Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Taifa Díaz válasza matyi012345 (#50698) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

CPU Q-Fan Control engedélyezettre van állítva a BIOS Monitor menüpontja alatt?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#50702) matyi012345 válasza Taifa Díaz (#50701) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen. Próbáltam engedélyezni és tiltani is, egyik sem vezetett eredeményre. Aisuite 3 -ban a cpu szabályozás helyén egy nagy szürke felkiáltójelet látok.

(#50703) intelMMX válasza matyi012345 (#50702) üzenetére


intelMMX
senior tag

Nincs erre a gondra valami bios frissítés? (P5KPL-nél emlékszem volt ilyen)
Vagy a gyári hűtéssel megy normálisan?

(#50704) matyi012345 válasza intelMMX (#50703) üzenetére


matyi012345
őstag

Lehetséges, hogy itt lesz a probléma. Találtam az Asus oldalán egy olyan BIOS frissítést amiben "Enhance the compatibility with some CPU Fans" hibajavítást látok. Azóta már két másik frissítés is kijött. Hamarosan gép elé kerülök, akkor megnézem hányas verzió van fent most. Van valami jó leírás kifejezetten Asus lapokhoz BIOS frissítésre? Még sosem csináltam ilyet.

(#50705) intelMMX válasza matyi012345 (#50704) üzenetére


intelMMX
senior tag

Elvileg már ott is úgy működik, hogy FAT-re formázott pendrivera a letöltött bios fájlt felmásolod, biosból meg már lehet flashelni. (EZ flash névre hallgat ez a funkció)
Viszont érhető el szerintem OS alól futtatható flashelő program is

(#50706) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Supermicro x8sax rev 2.0 lapnál a Realtech hangkezelőben sehogy se tudom beállítani, hogy a hátlapi és előlapi hangkimenetet külön kezelje. A beállítás megvan, de ha bedugom a fülest az előlapi kimenetbe a hangfalak egyből elhalkulnak. Próbáltam a Realtech 2.75, 2.79-es kezelőkkel és kezelő nélkül is, de mindig ugyan az az eredmény.

Ötlet? :F

Aurea mediocritas

(#50707) jacint78 válasza AXisBOLD (#50706) üzenetére


jacint78
addikt

Mert AC97-es az aljzat nem HD audio és az AC 97 mechanikusan szakítja meg a kimenetet.

type your text here..

(#50708) AXisBOLD válasza jacint78 (#50707) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hello,

közben beleástam magam a manuálba is, de nem teljesen tiszta.

Front Panel Audio Control
When front panel headphones are plugged in,
the back panel audio output is disabled. This is
done through the FP Audio header (Audio FP).

If the front panel interface card is not connected
to the front panel audio header, jumpers should
be installed on the header pin pairs 1-2, 5-6, and
9-10. If these jumpers are not installed, the back
panel line out connector will be disabled, and
microphone input Pin 1 will be left floating, which
can lead to excessive back panel microphone
noise and cross talk. See the table at right for
pin definitions.

Audio Enable
JPAC enables or disables the onboard audio
connections.
See the table on the right
for jumper settings. The default setting is
Enabled.

Illetve csak reménykedek, mert nekem ebből az jön le, hogy vagy teljesen kikapcsolom a front panel audiot a jumperrel vagy ha be van dugva tiltja a hátoldalit...de hátha rosszul értem :))

Aurea mediocritas

(#50709) jacint78 válasza AXisBOLD (#50708) üzenetére


jacint78
addikt

Úgy működik, hogy a hátlapi kivezetés az fpanel aljzaton kleresztül megy. Azért kell a jumper, ha nincs rákötve semmi, mert anélkül szakadás van a kimeneten, tehát az egyik tüskéről a másikra kell vezetni a jelet és az előlapi panel is megszakítja az átkötést ezért hallgat el a hátlapi kimenet, ha előlapra van dugva valami. De igazából mit is szeretnél elérni?

type your text here..

