Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) pufancska válasza GergőBp (#16795) üzenetére


pufancska
tag

Valakit bepalizott és már megcsinálta neki. Ezt válaszolta nekem. "szia, egy kicsit elkéstél vele, már kész van, de köszönöm a jelentkezést "

(#16802) stranger28 válasza pufancska (#16801) üzenetére


stranger28
addikt

Úgy írja, mintha bármit is vesztettél volna. :DDD :DDD

(#16803) GergőBp


GergőBp
tag

Tudnátok nekem segíteni? Rovás írást keresek, de sehol nem találok. Persze font-ot :) Lehet rossz keresőszavakkal próbálkozom. :W

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16804) GergőBp válasza GergőBp (#16803) üzenetére


GergőBp
tag

Nem tudok javítani... *Rovásírást

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16805) tikshow válasza GergőBp (#16803) üzenetére


tikshow
addikt

(#16806) GergőBp válasza tikshow (#16805) üzenetére


GergőBp
tag

Most néztem meg "közelebbről". Ez sajnos nem rovásírás. Ez a runic valami teljesen más.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16807) tikshow válasza GergőBp (#16806) üzenetére


tikshow
addikt

A runic az rovás írást jelent, csak mivel jó pár fajta rovás írás létezett a világon, így elég problémás egy adottat megtalálni.

(#16808) GergőBp válasza tikshow (#16807) üzenetére


GergőBp
tag

Közben sikerült találnom. Köszönöm szépen a fáradozásodat :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16809) tikshow válasza GergőBp (#16808) üzenetére


tikshow
addikt

Ja, hogy székely kell oké. :)

(#16810) GergőBp


GergőBp
tag

Akkor most egy PS-es kérdéssel fordulnék a néphez. A problémám az lenne, hogy nem tudom hogyan tudok szabályosan torzítani. Most ez lehet hülyén hangzik, de megpróbálom érthetően elmagyarázni (segítségnek van egy pen-es rajz a KÉP-en). Egy piros-fehér-zöld sávot szeretnék kreálni. El is kezdtem, de túl gondoltam a mostani ötletemet és mikor megpróbáltam megvalósítani a dolgot hibába ütköztem. Szép ívet szeretnék, de folytonos szabályosságot is.

Feladom, mert nem megy a magyarázás. Esetleg valakit Skype-on zavarhatok? Szerintem maximum 5 perces a megoldás, de így nem tudom érthetően elmagyarázni. Képernyőmegosztással könnyebben elmondom a problémámat.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16811) stranger28 válasza GergőBp (#16810) üzenetére


stranger28
addikt

Nem tudom mit akarsz, de a Perspective és a Free Transform [link] biztos megcsinálja neked. Utóbbinál lehet nyomogatni kell majd segédbillentyűket. Esetleg vannak ott még finomságok, ha másra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#16812) BonFire válasza GergőBp (#16810) üzenetére


BonFire
veterán

Pennel rajzolod meg a piros és a zöld sávot, majd ott görbíted, ahol akarod. Én biztos, hogy Illustratorban csinálnám. Vagy Ps-ben is lehet, csak ott macerásabb a vektorokkal dolgozni. De lehetséges.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16813) GergőBp válasza BonFire (#16812) üzenetére


GergőBp
tag

Köszönöm a válaszokat. Holnap majd kipróbálom otthon :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16814) overclockerr


overclockerr
tag

Szeretnék komolyabban foglalkozni a Ps-el, több okból is vonz. Jelenleg laptopom van, mobilitás céljából valószínűleg nem is váltok, egész kellemesen fut rajta a CS6, de a tapipad borzalmas. Mennyire fontos vezetékes egérből egy drágábbat venni? Gondolok itt a magas dpi-sekre...

(#16815) stranger28 válasza overclockerr (#16814) üzenetére


stranger28
addikt

Egyáltalán nem. A magas DPI olyan szinten parasztvakítás, hogy még azt el sem tudod képzelni. Vegyél egy G400-at, tökéletes lesz. (De a javított verziót szvsz.)

De, ha meg komolyan is akarsz vele foglalkozni, nem csak komolyabban, akkor inkább egy digit. táblát vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#16816) overclockerr válasza stranger28 (#16815) üzenetére


overclockerr
tag

Értem, szerintem első körben akkor egy kényelmes vezetékes egeret nézek. Először úgyis tudást kell fejleszteni, későbbiekben meg majd táblát is szemügyre veszem. Vezeték nélküli egér az borzalmas, irtózatosan pontatlan.

