Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) cbmfan


cbmfan
senior tag

egy frissen szerzett TUSL2-C lap ezt a csipogást produkálja. vajon miért hisztizik? sosem hallottam még ilyen szirénázást.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#49652) MasterMark válasza cbmfan (#49651) üzenetére


MasterMark
titán

Azta. :Y

Switch Tax

(#49653) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Van egy nagy gondom az alaplapommal (adatlapom).
Egyszer csak fogta magát a Win és megfagyott az egész mindenestől.
A net volt megnyitva pár ablakkal, meg egy micro SD kártyát formáztam le, utána szétfagyott a rendszer.
Semmi komoly nem volt elindítva, esetleg olyan hibát követtem el, hogy kihúztam a kártyaolvasot mielőtt leválasztottam volna.
Resetre sem reagált, csak bekapcs gomb hosszas kinyomásra.
Utána már nem indult, csak állandóan újra inditgatja magát kb. 3-4 s időnként.
Amit próbáltam ClrCmos, utána elem kivétel vagy 10 percre, próbáltam elővarázsolni a Dual Biost, de semmi.
Közben kivettem VGA-t, lehúzkodtam összes meghajtót, majd kiszedtem a ramokat is, majd még a proci ki és vissza, de ugyan az maradt a jelenség.
Se csippanás pittyenés, semmi.
Ja, még másik táppal is néztem.
Megpusztult a deszka vajon? :F :W
Sajnos nincs ismerős hogy próbálgatnám a dolgokat, a gép meg kellene(még jó hogy van egy régi tragacs amiről írni tudok).
Küldjem vissza gariba(van cseregari még rá)?
Mi a ti véleményetek?
Köszönöm előre is a tanácsokat. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49654) #05055892


#05055892
törölt tag

Sziasztok,

adott egy Gigabyte GA-EP35-DS3R/DS3 alaplappal szerelt számítógép, intel proci, 4 giga ram. Kb 2-3 másodpercig kap áramot bekapcsolást követően, majd leáll és néhány másodpercen belül újraindul és kezdődik a folyamat elölről. Mi lehet a probléma? Alaplapra gyanakszom, mert tápot cseréltem, kábeleket cseréltem, memóriát, winyót kikötöttem, és ugyanezt a problémát reprodukálja folyamatosan. (Az alaplap nem ad semmilyen hibajelzést.) Előre is köszönöm ha valaki tud esetleg segíteni a témában.

(Látom a kolléga is lehet hogy hasonló gondokkal küzd felettem.)

[ Szerkesztve ]

(#49655) MasterMark válasza cbmfan (#49651) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként elindul? Kiír valamit?

Jumperek / kapcsolók a helyükön?

Switch Tax

(#49656) cbmfan válasza MasterMark (#49655) üzenetére


cbmfan
senior tag

semmit, és persze. próbáltam több procival, videokártyákkal, ramokkal, ugyanaz. kondenzátorok nem púposak, látszólag semmi baja lapnak.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#49657) MasterMark válasza cbmfan (#49656) üzenetére


MasterMark
titán

Mindig ugyanezt zenéli?

Switch Tax

(#49658) cbmfan válasza MasterMark (#49657) üzenetére


cbmfan
senior tag

igen, bekapcsolás után azonnal.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#49659) jacint78 válasza kriszbon (#49653) üzenetére


jacint78
addikt

Ha resetre sem reagált, akkor meghalt a lap.

type your text here..

(#49660) architect26


architect26
aktív tag

Úgy néz ki menthetetlen a dolog, deszka lett az __as rock z77 pro m-4_(4 éves) lapomból... veszek új lapot.
Ehhez a konfighoz milyen lapot ajánlanátok?
_Intel i5 3550 3.30ghz LGA 1155
_2x kingmax ddr3 4gb ram
_EVGA GTX 750Ti OC 2Gb
_Cooler Master Silnet Pro Gold 600W
_Fractal Design R3 ház

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

A távoli jövőben lehet átköltözök kisebb házba, szóval jöhet mini-itx lap is.