(#50710) AXisBOLD válasza jacint78 (#50709) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hogy oprendszerből tudjam váltogatni, de ahogy leírtad akkor ez csak HD audionál lehetséges!?

Aurea mediocritas

(#50711) pethYeti


pethYeti
addikt

Van egy AsRock H170M Pro4 alaplapom. [link]

Jelenleg van benne egy GTX960. Ha a második PCI-express foglalatba rakok egy hangkártyát (sima pci-ba nem fér mert eltakarja a GPU :() akkor a GPU csak 8x-os sebességgel fog futni vagy tudja ettől függetlenül a 16x-osat?

:R

(#50712) MrDerekas válasza pethYeti (#50711) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ettől függetlenül marad az x16 sebesség az egyes slotban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50713) pethYeti válasza MrDerekas (#50712) üzenetére


pethYeti
addikt

Remek, köszi!

(#50714) Teaway válasza pethYeti (#50711) üzenetére


Teaway
veterán

„sima pci-ba nem fér”

Sima PCI csati nincs a lapon.

Nincs itthon csokid??

(#50715) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy van egy Asus P8H77-V-LE lapom. Bejelöltem egy csatit rajta amire eddig a tápból jött egy 4pines (nevét nem tudom) kábel és csak az volt rádugva és működött.

Most házat cseréltem és a kábel már nem el odáig, milyen hosszabítóval tudnám megoldani? Találtam egy ilyen 4 pin->8 pin átalakítót, de nem vagyok benne biztos, hogy ilyen kell hozzá? Amúgy valaki el tudná magyarázni, hogy ha 8 pines az aljzat akkor miért működött 4 pinessel is? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50716) Teaway válasza Nerazim (#50715) üzenetére


Teaway
veterán

De, ilyen kell hozzá :K

Nincs itthon csokid??

(#50717) Nerazim válasza Teaway (#50716) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben, akkor meg is rendelem. köszi szépen. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50718) pethYeti válasza Teaway (#50714) üzenetére


pethYeti
addikt

Hülyén fogalmaztam, bocsi, sima alatt a kis portra gondoltam.

(#50719) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Nem vagyok tisztában az új típusú alaplapokkal,a mostani évekkel ezelőtt volt megvéve és 1x sem frissítettem. ( a cd-n lévő alap drivereket használtam)

Tervezem,hogy a napokban vásárolni fogok egy Asus Z170 Pro Gaming alaplapot és pár helyen olvastam,hogy még frissen,a Windows telepítése előtt külső pendrive-al USB-n keresztül valami EZ FLASH segítségével érdemes a BIOS-t frissíteni,hogy biztos mindennel kompatibilis legyen és ne legyen bugos. (ha lehet ezt a szót itt használni) Ezzel (és sok mással) kapcsolatban lenne pár kérdésem:

0) Mennyire könnyű az új UEFI rendszert kezelni? Láttam róla képeket,videókat,de úgy személyes véleményként ha egy fél mondatot megejtenétek,azt megköszönném.

1) Ahogy itt látható,már alapból ki lehet választani az op.rendszert,hogy az alapján listázza nekem az elérhető drivereket. Van-e ennek valami jelentősége,még így BIOS frissítés kapcsán ? (a Windows telepítése után természetesen hang stb. driverek egyértelműek)

2) A BIOS fül alatt 13db frissítés található. Ezek közül az összest telepítenem kell egyesével,vagy elég a mostani legújabbat ? ( Z170 PRO GAMING BIOS 1904)

3) MI az,ami a legördíthető csoportokból nem fontos,totál kihagyható és mi az amit mindenképp érdemes telepíteni? Tervbe van egy újfajta NVMe típusú SSD használata is,mint fő,rendszer meghajtó. Ehhez kapcsolódóan pl. melyik drivert kéne leszednem? (vagy a Windows alapból felismeri? Valszeg 10-est szeretnék majd alá telepíteni. (friss új gép lesz) )

4) A telepítéseket egyesével végezzem el,és mindig restartoljak,vagy egybe az egészet és majd a végén ?

