Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) Gyuri27 válasza roPHka (#8847) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itt a ph-n az üzlet az ember adott szaván alapszik mivel szerződés nincs.
" Tudtam, hogy ez nem fog tetszeni egyeseknek, mármint neked és egy másik srácnak, de, ez van."Szvsz jogosan nem tetszik. Úgy látom téged az adott szó nem kötelez, nem hogy egy irányba, hanem kettőbe se.

Mondok példát. Nálad lefoglalom a lapot másnál a procit és így tovább. Gondolván, hogy rendben a bolt anyámnak, gyerekemnek, páromnak mondom x időpontban lesz gép. Erre te eladod, holott megbeszéltünk valamit és szavadat adtad. Nyilván anyagi károm nem keletkezett. De a sztori súlyát érzed te is.

"adott helyzetben én olyan vagyok akit a pénz és a kényelem motivál-" Örülünk neki, hogy a pénz és a kényelem motivál! Jó lehet veled bizniszelni (főleg ezek után).

Viszont azt nem értem miért kisbetüvel kérsz elnézést? Mikor naggyal is kérhetnél bocsánatot!

A másik nagy kérdés, hogy sokat üzletelsz itt a ph-n. Az öregek ezekre a hszk-re rátalálnak. Kiváncsi leszek mennyi üzlettől esel majd el (vagy mennyire lesznek bizalmatlanok veled, mivel az adott szó nem kötelez téged semmire) emiatt az egyszeri haszon miatt.

Remélem üzleteléskor nem találkozol az alteregóddal, mert szerintem kifogsz akadni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8852) Terminator_ válasza Macka (#8850) üzenetére


Terminator_
tag

Azt értem,hogy a másik fél nem fogta fel,de a modik sem?Ők már csak tudják hogy ilyenért nem jár fekete,vagy nem :F

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#8853) Bordoi válasza Terminator_ (#8852) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem a modik osztják a fekete pontokat, sőt a listát sem ők csinálják.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8854) Terminator_ válasza Bordoi (#8853) üzenetére


Terminator_
tag

Hár akkor :F Talán a házigazdák?

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#8855) Bordoi válasza Terminator_ (#8854) üzenetére


Bordoi
őstag

Ezt most komolyan kérdezed :F

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8856) Terminator_ válasza Bordoi (#8855) üzenetére


Terminator_
tag

Végülis ha belegondolok egyértelmű :DDD

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#8857) eddie17 válasza Terminator_ (#8856) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem túl sok mindenből maradtál ki amióta létrejött ez a funkció, nézz utána, sem a modiknak sem a házigazdáknak nincs közük hozzá.

(#8858) killipoly válasza roPHka (#8847) üzenetére


killipoly
aktív tag

Megértelek valamilyen szinten,mert tényleg jobb egyben eladni egy gépet,úgy,hogy nem kell rohagálni külön külön mindehova..
Csak bosszant,hogy egy ilyen jó ajánlat elúszott.:(
Már meglenne a gép,csak a lap hiányzott.Mindegy,most várok,várok,hátha raknak fel ds3as hirdetést.Úgy gondolom ár/érték arányban ez a legjobb lap 10k-ért,de végszükség esetén veszek valami mást..

(#8859) killipoly válasza Gyuri27 (#8844) üzenetére


killipoly
aktív tag

Macka,Bordoi,Gyuri27:
Akkor a feketepont részét visszavonom a dolgonak,de akkor sem volt korrekt azthiszem.
Részemről a dolog lezárva,remélem mihamarabb megtalálom azt a lapot,amit valóban meg tudok venni.
:R

(#8861) Terminator_ válasza eddie17 (#8857) üzenetére


Terminator_
tag

Hm hát Én nem értem akkor.Kerestem de nem találtam,légyszives mondjátok már el,ne barkobázzunk.

A kérdésem hogy a pötyöket KI vagy KIK itélik meg?

