Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) crusoe2


crusoe2
csendes tag

Nemrég vettem volna gépet egy sráctól aki itt ph-n 2 néven is reggelve van.
Én kerestem használt gépet megvételre, ő egy gyanúsan jó ajánlatot tett. Az üzlet az utolsó pillanatban szakadt félbe, mikor mondtam neki hogy személyesen mennék el a gépért, és hogy ne csomagolja be mert előtte szeretném kipróbálni. Azóta semmire nem reagál.(msn, e-mail, ph privát) A számom megadtam neki, azóta is várom hogy jelentkezzen. Gondoltam hátha gondja akadt, de ph-ra bejelentkezett azóta...

Akiről szó van:
http://mobilarena.hu/tag/isti00.html
http://prohardver.hu/tag/vp_isti.html

És a termék:
http://prohardver.hu/apro/2_4ghz-es_konfig_elado_ar_megegyezes_szerint/hsz_1-50.html

(#8302) shteer válasza crusoe2 (#8301) üzenetére


shteer
titán

1 nickje marad az biztos :)

..szerintem jónak tűnik

(#8303) VinoRosso válasza Bermi (#8300) üzenetére


VinoRosso
veterán

szerintem nem érted a különbséget

Mind a kettö Prime stabil eredmény...Gyari huto gari is van hozzá...

ezt igazolni 12 percnyi prime-mal olyan, mintha a garit lejárt garlevéllel próbálnád érvényesíteni. A lejárt gari nem gari. A 12 perc small fft nem prime stabil eredmény. de legközelebb majd felteszünk egy olyan hirdetést, hogy van rá gari..., aztán valahol jól eljerjtem apróbetűvel a sorok közt, hogy ..de már lejárt, aztán jót kacagunk rajta. Aki meg megveszi abban a hiszemben, hogy van rajta gari, azt is jól kinevetjük. Mert mi ilyen jófejek vagyunk ugye... :U

[ Szerkesztve ]

(#8304) Attix82 válasza VinoRosso (#8299) üzenetére


Attix82
őstag

En is CPU small FFTvel szoktam a CPUt tolni ha huzok valamit, es 1 Pass lemegy akkor mar totalisan hasznalhato a gep. Nem kell orakig tolni azt a programot.....teljesen felesleges. Ha meg programba elojon 2 ev utan egy kekhalal akkor 1 lepcsot emelsz meg.

Vagy modnok jobbat: Prime CPU small FFT 14 percig megy a Pass1 mondjuk 1,233V-on, akkor bemesz a biosba es +1 lepcsot rateszel, igy kb mar be is van biztositva a stabilitas 99%osan....es valoszinusitem , hogy az a +1 lepcso a CPUzbe ugyan annyit fog mutatni mint elotte, vagyos 1,233Voltot :)

En csak azokon szoktam rohogni akik memoriat adnak el, es LARGE Prime testet tolnak be 15 percrol, ami ugyan testeli a memoriat de messze nem ugy mint a Blend ami maximalisan lefoglalja a teljes Memoriadat, ugyhogy meg az IE-t se tudod megnyitni zokkenomentesen :DDD

De mondjuk visszaterve az elozo dologhoz: szerintem semmi inkorrektseg nem votl a sractol, ott van a kep 14 percig ment stabilan. Aki megveszi es nala 15, percbe elszal, nem is reklamalhat.....de hogy 2 oraig testelni valamit ilyen szinten az mar baromsag :U (leirom: Total nem ismerem a sracot, nevet lattam mar valahol ... :C )

[ Szerkesztve ]

(#8305) VinoRosso válasza Attix82 (#8304) üzenetére


VinoRosso
veterán

tessék egy csokorral:

[link] erre -> [link]

[link] erre válasz->[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] erre ->[link]

[link] erre->[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Amint látható a stabilitás teszt időtartamáról megoszlanak a vélemények, de a min 1 óra, és ebből van a kevesebb. Ált 2-3 órát mondanak, de volt akinek még 7 órás teszt után is eőjöttek problémák. Az én saját tapasztalataim azt mutatják, hogy 12 percre elegendő fesz után ( bár a legrövidebb idő amig tesztelni szoktam az min a 8k-s teszt ami negye óra kb) egyetalán nemlehet stabil a rendszer, a Vista kékhalálokat dobál, újraindul magától, a játékok kifagynak, sőt még a böngésző is. Westlake a régebbi fél órás tesztje mellé ajánlott netes böngészést is, mert így a legtöbb esetben kifagyott a cucc, és 70 (!!)Mhz-cel kissebb stabil órajelet sikerült elérni, mint fél óráig hibátlan fft-vel[link]

(#8306) Attix82 válasza VinoRosso (#8305) üzenetére


Attix82
őstag

[OFF]Sajat tapasztalat: Telejsen tokeletesen mukodik a gepem 15 perces PAss1 test hibatlan lefutasa utan :U ....kekhala? hmm ram, alaplap is beleszolhat ha mar 70 Mhzel csokkentetted ....akkor lett volna ertelme amit irtal ))) és 70 (!!)Mhz-cel kissebb stabil órajelet sikerült elérni, mint fél óráig hibátlan fft-vel))))) ha nem valtoztatsz semmit, csak a CPU feszt emelesz rajta es ugy stabil e.....amig ezt nem tetted meg addig masra gyanakszom. Sokan azt hiszik all a tuning: CPU-bol es memoriabol ...de nem igy van, SOT sokan meg a testeket se tudjak hasznalni, illetve mi van akkor vagy minek adjak plusz feszt ha a 3 bol csak 1 hibazik.....