Egyelőre ennyit szerettem volna tudni,ha valami eszembe jut még akkor szólok.

[ Szerkesztve ]

(#50720) Hunork


Hunork
veterán

Itt is megkérdem: mi ez a 1151 lapok / CPU körüli mizéria DDR3 fronton? :F
Mindenki mondja, hogy 1151 legyen, ha már váltok 1155-ről. Ok, de akkor memória is bukik. Nem, mondják sokan. Oké, erre én, keresek, és találok combo lapot. Tetszik, minden rajta van, volt már régebben is combo lapom. Amúgy ez az: b150m Aztán nézem a CPU/Memory support részt, minden oké, amit kinéztem CPU rendben van, és a mostani memóriák is benne vannak a listában. Aztán nézem Intel oldalát, konkrétan a CPU okán, ott meg azt írja, hogy nuku sima DDR3, csak DDR4 vagy DDR3L. Most akkor mi a retek van?
Tényleg nem értem én ezt. Aztán meg írják szakértők, hogy: "Az 1,5V-os DDR3 károsítja a processzor memóriavezérlőjét."
Most akkor mi a bánat van? Jó vagy nem jó, támogatja, az alaplap, de Intel meg nem?

Szerintem nem érdekel lassan, és veszek egy használt i7 3770-t. És pont nem érdekel a platform...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50721) MrDerekas válasza BladePocok (#50719) üzenetére


MrDerekas
addikt

0 - Egyszerű. Teljesen grafikus felület, ha kell egerészhetsz is rajta, kényelmes, stb. A bios frissítés hótegyszerű mára már. FAT32-re formázott pendrivera felteszed a legfrissebb bios állományt és a bios-on belül flasheled vele az alaplapot.
1 - A bios szempontjából szinte teljesen érdektelen, hogy milyen oprendszert telepítesz rá, azaz ettől a választási opciótól függetlenül kínálja fel neked a bios listát.
2 - A bios-ok egy kronológiai sorrendben vannak feltüntetve. Általában a legutolsót kell csak feltenni (legnagyobb verzió vagy build számú), mert ez tartalmazza az addig kiadott összes frissítést és hibajavítást. Illetve a bios frissítéskor a teljes biost újraírod, tehát értelme nem lenne mindet felpakolni egyesével.
3 - Bios, chipset, a többit pedig akkor ha esetleg a win10 nem ismeri fel. Utilites-ből pedig ami neked kell. Én szinte semmit nem szoktam ebből a szekcióból, de van hogy nagyon is jó szolgálatot tesznek, tehetnek a usernek.
4 - Ha időd engedi, akkor minden driver (legelső a chipset) telepítés után javasolt a restart.

#50720 Hunork Esetleg egy intel hivatkozással segíthetnél.
Nemrég vettem itthonra egy Asrock 1151 lapot, bele procit és tökéletesen működik az előző konfíg ddr3 moduljaival. Se kompatibilitási listát nem néztem, a proci után sem nyomoztam. Igaz nem combo alaplap csak egy sima h110-es, sima DDR3 foglalatokkal.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50722) Teaway válasza MrDerekas (#50721) üzenetére


Teaway
veterán

0. Sőt, bármilyen SATA-s eszközről lehet, nem feltétlenül kell hozzá pendrive.

Nincs itthon csokid??

