Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) PHM válasza jetimokus (#8200) üzenetére


PHM
addikt

Egyetértek, küzdeni kell a csalók ellen.
Az ilyesmi rossz fényt vet mind a becsületes eladókra, mind a PH!-ra.
Arra utaltam csak, hogy nem várhatunk el komoly biztonsági
intézkedéseket egy ingyenes, ráadásul az oldal üzemeltetőinek
periférikus szolgáltatás mellé.
Jómagam a hirdetéseimbe a teszveszes/vaterás értékeléseimet szoktam linkelni.
Az adatlapomon lévő telefonszám nyilvános, ezt külön kérnem kellett
a szolgáltatómtól.
Ennek ellenére megkaptam már egy pár napos újonctól,
(üres adatlappal persze) hogy elég egyoldalú részemről az, hogy
nem postázok neki egy párszáz forintos árut utánvéttel.
Merthogy mire fel bízzon ő meg bennem...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8202) jetimokus válasza PHM (#8201) üzenetére


jetimokus
tag

Egyetértek veled.
És én azt mondom hogy, nekem megérné, ha mondjuk fizetőssé tennék az oldalt, mondjuk havonta szednének 100ft-ot vagy valami ilyesmi... Valahogy úgy mint teszveszen, bár nem tudom hogy ez ott pontosan hogy működik mert ott még el nem adtam semmit, csak vásároltam, és az eldáshoz kell valamennyit fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#8203) Ősember válasza jetimokus (#8202) üzenetére


Ősember
őstag

teljesen rossz irányba tapogatozol... nem attol lesz egy oldal biztonságos, hogy fizetös, hanem attol, hogy rendesen foglalkoznak vele. :) az a gond, hogy egyelöre az oldal üzemeltetöi csak igéretet tettek különbözö javitásokra, de per pillanat a meglévö közösség vadássza a csalokat

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8204) VinoRosso válasza Nyugdíjas (#8179) üzenetére


VinoRosso
veterán

hatékonyság, megbízhatóság...ezért kell bonyolítani

(#8205) VinoRosso válasza Ősember (#8181) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ez szerintem nem elég hatékony. Egyrész időben lassú a 3 nap miatt, másrészt előfordulhatnak felesleges küldemények, amivel csak a postát gazdagítják. Ha a vevő megbízottja helyben szemrevételezi az árut és valami kifogásolni valót taláál, ott egyből meg van fogva a rossz biznisz, mert nem küldd senki semmit sehova, az illetőnek bevésetik a fekete egyből és legközelebb meggondolja miért hivja ki feleslegesen a megbízottat szemrevételezésre. Ha mégegyszer nmegcsinálja megy feketelistára és soha többet nem bizniszel ezen keresztül( és ha a forgalom nagy része ezen ekeresztül bonyolódna akkor a PH-n se ). erről beszélek amikor a hatékonyságra gondolok, mert a legelső pillanatban be van építve egy szűrő, amin mindenképpen fennt kell akadnia a lehúzós bizniszeknek. Ezt az utalós dolgot esetleg úgy lehetne még betenni( nem rossz ötlet, csak a vevő oldalon kell megcsinálni) hogy a PH-s megbízott számlájára a vevő akkor utalja el az összeget, amikor a szemrevételezés, tesztelés megtörtént és a megbízottnál van az áru, mert akkor a vevő biztos lehet benne, hogy nem kap szart, meg ha esetleg olyan terve van, hogy 20 barátjával odamegy és elveszi a cuccot a megbízottól akkor már nyugodt szívvel teheti, hiszen rajt a számlán a pénz. Ha mindenki jól teszi a dolgát, akkor a rendszer tökéletesen kiszűri az üzletrontókat, mert egyrészt elrettentő ereje van( második húzás után ban a rendszerből), másrészt meg nem lehet sehol senkit sem lehúzni a pénz és a cucc szeparálása miatt.

(#8206) VinoRosso válasza Realradical (#8185) üzenetére


VinoRosso
veterán

előbb leírtam, ezt küszöböli ki a legelső fázis, amikor a helyi megbízott( vazz nem találok rá jobb szót ) kimegy, megnézi a cuccot működés közben, és ha minden feltételnek megfelel akkor szignózza, hogy igen ott működött. Erre már alapból van 2 tanú, az eladó és a megbízott, és ha jól tudom ez így már jogilag is megállja a helyét.

