Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#1401) Nyúltáp válasza op9 (#1396) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Nem rossz, majd ha vmi hasonlóba kezdek, asszem meglesz a pluginem hozzá. :D

Télleg, befejezted animot?
felrakod majd vhova? hát persze, ez nem is kérdés :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1402) Nyúltáp válasza #72042496 (#1397) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Nem rosz Balika.
No, átírom, mert picit rosszul fogalmaztam, noszóval. Az A3-ason ugyebár elég hangsúlyos a hűtőrács, de mintha picit eltúloztad volna....nemtom..nincs előttem egy A3-as sem, de mintha nem lenne ilyen vastag plö a hűtőrácsot keretező díszszegély. De lehet így van. :C

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1403) YODA mester válasza #72042496 (#1397) üzenetére


YODA mester
senior tag

Nekem kéne és godolkozok rajta, csak mondjuk dual p3-asokból összehányni egy ilyen 5 deszkás cuccot...

A verda naggggyon király, a hűtő maszk télleg egy kicsit túl hangsúlyos... De még mindig nincs rata lézerágyú és fénykard tartó... :DD

(#1404) MUŁĐER válasza Nyúltáp (#1400) üzenetére


MUŁĐER
addikt

jah, még mindig az Iványiné van...jessus :Y :O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1405) op9 válasza #72042496 (#1397) üzenetére


op9
aktív tag

Hali!

Szerintem sem rossz. Szépen alakul!
Egyetlen észrevétel lenne részemről...
Az első lökös alja hullámosnak tűnik. Gondolom a levegőbeömlések kerekítése érdekében ott több edge van, és ahogyan levezetted az alja felé, ott 2 helyen (+ simmetry) közel kerültek.

De a többi kerekítés (modellezés) tanítani való :).

Grat! :R

How Bad Do You Want It?

(#1406) op9 válasza Nyúltáp (#1401) üzenetére


op9
aktív tag

Az animot befejeztem, de az idő szűke miatt messze áll a valós mozgástól.
Ha kéritek, akkor természetesen felteszem vhova, de majd csak akkor, ha kezembe lesz a diploma :).

De azért egy képet beteszek róla: [link]
Bár ez nem Shadow Map-es... uhogy a videóban nem egészen így néz ki :).

Üdv!

How Bad Do You Want It?

(#1407) #72042496


#72042496
törölt tag

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket! :R
A hűtőráccsal elég sokat játszottam egyébként, néha túl vastagnak, néha túl vékonykának láttam, de akkor egy pöttyet még igazítanom kell rajt.
A lökhárító alja valóban hullámos, mihelyt lesz időm a verdára, kiigazítom! :R

(#1408) Nyúltáp válasza op9 (#1406) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Nahát op, ezzel a képpel aztán nem csillapítottad a kiváncsiságom. :D
Ismerős amúgy ez a verda...nem postoltad véletlenül vmikor régebben a d21-en?

ui.: ha már így szóba kerültek a sulik, te merre gályázol?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1409) Menthirist


Menthirist
veterán

Tegnap nagyon vegyes napom volt... Jó volt az idő, amikor elindultam vásárolni dolgokat, de pillanatokon belül sok pénzt költöttem, és az idő is elromlott (nagyon!). Az estém feléről meg ne is beszéljünk (csajügy :( ). Szóval az este félig nagyon jó, félig nagyon rossz volt, de mikor visszajöttem, megdobbant ismét a szívem azokon, amiket vettem: Pixma iP1500-as nyomtató, Conan a Barbár 2 DVD-s extra változat (eredeti!!! :D), Gyalog Galopp Collectors Edition (2 DVD + Angol könyv + 1db 35 mm-es filmkocka a remake filmből :D), 256 MB-s Kingston SD-kártya és persze amit nem akartam megvenni, de rajtam maradt, egy nagyon olcsón megkapott vadiúj MX510+STEELPAD S&S combo!!! :D :D Bazz, ez az egér nem semmi ezen az egérpadon, erősen szokni kell :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1410) op9 válasza Nyúltáp (#1408) üzenetére


op9
aktív tag

Itt postoltam: [link]
A d21-en csak leírtam a véleményem a pályázatról, és ott az arcképemnél láthattad a verdát (de elölről).

