Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#1201) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all. Az lenne a kérdésem, hogy MAX 7-ben vagy esetleg 6-ban, hogyan lehet megcsinálni 3D-ben a hajtómű fényét, mint a képen... A frame-re utólag lett más progival rátéve... Ja és a lens flare (a kék csík) is érdekelne...

Amiről beszélek: [link]

[Szerkesztve]

(#1202) YODA mester


YODA mester
senior tag

Ez az.

[kép]

[Szerkesztve]

(#1203) op9 válasza YODA mester (#1201) üzenetére


op9
aktív tag

Létrehozol két fényforrást.
Rendering=>Effects=>Add=>Lens Effects=>OK
A Lens Effects Globals=>Parameters=>Pick Lights-szal kiválasztot a fényforrás(oka)t.
A Lens Effects Parameters-nél a Grow-t (körkörös világítás) és a Streak-et (csík) átteszed jobb oldalra. Beállítod a kívánt méreteket, és színeket mindegyiknél.
Egyszerre több Lens Effects-et lehet hozzáadni, így megcsinálhatod, h csak az egyik hajtómű legyen ''csíkos'' is.
Ez a frame-re szintén utólag varázsolja oda, csak nem éppen más progival... remélem ez nem gond :).

Nyúltáp: Köszi a kollegázást!! Jól esett :).

[Szerkesztve]

How Bad Do You Want It?

(#1204) YODA mester válasza op9 (#1203) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kösz a tutorial-t... Még nem csináltam meg, de ha asszony lepattan nekiállok. Alapból két Omni light van odatéve amitől kék lesz a hajtóművek tölcséreinek :D a vége... Amit persze eltakar az utólag odatett piros cucc... Az Omni-val is menni fog..?

[Szerkesztve]

(#1205) YODA mester válasza op9 (#1203) üzenetére


YODA mester
senior tag

Még be sem kellett állítani a színeket... Azt a bmp-t importáltam be a Glow effects-be amit utalag tettem rá más progival...

(#1206) op9 válasza YODA mester (#1205) üzenetére


op9
aktív tag

Persze Omni-val is megy, de akkor gondolom ezzel nem mondtam újdonságot, mert sikerült...

How Bad Do You Want It?

(#1207) YODA mester válasza op9 (#1206) üzenetére


YODA mester
senior tag

Hála neked ez már MAX 7-el van.

[kép]

[Szerkesztve]

(#1208) YODA mester válasza op9 (#1206) üzenetére


YODA mester
senior tag

Na mégegyszer.

[kép]

(#1209) YODA mester válasza op9 (#1206) üzenetére


YODA mester
senior tag

Viszont lenne még egy-két dolog. Hogyan lehet Streak-et nem a fényforrásra, hanem annak egy felületről való visszatükröződésre pl. : szélvédő... Illetve ha ezt az űrhajót felülről nézzük akkor látszódjon egy kis ''kondenzcsík'' vagy sugár vagy mi. :DDD Taníts.

(#1210) YODA mester válasza op9 (#1206) üzenetére


YODA mester
senior tag

És hogyan lehet be keyframe-ezni a lens effect paramétereit..?

(#1211) op9 válasza YODA mester (#1209) üzenetére


op9
aktív tag

Grat a képhez!!
Jó lett!

Hát van egy Raytrace is a Lens Effects-eknél, talán azt is oda kell tenni jobb oldalra, hogy tükröződjön máshonnan...
Csak azért tudtam ezeket, mert használtam. De annyit tudok, h a Raytrace megdobja a render időt, ami nekem nem kell, de lehet, h azzal már müxik.

A kondenzcsíkot pedig talán vmi Atmosphere-rel kellene próbálgatni (még ezt sem próbáltam). Nézd meg a MAX7 súgóját! Jó cucc!
Nem bírtam ki :). Megnéztem, h hogy kell...
Create panel-en Helpers=>Atmospheric Apparatus=>Leteszel egy Gizmo-t.
Rendering menu > Environment > Environment and Effects dialog > Environment panel > Atmosphere rollout > Add > Fire Effect
Pick Gizmo=>kiválasztod a Gizmo-t
Megváltoztatod a színeket.. pl. fehér, világos szürke, sötét szürke.

Keyframezni meg talán a Rendering=>Video Post...=>Add Image Filter Event-nél lehet, de szintén nem próbáltam, így nem tom, h hogy működhet...

Remélem tudtam segíteni!

How Bad Do You Want It?

