Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#1251) Nyúltáp válasza YODA mester (#1250) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

jah, egen, az kimaradt.
Nem túl bonyolult, lepakolod, hozzákötöd egy tetszőleges tárgyhoz, az meg szétrobbancsa neked. ennyi.:DDD
nomeg lehet ezt-azt állítgatni rajta..nemsok.
manual.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1252) YODA mester


YODA mester
senior tag

Áááhh. Bogaras ez a 8-as még nagyon.

(#1253) #72042496


#72042496
törölt tag

Na, holnap elhúzok melózni, utána hazajövök, leformázom az egész vinyót, újrateszem a rendszert, aztán neki is állok az Audinak, de mivel este ingyenes Wisdom koncert :D, csak vasárnapra várhatóak az első képek. De akkorra mindenképpen! :DDD

YODA mester: Mi a baj a 8-assal?

[Szerkesztve]

(#1254) YODA mester válasza #72042496 (#1253) üzenetére


YODA mester
senior tag

Error van állandóan és kilép... Illetve marhára nem kompatibilis a 7.5-ös scene-ekkel.

[Szerkesztve]

(#1255) YODA mester válasza Nyúltáp (#1240) üzenetére


YODA mester
senior tag

Hogyan tom megcsinálni aztat, hogy olyan ukormázasak legyenek a hajók, mint az EP2-3-ban..? pl. ez a Jedi vadász hajó... filmbe olyan mintha nyálkás cukormáz borítaná.. :D

[Szerkesztve]

(#1256) Nyúltáp válasza YODA mester (#1255) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Kell gyártanod egy specular map-ot hozzá(egy fekete-fehér kép, amivel szabályozod, hogy hol csillanjon be a gép, és hol nem...ahol fehér a kép ott csillog, ahun feket ott nem.)
Ezt meg bepakolod specular mapnak.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1257) YODA mester válasza Nyúltáp (#1256) üzenetére


YODA mester
senior tag

Ja a bolygókon is így csináltam a felhőket... Remélem itt is menni fog.

(#1258) YODA mester


YODA mester
senior tag

Van ilyen is...

[kép]

(#1259) Nyúltáp válasza YODA mester (#1258) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Yoda, ez saját, mert akkor fogadd maximális gratulációm :C

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1260) Kenny_B


Kenny_B
csendes tag

Valaki fel tudna tölteni valahova egy 3D Studio Max-szal foglalkozó könyvet. Régebbi hsz.-eknél volt, csak az a link már nem aktív :( Plz, valaki help. lehetőleg 4 vagy annál nagyobb verziószámúval foglalkozó kéne...Thx :)

''Tűzszerész vagyok, ha futni lát, próbáljon lépést tartani velem.''

(#1261) YODA mester válasza Nyúltáp (#1259) üzenetére


YODA mester
senior tag

70%-ban az enyém... Durván...

(#1262) Menthirist válasza YODA mester (#1258) üzenetére


Menthirist
veterán

Gratz... Photoshop utómunka van rajta?
Mellesleg hasonló minőségű videókat kell nekem is csinálnom most a garázsprojekthez is... Azaz most = most kellene, de még nincsennek kész a modellek. Annyiban más, hogy én Maya alatt csinálom majd.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1263) #72042496


#72042496
törölt tag

Huh, nézegetve ezeket a remek képeket engem is ismételten elfogott az alkothatnék, csak aztán közbeszólt a Windows telepítő. (Sehogysem akart felmenni a frissen beújított SATA-s merevlemezre...)

Kb. két órája végeztem a driverek belövésével, most éppen egy nagyobb partíciót formázok, tehát sajnos kész képet nem tudok feltenni, de néhány napon belül igyekszem összehozni valamit. :)

(#1264) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

Yoda ,télleg nem semmi,grat innen pécsről is ^^.Bali ezeregy éve nem hallottam az autódról,gondolom azóta már 3at befejeztél,nem akarsz mutogatni képeket nekünk?:D

(#1265) Menthirist


Menthirist
veterán

Jaja, itt mindenkinek már vagy 5 másik képet kellett csinálnia ennyi idő alatt a háttérben... Hol vannak??? :DD :DD :DD

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1266) YODA mester válasza Menthirist (#1262) üzenetére


YODA mester
senior tag

Semmi Photoshop. Nincs is felrakva. Ahhoz még nem volt erőm megtanulni. De megkéne.