Per aspera ad astra

(#49661) kriszbon válasza jacint78 (#49659) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm a választ, ettől tartottam én is. :R
Mehet vissza gariba akkor.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49662) Spet válasza csubuka (#49650) üzenetére


Spet
addikt

Én sima alaplapi kivezetésen 2.0-án használom a saját WD Passportomat, aminek a másolási sebessége átlagban 25-32MB/s között szokott mozogni. USB3-as csatlakozásban a maximum amit eltudtam érni (szintén alaplapi kivezetésben, win10 alatt) 85MB/s volt (de átlagban inkább 55-60 között mozgott). Persze függ az adat töredezettségétől mennyiségétől, méretétől.

joshhh85: Kuka (sajnos). Én egy régebbi lappal játszottam ugyanezt végig.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#49663) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Adott egy Asus maximus V gene alaplap, és nem akar elindulni a gép :W az érdekes az hogy az alaplapi gombok meg minden világít de ha megnyomom a powergombot nem történik semmi. A lapon lévő gombot is próbáltam nyomkodni de arra sem reagál a cucc. Mi lehet a baja?! Egy hónapot állt a gép, azóta be sem volt kapcsolva, de most már be sem tudom :O

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#49664) jacint78 válasza hszilard666 (#49663) üzenetére


jacint78
addikt

Vagy a táp, vagy a lap döglött, próbál cmos clear-t.

type your text here..

(#49665) hszilard666 válasza jacint78 (#49664) üzenetére


hszilard666
veterán

Az hol is van a lapon? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#49666) Spet válasza hszilard666 (#49665) üzenetére


Spet
addikt

Kiveszed az elemet belőle (és a tápból is húzd ki a kábelt). :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#49667) architect26 válasza architect26 (#49660) üzenetére


architect26
aktív tag

.

Per aspera ad astra

(#49668) hszilard666 válasza Spet (#49666) üzenetére


hszilard666
veterán

Megtettem, nem segített.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#49669) jacint78 válasza hszilard666 (#49668) üzenetére


jacint78
addikt

Az ciki, próbálnék egy kölcsöntápot szerezni.

type your text here..

(#49670) architect26


architect26
aktív tag

mostani i5-ös LGA 1155-ös foglalat mehet 1151-es foglalatú alaplapba? sajnos nem értem ezt az LGA-s dolgot :(

Per aspera ad astra

(#49671) jacint78 válasza architect26 (#49670) üzenetére


jacint78
addikt

Nem mehet.

type your text here..

(#49672) heindrich95


heindrich95
csendes tag

Üdv!Asus Z170-A alaplapba szeretnék 2x 8GB DDR4 2133Mhz-s(CL14) Kingston HyperX Fury Black memórát (HX421C14FB2K2/16).Ez a ram páros gondtalanul fog működni a lapban vagy keressek inkább másik memóriát?
Itt a ram: [link]

Itt a lap: [link]

(#49673) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Nem vagyok nagyon tisztába az új dolgokkal, régen hardwereztem......

A képen bal felül a 8 pines csati......elvileg power csati.....oda is kellene vmit dugványozni, nem elég a nagy csatlakozó?

A vas elindul, pörög minden, de gondolom kevés a kraft...........ha kell, akkor a tápomon van még sok pci-e 8 pines.......és 2 db CPU feliratú 4pines.
Melyiket merjem bedugni oda? :B

kösz

(#49674) jacint78 válasza lacos001 (#49673) üzenetére


jacint78
addikt

pci-e 8 pines.......és 2 db CPU feliratú 4pines.

Na tippelj! Melyikhez van közelebb? :D

type your text here..

(#49675) Spet válasza lacos001 (#49673) üzenetére


Spet
addikt

Igen oda is be kell dugni egy 8 PIN-est, de nem a pcie verziót! Mi a tápod pontos típusa? Csak, hogy tudjuk milyen átalakító kell neked.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#49676) lacos001


lacos001
senior tag

Tudtam, ilyen idősen előjönnek a buta kérdéseim :D

pci-e omg......jóvóóóvannnna :B

600 Watt be quiet! Pure Power L8 Non-Modular 80+ Bronze

[ Szerkesztve ]

(#49677) jacint78 válasza lacos001 (#49676) üzenetére


jacint78
addikt

Látom nem sikerült rávezetnem, semmiféle átalakító nem kell, a két darab 4 pines dugd be egymás mellé, valószínűleg úgy is vannak kialakítva, hogy összerakhatóak. Anélkül nem tér magához a lap, mert arról kapja a processzor a tápfeszt.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#49678) lacos001 válasza jacint78 (#49677) üzenetére


lacos001
senior tag

Már megvan, a gép alá volt a kábel elbújva....most pattintom össze.
kösz mindent ;)