PL: ismerosnek x38 500as fsbt kekhalallral nyomta (mar Small CPU FFT-nel is)....adta szegeny a CPUnak a feszt de kekhalal vegig....OCZ 1066-os memokkal....NB + fesz es mar meg is oldotta.[/OFF]

Osszesegnbe: nagyon sok tevedesbe van a tetsek alapjan , es rosszul csinaljak. nagyon sok illetovel beszeltem MSN akik bajba voltak es szakembereknek szamitok is rosszul csinaltak, rosszu lertelmeztejk,

[ Szerkesztve ]

(#8307) Zsolto


Zsolto
őstag

Gondoltam, itt is elmondom, hogy jó lesz vigyázni Sugi89 fórumtárshölggyel.

Ez volt a tranzakció.

Aztán megjött a cucc ;]

Feltettem pár képet az új, megkímélt portékáról.

Sugi89 persze azóta nem jelentkezett, de én a biztonság kedvéért minden hirdetésénél elhelyeztem egy figyelmeztetést.

Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#8308) old gray válasza VinoRosso (#8305) üzenetére


old gray
addikt

És akkor az UT3-ról még nem is beszéltünk, nekem egy adott órajelen 1-2 óráig tartó eredményes Prime teszt után a game percek alatt megfagyasztja a gépem. Ennyit a szintetikus szarok megbízhatóságáról....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8309) Attix82 válasza old gray (#8308) üzenetére


Attix82
őstag

Mibol gondolod hogy CPU/alaplap/ram? illetve melyik modban testelted a geped, keress meg MSN es elmondom hogy kell. :)

(#8310) norb55 válasza Hammon Serra (#8293) üzenetére


norb55
senior tag

ejha 1 havi fizetésem a 60K. :F
hogy a fenébe tudott így átverni?

Nekem is már mondták sokan hogy vigyázzak de ennyire durva a helyzet akkór tréleg óvakodni kell.

nálam jázszaná el akkór biztos már valamelyik korházba sírna.
mosonmagyarovárról vettük a kocsit ménem szoltál előbb?
elhoztuk volna a pézed biztos bátyámék bennevannak a verekedésekbe (balhékba) :)

üdv:Norbi :R

(#8311) VinoRosso válasza Attix82 (#8306) üzenetére


VinoRosso
veterán

igen valószínűleg neked van igazad...a OC-cerek többsége, a régi motoros ph-sok, meg a külföldi fórumok vén rókái meg csak úri huncutságból csinálnak 6-8 órás stabilitásteszteket. Biztos sok az idejük. Am ha nem vagy amatőr akkor tudod, hogy CPU tesztnél vissza kell venni a ram órajelet és az fsb-t amennyire csak lehet, hogy kizárható legyen az, hogy ezek miatt száll el az CPU stressz. Azt meg alig merem megemlíteni, hogy a small fft akkora adatmennyiséggel dolgozik, ami elfér a CPU cache-ben, és az IO löketek száma gyakrolatilag 0 a teszt alatt, egyedül betöltéskor meg környezetváltáskor kell a memóriához fordulnia, ami szvsz RAM illetve MMU stresszre alkalmatlanná teszi. Ezért szokták a large fft-t és a blend tesztet használni IO stresszre.

mod: Old Gray igen az UT3 procitesztje elég jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#8312) norb55 válasza VinoRosso (#8311) üzenetére


norb55
senior tag

valoszínű hogy eltévedtetek,ez nem az a forum :D
ezt a tuning gondokat a rá alkalmes forumon kellene megbeszélni dzerintem :U
hirtelen aszidtem hogy én járok máshelyen :DDD

üdv:Norbi :R

(#8313) VinoRosso válasza norb55 (#8312) üzenetére


VinoRosso
veterán

ja ja azért is tettem offba, de valamilyen szinten azért mégis kapcsolódik ide, legalábbis a kiváltó oka ide lett linkelve.

(#8314) Zsolto válasza Zsolto (#8307) üzenetére


Zsolto
őstag

Sugi89 jelentkezett, a jelek szerint igyekszik megnyugtató módon rendezni a dolgot.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#8315) Attix82 válasza VinoRosso (#8313) üzenetére


Attix82
őstag

[OFF]Eloszor CPU FFT, belovod a CPUt....majd Blend: belovod a memoriad....aztan Large....mar megint masfele beszeltel :U en special a Small CPU FFT-rol beszeltem/beszeltunk....Vagyis mind3 testet kell tolni, csak tudni kell melyiket mikor es mit akarsz megnezni. Reszemrol zartam a temat , mert tenyleg nem idevalo ez mar.