A SZE-n (Győr) tanulok, remélhetőleg immáron utolsó félévesként.

How Bad Do You Want It?

(#1411) YODA mester válasza op9 (#1410) üzenetére


YODA mester
senior tag

Én is uccsó év remélem... (Kandó)

[Szerkesztve]

(#1412) Nyúltáp válasza op9 (#1410) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

uh, jah, télleg. el is felejtettem.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1413) op9 válasza Nyúltáp (#1412) üzenetére


op9
aktív tag

HIBA!! :D

YODA: szurkolok!!

How Bad Do You Want It?

(#1414) YODA mester válasza op9 (#1413) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kösz.

(#1415) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

hali

az volna az újabb elmétpróbáló kérdésem hogy ti honnan tanultatok épeszű matériákat csinálni?mármint...baszogatjátok a mateditort és ha kisül vmi jó akkor leírjátok a receptet vagy megnézitek vmi fórumon hogy hogy is kéne?kinél hogy megy ez?

(#1416) Nyúltáp válasza atm*RefeeZ (#1415) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

sok-sok tutorial. Szinte mindegyikből el lehet lesni vmi kis okosságot.
No meg nem árt tisztában lenni vele, hogy mi mire jó. Akkor már valamennyire megy logika alapján is a dolog.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1417) atm*RefeeZ válasza Nyúltáp (#1416) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

ettől rettegtem;) _tutorokkal az a baj h amiket láttam kevében magyarázzák hogy mi mire jó csak van 2kép csináld ezt,meg azt úgy állítsd és akkor gyönyörű rózsaszín lesz minden,mint mi (belülről) _ szal akkor ideje jó tutorok után kutatni:) thx.többiek ti hogy csináljátok?:D

(#1418) Nyúltáp válasza atm*RefeeZ (#1417) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

olvass el egy jó alapozó tut-ot(nincs sok, de vhol előrébb linkelt vki egy nagyon jót)
és utána mikor olvasol egy gyakorlatot, ne csak gépiesen kövesd, hanem próbáld megérteni, hogy miért is pont úgy csinálja.
Ez mondjuk úgy általában az összes tutorialra igaz.

Az ember, nem azér olvassa el a fiat500-as gyakorlatot, hogy csak fiat500-ast tudjon modellezni ;)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1419) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

itt a link
[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1420) YODA mester


YODA mester
senior tag

Megjelent a ZBrush 2... Yeah. Nem tom mire jó de király lehet. :D

(#1421) Menthirist válasza YODA mester (#1420) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem már jó ideje megvan a ZBrush 2, szal nem tudom, mit most jött ki :D
Egyébként a ZBrush egy iszonyat király progi, aki tudja kezelni, és művész. Lényegében egy Displacement Map festő progi. Tehát beimportálsz egy low poly kezet pl, a progiban nyomsz rá egy kis smoothot, és a különböző ecsetmintákkal és erősségekkel elkezdessz játszani a felület kihúzásával/benyomásával/smootholásával, míg ilyet nem kapsz:
[kép]

ezután a textúra képét kimented mondjuk TIF-be, majd Maya vagy MAX alatt rádobod a képet a modell Displacement Map csatornájára. Rendereled, és máris kaptál egy ku**a jól kinéző low poly cuccot...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1422) YODA mester válasza Menthirist (#1421) üzenetére


YODA mester
senior tag

Íííllly. Ehhez kell a rajzpad. Te pro vagy benne..? Te csináltad a kezet..?

(#1423) Menthirist válasza YODA mester (#1422) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem én csináltam sajna, ez a hivatalos oldal egyik referenciaképe...
Mellesleg igen, ehhez kellene már egy digitábla... Sajna valszeg az most nem fog összejönni, mert ha széket akarok venni, akkor nem marad pénzem a táblára... Hiába, ki kell böjtölni a Steelpad S&S és MX510 duót :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1424) Menthirist


Menthirist
veterán

Nos Imperator mesternek összeütöttem egy gyorstalpaló, hang nélküli ''hogyan csináljunk autó gumit jóóó sok polyból'' videót, akit érdekel, az itt elérheti:
[link]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1425) YODA mester válasza Menthirist (#1423) üzenetére


YODA mester
senior tag

8k-ért van apróban Trust asszem...

