Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Immy válasza BonFire (#16550) üzenetére


Immy
őstag

Azt látom, hogyha hülyeségről van szó akkor nem halott a topic :)

Közben megoldódott a probléma.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16552) BonFire válasza Immy (#16551) üzenetére


BonFire
veterán

Ez sose volt halott topic, a maga tizenötezren túli hozzászólásaival, nem tudom, ezt miből szűrted le. A »hülyeség« meg relatív. Ha hülye a kérdés, hülye lesz a válasz is.

Főleg, ha kilencmillió-hatszázötvenhétezer-nyolcszáztizenkilencedjére kell leírni, mert minden héten beesik ide valaki, akinek nem egyértelmű, hogy a semmiből sosem lesz valami, hacsak nem isten az illető, és képes teremteni. :(((

„Közben megoldódott a probléma.” – Gondolom, csináltál új fényképet.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16553) *Ropi* válasza BonFire (#16552) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért ez is érdekes hozzáállás, hogy eljön ide és lehetetlen feladat elé állít titeket, miközben simán megoldhatta volna seperc alatt. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16554) Hege1234 válasza *Ropi* (#16553) üzenetére


Hege1234
addikt

vagy megoldotta és olvashatóvá tette
viszont akkor jelentkezzen a CSI-be :D

(#16555) BonFire válasza Hege1234 (#16554) üzenetére


BonFire
veterán

Nem érdekel, hogyan oldódott meg, mert ő úgyis azt fogja állítani hogy valamilyen csodaplugin megélesítette, én meg úgyse hiszem el. :P

Azt hiszem, ezen kívül már mindent megoldottak Photoshopban. Az újabb és újabb verziókban egyre kevésbé tudnak újdonságot kínálni. Majd szvsz akkor váltok a következőre, ha ezt megoldják benne.

Majd mindjárt teszek ide egy hasonló hajmeresztő véleményezést is...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16556) BonFire


BonFire
veterán

Na, erre vagyok kíváncsi!

Van egy film, ami legjobb tudomásom szerint fekete-fehérben készült. Most látom, hogy DVD-n kiadták színesben is. Állítólag ez egy utószínezett film, de a látott képek alapján nem tudom elképzelni, hogyan színezhették ki. Láttam már kiszínezett fekete-fehér képet, és a szürke tónust nem tudták sose eltüntetni, azért is nem tűnik valódinak. Ez viszont valódinak tűnik. Felhívnám a figyelmet a bőr és az asztal eredeti(nek tűnő) tónusaira, valamint a sokszínű foltra a falon! Ha ezt ilyen szinten meg lehet oldani, kíváncsi lennék a technikára.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16557) tikshow válasza BonFire (#16556) üzenetére


tikshow
addikt

Ugyanezt a technikát használják a második világháborús filmek kiszínezésében. Natgeo-n volt is egy sorozat
A II. Világháború színesben volt a címe - link

Szerintem vannak olyan elvetemültek akik képkockáról képkockára színesítik, de vszeg van rá vmi spec szoftver ami árnyalat alapján belövi vagy szétválasztja, utána pedig utómunkával kiigazítod a megfelelő árnyalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#16558) Hege1234 válasza tikshow (#16557) üzenetére


Hege1234
addikt

sztem is van rá valami szoftver
mert ha kockárol kockára haladnak akkor a kést vagy nem tudom mi az
a fehér ingesnek jobban elkészítik

(#16559) BonFire válasza tikshow (#16557) üzenetére


BonFire
veterán

Ez nagyon kemény!!!

Szoftver nem hiszem, hogy lenne a színek megkülönböztetésére, hiszen úgy kell kitalálni, mi milyen színű. Fekete-fehérben a piros is szürke, meg a zöld is. 256 vs 256^3.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16560) stranger28 válasza BonFire (#16559) üzenetére


stranger28
addikt

Biztos, hogy szoftverrel csinálják, viszont valahogy meg kell adni kézzel a színeket előtte, igen.

És valóban.