A srac nyomott egy CPU small FFT-t amivel a procit vizsgalta es lefutot neki 14 percen kerestul, es ugyebar o CPUt arul, az hogy a kedves vasarlo megveszi es beugatja ide , hogy ez a CPU megse megy nala ennyit, kozbe mas lap mas memoria meg stb es meg koze sincs , hogy kell tuningolni nah az a no comment dolog. Ezert is vigyazni kell az ilyen tuing cuccoknal , mert konnyen rafogjak az emberre , hogy al lett cseszve: ez nem az az alkatresz amit ott hirdettel cimszoval.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#8316) Janoska26


Janoska26
addikt

csabinka kollégával volt egy kis gebasz. Lényeg annyi, hogy megbeszéltünk egy 500W-os tápra szüksége van, mondtam neki mint mindenki másnak hogy várnia kell kicsit, ha közben talál szóljon nem gond eladom másnak, nem szólt, sőt mielőtt mentem haza eszéltünk azt mondta mindenképp kell, így nem is hirdettem tovább. Hazamegyek... előre szóltam mikor lesz, hívom, magyaráz tesója nem elérhető mert hogy ő nincs otthon meg izééé, jó, mondom neki szóljon vagyok arrafelé 2 napig még durván. Ezután semmi, telót nem veszi fel, sms-re nem válaszol... Erre nekem nincs időm :( Javasolnám fekete pontra. Jogosan-e vagy sem szerintetek?

(#8317) borg315


borg315
aktív tag

janati - fekete: dacára annak, hogy tisztán leírtam, hogy milyen feltételekkel boltolok, elkezdett alkudni, és amikor visszaírtam h erre nálam nincs lehetőség, elkezdett bunkózni.

nb. priviről van szó, így a konkrét szövegeket nem írhatom be, de az adminok megtekinthetik a privijeim között.

(#8318) Ivanh


Ivanh
tag

nb. priviről van szó, így a konkrét szövegeket nem írhatom be, de az adminok megtekinthetik a privijeim között.

na látjátok ennyire hihető dolog, hogy nem láthatók a privik. :W

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#8319) borg315 válasza Ivanh (#8318) üzenetére


borg315
aktív tag

bár nekem most kedvezőtlen, mégis azt gondolom, h helyes az h privit nem lehet nyilvánossá tenni. az admin úgyis belenézhet, ha a másik fél megkérdőjelezi a leírtakat.

klasszikus amúgy a probléma: privát szféra vs. biztonság (ld. utcai térfigyelő kamerák). úgy gondolom, h esettípusonként érdemes mérlegelni; pld. a privik védelmével egyetértek, de a térfigyelő kamerákat is jó ötletnek tartom. mind1, hosszú lenne egy vita, menjünk máshova ha ezt akarjuk csócsálni :)

[ Szerkesztve ]

(#8320) balazs_t


balazs_t
tag

Sziasztok!

Utálok ide írni mert ez mindig valami rosszat jelent.... :(
Már az elején szeretném leszögezni, hogy nem feltétlenül az a célom, hogy feketét osszak, csak szeretném elmesélni egy negatív tapasztalatomat, és talán ezt olvasva valakit elbizonytalanítok esetleg lebeszélek egy olyan üzletről ami miatt később a fejét veri a falba, hogy "...minek mentem bele...". A nevet nem is fogom odaírni mert teljesen felesleges, fanatikus tag és nem hiszem hogy bárkit is megóvnék valamitől is azzal hogy nevet írok, inkább ennek az egész néhány (tíz)ezer forintot spórolni akaró kínaipiacos apróhirdetéses résznek egy sokkal általánosabb veszélyére szeretnék én is rávilágítani.
Lehetne az is az alcím, (bár kicsit közhelyes de ide illik) hogy
"Hogyan lesz a picit olcsóbb, sokkal drágább!!!"

A ügy elég régi és éppen ezért húzódozok a feketepont ellen. Május végén cseréltem egy 6800GT PCIe-es videókártyát egy x1950Pro AGP-s VGA-ra és 12000 forintra. Az üzlet hibátlanul bonyolódott. Azt hiszem talán várakoztam egy kicsit de ez belefér említésre sem méltó. A kártyát hazavittem és még aznap (ha jól emélkszem), de legkésőbb másnap ki is próbáltam és természetesen szar volt. 2Dben működött de 3D-s alkalmazások alatt perceken belül lefegyott kivétel nélkül minden esetben. Természetesen mindenféle húzás és tuningolás nélkül. Ezután még két teljesen különböző gépben próbáltam és az eredmény ugyanaz. Ekkor jeleztem ezt az eladő felé aki azt mondta, hogy akkor gariztatni kell mivel garis volt a kártya még. Kicsit gondolkoztam, mert mint a számláról kiderült ez egy szentgotthárdi cég az pedig háát nem a szomszédban van. Ő nagyon korrekt volt, azt mondta, ha akarom akkor visszaveszi de próbáljam meg elintézni a garit mert ha tényleg rossz akkor adnak helyette újat vagy jobbat mert azt már nem gyártják... stb. No mindegy én belementem hogy gariztatom de arra azért még rákédeztem, hogy mi van akkor ha azt mondják (hisz már én is használtan vettem és ráadásul volt is rajta egy furán felragasztott hűtőborda, ami nem tűnt teljesen gyárinak ) hogy belenyúltak nincs garancia. A válasz az volt hogy ha nincs rá garancia akkor az természetesen az ő hibája. Azt hiszem ez teljesen egyértelmű és teljesen korrekt hozzállás. Nyugodtan mentem bele a már előre is láthatóan hosszú tortúrába. Hát nem is lett rövid. Bemásolom a saját privimből a gariztatás történetét...

