Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) BonFire válasza HollyBoni (#16450) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjad meg a megrendelőnek, hogy tájékozódjon, nehogy meglepetés érje! Egy műszaki tervrajzon – hacsak nincs külön feltüntetve – az alapértelmezett mértékegység a milliméter. Csak a szabók meg a kőművesek használnak centit. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16452) HollyBoni válasza BonFire (#16451) üzenetére


HollyBoni
veterán

;]

Én arra lennék még kíváncsi, mennyit kértek el ezért a tervért.

(#16453) ViZion válasza BonFire (#16451) üzenetére


ViZion
félisten

Minden megrendelő designer, tipográfus és marketing-szakember. Ez van, nem csak 10 millió politikus és fociedző országa vagyunk, mert M.o. jobban teljesít! ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16454) Met válasza GergőBp (#16443) üzenetére


Met
nagyúr

Minek piszkálod PS-ben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16455) GergőBp válasza HollyBoni (#16446) üzenetére


GergőBp
tag

Ha nem fogyott volna ki a patronom és lenne elég felesleges papírom még ki is nyomtatnám jutányos áron A0-ás plotter nyomtatóval.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16456) GergőBp válasza GergőBp (#16455) üzenetére


GergőBp
tag

Sajnos nem tudtam sehol sem szerkeszteni a hozzászólásomat, szóval írok +1-et. PS-ben lehet olyat csinálni, hogy bescannelt kártyalapokat valami inteligens módon egyenesbe hozza. Például körberajzolom tollal és adok neki egy kijelölés parancsot. Ugye az én esetemben ez a kijelölésemnek az alja nem vízszintes. Nekem az is tökéletes lenne, ha valamelyik oldalát a kijelölésnek a lap széléhez (új munkafelület) igazítaná. Előre is köszönöm :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16457) Dluinet válasza GergőBp (#16456) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vonalzó (mérő) eszközzel húzol egy vonalat a kártya szélén, a tetszőleges elforgatásra mész, ami már a megfelelő értékre előre ki lesz töltve és nyomsz egy OK-ot

de ha már PEN-nel körbevonalazod, akkor a Path palettán work path-ra kétszer rákattintasz, hogy átneveződjön PATH1-re, majd a Path paletta kis menüjében kiválasztod a clipping Path opciót, ami által ha más programba (indesign) behozod, akkor pontosan körülvágva jelenik meg

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16458) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, betű formázásba tud valaki segíteni?
Egy teljesen egyszerű szöveg lenne, az lényeg, hogy nagy részbe sok effektes képen lenne. És bármit próbáltam ,nem nézz ki rajta olyan jól a szöveg. Előre is köszi. :R

(#16459) Nova96 válasza Nova96 (#16458) üzenetére


Nova96
őstag

És lenne még egy kérdésem.
Hogyan lehetne egy képet másolni, kicsit noob-nak hangzik a kérdés, itt arra gondolok van egy kép ami 10-15 rétegből áll, és azt az egészet kéne másolni. :B Vagy lehet e egyáltalán ilyet? :B

(#16460) BonFire válasza Nova96 (#16458) üzenetére


BonFire
veterán

Privát ment.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16461) ViZion


ViZion
félisten

Egy kis OFF... :D
PH! tábor a szelidi-tónál. Akit érdekel, vagy lehetősége van az jöjjön!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16462) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!

Nincs meg valakinek Professzionális portréretus - Fotósoknak Photoshop segítségével
/magyar/
PDF ben nagyon jo lene. De ha van eladó használt könyv,az érdekelne!

(#16463) pufancska válasza tibi72 (#16462) üzenetére


pufancska
tag

Csak angolul, de szerintem semmi új a nap alatt.

(#16464) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ha egy webdesignt én 15.000-Ft-ért csinálok, akkor hozzá a logót mennyiért kellene elvállalnom?

We are only Stardust...

(#16465) stranger28 válasza Jinxb1rd (#16464) üzenetére


stranger28
addikt

Attól függ mit kér.

(#16466) Jinxb1rd válasza stranger28 (#16465) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Grafikás logó.

We are only Stardust...

(#16467) Met válasza Jinxb1rd (#16464) üzenetére


Met
nagyúr

Minimum 15k az is.
Ingyen semmiképpen ne vállald el mert nem a webdesign részét képezi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16468) BonFire válasza Jinxb1rd (#16466) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy számíts, hogy egy jó logó koncept gyakorlott csapatnak is egy hét brainstormingba kerül. Nekem volt olyan munkám, hogy 13 variációt küldtem az ügyfélnek, hogy legyen miből válogatni. A-tól M-ig jelölve. Aztán egy 14. lett belőle, az E-ből a betűtípus, az F-ből a betűstílus, a C-ből a szimbólum, az M-ből a színösszeállítás jött össze.

