Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#24501) oszy válasza kristofa (#24500) üzenetére


oszy
veterán

én is ma kaptam kézhez, de én nem fogom telefonnak használni. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24502) domesz válasza domesz (#24499) üzenetére


domesz
aktív tag

Megoldódott, köszönöm :B

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#24503) cserri18


cserri18
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom a blademmel. Rendszeresen megszakad a vonal hívás közben, ha 1pnél többet beszélek. Fogalmam sincs mért csinálja. Sokszor fogom a vállammal h szabad legyen a két kezem, lehetséges, h emiatt történik? Iszonyat bosszantó.
Van esetleg vkinek hasonló tapasztalata? Ez szervíz probléma, vagy típushiba?
Már ott tartok, hogy eladom, pedig amúgy szeretem ezt a telót.
Köszönöm ha adtok tanácsot!

Ja, és még egy gondom van. Rengetegszer írja, hogy megtelt a telefon memória. Pedig nem nagyon töltögetek rá semmit. 1-2 játék, azok kártyára másolva. Erre vmi gyógymód, ötlet? nem igazán értek hozzá, nem tudom mit csinálok rosszul..

[ Szerkesztve ]

(#24505) bubi92


bubi92
őstag

na ezt mondjátok meg nekem mi ez :F két és fél, inkább három nap alatt:

(#24506) Bendo


Bendo
tag

Sziasztok!

Feltettem a legújabb 11.24-es CM10-et, ráadásul másodszor. Azt olvastam, hogy ebben már megy a kamera, és a panoráma, de nekem csak nem akar működni :(

Ha elindítom, össze vissza vibrál a kép, meg akadozik, ráadásul a videókat is akadozva játsza le.

Ez nem javítva lett ebben már? Vagy Én vagyok f@sz? :)

Már majdnem visszaraktam a IAIIR, amikor ma megláttam, hogy van egy újabb CM10 is, de megint csak elkeseredtem :(

(#24507) domesz válasza Bendo (#24506) üzenetére


domesz
aktív tag

Panoráma nincs javítva, ma tettem föl frissen és ugyanez a hiba nálam is.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#24508) Bendo válasza domesz (#24507) üzenetére


Bendo
tag

Igazából a panoráma a legkevesebb, de kameránál is hasonló...Azzal nálad mi a helyzet? :)

(#24509) domesz


domesz
aktív tag

Ja értem, a sima kamera nálam hibátlan.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#24510) Indiant válasza cserri18 (#24503) üzenetére


Indiant
addikt

"fogom a vállammal" -ezen sokat nevettem. Ezt a módot el kéne felejteni, az érintő képernyős telóknál. Persze, hogy bontja a vonalat. A memória meg hamar betelik az biztos, de te ezen nem hiszem hogy tudsz változtatni. Ahhoz kicsit komolyabban kéne érteni hozzá.

(#24511) Bendo válasza domesz (#24509) üzenetére


Bendo
tag

Na fasza, akkor ez nem anomália lesz, mert az egyel előbbi verzióval is ezt csinálta...Elkönyvelem, hogy az enyémnél akkor nem lesz CM10, ha kamerát is akarok használni :)

(#24512) Lajcsipapa


Lajcsipapa
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy ZTE blade Telenoros, gyári rommal (gen2)
Szerettem volna frissíteni a romot rajta, ezért leszedtem egyet, (nem tudom már melyiket) de ami elvileg automatikusan felteszi magát.
A lényeg, a startos résznél minden rendbe is volt, "letöltés sikeres"
Usb kihúz. Teló bekapcs, de bármit csinálok, csak az FTM ablak jön elő, illetve a vol fel+menü+bekapcs gomb combóval a menü előjön. Sd kártyát nem látja a gép, de a telefont érzékeli. Próbáltam a gyári romot (-kat) visszatenni, de csak az FTM fogad. Channel1 file nincs már meg sajnos.
Sikerült a téglagyártók clubjába lépnem van még van remény?
Kérlek segítsetek

Köszi előre is

(#24513) Keeperv85 válasza Lajcsipapa (#24512) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A gyári romok települnek? Mert akkor van egy apró szívás kilátásban...

(#24514) Lajcsipapa válasza Keeperv85 (#24513) üzenetére


Lajcsipapa
csendes tag

Elvileg igen, tehát végigmegy a telenoros telepités 100% ig, de utána ugyan úgy az FTM fogad csak

(#24515) Keeperv85 válasza Lajcsipapa (#24514) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát igen. Jól érezted: most kéne a chanel fájl. Nekem nincsen gen2-es, a neten nincsen csak gen1-es, a helyzet cseppet szívás, mint írtam is feljebb. Valaki ha készít neked egy chanel mentést, azzal le lehet indulni. Ellenkező esetben vissza kell gen1-eíteni, azt a chanelt szerkesztve azt flashelni, elindítani, majd ismét gen2-eíteni... :Y

(#24516) Lajcsipapa válasza Keeperv85 (#24515) üzenetére


Lajcsipapa
csendes tag

Hu mama :Y

Na akkor holnap ismét nekikezdek a bütykölésnek, és gen1-esitek, majd gen2... remélem (ha eddig nem) nem csinálok most téglát a telcsiből.

