Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) tikshow válasza GergőBp (#16400) üzenetére


tikshow
addikt

Ezt biza rajzolni kell. :)

(#16402) GergőBp válasza tikshow (#16401) üzenetére


GergőBp
tag

Arra gondolsz, hogy ezt ecsettel kell megoldani?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16403) jhos910 válasza GergőBp (#16400) üzenetére


jhos910
aktív tag

Rajzolsz egy kört, teszel rá egy elmosást és elvágod a kellő helyen. Ennyi a nagy megoldás :)

(és igen ecsettel is meg tudod csinálni)

[ Szerkesztve ]

(#16404) Met válasza GergőBp (#16400) üzenetére


Met
nagyúr

A magyar ps-t most szedd le és tedd fel az angolt!

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16405) Dluinet válasza jhos910 (#16396) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van teljesértékűen szerkeszthető PDF fájl is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16406) jhos910 válasza Dluinet (#16405) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nah, ez új nékem. Tudsz vmi infót adni róla, linket vagy vmit? Vagy hogy kéne utána néznem?

(#16407) tikshow válasza jhos910 (#16406) üzenetére


tikshow
addikt

Amit mondtam az Illustrator CS5, ilyet ment alapból(szerintem) próbáld ki.

(#16408) GergőBp válasza jhos910 (#16403) üzenetére


GergőBp
tag

Köszi mindenkinek. Kérdésem már csak annyi lenne, hogy melyik változatot szokás használni? Melyiket szereti jobban látni az ember szeme. Amit előbb linkeltem ott még egy ideig belóg, de aztán eltűnik. Alsó vagy a felső vonal mentél lenne érdemes az árnyékot berakni egy website-hoz?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16409) Dluinet válasza jhos910 (#16406) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mentsél illustratorral egy ai fájlt és nevezd át PDF-re

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16410) tikshow válasza GergőBp (#16400) üzenetére


tikshow
addikt

Igazából ha természetesen akarod megcsinálni akkor felül fényesebbnek vagy semmilyennek kellene lenni. Ilyen bevilágítás a természetben nincs, hogy egyszerre két fényforrás legyen. :)

Közbe kiderült, hogy mivel csinálták a zöld hátteret itt. Egy Apophysis nevű programmal.

[ Szerkesztve ]

(#16411) jhos910 válasza Dluinet (#16409) üzenetére


jhos910
aktív tag

:DDD Akkor nekem mint corel júzernek újdonság az ilyesmi :R

[ Szerkesztve ]

(#16412) Dluinet válasza jhos910 (#16411) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, a corel hibásan készíti a legtöbb PDF-e, maximum csak monitoron való nézegetésre jót. Nem is fogadják el nyomdára.
Corelből PDF-et nyomdára csak ps fájlból disztillált PDF-et használható, az meg nem szerkeszthető.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16413) BonFire válasza tikshow (#16410) üzenetére


BonFire
veterán

Ez a bevágott fülön átbújtatott effektus.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16414) tikshow válasza BonFire (#16413) üzenetére


tikshow
addikt

Tudom én. :)

(#16415) szmegma válasza BonFire (#16392) üzenetére


szmegma
aktív tag

Jogos! Termeszetesen a segitseget koszonom es ha egyszer lesz idom akkor majd nekifutok talan...

TV: JZ1000

(#16416) szmegma válasza GergőBp (#16389) üzenetére


szmegma
aktív tag

Valoszinuleg a tudasod hianyossaga miatt, de ha szorgalmas leszel akkor legkozelebb mar sikerulhet valaszolni.

TV: JZ1000

(#16417) GergőBp válasza szmegma (#16416) üzenetére


GergőBp
tag

Cinikus...

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16418) jhos910


jhos910
aktív tag

Van a topikban dekoros vagy aki ért a plotter vágó gépekhez?

(#16419) Met válasza jhos910 (#16418) üzenetére


Met
nagyúr

Már dolgoztam rajta...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16421) Dluinet válasza RigoJancsi (#16420) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lemaradtam valamiről?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16422) GergőBp válasza jhos910 (#16418) üzenetére


GergőBp
tag

Van itthon egy gagyi plotterem :) Mi lenne a kérdés?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16423) jhos910 válasza Met (#16419) üzenetére


jhos910
aktív tag

Hátha tudsz segíteni, én még viszonylag kezdő vagyok ezen a téren.

Nagyjából annyi a problemó, hogy munka közben van, hogy a gép fogja magát és belevág a hordozóba.
Szépen és mondhatni jól is vág, nyomással nincs baj (kicsit kevesebbel lehet még megpróbálom csak már elhúztam az időt mára) mert mindenhol rendesen vágja a matricát csak néha megmarhul és belenyomja. Gondoltam olyanra is, hogy lehet a kis apró puklikra vagy felületi egyenetlenségre hárklis a vágó és azoknak a púpoknak a tetejébe vágja bele a kést.