(#1267) repvez válasza Kenny_B (#1260) üzenetére


repvez
addikt

Nézd meg az SG.hu-n a studiomaxes topikot épp mostanába irt valaki egy magyar studio4 es letölthetö könyv linket.

Nem tud valaki egy olyan progit ami *.wire kiterjesztést tud inportálni és más ( obj, 3ds, stb..)kiterjesztésre átváltoztatni?Az Alias Studio PLE12-hez kéne, mert csak wire-be tud menteni.
Köszi

[Szerkesztve]

(#1268) Kenny_B válasza repvez (#1267) üzenetére


Kenny_B
csendes tag

azt én írtam :D az a baj hogy abban nincs benne egy csomó minden, mert csak 215 oldalas, szóval csak az abszolút alapok =(
valaki esetleg olyan 7-800 oldals magyar könyvet tudna ?

''Tűzszerész vagyok, ha futni lát, próbáljon lépést tartani velem.''

(#1269) #72042496 válasza atm*RefeeZ (#1264) üzenetére


#72042496
törölt tag

Á, hétvégére beigértem, de totál összecsinálta magát a gépem...szóval lesz kocsi, lesz, én is szeretném, ha végre neki tudnék ülni, csak alig van időm rá. :(
Igyekszem vele. :)

(#1270) Nyúltáp válasza repvez (#1267) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

A PLE ugye a personal learning bvlabla?

Ott nem direkt úgy csinálták, hogy ne lehesen mással megnyitni a fájljait?


hehe srácok egy Iiyama vision master pro 511 21'' virít az asztalomon :P :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1271) repvez válasza Kenny_B (#1268) üzenetére


repvez
addikt

Ja hogy ott más neved van :) .Nekem van egy könyvem csak esélyem sincs feltölteni GPRS-en.

Iden ez az a personálos hülyeség,erre nincs semmi kibuvo, mert elég egyszerüen használhato csak semmire nem megyek vele ha nem tudom átvinni a maxba vagy más progiba

(#1272) Menthirist


Menthirist
veterán

Miket nem lehet csinálni ezen az egyetemen... Architektúra órán gépszerelés rész volt (magyarul a sok elmélet mellett 40, azaz 40 perc gépszerelés is a tanterv része!!! :D), és már felkészültem, hogy már megint csak kis szar 486-osokat fogunk összerakni, erre bemegyünk: na akkor most lássuk a gépeket: 1,7-es celeron, 4 procis opteron szerver, és SGI O2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tudom, régi és elavult gép már, de akkor is egy O2!!! Még csak képen láttam, és meglepődtem... Nekem mindig is a 3D grafikát jelentette ez a gép, és tök jó volt szétszedni, mégha tök moduláris is az egész...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1273) repvez válasza Menthirist (#1272) üzenetére


repvez
addikt

Hali!
Láttam az aláirásodba, hogy a 9600-osodat FireGL-ként használod.Érdeklödnék hogy ez hogyan és mivel lehet megcsinálni és mennyit számit ez 3D-s alkalmazásoknál?Illetve hogy visszafordithato-e a dolog ha nem jönne be a mutatvány.

