Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#1801) seaky77


seaky77
tag

Na szépen lassan készülget... :)

Mitsubishi Galant kep 1
[link]

Mitsubishi Galant kep 2
[link]

(#1802) op9 válasza seaky77 (#1801) üzenetére


op9
aktív tag

Mi az, h lassan?? :)
Ez kezdetnek gyors :).

Grat!

Csak így tovább!

How Bad Do You Want It?

(#1803) Shalala válasza #72042496 (#1797) üzenetére


Shalala
senior tag

tegnap sikerult idot keriteni ra es folytatni, de ugy elrontottam az ablakot, raadasul csak a legvegen jottem ra, hogy teljesen ujra kell csinalni :B, amugy jeleleg az ajtokat vagtam ki es az ablakba kezdtem bele, de igy adtam magamnak egy kis pluszmunkat.

(#1804) YODA mester


YODA mester
senior tag

Srácok. Hogyan tudnék tükrö,s krómos felületet csinálni..? Mert séróból beállítgattam dolgokat, de nem az igazi...

(#1805) seaky77


seaky77
tag

köszi!

(#1806) #72042496 válasza YODA mester (#1804) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, ez segít-e: [link]

seaky77: Á, ifjúságom álomautója! :DD De tényleg.

Shalala: Hát, van egy így. :)

(#1807) YODA mester válasza #72042496 (#1806) üzenetére


YODA mester
senior tag

Segít.

(#1808) #72042496


#72042496
törölt tag

Az, persze!
Gondoltam, OK, fél óra alatt összedobok egy ablaktörlőt...aztán a rossebeket! :(
(Emlékeim szerint egyszerűbb formája volt ezeknek a szerkezeteknek...)

Közben ráadásul jól megszívatott a Loft, már éppen készültem idegessé és frusztrálttá válni, mikor megtaláltam a Scale és Twist görbéket a rolluot-ban. :)

Már majdnem kész az autó, az ablaktörlőket leszámítva csak a hátsó lámpákat kell helyrepofozni (alaposan kitoltam velük a kocsi elejének hegesztése közben), valamint a tetőnél létrehozni egy vágást, hogy a csomagtartó ajtaja elkülönüljön.
Osztán jó lesz. :))

(#1809) YODA mester válasza #72042496 (#1806) üzenetére


YODA mester
senior tag

Sajna elég kaka a krómos tutorial amit belinkeltél, mert atttól hogy felnyomjuk a gloss-t meg a spec level és tolunk rá fall off-ot attól nem lesz tükrös króm... :(

(#1810) #72042496 válasza YODA mester (#1809) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hev e lúk et disz van: [link] :)

[Szerkesztve]

(#1811) #72042496 válasza YODA mester (#1809) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megcsináltam én is a tutorial-t, a környezet ilyen ''gyorsan dobjunk össze valamit'' jellegű, mindenesetre én azt látom, hogy tükröződik.
Alap Scanline-al rendereltem: [link]

szerk.: Megvan hát, milyen lesz a gépezet első fényszóróinak belseje! :DD

[Szerkesztve]

(#1812) #72042496


#72042496
törölt tag

[link]
A ''kakastaréjokat'' azóta kisebbre vettem, minden egyéb javaslatot szívesen fogadok, hogyan lehetne szebbé tenni.
Esetleg mehet ebben az állapotban a verdára, mit gondoltok?
(Bizonytalan vagyok, mert halvány gőzöm sincs, hogy néz ki egy dögös ablaktörlő lapát, a netes Audi-képek alapján vadásztam össze a formáját. :B)

Jah, TurboSmooth 1-es iteráción és 41K poligon! Legalább részletgazdag! :DD

(#1813) #72042496 válasza #72042496 (#1812) üzenetére


#72042496
törölt tag

Update: [link]

(#1814) op9 válasza #72042496 (#1813) üzenetére


op9
aktív tag

:C
Nem sokan dolgozták ki ennyire, az biztos!
Ha lehet kérni, akkor én még kiváncsi lennék a wire-re, meg módosítókra :).

How Bad Do You Want It?

(#1815) #72042496 válasza op9 (#1814) üzenetére


#72042496
törölt tag

:B
Módosítók közül a fő tartólemezeken Bend-et és Taper-t használtam (ebből kettőt is, hogy kétirányú összetartása legyen a cuccnak), de ezeket később Collapse-oltam. Két Symmetry-t tettem az alsó részre (nehogymár a negyedénél többet kelljen lemodellezni :D), plusz egy TurboSmooth figyel 2-es render iterávióval minden objektumon.
Lehet, hogy egy Smooth még megy rá, meg kell néznem mennyiben változtat a végeredményen.

Hogy a TurboSmooth szép eredményt adjon, az összes karakteres élet Chamfer-eztem, ezért lett ilyen magas poligonszámú a modell.

