Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) ViZion válasza BomiBoogie (#21596) üzenetére


ViZion
félisten

Mindig az ordibál, akinek ég a háza... ugye ;]
4,2 GHz @ ~1,34-1,39 V (néha feltolja 1,39-ig, de sebaj) Prime stabil, IBT stabil. 60 °C-t nem éri el, szobában jó 25 °C. Feljebb nem pöccintettem még, majd hétvégén. Hangtalan, 5,5 V-re letekert ventikkel.
Rekordot nem akarok dönteni, mert a kis csápos szemeid kisirnád, úgy megy ez az FX :)

Anaren91: tuning, az van-e?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21602) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hat valami nem OK. Eloszor boot volt, atraktam a ramokat 1600-ra, minden OK. Azota nem akkarja, volt reset, sem CF-ben, sem anelkul. Egyik VGA-val sem akarja. Es vilagit a VGA LED. Most mi a fa@om van ? Ez a lap meg joforman el sem indult es mar kezdi ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21603) secler07 válasza Anaren91 (#21597) üzenetére


secler07
tag

Hasonlót csinált nekem is, megigazítottam a tápkábeleket és azóta nem csinálja.. amúgy többen mondták, hogy valószínűleg túlmelegszik a lap .. milyen hűtőd van ?

(#21604) stratova válasza gyiku (#21599) üzenetére


stratova
veterán

Home-made jacuzzi?

(#21605) Yeffy válasza stratova (#21584) üzenetére


Yeffy
veterán

még mindig ezen lovagolunk? -.-"

miklosss: szerintem nem olyan nehéz leírni a nevemet... :DDD :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21606) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hogy a mocskos kQrva anyjaba huzna a fa@at az alaplapja. Nem a videokartya szivat hanem a ramok. Ez ilyen szenszibilis szar ez a lap ? Mar egy eve tokeletesen mukodik 2x4 giga corsair es 2 x 4 giga mushkin, most meg ez a szar csak 4-et lat a 16-bol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21607) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

vicces a dolog... ramot belőttem cpuZ, aida szerintire, lefut a memtest, hibátlan. gémekből meg bs-sel kibasz :C

vissza állítottam alapra, így meg megy minden :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21608) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#21606) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Cserélgesd meg a slotokban, villámkéz. :)

(#21601) ViZion
Sír is a csápom, bezzeg nekem még a csigaházat se "kihajcsae" rendesen a turbó. :C

[ Szerkesztve ]

(#21609) kovsol válasza MiklosSaS (#21602) üzenetére


kovsol
titán

Pci-e és ram vezérlő a prociban van szerintem AMD esetén is, ha az a része sérült meg akkor a proci a hibás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21610) MiklosSaS válasza kovsol (#21609) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A baj az hogy csak 4 gigat ir ki. Barmelyik foglalatba van rakva, barmit csinalok, csak a 4 giga ami megyen, azon felul semmi. Atrakom a sempront es letesztelem azzal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21611) ViZion válasza kovsol (#21609) üzenetére


ViZion
félisten

nekem volt olyan CPU, ami csak antisztatizacsiban volt, a jó polgár meg leejtette. Mondom akkor meg is vetted. Bedobtuk a lapba, semmi baja, azóta sem. HA letörik a láb, na az baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21612) MiklosSaS válasza ViZion (#21611) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En sem hiszem hogy a processzor kavarna bele. Most olvasgatom par kulfoldi forumokat hogy nagyon erzekeny ez a lap a ramokra. Fene tudja... elment az egesz delutanom a semmire....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21613) secler07


secler07
tag

Sziasztok !

Kicsit buheráltam és AXTU progival és hát sikerült is elb@asznom a dolgokat :D (persze minek nyúlok hozzá, ha nem értek hozzá..).. szóval most 1,4 Ghz-en megy az FX 6300-am .. csak a feszültséggel próbáltam játszadozni .. esetleg valaki nem tudna egy screent dobni, hogy mi a default értékek a progiban az OC fülnél ? Vagy esetleg más, hogy mit állítsak ? Kicsi alulfeszelni akartam a procit, mert írták h nem árt és kisebb fesz mellett és hozza a 3,5-et .. Előre is köszi !