(#8207) VinoRosso válasza Ősember (#8189) üzenetére


VinoRosso
veterán

hacsak nem mész el házhoz és nézed meg saját szemeddel, hogy franko.

Pont erről beszélek. Aki el akar valamit adni, az írja le rendsesen milyen a cucc, és ezt igazolja egy másik tanú is. Innentől kezdve kizárható az eladó felelőssége bármilyen hibáért. Ha nem olyna amilyennek leírta, megy a szankció. Most nem olyanra gondolok, hogy kimész és akkor egy kicsit kopottas a telon egy gomb, és erről nem szólt a fáma, de amúgy minden renbe, ez esetben lehet egy telefont megereszteni, hogy akkor mi legyen kell e a cucc. Mondjuk olyanra gondoltam, hogy mm igen a hirdetés szerint minden gomb tökéletesen működik, aztán kipróbálod a joystickot a telon és akad, se föl se le irányú mozgásra nem reagál mondjuk. Az ilynnek megy egyből a fekete, mert szórakozzon a jó édes anyukájával, amit mond az legyen úgy, és ha még1x megcsinálja akkor soha többet.

ráadásul nagyon kevés olyan eset lehet, hogy a vevö szándékosan megrongálja a cuccost

ha igy is van ott a két tanú, hogy az eladónál működött. Sőt, ha 1000% biztonságra kell játszani, akkor a vevőnél is kell egy tanu, amikor beteszi először, hogy ott működik. Aztán ha meg utólag elromlik a termék arra ott vannak a kölünféle időtartamú garanciák. De ez is lehet, hogy már másnap tönkremegy gar nélkül(igaz ilyenről még nem hallottam, de lehetségesnek tatom) ez meg már az ultrapech kategória, de ilyenkor nem lehet csinálni semmit, mert mindenki megtette a magáét.

(#8208) VinoRosso válasza Realradical (#8190) üzenetére


VinoRosso
veterán

kéne egy hitelesítési rendszer ami szerintem a PH! segítsége nélkül nem létezhet.

ha jól műkdödik a dolog akkor ez a megbízható működés teszi hitelessé. Ez az amiről beszéltem, hogy a rendszer működés közben lesz stabilabb, megbízhatóbb, mert kiszűri a csalókat, és pozitv tapasztalatokat halmoz fel.

(#8209) greatchaos


greatchaos
addikt

lassana átnevezhetjük a topicot VinoRosso topicjának. nem lehetne kicsit összeszedni a gondolataidat?

(#8210) Ősember


Ősember
őstag

srácok, én elismerem, hogy a személyes ellenörzés a bombabiztos, de találtok majd minden nagyobb városban pár olyan embert, akik mindig majd ráérnek? :F az a baj a javaslatomnál, hogy lassu az üzlet, mert 3 nap probagarig nem kapná meg az elado a pénzét? és ha a helyi illetékes éppen nem ér rá? az nem hosszabbitja meg az üzletet? meg ez a probagar nem azt jelenti, hogy feltétlen 3 napig tartja a harmadik fél a pénzt, hanem maximum 3 napig. tehát ha a vevö megkapja a cuccot és elégedetten visszajelez az elsö nap, akkor már megy is tovább a pénz, ennyi.
egyébként a ti rendszereteknél mikor kapná meg az elado a pénzét? az elött, hogy a vevö kézhez kapja az árut? akkor a vevö csak a harmadik fél szavát kapja garanciának, semmi probagar nincs, igaz? mi van, ha ut közben történik valami, mert a postás egy utolso paraszt és bedobálja a cuccot? akkor valaki nagyon seggbe lesz rakva és az akkor már a büvös harmadik lesz ezt garantálhatom...
de ha találtok is nagyobb városokban embereket, a vidékiekkel mi lesz? más szabályok voantkoznak majd rájuk?

megint leirom mi az én célom :D a harmadik fél ne a felelösséget vállalja át, hanem a szabályokat tartassa be! ö lenne a biro....

meg ha valamilyen oknál fogva beindulna a dolog akkor akár csak napi 5 tesztet is vállalna egy ember? :F