[ Szerkesztve ]

(#16561) BonFire válasza stranger28 (#16560) üzenetére


BonFire
veterán

Nagyon érdekes. Viszont a művészi moralizálós oldalát végképp nem tudom megérteni a dolognak. Mert ugye más tészta, amikor a fotós/filmes direkt filmez fekete-fehérben, kihasználva az abban rejlő hatásokat, meg az is más, amikor eleve nem volt választási lehetőség, mert nem létezett színes technika. A Casablanca nem művészi szempontból lett fekete-fehér, hanem mert csak az létezett. Így teljesen hülyeség az ellen tiltakozni, hogy kiszínezzék. Ahogy most belepillantottam ezekbe a II. vh-s színes képsorokba, kedvem támadt megnézni őket, pedig azelőtt sosem néztem volna meg. Talán pont azért, mert fekete-fehér.

2013-ban nincs rá jó ok, hogy valamit fekete-fehérben kelljen nézni. Mondjuk egy zenei videó más, ahol a zenészeken és a környezeten amúgy sincs sokkal több szín, csak csupa fekete… Ráadásul ott a kép másodlagos, a zene a lényeg. A film viszont éppen ezért más.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16562) tikshow válasza BonFire (#16561) üzenetére


tikshow
addikt

Sin City. :U

(#16563) BonFire válasza tikshow (#16562) üzenetére


BonFire
veterán

Ott viszont direkt ki van emelve a piros!

(Egyébként meg az egy filmipari hulladék, itt művészetről van szó, a Sin City az nem ez a súlycsoport.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16564) ViZion válasza BonFire (#16563) üzenetére


ViZion
félisten

nono! A Sin City hulladék? Elég fura, ez mást mond, és én is :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16565) sekli válasza BonFire (#16556) üzenetére


sekli
addikt

A Titanicot 3D-ra alakítani sem lehetett kisebb munka.... :)

(#16566) BonFire válasza ViZion (#16564) üzenetére


BonFire
veterán

Engem, mint fogyasztót teljesen hidegen hagynak a belterjes klikkjükön belül kiosztott díjak. :P Ez afféle önposzt-lájkolás. Semmit nem jelent. A Ben Hur is kapott 11 oszit, meg az előbb említett Titanic, oszt' mindkettő egy akkora giccshalom volt (és még finom voltam), hogy elmondhatatlan. Szórakoztató értéke: 0. Márpedig egy filmet elvileg azért készítenek, hogy szórakoztasson.

Tudom, hogy sekélyes vagyok: nem szeretem a szépirodalmat, csak a ponyvát, és nem szeretem az újhullámos, lila művészfilmeket sem. Azt se szeretem, ha előírják, hogy kötelező szeretni. A Sin City is, meg a Ponyvaregény is, meg a Kill Bill is, meg az összes többi Tarantino-hulladék nem ér a szemeben két fillért sem. Sem két percet az életemből.

Na, részemről off OFF.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16567) ViZion válasza BonFire (#16566) üzenetére


ViZion
félisten

Elnéztem volna... de a Ponyvaregény is jó. Kill Bill nem. Ben Hur grandiózus film volt, akkoriban hatalmas teljesítmény volt, mai szemmel egy halom kultfilm szánalmas már...
Amúgy nem vagyok filmb.zi, TV-t se nézek :D Galaxis útikalauz stopposoknak mindent visz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16568) BonFire válasza ViZion (#16567) üzenetére


BonFire
veterán

Melyik változat? A könyv, a BBC-sorozat, vagy a legutóbb készült mozifilm? Mert szvsz a legutóbbi volt a leggyengébb (bár technikailag a legjobb).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16569) ViZion válasza BonFire (#16568) üzenetére