(#49679) Spet válasza lacos001 (#49676) üzenetére


Spet
addikt

Van azon ami neked kell: 1x ATX12V 4+4pol (második balról). Azt használd ne a másikat :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#49680) lacos001 válasza Spet (#49679) üzenetére


lacos001
senior tag

Persze megvan, csak elbújt, aztán bepánikoltam :D

(#49681) Remus389


Remus389
veterán

Én azt szeretném kérdezni, ha van egy Giga P45-DS3 lapom, és abba két value Geil RAM-om (2x2GB, ezüst hűtőbordás), akkor ha 8Gb-ra fejlesztenék, akkor jó lenne ugyanilyen RAM-okat beletenni mellé ugyebár.

Kérdésem, ha más márkájú(pl Kingston), de ugyanolyan specifikájójú (800mhz, CL5, 2X2GB) RAM-okat veszek bele (mert nincs egyszerűen Geil Value), akkor előfordulhat valami zavar, furcsaság?

A RAM-okat nem nagyon akarom tunningolni egyébként

Ha nincs Geil Value, milyen használt ramokat ajánlotok mellé?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49682) varmi2 válasza Remus389 (#49681) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vehetsz nyugodtan más márkájú ramot, csak páronként legyen egyforma.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49683) Remus389 válasza varmi2 (#49682) üzenetére


Remus389
veterán

Értem, tehát ez nem lesz gond.

És gondolom a P45 chipset elég jó ahhoz hogy gond nélkül kezelje a 4 memóriamodult, ha nem tunningolom őket

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49684) varmi2 válasza Remus389 (#49683) üzenetére


varmi2
nagyúr

Persze, tudja kezelni a négy modult párban dual channelben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49685) jacint78 válasza Remus389 (#49683) üzenetére


jacint78
addikt

Azért ez nem feltétlenül ilyen egyszerű, legalább támogatniuk kell az új ramoknak azt az időzítést amivel az másik páros megy. Ráadásil az intel csipek hajlamosak válogatni a memóriákat, nem olyan mint az AMD, hogy mindennel megy. Biztosra mondnai nem lehet, hogy menni fog, legfeljebb azt, hogy valószínű.

type your text here..

(#49686) Remus389 válasza jacint78 (#49685) üzenetére


Remus389
veterán

Ilyenek a mostani RAM-jaim [link]

Szerintem, ha egy 800-as, CL5-ös, 2x2GB ddr2 ramot veszek az jó lesz, gondolom az hogy milyen márkájú azt nem is "tudja" az alaplap, legalábbis AIDA64 nem ír márkát (arról nem is beszélve hogy lehet hogy Samsung vagy valaki más a gyártó, csak ráraktak egy csini bordát)

Azt gondolom hogy kompatibilitási problémák felléphetnek esetleg, akkor meg visszaviszem.

Egyébként a Kingmax mennyire ajánlott? Vagy ha nincs Geil, akkor jó a Kingston, Samsung? Esetleg van Geil, de nem Value RAM, hanem Ultra RAM vagy Dragon RAM az is jó?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49687) jacint78 válasza Remus389 (#49686) üzenetére


jacint78
addikt

A kingmaxokat például szeretik az intel lapok tapasztalataim szerint.

type your text here..

(#49688) Joker94Hun


Joker94Hun
tag

Sziasztok!

Sajnálatos módon hozzátok kell fordulnom tanácsért,tegnap összerakásra került a gépem(i5 6500-h170 asrock pro4 illetve 2x4gb hyperx ddr4 ram).Sajnos ha dual chanelben szeretném üzemeltetni a ramokat a gépem nem kapcsolbe csak 3-at sipol,single chanelben viszont simán mennek a ramok.Ismerősömnek szerencsére ugyan ilyen ramjai vannak.Ő gépében tökéletessek voltak a ramjaim és külön külön is mennek.Ez után találtunk egy 2.2-es verzióju bios-t a lapomra amit felis telepítettünk.A probléma annyiban változott hogy már nem sipol 3-at a lap hanem csöndbe van és nem indul el,single chanelben továbbra is működnek a ramok. Szerintetek garanciális probléma lesz a lappal vagy csak nem kompatibilis az alap lapom a ramokal? :(