Először körülbelül 30-40 skiccet készítek, majd folyamatosan rostálom kifelé a gyengébbeket, míg végül 2-3 erős nem marad. Ezeknek készítem el a variációit. Aztán hozzá a betűválasztás jön, meg azok variálása.

Két hét munkaidő egy jó logó. Mert sokszor pihentetni kell a munkát, mert ha sokat látja az ember, a végén a rosszat is jónak látja. Átmegy az agy „bunkóba”, és nem veszi észre, hogy nem is jófelé tart.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16469) tikshow válasza Jinxb1rd (#16464) üzenetére


tikshow
addikt

De semmiképpen sem photoshopba csináld, hanem valami vektoros programba. Egy logot ki kell tudni nyomtatni akár óriásplakátra is, ha nem most, majd a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#16470) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Nem tudom, volt-e már...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16471) stranger28 válasza *Ropi* (#16470) üzenetére


stranger28
addikt

Nem hiszek már a csodákban. :DDD

(#16472) *Ropi* válasza stranger28 (#16471) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a berázáscsökkentés miatt linkeltem, hanem a felhőalapú megoldásra átállás miatt. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16473) Jinxb1rd válasza tikshow (#16469) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

photoshopban is lehet vektorosan dolgozni.

We are only Stardust...

(#16474) BonFire válasza *Ropi* (#16470) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, nem mondhatnám, hogy szétvet az izgalom! Az is lehet, hogy a CC lesz az első fejlesztés, amit még csak ki se próbálok.

Már a trial telepítése is annyira kacifántos, hogy csak szopik vele az ember. J[link]ól emk
lékszem még, mit kellett hekkelni, hogy az extendedet kipróbálhassam!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16475) BonFire válasza Jinxb1rd (#16473) üzenetére


BonFire
veterán

Hat lehetni eppen lehet, de nem sok koszonet van benne...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16476) *Ropi* válasza BonFire (#16474) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Az is lehet, hogy a CC lesz az első fejlesztés, amit még csak ki se próbálok."

Bennem is ez körvonalazódik...Annyi mobilnet (sem sebességben, sem adatforgalmi korlátban) a világon nincs, ami ahhoz elég lenne, hogy felhőben számoltassam a képeket. Ha lesz offline módja is helyi erőforrásokkal, akkor meggondolandó lehet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16477) ViZion válasza Jinxb1rd (#16473) üzenetére


ViZion
félisten

aham.
Adj le plotterre PS-ben készült vektoros cuccot... ;]
Maradjunk annyiban, hogy Corel és Illustrator a vektoros, a PS vektoros képességei -sajnos- meg sem közelítik, pedig jó lenne tényleg, ha Iluval egybehegesztenék.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16478) tikshow válasza Jinxb1rd (#16473) üzenetére


tikshow
addikt

Az inkább arra jó, hogy azokkal dolgozol, majd ha le vannak fixálva az összes pozíció és méret akkor átalakítod pixelesre.

(#16479) okucsa


okucsa
csendes tag

Mi a véleményetek, melyik a legjobb egér amit photoshophoz ajánlotok.
Macbookhoz lesz, magic mouse kilőve mert azt sokan nem ajánlák. 800dpi ráadásul alacsony is így kényelmetlen lenne.

Valaki ezt ajánlja vagy hasonlót. Meg ha nem is ilyet veszek akkor is vezetékes legyen mert a legjobb wifis egernél is van egy kis késés. Igaz ez? Mert normál használatba nem veszem észre.

http://www.amazon.co.uk/Logitech-910-000808-Marble-Mouse/dp/B001DQY9AW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1367922552&sr=8-1&keywords=Logitech+Trackman+Marble+Mouse#productDetails

(#16480) ViZion válasza okucsa (#16479) üzenetére


ViZion
félisten

gigabyte GM-M 6800 én ezt nyúzom. Két melóhelyre is ezt vetettem, otthon is ez volt. Miután eljöttem, exkolléga is rendelt ilyet. Nagy kézbe kellemes, játékos egér amúgy. Logout oldalamon van cikk is róla és a nagytesójáról.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16481) Dluinet válasza okucsa (#16479) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ennek az elődjét használom, és évente egyszer töltöm a NiMh elemet.

Semmilyen késés nincs.

Nem alacsony, de csak jobbkezes.

Ezek nem is egerek, inkább patkányok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16482) Met válasza okucsa (#16479) üzenetére


Met
nagyúr

Logi MX 518 melóhelyen, otthon az utódja

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16483) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, újra segítséget kérnék, van egy kép ami szerkesztés után jól nézz ki, de egy adott szín hiányzik/más szín lesz helyette a sok effekt miatt.
Ezért kérdezem, hogyan lehetne az az adott rész később újra színezni, azon kívül, hogy újra rajzolom, vagy kivágom és beillesztem mivel akkor elütne a kép többi résztől.
Amiről beszélek egy arcon lévő szem körüli színezés.