(#21614) BomiBoogie válasza secler07 (#21613) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tuningot csak BIOS-ból, menj be oda és nézd ott.

(#21615) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#21614) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és a "tácsbiosz"? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21616) Malibutomi válasza secler07 (#21613) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha az a gondod, hogy 1400-on megy, az normális, annyira veszi vissza ha nincs terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#21617) secler07 válasza Malibutomi (#21616) üzenetére


secler07
tag

Nyomtam neki prime 95-öt és 1400 volt a max ... 1.375V és 17.5-es szorzó az megfelelő ?

(#21618) ViZion válasza secler07 (#21617) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd a jó oldalát: nem melegszik...
A progit szedd le, biosban:
turbo: off, CPU llc enabled, multi: 20×, PCIe: 100, voltage offset + és utána egy klikkel feljebb

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21619) RVR400 válasza ViZion (#21618) üzenetére


RVR400
veterán

Tácsbiosz meg voltage offset az Extreme3 közelében esetleg az üzlet polcán lehet maximum. :DDD

(#21620) lee56 válasza RVR400 (#21619) üzenetére


lee56
őstag

Fordítok : nem Asus, nem Giga :D

(#21594) BomiBoogie : Árulóóó! :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#21621) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

MEGYEEENNN !!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21622) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

1.358 V 4.5 ghz, ez jo vagy rosz ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21623) RVR400 válasza MiklosSaS (#21622) üzenetére


RVR400
veterán

Osztazhogy? :Y :C

(#21624) Milka 78 válasza MiklosSaS (#21622) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hajnali 02.10-kor?Szerintem ez nagyon jó ilyenkor :DDD Ez a memória mizéria nem egyedi.az MSI és az Asus lapom is hisztizett a Corsair memóriák miatt.Monitor off és minden venti pörög mint állat.Egy modullal végig próba az összes slot,majd indul és utána kikapcs és a másik modul be,indít és örül.Igen szép perceket tud ez okozni az embernek :)

[ Szerkesztve ]

(#21625) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Akinek van esetleg FX 8320 procija és tuningolja, megmondaná hogy mennyire állította amin még stabil és milyen beállításokkal érte?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#21626) Motaba78 válasza stbtamas (#21625) üzenetére


Motaba78
őstag

milyen hűtő van a procin ? ez egy lényeges kérdés lenne előtte.

(#21627) stbtamas válasza Motaba78 (#21626) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Jelenleg stock. Felhúztam már 4.1-re, akkor volt terhelés alatt 64 C.. Ennél ha feljebb is ment, jobban felpörgött és visszahűtötte 64-re. Alaplapban 65 C állítottam be maxnak. Igaz hogy repülőgéphez hasonlít a hangja, de ez van.

Ha minden jól megy, később cserélek majd egy Corsair H80i-re.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#21628) Pug válasza MiklosSaS (#21622) üzenetére


Pug
veterán

Ha ennyivel stabil, akkor az nagyon jó. :K

(#21629) stbtamas válasza Pug (#21628) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Alaplapnak van gyári softja, amivel túl lehet hajtani.. mármint csinálja ő autómatikusan.. folyamatosan növeli a szorzókat és nem tudom miket.. aztán autómatán lefuttat egy stabilitás tesztet, eddig látta gondolom stabilnak a rendszert.

Eddig így csináltam, szóval én nem babráltam vele semmit, de gondolom ki lehet ebből hozni többet is.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#21630) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#21622) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az ejjel stabil-nak mondhato volt mert csak az aida64 teszztjevel teszteltem le, de ment egy 3dmark-vantage is. Ma fogom LinX-el. Egyebkent az este megvolt az 5 Ghz , elindul a win, csak dobot egy kekhalalt. Mondjuk en sem vagyok normalis, 5 ghz...1.4275 V :))

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21631) stratova válasza MiklosSaS (#21630) üzenetére


stratova
veterán

Meg lesz az 1,45-ön szvsz :) Hajrá!

(#21632) BomiBoogie válasza stbtamas (#21629) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért érdemes a BIOS-ból tuningolni.