(#16817) ViZion válasza overclockerr (#16816) üzenetére


ViZion
félisten

Nem a vezeték vagy nem a lényeg. A szenzor az. Profi optikai, vagy lézer egér legyen. gigabyte GM-M6800 amit használok cégnél, otthon ennek egyel jobb változatát, mert ott játszom is. Ez évekig bírja, nem lehet szétkattintani a gombjait.

stranger28: a magas dpi és a nagyobb frekis kapcsolat nem parasztvakítás, csak játékon kívül nincs érezhető hatása... "Claw grip" játékosok a legjobbak, ott a 6000 dpi sem sok, kell is nekik. Az egér meg kb. 1 cm-et mozdul max...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16818) stranger28 válasza ViZion (#16817) üzenetére


stranger28
addikt

Játékban se sok van szvsz... de ez már egy másik topik. :)

Frekit nem mondtam, az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#16819) ViZion válasza stranger28 (#16818) üzenetére


ViZion
félisten

Ha játszol, akkor pedig tunod kellene... :U
600 DPI-vel hány cm-et kell mozdítani az egeret a 360°-hoz? Míg 3000-6000 dpi-nél csak a töredéke... claw gripnél a csukló a az asztalon van, annyit mozdul az egér, amennyit az ujjad... az meg csak pár cm. Palm grippel is 1600+ dpi-n játszom, de még így is néha jobb lenne magasabb+claw grip, csak azt nem tartom kényelmesnek hosszabb távon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16820) stranger28 válasza ViZion (#16819) üzenetére


stranger28
addikt

Mondom ne menjünk bele.

(#16821) tikshow válasza ViZion (#16819) üzenetére


tikshow
addikt

1200DPI-nél nem kell több 1080p-re. Az ettől magasabb DPI már 2 vagy 3 monitoros rendszerhez kell, ezt már sokan elmondták. Egyébként a minél kevesebb DPI ami jó szerintem, mert Ps-be is néha pöcsölni kell egy kis részleten - persze ha nincs táblád.

(#16822) ViZion válasza tikshow (#16821) üzenetére


ViZion
félisten

"1200DPI-nél nem kell több 1080p-re." Neked.
Nekem 1200-1600-on van, És nem is fHD-ban játszom. Biztosan tök felesleges, csak azért gyártják a nagyobb felbontású érzékelőket, mert ráérnek.
Nem PS-ről beszéltem, játékról volt szó, de azt használ mindenki amit akar. Tényleg ne menjünk bele, ez itt nagyon off. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16823) privacy99 válasza overclockerr (#16816) üzenetére


privacy99
senior tag

Szerintem valami nagyon rossz, vagy rosszul beállított vezeték nélkülit használtál, mert nekem eddig az összes wireless egerem ugyanolyan pontos volt, mint a vezetékesek. Csak sokkal kényelmesebb :)

(#16824) Jinxb1rd válasza ViZion (#16822) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

A fényképezőgépeknél se attól lesz jobb minőségű egy kép, hogy hány megapixeles képeket tud rögzíteni a gép. :/
Vannak úgynevezett parasztvakításos adatok is, amikkel lehet dobálózni és akkor az egyszerű ember azt mondhatja, hogy úúúúú, ennél nagyobb számok vannak biztos ez a jobb.

Egyébként van bármiféle lehetőség tesztelni, hogy mivel jobb egy nagyobb dpi-s egér, mint egy kisebb?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#16825) BonFire válasza overclockerr (#16816) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem egy ilyen nyolcszemű egerem van, és szánt-vet-arat. Ps-ben tökéletes mindenre. Amikor kiválasztottam, a legfőbb szempont az ergonómia volt. Semmiféle DPI-értéket nem néztem, az se érdekel, hogy van rajta vagy nyolc programozható gomb. Nem használom őket. Az extra gombokból kettőt használok, a többi leves. Lézeres természetesen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16826) ViZion válasza Jinxb1rd (#16824) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj... a fényképezőgépeket ne keverjük ide, azért az egér nem egy EOS... :DDD
Tesztelni pl. játék közben tudod. 600 dpi-vel menj lövöldözni, csak legyen egy nagy asztalod hozzá, mert fél métert fogod rángatni az egeret. OK, lehet szoftveresen, játékból is állítani érzékenységet többnyire, de az sem olyan.