(#8321) balazs_t válasza balazs_t (#8320) üzenetére


balazs_t
tag

Szia XY!
Ne haragudj hogy ilyen sokára zaklatlak ezzel a régi üggyel, de ha emlékszel volt ez a x1950Pro -s üzletünk. Jeleztem neked hogy folyamatosan fagy a kártya több redszerben is. Megbeszéltük, hogy visszaküldöm a Szentgotthárdi kereskedőnek a rokonokon keresztül és meglátjuk cserélik-e vagy sem.
Ma beszéltem a bolt vezetőjével és úgy tűnik a történet végéhez értünk végre. Megpróbálom felvázolni mi történt:
- Június elején a beszélgetésünk után nemsokkal én el is küldtem a kártyát szépen becsomagolva unokatesómmal.
- A bolt tulaja meg is kapta redben és örültem is, mert kiderült hogy unokatesómék is üzletelnek vele, és rendes megbízható embernek ismerik.
- A boltból tovább küldték a hivatalos szerzívbe és még meg is nyugtattak hogy az MSI nem szokott szarozni nagyon korrektek a garanciális dolgokkal. Na mondom eddig minden frankó.
- Itt kezdődtek a bonyodalmak, jó sokkal később talán 1 hónap múlva értesítettek hogy visszajött a kártya és sajnos azt mondták minden rendben van vele. Na mondom ez fasza már kezdik is az original hungarian style-t...
- Mondtam nekik, hogy ez így nem pálya, mert 3 gépben próbáltam és mindenhol szar volt. Egyetlen 3Ds alkalmazás sem volt hajlandó 1 percnél tovább futni.
- A boltos srác rendes volt és felajánlotta, hogy semmi gond kipróbálja ő is és ha tényleg szar akkor ír hozzá egy pontos hibaleírást és úgy küldi vissza mégegyszer. Itt már éreztem, hogy ezt én nagyon megszívtam, mert az a szervíz tuti magasról szarik az egészre, de gondoltam ez korrekt, van másik VGA-m végülis ráérek még egy hónapot.
- No.. jól saccoltam ma hívtam fel a boltos srácot hogy van e valami fejlemény. Hát volt, de semmi jó...
- Az a szerzív amelyik az első alkalommal azt írta hogy a kártyának semmi baja az most másodszorra leírta hogy igen a kártya szar de mivel találtak egy égésnyomot az egyik chipp-en ezért ők mossák kezeiket biztos túlhajtottam.
- A boltos srác annyit tudott felajánlani, hogy a lakás-biztosítóval esetleg el lehet intézni hogy a villám belecsapott a gépbe és így égett meg és akkor ő ír egy frankó szakvéleményt!
Ez nagyon szépen hangzik, de nekem ehhez már rohadtul nincs energiám. lassan 3 hónapja van egy VGA-m amit kb 3 napig használtam és azóta szerzivben van, majd kijelentik, hogy túlhajtottam.... Kicsit besokaltam, szóval innentől inkább rádbíznám a dolgot. Döntsd el, hogy hajlandó vagy e rendezni a dolgot vagy egyszerűen beszoptam és kész. Ne érts félre nem haragszom rád vagy ilyesmi, hiszen megbeszéltünk mindent, nem érzem magam átverve csak kicsit besokaltam most a PH-val ezen a nyáron.
Egyébként természetesen, ha a biztosítós verziót választanád abban szívesen segítek neked és megiratom azt a szakvéleményt.
Előre is köszi

[ Módosította: Thrawn ]

(#8322) balazs_t válasza balazs_t (#8321) üzenetére


balazs_t
tag

A válasz természetesen annyi, hogy nagyon sajnálja de sajnos 2 hónap után már nem tudja visszavenni a kártyát. Semmilyen más kompromisszumos lehetőséget sem villantott fel, amitől esetleg úgy érezhetném magam hogy nem vertek át.

(#8323) balazs_t válasza balazs_t (#8322) üzenetére


balazs_t
tag

És itt az utolsó válaszom amit azért szeretnék bemásolni ide, mert talán (mint az elején említettem) valakinek elveszi a kedvét, hogy néhány ezer forintos haszon reményében belemenjem egy kétes üzletbe. Csak egy két tény:
- az eladó fanatikus tag jó referenciákkal
- a VGA-t személyesen vettem át korrekt körülmények között, külsérelmi nyom nem volt rajta csak az a fura hűtőborda, de az simán lehetett volna gyári is mert már láttam hasonlót gyáriban is (egyetlen hiba hogy nem próbáltam ki körültekintően már az átvételkor.)
- Garanciális volt a cucc, és rögtön jeleztem az eladónak, hogy rossz.
- Megígérte hogy ha nincs rá garancia akkor természetesen az nem az én hibám
- Sajnos, önhibámon kívül, de nagyon hosszú idő alatt kiderült (2008-06-02 -- 2008-08-22), hogy a kártya tényleg nem garis (ezt papírokkal és kb. 10 tanúval tudom igazolni, és azt is hogy tényleg elküldtem a kártyát amint tudtam, napokon belül.)

