Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Shaza válasza Laccoss (#51600) üzenetére


Shaza
senior tag

Igen

(#51602) Shaza válasza MrDerekas (#51597) üzenetére


Shaza
senior tag

Sajnos 00 ,most nézted valahol?

(#51603) Shaza válasza Laccoss (#51600) üzenetére


Shaza
senior tag

Sima hero-m van,de érdekes mert a képeken pl itt
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1175503-REG/asus_maximus_viii_hero_atx.html
Két "üres lyuk" van nekem ott áll ki két tű.

(#51604) MrDerekas válasza Shaza (#51602) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor szerviz. Nem, nem néztem sehol. Kapacitás hiányom van. Amúgy Jacint kolléga a legilletékesebb alaplap távdiagnózisban, csak pár napja nem jár erre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51605) Laccoss válasza Shaza (#51603) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért mondom, neked ROG Maximus VIII Hero Alpha van: [link]

Vagy valami egyedi kiadás:)

Szerk: Akkor passzolom, hogy mi lehet, lehet valami rev. x verzió.

[ Szerkesztve ]

(#51606) Shaza válasza Laccoss (#51605) üzenetére


Shaza
senior tag

Nem, sima hero-m van.Nekem nincs középen a slow mode csak jobbra a plusz kettő ami nem tudom mire jó :)

[ Szerkesztve ]

(#51607) Shaza válasza MrDerekas (#51604) üzenetére


Shaza
senior tag

Szerinted elszállt valami vagy csak bios gondok vannak?

(#51608) Shaza válasza Laccoss (#51605) üzenetére


Shaza
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=cpFnw2chFXw
Neki is van :)

(#51609) MrDerekas válasza Shaza (#51607) üzenetére


MrDerekas
addikt

Első tippem a hardver hiba. Alaplap vagy proci. Második az, hogy megsérült a bios. Ezt frissíteni nem tudod, ha nincs külön gomb/kapcsoló ilyen opcióval. Megintcsak a szervíz marad. Igazából, hogy nem tudod cserélni a cuccokat, csak tippelni lehet, hogy konkrétan melyik hw a hunyó.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51610) Shaza válasza MrDerekas (#51609) üzenetére


Shaza
senior tag

A gép hátulján van ilyen gomb ,le kell tölteni a biost egy pendrive-ra bedugni és közben nyomni a bios gombot.
Az a gond hogy nem elég a bios ,kell hozzá egy bios segédprogram hogy így menjen amit elvileg le lehet tölteni at asus oldaláról csak ehhez az alaplaphoz nem találtam .
Mindegy holnap felhívom a szervízt megkérdezem mi,hogy,merre aztán meglátjuk.
Köszi a segítséget majd jelzek mi volt a gond hátha jól jön másnak is.

(#51611) atiska007 válasza trancemusic (#51586) üzenetére


atiska007
senior tag

régi kártya kipróbálva az x16-ban, megfelelően elindul, GPU-z szerint x16 módban van.

Az RX 480 továbbra sem ad semmi jelet az x16 slotban ez után sem.

Asszem akkor ez vagy vásárlástól elállás lesz 14 napon belül, vagy garancia...

Mittudomain!

(#51612) varmi2 válasza atiska007 (#51611) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ki kellene próbálni egy másik gépben is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51613) Borzoló


Borzoló
senior tag

Üdv
Került hozzám egy asrock h81m-itx lap+ g3258 cpu.
2*2gb rammal,igp vel hasznàlnàm, de az istennek nem tudom feltelepiteni a hálózati kártyàt.
Azt írja nincs telepítve,az illesztôprogi hiányzik,nem megfelelő.
Lehet hibàs?
A cpu clock ratio.... non-Z-OC, semmi nincs a biosba?! :S
Szerkesztés: közbe kiderült a 2.20bios van fent, "A-Tuning" progival minden állítható.
Melyiket javasolják az urak?
Bios vagy A-Tuning?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51614) Dilikutya válasza Borzoló (#51613) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tuningban nem tudok segíteni, nem foglalkozok vele, de a hálókártyáról írhatnál még! Milyen operációs rendszer? Gyártótól szedtél le drivert? Előfordulhat, hogy a Windows nem ismeri fel, Windows 7-nél találkoztam mostanában ilyennel. Realtek 8168-as chip pl. tudom, hogy nem megy a beépített driverrel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51615) Borzoló válasza Dilikutya (#51614) üzenetére