(#1212) Nyúltáp válasza YODA mester (#1209) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Igazából a max video post-ja egy elég gyenge post effect gyűjtemény akar lenni.
lényegében az utómunka progok alap effektjeit lehet házon belül létrehozni vele.
nem éremes vele bajlódni, sima photoshopban, vagy afterfx/combustion/shake kinekmitetszik-ben is létre lehet hozni ugyanazokat az dolgokat lényegesen kevesebb bajlódással.
szélvédő becsillanás:
itt lényegében nem arról van szó, hogy ez a jelenség tükröződik az üvegen, hanem inkább ''továbbítódik''..tehát ott jön létre. Tükröződéssel nem tudod megoldani, vagy legalábbis nagyon körülményesen. Ugyanezzel az omnis módszerrel kell....kéne...ha nem lenne nekünk plö fotosop, ahun két kattintással meg van az egész :DDD
''kondenzcsík'':
Ha a ''sugárhajtómű'' lángcsóvájára gondolsz, akkor arra láttam vmikor pár éve egy nagyon jó tutorialt
no, megisvan [link]
ha nem menne angol, majd fordítunk :)

Ha normál kondenz csíkra gonoldtál, azt sima particle systemmel lehet a legkönnyebben megoldani.

op9: te meg csak ne szerénykedj :DDD

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1213) YODA mester válasza Nyúltáp (#1212) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kösz mindkettőtöknek. Lesz mit jáccanom.

(#1214) YODA mester válasza Nyúltáp (#1212) üzenetére


YODA mester
senior tag

A streak-et úgy kéne beállítani, hogy ne legyen folyamatosan, hanem csak akkor jelenjen meg ha a kép középső részén van a hajtómű... Persze ha rájövök hogyan keyframe-ezzem be akkor nem téma... De nem megy.

[Szerkesztve]

(#1215) YODA mester


YODA mester
senior tag

Éééés bizony ott a kék sugárnyaláb, meg a streak és a glow... Most már csak az a baj, hogy a streak mindig ott van... Valahogy keyframe-ezni kéne vagy intervallum-ba rakni... :F

[kép]

[Szerkesztve]

(#1216) Nyúltáp válasza YODA mester (#1215) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

a streak majdnem összes paramétere animálható.
simán vedd le intensity-jét 0-ra, aztán mikor azt akarod, hogy látszódjon, nyomasd fel egy tetszőleges értékre, majd megen vissza.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1217) YODA mester válasza Nyúltáp (#1216) üzenetére


YODA mester
senior tag

De a keyframe-ezéshez ki kell valamit jelölni, hogy működjön. De ez nem a fényforrás amit ki kell...

(#1218) Nyúltáp válasza YODA mester (#1217) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Nyomd be auto key-t.
Menj a 0. frame-re, majd a streak tulajdonságainál intensity-t nyomd 0ra.
majd mennny mondjuk a 20as frame-re, és az intensity-t állítsd át plö 20-ra.
ennyi
A intensity körül meg fog jelenni egy piros kis keret is, jelezve, hogy az a paraméter animálva van.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1219) YODA mester


YODA mester
senior tag

Haladok. Csak kár hogy ritkán néznek erre fele...

[kép]

[Szerkesztve]

(#1220) Niquis


Niquis
aktív tag

Van olyan eszköz maxban, ami azt tudja, hogy ha közelítek egy objektumot egy másikhoz, akkor benyomja a vertexeit a célobjektumnak? Például hajszálak beültetése, vagy kemény tárgy belenyomása gyurmába, ilyesmi lehetne a felhasználása.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1221) YODA mester válasza Nyúltáp (#1218) üzenetére


YODA mester
senior tag

Isten király vagy. Mindig Set Key-t használok és már el is felejtettem mire való a jó öreg Auto Key.

(#1222) Nyúltáp válasza Niquis (#1220) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

beépített maxos eszköz nemtom hogy van e, viszont plugin 100%...meg is van asszem, csak meg kéne keresnem, nem emléxem a nevére

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1223) Menthirist válasza YODA mester (#1219) üzenetére


Menthirist
veterán

Többen nézik, mint gondolod... Csak én főleg kérdésekre szoktam válaszolni, és mivel nem sok mayás kérdés vetődik fel mostanában, így maradtam passzív... De naponta többször is itt vagyok :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1224) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

én is ittvok,de mivel ittvan Nyúltáp és op9 így nekem köbö nincs sok esélyem labdába rúgni,meg amikor úgy érzem hogy naaaaa,igeeen végre valami ami talán az én szintemet közelíti felülről,megpróbálok segíteni,de fix hogy vmi ordenálé nagy marhaságot írok...szal csak olvasgatom hogy mi zajlik itt... :O

(#1225) op9


op9
aktív tag

Én is vagyok, csak a táram kiürült...
Így még vaktába lövöldözni sem tudok.
MAX-ben jelenleg Nyúltáp viszi a prímet :).