ViZion
félisten

első sorban a könyv, utána a mozifilm. BBC változat túl retro és fura :F nem néztem végig...
Warhammer, Battletech, Shadowrun könyveim vannak még rengeteg, meg a klasszikusok: Asimov, Lem, stb. ami kell egy átlagos háztarásban, semmi extra :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16570) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Felmerült a téma egy kérdés kapcsán, hogy a színcsatornánként 10 Bites színkezelést tudó monitorok hogyan és milyen videokártyákkal hajthatók meg úgy, hogy a 10 Bitet ki is használják. Természetesen a gyártók voltak oly kedvesek és driverben lekorlátozták a lehetőségeket, így csak a drága Quadro / Tesla / Firepro modellekkel megy a dolog. Viszont ami csak szoftveres korlátozás, az könnyen fel is oldható egy kis turkászással a driverben. :D Ez most az nVidia-féle megoldás, de van ATI/AMD-re is. Aki CS5-öt használ, annak itt a bővítés leírása, hogy felismerje a kártyáját és használja a CUDA / Stream funkciót.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16571) stranger28 válasza *Ropi* (#16570) üzenetére


stranger28
addikt

AMD a LUT-bol annyit nyom ki, amennyit a monitor es az osszekottetes lehetove tesz. Bar ez meg nem 10 bites feldolgozas, de siman jo a monitornak.

(#16572) *Ropi* válasza stranger28 (#16571) üzenetére


*Ropi*
félisten

Passzolom, ATI/AMD-kkel nem foglalkoztam mélyebben: csak az nVidia GTX460-am miatt érdekelt. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16573) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! A képszerkesztéshez abszolút nem értek. Addot néhány .png kiterjesztésű ikon. Ezeket kellene átszíneznem (esetemben fehérről nonzöldre :D ). Eddig Gimp-pel próbáltam, de az valami hibát ír ki, hogy csak RGB színeknél hajtható végre a művelet. :F

Ez Photoshop-pal meglehetne egyszerűen csinálni? Mivel csak erre használnám, elég valami free (lehetőleg ne trial), kisebb méretű változat is.

Köszönöm!

(#16574) tikshow válasza -PLevi- (#16573) üzenetére


tikshow
addikt

Behuzod PS-be -> reteg panelon jobb kill a retegere -> Layer From Background -> megint jobb klikk -> Blending Options -> bal oldalt Color Overlay panel -> alapbol fogsz latni egy piros teglalapot, arra katt -> kivalasztod a szint -> Ok -> File/Save As - formatum png interlanced es kesz is

(#16575) -PLevi- válasza tikshow (#16574) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm!

Milyen verziót töltsek le és honnan? Nekem elég ha ezt tudja, nem kell egy mindenféle kiegészítőkkel telerakott "extra" változat.

(#16576) tikshow válasza -PLevi- (#16575) üzenetére


tikshow
addikt

Teljesen mindegy, de a legegyszerubb ha a CS5 vagy CS6-ot kapod le.

(#16577) stranger28 válasza tikshow (#16576) üzenetére


stranger28
addikt

CS5-öt inkább. ;)

(#16578) -PLevi- válasza stranger28 (#16577) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#16579) -PLevi- válasza tikshow (#16574) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Hát ez nem akar összejönni. :W
Hiába próbálom úgy, ahogy írtad, minden menüpont inaktív.

Nincs valami speckó program (kis méretű) ami png képek színezésére van kitalálva. Hülye vagyok én a PS-hoz. :N

(#16580) ViZion válasza -PLevi- (#16579) üzenetére


ViZion
félisten

Photoscape esetleg, vagy Irfanview, ezek tudnak ilyesmit. Ingyenesek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16581) BonFire válasza -PLevi- (#16579) üzenetére


BonFire
veterán

„Eddig Gimp-pel próbáltam, de az valami hibát ír ki, hogy csak RGB színeknél hajtható végre a művelet. :F

Mert csak a lényeg nem lett megválaszolva! Amit te hegesztesz, az nem biztos hogy PNG, valószínűleg egy hibásan átnevezett GIF, ami Indexelt színmódú, így alapból nem lehet szerkeszteni, csak ha megváltoztatod a színmódját. Image-►Mode-►RGB 8 bits/channel… – Ezek után már aktívak lesznek a menüpontok.

A fiúk ügyesen letöltették veled a CS6-ot, amikor ehhez a Gimp is bőven elég lett volna, csak átsiklottak a lényeg felett! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16582) -PLevi- válasza ViZion (#16580) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm!

Azért ez már mégsem ilyen, ágyúval verébre dolog. Csak 20MB a telepítő.