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8211) VinoRosso válasza Ősember (#8210) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát ezt nem tudom, hogy van e minden nagyvárosban ilyen megbízható ember. De ha már 5ben van az nagy előrelépés szerintem. Sőt én már annak is örülnék, ha phsok közt, akik úgy nagyjából ismerik egymást működne ez a dolog, mert akkor előbb utóbbi kialakulna valami, ez ismeri azt a másik meg amazt, ezen és ezen keresztül el tudom juttatni ide vagy oda stb...mert pl egy újoncnak nem szívesen utalok pénzt, de annak akinek már utaltam és tudom hogy megbízható, és abban a városban lakik annak igen. Hát persze ez a napi 5 teszt kérdéses, de a távolság a döntő, mert mondjuk egy telot meg lehet nézni akárhol, egy VGA vagy egy proci működés közben sem egy nagy etwas, itt azon áll vagy buki a dolog, hogy egyik helyről a másikra strasszézni mennyi idő. Győrben nincsenek nagy távolságok, elég 1-2 ember, de Bp az már kemény dió lenne.

greatchaos bocsi összeszedtem, vagyis próbálkoztam vele,de ez nem egy egyszerű mondat, alannyal és állítmánnyal...

[ Szerkesztve ]

(#8212) jetimokus


jetimokus
tag

Ez a szemrevételezés dolog szerintem sem működhetne feltétlenül... Mert ha mondjuk pl én egy szombathelyi akarok üzletet kötni egy debrecenivel, akkor mi van? Elköltök 15ezer forintot arra hogy megnézzem azt amit venni akarok, mert el kell mennem érte debrecenbe?Ez max városon belül, vagy a város környékén működne, mert nekem pl már pestre is 6ezer forint felmennem meg visszajönnöm... És ha pont az ár miatt veszek meg valamit, mert találtam egy jó árajánlatot arra ami nekem kell, akkor, máris ugrott a jó ajánlat...

(#8213) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...már nem azért de ez nem a feketepontos totyik :F az elmúlt 40-45HSZ csak off volt...
...egyébként azért lehet feketepöttyöt dobni mert valaki nem látogatja a saját hirdetését,és nem volaszol a hozzá intézett kérdésekre,pedig rendszeresen itt van a PH-n :F

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#8214) PHM válasza Str8 sk8r (#8213) üzenetére


PHM
addikt

A hirdetés eltűnik a süllyesztőben, az áru pedig az eladó nyakán marad.
Aki ilyen ostoba, megérdemli. ;]
De ezért még nem jár fekete. Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8215) Prego


Prego
senior tag

Sajnos egy negatív pöttyöt adnék magi20 számára: az alaplapom rendben megjött a tartozékokkal, kivéve a hátlapot, azt igérte elküldi postán, de hetekig nem küldte, most már a leveleimre se válaszol, sztem le is tiltott :(

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#8216) zoltan75 válasza Dodder (#3959) üzenetére


zoltan75
tag

Dodder! Szerintem úgy lenne korrekt a dolog,ha vázlatolnád sérelmeidet velem kapcsolatban! Fingom nincs ki is vagy.Az adatlapom nem üres mint egyeseké,biztos azért mert sumák,átba@ós köcsög vagyok.De ha gondolod,összehozhatunk egy találkát azt megbeszélhetjük a részleteket.Azt a köcsög nagy öklömmel,belevernék a köcsög nagy fejedbe.Na csá! --- és szebb jövőt

Üdv.Zoli

(#8217) Str8 sk8r válasza PHM (#8214) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...na igen süllyesztő...de a nem használt-aktualitását vesztett hirdetést be kellene záratni,hogy ne terhelje a PH-t...egyébként szerintem se járna érte fekete,de az egyik ujonc mégis felterjesztette a másikat,de mivel a redpoint-os totyikba linkelte a nevét gondolom piros lett belőle... :DDD ez mekkora lol :DDD ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#8218) Dodder válasza zoltan75 (#8216) üzenetére


Dodder
tag

na vázoltam? osszam meg mindenkivel a történetedet hogy B'tad át a fejem Zoltán75? "Ha valakit érdekel a rendes csávó" szóljon.