Két wire képet készítettem, jó nagy méretűek, remélem látszik rajtuk aminek látszania kell: [link], [link]
Nem tudom, hogy Mesh/TurboSmooth-os wire rendert szokás-e linkelni, én nem akartam, mert ott már túl sűrűn mennek a vonalak ahhoz, hogy érdemben lássa az ember, miről is van szó. :R

(#1816) #72042496


#72042496
törölt tag

Yeah, baby: [link]
Ahogy látom csak nem akarnak fogyni a huplik, de most már akkor is nekiálok a belsejének! :)

(#1817) YODA mester válasza #72042496 (#1811) üzenetére


YODA mester
senior tag

Jaja, de valahogy nem az igazi... Kiproszálom a másikat is...

(#1818) op9 válasza #72042496 (#1815) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi!

A smooth nélküli wire-kat szokták linkelni :). Jól tetted. Nagyon jó lett! :C
A Taper-t még asszem nem is használtam... egyszer végig kellene mennem az összesen :).
Esetleg nincs vkinek egy jó oldala, ahol bemutatják az összeset? :).

A járgány is szép! Sajna a huplik már csak ilyenek... Amíg nem teszel rá vmi tükröződő anyagot, addig szaporodnak :).
Mert akkor már kevésbé feltűnőek :).

Üdv!

How Bad Do You Want It?

(#1819) YODA mester


YODA mester
senior tag

Bakker tudjátok mit találtam ki..? X2-vel amíg renderelek simán tudok akár Quake4-zni míg elkészül... Most arra jöttem rá, hogy Q4 helyett inkább két MAX-al renerelek egyikkel 0-100 frameig a másikkal meg 101-től 200-ig... Fele idő... Yeah..

(#1820) #72042496 válasza op9 (#1818) üzenetére


#72042496
törölt tag

Huhh, azt, hogy az összeset bemutatja-e nem tudom, de a 3ds max Bibliában akármelyikről is kerestem infót, megtaláltam...

A kocsin még egy kicsit javítok, ami a modellezést illeti, kap még új fékéket (a mostaniak gagyik - csak arra jók, hogy valami mégis látszódjon a tárcsákon), illetve a belsőt kell kialakítanom. Ennek csak a kontúrját tervezem elkészíteni, részletesebbre hiába is venném, nem látszana. Az Audi projekt célja úgyis az, hogy egy dögös külső rendert készítsek az autóról...

...és most jön a húzósabb rész: Minderre van még három hetem, mert eljön a feladatbemutatás ideje! Sőt, addigra ''animálni'' is kell majd: körbe fog mozogni egy porondon, rajt lesz egy lepel, amit egy daruszerűség fellibbent róla. Na mire ezt kiszámolja szegény masinériám... :(

szerk.: A francokat szegény. Arra van, hogy ezeket kiszámolja. :D

[Szerkesztve]

(#1821) #72042496


#72042496
törölt tag

Te jó ég! Zuffenhausen-ben ismét alkottak: [link] :Y

Szóval ez lesz következő nagyszabású projekt, ám még sokat kell fejlődnöm ahhoz, hogy méltó modellt tudjak készíteni erről a műremekről! :Y :R

(#1822) icecave válasza #72042496 (#1811) üzenetére


icecave
nagyúr

Épp ez a lényeg, valamit oda kell tenni, amit vissza tud tükrözni!

Ha az ember csak a levegőbe letesz egy spheret, és arra teszi a tükröződést, szegény kis sphere tükröz, csak nincs mit!

(#1823) #72042496 válasza icecave (#1822) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, tudom, ezért raktam oda a jó kis Porsche Turbo-t! :)

(#1824) Menthirist


Menthirist
veterán

Huh... Épp egy srác techdemóját néztem, akikkel lehet együtt fogunk dolgozni a garázsprojektükön, ami lehengerlő (mármár gáz garázsprojektnek nevezni...)
Mivel belépés után titoktartás lesz, így sajna képeket se láthattok majd, de annyi legyen egyenlőre, hogy jó lesz, olyan saját fejlesztésű motoruk van alatta, ami visz minden 2.0-s shadert, meg amit csak kell, szal full profi, és valami börtönöset csinálunk... De ennyit erről, várom már nagyon jövőhéten megbeszélés róla ha minden igaz, de ezután már titoktartás lesz... Szal nem mondhatok róla semmit majd...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1825) Menthirist


Menthirist
veterán

Ja és drukkoljatok, holnap vizsgázok autóvezetésből, amit gyűlölök, de túl kellene esni rajta... Szal mindjárt megyek haza, és nem is leszek majd csak vasárnap...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1826) YODA mester


YODA mester
senior tag

Haver végre átkonvertálta Maya-ból a modelt amit ő csinált és most végre én is hozzáláthattam a csinosítgatáshoz, na meg az animáláshoz...