How Bad Do You Want It?

(#1226) YODA mester


YODA mester
senior tag

Okéj. Okéj. :D

to Menthirist: Maya nehezebb, mint a MAX..?

[Szerkesztve]

(#1227) YODA mester


YODA mester
senior tag

Arra gondoltam, hogy már annyi fény effekt van ebben a scene-ben, hogy Lucas azt fogja mondtani, hogy: Fine. Fine, but you really should have changed that shit camera lens...

[kép]

[Szerkesztve]

(#1228) Nyúltáp válasza Niquis (#1220) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Megtaláltam a plugint
Nagyon elmés elnevezése van:
Object deform :)
ingyenes [link]
feltöltöttem ftp-re, de ez csak a 4es maxhoz jó..nemtom csináltak e belőle újabb változatot

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1229) Nyúltáp válasza YODA mester (#1227) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

alakul
A hajtóműn a effekt elég pöpecen néz már ki.
Gyúrj inkább a napra egy keveset, lehetne vakítóbb.

ui.: Amúgy elég jól eltaláltad a bevilágítást, nem egyszerű jól bevilágítani egy űrjelenetet, mivel csak egy fényforrás van (a Nap ugyebár), és emiatt a legtöbb hasonló témájú kép úgy néz ki, mintha egy 100W-os izzó világítaná meg az egészet.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1230) YODA mester válasza Nyúltáp (#1228) üzenetére


YODA mester
senior tag

Blue box plugin kellene nekem marhára hogy egyből a greenbox-os felvételekhaz tudjam egyből igazítani az animációt MAX-ban is... :O

(#1231) Nyúltáp válasza YODA mester (#1230) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

:F
ezt most nem igazán értem.
a blue/green box arra való, hogy könnyebben le lehesen lyukasztani egy szereplőt/tárgyat a háttérről. Ennek nem sok köze van max-hoz, sokkal inkább utómunka progikhoz (combustion/shake és társai). Viszont ezekben a programokban van (hol jobban, hol kevésbé jobban működő) beépített eszköz erre a célra.
Ha jól sejtem, neked sokkal inkább egy camera match programra/pluginre van szükséged (ezzekkel lehet szinkronizálni egy élő felvétel kameramozgását egy virtuális kameráéval)
Erre is van beépített eszköz maxban. utilitiesben keresd camera tracker címszó alatt.
Van persze jópár értelmesebb megoldás is plugin/külső program formájában.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1232) YODA mester válasza Nyúltáp (#1231) üzenetére


YODA mester
senior tag

Jaja. Ez a camera match jó lehet nekem... Én olyanra plug-in-re gondoltam, hogy beimportálok egy greenboxos video-t és a zöld kicserélődik a viewport preview-ra. Szóval egy kattintással a zöld helyére próbálom az animációt. Utólag én is tom hogy overlayerezzem.

(#1233) Nyúltáp válasza YODA mester (#1232) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

asszem ez a plugin lenne az összes rotoscope artist álma :DDD
Ilyen sajna nincs. Meg mint mondtam ez utómunka progikhoz tartozik inkább.
Az általad áhított dógot a technika jelenlegi állása szerint így lehetne megoldani.
1. Egy utómunka progiban rohadt sok munkával(ez persze függ blue/green boxos felvétel minőségétől, ill. attól, hogy mit akarsz elkülőníteni) lelyukasztod a szereplőd a háttérről.
2. Megcsinálod a CG jeleneteket
2. A (green boxos) control point-ok alapján hozzáigazítod a virtuális kamerád az eredetihez.
3. Összeilleszted a CG és a life shot-okat kompozit programban.(esse kis meló, sokat köll pöcsölni, hogy ne ''essen le'' CG a képről)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1234) #72042496 válasza YODA mester (#1232) üzenetére


#72042496
törölt tag

Marha jól tolod, YODA mester, gratulálok a képhez! Nagyon tetszik! :C
Csak így tovább! :R

(#1235) Nyúltáp válasza #72042496 (#1234) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

micsoda időzítés :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1236) YODA mester válasza #72042496 (#1234) üzenetére


YODA mester
senior tag

Köszi.