Sokaknak makró van a 180°-ra is, életet menthet :D . Itt arról van szó, hogy 1 cm egér elmozdulásra mekkora utat tesz meg a kurzor. XP időkben még registry-ben is hegeszteni kellett, mert "segítette" az usert: gyors mozgásnál a kurzor nagyobbat "ugrott". Értsd: A-ból B pontba mozgatva az egeret a kurzor a képernyő bal szélétől a jobb széléig ment. Viszont ha ugyan azt az utat A-ból B-be gyorsan "rántva" az egeret próbáltad, akkor "túlhúztad" a képernyő szélén... vagyis jóval több utat tett meg a kurzor. Játékban azt eredményezte, hogy a kényelmes megszokott beállításodat b.szhattad gyors mozgásnál. :K
Jah... egérnél az érzékelő típus, felbontás és a gyorsulás a 3 adat, amit nézni kell HA játékra veszed. Amúgy egy jó optikai is megteszi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16827) Jinxb1rd válasza ViZion (#16826) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nekem ez a problémám, hogy nem érzem a különbséget a 1600DPI-s + kis érzékenység és az alacsony DPI + nagy érzékenység között.

12 éve játszom fps játékokkal, most tettem le nemrég véglegesen a számítógépes játékokról. Quake 3, Quake 4, Quake Live, Unreal, CoD, CoD2, CoD:UO, Cod: MW, Counter Strike : GO.
Szóval játszottam egy pár multis játékkal, nem éreztem soha, hogy túl sok haszna lenne a DPI-nek. Nyilván folyamatosabbnak érzem a mozgást ennél az egérnél, de ez inkább a minőség, mint sem DPI.

We are only Stardust...

(#16828) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#16827) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Na most kipróbáltam és érzékelem, hogy rosszabb kisebb DPI-vel. :D

Szerencsére én mindig nagy DPI-vel használtam. :DDD

We are only Stardust...

(#16829) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy olyan gondom, hogy betöltöttem a cr2 fájlt be is jot a camera raw megnyitottam az akkori beállításokkal, de most változtatnék rajta, elő tudom megint hívni a camera raw-ot? ha igen hogy pontosan?
CS4

[ Szerkesztve ]

(#16830) stranger28 válasza fulton (#16829) üzenetére


stranger28
addikt

Tudomásom szerint, ha már megnyitottad PS-ben, akkor csak akkor tudod megint CR-ban, ha bezárod ott, és megnyitod megint. Beállítások megmaradnak úgyis.

(#16831) pufancska válasza fulton (#16829) üzenetére


pufancska
tag

Ahogy a kolléga írta, már nem lehet visszalépni a Camera Raw-ba.
Viszont legközelebb a CR-ból ne simán kattints az Open Image-re, hanem tartsd lenyomva a Shift billentyűt és akkor Smart Object-et kapsz vagyis bármikor visszatérhetsz a CR-be, csak rákattintasz a bélyegképre és vissza léptél. Remélem érthető volt. :DD

(#16832) fulton válasza pufancska (#16831) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a válaszokat

(#16833) András.


András.
tag

Sziasztok!

Valaki egy egyszerű kis háttér eltávolítást nem csinálna meg nekem?

(#16834) BonFire válasza András. (#16833) üzenetére


BonFire
veterán

Dehogynem. Jó pénzért bármit. Muti után meg mi döntjük el, egyszerű-e a dolog, vagy nem. Bocsáss meg, de kívülálló ezt nem szokta jól megítélni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16835) stranger28 válasza BonFire (#16834) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#16836) Jinxb1rd válasza BonFire (#16834) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Szerintem csak egy kis fa van a képen. (:

We are only Stardust...

(#16837) BonFire válasza Jinxb1rd (#16836) üzenetére


BonFire
veterán

De zöld háttér előtt, hogy könnyű legyen kikulcsolni! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16838) stranger28 válasza Jinxb1rd (#16836) üzenetére


stranger28
addikt

42 ezer kiálló ággal, ráadásul a képminőség is szar, tehát kézzel kell végigmenni rajta. Imádom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16839) Met válasza BonFire (#16837) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy egy erdő közepén :D

András. Ahogy BonFire is írta ez nem így megy itt...
Berakod a képet és leírod hogy mit kellene csinálni. Ha egyszerű és van kedve valakinek/valakiknek foglalkozni vele akkor megcsinálja/megcsinálják. Ha bonyolult akkor kapsz egy árat hogy mennyi lenne.
Egyikünk sem azért ül a gép előtt hogy ingyen dolgozzon olyanon amit amúgy csak pénzért vállalna el...