[kép]

(#1827) pIIrash


pIIrash
tag

Sziasztok!

A következő a problémám:

A 3D Studio 6 és 7 indításakor is a következő üzenetet kapom:

Interactive 3D renderer initialization failed!
Please check ..... bal bla. ... (Bármelyik drivert választom is: OpenGL, Direct 3D, Software)

Ha valaki találkozott már ezzel a hibával és sikerült megoldania, akkor please wrote me!

A kártyám egyébként: Quadro FX 1300.
Probáltam már pár drivert. Még a discreet studio által hitelesítettet is. De mindig u.e.

Előre is THX!

(#1828) YODA mester


YODA mester
senior tag

to Nyúltáp, ha még létezik: Van ez a Yoda model ami egy darab mesh és hozzáigazítottam egy Biped-et és Physiqe izével hozzá rendeltem ami automatikus, de kimaradnak vertexek amik mozdulatlanok maradnak.. Ezeket hogyan lehet manuális hozzárendelni még..?

(#1829) #72042496 válasza YODA mester (#1828) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes amit írtál az X2-ről. Én úgy tudtam, hogy a renderelés alapból képes több szálon futni, így ~fele idő alatt végez, mint egy mag esetén. Ha elkezdesz egy újabb alkalmazást futtatni, akkor az ráterhelődik valamelyik magra, míg a másikon az előbbi task fut tovább. Viszont a több alkalmazás miatt (3ds max + Q4 / 2x3ds max) több memórára lesz szükség...
Ezért én azt gondolnám, hogy érdemesebb egy max-ot egy renderrel otthagyni, mintsem indítani még egyet, hogy renderelje az animáció másik felét. Aztán úgyis szólsz, ha nem így van. :D
Oszt' az Opteron hová lett? :B

Addig is, míg Nyúltáp meg nem érkezik:
Két lehetőséged is van. Az ''Envelope''-ok utólagos állítgatásával, illetve direkt módon is hozzá lehet rendelni a csont(ok)hoz a vertex-eket, beállítva, hogy melyik csont milyen mértékben ''vonzza'' adott vertex-et.
Ismét itthon vagyok, nincs max-om, így hétfőre tudnám megnézni, pontosan merre is érhetőek el ezek a funkciók.
Ha jól rémlik, akkor a Physique alatt találod az Envelope-ot, s a vertex hozzárendelést is valahol errefelé tudod megtenni.

pIIrash: Ilyenel még nem találkoztam, sajnos nem tudok rá mit mondani. Elég durva megoldás, de hátha...Xp reinstall?

Menthirist: De azért címe, megjelenés, stílus, valami...vagy ilyet sem lehet/szabad tudni róla? :B
BTW: Meglett a jogsi? :)

(#1830) YODA mester válasza #72042496 (#1829) üzenetére


YODA mester
senior tag

Durván 65-70%-ban tudja a renderer kihasználni az X2-t-t, sz'al marad tartalék bőven...

(#1831) ByB


ByB
addikt

Hol tudom állítani-mozgatni a testek forgástengelyét? :F Előre is THX

(#1832) icecave válasza ByB (#1831) üzenetére


icecave
nagyúr

hierarchy fül ---> affect pivot only (itt még mást is lehet állitani, próbálkozz, ha érdekel.
)

(#1833) delta9


delta9
senior tag

sziasztok 3d-sek. ha még valaki nem látta volna, egy munkalehetőség: [link] oldal közepétől kicsit lejjebb, 3d grafikus. csak találtam, gondoltam beszúrom ide, hátha valaki...

(#1834) ByB válasza icecave (#1832) üzenetére


ByB
addikt

:R

(#1835) YODA mester


YODA mester
senior tag

#1828..? :F Illetve ha egy cucc sok kis mesh-ből van összerakva akkor azt hogyan lehetne egy nagy mesh-é összeolvasztani..?

(#1836) icecave válasza YODA mester (#1835) üzenetére


icecave
nagyúr

Kiválasztasz egyet a sok elem közül. Majd a paraméterek között ott vagy, hogy ''attach''.
És szépen klikkelgetsz azokon, amiket eggyé akarsz tenni vele.

(#1837) YODA mester válasza icecave (#1836) üzenetére


YODA mester
senior tag

ok.. kösz.. És #1828..?

(#1838) #72042496 válasza YODA mester (#1835) üzenetére


#72042496
törölt tag

Editable Poly/Mesh -> Edit Geometry (azt hiszem) -> Attach
Amit Attach-olsz, az a módosítói eredményével adódik hozzá a mesh-hez.
Element szinten tudod ismét kiválasztani, itt a Detach paranccsal le is választhatod, ha ismét külön objektumként lenne szükség rá.

szerk: Lassú voltam. :)

[Szerkesztve]

(#1839) pIIrash válasza #72042496 (#1829) üzenetére


pIIrash
tag

Az XP zsír új! Meg hát valjuk be az XP reinstall az a lámák sportja, akik újranyomják a rendszert már akkor is ha kiírja, hogy az Active Desktop helyreállítása. (Azért kösz!)