(#49689) varmi2 válasza Joker94Hun (#49688) üzenetére


varmi2
nagyúr

Esetleg nézd meg a cpu foglalatot, hogy nincs-e elhajlott láb. Lehet csak ennyi a gond, vissza hajtod, és kész

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49690) MrDerekas válasza Joker94Hun (#49688) üzenetére


MrDerekas
addikt

Első körben proci ki, be. Akár elhajlott láb vagy szimpla érintkezési probléma is okozhatja. (Ha a proci memória vezérlő része nem aktív egy esetleges érintkezési hiba miatt, akkor is tapasztalható ilyen hibajelenség.) Ettől függetlenül a ram foglalat is lehet ludas. Az ismerős ramjait is kipróbáltad a saját gépedben? Mert ha azzal menne, akkor a modulod a hibás, ha azzal sem akkor a foglalat, proci, alaplap is lehet a hunyó. Sajna így van változat és jó lenne gariba azt küldeni ami hibás. Bár gondolom lehet az egészet is, csak az macerás. (Meg a nagy kedvenc: alaplapra az összes táp csati bedugva? :) )

Szerk: sokat szöszöltem a fogalmazvánnyal :) Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#49691) Joker94Hun válasza MrDerekas (#49690) üzenetére


Joker94Hun
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat! Akkor első körben kiveszem a procit és megnézem a lábakat! :)

(#49692) Remus389 válasza Remus389 (#49686) üzenetére


Remus389
veterán

Úgy tűnik sikerül ugyanilyen Geil Value RAM-okat szerezni, méghozzá jó áron :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49693) shaggy


shaggy
aktív tag

Volna egy Gigabyte GA-p35c-ds3 lapom és az a gondom vele az előlapi audio nem akar szólni.
Be van dugva, de mégse mi lehet a hiba?

(#49694) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Van egy problémám, és kifogytam az ötletekből.
Adott egy MSI Z87 G45 Gaming alapap. i5-4670K processzor. Tápkábelek bedugva. CPU hűtő rajta van és pörög is induláskor. RAMok a 2-4-es foglalatban. Alaplapi DVI csatlakozóban a monitor + bill, egér bedugva.
A POST-ig sem jutok el. CMOS reset volt, memóriák minden kombóban kipróbálva.Sérülést égés nyomot nem találtam sehol. Foglalatban a tüskék rendben.
Kép nincs, bill. egér nem világít (Gondolom mivel a POST-ig sem jutok)
Valamit kifelejtettem? Kell ezzel az MSI alaplappal még csinálni valamit h. elinduljon?

(#49695) pcgamer01 válasza L@co (#49694) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Speaker-t rákötve ad valami hangot ki? Nekem elsőre memóriahibának tűnik...

Samsung Galaxy S10+

(#49696) noxon


noxon
őstag

Hello, van egy asus P7H55 alaplapom. Sata3 ssd-t tudok rá csatlakoztatni? Olvastam angol hozzá szólásokat, hogy elvileg lehet, csak lassabb lesz tőle. Szerintetek?

We live in a simulated world...

(#49697) jacint78 válasza noxon (#49696) üzenetére


jacint78
addikt

SATA2 módban fog menni, nem 3-ban, ennyi.

L@co

Próbáld csak egy darab rammal, de mindegyikben hátha beindul. Ha nem, akkor esélyes, hogy hibás a lap.

type your text here..

(#49698) L@co válasza pcgamer01 (#49695) üzenetére


L@co
aktív tag

Speakert rákötöttem de semmi hangot nem ad. Próbáltam 1 db memóriával is, nem működött. Sajnos minden más alkatrész működik másik gépben. Szóval ez valami MSI specifikus dolog, vagy szimplán átvertek :(

(#49699) jacint78 válasza L@co (#49698) üzenetére


jacint78
addikt

A gyakori meghibásodás valóban egyik "erénye" az MSI-nek, de az a lap szimplán hibás. Használtan vetted garancia nélkül?

type your text here..

(#49700) heindrich95


heindrich95
csendes tag

Üdv! Ha valaki utána tudna nekem nézni mert én nem találok semmi infót arról, hogy az Asus Z170-A alaplap első alap 0504-es biosával elindulna-e a gép egy I5 6600k-val illetve Kingston HyperX Fury Black 2x8GB DDR4 2666Mhz rammal? (HX426C15FBK2/16) A memória támogatási listájában megtaláltam ezt a típust, de hogy ez most ez az első alap bios-tól érvényes-e azt nem tudom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.