Még annyi hozzá tartozik a történethez, hogy vásárlásnál ki lett próbálva és jól működött viszont itthon egy régebbi gépre van most épp rákötve és itt csinálgatja ezt. Vmelyik nap megpróbálom itthoni laptopról elindítani a vágást mert olvastam ilyesmit is olvastam...igaz még most szeretnék jobban utánajárni a témának.

(#16424) BonFire válasza RigoJancsi (#16420) üzenetére


BonFire
veterán

Ha elárulod, mi a kérdés, talán…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16425) ViZion válasza jhos910 (#16423) üzenetére


ViZion
félisten

Mit küldesz rá? nézd meg az állományt, lehet bennemaradt valami, ill. ha ugyan ott hibázik, akkor tutira. Esetleg a forgalmazótól kérdezd meg, főleg ha mostanában vetted, h milyen SW-vel küldjed rá, mert ezt csinálja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16426) jhos910 válasza ViZion (#16425) üzenetére


jhos910
aktív tag

Több vágást is próbáltam, volt hogy csak ellipsziseket volt hogy szöveget volt hogy grafikát de a hiba volt hogy több négyzetméteren nem jött elő volt hogy igen. Duplán van benne akkor kétszer átmegy rajta és meghúzza a matricát és volt is olyan már, azt a hibát kizárnám.

(#16427) Met válasza jhos910 (#16426) üzenetére


Met
nagyúr

Nyomás erősséget tudod állítani szoftverből is vagy csak a gépen?
A vágás sebességével nem próbált játszani? Mert lehet azért vág bele mert túl gyors és ahogy hirtelen megrántja a fóliát megszalad a kés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16428) jhos910 válasza Met (#16427) üzenetére


jhos910
aktív tag

Tegnap este nézgelődtem és egy videón a vágás sebességét állították, nekem is beugrott, hogy megnézem a gépen. A nyomás erősségét a gépen lehet szabályozni nem a szoftverből. Du megnézegetek mindent és hátha. :) Meg kell küzdeni a géppel de jó lesz, érzem.

(#16429) GergőBp válasza jhos910 (#16428) üzenetére


GergőBp
tag

Remélem sikerülni fog :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16430) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Még a PS Cs6 megjelenése előtt láttam egy videót róla, amin azt mutatták be, hogy egy fényképet amit úgy készítenek, hogy kicsit bemozdul exponáláskor, akkor azt a Cs6 helyre tudta mozdítani. Ezt a funkciót, hogy hívják? Vagy, hogy tudnám én is használni? :)

(#16431) BonFire válasza acsati (#16430) üzenetére


BonFire
veterán

Az egy PV plugin volt, ami végül is nem került bele érthető okokból, mivel nem működik. Persze vannak külső pluginek erre a célra, csak éppen azok sem működnek. Általában megidealizált demóképeken mutatják be a plugin „erejét”, beállítják, hogy milyen irányú és intenzitású a bemozdulás. És láss csodát, a plugin kijavítja. Igazi képeken azonban nem egy bemozdulás van, hanem több, több irányból, más-más erővel. Ezt semmilyen algoritmus nem javítja ki.

Csináld újra a fényképet, más megoldás nincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16432) acsati válasza BonFire (#16431) üzenetére


acsati
aktív tag

Ja értem, akkor ez csak ilyen nagy marketinges hűhó volt :D Köszi a választ! :)

(#16433) BonFire válasza acsati (#16432) üzenetére


BonFire
veterán

Azt kell megjegyezni egyszer s mindenkorra, hogy ebben az univerzumban minden a rendezett állapotból a rendezetlen állapot felé tart. Rendezetlenből nem lehet újra rendezettet csinálni, csak jelentős plusz energia ráfordítással, vagy még úgysem. Hamuból sose lesz újra fa, törött pohárból sem lesz ép, részletszegény (színhiány részlethiány) képből sosem lesz részletes.

Épp ezért, ha olyat látunk, hogy fekete-fehér képből egy csodaalgoritmus pikk-pakk színeset csinál, vagy hörcsögalomból termő diófát, akkor fogadjuk kellő szkepticizmussal. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16434) stranger28 válasza BonFire (#16433) üzenetére


stranger28
addikt

Latom neked is bejott a Mr. Nobody.:D

(#16435) ViZion válasza BonFire (#16433) üzenetére


ViZion
félisten

;] Dobd már ki azt a Stephen Hawking könyvet! :D
videó

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16436) BonFire válasza ViZion (#16435) üzenetére


BonFire
veterán

Nem dobom!!! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16437) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Photoshop-ban meg lehet úgy nyitni PDF-et, hogyha belenagyítok pl betűbe akkor ne romoljon a minőség mint Acrobatnál?