Köszi a segítséget

(#24517) Keeperv85 válasza Lajcsipapa (#24516) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak mielőtt nagyon nekifeküdnél: érdekelne mivel szeretnéd gen1-esíteni. Még mielőtt én küldelek tévútra akaraton kívül..

(#24518) Lajcsipapa válasza Keeperv85 (#24517) üzenetére


Lajcsipapa
csendes tag

Na igen, épp most guglizom vadúl, de még nem jutottam előrébb:D

De egy másik topicban találtam egy ilyet:

Megcsináltam a Gen2-esítést. Teljesen frankón működött a dolog addig a pillanatig hogy a telepítés után be akartam hozni a recoveryt. Csak az FTM felirat jön be. Megvártam pedig a 100%-telepítést a succesfullal. Mégis ez van. Amúgy a telenoros flashert használtam és a telefon el is indul vele frankón. PingFishel leteszteltem és a gen2-esítés sikerült csak a recovery nem jön be. Mi lehet a problem?

Itt azt válaszolták: h tpt vel sdre az új rom, majd hangfel+bekapcsal, updételni.

Igaz a tpt vel se érek semmit, mivel a szgép nem látja az sd kártyát, csak a telefont.

(#24519) barnam_ válasza Keeperv85 (#24515) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem van gen2 channel fájlom. Csak kell egy imei szám...

(#24520) Lajcsipapa válasza Lajcsipapa (#24518) üzenetére


Lajcsipapa
csendes tag

[moderálva] - IMEI szám eltávolítva

Még 1 kérdés, ha megvan a Chanel1, akkor azzal mit is tudok kezdeni? Illetve akkor hogyan kezdjek neki?

[ Módosította: radi8tor ]

(#24521) Keeperv85 válasza Lajcsipapa (#24520) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Uh.. gyorsan töröltesd innen. A kolléga tudni fogja mi a teendő vele. ;)

(#24522) Lajcsipapa válasza Keeperv85 (#24521) üzenetére


Lajcsipapa
csendes tag

Köszönöm a segítséget Keeperv85

Agregátorral felvettem a kapcsolatot, azt hiszem az a verzsön lesz, hogy elviszem neki, és meglesi mit tud kihozni belőle.

Köszi a segítséget ismét

[ Szerkesztve ]

(#24523) #19617792 válasza kristofa (#24500) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Ez azt irja hogy összesen 162,5 MB memória van összesen az alkalmazásaimnak, amikor állítólag Blade-nek 512 MB belső memóriája van, ennyit foglalna az android rendszer?"

az belső memóriát az Androidos telefonok több, különböző partíciókra osztják. boot, system, data, cache, oem, recovery, ezen kívül is van még. ami most lényeges az a data, aminek igen, 162.5 MB a mérete. ide települnek az appjaid, azok beállításai, stb. illetve a rendszer beállításai is ide kerülnek, a Dalvik-cachek is, és ez már első bekapcsoláskor létrejön, tehát a 162.5 MB-ból már eleve elfoglal az Android nemt'ommennyit.

(#24524) kristofa válasza #19617792 (#24523) üzenetére


kristofa
csendes tag

Köszönöm szépen a válasz, akkor ezek szerint ennyi memória van az alkalmazásoknak, ezt kell beosztanom. Sajnos elég kevés, ezért is gondoltam arra, hogy esetleg én rontottam el valamit. De akkor ez van. Max nem rakom fel a frissítéseket és hozzászokok hogy az állapotsoron mindig ott a figyelmeztetés hogy nincs több hely. Esetleg olyat lehet hogy egy alkalmazás egyből az SD kártyára települjön? Mert így már nem tudok új alkalmazásokat telepíteni sem.

(#24525) Lenry válasza kristofa (#24524) üzenetére


Lenry
félisten

ha kettéparticionálod az SD kártyádat, és a második partíció Linuxos ext fájlrendszerű, akkor meg lehet oldani, hogy oda telepítsen. nekem pl így 1GB helyem van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24526) RECSKA válasza Lenry (#24525) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem is igy van, 1gb ext4, es oda tolt marketrol, oda telepit, dalvik is ott van. 270 databol teljesen belakott rendszeremnel is meg van 180 mega hely.

Ellenben a swapot nem tudom beizgitani :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#24527) Garry84 válasza bubi92 (#24505) üzenetére


Garry84
tag

Szia!

Én is beettem ugyanezt, ez a google biztonsági mentése. A beállítások alatt a mentés és visszaállítást keresd, és kattintsd ki a biztonsági mentést.