Ezek után úgy túnik, hogy mégis én vagyok az aki bukott kb. 15-20 ezer forintot. Szomorú...

(#8324) Speed® válasza balazs_t (#8320) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Balfasz voltál. Tudom, hogy nem esik jól... 3 napon belül észlelted\jelezted, hogy sz4rt sóztak rád és belementél, hogy te szívj vele. Hiba volt :(


#8326

A rang semmit sem jelent, láthattunk már jó pár példát erre.

A tag nevét nyugodtan leírhatod, ugyanis átvert, egyszer mikor a hibás karit a kezedbe nyomta, másodszor mikor nem tartotta magát ahhoz amit ígért (miszerint, ha gond van a garival, az ő felelőssége).

[ Szerkesztve ]

(#8325) balazs_t válasza balazs_t (#8323) üzenetére


balazs_t
tag

És itt a vége az utolsó válaszom, remélem mindenki levonja a tanulságot... 5 forint felett, inkább megbízható boltban vásároljon picit drágábban de újonnan:

Szia!
Sajnos erre számítottam. És akkor én most mit csináljak ezzel a kártyával?
Na mindegy én befejeztem minden üzletelést ezen a helyen és úgy kompletten az interneten mert ez egy rohadt nagy átbaszás ha meg nem haragszol érte.
Nem az én hibámból csúszott 2 hónapot a dolog semmi közöm hozzá, és a tény akkor is az hogy én adtam neked egy egy jól működő kártyát és 12ezer forintot a semmiért...
Az hogy most te tudtad vagy nem az engem kb. annyira érdekelm mint téged az hogy én ezt most csúnyán bebuktam.
No mindegy az élet nem áll meg hál istennek nem fogok éhen halni emiatt de mindenesetre azért időzném az egyik üzenetedet:
2008-06-02 10:41:21
"Részemről rendben, természetesen
Én elvileg garis kártyát adtam neked és ha mégsincs rá gari, akkor az az én hibám. De hidd el, tényleg így jársz a legjobban "
És ha nem hinnél nekem kb. 10 tanúval és papírokkal is tudom igazolni, hogy amit leírtam az nem hazugság tényleg a szervíz volt az aki elhúzta az időt.
Haragudni tulajdonképpen nem haragszom mert nem éri meg, csak nagyon nagyon csalódott vagyok mert úgy gondoltam eddig, hogy ez a fórum tényleg arról szól amit az elején tapasztaltam, hogy a régi motorosok odafigyelnek arra hogy lehetóleg senki ne járjon rosszul önhibáján kívül, és hogy az adott szónak van valami súlya. De sajnos most már látom hogy ez az egész egy szánalmas gyerekes kis játszadozás néhány ezer forintért. (én most természetesen csak a piac részéről beszélek.) Senki soha nem lehet biztos abban, hogy nem lesz-e átverve, és ha egyszer áldozattá vált akkor már futhat a pénze után mert SZINTE csak a másik fél jóindulatára van utalva. Ez pedig sajnos, főleg ma magyarországon hiánycikk. Valószínüleg neked is rengeteg negatív tapasztalatod volt és megértem, hogy a tököd tele van bizonyos emberekkel, én viszont nem tartozom azok közé. Sajno sáltalában az átbaszottak oldalán szoktam állni pontosan a naív és pozitív hozzáállásom miatt.
Azzal hogy itt vásároltam nyertem néhány tízezrest és vesztettem egy csomó időt, energiát és ISMÉT RENGETEG BIZALMAT MÁS MAGYAR EMBEREKBEN!!!!! És ez az utóbbi az ami a legjobban zavar hidd el, nem az a szaros 12- 15 ezer forint. Lépten nyomon folyamatosan ebbe ütközöm és titkon egy kicsit bíztam benne hogy ez itt talán más lesz. Sajnos nem, és a naivitásom ismét kapott egy méretes pofont. Most mondanám, hogy költsd gyógyszerre, de nem mondom, mert nem akarok neked rosszat és nem akarok beszálni ebbe a kisstílű adok-kapok játékba.
Azért köszönöm a bizniszt, azt hiszem felrakoma kártyát egy hirdetésben ingyen leírva a hibáját, hogy ne verjek át senkit!

Tóth Balázs

(#8326) balazs_t válasza Speed® (#8324) üzenetére


balazs_t
tag

Így igaz tudom!!! De egy fanatikus tagtóóóll KÖNYÖRGÖM!!!! Mi a f..sz folyik itt!!!!!!! :(

(#8327) parandroid válasza borg315 (#8319) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ismét szeretném eloszlatni a közkeletű félreértést:

Más privát üzeneteinek megtekintéséhez senkinek nincs jogosultsága! Sem moderátoroknak, sem házigazdáknak!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8328) Fuck3r válasza balazs_t (#8323) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

hát itt sajnos tényleg Te húztad magadra a vízes lepedőt...
Ki lehetett volna védeni, lehetőséged is volt rá...

