Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) BonFire válasza ViZion (#16249) üzenetére


BonFire
veterán

Piszkosul nem egyformák! Még az Arial és Helvetica között is jelentős különbségek vannak. Görbe az R szára, nem úgy kerekednek a betűk, nem olyan szögletes a D, és nem olyan széles a betű alapvetően.

A Myriad egy nagyon szép font, csak speciel nem azt keresem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16252) tikshow válasza BonFire (#16251) üzenetére


tikshow
addikt

Pedig ez Arial akárhogy nézem csak kisebb karaktertávolsággal. Esetleg még OpenSans SemiBold.

[ Szerkesztve ]

(#16253) ViZion válasza BonFire (#16251) üzenetére


ViZion
félisten

Nem egyforma, nem egyforma... az idő ketyeg, nyomda vár. Arial lesz az. Esetleg Myriad Pro, abból sok szép van. Kész. :D
Következő feladat? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16254) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

egy hardveres kérdésem lenne a photoshop-hoz: inkább erősebb processzorból, vagy erősebb gpu-ból profitál jobban a cs6?

remélem nem lőttem mellé a kérdéssel :F

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16255) tikshow válasza alitak (#16254) üzenetére


tikshow
addikt

Attól függ, hogy mire kell. Én webdesignra használom oda erős proci kell. De ha előszeretettel filterezel akkor inkább VGA.

(#16256) Dluinet válasza alitak (#16254) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sok és gyors memória, gyors CPU, alap GPU

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16257) alitak


alitak
senior tag

alapvetően nem csak photoshop, hanem indesign, illustrator is megy majd mellette, ez előbb lemaradt

Lesz mellé 16gb ram, i-3770, meg gtx 660 ti.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16258) ViZion válasza alitak (#16257) üzenetére


ViZion
félisten

Legyen SSD is mellé és ööm, bódottá!
Jó az a konfig. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16259) alitak válasza ViZion (#16258) üzenetére


alitak
senior tag

jah, egy ocz 256gb ssd lesz, meg dell U2711 is, szóval lesz benne anyag

mod: lemaradt az U

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16260) Dluinet válasza alitak (#16259) üzenetére


Dluinet
nagyúr

indesign, illustrator csak CPU és memória

Ha gyorsaság a lényeg akkor csakis Adobe Creative Suite 4 Design Standard érdemes venni.
Minden más sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16261) alitak válasza Dluinet (#16260) üzenetére


alitak
senior tag

Kell a CS6, bár nem tudom megmondani, hogy pontosan miért, nem én vagyok a grafikus, csak a hardver résszel foglalkozom.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16262) Dluinet válasza alitak (#16261) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudok semmilyen észérvet a CS6 mellett

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16263) tikshow válasza Dluinet (#16262) üzenetére


tikshow
addikt

Info box, csak hogy egy példát hozzak.

(#16264) BonFire válasza Dluinet (#16262) üzenetére


BonFire
veterán

Gyorsabb a Liquify motorja, meg van benne százezer pixeles brush. :-/

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16265) ViZion válasza Dluinet (#16262) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Csak negatív tapasztalatom van. A type tool hülyesége fájdalmas. Transform után még reset char.-al sem állnak vissza a méretek. Mivel sokat dolgozom szöveggel, nekem ez fáj legjobban. A többi eszközben (clone, select, refine edge, Qmask, etc...) nem volt akkora előrelépés CS4 óta. Az, hogy írja pl. kijelölés méretét inkább csak látványos, de nem túl használható. Ezt a részt is "átvehetnék" Corelből... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16266) alitak válasza Dluinet (#16262) üzenetére


alitak
senior tag

ez a döntés túlmutat rajtam :(

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16267) ViZion válasza alitak (#16266) üzenetére


ViZion
félisten

Nem baj, de amikor majd átkozódnak odabökheted: mon'tam... ;]
Ami jó a CS6-ban, a havi fizetős modell. Viszont minden reggel, induláskor liszensz ablak, ellenőrzés, bejelentkezés. 1-2 perc, de már unalmas... A hibái meg, ehh... de gyanítom ehhez a következő patch a CS7 lesz :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16268) jhos910


jhos910
aktív tag

Heyho!

CS6 alatt előjön néha az a bibi hogy nem tudok festeni, radírozni. Az alap emberi tényezőket kizárhatjuk. Nem lockoltam a layert, opacity meg minden jól van belőve stb. stb... Ha bezárom és újra megnyitom a doksit akkor megy minden ugyan úgy ahogy kell. Mi lehet a bibi?

(#16269) BonFire


BonFire
veterán

Ha egyszer megnyitok egy képet Camera Rawban, az attól kezdve már mindig abban nyílik meg? :-/ Hogy lehet újból normál képként megnyitni, hogy elfelejtse az addigi babrálásokat?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16270) madgie válasza BonFire (#16269) üzenetére


madgie
titán

Hozzárendeled az azelőtti programhoz (jobb klikk a rawra, társítás, alapértelmezett progam választása).