Borzoló
senior tag

Egyenlore alap minden. nem nyúltam semmihez.
Win7 prof
Qualcomm ® Atheros ® AR8171 integrált

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51616) Dilikutya válasza Borzoló (#51615) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szedj le az Asrock-tól drivert, valószínűleg a Windows 7 nem ismeri fel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51617) Borzoló válasza Borzoló (#51615) üzenetére


Borzoló
senior tag

Lemaradt: a sajàt telepitolemezérol raktam fel a drivereket
Oké ha hazaértem megpróbálom. El kellett indulni meloba

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51618) Borzoló válasza Borzoló (#51617) üzenetére


Borzoló
senior tag

Egyébként jó jel lehet, h. Mind2 led világított a csatinàl(piros+ narancssárga)
Nagy valószínűséggel ak. Lenne hulla ha nem tenné.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51619) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Adott egy Gigabyte H87-HD3 amire most felraktam a legfrissebb F10-es update-et. A probléma az lenne, hogy egy i5 4570 van benne, ami most csak 3400MHz-ig boostol, a 3600MHz helyett (uefi és cpuz szerint). Na most ilyenkor mi van?

(#51620) trancemusic válasza -FLY-> (#51619) üzenetére


trancemusic
senior tag

Turbo összes magra csak z-s lap,k-s cpu.Intel bácsi tuningolni vágyókon akar pénzt bezsebelni.
Kijátszották a gyártók,hogy kelendőbbek legyenek a nem z lapjaik.Eddig ment nálad is a turbo összes magon.Intel bácsi mérges lett,és letiltatta ezt az ujabb biosokkal ezert nem megy.
Tedd vissza a régit.
25000 plusz kiadás volt nekem anno a z lap,k proci

(#51621) -FLY-> válasza trancemusic (#51620) üzenetére


-FLY->
őstag

Azért ezt a bios leírásában rögzíthették volna. Mennyire régi bios kellene? Nem mentettem le ami rajta volt és az oldalukon sincs már fenn...

(#51622) Dilikutya válasza -FLY-> (#51619) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kérdés az, mi a kénköves ménkűnek raktad fel? Még a gyártók is azt mondják, csak akkor frissítsd a BIOS-t, ha problémád van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51623) -FLY->


-FLY->
őstag

Nem tudom ez hol kapcsolódik a témához de ok, azért mert új elemeket akarok rakni a gépbe a régiek eladásával és már jártam úgy, hogy nem ismert fel valamit vagy akár el sem indult (proci pl) a bios frissítéséig. Azért elég körülményes visszaszerezni egy előző komponenst csak azért, hogy tudjak biost frissíteni és szervizt sincs hangulatom fizetni. Gondoltam megelőzöm a dolgokat, korábbi rossz tapasztalataim miatt.
Amúgy igazán odaírhatták volna, hogy figyi hülye, ne rakd fel, csak ha már 100% hogy kell, mert buksz össz szál teljesítményen 200MHz-et.

(#51624) -FLY->


-FLY->
őstag

Sajna F8, F9, F10-nél is ugyanaz a helyzet, egy szálas terhelésnél ~ 3,6GHz, multinál ~ 3,4GHz. Jól megszopatott, illetve megszopattam magam, mert legalább lementhettem volna az F4e-t. Sírtam pár sort a supportnak, hátha visszakapom, bár erre kicsi esélyt látok csak.

(#51625) Shaza válasza Shaza (#51610) üzenetére


Shaza
senior tag

Hello!
A szervíz szerint a processzor halt meg ,az ő i3-kal ment.
Meddig tarthat a gariztatás,3 hét?