Ha az eladó helyében lennék én sem foglalkoznék egy 2-3 hónappal ezelött lebonyolított üzlettárs problémáival... Ha a próbagari határidején belül nem jelentkezik visszavételi szándékkal vagy akármi mással akkor én végérvényessen letudtam az üzletet, onnantól minden felmerülő problémát az ő dolga elintézni... (ezért van rá bolti garancia...)

Sztem 99,9%-ban így vagyunk vele és nem csak a saját nevemben beszélek...

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#8329) balazs_t válasza Fuck3r (#8328) üzenetére


balazs_t
tag

Látod pontotsan ezért nem írtam nevet! Ezért írtam hogy nem érzem hogy lenne értelme itt vásárolni, mert simán ráfaraghat az ember úgy is hogy közben senki sem hibás...

Bár azért az, hogy ha nincs rá gari az egy egyértelmű tény.... a szervíz hivatalos álláspontja. Hogy mikor küldtem el az is tény. Szóval akkor sem érzem teljesen tisztességesnek a dolgot, akármennyire is én voltam a hülye.

Egyébként tényleg teljesen mindegy, mert nekem többet ilyen gondom biztos hogy nem lesz!!! :)) Az egyetlen biztos módszer a kényes esetek és átverések kikerülésére, hogyha valaki nem vásárol itt. Ennyi... én ezt fogom követni... :)) (no ez persze nem fenyegetés volt :)

(#8330) balazs_t válasza Speed® (#8324) üzenetére


balazs_t
tag

Majd talán később leírom a nevet is, de sajna tényleg nem ez a lényeg. Tudod tesóm pontosan ezért nincs már ebben a tetves országban. Egyszerűen elege lett abból hogy itt az energiád jó részét az köti le hogy azon gondolkozz, hogy bebiztosítsd magad nehogy átb..sszanak, és azon gondolkozz hogy vajon hol vernek át legközelebb. Sehol sincs kolbászból a kerítés de azért az elgondolkodtató, hogy pl. a kedves magyarországi voda miért szedett be tőle több tízezer forintnyi lóvét csak azért mert beszart a számlázórendszerük és tizesével ontotta a módosító leveleket, mikopr meg akarta szüntetni az előfizetését. (tényleg röhejes volt magam láttam a 10 centi magas levéloszlopot teljesen összevissza tételekkel ) Közben pedig ezzel nagyjából egyidőben kint Angliában egyik barátnője, elhagyta a telefonját kártyáját mindenét. Az otthoni tapasztalatok alapján (lásd az én esetemet is!!!) ugye ilyenkor egy magyar mint mond F.SZ VOLTÁL máskor jobban vigyázz megszoptad... be se akarta jelenteni mert ugye mit mondhatna ... ellopták?? hát kiröhögik. Aztán rábeszélték tesómék menjen be az ottani szolgáltatóhoz (talán pont voda volt, de erre nem emlékszem pontosan)! fél óra múlva jött ki a lány újjászületve sugárzó mosollyal az arcán.. adtak egy új kártyát a régi számával és vissza is töltöttek neki valamennyi lóvét. Szóval lehet ezt így is csinálni és úgy is... Talán egyszer majd rájövünk hogy hosszútávon vajon melyik a jobb.. :)) (azért megsúgom, hogy nem az első). Azért én bízom benne hogy lassan ez változni fog...

(#8331) dannyl válasza Speed® (#8324) üzenetére


dannyl
addikt

Nah, én is idetévedtem! Ha már itt vagyok, akkor hozzászólok :D ! Aki Speed(R) kollégával üzletel, az nem fogja megbánni! Pontos és jó cuccot hozott jó áron! Még azóta is ketyeg (vagyis mit beszélek: hangtalanul üzemel) a GeminII! thx érte, igaz már rég vettem :DDD

(#8332) Ndruu válasza dannyl (#8331) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A pozitív véleményeket ide tessék beírni!
Kivel érdemes üzletelni topic...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#8333) dannyl válasza Ndruu (#8332) üzenetére


dannyl
addikt

Uhh... 1000bocs... késő van, legközelebb jobban figyelek :B

[ Szerkesztve ]

(#8334) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok, 2hónapja vettem Gianni-tól egy karit ami az adatlapomon van, ő amikor vettem nem adott gar papírt csak a dobozra írta a dátumot hogy mikor vettem, és azt mondta hogy bármi van vele hivjam őt, na most a karit elszeretném adni mert erősebbre cserélnék, viszont kérdésem az lenne hogy akkor most erre hogy van garim vagy nincs is?Gianninak már írtam de sajna szabin van.Válaszokat előre is Köszönöm és örök hála. :R

(#8335) VinoRosso válasza balazs_t (#8326) üzenetére


VinoRosso
veterán

ez szervíz hibája. Fogysztóvédelem jó barátod. Egyértelmű hogy nm akarnak vele foglalkozni, ha azt mondják h az egyik chip leéégett, az nem jelent semmit, lehet gyárilag is olyan akár, ami később jött ki, azt be kell vizsgáltatni független céggel, hogy mitől van. A tesztről adtak neked valami papírt, pecsétet, hogy ki csinálta a tesztet? Vagy csak visszaadták, hogy nesze?

