Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Venacti Bold-hoz hasonló font-t nem tud valaki ami ingyenes?

(#16602) Dluinet válasza ToBeY (#16601) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Venacti Bold

átküzdöd magad a reklámokon, és egyszer felkinálja letöltés közben a Venacti Bold Font (TTF File Only), ezt kell letölteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16603) ToBeY válasza Dluinet (#16602) üzenetére


ToBeY
nagyúr

ok köszi megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#16604) BonFire válasza ToBeY (#16603) üzenetére


BonFire
veterán

Nagyon faja font, nekem is tetszik! Ha még bele is hegeszted a hungarumlautot, teljes készleted lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16605) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

Nagyon kezdő vagyok PS-ben, de..
Meg tudnám azt csinálni CS6-13-ban, hogy kitörlök egy színt a képről, és átlátszóvá teszem, nyomtatáshoz?
Pl. egy beszkennelt dokumentumot szeretnék kinyomtatni, úgy, hogy a sárga hátteret ne nyomja, hanem csak a papíron lévő kék, meg fekete színeket.
A varázsvessző nem jelöl ki mindent, meg nyilván a szkennelés/átkonvertálás során nemcsak egy sárga szín lesz a háttér, hanem egy csomó árnyalat.
Hogyan tudnám ezt eltüntetni úgy, hogy a többi megmaradjon?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16606) stranger28 válasza w.miki (#16605) üzenetére


stranger28
addikt

Ezzel csinálnám, aztán egy kis quick mask, ha nem sikerült olyan pontosra, de elég jól küldi ez a tool.

Utána meg rányomsz a maszkra vagy a del gombra és kiszedi a 'csába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16607) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ez a Content-Aware Scale pontosan hogyan működik?Van egy képem aminek a közepén van egy üdítős doboz,Át akarom méretezni,anélkül,hogy a doboz torzulna.

[ Szerkesztve ]

(#16608) BonFire válasza ToBeY (#16607) üzenetére


BonFire
veterán

Röviden: sehogy.

Bővebben: ugyanúgy kell használni, mint a free transformot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16609) ToBeY válasza BonFire (#16608) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megoldottam pepecs módon.Kivágtam a dobozt és külön layeren tettem rá a képre.

(#16610) BonFire válasza ToBeY (#16609) üzenetére


BonFire
veterán

Sokkal jobban jártál így, mint a Content-Aware-rel. Úgyis széttorzít mindent összevissza, még akkor is, ha festesz a dobozra egy kijelölést, és azt elmented új színcsatornába, és megadod neki védett területnek. Újra csak: ezek az intelligens eszközök kizárólag nagy frekvenciás (aprómintás, zsúfolt), szabálytalan háttéren működnek. Fű, föld, bokor, tengerpart, tereptárgyak, fák (ahol nem számít egy kis torzítás). Amint szabályos elemek is vannak a háttérben, mesterséges tárgyak, szögletes bútorok, falak, épületek, utak, ott mind elvérzik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16611) hoffman_


hoffman_
nagyúr

urak,

tudna valaki segíteni? ebből a képből ki lehet szedni a deviantart logót? előre is köszönöm, ha igen! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16612) Hege1234 válasza hoffman_ (#16611) üzenetére


Hege1234
addikt

így?

[ Szerkesztve ]

(#16613) w.miki válasza Hege1234 (#16612) üzenetére


w.miki
veterán

hogy csinálod?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16614) stranger28 válasza w.miki (#16613) üzenetére


stranger28
addikt

Szakmai titok. ;]

(#16615) BonFire válasza w.miki (#16613) üzenetére


BonFire
veterán

A múltkor csináltam egy elég nagy lélegzetvételű tutorialt a műveletről: –►LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16616) hoffman_ válasza Hege1234 (#16612) üzenetére


hoffman_
nagyúr

wow. mindig elképedek a photosphop kapcsán :D köszönöm! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16617) w.miki válasza BonFire (#16615) üzenetére


w.miki
veterán

hát, ez nem 2 perc...
ráadásul az átlátszó felirat, gondolom még macerásabb
am te alföldi vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16618) BonFire válasza w.miki (#16617) üzenetére