(#16581) BonFire

Lehet igazad van. Egy android alkalmazást szeretnék kicsit "témázni", átszínezni az ikonokat. Elvileg (!) átlátszó hátterű png képek. Megpróbálom! :K

[ Szerkesztve ]

(#16583) BonFire válasza -PLevi- (#16582) üzenetére


BonFire
veterán

Semmiképp nem szabványos képekről van szó, ha az alapértelmezett filterek inaktívak. Nem 24 bites RGB-ben van a kép, hanem 8 bites indexáltban. Ezért kell szerkesztéskor átállítani a színmódot. Tökmindegy, melyik programmal fogsz hozzá, RGB-ben kell dolgoznod. Aztán majd persze ki kell találnod, milyen formátumban kell menteni, hogy a program is elfogadja, vagy csak majd meglepődsz, mikor majd nem működik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16584) mylastage


mylastage
csendes tag

Sziasztok,
lehet a GIMP színkezelésével is vannak problémák.
A minap próbáltam összehasonlítani a PS CS6-ot a GIMP-pel egy névjegykártya designnál.
Létrehoztam egy új képet, de CMYK színtér nem szerepelt benne. Gondoltam csak beállítási probléma. Megnéztem a preferenciáknál és beállítottam a színprofilokat, restart, de így sem működött. Próbáltam konvertálni a dokumentumot, próbáltam hozzárendelni másik színprofilt, de az RGB - CMYK konverzió sehogy sem működik benne. Gondoltam egy egyszerűbb feladat megoldható a GIMP-ben is, de kompatibilis problémák merültek fel köztem és a GIMP között.
A verzió a jelenleg legfrissebb és a hivatalos oldalról származik. Másnál is jelentkezik ez a probléma, vagy csak nálam?

(#16585) ViZion válasza mylastage (#16584) üzenetére


ViZion
félisten

A GIMP nem kezel CMYK-t alapból, ahhoz egy plugint kell betölteni.
kb. első gugliban: [link].
Sajnos ez sem fog normális eredményt adni, nem erre szánták.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16586) Dluinet válasza mylastage (#16584) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a GIMP csak valami kiegészítő telepítése után kezeli a CMYK-t

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16587) mylastage válasza ViZion (#16585) üzenetére


mylastage
csendes tag

Köszi a gyors választ és segítséget. Azért nem is kerestem rá, mert gondoltam ez azért eléggé alap.
Ez a Separate plugin GIMP-hez kérdéses, hogy működik win64 alatt.
Egy próbát megér, de nem biztos. ;)

(#16588) -PLevi- válasza BonFire (#16583) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi!

Nekem aztán írhatod, hogy mi miben van, úgysem fogom megérteni. :)
Mindenesetre megpróbálkozok az átalakításával.

(#16589) tikshow válasza BonFire (#16581) üzenetére


tikshow
addikt

Életemben ha kétszer használtam GIMP-et ezelőtt 8 évvel, szóval bocs. :)

(#16590) BonFire válasza -PLevi- (#16588) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem aztán írhatod, hogy mi miben van, úgysem fogom megérteni.

Ja, hát ha így állsz hozzá, akkor szóljál, hogy ne is koptassuk fölöslegesen a billentyűzetet, mert nem is vagy hajlandó öt-tíz percet az életedből rászánni, hogy mondjuk elolvass a témába vágó néhány cikket, vagy hárommal többet kattints a menüben, hogy kipróbáld, miről is pofáznak ezek itten...

Csak akkor azt nem értem, hogy minek rabolod itt a mi időnket is?:(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16591) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnék ilyen/hasonló képet összeilleszteni?
Az eszköz megvan hozzá, van is 30darab egymás utáni képem, de nem jövök rá, hogy hogyan is kezdjek neki. Magát a nevét se tudom, igy nem tudtam rákeresni tutorialra a guglin.

köszi a választ előre is :))

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#16592) HollyBoni válasza Barett 50cal (#16591) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kivágod, ha kell körbevágod alaposan az emberkét ha egymásba lógna mondjuk a keze mint ezen a képen, aztán beilleszted a következő képet, azt is és így tovább amíg kész nem lesz. Bár 30 kép szerintem kicsit túl sok. :B

(#16593) BonFire válasza Barett 50cal (#16591) üzenetére


BonFire
veterán

Nem fogsz örülni a válasznak.

