Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23701) syl5 válasza Joshi (#23613) üzenetére


syl5
őstag

"Ez egy fórum nincs szükség itt nevelési tanácsadásokra, miért baj az hogy vannak olyanok is akik kezdők akár okostelefon akár pc terén? Ha nem akarsz tizedszerre magyarázatot adni akkor nem kell hozzászólni a témához, majd válaszol más ennyi."

Totálisan egyetértek! Ráadásul szerintem nem is nevelő szándékkal csinálja, csak szeret mindenbe belekontárkodni...meg ugye gyűjteni kell a hozzászólásszámot, mert kell a ranghoz...

"Ha nem akarsz tizedszerre magyarázatot adni akkor nem kell hozzászólni a témához, majd válaszol más ennyi."

Ez is így igaz, arról nem is beszélve, hogy a hozzászólásainak 90 %-a nem magyarázat, hanem hülyeség/kötekedés/lenézés/off/stb.
"tényleg csak beszologatni jársz ide(hol okkal-hol ok nélkül)"

"Nekem is meg van a véleményem többekről de nem fogom publikálni egy olyan topikban ami egyértelműen nem erről szól."

Nem is azzal van a baj, hogy megírja a véleményét, hanem azzal, hogy ugyanazokat ismételgeti 100x egymás után és mindenbe belekontárkodik, kötöszködik. Irigylem, hogy ennyi ideje van...
Én is meg szoktam írni a véleményem, de nem mindig bakker mira! Ráadásul ugyanazokat a hülyeségeidet leírod többször egymás után! Tudod kik szokták ezt csinálni? Az 70-80 éves idős papák, akik ezerszer lovagolnak egy dolgon...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#23702) Glatius válasza ux1 (#23653) üzenetére


Glatius
őstag

Mostantól a tiéd!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#23703) TRob1


TRob1
veterán

Feltettem az n105-öt, erre megszűnt a root :((

¤ R'n'R ¤

(#23704) vampire17 válasza TRob1 (#23703) üzenetére


vampire17
addikt

Ismert hiba, van hozza patch. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23705) TRob1 válasza vampire17 (#23704) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, köszi, már olvastam közben, sőt, fel is tettem (és "meg is javult") :K

¤ R'n'R ¤

(#23706) lsebestyen


lsebestyen
addikt

egy kis összehaosnlítás x10 vs zte blade, saját tapasztalataim alapján, akit érdekel lesse meg ;) link

(#23708) apeelme válasza vampire17 (#23704) üzenetére


apeelme
addikt

a linkedet módosítanád a post-ra és nem a letöltésre? kössssz... :R

(#23709) vampire17 válasza apeelme (#23708) üzenetére


vampire17
addikt

Sajna mar nem tok szerkeszteni, de tess: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23710) w333


w333
félisten

Hello mindenkinek valaki tud valami jò es szèp idöjaràst jelző alkalmazàst zte-re ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23711) #19617792 válasza w333 (#23710) üzenetére


#19617792
törölt tag

Google-féle News & Weather, avagy GenieWidget.apk

(#23712) vampire17 válasza w333 (#23710) üzenetére


vampire17
addikt

Fancy Widget

(#23713) kelzsoca válasza w333 (#23710) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megnézheted a Fancy widget-et, esetleg a Beautiful Widgets alkalmazásokat.

(#23714) #19617792 válasza #40993792 (#23679) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egyébként a Mugen Power gyárt Bladehez 1400mAh-s akksit is. [link]

(#23715) vampire17 válasza kelzsoca (#23713) üzenetére


vampire17
addikt

Kelzsoca, ebbol: [link] Szerinted ki lehet hozni valami hasznalhatot? :)

(#23716) raven12 válasza #40993792 (#23679) üzenetére


raven12
senior tag

áhá! köszönöm nektek!

(#23717) ux1


ux1
addikt

CM-7.1.0-WarmingUp-r10.zip

xTRA ROM - EXT partíció kell!

Alap: n105

2011-06-18

1st boot ~6-8 min

md5: 824a7d89b97fba699f52b32ed8ade27f

-NEW SuperUser; FM :)
-gps fix
-apn fix
-launcher csere
-/data/app hozzáadva
-apps2sd
-SdSpeed
-AdFree
-Alap SMS/MMS kezelő: GoSMS PRO

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23718) hjanos1 válasza vampire17 (#23715) üzenetére


hjanos1
senior tag

Maga a kernel előrehaladás, rendesen működik a rádió, hivatalos a rom is.
Olyan romot lehetne belőle főzni, mint a Fingerprintek, csak persze ez 2.3
Reméljük Kelzsoca főz belőle valami finomat :)) :C

Kelzsoca: Szerinted ez lesz a jobb vagy a CM7?