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#8862) Bordoi válasza Terminator_ (#8861) üzenetére


Bordoi
őstag

Az első hozzá szólásban megtalálod.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8865) udi


udi
őstag

FIGYELEM!!!! a (#8697)hsz-ben már irtam hogy ÚJABB CSALÓ de sajnos van még egy áldozat.
A lényeg megint az.
POSTÁZNI KÉRI A TERMÉKET MAJD NEM FIZET SEMMIT.VAGY ESETLEG CSERETERMÉKET KÜLD AMI SOSEM JÖN MEG.
MINDIG SZOLNOKRA EGY ADOTT CIMRE KÉRI EZT.
TEHÁT SZOLNOKI UJONCOKKAL MOST VIGYÁZZATOK!!!!
:W :W

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#8866) shteer válasza udi (#8865) üzenetére


shteer
titán

hogy másnak ne kelljen visszalapozni: #8697

..szerintem jónak tűnik

(#8867) dome34


dome34
csendes tag

Tavaly decemberben volt egy rosszul sikerült üzletem floxet fórumtárssal...
[link]
annyit szeretnék hozzá tenni a dologhoz, hogy a hétvégén felvette velem a kapcsolatot a mai napon pedig visszautalta a számlámra az akkori összeget
úgy vélem így tisztességes a dolog a részemről is, hogy most jelzem azt is ha rendeződött köztünk a dolog (a "Fekete lista" szerkesztőjének is jeleztem privátban a dolgot, hogy kiegészítésként tegye fel)

még annyit ha jól tudom mindenkivel rendezni szeretné az elmaradt dolgait...

üdv Attila

-Az a baj a világgal, hogy az okosok tele vannak kételyekkel, a hülyék meg holt biztosak mindenben. -Tényleg Főnök? Hát persze!

(#8868) ngabor2 válasza udi (#8865) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tehát azt mondod, hogy az összes szolnoki újonc csaló? nem érzed úgy, hogy egy kicsit durva és sértő általánosítás? :U

másrészt egy lezárt dolgot minek folyton elővenni és ugrálni rajta? ha valaki azt mondja, hogy részéről lezárva, akkor aki nem érintett, minek viszi tovább a fonalat?

(#8869) killipoly


killipoly
aktív tag

Nikitan tagról írnék egy kis negatív tapasztalatot:
Többször visszamondott találkozó után nem jelentkezik már egy hete,részben gondolom azért mert tiltást kapott azt hiszem 3 napra ph.-ról,persze ez már rég lejárt.Email címén sem érem el. :W Végülis mindegy,mert megvettem már más forrásból azt,amit tőle akrtam
(CM Elite ház+FSP 350 táp)

[ Szerkesztve ]

(#8870) nadam69


nadam69
csendes tag

Repülne sajnos egy fekete pont Memphis23 kollegának,aki a megbeszélt találkahelyen vonta vissza az üzletet arra hivatkozva,hogy a gar. nélküli,használt vid.kártyáját el tudta adni a kártya bolti árán... Mindezt úgy,hogy nekem kellett felhívni,hogy hol van,és persze "pont most akart hívni...." Szóval nem esett jól a felesleges mászkálás... Üdv! :R :R

(#8871) ngabor2 válasza nadam69 (#8870) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és itt kit ért anyagi kár? mert nem látom a hsz-odban... lásd 1. hsz :U

(#8872) Speed® válasza ngabor2 (#8871) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Feltételezem a találkahelyre nem ingyen jutott el, illetve a telefonhívás(oka)t sem a hívott fél állta. Ez elegendő indok? Esetleg a kiesett idő, okozott bosszúság anyagi értékét is nézhetjük.
Kicsit úgy érzem egyesek nem látják be, mekkora szivatás tud lenni egy össze nem jött találkozó, egy meg nem kapott beszerelendő alkatrész.
No persze nem baj, ha szerintük ez nem baj, de nem tudhatnánk esetleg mi, külön véleményen lévők arról, ha valaki megbízhatatlan?
Mert jelenleg az megy, hogy csak azok kapnak feketét, akik konkrét anyagi kárt okoznak ki nem fizetett hardverekkel, vagy el nem küldött árukkal..
Ez pedig szerintem nagyon nem van rendjén :(