(#50723) varmi2 válasza MrDerekas (#50721) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme. Itt is volt róla cikk.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#50724) MrDerekas válasza varmi2 (#50723) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50725) matyi012345 válasza Hunork (#50720) üzenetére


matyi012345
őstag

Én pont emiatt a mizéria miatt vettem inkább Haswell-t. Lényegében annyit tudtam kideríteni, hogy a Skylake rendszerű processzor memóriavezérlőjét károsítja az 1.5V feszültségű RAM modul, így ha DDR3 rendszerre építesz Skylake-t akkor 1,35V-os DDR3L ram kell hozzá. DDR4 alapból 1,2V tehát az jó hozzá. DDR4 lapok ár/felszereltség aránya egyelőre gyenge, DDR3L ram modul meg ritka és nem igazán találtam olyat ami tetszene. Ha van meglévő ram modulod ami DDR3 1.5V akkor vagy cseréled, vagy marad a nem Skylake alapú rendszer.

Amúgy nem értek hozzá de én is ezen rágódtam és olvastam róla egy csomó cikket pár hete, gondoltam megosztom amit találtam, max majd valaki kijavít.

[ Szerkesztve ]

(#50726) martin.p


martin.p
tag

Sziasztok!

Ez nem konkrétan alaplapos kérdés lesz, viszont nem találtam erre megfelelő témát, és szerintem köze van az alaplap-memória kompatibilitáshoz, emiatt itt teszem fel. Remélem valaki tud választ adni a problémámra.

Összeraktam egy (szerintem) egész jó számítógépet, feltelepítettem rá egy Windows 7 64 bites verziót, majd leszedtem minden alaplapi drivert, azokat feltelepítettem. Viszont azt tapasztalom, hogy gyakran, mikor megnyitok valamilyen alkalmazást, akkor elég erősen elkezd gondolkodni, és csak lassan nyitja meg... Más alkalmakkor pedig azonnal behozza.

A PC:
ASRock H61M-VG3
Intel® Core™ i5-3470
Hynix 4GB on 1600MHz 11-11-11-29 (Nincs rajta az alaplap "supported memory" listáján, ezért is tippelek arra, hogy ez lehet a probléma.)
Radeon HD4890 (Legfrissebb driver telepítve.)
CORSAIR VX550W
Western Digital Blue 250GB 16M (Töredezettségmentesítve, de nem segített.)

(#50727) MrDerekas válasza martin.p (#50726) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez inkább merevlemez problémának tűnik. Chipset driver (INF) és a Intel Management Engine újratelepítése első próbálkozásnak. Adatbányász vírus is lehet. (Hiába a friss telepítés ha valami virágbolti és mókolt lemezképből telepítettél) Valamint a wd blue sem kimondottan oprendszernek ajánlott, ha jól rémlik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50728) Hunork válasza matyi012345 (#50725) üzenetére


Hunork
veterán

Pontosan! Én meg most rágódtam ezen. 1155-ös rendszerem cseréjén gondolkodtam. Viszont többen azt tanácsolták, hogy akkor már NE 1150-ben gondolkodjak.
Ami az egészben csúnya, hogy most akkor átverésről, szándékos megtévesztésről, vagy piaci hercehurcáról van-e szó? Mert sokan vannak úgy, hogy időlegesen spórolnak, és meglévő RAM moduljaikat használnák. Az alaplap gyártók erre alapozva rengeteg vagy csak DDR3 1151 lapokat, vagy combo-kat gyártottak, gyártanak le. Ezen lapok specifikációiban rendre ott vannak a 1,5 V-os DDR3 memóriák.
Tehát valaki sunyít.
Most nem hype-ot akarok generálni, de valóban rossz a szájíze az embernek. :((
ha behal a processzor, mondhatjuk, hogy de hát az alaplap gyártó garantálta, hogy az adott memóriákkal megy, míg az Intel meg azt mondja, tessék megnézni az ark.intel.com- ot és ott mi azt írjuk, gogy nem lehet sima DDR3.
Bűzlik. Nem kicsit. :(((
Így a kedvem elment az egésztől. vagy 1150, vagy hagyom a fenébe. A mostani 2x8GB DDR3 szinte ugyanannyi, mint a DDR4 2133MHz 2x8GB. Tehát veszteséggel váltok? Igen, nem kicsit. Plusz ugye alaplap+CPU. Ez Magyarország. Sokan nem tudjuk egyszerre cserélni az egészet. A terv az volt, hogy most alaplap, egy-két hónap múlva CPU...stb. Mert pl. nálam így megy.
De köszönöm a belinkelt PH cikket, az mindent szépen leír!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50729) MrDerekas válasza Hunork (#50728) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én teljesen tudatlanul bepakoltam a DDR3 slottal érkezett alaplapba a régi modulokat. De pl a fenti cikken és a te elgondolásod okán, ránéztem már, hogy is állok ezzel a témával a gyakorlatban. Tehát asrock h110 lap és az uefi menüben a dram-nál ezt írja nekem. DDR3 - 1,35V - Auto
Tehát az alaplap biosa, auto beállítások mellett, ez esetben optimalizálja ezen feszültségeket? Úgy fest igen. Időm nem volt, tehát egyéb progikkal nem néztem a feszültségeket, de hiszek a bios értékeknek. Teljes nyugalommal használom 1151 vasban a régi ramjaim. (Merthogy hibázás, kékhalál nélkül is stabilan fut a gép az összerakás óta.)
Csak egy gondolat. Ha gariba visszaküldöm a procit, azt ott hogyan állapítják meg, hogy DDR3 normál ram tette tönkre? Megokolni meglehet, persze, de bizonyítani??? Én kétlem. Részemről ez 21. századi legenda. Mindaddig még nem érkeznek az user sirámok, hogy sorra halnak be a procik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50730) Hunork válasza MrDerekas (#50729) üzenetére