(#1274) Nyúltáp válasza Menthirist (#1272) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

jah, huh. Nekem is volt ilyen tantárgyam. Nagyon rüheltem.
A létező összes op rendszer telepítése, gép szerelgetés(azok is vmi szar cerkák voltak)
A sajátomat is utálom buherálni..nem hogy még bugyuta órákon is ezt csináljam :O
:DDD
BÁr egy SGI-re én is rápillantottam volna azér :DDD

repvez
Had válaszoljak menthirist helyett:
nos a válaszok sorrendben:
igen, igen, nem, Robert Redford
:DDD
noszóval.
komolyan.
én is így hajtottam anno a 9600osom. Egy egyszerű kis programocskával köll átbuherálni. Nemtom már nevét (majd menthirist), de eszeveszett eccerű volt.
Viewport sebességen sokat dobott (köbö 50-60%), játékok meg nem lettek lassabbak.
Nekem ez volt a tapasztalat.
Lehet másnál máshogy vót.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1275) YODA mester


YODA mester
senior tag

Nyugi ez csak vicc... Senki ne vegye komolyan... Bluebox teszt...( másnaposan :DDD )

[kép]

(#1276) YODA mester válasza Nyúltáp (#1274) üzenetére


YODA mester
senior tag

Idáig más prg-ben csináltam az SW feliratot, de most megakarom MAX-ban is, de mikor a szöveget kijelölve rányomok a Blevel-re azt írja ki, hogy Out of memori...'giga kevés pár mondathoz..? Nincs más a Blevel-en kívül..?

(#1277) Menthirist


Menthirist
veterán

Nos én nem progival csináltam a cuccot, hanem driverrel. Tehát egy FireGL drivert módosítottam, hogy a karimat felismerje ilyennek (T2-nek). A linket hirtelen elszórtam, de meg lehet találni google-lel, vagy akinek 9600-asa van, annak oda tudom adni az én már módosított driveremet.
Persze ily módon minden ATI karit lehet moddolni, tán 9500-től felfele a top-ig...
Mellesleg nekem is a viewport sebességet boostolta meg, hátrányát nagyon nem láttam, néhány dolog kicsit istabil lett utána, de nem tudom, hogy a gépem miatt eleve (most is az, mert újratettem a gépet, de a softmod még nincs rajta), vagy a driver miatt... Bajt nem okozhatsz, hiszen csak drivert telepítessz, a legnagyobb kár max egy XP telepítés lehet, bár erre még nem láttam példát. HW baja nem lesz (azért felelősséget persze nem vállalok :D)
Én ajánlom neked, ha 3D-zel sokat, de ha nem, úgy is jó :D Azért ha csak játszol, ne tedd :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1278) #72042496 válasza repvez (#1273) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mail ment. :)

YODA mester: Tévedésből Neked is elküldtem, bocsi.

(#1279) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all. Azt mért nem lehet MAX-ban beállítani, hogy a vga kariból rendereljen és ne a prockóból..?

(#1280) YODA mester


YODA mester
senior tag

Húúú gyerekek... Most néztem meg a Világok harcát... Azt a qrva... Hogyan és mivel és egyáltalán..? Ilyet hogy a rákba csinálnak..? MAX, Maya, C4D ...?

(#1281) Menthirist


Menthirist
veterán

Valóban jó film, nekem is bejött, sokkal jobban, mint gondoltam...
Mellesleg nem tudom, hogy melyik progival csinálták (gyanítom Maya, mert spec azt szokták inkább filmiparban használni), de az biztos, hogy ezeket persze nem csak ezzel csinálják, hanem az maya alatt elkészítik a modelleket, effekteket és így tovább, majd egy profi kompozitor progival összemontírozzák a kész művet, erre még tesznek további effekteket, színkorrekció...stb... Szóval valahogy így, de spec nem vagyok annyira járatos a dolgokban (csak annyira, amennyi a verkfilmekből kiderül :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1282) YODA mester válasza Menthirist (#1281) üzenetére


YODA mester
senior tag

Azt még elhiszem, hogy lemodellezik, meg szinkorrekció, de hogy a fenébe lehet ennyire élethűn összehozni a CGI-t a valós shotokkal... Spilberg első jó filmje...