BonFire
veterán

A jó munka sosem két perc, és legtöbb esetben az automatika elvérzik. Az átlátszó felirat annyiban macerásabb, hogy még nehezebb kijelölni; itt már nem elég az egyszerű színtartomány kijelölés, hanem varázspálcázni kell. Ha olyan bonyolult a háttér, és a színek, akkor esetenként végig kell penezni a logót a legpontosabb kijelölés érdekében. Utána pedig általában a Levels-t vesszük elő, mert a fehér logóval félig áttetszővé teszik a pixeleket, és egy kis kontraszttal elég jól el lehet halványítani. Utána a „rothadó” széleket kell megbütykölni esettől függően gyógyecsettel, vagy foltozóval, esetleg klónozóval, kinek melyik áll kézre.

Esetenként az összes rendelkezésre álló eszközt be kell vetni.

Nem alföldi, szabolcsi vagyok. :) Teccik a tájszóúlásom? ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16619) ToBeY válasza BonFire (#16618) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha tetszik :) A nagyszüleim beszélnek hasonló tájszólásban ők Kisvárdától 15km-re laknak.
Amúgy jó a youtube supportálós videód is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16620) BonFire válasza ToBeY (#16619) üzenetére


BonFire
veterán

Mert ezerszer el lett pofázva, miért ne a YT-n keresztül üzengessenek. Erre a kisgyerek ott kérdezősködik, ráadásul tízpercenként küld egy egymondatos „üzit”, hogy „Kösz, már megoldódott…”, „De még csak annyit, hogy…”; „…És azt hogy kell, hogy…”; – Se megszólítás, se semmi. Csak tízpercenként kakukkol a Gmailem, és nézem, hátha valami fontos. Máma meg csak úgy beszól egy troll, kíváncsi, fel tud-e bosszantani. Csak embereken már régen nem bosszantom magam, nem veszem fel a kesztyűt. Akinek kellek, az megtalál a blogomon, ott ki van téve ez a topic, plusz a Facebookom, minden mindennel össze van drótozva, úgyhogy a YouTube-ot lehet hanyagolni. Ha privátba ír valaki, arra mindig válaszolok. Ma is írtak. Nagy művészet megtalálni a blogomon az oldaldobozban a privát mailemhez vezető linket egy kép alá rejtve! Akkora képek vannak kitéve, hogy tényleg vaknak kell lenni, hogy ne találja meg. És nem találják meg.

Azt se szeretem, ha kérdezni akar valamit a gyerek, és bejelöl FB-n ismerősnek! Hát kérdezzen, de minek ahhoz bejelölni? Van olyan, aki minden nap küld egy felkérést, és én minden nap visszautasítom. ;]

Sok analfabuta…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16621) stranger28 válasza BonFire (#16620) üzenetére


stranger28
addikt

A hírnév átka. ;]

Egyébként meg direkt futottad át a slusszpoént a videódban, vagy véletlen? Ha véletlen, klikk.

[ Szerkesztve ]

(#16622) ViZion válasza BonFire (#16620) üzenetére


ViZion
félisten

Én azt szeretem, mikor vmit kérdeznek topikban, mire válaszolnék, már jött privi, mire beírom, h a topikban írtam már, addigra ott az e-mail... :D
Ez a barom vagy, meg mittomén, lekell sz@rni. Nem kell, h mindenki szeressen mindenkit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16623) BonFire válasza stranger28 (#16621) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy látom, bölcs ember. ;] Nem néztem én meg a videóit, csak amennyit láttál, annyit időztem a csatornáján.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16624) stranger28 válasza BonFire (#16623) üzenetére


stranger28
addikt

Értem én, csak azt hittem erre rámész, amikor meglátod. Leckének elég jó lett volna. :DDD

(#16625) Hege1234 válasza hoffman_ (#16616) üzenetére


Hege1234
addikt

szívesen!