(#8873) nadam69 válasza ngabor2 (#8871) üzenetére


nadam69
csendes tag

Valóban anyagi kár nem ért,csak a kiesett idő,meg az unfair üzlet.Tudom h más,de olyan,mintha megrendelek valamit egy online boltból,odamegyek(jó messze),és azt mondják,"bocsi,drágábban eladtam..." Persze,ha az illető szól hamarabb,semmi gond sincs...Meg tudtommal ez az egyetlen mód a balul elsült,kellemetlen üzlet leírására.Más helyeken van pozitív,negatív,semleges értékelés. Én simán adok egy negatívat,bocsi,ha szabályon kívüli,de ezt érzem,ha már élőben nem tudtam elmondani.... Na béke! :R

(#8874) Gyuri27 válasza Speed® (#8872) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyitni kell egy másik totyikot szvsz. Nincs fekete nincs piros. Mindenki leirja, hogy járt üzletelés során, az hogyan ugrott a bolt. Aki meg boltolni akar az abban a totyikban használja a keresőt. Egyébként maximálisan egyet értünk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8875) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

polo493-t senkinek nem ajánlom...

EGy komplett gépet vettem tőle, és ebből 4hardver HIBÁS volt..
most meg nem lehet elérni, stb...
Szóval ne üzleteljetek vele...

Üdv, Gabesz

(#8876) ngabor2 válasza Speed® (#8872) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valahol meg kell húzni a határt. én mielőtt indulok valahova üzletelni, megeresztek egy telefont, nem egy félórás bájcsevelyt, csak hogy "üdv, indulok, ott leszek". ezzel rengeteg időt és bosszúságot spórolhatok meg, mert ha a túloldal azt mondja, hogy "bocs, közben eladtam", akkor legfeljebb morgok egyet magamban. hozzáállás kérdése. persze, hogy jó volna, ha mindenki mindig tartaná az adott szavát... csak sajnos ez nem mindig van így.

nadam69: igen, a vaterán pl. van pozitív, negatív, semleges. és ott csak felfele mehet az ár. és ott csak az üzlet megkötése után tudják meg egymás címét. az a vatera. ez a ph. itt az árak általában lefele mennek. itt az üzletelés elején van lehetőség a másik felet megismerni. itt el lehet állni az üzlettől, ha valami közbejön, és ha értelmes mindkét fél, akkor meg tudják indulatok nélkül beszélni. "mindössze" ennyi a különbség.

(#8877) nadam69 válasza ngabor2 (#8876) üzenetére


nadam69
csendes tag

Értelek én nyugi:) Csak leírtam rossz tapasztalatomat,nem azért hogy vitát keltsek a rossz szabályokról,más adok-veszek oldalakról,meg nem létező fórumtémákról.Ti döntitek el,nem én;) Csak itt vmi őszintétlenség is volt a dologban szvsz a srác részéről,ennyi letudtam,írtam hogy azért nyoma maradjon,ha máskor lesz ilyen,ígérem nem fárasztalak titeket.hali! :R :R :R :R

(#8878) ngabor2 válasza Gaaabeeesz (#8875) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt a topikot nézted már? Gyuri27, Speed(R), nektek is ajánlom ezt a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#8879) Bordoi


Bordoi
őstag

Aztán arra is volt itt a topikban példa, hogy a vevő leírta, hogy 2-kor volt találkozója az eladóval. Az eladó 14:15-kor nem volt ott és 14:30-kor már fekete pont kérés volt.
Megsem hallgatva a másik felet. Talán az ilyenektől kellene egy kicsit elzárkózni.
Sok esetben megsem jelenik a másik fél itt, illetve nem derül ki az igazság teljes mértékben. Mégis repül a fekete. Biztosan nem volt itt ilyen és gondolom nem is lesz, de igen könnyen belehet olyan usert is feketíteni, akivel nem is üzletelt senki.
Arról van szó, hogy nem kellene egyből fekete után kiáltani. Majd ha kiderül a turpisság, csak akkor. Mindenkit fel szoktam hívni akivel üzletelni akarok, függetlenül attól, hogy venni vagy eladni akarok. egy telefon hívásból igen sok mindent le lehet szűrni. Néhány hete többször is hívtam egy fórumtársunkat, mert vásárolni szerettem volna tőle. Megbeszéltük, hogy éjfél körül még hívom. Hívtam nem vette fel, másnap hívott, hogy bocsi elaludtam. Nekem viszont sürgősen döntenem kellett. Akkor most az lett volna az eljárás, hogy elkérem a telefon költségemet tőle, ellenkező esetben fekete pontot adok neki ? Nem hiszem. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8880) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Én úgy emlékszek az volt a bevett szokás, hogy ha megjelent itt valaki, hogy xy -nak fekete pontot szeretne adni, xy kapott egy pü -t, hogy ez és ez itt ezt és ezt mondta. Ha tisztázni szeretnéd a helyzetet, gyere és beszéjétek meg. Ha eltelt valamennyi idő és eközben a tag látogatta a PH! -t, de nem érdekelte az egész, akkor ment neki a negatív.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#8881) Bordoi


