az A1,A2,B1-es sínen meg nem működik az XMP ugyanazzal a modullal? Feltételeznem kell hogy az alaplap hibás.

Egyáltalán mi lehet a probléma? Alaplap, memória, CPU (benne van a memóriavezérlő)?

[ Szerkesztve ]

(#80089) andromedae válasza andromedae (#80088) üzenetére


andromedae
tag

Érdekességképpen 4x16GB esetén 4000Mhz-en működik az auto ram beállítás, míg 1 16GB-os modul esetén 4800Mhz az alap auto beállítás, ez normális?

(#80090) varmi2 válasza andromedae (#80089) üzenetére


varmi2
nagyúr

4db modul megterhelőbb a memória vezérlőnek, mint 2db, így igen normális.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80091) andromedae válasza varmi2 (#80090) üzenetére


andromedae
tag

Az alaplap leírása szerint a 4800 mégcsak nem is tuning:

https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-e-gaming-wifi-model/spec/

4 x DIMM, Max. 128GB, DDR5 6400(OC)/ 6200(OC)/ 6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600(OC)/ 5400(OC)/ 5200(OC)/ 5000(OC)/ 4800 Non-ECC, Un-buffered Memory*

Átverve érzem magam, ha úgysem működik semmi amit ígértek vehettem volna egy olcsóbb B alaplapot és lassabb olcsóbb memóriát

Itt ezt írja:
Kingston FURY Beast DDR5 Memory
Greater performance starting at 4800MT/s
Intel® XMP 3.0 Certified
Speeds up to 6000MT/s* and kit capacity up to 64GB

https://www.kingston.com/en/memory/ddr5-qualified-motherboards

A BIOS-omban nem is látom XMP 3at, írja lelkesen kezdősebesség 4800-tól...

[ Szerkesztve ]

(#80092) varmi2 válasza andromedae (#80091) üzenetére


varmi2
nagyúr

A memória vezérlő a cpu-ban van. Ha 2 modul esetén el tud érni x frekvenciát, 4 modul estén egy lépcsővel kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80093) arcitec


arcitec
addikt

Tudtok ajánlani megbízható PC szervízt? Ahol az esetleges garanciát is tudják intézni?
A PCland nem pont most szűnt meg!

[ Szerkesztve ]

(#80094) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Következő a problémám:
Van egy PC, egy TV (ami monitorként funkcionál), és egy erősítő.
Ezeket szeretném összekötni úgy, hogy a kép a TV-n jelenjen meg, a hang pedig az erősítőn keresztül a rákötött hangfalakból szóljon.
Eddig a HDMI-vel összekötött TV saját hangszóróin keresztül jött a hang, ezt akartam az erősítős megoldással javítani.
Sajnos képtelen vagyok kicsikarni hangot az erősítőn keresztül. Minden eddigi próbálkozásom ellenére a tv hangszórói szólnak.

Próbáltam már az alaplap hangkimenetébe fülhallgatót kötni, nem jött hang a fülhallgatóból, csak a TV-ből.
Próbáltam már a TV 3,5” jack kimenetén keresztül összekötni, nem volt jó.
Más eszközzel megnéztem az erősítő AUX csatlakozóját, más eszközzel jó volt, tehát nem hibás az erősítő és annak AUX része sem.

Hang mindig van tehát, de csak a TV hangszórói szólnak, így szerintem nem integrált hangkártya hiba.
Ami viszont érdekes, hogy hiába dugom az alaplap 3,5 jack csatlakozójába a csatlakozót, a win 10
- gépház
- hangok beállítás alatt kimeneti hangforrásként kizárólag a TV jelenik meg.
Ugyanezt eljátszottam a gépház 3,5 jack csatlakozójával is, itt is csak a TV jelenik meg kimeneti forrásként. Hang továbbra is csak a TV-ből jön.

Úgy gondolom az eddigi próbálkozásaim alapján, hogy a hardvereknek nincs baja, mert minden működik, csak egyben nem tudom őket működésre bírni.
Azt gondolom, hogy talán a driverekkel van baj, beállításuk kérdése tán, vagy a BIOS-ban kellene matatni valamit tán.
Csak anno, pl. egy aktív hangfal pc-re dugása után azonnal működött minden, ahogy kellett.

A cuccok és összekötésük a következő:
PC:
AM4 MSI B450M Pro-M2 alaplap (és integrált hangkártyája, driver telepítve)
AM 4 2200GE CPU és integrált VGA (driver telepítve)
16Gb DDR4
A ház HDMI audio-ja be van kötve az alaplapra
Az integrált VGA HDMI kábellel van összekötve a TV-vel, átalakító nélkül.
Operációs rendszer: win 10 64 bit

TV:
Philips 43PFS5505/12

Erősítő:
Denon UD-m30

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#80095) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

A lényeget tán kihagytam: az alaplapi hangkártyát jack - RCA csatlakozó segítségével akarom összekötni az erősítővel.

Bocsi, már későn írtam, ezért lett új hsz és nem tudtam szerkeszteni az elsőt.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#80096) LuiT válasza Fr@nkieWilde (#80094) üzenetére


LuiT
tag

Sztem a VGA beállításai közt keresgélj, abból indulok ki, hogy nVidiánál van ilyen állítási lehetőség.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#80097) Doky586 válasza Fr@nkieWilde (#80094) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Próbáltam már a TV 3,5” jack kimenetén keresztül összekötni, nem volt jó."
Ez mit jelent? Rövid volt a kábel? Nem volt hang a tv fülhallgató kimenetén?

(#80098) Fr@nkieWilde válasza LuiT (#80096) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Néztem már a millió beállítás között, de nem találtam semmit eddig.
Arra gondoltam, háthva valami speciális beállítási helyen kellene keresnem, ezért kérdeztem ,hátha valaki tudja, hogy egyáltalán hol kell keresnem. :)

@ Doky586 Nem rövid a kábel, szimplán, ha a jack csatit nem az alaplapra dugtam, hanem a TV jack csatlakozójába, a másik felét pedig az erősítőbe (RCA AUX), akkor így sem jött hang a hangfalakból, amik az erősítőre voltak kötve. Gondoltam egy ilyen próbát is teszek ,de így is csak a tv hangszórói szóltak :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#80099) Starchm válasza Fr@nkieWilde (#80098) üzenetére


Starchm
őstag

TV menuben allitottad h a jacken adja ki a hangot es ne hangszoron?

Am barmi mas hangszorot dugsz ra a gepre azt erzekeli a hangok resznel?

(#80100) Doky586 válasza Fr@nkieWilde (#80098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az mindenképp gyári (szerelési vagy tervezési) hiba ha nem lehet a TV-t fülhallgatóval hallgatni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.