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#8219) joergie


joergie
őstag

írnék egy pár üzletrontót. kutyából nem lesz szalonna. manoka, Saint_, khalim. Ezekkel csak elővigyázatos lennék.
m4ck11: még évekkel ezelőtt vettem tőle egy tápot, coolink dx400 vagy ilyesmi(4k-s tétel volt akkor), alapból szar volt, rögtön még aznap, vagy 2-3 napon belül szóltam neki, hogy ez szar(tényleg szar volt, próbáltam megcsináltatni), de hallani se akart róla, nem tudtam vele mit csinálni, ahogy emlékszem már jó ideje nem használta. Lenyeltem, de őt nem akarom mégegyszer meglátni az utcán, mert megemlegeti.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#8227) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Az utolsó néhány személyeskedő, felesleges hozászólást töröltem.
Mivel már az eredeti, fél éves hozzászólás is moderálva lett, talán ugorjunk. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8228) VinoRosso válasza jetimokus (#8212) üzenetére


VinoRosso
veterán

bár lehet félreértelek, de az ilyen felesleges utaktól, pénzkidibástól, meg átveréstől kimélné meg az embereket az, amit írtam/tunk, kb 1-2k áráért, amiből a csomag is leérkezik hozzád.

(#8229) kaller1 válasza VinoRosso (#8228) üzenetére


kaller1
veterán

Ezzel csak annyi a gond,hogy aki SUMÁKOLNI AKAR,az nem megy bele egy ilyen közvetítősdi dologba... :U

.::> <::.

(#8230) VinoRosso válasza kaller1 (#8229) üzenetére


VinoRosso
veterán

igen ez a lényege az egésznek.

(#8231) Ősember válasza kaller1 (#8229) üzenetére


Ősember
őstag

uristen :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8232) krystman


krystman
őstag

Bár lehet, hogy hülye ötlet, de be lehetne vezetni esetleg olyat, ha valaki egy karit, vagy lapot akar épp eladni, hogy egy videót készítsen róla működés közben. Vagy épp Webcamerán keresztül nézhetne meg a konkrét vásárló, hogy tényleg működike amit épp vásárolni szeretne. Ebbe beletartozna, egy teszt, és az EVEREST összesítője, a gép adataival. A lényeg az lenne, hogy a vevő meg legyen bizonyosodva, hogy az adott áru tényleg működike, vagy csak lutri az egész. Így az eladó és a vevő is egyfelől biztosítva lenne, hogy jót ad el. Szerintem valami hasonló felé kellene menni. Ha, nagy hülyeség akkor bocs érte. :)

(#8233) kaller1 válasza Ősember (#8231) üzenetére


kaller1
veterán

Hülyeséget írtam? :DDD Amúgy ha lenne is ilyen rendszer,csalók ugyan úgy lennének.Na meg szerintem az üzletelők elenyésző része olvassa akár ezt a topicot is,erre a legjobb példa XY úriember egyhetes most lejárt banja után,új készlettel már meg is jelent az apróban és van is érdeklődő nála... :W

.::> <::.

(#8234) Macka


Macka
veterán

No, kérnék magamnak egy fekete pontot.

Majd jön Manóka, és ő is kéri. Volt egy hibátlan bizniszünk egy SE P1i vonatkozásában, csak itthon maradt a töltője. Megígértem, hogy küldöm utána, de elfelejtettem. Rámszólt a hét elején, én fel is adtam, de mindmáig nem ért oda. Nem elsőbbségivel, és nem is ajánlva, a feladást igazolni nem tudom, de talán hihető, hogy egy tökéletes 40K-s telefon vonatkozásában nem egy töltővel fogok lehúzni senkit. Mindegy, ha jogos, kérem a feketét, de hétfőn küldök még egy töltőt elsőbbségivel, ajánlva.... :R

Manóka, megkövetem magam, elnézést, már rögtön küldenem kellett volna, illetve utána, elsőbbségivel ajánlva. :R

[ Szerkesztve ]

(#8235) kaller1 válasza Macka (#8234) üzenetére


kaller1
veterán

Na ilyet sem láttam még... :C
Csak egy tanács,ha a jövőben lesz még ilyen apróság postázása:
Elsőbbségi ajánlott küldemény biztonsági borítékban 375 Ft,és biztos célba ér... :U

.::> <::.

(#8236) Macka válasza kaller1 (#8235) üzenetére


Macka
veterán

Eddig én is mindig mindent elsőbbségi-ajánlott-üzleti csomag-futár dologgal küldtem. Sima boríték, és szívok. :W

(#8237) tupacamaru válasza Macka (#8234) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én mindig ajánlva küldöm a cuccot hogy nyoma legyen a postán. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8238) old gray válasza tupacamaru (#8237) üzenetére


old gray
addikt

Néha-néha a végére mégis nyomtalanul eltűnik (jártam már így)..