(#1283) Menthirist


Menthirist
veterán

Spielberg vonatkozásában én ellenkezek, mert rendkívül sok jó filmet csinált :D Ha valaki, ő letette az asztalra a magáét: (105 film producere, 48 rendezője, még 43-ba segített be, 26 forgatókönyvírója, 9-ben szerepelt...stb... :D). És olyanokat csinált, mint (időben visszafele:) Man in Black 2, AI, Evolúció, Shrek, Ryan közlegény megmentése, Deep Impact, Zorrók, Amistad, Pinky and the Brain rajzfilm (!!! :D) és persze Schindler Listája, Poltergeist (az egyik legjobb!!!!!), E.T.... És ezek még csak a legnagyobbak... Csupa jó film... Ellenben pl George Lucassal, akinek legnagyobb érdeme, az Indiana Johnes sorozat, de ezenkívül szinte csak Star Warsokat ontott, de azt dögivel, és a nagyrészét csak úgy, hogy legyen... Pl ezért nem tartom kiemelkedő rendezőnek Lucast...

De más: CGI a valós shotokkal: profizmus, profi progik és hardverek... Bluebox, Mocap és társai.. :D és még amiről nem is tudunk ;) :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1284) YODA mester


YODA mester
senior tag

Ja a Poltergeist az rulez, de a többi kaki... Lucas az viszont nagy szar, ezt osztom, még nagy SW fan-ként is... Azért rajonganak a legtöbben a Birodalom visszavág-ért, mert nem ő rendezte... Hála az égnek...

(#1285) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

hali.

a spielberges témához csak annyit h sztem egyik leggagyibb filmje,ryan közlegényt nagyon kevés ownzolja persze csak imho:)
képeidhez YODA csak annyit h iszonyat odavernek,grat mindegyikhez.remélem egyszer tok én is csinálni vmi normálisat:) mióta maxozol meg ilyeneket árulj már el plz érdekel a dolog:)

buybuy

(#1286) YODA mester válasza atm*RefeeZ (#1285) üzenetére


YODA mester
senior tag

1 éve MAX-ozok és sokat köszönhetek Nyúltáp-nak, aki a látványelemekben segít itt a fórumon... Amiket használok progik, azok MAX 7.5 (8 még bugos), Cinema4D (felhasználó barát) és LsMaker, illetve Ulead Media Studio (egyik legjobb studio soft csak kevesen tudják, frame painter-el, vágó soft-al amiben rentgeteg plug-in van, stb.) Egyébként a képek a készülő SW fan filmemből vannak, csak egyedül nem tok mindent csinálni, találnom kell még embereket... Ja és építenem kéne egy greeboxot... :DDD Lé van rá csak helyet nem tok, mert nagyot akarok... Meg kellene találnom még egy főszereplő rajtam kívül... Szerintem ez lesz a legnehezebb...

[Szerkesztve]

(#1287) Menthirist


Menthirist
veterán

Én a felsorolt filmeket eléggé ownzolom mindet...

Yoda: ha ez a legnagyobb gondod... :D :D :D
Sok sikert...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1288) YODA mester


YODA mester
senior tag

Nyúltáp eltünt napok óta... Azééé kérdezek... Rendereléshez melyik a jobb a nagyobb fsb vagy a nagyobb cpu órajel...? Választ kérek a többire is..!!! :Y :O

(#1289) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

ez engem is érdekelne hogy mi kell ahoz h gyorsabban zúzzon a render.YODA elég sokoldalú vagy,1évhez képest meg asszem szép eredmény.ez az egy év olyan hogy megszakítások nélküli v volt ilyen h pl 1hónap kimaradt?:D

Nyúltápnak meg asszem minnyájan sokat köszönhetünk,amiben tud segít mindenkinek:D

(#1290) YODA mester válasza atm*RefeeZ (#1289) üzenetére


YODA mester
senior tag

Pont egy hónap maradt ki amikor egy zenémet németben kiadták bakeliten... Akkor stúdióztam... :DD Télleg... Kéne már valami új sláger... :DDD CPU freki kell neki, hogy zúzza a rendert... Azért tudnak a retek P4-ek gyorsabban mint az A64... Ezért vettem 50k-s ramokat, hogy legalább az fsb-t üveghangon tépjem... De eljön majd az M2 és az Intel lehúzhatja a rolót...