Egyébként a feltevésem az, hogy a driverben van a hiba. Csak azt nem értem, hogy a Quadro driver miért írja ki, hogy a driver nem ehez az eszközhöz való! A sima Forcewarrel meg megy minden, csak ezek nem!

Azért tök jó, hogy egy erre a célra szánt ''grafikus kártyával nem indul el a 3D Studio! :U

[Szerkesztve]

(#1840) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Sziasztok! Nemrég kezdtem el foglalkozni a programmal ( egészen pontosan ma reggel, 6-os verzió ), mert minél hamarabb le kéne animálnom egy fizikai jelenséget. Egész szépen haladok, de néhány órája beleűtköztem egy problémába, ami nagyon könnyen megoldható lenne akkor, ha ki tudnék feszíteni egy olyan síkot, ( tehát két részre tudnám osztani a teret ), amin hogyha egy objektum teljesen, vagy részben áthalad, akkor az objektumnak a síkon átlógó része a renderelésből kiesne, ( magyarul az átlógó rész nem látszódna a végeredménynél), de az eredeti oldalra visszatérve újra láthatóvá lenne. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném. ( Remélem sikerült fölfednem a problémámat, sajnos teljesen amatőr vagyok, így lehet hogy egy kicsit nehezen érthető a dolog )

(#1841) Szekkancspet válasza Szekkancspet (#1840) üzenetére


Szekkancspet
csendes tag

Sikerült megoldanom.

(#1842) YODA mester válasza Szekkancspet (#1841) üzenetére


YODA mester
senior tag

Legtöbbször mindig sikerül megoldani a problémát egyből, miután beírom ide... Kivétel #1828.. :(

[Szerkesztve]

(#1843) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

Üdvözletem minden fórumozónak.
Sajnos....(lósz@rt sajnos :DDD ) két hétig külföldön voltam, így nem nagyon kerültem net közelbe.
Ahogy látom azért elég rendesen haladt a fórum nélkülem is ;)
Yoda, ahoz amit Balika mondott #1829-ben én se tok sokkal többet hozzátenni.
Talán annyi, hogy az esetek 99%-ban hülyeség az automatikus hozzárendelést használni physique-nél, mert utána több idő javítgatni a hülyeségeit, mintha 0ról csinálná meg manuálisan az ember.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1844) #72042496 válasza Nyúltáp (#1843) üzenetére


#72042496
törölt tag

Isten hozott újra itthon, Mester! :)

pIIrash: Másik gépben nem próbáltad azt a kártyát?
Nem tudtam, milyen állapotú az Xp, azért javasoltam az újrahúzást.

(#1845) YODA mester válasza Nyúltáp (#1843) üzenetére


YODA mester
senior tag

Fasza, de hogyan kell manuálisan... Tutban csak autos móccer van leírva...

(#1846) Nyúltáp válasza YODA mester (#1845) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#1847) YODA mester válasza Nyúltáp (#1846) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kösz. Csak kár hogy a lényeget nem írják le... Ez a gyári tut fordítása csak.

(#1848) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
rettentő alap kérdéseim vannak, de már jó ideje szenvedek vele...
hetes maxom van fent, ebben szeretnék két testtel logikai műveleteket csinálni (union, substract, stb), hol lehet ilyet?

(#1849) #72042496 válasza YODA mester (#1847) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Bible-ben leírtak segítettek? Az egész Chapter 38 ezzel foglalkozik. [kép]

doc:

1, Create menü -> Compound -> Boolean
2, Create panel -> Geometry -> Compound Objects (a legördülő menüben) -> Boolean
(Szerintem ez utóbbi a kézenfekvőbb és gyorsabb.)

[link]
Hogy a Boolean aktív legyen, ki kell jelölnöd egy Object-et. Ezután használd a Pick Operand gombot.

Remélem így már el tudsz indulni! Próbálgasd ki mi micsoda, a névből az esetek döntő többségében rá lehet jönni mi mit tud, azt pedig, hogy hogyan működik:
1, Ki kell tapasztalni.
2, Utánanézel könyvben / neten.
3, Megkérdezed itt. :D

Uff. :))

(#1850) doc válasza #72042496 (#1849) üzenetére


doc
nagyúr

ezt kerestem, ezer hála :R
még két kérdés: ez a 3DS Bible honnan tölthető le? (ha egyáltalán)
a másik: régebbi 3DS-ban volt egy animate gomb, amit bekapcsolva lehetett az animáció alatt változó dolgokat állítgatni, ezt hogy tudom elérni a hetesben?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.