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8239) Ősember válasza kaller1 (#8233) üzenetére


Ősember
őstag

igen, hülyeséget, mert azt irtad, hogy az a hibája a rendszernek, hogy a csalokat kiszüri, pedig pont ez a lényege :DDD aki nem megy bele, az csalo, ki van szürve :K ha bármi eredménye van a topiknak, akkor hangot adunk neki :)) addig meg csak az észosztás megy :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8240) kaller1 válasza Ősember (#8239) üzenetére


kaller1
veterán

Najóvanakkor... :DDD :R

.::> <::.

(#8241) bundilolo


bundilolo
tag

Üdv mindenkinek!
Ryan 28,Predator 05,Sunny ------>Ennek a három accountnak kérek egy nagy feketepontot!
Egy felhasználót takar.Nevet úgyis tud mindenki,ezért nem írom le.

(#8242) Macka válasza bundilolo (#8241) üzenetére


Macka
veterán

Hermán Gyula?

(#8243) udi válasza Macka (#8242) üzenetére


udi
őstag

Szét van off-olva a topik :) a feketék vezetését sem látom igazán át.
Nyugtasson meg valaki hogy még él a topik eredeti célja.... :U
ez nem neked ment hanem közösbe...

Macka: Ez a név már feltünt párszor nem??? :U

[ Szerkesztve ]

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#8244) Macka válasza udi (#8243) üzenetére


Macka
veterán

Oldalankét kb. kétszer... :U

(#8245) bundilolo


bundilolo
tag

Igen!Látom sokan egy cipőben járunk. :((

(#8246) dave93


dave93
őstag

Üdv!
Nos, nem tudom mennyire tartozik ez ide, mindenesetre leírom. Szóval csimav érdeklődött az eladó gépem iránt, mondta hogy egy haverjának lehet hogy kellene, de előtte el kell adnia egy xboxot. Kérdezte beszámítom-e mondtam hogy csak nyomott áron. Persze nem tetszett neki, mert nem adtam volna érte sokat, de mondta eladja a gyerek és majd ha lesz pénz szól. Most érdeklődtem nála MSNen hogy miújság, kell-e a gép vagy sem. Erre megint megkérdezte mennyiért számítom be, ismét kiröhögött, majd jött a mellébeszélés: Van olcsóbban jobb gép, eladja az xboxot és azt veszi meg a heverja. Megmondja neki hogy az enyémet semmiképp se vegye meg. Aztán még jött a duma hogy ennyiért senki nem veszi meg a "szaromat". (a gépemre gondolt. egyébként E6750,2GB ram, 4850 csak hogy tudjátok mit nevez szarnak :D ) . Aztán mondta hogy tilt, és PH!n se merjek írni. Én az ilyen emberel még ha többet is adna a gépemért sem üzletelnék...Hhetetlen milyen hangsúlyt meg nem enged magának...Mégegyszer mondom nem üzleteltem vele, csak MSNen beszéltem vele, de bőven elég volt belőle :(

[ Szerkesztve ]

(#8247) jetimokus válasza VinoRosso (#8228) üzenetére


jetimokus
tag

ja, ne haragudj, nem olvastam végig az egészet, mert... nemtudom.. nem volt türelmem... most megtettem, és értelek...de nemtudom... meg lehetne oldani, de szerintem lenne mit finomítani a dolgon... bár elképzelésem sincs hogy hogyan... :R

[ Szerkesztve ]

(#8248) jetimokus válasza dave93 (#8246) üzenetére


jetimokus
tag

Hát nézd... kinek mi a szar. Nézd meg az adatlapomon az én konfigomat, igaz hogy játék semmi, de minden megy rajt ahogy kell. Bár ha elnézegetem az új dolgokat, akkor azt mondom hogy szar. De működik, és minden elmegy rajt amit használok. bár a fél lában odaadnám egy új korrekt gépért, amin tudok játaszani mégsem szarozom le azt ami van...de arra amit írtál azt mondani hogy szar..... Az ilyennel ne foglalkozz, hanem röhögd ki és ennyi. Nevetséges. :K

[ Szerkesztve ]

(#8249) hucsikoi válasza Macka (#8234) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ne haragudj,de nem értek Veled egyet! Minenki hibázik,de csak kevesen ismerik el.
Amit tettél az én szememben ez egy piros pontot ér. :C

(#8250) udi válasza Macka (#8244) üzenetére


udi
őstag

Na ez az :W

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.