[Szerkesztve]

(#1291) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

Yoda látom falod az életet:)

[Szerkesztve]

(#1292) op9


op9
aktív tag

Hali!

Én is kérdezni szeretnék :).
Ha egy Dummy-t Constraint-ezek egy spline-ra (Path Constraint), akkor az időcsúszka mozgatásával végigmegy a spline-on. Nos.. nekem az kellene, hogy hol gyorsabban, hol pedig lassabban kellene mennie. Ezt hogyan érhetem el?

A másik kérdés. Ha van egy jelenetben kb. 150 fényforrás, akkor a renderelés elején az Updating Point Lights sok időt vesz igénybe. Hogyan lehetne megvalósítani, hogy csak azokkal a fényforrásokkal számoljon, ami ténylegesen befolyásolja a képet, ha van egyáltalán ilyesféle megoldás, vagy az is jó lenne (mivel videóról van szó), hogy csak az első képkockánál intézné el a dolgot, és a későbbiekben azt használná fel. Természetesen ez is abban az esetben érdekel, ha 1általán létezik ilyen.

Előre is köszi!

Üdv!

How Bad Do You Want It?

(#1293) op9 válasza op9 (#1292) üzenetére


op9
aktív tag

Okés.... a Dummy-s kérdés félig-meddig rookie-s volt. Az Auto key-jel (meg persze a Set key-jel is) simán át lehet variálni a mozgását.
De én kifejezetten olyan panelre gondoltam itt, ahol egy grafikon féleséget tudok mozgatni, ahol az X irány az időt mutatja, az Y pedig a sebességet. Persze, ha létezik ilyesmi....

How Bad Do You Want It?

(#1294) Menthirist


Menthirist
veterán

Maya alatt tudom, hol lehetne, de MAX alatt hirtlen passz... En meg anno keyframe-eltem, de majd megnezem mi annak az ablaknak a neve, amiben lattam hasonlokat...
Fenyekrol meg annyit, hogy keyeld be, hogy mind legyen kikapcsolva, es csak akkor kapcsoljon be, ha kell...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1295) #72042496


#72042496
törölt tag

Hmm, YODA mester nem vagy semmi! :D :R

op9: A Curve Editorban egyszerűen tudsz X / Y / Z pozíciókat keyframe-ekhez rendelni. (Már ha megint nem értettem valamit totál félre. :B)

Ja, és aztán nem kímélni ám: [link] :D

Tudom, hogy még néhol huplis a modell, az abroncs lehetne peresebb (lesz is), meg még jópár ponton elkélne a finomítás (kilincsek, tükrök), de azért már hadd linkeljek én is valamit. :)

[Szerkesztve]

(#1296) YODA mester válasza #72042496 (#1295) üzenetére


YODA mester
senior tag

Nagyon rulez... Most rakj rá szárnyakat és lézerágyút.., :C

(#1297) atm*RefeeZ válasza #72042496 (#1295) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

aztapaszta...vagy mondhatnám SZENT SZAR!...és még sokféleképpen deh a tömör lényege a dolognak hogy lenyűgöztél!BRAVÓ! :R :R így tova!

(#1298) op9 válasza #72042496 (#1295) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi! Ezt kerestem... tudtam, h van valamerre...

A modell meg egyszerűen király... asszem nekem is meg kell nézni azt a tutort :).

Menthirist: köszi neked is, a fényeket meg lehet, h keyframelem, de az megint nem kevés idő....

How Bad Do You Want It?

(#1299) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem kis idő... :D Nekem azzal telt a munkám 80%-a, hogy keyeltem :D Mondjuk mostmár igyekeznék függvénnyel vagy scripttel megoldani... Nézz te is esetleg utána a MAXScriptben

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1300) YODA mester


YODA mester
senior tag

HELP-et kérek az #1276-hoz és a PBomb-hoz mert nem megy nekem..!!!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.