Hunork
veterán

Elkezdtem nyomozni.
Egy kis info:
A Skylake processzorokról szivárgó pletykákból korábban már kiderül, hogy az Intel újdonságai nem csak kétcsatornás DDR4-es, hanem kétcsatornás DDR3-as memóriatámogatást is kínálnak majd, így készülhetnek olyan alaplapok, amelyek mindkét memóriaszabványt támogatják. Persze a kétféle memóriafoglalat közül egy időben csak az egyik használható, és fontos kiemelni, hogy a DDR3-as memória vezérlő csak az alacsonyabb fogyasztású DDR3L modulokat tudja kezelni!

Ettől még persze mehet a sima DDR3, sőt, ha az alaplap lekorlátozza a feszt, akkor elvileg nincs para. EZT kizárólag az alaplap gyártók intézik, az INTEL továbbra is ragaszkodik a DDR3L vagy DDR4 memóriák használatához.
A nagy kérdés persze a memory support list az adott alaplapnál: ha benne van, elvileg nem okozhat problémát.
De én egyelőre letettem erről, vagy egy erős 1150 alaplap+CPU jön a féléves DDR3 memóriáimmal, vagy várok még, míg lesz mindenre pénz egyben. Ennyi. És most sincs semmi probléma, csak hát H61 a PCIE2.0 csatolóval, meg már nem mai csirke, jó lenne váltani, de értelmesen.

Komoly szakértők azért majd írhatnak erről pár sort, hiszen számos helyen, lásd itt is, jelent meg erről cikk, és azért elég fura, hogy az Intel mond egy szabványt, és az alaplap gyártók ennek ellent mondva meg hozzák ki a sima DDR3 lapokat vagy combo-kat 1151 platformra. Na ez a nem semmi...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50731) jacint78 válasza Hunork (#50730) üzenetére


jacint78
addikt

Hagyd a fenébe az egészet vegyél rendes lapot DDR4-el.

type your text here..

(#50732) TechN7ne válasza jacint78 (#50731) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+1

(#50730) Hunork
Vagy normális DDR4-es 1151 gépet építesz vagy veszel az 1155-ös lapodba olcsón aprón egy i7-et.