(#16271) BonFire válasza madgie (#16270) üzenetére


BonFire
veterán

Photoshopról és JPEG-ről van szó. Eddig is Photoshopban nyitottam meg, csak most kíváncsiságból az Open As...-szel nyitottam meg CR-ban. Azóta nem hajlandó az eredeti JPEG-et megnyitni, csak CR-ban azokkal a beállításokkal, amelyeket összevissza toligáltam rajta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16272) madgie válasza BonFire (#16271) üzenetére


madgie
titán

Ja ,bocs, azt hittem rawról van szó.

(#16273) *Ropi* válasza BonFire (#16269) üzenetére


*Ropi*
félisten

Edit / preferences / file handling / Camera Raw preferences / jpeg and tiff handling ---> disable jpeg support. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16274) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Nekem az lenne a problémám, hogy valódi HDR képet akarnék csinálni és amikor PS-ben egyesíteni akarom őket ekkor a folyamat közben kidob egy olyan üzenetet hogy: "Egyesítés HDR pro-fájlba - Előfordulhat, hogy az egyesíteni kívánt képet különböző fényképezőgépekkel készítették." Ilyenkor mivan? Ugyan azzal a géppel csináltam ugyan abból a pozícióból... Miért írja ezt ki? Utána egyébként végigcsinálja a folyamatot és a végén is ad egy képet amin még tudok mindenféle dolgot változtatni de nem tudom hogy az most csak egy gépből csinált HDR-t vagy ténylegesen mind a 3 képet összerakta....

(#16275) madgie válasza fireproof (#16274) üzenetére


madgie
titán

Próbáld ki inkább a Dynamic Photo HDR nevű progit erre a célra.

(#16276) fireproof válasza madgie (#16275) üzenetére


fireproof
őstag

Köszi. :R

(#16277) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok guruk!

Ismét egy albumborítóval fordulnék hozzátok, lennétek szívesek megcsinálni nekem? :B Ezt a képeket kellene átszínezni ilyenre és átméretezni 600x600-ra, úgy hogy a kép szélein ne látszódjon a szkennelés (?) nyoma. (Amennyiben megoldható.) Egyáltalán nem sürgős, ahogy időtok és kedvetek engedni. Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16278) BonFire válasza Bjørgersson (#16277) üzenetére


BonFire
veterán

Ez megfelel? [link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16279) Bjørgersson válasza BonFire (#16278) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy kicsit tudnál még rajta "sárgásítani"? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16280) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok,

ezt a képet szeretném elkészíteni, nagyban legalább 30megapixel. Hogyan kéne?
itt van leírva gimpre, de letöltöttem és valamiért csak magyar a gimp-em és én egyszerűen nem tudom az angolt lefordítani. Értem én szűrő - render (az meg mi magyarul, alkotás?) clouds (felhő?) . Na mindegy maradnék a photoshopnál, de nem tudom hogyan. Valakinek valami ötlet.

(#16281) BonFire válasza pufancska (#16280) üzenetére


BonFire
veterán

A render clouds az magyarul felhők renderelése. Soha nem hallottam még a render szót lefordítva, de majd jön ViZion, és elmondja, hogy a magyar nyelvű Ps-ben hogy nevezték el a rendert. Lehet, hogy (le/ki)számolásnak lehetne fordítani (tetszőleges igekötő választásával), de akár generálásnak is, megjelenítésnek, leképezésnek.

Render – Hunglish Korpusz

Minek szívatod magad állandóan a Gimppel? :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16282) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok! Tudna valaki nekem segíteni egy fotó korrigálásban? Egy önéletrajzhoz készült önarcképnél kellene egy apró korrekciót elvégezni. Ha valaki vállalná elküldeném a fényképet és leírnám mi az az apró változtatás amit a fotón el kellene végezni.
Szerintem 5 percnél nem fog tovább tartani.
Nagyon köszönöm előre is. :R

(#16283) stranger28 válasza ph2012 (#16282) üzenetére


stranger28
addikt

Mennyibe? ;]

[ Szerkesztve ]

(#16284) BonFire válasza ph2012 (#16282) üzenetére


BonFire
veterán

Küldjed a fotót privátban, ha gondolod, és részletesen írd le, mit kívánsz rajta. Színkorrekciót, fényerő-kontraszt beállításokat, retusálást, méretre vágást etc.

Most van egy kis szabad kapacitásom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16285) ph2012 válasza BonFire (#16284) üzenetére


ph2012
senior tag

PÜ ment, köszi a választ.