Rétegmaszk

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16594) Barett 50cal válasza BonFire (#16593) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Nem baj kell a tanulás :) most már szerencsére van ilyenre is szabadidőm érettségi után.

Azért van 30 kép, mert gondoltam ha az eszköz(GoPro) tudja, hát kihasználom :). Persze, nem fogom az összeset felhasználni, kb 3-4esével fogom őket kiválasztani..

köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#16595) HollyBoni válasza Barett 50cal (#16594) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha nem lógnak egymásba akkor nagyon egyszerű megcsinálni. :K

(#16596) tibi72 válasza BonFire (#16593) üzenetére


tibi72
aktív tag

Ott a pont!!!

(#16597) -PLevi- válasza BonFire (#16590) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ezt nem egészen így értettem.

Még teljesen kezdő vagyok, soha nem foglalkoztam képszerkesztéssel. Nem tudom, hogy mit jelentenek ezek a szakszavak: filterek, x bites kép, indexált. Ezek bizonyára nektek, hozzáértőknek teljesen ismert, már-már hétköznapi szavak.
Hiába keresek rá Google-ban teljesen akkor sem leszek tisztában a jelentésükkel. Mivel olyan kifejezések voltak a válaszodban, amiket nem értettem, ezért írtam amit értem. De ez nem a te hibád, én vagyok tudatlan.

Kipróbálni természetesen kipróbáltam, működik is, köszönöm!

(Engem ha valami érdekel, utánaolvasok. Mivel a képszerkesztéssel/manipulálással jelen pillanatban nem szándékozok komolyabban foglalkozni - csak egy "alap" dologgal volt problémám - , nem kívánom magam beleásni komolyabban.)

Sajnálom, ha te félreértetted az én "viccnek" szánt megjegyzésem. Elnézést kérek!

(#16598) BonFire válasza -PLevi- (#16597) üzenetére


BonFire
veterán

Azt írtad, hiába írunk, úgyse érted meg. Ennyi.

A Photoshoppal kapcsolatban felmerülő kérdéseidre miért a Google-ban keresed a választ, ha egyszer itt vagy a legnagyobb magyar nyelvű Photoshop topicban? :O Ezt nem értem. Itt nem teszed fel a kérdést (lévén úgysem értenéd meg a választ…), ellenben a Google-ban szorgalmasan kutakodsz. Értem én, hogy villanymotor, de mi hajtja?

Nincs itt semmi baj; ha megkérded, mi a különbség az RGB meg az indexált színmód között, talán el is magyarázzuk, úgy, hogy megértsd. De te egyből az ellenkezéssel kezdted. Biztos velem van a baj, de sokszor voltam olyan emberek között, akik két hétig képesek voltak azt magyarázni, hogy egy ötperces feladatot miért nem lehet megcsinálni… Ahelyett, hogy megcsinálták volna öt perc alatt. Te tanulni szeretnél, de úgy állsz hozzá, hogy elkönyveled, hogy ez neked úgyse fog menni. Erre írtam, hogy ennyi erővel tényleg nem fog menni, ha a ló se99ét nézed az orra helyett.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16599) -PLevi- válasza BonFire (#16598) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Persze, hogy nem fogom elsőre megérteni, ha olyan választ kapok, ami tele van számomra ismeretlen szakszavakkal.

Kérdéseket azért nem tettem fel, mert amit szerettem volna megcsinálni, ahhoz nem volt szükséges, hogy tisztában legyek néhány fogalom jelentésével.

Belátom, neked van igazad.
Nincs érteleme tovább vitatkozni.

(#16600) BonFire válasza -PLevi- (#16599) üzenetére


BonFire
veterán

„…amit szerettem volna megcsinálni, ahhoz nem volt szükséges, hogy tisztában legyek néhány fogalom jelentésével.”

Pedig ezek szerint mégis, hiszen ez volt a banánhéj, amin elcsúsztál! ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.