[ Szerkesztve ]

(#50733) Hunork válasza TechN7ne (#50732) üzenetére


Hunork
veterán

Igazatok van!
Csak természetemnél fogva szeretném megérteni a dolgokat. És mivel most futottam bele ebbe a DDR3 vagy DDR3L dologba, így most jött elő. Meg hogy akkor miért gyártanak ilyen lapokat?
Na, mindegy, majd úgyis jelentem, mi történt. :K

És ha már itt tartunk: ez ajánlott kategória? Ennél többet nem adnék, sőt, már ez is túlmegy a kereten. De még ennek van meg mindene, ami kell, és ha jól látom, az alaplap hűtése is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50734) Teaway válasza Hunork (#50733) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor véglegesen szakítottál a GA-B85M-D3H-val?

Nincs itthon csokid??

(#50735) Hunork válasza Teaway (#50734) üzenetére


Hunork
veterán

Nem. :N Írtam, három opció van.
1. i7 3770 olcsón, és minden marad
2. 1150 - marad DDR3, és alaplap+CPU csere, és már ez is hoz többletet, sőt, CPU fogyasztásban még jobb is. (itt vagy a megbeszélt Giga, vagy az MSI B85-G43 - utóbbiról több tesztet olvastam és ATX)
3. 1151 - és akkor 3 hónap alatt beszerzek szépen lassan minden komponenst. És persze eladásra megy a mostani három alkatrész.

A kérdés a jövő. Melyik a legjobb? Mert azért a Skylake sem váltotta meg a világot, jól tudjuk. i5 -ben erősebb mindkettő az 1155-nél, ez is tény. i7 meg azért távoli, játékokban sem eget verő a különbség i5 / i7 között, kivétel persze, ha valaki brutál VGA párosítást, netalán SLI/Crossfire módszert alkalmaz.

Ja, és én nem kapkodok idegbeteg módára. Mindent elolvasok, kérdezek, utána járok. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50736) jacint78 válasza Hunork (#50735) üzenetére


jacint78
addikt

1150-re DDR3-at rakni semmi értelme! Ha nincs pénzed ramra, akkor gyűjtögess még.

type your text here..

(#50737) TechN7ne válasza Hunork (#50735) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

1155/1150/1151 foglalatokban azonos szintű cpu-k közt egyáltalán nincs nagy teljesítménybeli különbség.
Nem hiába használják sokan mai napig az 1155-ös i5-ös gépeket játékra,elenyésző a különbség.
Ezért is ajánlják sokan ,hogy ha már 1151 akkor DDR4,ram váltás nélkül felesleges váltani,szinte nem is vennél észre nagy különbséget a mostani gépedhez képest.

Így okosan végig gondolva az 1150-es megoldás rögtön ki is esett,ő helyette inkább akkor a jelenlegi gépedbe egy i7,vagy spórolsz egy 1150-es DDR4-es gépre.
Esetleg ha összeraksz egy natúr k nélküli CPU-s i5-ös DDR4 gépet,az sem lenne erősebb ha a mostani gépedbe beleraknál egy jobb fajta i7-et!

Jelenleg a teljesítmény növekedés a lényeg olcsón megúszva?
Vegyél egy 1155-ös i7-et a jelenlegi lapodba!

[ Szerkesztve ]

(#50738) tpeter77


tpeter77
addikt

hali,

Vettem egy Gigabyte H81M lapot, és még új sok minden rajta...
van egy TPM nevű csatlakozó az alaplapon? Mire kell azt használni?

(#50739) MrDerekas válasza tpeter77 (#50738) üzenetére


MrDerekas
addikt

"TPM támogatás:

A Trusted Platform Module (TPM) rendszer biztonságosan eltárolja a titkosító/titkosítást feloldó kulcsokat, digitális tanúsítványokat, jelszavakat és egyéb adatokat. A TPM rendszer ezenfelül növeli a hálózati biztonságot, védi a digitális azonosítókat, és gondoskodik a platform integritásáról."