(#8336) shteer válasza Dyno (#8334) üzenetére


shteer
titán

Gianninál szám alapján van gari, elvileg ő is felírja h mit kinek adott el. Én már gariztattam nála lapot, nem volt gond.

..szerintem jónak tűnik

(#8337) Realradical válasza Dyno (#8334) üzenetére


Realradical
őstag

Gianni megbízható ezt én is csak alátámasztani tudom.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8338) Dyno válasza shteer (#8336) üzenetére


Dyno
veterán

Értem csak akkor most hogyan hagyam el ha nincs papírom a gariról? :R

(#8339) Chaser válasza balazs_t (#8330) üzenetére


Chaser
titán

A nevet sztem most írd be, úgy gondolom nem sokan szeretnének ilyen emberkével üzletelni. Abban meg teljesen 1etértek, hogy pár k minuszért nem éri meg már rizikót vállalni mostani árak mellett. Valamelyik nap láttam hírdetést, egy emberke árul új cuccokat 3 hó garral bolti ár kb nettoért, vagy kicsivel alatta, és be vannak tőle ájulva...az hogy hozzácsap pár k-t és 3 év garral megkapja újan a cuccot, az nem számít. Nu mind1. Sztem mivel előszörhibátlannak minősítették, utána meg gondolom nálad már nem járt, úgy küldte vissza a boltos, 1xűen hagyd rájuk hogy tényleg hibás, és legyenek szívesek korrekten rendezni, mert akkor biza náluk hibásodott meg, fogyvéd jó barátod lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8340) balazs_t válasza VinoRosso (#8335) üzenetére


balazs_t
tag

Persze van valami papír igaz még nincs nálam, de remélem lassan megérkezik minden...
A baj ezzel csak az, hogy én már használtan vettem, és hogy az előző tulaj mit csinált vele fogalmam sincs! Simán lehet hogy ő tette tönkre, és akkor én verhetem az asztalt hogy dehát nem én voltam .... de persze ettől még fogok futni egy kört vele, egy próbát talán még megér... (illetve nem nem ér ez már egy másodpercet sem a drága időmből, csak kíváncsiságból fogom kipróbálni mit tud a fogyasztóvédelem, bár ez nem változtat a tényen hogy a kártya amit vettem AZ ÍGÉRETTEL ELLENTÉTBEN NEM VOLT GARANCIÁLIS!!!!)

jaa és persze gondolom a független bevizsgálás az én számlámra megy ugye... :)

[ Szerkesztve ]

(#8341) balazs_t válasza Chaser (#8339) üzenetére


balazs_t
tag

Holnap azzal kezdek, hogy beírom a nevet, de még adnék egy napot hátha megszállja a szentlélek és valami kompromisszum-készebb reakciót is összehoz...

(#8342) Chaser válasza balazs_t (#8341) üzenetére


Chaser
titán

Te tudod...bevizsgálásért akkor kell fizetni, ha úgy ítélik meg, hogy te vagy a hunyó, ahogy kicsit fentebb leírtam úgy járj el, még fogyvédelem se kell, ha mégis meg se fogják vizsgálni a vga-t, ha tudod igazolni hogy átvették, hibátlannak minősítették, te nem vetted át, megint vizsgálták, hibásnak minősítették, nincs miről beszélni, nem nálad romlott el:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8343) balazs_t válasza Dyno (#8338) üzenetére


balazs_t
tag

Nem ismerem a sztorit, és sajnálom ha elkeserítelek, de ez a "nálam van gari 30 év és csak hívj ha baj van", függetlenül attól hogy hány pozitív üzlete van az embernek szerintem mindenképpen bukó. De legalábbis rizikós mert egy harmadik fél jóindulatára vagy bízva! És ha neki éppen "megjön" vagy nem jött össze este anyucival akkor simán azt mondja, hogy bocs most nincs kedvem vele foglalkozni. Semmi papír nincs a kezedben még bizonyítani is nehezen tudod hogy esetleg nem loptad azt a kártyát... Nálunk ma valakinek az ígéretére, szavára alapozni öngyilkosság, de mindenképp mazohista(nem tudom hogy írják pontosan:) önszopatás!!!! Az emberek jó része sajnos önző és magasról leszarja, a te hasfájásodat... addig vagy faszagyerek amíg ki nem fizeted és nincs probléma. És ez a bajom a pirospontosztogatással is, mert az hogy valaki jó kereskedő vagy sem az akkor derül ki, amikor gáz van és tartani kell az adott vagy leírt szót, még akkor is ha az esetleg rövid távon bukás jelent. Addig lehet, hogy csak szerencséje volt a kedves eladónak és azért nincs feketepontja. No de persze vannak csodák, és hiszek is bennük (ezért basznak át lépten nyomon :)))) szóval lehet hogy az illető garanciája többet ér mint bármilyen papír.... de szerintem ilyenre ne nagyon alapozz mostanság. :) És sajnos már nem a sértődöttség beszél belőlem hanem ez tényleg tapasztalat, és hálát adok hogy a többi itt vásárolt cuccal még nem volt baj, mert mérget vennék rá hogy azokkal is hasonló szopások lennének 150 év gari ide vagy oda...

