Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) GergőBp válasza stranger28 (#16650) üzenetére


GergőBp
tag

Francba!!! Én naponta cserélem a profilképemet :) Igaz csak 2 kép van rólam azt is még a regisztrálás időpontjában töltöttem fel :DDD

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16652) BonFire válasza GergőBp (#16651) üzenetére


BonFire
veterán

Én a profilképemet addig csereberéltem, amíg nem sikerült egy igazán jó beállítást lőnöm magamról. Azóta minden fórumon ugyanazt a profilképet használom (a YouTube csatornámon is ez látható). A borítót meg egyszer megcsináltam, és azóta marad. Majd csak akkor lesz cserélve, ha nagyon megöregszem a rajta lévő képhez képest, de akkor is csak az arc lesz lecserélve. A basszusgitár nem. Legfeljebb, ha egyszer sikerül rá egy Elixir húrkészletet vennem, mert az ba**ott drága, és lehet vele menőzni! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16653) GergőBp válasza BonFire (#16652) üzenetére


GergőBp
tag

Régen ezzel futtattam magamat :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16654) BonFire válasza GergőBp (#16653) üzenetére


BonFire
veterán

Jó! Tetszetős.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16655) stranger28 válasza GergőBp (#16651) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor nincs mese, irány a Tajgetosz. ;] ;]

Én is akartam csinálni valami szépet és jót magamnak, de nem jött össze. A suszter cipője ugye. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16656) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, .atn típusú(effeket, stb) cs6-ba hogyan lehetne beszülni vagy megtalálni? :B
Mert, nekem nem sikerül. :(

(#16657) tikshow válasza Nova96 (#16656) üzenetére


tikshow
addikt

A .atn az Action. Vagyis annyit tesz, hogy egy adott folyamatot hajt végre. Duplán rákattintasz a .atn fájl-ra ezek után pedig meg fogod találni az Action panelon - ha nincs nyitva akkor Windows/Actions vagy Alt+F9

Itt kiválasztod a megfelelő folyamatot és alul a lejátszásra gombra kattintasz.

(#16658) Nova96 válasza tikshow (#16657) üzenetére


Nova96
őstag

Igen, köszi :R ...csak azt nem találtam. :B

(#16659) ViZion


ViZion
félisten

Disznós logós pályázat, 800k FTW

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16660) Met válasza ViZion (#16659) üzenetére


Met
nagyúr

bruttó 800k ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16661) ViZion válasza Met (#16660) üzenetére


ViZion
félisten

Jah... meg kell kérdezni, h szla nélkül 600-ért okosban? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16662) tikshow válasza ViZion (#16661) üzenetére


tikshow
addikt

Ha természetes személyként nyersz még 250k-t levonnak ezenkívül amúgy is.

(#16663) stranger28 válasza ViZion (#16659) üzenetére


stranger28
addikt

Nem lennének vizsgáim, hinnye.

(#16664) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Photoshop feladatok:

Régen volt már: Missy eltűnt

Ázsiai feladatok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16665) BonFire válasza Dluinet (#16664) üzenetére


BonFire
veterán

Nem is tudtam, hogy Missy megvan magyarul is! ;] Mondjuk klasszikus. Talán az első Photoshop troll volt. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16666) ViZion válasza Dluinet (#16664) üzenetére


ViZion
félisten

:W :W :W fááááj. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16667) Met válasza ViZion (#16666) üzenetére


Met
nagyúr

fááááj de jól esik :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16668) stranger28 válasza Dluinet (#16664) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD
Aszondja mind a négy lábát levágatná és kérne hozzá távirányítót. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16669) Dluinet válasza stranger28 (#16668) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és pénzt kérne a gyerekektől, hogy a kutyán kocsikáznak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16670) daninet


daninet
veterán

Üdv!
CS5-ben rajzolgattam egy képet. Csak vonal eszköz, 1 darab layer, nincs átlátszóság sem sehol. Az egész kép 10kb (kb mintha firkálnátok egy 200x200pixeles fehér lapra párat pencillel)
Kijelölöm, átmegyek word-be, beillesztem. A CS5 kezelhetetlenre fagy, a winyó elkezd írni. Wordben megjelenik a kép, de nem szerkeszthető. 100-on pörgeti a vinyót, majdnem 2 gigát teleírt egy Temp fájlba, mire újra használható lett.
Valaki találkozott ezzel?
Illetve a CS5 felső menüsorának laggolására van esetleg valami megoldás? Keresgéltem a neten de elég kitérő válaszok voltak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16671) ViZion válasza daninet (#16670) üzenetére


ViZion
félisten

Miféle vágy késztetett a két teljesen másmilyen program közötti kopi-pésztelésre?
És mit szeretnél képet szerkeszteni a szövegszerkesztő progival? :F
PS-ben save for web & dev. png-24 transzparens háttérrel elment. Wordben beszúrás, kép, fájlból. Örvend! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16672) daninet válasza ViZion (#16671) üzenetére


daninet
veterán

Bazi sok párvonalas képről kell eltűntetnem feliratot és gondoltam megspórolom ezt magamnak, minek elmenteni nincs szükség a köztes fájlra. :)
Ha más nincs persze akkor annyi...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16673) tikshow válasza daninet (#16672) üzenetére


tikshow
addikt

Ha nem feltétlenül muszáj doksit csinálnod akkor csinálj pdf-et, az kezeli lazán.

(#16674) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valami erre hajazó font-ot keresnék.

(#16675) sekli válasza daninet (#16672) üzenetére


sekli
addikt

én ilyenkor be szoktam illeszteni IrfanViewba és utána ctrl+a, ctrl+c majd a Wordben ctrl+v, elég gyors.