Forrás: rendszerigeny.hu

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50740) tpeter77 válasza MrDerekas (#50739) üzenetére


tpeter77
addikt

ezt a neten olvastam én is, de a gyakorlatban hogy lehet használni, milyen kábellel, hova csatlakoztatom?
köszi

(#50741) MrDerekas válasza tpeter77 (#50740) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hardveres titkosítókulcsot veszel hozzá, azt pedig erre tudod rádugni és/vagy ilyen portra kivezetni. Ha nem a bankszférában dolgozol és nem tárolsz államtitkokat a gépeden, egyelőre nem sok hasznát vennéd. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50742) Hunork válasza TechN7ne (#50737) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, igen...
Sőt, idézet PH-ról, szaki írta vezércikkben:
Egy szó mint száz, a tűzijáték sajnos idén is elmaradt, így csupán az elmúlt években elhangzottakat tudjuk ismételni, miszerint csupán a teljesítmény szempontjából nem éri meg az előző két generációról (Haswell, Ivy Bridge) váltani.

És nem arról van szó, hogy jujj, plusz fps-t akarok, hanem egy fejlesztés, ami kitart évekig. Mint írtam fentebb, mostani alaplapom több, mint 5 éves! Ki tudja, meddig húzza amúgy is. Ezért merült fel bennem a fejlesztés / váltás gondolata... De igen, az i7-3770 még mindig vonzó! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50743) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#50710) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

akkor nincs rá megoldás, hogy az előlapi és hátlapi kimenetek között oprendszerből váltogassak?

Aurea mediocritas

(#50744) jacint78 válasza AXisBOLD (#50743) üzenetére


jacint78
addikt

Eléggé egyértelmű, mivel mechanikailag van kapcsolva az AC97.

type your text here..

(#50745) Teaway válasza Hunork (#50735) üzenetére


Teaway
veterán

Talán az 1. megoldás tűnik a legjobbnak és a legolcsóbbnak.

Nincs itthon csokid??

(#50746) AXisBOLD válasza jacint78 (#50744) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mivel nem vagyok expert nekem nem volt az.

köszi a választ.

Aurea mediocritas

(#50747) TechN7ne válasza Hunork (#50742) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem abban az Asrock lapba mehet még az i7, menni fog még az a deszka egy jó ideig....

(#50748) Kossuth


Kossuth
tag

Üdv! Van egy Asus P8P67-M alaplapom.
2011.-ben vettem 4x4 Gb RAM-al. Működött is benne tökéletesen jó sokáig.
Azóta vettem a gépbe plusz hűtést, SSD-t, világítós billentyűzetet, amikkel nyilván többet fogyaszt a gép.
400W Chieftec táppal már egy idő után ( kb. 1,5 éve) nem akart elindulni, villogott a DRAM LED. Az egyik memória modult kivéve a probléma megoldódott és működik normálisan.

Azért ez piszkálta az agyamat, hogy van itthon egy kihasználatlan 4 gigás RAM, ezért vettem egy erősebb Chieftech tápot. Ez már 700 W, de a 4. RAM modult is visszarakva a gépbe ismét DRAM LED hibám van.
A memória modullal nincsen baj, mert bármelyiket veszem ki megoldódik a gond. Csak akkor nem indul el a gép, ha mind a 4 modul benne van.

Az előző 400 W-os tápon csak egy 4 tűs 12V csatlakozó volt, a mostanin pedig egy két részre bontható 8 tűs van.
A lap 8 tűs, de eddig csak 4 tűvel használtam. Arra gondoltam, hogy lehet emiatt nem bírja el az összes RAM-ot. Rádughatom nyugodtan mind a két csatit, nem lesz baja esetleg az alaplapnak?

Esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond, ha mégsem az energiaellátás a ludas?

(#50749) varmi2 válasza Kossuth (#50748) üzenetére


varmi2
nagyúr

Biztos nem a 4 pin a hibás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#50750) Kossuth


Kossuth
tag

Szerinted mi lehet hiba? A másik 4 pines csatit ne is dugjam rá? Próbáljak meg BIOS-t frissíteni esetleg?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.