(#1426) Menthirist


Menthirist
veterán

Áhh, trust-ot soha... sajna tudom, milyen hibái vannak, és ezek alapján azt nem éri meg megvenni. Én a Genius 8x6-ról hallottam jókat, de az sajna 18 körül van... Ja és persze a Wacomok...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1427) YODA mester válasza Menthirist (#1426) üzenetére


YODA mester
senior tag

Hallod... A videót nem lehetne valami populárisabb codecbe rakni, mert semmi sem hajalandó lejátszani...

(#1428) Menthirist


Menthirist
veterán

A videó kérlek szépen a legpopulárisabb tutor codec-be van csomagolva, a TSCC kodekbe. Egyedül ezzel lehet elérni 1280x960-as videóméret mellett is 300 mega / 1,5 óra méretet...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1429) sebipayne


sebipayne
tag

Sziasztok! Eléggé kezdő vagyok Max-ben. Azt szeretném kérdezni h igaz-e az hogy a Radeon X800 nagyságrendű kártyák már átvesznek valamilyen munkát a procitól rendereléskor? Vagy ez is csak a viewport-megjelenítést gyorsítja (+ shaderek)?

(#1430) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

erről nemrég menthirist írt egy rövid ''beszámolót'' miszerint csak viewportban számít:)

Nyúltáp:köszönöm,ezt megnézem / megcsinálom ahogy tudom,valószínűleg elget tanulok majd ahoz hogy egy időre ellegyek vele:)

(#1431) YODA mester válasza Menthirist (#1428) üzenetére


YODA mester
senior tag

És ezt honnan lehet leszedni, mert én még nem hallottam... tutor codec :DDD

(#1432) #72042496 válasza YODA mester (#1431) üzenetére


#72042496
törölt tag

[link] ;)

sebipayne: A renderelés független a videokártya tipusától.
RefeeZ: Ha jól emlékszem, ezt a tutort éppen Te linkelted be először... :))

[Szerkesztve]

(#1433) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

omg,ezt megkeresem..kicsit lol volna bár amilyen szétszórt vagyok megeshet;)

(#1434) sebipayne válasza #72042496 (#1432) üzenetére


sebipayne
tag

Kösz, megnyugodtam :R
De azért már tényleg rámférne egy videokártyacsere :DD

(#1435) YODA mester válasza Menthirist (#1428) üzenetére


YODA mester
senior tag

Megnéztem a videót... Kár hogy nem láttuk készen... Ez Maya alatt volt, mert akkor áttérek rá... :D

(#1436) Menthirist válasza YODA mester (#1435) üzenetére


Menthirist
veterán

Igen, ez maya alatt készült... mellesleg mit nem láttatok készen? kész van a gumi bevonat... vagy arra gondolsz, hogy komplett kerék, felnivel, gumival, mintázattal? mert az majd a MTS 2. részében lesz :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1437) sebipayne


sebipayne
tag

Csináltatok már blueboxot? Ha igen milyen eszközökkel, helyszín...?

(#1438) YODA mester válasza Menthirist (#1436) üzenetére


YODA mester
senior tag

Okéj.

Émmeg nem tok MAX-ozni már két hete mert eladtam a prockóm és asszony gépét sajátítottam ki... Nem tok szerezni 939 Opteron-t... 51k lenne ha németből rendelnék, mert MO-n nem lehet kapni... Kivagyok...

(#1439) YODA mester válasza sebipayne (#1437) üzenetére


YODA mester
senior tag

Én csináltam, de... hát nem az igazi... Green-t kell + nagyfelbontású kamera...

(#1440) sebipayne válasza YODA mester (#1439) üzenetére


sebipayne
tag

Milyenfajta kamerákkal érdemes már nekifogni?