(#1237) YODA mester válasza Nyúltáp (#1233) üzenetére


YODA mester
senior tag

Akkor marad a Viewport Background-ba tolt greenbox videó..?

(#1238) YODA mester válasza Nyúltáp (#1229) üzenetére


YODA mester
senior tag

Érdekes. Az a beírásod idáig nekem nem jelent meg. :DDD Ja. Sokat fektettem bele a napba. Van egy Gizmo sphere fire effect-el és arra van ráhúzva a volume light + ray... A Gizmótól szép pirosan fodrozódik a napkorong kontúrja... :DD Hamarosan rakok be közeli képet a hajóról, kidolgozott R2D2-vel és háttérben a bolygórobbanással amivel a film kezdődik közvetlen a feliratok után.

(#1239) YODA mester


YODA mester
senior tag

Ahojj.

[kép]

(#1240) Nyúltáp válasza YODA mester (#1237) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

hja, aztán camera tracker.

Kép:
alakul.:C
szerintem használj nagyobb felbontású textúrákat, és az élek találkozásánál piszkold be őket, úgy sokkal természetesebben fognak hatni.
ill. egy specular map nem ártana még


ui.: robbanás szépre sikerült. Ha jól sejtem egy gömböt kűűdtéé szét particle bomb-al.
A robbanás bal felső sarkában van egy elég nagy törmelék, amin nagyon látszik, hogy az alap szétrobbantott test egy poly-ja. Azt szerintem még cseréld le.

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1241) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

télleg, senki másnak nincs futó proddzzzsektttye?
Mi lett a sok megkezdett authóval? :DDD

sajna nekem semmi időm maxozni, ma is reggel 8tó este 7ig húztam rabigát :O . ilyenkor vhogy nincs kedve a embernek odaülni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1242) #72042496 válasza Nyúltáp (#1241) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is hasonló cipőben járok sajnos. :(
Ráadásul még zh.-kra is kéne tanulni...de azért hétvégén megdolgozom a járgányt, s töltök fel képet is... :B
Aztán lehet kivesézni. :)

(#1243) YODA mester válasza Nyúltáp (#1240) üzenetére


YODA mester
senior tag

Óóókéj.

(#1244) YODA mester válasza Nyúltáp (#1240) üzenetére


YODA mester
senior tag

Más prg-ben csináltam a robbanást... Hogyan müxik ez a PBomb..?

(#1245) YODA mester


YODA mester
senior tag

Húúú gyerekek. Leszedtem a MAX 8-at... Nagyoon durva tutorialok vannak benne... Van ez a Radiosity ettől vazze olyan élethű lesz az egész scene mintha az ILM-től került volna ki... Persze az Athlon X2-met dobhatom ki a picsába... :O Olyan karakter tutorialok vannak, hogy az EP2-es Yoda szintjét súrolják... RULEZ

(#1246) Nyúltáp válasza YODA mester (#1245) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

hát egen GI sokat dob egy képen..nomeg a renderidőn is.
Amúgy 5ös max óta van Maxban beépített radiosity render.
Ma már az összes lényegesebb renderelő tudja. Próbálgasd szerintem végig őket.
(brasil, mentalray(be van építve maxba), vray..esetleg maxwell)
Persze a GI sem egy csodafegyver, azt sem árt tudni, hogyan kell jól használni.
és ofkorsz GI előtt is volt élet. A nagy renderidők miatt filmiparban plö csak mostanság kezdik használni. (Shrek 1ben mondjuk még nem használták)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1247) #72042496 válasza YODA mester (#1245) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha nagyon megorroltál az X2-re, én szívesen felajánlom az 1:1-es cserét kiváló minőségű TbredB magos AthlonXp 2600+-ra... :D

(#1248) Menthirist


Menthirist
veterán

vagy itt az én 2000+-os Palomino Athlonom... Még sosem tartott vele egy render sem 2 óránál tovább (ez volt a legnagyobb renderem eddig, de pisszt :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1249) YODA mester válasza #72042496 (#1247) üzenetére


YODA mester
senior tag

Pentinum D 800 (dual core 2x1Mb cache) az orba-szájba veri a 3800+-os X2-t renderelésben. Viszont a többiben az X2 aláz le mindent. Szóval két gép kéne. :DDD

[Szerkesztve]

(#1250) YODA mester válasza Nyúltáp (#1246) üzenetére


YODA mester
senior tag

PBomb hogy müxik..?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.