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16840) GergőBp válasza Met (#16839) üzenetére


GergőBp
tag

Bevállalom freebe! :DDD

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#16841) stranger28 válasza Met (#16839) üzenetére


stranger28
addikt

Hát igen. Mindenki megcsinálná ingyen, mert rendkívül jó a szíve ugye, csak a boltosnak már kevésbé, amikor hoznád ki a csirkemellet szeretetért cserébe. :DDD

(#16842) BonFire válasza stranger28 (#16841) üzenetére


BonFire
veterán

Legyen már egy szimpla háttérkivágás mondjuk 1000 Ft, ami profi munka, és nem pöcsöl vele sokat az ember! Ebből már kijön egy szerény ebéd, mégsem érvágás senkinek.

Ha valaki ennyire faszari, az szedje le a Ps próbaváltozatát (regisztráljon, töltsön a saját sávszélén, telepítsen, próbálkozzon). 30 napja van rá, hogy kivágja a képét. Itt kérhet hozzá tanácsot, adunk. De ha úgy jön ide, hogy mással akarja megcsináltatni (mert neki fárasztó, nincs türelme hozzá, hamar kell és nincs idő megtanulni, profi munka kell), ajánljon már fel egy jelképes összeget, amire ráizgulhatok.

Ha meg tényleg annyira egyszerű a feladat, hogy egy db képre kell ráírni, egy db szót, hogy kibiggyessze a FB-ra, arra vannak jó automatikák, mém-generátorok analfabétáknak, nem kell hozzá Photoshop, sem más. Online meg lehet oldani ingyen.

Ha színvonalasabb munkára vágyik, azt már meg kell fizetni, ugyanis a tipográfia is egy mesterség, ha úgy tetszik művészet. :(((

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16843) stranger28 válasza BonFire (#16842) üzenetére


stranger28
addikt

Ha magadnak csinálod, simán kijön egy normális, teljes, egészséges ebéd ezer forintból. ;]

(#16844) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok, egy apró segítségre lenne szükségem. Kiszeretnek jelölni egy képből egy bizonyos részt.. (x pixel * y pixel) ezt hogyan tehetném meg?

halahala

(#16845) BonFire válasza xenom0rph (#16844) üzenetére


BonFire
veterán

Kijelölő eszközökkel

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16846) aldebaran


aldebaran
őstag

Hogy lehet a vignette-et a legszebben eltüntetni?
Szép egyforma zöld a háttér, de valamiért a lens correction-ben lévő vignette cucc nem hoz olyan szép megoldást, mint szeretnék. :(

Ennek a képnek lenne az eredetije, amit megcsinálnék, csak ide a nagy méret miatt nem teszem fel:

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#16847) stranger28 válasza aldebaran (#16846) üzenetére


stranger28
addikt

Hardnesst leveszed egy nagy ecseten és új rétegen világosítasz a képen ízlés szerint úgy, hogy csak az ecset szélét használod. Az pont olyan átmenetes megfelelő méretnél pár próba után, mint maga a vignette. :K

Az új réteg alatt pedig valamilyen adjustment layert értek, aminek a maszkját kitöltöd feketével, és arra festesz az ecsettel, ami majd így barón átengedi, ahol kell.

[ Szerkesztve ]

(#16848) aldebaran válasza stranger28 (#16847) üzenetére


aldebaran
őstag

Uh, ebbe a hozzászólásba jó sok minden benne van egy mondatban. :)
1. Fogom az ecsetet, beállítom úgy a méretét, hogy... teljesen betöltse a képet saroktól sarokig?
2. Csináljak egy solid color réteget?
3. Ezen a solid color fekete rétegen fessek?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#16849) stranger28 válasza aldebaran (#16848) üzenetére


stranger28
addikt

1. Nem. Az ecset szélét fogod használni a sarkokon, a közepét nem bántjuk, hisz azzal nincs gond. Fogsz egy viszonylag nagy ecsetet és azzal szépen ki tudod szedni majd.
2. Inkább valami olyat, ami megtartja a képi infókat, csak világosít rajtuk. De solid colorral is mehet, és akkor az opacityt vagy a blending mode-ot állítgatod. Nekem az előbbi szimpatikusabb.
3. Ha azzal csinálod, akkor egy üres rétegre fess fehérrel, keríts valami blend mode-ot, ami tetszik, és megvan.

[ Szerkesztve ]

(#16850) stranger28 válasza stranger28 (#16849) üzenetére


stranger28
addikt

Az üres réteg a feketére állított maszkja lenne annak is, így talán félreérthető.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.