(#16438) GergőBp válasza HollyBoni (#16437) üzenetére


GergőBp
tag

Ott is csak pixelekből áll, szóval kétlem.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16439) Dluinet válasza HollyBoni (#16437) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha acrobatban romlik a minősége akkor PS-ben is fog

GergőBp: az acrobat vektoros is, nem csak pixeles

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16440) GergőBp válasza Dluinet (#16439) üzenetére


GergőBp
tag

Köszönöm az információt :) Legalább tanultam ma is valamit. Két legyet ütöttél egy csapásra :))

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16441) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Küldtek nekem egy ilyet, ebből kéne nekem kinyomtatni a betűket olyan méretben ami oda van írva. Na most fogalmam sincs ezt hogy csináljam meg, ilyesmiket photoshoppal szoktam csinálni, de nem vagyok valami nagy ász benne, alap dolgokat még meg tudok csinálni és ennyi. Ja, és A4 lenne a legnagyobb méret amiben nyomtatni tudok, szóval egy betűt több lapra kéne kinyomtatni, ami utólag lenne átrajzolva egy nagyobb területre. Ötlet? :F

(#16442) Met válasza HollyBoni (#16441) üzenetére


Met
nagyúr

Ha vektoros a pdf akkor simán megnyitod Illuba, kiszeded a betűket belőle és a kért méretre nagyítod.
Ha nem vektoros a file akkor nyisd nagyra a szád ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16443) GergőBp válasza Met (#16442) üzenetére


GergőBp
tag

Megnyitottam a PFD-et Illustratorban. Ott elmentettem ai. kiterjesztésben. Azt megnyitottam PS-ben és kinagyítottam 2,5 méteresre. Ott már nem volt pixeles. Akkor ez vektoros, igaz?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16444) HollyBoni válasza Met (#16442) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#16445) ViZion válasza HollyBoni (#16441) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ez így ahogy felvázoltad: GAGYI.
Ezt Corel-ben illene megcsinálni, majd nagyformátumú nyomtatóval nyomtatni. Az ilyen A4 poszter és illesztgetés szopóág még akkor is, ha tudsz szegély nélkülit nyomtatni... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16446) HollyBoni válasza ViZion (#16445) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nincs rá más lehetőségem, van egy alap A4-es lézeres nyomtatónk, általában így szoktuk csinálni. Az a lényeg hogy a nyomatból fel lehessen rajzolni fára, majd abból elkészíteni. Közben elkezdtem Illustrator-ban, tök egyszerű így.

[ Szerkesztve ]

(#16447) BonFire válasza HollyBoni (#16446) üzenetére


BonFire
veterán

Oszt krisnásoknak minek egy felirathoz sablon? Így nem elég természetközeli, nem elég spontán. Neki kell állni annak a fatáblának egy vésővel, max ceruza, meg szabad kéz, azt' kricc-kracc! Azon legalább érződne a csúnya világi dolgokon való felülemelkedettség… :))

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16448) ViZion válasza BonFire (#16447) üzenetére


ViZion
félisten

Viccnek szántad, de tényleg van benne valami. Fura, ha a tök egyforma pl. Arial vigyorog vissza minden fáról... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16449) BonFire válasza ViZion (#16448) üzenetére


BonFire
veterán

Azért gondoltam, mert amikor rápillantottam, egyből az jött le, hogy milyen szar betűválasztás. Annyira nem illik ez a betűtípus ehhez a témához, hogy akkor már inkább a kézzel ákombákomozott felirat… Vagy keresni a millió font közül valami szépet, vagy egy kalligráfussal megrajzoltatni szépen, az tuti egyedi és ízléses lenne. Ez a kocka betű nem jó. Főleg a csupa verzál.

Persze krisnáéknál szegénység van, így nem tudják megfizetni ezt a munkát, megcsinálják hát csináld-magad-módon, csak „elrontsák”. Ezért lenne jobb a szabad kézi munka.

Szerk: ráadásul (most nézem csak meg okával) ez az Arial is rendesen szét van torzítva vízszintes irányban, agyon vannak csapva a betű arányai, a vízszintesek keskenyebbek a függőlegeseknél. Ronda. Akkor már inkább egy Bold, Heavy, vagy Extended változatot kell használni, nem a normált széttorzítani, mert így iszonyat ronda.

Amúgy miért nem fér ki egy A4-es lapra? A legnagyobb méret is csak 36 mm.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16450) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Persze, szerintem is szebb lenne. De a megrendelő ezt kérte. Amiket mi csinálunk nem rendelésre azok sem ilyen szögletes, full egyforma betűk általában. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.