(#16626) GergőBp válasza BonFire (#16620) üzenetére


GergőBp
tag

Ezen a mondaton elmosolyodtam nagyon "Szépen fogom eltávolítom innen a francba". Végig vontatottan beszélsz, de ott teljesen más a hanglejtés. Hozzá a tájszólás (bocsánat, de nem vagyok annyira hozzászokva). Már 10x visszahallgattam :R

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16627) GergőBp válasza stranger28 (#16621) üzenetére


GergőBp
tag

2:20 "SIM foglalat : micro sd" Sajnos az olvasás nem az erőssége... Ha kicsit hallgatjátok tovább a fejetekhez fogtok kapni :W Belezavarodik a dolgokba, de aztán megpróbálja poénosra venni a figurát.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16628) delta9 válasza Hege1234 (#16612) üzenetére


delta9
senior tag

Copyright jel, vízjel eltávolítása szerintem minimum etikátlan, de lehet, hogy jogilag is kifogásolható.

Devianton kell írni az alkotónak a kép alá, ha valaki szeretné használni. Magáncélra általában minden további nélkül oda szokta adni az alkotó. Ha meg nem, ahhoz is joga van.

(#16629) BonFire válasza GergőBp (#16627) üzenetére


BonFire
veterán

Ha te is annyit piáltál volna, mint én, te egyáltalán nem tudnál beszélni! ;]

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16630) jhos910 válasza stranger28 (#16621) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ez az ember mocskosul kivan ... nem mintha nem bírnátok megállapítani ti magatok is. Csak én is be akartam má ugrani egy csókolomra! :D

(#16631) jhos910 válasza delta9 (#16628) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nagyon sokszor már meg lett beszélve az ilyesmi.

(#16632) GergőBp


GergőBp
tag

Az mitől van, hogy bizonyos "kétes eredetű" kiegészítőket nem mindig találom meg a PS-ben? Letöltöttem.. khmmm.. megvettem a SiteGrinder-t, de telepítés után nem találom a megfelelő helyen. Megakartam nézni, hogy mennyire lehet lebutítani ezzel egy website elkészítését :) Gondolom nem fog 100%osan megfelelni az igényeimnek, de megszeretném lesni. Ötlet?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16633) ViZion válasza GergőBp (#16632) üzenetére


ViZion
félisten

Regelni kell és adnak mittomén hánynapos trial-t. Legalábbis régen úgy volt. De nem emlékszem már mit-hol kellett :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16634) GergőBp válasza ViZion (#16633) üzenetére


GergőBp
tag

Install.exe elindít, feltelepül, de semmi nem történik. Program files-ban fel is kúszott, de a kiegészítőknél nincs. Vagy esetleg a magyar PS zavarja be?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16635) ViZion válasza GergőBp (#16634) üzenetére


ViZion
félisten

Egyéb szűrőknél? Fórumukon mit írnak, hol lenne a helye?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16636) tikshow válasza GergőBp (#16634) üzenetére


tikshow
addikt

Tutti CS6-hoz valód van?

(#16637) GergőBp válasza ViZion (#16635) üzenetére


GergőBp
tag

nMag-ról "vásároltam". Ott csak egy köszönöm volt.

Közben megtaláltam, hogy hol keressem. Ott van, szóval nagy az öröm. Majd beleásom magamat a használatába :)

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16638) stranger28 válasza jhos910 (#16630) üzenetére


stranger28
addikt

Ólomhiányos. :DDD

(#16639) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom jó helyen járok-e de kellene egy képet készíteni nekem.
Kritériumok:
Ja a fehér betűs szöveg ez lenne: Calisthenics

-640x480tól nagyobb 16:9-es felbontás. (mellesleg Facebook borítóképnek lesz)
-fekete hátteren fehér betűkkel
-ezen betűtípusok valamelyikével; ez,ez,ez esetleg ez.
-lehet a betűk szélén enyhe kékes láng is,mintha jobbról fújna a szél.