(#16676) daninet válasza sekli (#16675) üzenetére


daninet
veterán

kösz a tippet :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16677) jhos910 válasza ToBeY (#16674) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ha nem sok szöveget kell így előállítani akár kézzel is nekiugorhatsz, nem lesz nagy meló.

De tudok javasolni egy oldalt és azon belül 2 kategóriát legalább.
dafont.com és itt lesd meg a destroy és a distorted kategóriákat.

(#16678) BonFire válasza jhos910 (#16677) üzenetére


BonFire
veterán

Én azért szeretem az Illustratort, mert az ilyen erodált hatást bármilyen betűvel két kattintás megcsinálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16679) Vitocska


Vitocska
tag

keresek egy embert aki készitene nekem egy logot adobe after effectel

létci pmbe

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#16680) BonFire válasza Vitocska (#16679) üzenetére


BonFire
veterán

Most logót kell tervezni, vagy egy meglévőt animálni? Mert az két külön dolog. Mindkettő megoldható, sőt, a kettő együtt is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16681) Vitocska válasza BonFire (#16680) üzenetére


Vitocska
tag

meglévő logot animálni sry nem nagyon értek ezekhez :)

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#16682) GergőBp válasza Vitocska (#16681) üzenetére


GergőBp
tag

Csak annyira nem értesz, mint a helyesíráshoz...!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16683) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van egy fényképem. Az szeretném csinálni, hogy ilyen effektes színátmenetben átmegy fehérbe.

Pl.: fent a bal sarokba még teljesen megvan a kép lent a jobb sarokba meg már fehér. ezt kellene nekem valami desginos módon megoldanom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16684) ViZion válasza PumpkinSeed (#16683) üzenetére


ViZion
félisten

gradient overlay FX. Beállítod a szöget, átlátszóságot és a színeket. Kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16685) BonFire válasza PumpkinSeed (#16683) üzenetére


BonFire
veterán

>>>LINK<<<

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16686) PumpkinSeed válasza BonFire (#16685) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#16684) ViZion

:R :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16687) GergőBp válasza BonFire (#16685) üzenetére


GergőBp
tag

Egy rögtönzött válasz videóval egybekötve :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16688) Vitocska


Vitocska
tag

valaki készit itt web designt ? ha igen pm me egy profi gaming oldalnak kéne amit nyitni szeretnék korrekt áron
pmbe létci

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#16689) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Tudna nekem valaki segíteni?

Itt van egy kép, alulra a csatlakozókhoz balról jobbra folytatólagosan oda kéne photoshoppolni a számozást valahogy így.

Azt szeretném, hogy a számok ugyan azzal a stílussal jelenjenek meg (kék kör, benne a szám ugyan olyan méretben) mint az eredeti rajzon.

Sajnos nem tudom megcsinálni, ha esetleg valaki megtenné és megcsinálja megköszönném, vagy ha leírjátok hogyan kell az is jó.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#16690) ViZion válasza werszomjas (#16689) üzenetére


ViZion
félisten

Vitocska: van neki topik, ott több siker lesz.

Legegyszerűbbet írom. Kijelölést ellipszisre állítod (shift+m). Elkezded a számot kijelölni, shiftet nyomva tartva kör kijelölés lesz, ha space-t is nyomsz, akkor mozgathatod. Felengedve a bal gombot kész a kijelölés, nyomsz egy ctrl+j kombót. Ezzel lemásoltad a kijelölt részt, oda mozgatod, ahova akarod. Utána a rétegek között ismét a hátteret válaszd, jelöld a következőt, stb... Ha túl nagyok/kicsik, akkor ctrl+t (transform) shift-et nyomva rögzített oldalaránnyal méretezheted őket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16691) BonFire válasza werszomjas (#16689) üzenetére


BonFire
veterán

1. Új réteg ->> Marqee-val ejtesz egy kör alakú kijelölést. Feltöltöd bármilyen színnel.
2. Rétegstílus a rétegre: Color overlay – kék szín – színmintát az eredeti képről vehetsz. Bever and Emboss – ezzel domborítod.
3. Type toollal ráírod a számot. Betűtípus: Myriad Pro Bold, szín: fekete.
4. Ezt a két réteget másolod, áthelyezed, a másolaton a számot átírod.
5. Save for Webbel mented a kívánt kiterjesztésbe.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16692) stranger28 válasza Vitocska (#16688) üzenetére


stranger28
addikt

Ha még egyszer leírod, hogy létci, esküszöm főbe lövöm magam.

(#16693) ViZion válasza stranger28 (#16692) üzenetére


ViZion
félisten

nehogy ilyené' öngyi legyél! Nem akarok temcsibe menni... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16694) stranger28 válasza ViZion (#16693) üzenetére


stranger28
addikt

Nebsszálfel. :DDD

(#16695) werszomjas válasza BonFire (#16691) üzenetére


werszomjas
őstag

& ViZion

Köszi, siker :C :R

Kb 40 perc volt, néhányszor újra kezdtem, de a két leírásból csak összejött :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#16696) BonFire válasza werszomjas (#16695) üzenetére


BonFire
veterán

Az ellenkező irányból domborodik, de oda se neki! ;] A lényeg, hogy ma is tanultál valamit.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16697) werszomjas válasza BonFire (#16696) üzenetére


werszomjas
őstag

Most már úgy marad ;]

Hasznos lecke volt :K :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#16698) Met válasza stranger28 (#16692) üzenetére


Met
nagyúr

létci neeeeeeeeee :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16699) stranger28 válasza Met (#16698) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#16700) pufancska válasza werszomjas (#16695) üzenetére


pufancska
tag

Azt se tudom, hogy mi ez, de észrevetted, hogy két négyes van a felsőben. Az úgy a jó? ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.