Bordoi
őstag

Nem kívánom a topikot megreformálni természetesen, csak szerettem volna felhívni arra a figyelmet, hogy kicsit körültekintőbben kellene a pontokat osztani.
Általában két állítás áll egymással szemben, mindkét fél a maga igazát bizonygatja és nem biztos, hogy minden esetben kiderül a valóság. Aztán mindkét fél mellé állnak valakik és úgy megy tovább a balhé. Viszont akik ide vagy oda állnak, mi alapján döntenek?
Természetesen aki megérdemli kapja meg a pontját.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8882) udi válasza ngabor2 (#8868) üzenetére


udi
őstag

Látom nehezen értelmezel.Azt irtam hogy most érdemes vigyázni a szolnokrol jelentkező ujoncokkal.Ez inkább tanács mint bármi más.
UJ NÉVVEL MEGINT FELJÖTT A MULTKORI CSALO SRÁC ÉS MÉG EGY EMBERT ÁTVERT!
szintén szolnokra ment a posta..... :W
Jeleztem mert ugy érzem jobb ha mindenki tudja és résen lesz.

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#8883) ngabor2 válasza udi (#8882) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és akkor miért nem ide írtad? ez a fekete pontos topik. az a csalós. csalót találtál, bedobod a fekete pontos topikba, mindenféle nick és utalás nélkül, általánosítva, megakadályozva, hogy esetleg bárki is tudjon tenni ellene. nem tudom, érthető-e, amit leírtam. ennél részletesebben már nehezen tudnám leírni.

(#8884) Savanya


Savanya
addikt

Friz 22-nek megy a feketepont mert nem felkelt hajnalban és nem viszi el a megbeszélt cuccomat amit más már elvitt volna ... :((( :((( :((( Ezentúl minden ilyen és hasonlóért már megy a fekete ....

T. Moderátor az 1+1+1 az nem 5 , 3 helyett 5 fekete pontom van amiből 1 át akart verni és 1-nek sikerül is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#8885) ngabor2 válasza Savanya (#8884) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1. hsz? tényleg ennyire nehéz eljutni addig?

(#8886) Retekegér válasza Terminator_ (#8829) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kedves Terminator_!

Arra hivatkozol, hogy nem találsz privátot, amiben lefixáltunk volna bármit is. Nos ez így van, mivel telefonon fixáltuk le a találkozót. Fel vagy háborodva, hánykolódsz nekem privátban, DE: ott voltam a megbeszélt helyen, a megbeszélt időben. A telefonod ki volt kapcsolva, bementem a számtech boltba, hátha tudnak rólad valamit, nem tudtak segíteni. Tehát hiába vártam rád, lekéstem a szegedi kurzusaimat (úgy volt, hogy biznisz után leutazok vonattal), ezek után pedig inkább megvettem boltban a procit. Ahogy korábban is írtam, tökéletesen megértem, hogy a gyereked az első. De legalább el tudtalak volna érni, vagy kaptam volna egy sms-t, hogy "bocs, majd legközelebb". Ezek után lepontozhatsz, hőböröghetsz, én akkor sem érzem jogosnak.

Üdv:

Retekegér

<< Heimdal >>

(#8887) Macka válasza Speed® (#8872) üzenetére


Macka
veterán

És szerinted ki a nem fizetett termék és egy fölösleges "mászkálás" azonos megítélés alá esik?