(#16286) KonzolKartel

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem. Sajnos "kölyök" koromban csináltattam egy tetoválást a mellkasomra, amit most már mindenképpen le akarok fedetni egy másikkal. Meg van a minta, illetve meg vagyok "én" :)).
Csak úgy rá kéne dobni, hogy lássam, van e remény. :R
Ha esetleg van egy jótevő, akkor írjon PÜ-t. Köszönöm!

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#16287) stranger28 válasza KonzolKartel (#16286) üzenetére


stranger28
addikt

Holnap meg tudom neked csinálni, ha addig nem jelentkezne senki.

(#16288) KonzolKartel válasza stranger28 (#16287) üzenetére

Egyelőre nem kapott rá senki a dologra. Előre is köszönöm! :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#16289) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy ha CTRL+c CTRL+v-vel beillesztek egy képet abba amit szerkesztek, akkor a beillesztett kép minősége leromlik .
Egy kb 6 megapixeles kép felét jelölöm ki, majd egy 1000*300 pixel méretű terület jobb oldalára illesztem be úgy, hogy a a shift-et nyomva tartva átméretezem.
Mi lehet a gond?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#16290) ViZion válasza alienpapa (#16289) üzenetére


ViZion
félisten

Hát akkor azt a fájlt növeld meg (dpi-t, ill. pixelben a méretét), amibe beilleszted, hogy ne kelljen kicsinyíteni...
Hiába vágod ki nagy képből, ha mittomén 40×40 ikonra rakod, akkor átméretezésnél "eldobálja" a pixeleket. Így azt a területet, amit pl. 5×5 pixel mutatott a nagy képen, lehet, hogy 3×3 lesz színátmenetként...
Mekkora a cél rajzvászon amúgy?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16291) tikshow válasza alienpapa (#16289) üzenetére


tikshow
addikt

Jobb klikk a rétegre, Convert to Smart Object - ezután méretezd. Viszont a dpi beállítás jogos.

(#16292) ViZion válasza tikshow (#16291) üzenetére


ViZion
félisten

Smart objectnek akkor van jelentősége, ha pl. nem tudja mi lesz a végleges méret, és lehet még nagyítana rajta, vagy mittomén túl összetett és hegeszti még esetleg. Attól nem lesz több pixel a rajzvásznon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16293) tikshow válasza ViZion (#16292) üzenetére


tikshow
addikt

Azt tudom, de ahogy észrevettem kicsinyítésnél is más módon kezelni ahhoz képest mintha egy sima réteg lenne.

(#16294) alienpapa válasza ViZion (#16290) üzenetére


alienpapa
senior tag

A fájl méretét pixelben nem tudom megnövelni, mert egy 1000*300-as fejlécet kell készítenem, szóval az fix. A dpi 72-ről meg van növelve 150-re.
De valószínűleg neked van igazad, és egyszerűen a kicsinyítés miatt eldobálja a pixeleket.

tikshow

Próbáltam azt is, de nem igazán segített.

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#16295) BonFire válasza alienpapa (#16294) üzenetére


BonFire
veterán

Kepernyon 72 dpi az etelon. Ha a kep felbontasa csokken, kevesebb lesz rajta a reszlet. Ilyen vegtelenul egyszeru a dolog.

Ha meg utolag meggondolod magad es vissza szeretned nagyitani, akkor tenyle g smart object, kulonben az elhajigalt pixeleket honnanszerezne vissza!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16296) alienpapa válasza BonFire (#16295) üzenetére


alienpapa
senior tag

Igen, nagyjából kezdem érteni miért csökken a minőség. Igazából kevesebb pixelből nem lehet ugyanolyan minőséget létrehozni. A smart object nagyon zsír dolog. Fogom majd használni.

Szóval ha nem megy a képem nyomdába, hanem csak képernyőn fog megjelenni, akkor felesleges 72ről fentebb vennem a dpi-t? Ha jól értem, akkor a képernyő minden 2,54 cm-ére 72 pixel esik?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#16297) ViZion válasza alienpapa (#16296) üzenetére


ViZion
félisten

A képernyőnél a képpont-sűrűség adott, ott csak a pixeles méret számít.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16298) tikshow válasza alienpapa (#16296) üzenetére


tikshow
addikt

Ez monitortól függ, de egyébként monitorok PPI-vel (Pixel Per Inch) a képek pedig DPI-vel(Dots Per Inch) számolnak. 72dpi az általános amit használni szoktak csak monitoron megjelenő adatokra, többnek nincs értelme, mert nem lesz több/jobb ott, csak nyomtatásban.

Egy példa: 72dpi - 300dpi

(#16299) BonFire válasza tikshow (#16298) üzenetére


BonFire
veterán

Na, most ezzel jól megkavartad! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16300) tikshow válasza BonFire (#16299) üzenetére


tikshow
addikt

Nem árt, ha tudja, lehet később jól fog jönni. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.