(#16484) Jinxb1rd válasza okucsa (#16479) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Logitech mx518 már... 7-8 éve? :DDD

Az utódról nem tudok nyilatkozni, biztos nincs olyan jó.

We are only Stardust...

(#16485) Jinxb1rd válasza ViZion (#16477) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én úgy szoktam hogy átkonvertálom ai-be az elkészült munkát.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#16486) BonFire válasza Jinxb1rd (#16485) üzenetére


BonFire
veterán

Fából vaskarika. Egy vektoros ábrával Ps-ben „Szopoklész” három és fél órát, amit AI-ban összeraksz 15 perc alatt, és nem kell konvertálgatni, ami egy csomó tulajdonságát el is veszíti.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16487) tikshow válasza okucsa (#16479) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem egy Cyborg RAT3 van, kisujjtamasszal. Ettol jobb egerem meg nem volt, pedig volt MX518 is. Kisujjtamasz viszont nem jar hozza alapbol, asszem az RAT5 vagy 7hez jar, csak azok fembol vannak igy kicsit nehezek.

(#16488) stranger28 válasza *Ropi* (#16472) üzenetére


stranger28
addikt

Az sem az igazi szerintem... bár olcsóbb lesz, de nem feltétlen jobb.

(#16479) okucsa: G400 van egy ideje, tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#16489) pufancska válasza ViZion (#16480) üzenetére


pufancska
tag

Anno beposztoltad ide azt az írást. Pont egeret kerestem. M6980-ast vettem meg az írásod hatására. Azóta is áldom a neved. Tényleg jó. [link] aki kíváncsi olvassa nyugodtan el.
Ja elfelejtettem megköszönni. Köszi :C

(#16490) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudok ilyen képet készíteni?
(nem a szövegre gondoltam :) )

[ Szerkesztve ]

(#16491) ViZion válasza Jinxb1rd (#16485) üzenetére


ViZion
félisten

Esetleg még pl. .eps-t is iktass közbe, úgy még több minden mehet félre :D

Nova96: kép nélkül nehéz megmondani... lehet a színmód miatt, vagy pusztán optikai csalódás is. Kimérve is más?

pufancska: örülök neki! :R Mondjuk kis tenyerűeknek kényelmetlen, de ilyen szép "péklapát" kézhez jó :D

zlotty: a képet átalakítod fekete-fehérre, majd kontraszt emelés és utána korrigálás ecsettel+kijelöléssel. Ha a kép kevésbé szerencsés, akkor új rétegen rajzolsz körvonalakat, kitöltöd feketével, új réteg és ismét...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16492) stranger28 válasza zlotty (#16490) üzenetére


stranger28
addikt

Image > Adjusments > Treshold

+ esetleg egy kis korrigálás előtte kontrasztilag/oda nem illő részek kiszedése

Barney pont jó, mert eléggé elüt az öltöny, egyéb esetben viszont nyilván hozzá kell nyúlni pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#16493) ViZion válasza stranger28 (#16492) üzenetére


ViZion
félisten

:R Jogos, a treshold vagy a stamp... igaz ezek elég durva éleket adnak néha, mondjuk finomítani így is-úgy is kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16494) stranger28 válasza ViZion (#16493) üzenetére


stranger28
addikt

Az utat megmutattuk, neki kell rajta végigvonszolni magát. ;]

(#16495) zlotty válasza stranger28 (#16494) üzenetére


zlotty
tag

Köszi a segítséget!
Természetesen neked is ViZion!! :D

[ Szerkesztve ]

(#16496) GergőBp válasza zlotty (#16490) üzenetére


GergőBp
tag

Csak nem street art-ra készülsz? :) Én egy időben csinálgattam. Itt van egy pár kép a "művekről"

1
2
3
4
5
6

Ezekre gondolsz egyébként. Különbség, hogy én nem 1 réteggel csináltam ezeket, hanem többel. Egyébként a sima 1 rétegűvel is pöcsölni kell, mert különben ilyen lesz. Ezt még egy online fellelhetű képmanipulátorral csináltam. webkamerával dolgozik :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16497) GergőBp


GergőBp
tag

Maszkoláshoz mit használtok? CS6 alatt kéne működjön. EZ Mask nekem annyira nem jött be (vagy én nem állítottam be jól). Perfect Mask felkúszott, de valamiért indításnál egyből kidob valami hiba miatt.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16498) Dluinet válasza GergőBp (#16497) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kijelölő eszközöket használok
pen
vagy
különböző lasszók

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16499) GergőBp válasza Dluinet (#16498) üzenetére


GergőBp
tag

Beépülő programra gondolok (ha lehet annak nevezni). Azért a hajszálakkal lehet a ... ki lenne 10 pec után :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16500) Dluinet válasza GergőBp (#16499) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tessék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.