(#21633) Pug válasza stbtamas (#21629) üzenetére


Pug
veterán

Tuningolni csak bios-ból. :U

(#21634) MiklosSaS válasza stratova (#21631) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo is volna. Nem melegszik, vantage-ban 4.5 ghz-en egy kicsivel ad kevesebbet mint a 2600K 4.2 ghz-en. Ma befogom munkara, elvegzek egy 1h30min-os szimulaciot, vegyis ennyi kelett a 2600K-nak 4.8 ghz-en.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21635) stbtamas válasza Pug (#21633) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Végülis ott is ugyan az a felület fogad, csak biosban nincs stabilitási teszt. De valaki leírhatná mit hogy állítsak kb.. nem akarok rekordot dönteni, de egy 4.2-4.4-et jó lenne elérni.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#21636) ViZion válasza MiklosSaS (#21634) üzenetére


ViZion
félisten

Ehhez a sebességhez melyik lábakat kell elhajlítani? ;] :D

Gratula! Hűtés miféle?
Nah a zezüst nyíííl elég jó...
Felidegesítetek, este szétkenem a 6300-at :D Ennek nem lehet modult feloldani? Vhol mintha olvastam volna, hogy ez már nem olyan, mint Phenom II időkben...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21637) BomiBoogie válasza stbtamas (#21635) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

APM, Turbo Core off, csak CPU szorzót állítasz, ha pedig már fagy mondjuk Prime95 alatt, akkor emeled a feszt is apránként.

(#21638) MiklosSaS válasza ViZion (#21636) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

;] Thermalright Silver Arrow Extreme SB-E

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21639) Malibutomi válasza stbtamas (#21635) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

4.2 alapfeszen mehet ha szerencséd van. Nálam 1.36-on tudja. A 4.4-et gyári hütövel nem eröltetném.
Amúgy ahogy felettem a puhatestü írta.

(#21640) sg22 válasza MiklosSaS (#21622) üzenetére


sg22
senior tag

ha birod hutessel 1.5ig sztem siman ellehet menni.
akar ezis cel lehet

what should I do about this?!

(#21641) ViZion


ViZion
félisten

Nem kellene közösen egy FX tuning cikket vagy első hsz. kieget összedobnunk?
Alap dolgokra ott lehetne a válasz...
Meg akinek van, az beírhatná a sweet-spot értékeket, másoknak sokat segíthetne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21642) Malibutomi válasza sg22 (#21640) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem 1.5 felett már elszáll a höfok. 70 fokot csapkodja. 1.44-en még 65 a max.

(#21643) sg22 válasza ViZion (#21641) üzenetére


sg22
senior tag

van jopar jo guide : )

what should I do about this?!

(#21644) BomiBoogie válasza sg22 (#21640) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

5.2 GHz@1.52 V, 65 fok alatt maradt, nem rossz.

(#21645) Malibutomi válasza BomiBoogie (#21644) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez vajon core temp?

(#21646) ViZion válasza sg22 (#21643) üzenetére


ViZion
félisten

Ezzel a hozzáállással hogy lehetsz fanatikus tag? :D :((
Akkor lassan írom: Prohardver.hu, fórum, AMD FX topik, első hozzászólás.
Hiába a sok guide angolul, ha itt kérdezik. Mert itt magyarul van írva, mert itt vagyunk, nem Ugandában fogjuk posztolni. :R
Egyéb észrevétel? ;]

Félreértettelek, elnézést. Elvonulok, szégyenlem magam. Bannolom magam legalább ebédig, remélem megbocsátasz majd egyszer :R :o

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21647) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#21644) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na igy gondolom az enyemet is. Meg volnak vele elegedve.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21648) sg22 válasza ViZion (#21646) üzenetére


sg22
senior tag

ezt nem azert irtam h ne irjatok hanem h itt van hozza anyag, segitseg, kiegeszites amit hasznalhattok majd ...
miert kell mindig tamadni, nem igazan ertem.

what should I do about this?!

(#21649) MiklosSaS válasza ViZion (#21646) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Adjal neki, ne sajnald ! :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21650) MiklosSaS válasza sg22 (#21648) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert mert nincs kitoltve az adatlapod.... nem tudjuk biztosan hogy kek kem vagy a pirosak/zoldek kozott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.