(#8344) Zsolto válasza Zsolto (#8314) üzenetére


Zsolto
őstag

Na, visszakaptam a pénzemet Sugi89-től, ezennel megadom neki a felmentvényt.

Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#8345) shteer válasza Dyno (#8338) üzenetére


shteer
titán

ha itt adod el, akkor megmondod, h Gianninál érvényesíthető a gari és x év y hónap z napig érvényes.
ha nem akkor vagy vállalsz rá te (Gianni garijával a hátad mögött) vagy nem. ennyi.

..szerintem jónak tűnik

(#8346) Dyno válasza shteer (#8345) üzenetére


Dyno
veterán

Na igen csak azt se tudom hogy Gianni hány évet vállal.?A másik meg amikor ezt kérdeztem tőle össze-vissza hadovált és ebből kifolyólag is éreztem kicsit átbaxva magam.A másik meg hogy gari papír nélkül ki az a mazohista aki megveszi tőlem a kártyát azzal, hogy Gianninál van a gari.Szóval most ne tudom hogy mit csináljak..... :( :(

Balazs_t:Hasonlóan érzek most már én is, szerintem ez volt az első és utolsó hogy ilyen bazárból vásároltam inkább kicsit többet fizetek érte csak legyen rendes gari. :(

[ Szerkesztve ]

(#8347) Calibos válasza Dyno (#8346) üzenetére


Calibos
addikt

Vásárlásnál miért nem ragaszkodtál a gari papírhoz?! Vagy ha nem is adott előre kellett volna lefixálni.

(#8348) balazs_t válasza Dyno (#8346) üzenetére


balazs_t
tag

Figyú én annak idején megfogadtam hogy csakis egy bevált helyről fogok vásárolni. A Usersnél volt egy két nagyon rugalmas, normális srác és tényleg olyan helyzetekben is segítettek, amikor én éreztem már szarul magam hogy ennyit problémázok. Pénzt adtak, vissza, kicserélték a cuccot stb... az volt nekem az egyetlen hely ahova úgy mentem vásárolni hogy nem volt bennem az a rosszérzés hogy amint a kezemből kiadom a pénzt mintha átkerülnék egy másik világba, lebontanák körülöttem a díszletet és belecsöppennék a marketing és hazugságok mézes-mázos rózsaszín világából a rideg, szürke csúnya valóságba. Pontosan tudom milyen érzés...
De továbbmegyek a helyzet sajnos még ennél is bonyolultabb, mert az akiket most mi "szídunk" vagy kritizálunk azok valószínüleg amúgy teljesen normális rendes emberek csak túl vannak már néhány dúrva tapasztalaton. Meglehet hogy ők is ilyen naívan, rendesen kezdték csak idővel rájöttek, hogy ennek itt nincs más haszna mint, hogy célpontot szolgáltatnak azoknak akik kihasználják a becsületes eladókat. Kis elkényeztetett kölyköknek akik a fater pénzével játszadoznak, vagy utolsó csaló parasztoknak akik ha már máshoz nem értenek vagy nem jött be nekik az élet akkor megpróbálnak egy kis átveréssel pénzhez jutni. És itt szépen bezárult a kör... a becsületes eladó geci lesz mert sok szemét vevő megszivatja és a becsületes vevők is vagy eltűnnek innen vagy felveszik ezt a stílust hogy "lépést tudjanak tartani".
Na ennek nem akarok én részese lenni. Egyszer átvertek na bumm... hála az égnek van egy jó állásom és tehetségem arra, hogy becsületes úton viszonylag jó pénzt keressek, és ha meg végleg eldurvul itt a helyzet akkor irány külföld... :)

Calibos: igen ebben is igazad van a vevő felelőtlen volt, de ide még fel lehetne sorolni ezer másik dolgot, amit megtehettél VOLNA... miért nem hívtál közjegyzőt ügyvédet az átvételhez, szakértőt a kipróbáláshoz stb... de az igazságérzetem akkor is azt diktálja, hogy aki tisztességesen akar üzletelni az megelőzi az ilyen félreértéseket(mindkét oldalról)...

[ Szerkesztve ]

(#8349) hossszú válasza Dyno (#8338) üzenetére


hossszú
őstag

Felhivod vagy irsz neki egy üzenetet és ki fog Neked állitani egy garjegyet :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#8350) Dyno válasza balazs_t (#8348) üzenetére


Dyno
veterán

Calibos:Sajna én problémáztam is neki miatta, de ő nekem váltig állította hogy semmi szükség arra.Aztán abba hagytam a problémázást, mert már én éreztem magam szemétnek(sajna ilyen fura ember vagyok, sokat szívok is miatta, szeretnek "belémtaposni" az ismerőseim)És ő mondta nekem hogy nála reggelve van a kártya vagy mit magyarázott, de én olyan furának találtam a hangjából itélve, mikor nekem ezt magyarázta.

Balazs:Igen megfogom fogadni a tanácsod, én is zseretem a garis dolgokat biztosra tudni.

Hosszú:Igen ezt akarom majd csak az a probléma hogy szept. 1.-ig szabin van. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.