(#51626) MrDerekas válasza Shaza (#51625) üzenetére


MrDerekas
addikt

Legalább megvan a hunyó. A gari mióta júniósok vagyunk egy hónap. 20 munkanap. Ha ettől hamarabb megvan akkor lehet örömködni. Van példa bőven pro és kontra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51627) IstvánLászló válasza -FLY-> (#51621) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A szándékom csak segíteni akarok és semmilyen rossz szándékom nincs.
A bios-t nem mentetted le, nem a gyártó a hibás, user error sajnos.
Az alaplap gyártó biztosan le is írja hogy bios frissítés esetén mi a teendő.
Az én gépkönyvembe le is írja hogy bios frissítése WARNING a művelet, csak gyakorlott user az ajánlott.

A lényeget mondanám: GIGABYTE UEFI DualBIOS van az alaplapodon és tudnia is kell a bios recoverit, ez a saját véleményem.
A lényeg van lehetőséged a gyári bios visszaállítására, mert a gyártó ilyen komisz hogy gondol a felhasználóra.

A lényeg ha lámaságot mondtam, nézzétek el mert más platformon dolgozom és ujj hardvereket nem is ismerhetem mindet naprakészen.

Remélem tudtam segíteni a bios témában.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#51628) Shaza


Shaza
senior tag

Egyébként azt mondták a szervízbe hogy eddig két alkalommal vittek be hozzájuk 6700k egyszer valami áramingadozás volt a probléma a másiknál pedig sérült volt a proci alja,de hogy az enyémnek mi baja az nem tudták megmondani.
Nem lehet procit bérelni? :)

[ Szerkesztve ]

(#51629) Shaza


Shaza
senior tag

Táphiba miatt elromló processzornál minden esetben sérül az alaplap?

(#51630) Borzoló válasza Dilikutya (#51616) üzenetére


Borzoló
senior tag

Müködik. A telomra kellett leszedni és onnan àtteni pc re, de siker.
Amiket a qualcom ar8171 re szedtem le azokból kivétel nélkül hiányzott az exe file.
Végül az Asrock oldaláról szedtem le olyat,ami jó lett.
Köszi :R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51631) MrDerekas válasza Shaza (#51629) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt így nem lehet konkrétan kijelenteni. A tény az, hogy egy rosszabb táp elkezd játszani a feszültségekkel akkor sorban ölheti meg a komponenseket. Tehát táp hibától behalhat a cpu, alaplap, vinyó, ssd, vga is. Szóval ha gyanús a táp, akkor el kell vinni szervizbe, aztán tesztelgessék. Igazából terhelés alatt kellene mérni a feszültségeket, de erre nem mindenhol kaphatóak a szakik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51632) -FLY-> válasza IstvánLászló (#51627) üzenetére


-FLY->
őstag

Köszi de sajna nincs értelme, pont ez a köztes beta kellene, 2014-esek már mind ezt a lépcsőzetesen csökkenő boostot hozzák, ahogy kapcsolódnak be sorban a magok. Igazából olyan dolgon mérgelődök, ami 9X, 1XX, non z chippes inteles alaplapoknál már teljesen alap dolog. Néztem a CPU World-öt, már kajak tuning és "motyó" is kell hozzá, hogy mind a négy mag tudja egy időben hozni a max turbó frekit, mindig van lejjebb, grat intel!

[ Szerkesztve ]

(#51633) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Mostani DDR3-asokat bele lehet rakni 775-be? Fesz.-ben v kialakításban külöböznek-e az akkoriaktól?

Mindig minden mindegy

(#51634) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv szeretnék még 1 gépet netre kötni de amit kaptam inviteles szvics 2 portos tehát rádugtam az egyik kábelt ami eddig a gépembe ment egy másik szvics re és aztán abból 2 kábelt a 2 gépbe de egyiken sincs net. Segítsetek kérlek

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#51635) varmi2 válasza Terminator17 (#51634) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutass konkrét linket vagy képet, hogy milyen eszközöd van. De így látatlanba sztem jobban járnál, ha swich helyett egy routert tennél. Azokba van 4db lan port. A net szolgáltatód által kapott modemet a router wan portjára kötöd, és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51636) quailstorm válasza Terminator17 (#51634) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A switch aktív eszköz, áram van? Modem után router van? PPPoE-t ki csinálja?