Ha rossz helyen kértem vagy túl nagyok az igényeim akkor elnézést.

Ha valaki bevállalja akkor

Majd úgyis benézegetek ide,hátha valaki nekiáll.

[ Szerkesztve ]

(#16640) stranger28 válasza dokee78 (#16639) üzenetére


stranger28
addikt

Jó helyen jársz. A pontos felbontás 851x315 egyébként. Piskóta. ;]

De részemről most 0 idő van. :(

[ Szerkesztve ]

(#16641) BonFire válasza dokee78 (#16639) üzenetére


BonFire
veterán

Négy gyökeresen eltérő betűtípus. Ki kell találni, melyik illik legjobban a témához, és ahhoz, vagy hasonlóhoz ragaszkodni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16642) dokee78 válasza BonFire (#16641) üzenetére


dokee78
félisten

Igazából azért írtam több típust,hogy amelyikkel könnyebb megoldanotok azzal is jó lesz.

(#16643) GergőBp válasza dokee78 (#16642) üzenetére


GergőBp
tag

Inkább ízlések és pofonok. Lehet ami nekem tetszik neked nem fog. Egyébként semmi közük egymáshoz a font-oknak :) Nekem ez tetszik.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16644) dokee78 válasza GergőBp (#16643) üzenetére


dokee78
félisten

Ezért írtam a 4 fajtát,hogy ezek közül valamelyik.

(#16645) BonFire válasza GergőBp (#16643) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem meg ez-->Alright Sans A Discovery-n is ezt használják az ajánlóba, meg ha jól láttam a NGC-n is (valamelyikben tévedek…) Zseniálisan megtervezett betű. Tökéletes!

dokee78: Itt van egy ötödik fajta. Igaz, hogy nem olyan, amilyet kértél, de ilyet volt kedvem csinálni. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16646) dokee78 válasza BonFire (#16645) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi ez is jó lesz.

(#16647) Met válasza dokee78 (#16646) üzenetére


Met
nagyúr

Amúgy ha a dafont-on beírod a Type your text here helyére amit szeretnél szöveget majd azzal a betűvel, akkor alul mutatja hogy néz ki nem kell több fajta verzióba megcsináltatni a képet ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16648) GergőBp válasza Met (#16647) üzenetére


GergőBp
tag

Neki egy is elég volt. Szimplán csak adott 4 választási lehetőséget. Persze ebből kifolyólag elkészült egy 5. verzió, ami meg is felelt az úrnak :DDD

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16649) BonFire


BonFire
veterán

Szerintem ha a FB-ra akar valaki borítóképet, és egyelőre még konkrét elképzelése nincs, hogy mit is közvetítsen, akkor jobb egy szimpla borítóval indítani, mint ez is. Aztán később még kialakulhatnak az igények, és akkor lehet változtatni. Én attól kapok hülyét, ha valaki minden nap kétszer megváltoztatja. A borítókép olyasmi, mint egy könyvborító, egy logó, egy címlap. Ha jól csináljuk meg, elmondja a látogatónak, mire számítson az oldalon. Egy könyvborítót vagy moziplakátot sem változtatunk folyton-folyvást. Ahogy van most már YouTube csatorna borítókép is, amit egyszer kell megcsinálni, de akkor jól átgondolni, mi is kerüljön rá, mert az első benyomás nagyon fontos.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16650) stranger28 válasza BonFire (#16649) üzenetére


stranger28
addikt

Egy minimum átlagos intelligenciával felvértezett személy esetében igen, de az átlag fészbukjankó képességeit, illetve azok hiányát ismerve már korántsem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.