(#1441) #72042496 válasza YODA mester (#1438) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem felejtsd el az Opteront...a 14X alig kapható, s ha van is valahol, az az általad is említett 50K-s ár környékén mozog, cserébe tuti valami új szériás cuccot kapnál, amit alig lehet tuningolni...vigyázz vele!
Regiszteres memók nélkül semmi pluszt nem jelent mondjuk egy Venice magos A64-hez képest, sőt...én azt mondom, kell abba a gépbe egy jó kis 8,5x315-ön tépő Venice, aztán feel the power! :D

(#1442) Menthirist


Menthirist
veterán

Opteron...Venice A64... hogy egyeseknek milyen borzasztó problémái vannak... :F :F :F :P

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1443) YODA mester válasza #72042496 (#1441) üzenetére


YODA mester
senior tag

Elárulom, hogy ezek a világ legjobb prockói... :R 144-es 1800Mhz-es alapórajelével röhögve megy 3000Mhz-en is. Mert lényegük a stabilitás... Majd figyeljétek, mert úgy fogok vele renderelni, mintha videót néznék... 25 fps :DDD

[Szerkesztve]

(#1444) YODA mester válasza sebipayne (#1440) üzenetére


YODA mester
senior tag

Canon XL1 minimum... Persze 800k alatt ilyen nincs úgyhogy csak bérlés jöhet szóba gondolom... Persze lehet camcorderekkel is, de kék kontúros lesz amit nehéz eltüntetni...

(#1445) #72042496 válasza YODA mester (#1443) üzenetére


#72042496
törölt tag

Voltak. És csak bizonyos szegmensben. ;)

Olvasd el a 939-es Opteron topic elejét is (látom, írtál bele. :) ), s annak függvényében dönts. Drukkolok, hogy sikerüljön brutál procit szerezned, de új 14X-es Opteron esetén erre nagyon kicsi az esély.

Menthirist: Részemről rövidre zártam az Opteron vs. Venice dolgot...én Toledo magos X2-re pályázom. :) (Leghamarabb márciusban lesz rá keret.)
(Ott is benn figyel a (magonkénti) mega L2 cache, mennek ~2,7GHz-n, s renderelésnél mind a két mag pörög... :Y :D)

(#1446) YODA mester válasza #72042496 (#1445) üzenetére


YODA mester
senior tag

Nem vitatom, hogy az X2 odaveri majd az Opteronomat... Csak. Hát régóta szeretnék, mert ILM is azzzal nyomul... :R Persze nem 144-el... :DDD
Holnap valszeg itt lesz a kezembe az Opteronocska... Ha még nem szóltam volna én mindent meg tudok szerezni... Mindent... :))

[Szerkesztve]

(#1447) #72042496 válasza YODA mester (#1446) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratula az Opteron-hoz, remélem beváltja a reményeidet! :R
Kiváncsian várjuk a beszámolót! ;)

Huh, mostanában csak OFF-oltam. Basszus. :(

(#1448) Menthirist válasza #72042496 (#1445) üzenetére


Menthirist
veterán

Nono... én sem azt mondtam, hogy az a gond, hogy azon vitáztok, hogy melyik a jobb, csak azon nevettem, hogy azon megy a vita, hogy éln most veszek majd 50-60k-s procit, a másik meg amakkor 100k-sat :D Én meg itt lengek a 2000+-os Palommal (nem mintha elégedetlen lennék vele...)...
btw: megrendeltem a székemet... hmmm :D Lecserélem ezt a szar fa textilezett csodát egy bőr főnöki fotelre :D Eredetileg 20k a praktikerben, de most kedvezmény, meg eleve csak majd január elején jön meg, de így 9990 Ft :D Alig várom :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1449) #72042496 válasza Menthirist (#1448) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK, de YODA mester nevében is ki merem jelenteni, hogy ez nem ilyen kinek a szerszáma nagyobb játék ám. :D
Bocs, ha úgy sült el, mintha az lenne, nem akartam. :(

Ha azt gondolod, hogy jobban tenném, ha félretenném a keresetem, de minimum értelmesebb dolgokra költeném, mint a számítógép...nos...teljesen igazad van.

A főnöki fotel pedig rúlz! Fa + textil combo suxx. Gratz hozzá! :))

(#1450) YODA mester válasza #72042496 (#1449) üzenetére


YODA mester
senior tag

Én pusztán a a fejlesztési irányt javasolom... Na persze kell egy kicsit gizdulni is... :DDD Figyeljétek, majd rakok be tesztet... Az X2 3800+ szintjén leszek 47k-ért...

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.