(#51637) Terminator17 válasza varmi2 (#51635) üzenetére


Terminator17
senior tag

Bocs szoval amit kaptam szolgaltatotol azt kotottem egy routerre. Aminek a neve linksys wireless-g 2.4 ghz

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#51638) varmi2 válasza Terminator17 (#51637) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyen?
Ezen 4 lan port van.

Még ha fel is hívnál nem tudnék segíteni, nekem nem ilyen routerem van. Így nem tudom a beállításokat elmondani. De ha rá van kötve egy gép, amin van net, akkor ha csatlakoztatsz egy másik gépet, egy másik portra, azon is mennie kell a netnek.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51639) Terminator17 válasza varmi2 (#51638) üzenetére


Terminator17
senior tag

Aha. Esetleg kaphatnak egy szamot? Felhivnalak mert ez igy eleg nehezkes

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#51640) Terminator17 válasza Terminator17 (#51639) üzenetére


Terminator17
senior tag

de sajnos nem megy vmiért

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#51641) Borzoló válasza cheatergs (#51633) üzenetére


Borzoló
senior tag

Semmi különbség mehet bele. A komoly tuning lapok 1600mhz et is kezelnek cl9
A többi nagy valószínűséggel 1333 cl9 ritka de van hogy csak 1066mhz cl9 időzítéssel. Milyen lapod van
Annyi hogy tuti nem kezelik a 4gb modulokat.
Csak 1 vagy 2gb a fent felsorolt parameterekkel

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51642) MrDerekas válasza Borzoló (#51641) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hozzátehetjük, hogy azon modulokból is csak az egyoldali lapkásakat kezeli/szereti a 775-ös gen. Általában.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51643) cheatergs válasza Borzoló (#51641) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ha jól emlékszem, a Haswell hozta be a csökkentett fesz.-t a DDR3-nál. Akk arra sem kell figyelni 775-nél?

Mindig minden mindegy

(#51645) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

létezik, hogy ez az Asrock N68C-GS FX nem támogatja az AHCI-t?
a beállításoknál csak IDE meg RAID van...

ssd-vel használnám, melyiket érdemes választani? :F

(#51646) MrDerekas válasza scott_free (#51645) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kézikönyv 46. oldal.
OnBoard SATA Controller - Enabled
Ezzel meg is van az AHCI mode. Sata portra mehet az ssd és ennyi.

Szerk: Ja még ez is:
Use this item to adjust SATA Operation Mode. The default value of this option
is [IDE]. If you want to operate RAID function on SATA / SATAII HDDs, please
select [RAID]. Configuration options: [IDE] and [RAID].
Azaz RAID kiválaszt és aktív az AHCI.
Kéész vagyok. Szerintem ez a rész marad IDE, fentebb meg enable és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51647) gee84 válasza scott_free (#51645) üzenetére


gee84
tag

Az a chipset nem támogatja. Sajnos csak IDE módban tudod használni. További bonyodalom lehet, hogy megfelelő vezérlő hiány miatt, a Trim funkció sem fog menni. Windows Nvidia sata drivert le kell cserélni IDE driverre. Hülyén hangzik, de csak így lesz Trim. Sebességed nem lesz maximális, de azért a windows gyors lesz.

(#51648) Borzoló válasza MrDerekas (#51642) üzenetére


Borzoló
senior tag

Pontosan!
De az alaplap topicjaba szétnézni és pontos típusokat fognak írni szerintem,mivel kényesek a 775 lapok a memóriára,ergo sokat beszéltek róla.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51649) cheatergs válasza Borzoló (#51648) üzenetére


cheatergs
senior tag

Sajna a topicja kihalt, emellett a hivatalos support alapján 3 típusú ram felelne meg nekem, amikre aligha lehet ráakadni ennyi idő után. Emiatt gondoltam, h keresek aprón, csak nem tom, mi alapján válogassak.
Kösz!

Mindig minden mindegy

(#51650) Borzoló válasza cheatergs (#51649) üzenetére


Borzoló
senior tag

Milyen lapod van?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.