Geri

[ Szerkesztve ]

(#24528) bubi92 válasza Garry84 (#24527) üzenetére


bubi92
őstag

fhuu nagyon köszi. remélhetőleg így már nem szopja le a netem. lehetséges, hogy ez tartotta folyton ébren a telefont :F

(#24530) Lenry


Lenry
félisten

telefon újraindult, és azóta nem bootol be. szerencsére az adb még fogja

ettől most nem lettem vidámabb, cserébe ezt egy végtelen ciklusban képes csinálni...
mit lehetne vele kezdeni, hogy legalább annyira elinduljon, hogy legalább az SMSekről backupot tudjak csinálni?

ma még nem akartam JB-t telepíteni, de valszeg a végeredmény ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24531) B-L-A-C-K válasza Lenry (#24530) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Recovery se jön be?

(#24532) Lenry válasza B-L-A-C-K (#24531) üzenetére


Lenry
félisten

az bejön

cache és dalvik cache wipe megvolt. nem javított a helyzeten.
most azt próbálom, hogy az extről elvileg visszarakattam a rendszert a belső memóriába, ennek az eredményét most várom.

mod: ez sem hozott eredményt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24533) Garry84 válasza #40993792 (#24529) üzenetére


Garry84
tag

Én direkt hagytam bekapcsolva, amikor ICS-re váltottam, gondoltam azon a pár kilobájton nem múlik (naivitás, ugye). Erre három nap múlva csipog, hogy elfogyott a kvótám... :-)

(#24534) Garry84 válasza bubi92 (#24528) üzenetére


Garry84
tag

Jaja, az akksit is kajálja szépen.

(#24535) Lenry válasza Lenry (#24532) üzenetére


Lenry
félisten

SD kártya nélkül bebootolt, de mivel gyakorlatilag a teljes rendszer azon van, így az SMS-ek is ottmaradtak, ezért ezzel nem mentem sokra.

mit lehetne még wipeolni az üzenetek elvesztése nélkül? (egyébként tényleg csak azok a fontosak, minden más lényegtelen) esetleg valahogy a recoveryből kibányászni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24536) B-L-A-C-K válasza Lenry (#24532) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De miért nem csinálsz onnan egy mentést?

(#24537) Lenry válasza B-L-A-C-K (#24536) üzenetére


Lenry
félisten

milyen mentést? :F
külön ki tudom menteni az SMSeket?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24538) B-L-A-C-K válasza Lenry (#24537) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mikor backupot csinálsz az sms-eket is lementi, az viszont más kérdés hogy nem e fogja ugyan ezt csinálni a mentett rendszerrel. De ha más megoldás nincs egy próbát megér.

(#24539) Lenry válasza B-L-A-C-K (#24538) üzenetére


Lenry
félisten

megpróbálom. egy backupot csináltam a rendszerről, mindjárt kiderül, hogy a recovery össze tudja-e szedni magát...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24540) B-L-A-C-K válasza Lenry (#24539) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha elindul vele az SMS-ek tuti megmaradnak, vagyis nekem minden esetben megmaradt.

(#24541) Lenry válasza B-L-A-C-K (#24540) üzenetére


Lenry
félisten

az jó lenne, utána SMS Backup & Restore-ral lementeném, a többi meg mehet a /dev/nullba

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24542) Lenry válasza Lenry (#24541) üzenetére


Lenry
félisten

:(

új ötlet:
a recoveryt hogy bontom ki?
mert elvileg itt vannak az üzenetek
/data/data/com.android.providers.telephony/databases/mmssms.db
csak jó lenne hozzáférni :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24543) ux1 válasza Lenry (#24542) üzenetére


ux1
addikt

Linux alatt unyaffs-el ( ha jól írtam ) :D

Illetve az új reco-k tudnak tar.gz-be menteni...

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#24544) Lenry válasza ux1 (#24543) üzenetére


Lenry
félisten

kösz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24545) Lenry válasza ux1 (#24543) üzenetére


Lenry
félisten

ki is bányásztam a megfelelő helyről, remélem elég lesz, ha csak visszamásolom ugyanoda.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24546) Lenry válasza Lenry (#24545) üzenetére


Lenry
félisten

igen, elég volt.
köszönöm mindenkinek :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24547) B-L-A-C-K válasza Lenry (#24546) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:C

(#24548) Thrawn válasza Lenry (#24541) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a program jó, imádom! Tud ütemezni és Dropboxra feltölteni. Utóbbi funkcióját egy hasonló eset miatt kezdtem el használni, igaz nekem sikerült életet lehelnem még abba a rendszerbe.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24549) x1port


x1port
addikt

Üdv!

Tudnátok adni egy linket a legfrissebb Mokee os -ről ?

köszi

(#24550) #19617792 válasza kristofa (#24524) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez a gyári kiosztás. viszont ez módosítható, egyszerűen, bár erős figyelmet kíván. ezzel kitoltható a data partíció mérete jócskán, akár majdnem duplázható is. ezt a többiből csípi le, aminek jórésze üresen állhat custom ROM-ok esetén.

(#24549) x1port: készítők oldala: mfunz, ZTE V880

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.