Az egésznek szvsz úgy kellene lennie,hogy nincsen pontozás,hanem egy, az adatlapon lévő link,amin a szóbeli értékelések olvashatók. Így pontosan lehetne követni az előzményeket.

(#8888) udi válasza ngabor2 (#8883) üzenetére


udi
őstag

tájékoztatás jelleggel irtam ide.már ment privát modiknak is de mivel nem engem csaptak be igy majd az érintettek megbeszélik a moderátorral.
gondolom akivel jo vigyázni üzletelés soránba beletartozik az is hogy az általam emlitett személlyel is jo vigyázni...

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#8889) Gyuri27 válasza Macka (#8887) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért ne? Nem fizetnek ki egy használt procit mondjuk 5k. Nekem Érdről Újpestre kimenni szerinted mennyi? Akár busszal, akár kocsival (és időben mennyi)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#8890) kavicssli válasza Retekegér (#8886) üzenetére


kavicssli
addikt

Retekegér kollega megbízható ember! Én Debrecenből Pestre vonatoztam hogy egy DELL laptopot vegyek és minden simán ment..pontos,korrekt srác! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#8892) tothl válasza szokeherceg (#8891) üzenetére


tothl
addikt

Eppen ma kovetelt valakinek feketet... :)

(#8893) Retekegér válasza kavicssli (#8890) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi a hsz.-t, ez egy régi sztori. :R

Akkor még nem a jelenlegi osztályozási rendszer volt érvényben:

"Csak abban az esetben kérjetek fekete pontot, amennyiben valós anyagi kár ért titeket !
Olyan esetekben kerülendő a pont osztás, hogy megbeszéltük de nem jött el
azt mondta, hogy kell, aztán mégsem.
Az elmaradt haszon, semmiképpen nem egyenlő a való anyagi kárral !!!"

Ennek tükrében töröltetem Terminator_ kolléga fekete pontját, így 1 évvel a történtek után, nem kenyerem mások levesébe köpni.
A történetet az én szemszögemből a 8886-ban leírtak szerint ismertettem.

<< Heimdal >>

(#8894) Savanya válasza ngabor2 (#8885) üzenetére


Savanya
addikt

Ki nem s**** le ... számolni tudni kellene .... :((

Mobilszámom: 70-516-8068

(#8895) Savanya válasza Retekegér (#8893) üzenetére


Savanya
addikt

Ebben igazad van ,csak nagyon elszaporodott az olyan ami másnak idő és telefondíjába kerül mégse jön létre a vevő miatt ....

Mobilszámom: 70-516-8068

(#8896) Retekegér válasza Savanya (#8895) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem értem ezt mire írtad... :)
Esetmben nem a vevőn (rajtam) múlott.

<< Heimdal >>

(#8897) Nyugdíjas válasza Savanya (#8894) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Olvasni is ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8898) ngabor2 válasza Savanya (#8894) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mit számoljak? elolvastad a topikcímet? értelmezted? elolvastad a benne foglalt 1. hsz-t? mert ha ezt megtetted volna, akkor tudnád, hogy nem a modok csinálják a listát...

(#8899) KillHates


KillHates
nagyúr

merida_k_590 szeretnék egy fekete pontot kérni mert csúnyán felültetett. :( Vidéki vagyok felutaztam Pestre a megbeszélt időpontra, és helyre. A fáradtságot nem vette, hogy a telefont felvegye, hogy lemondja a találkozót, később a telefonját is kikapcsolta. Mivel egy cseréről lett volna szó, ezért az én általam meghirdetett dologra jelentkező vevőknek is mondtam, hogy már nem aktuális.
Mind az utazás költségével, az elvesztegetett idővel, és a elmaradt üzleti lehetőségekkel is meg lettem károsítva. Ennek fényében kérem a fekete bevésését. :((

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8900) udi válasza KillHates (#8899) üzenetére


udi
őstag

hát itt már van anyagi kár.szolj neki hogy itt is tiszteletét tehesse és legalább böfögjön valami bocsánatot feléd.. :U

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.