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#23719) kentucky válasza ux1 (#23717) üzenetére


kentucky
őstag

már töltöm is

(#23720) kelzsoca válasza vampire17 (#23715) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megnézzük :)

(#23718) hjanos1

A CM team (maximum tisztelet nekik) még ha a fején ugrálna sem tudna olyan kernelt csinálni, mint a gyártó által készített :)

Viszont stabil alapból, gondolom már sokkal jobb lesz nekik is dolgozni, így az eddigi 2.6.39-es kernelt el is lehet félre tenni valószínűleg :)

[ Szerkesztve ]

(#23721) dragon1993


dragon1993
őstag

Most akkor tényleg nem fake a hivatalos 2.3.4 mert akkor hamarosan jőn a hibamentes cm ?

hjanos

Ën annó a 2.2-es vodában nem hittem de tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#23722) hjanos1 válasza dragon1993 (#23721) üzenetére


hjanos1
senior tag

Biztos, hogy eredeti ;]

The Factory Must Grow

(#23723) Glatius válasza hjanos1 (#23722) üzenetére


Glatius
őstag

Egy belépő szintű olcsó telefon, és a forgalmazás 8. hónapjában még kapkodjuk a fejünket.... ez azért nem semmi, még akkor se, ha kínai a lelkem. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#23724) kelzsoca válasza Glatius (#23723) üzenetére


kelzsoca
félisten

Viszont nem ismerjük az eladási statisztikákat, valószínűleg viszik mint a cukrot :)

(#23725) Glatius válasza kelzsoca (#23724) üzenetére


Glatius
őstag

Óccó, rugalmasz, dinamikusz :DD !

A pici már rég nem igaz, de jól hangzana :U ...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#23726) hjanos1 válasza kelzsoca (#23720) üzenetére


hjanos1
senior tag

Igaz, a CM team nem tudna olyan stabil kernelt készíteni, de így a stabil alapból szerintem a CM7 lesz a jobb a CM extra beállításokkal és a testreszabhatóságával.

szerk: ha a CM alá betenném ezt a kernelt mi történne?

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#23727) kungzi


kungzi
veterán

ux1

ez a rom felmegy 136MB-os systemre?

(#23728) hjanos1 válasza Glatius (#23723) üzenetére


hjanos1
senior tag

Mire ez a frissítés hivatalosan eljut ide (már ha eljut :) ) addig elég sok idő eltelik még.

The Factory Must Grow

(#23729) vampire17 válasza hjanos1 (#23726) üzenetére


vampire17
addikt

Valszeg nem indulna el :)

A CM mokolta a sajat kernelet, hogy azok a plusz funkciok mukodjenek, amiket beepitett.

(#23730) kelzsoca válasza hjanos1 (#23726) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lendületből semmi :DDD

(#23731) ux1 válasza kungzi (#23727) üzenetére


ux1
addikt

Igen.
----

Más... Az lenne inkább a nagy durranás, ha ezen kernel forrása is kint lenne, mint ahogy a 2.2. Akkor tud igazán beindulni a fejlesztés.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23732) vampire17 válasza kelzsoca (#23720) üzenetére


vampire17
addikt

Azert idegesito lehet, h egyesek szoptak egy csomot az FM app-al meg kernellel es pont az nap, amikor bekerul a CM-be, megjon a hivatalos :D:D

(#23733) Glatius válasza hjanos1 (#23728) üzenetére


Glatius
őstag

Hogy őszinte legyek egy kicsit se érdekel mikor lesz hivatalos.... :) Eddig se a magyar jelent meg először. :)

Az azért eszembe jutott, hogy ha lesz(lenne) egy hivatalos frissítőcsomag, mennyi munkát fog adni api-nak kelzsocának ux1nek és tettestársaiknak, a 6-8 féle partíciós tábla frissítésre való alkalmassá tétele. :)))

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#23734) kelzsoca válasza vampire17 (#23732) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a helyzet, hogy ezt nem tudhatták előre, ki gondolta volna (a ZTE-n kívül) hogy ehhez a készülékhez lesz további rendszertámogatás :)

(#23735) vampire17 válasza kelzsoca (#23734) üzenetére


vampire17
addikt

Persze, ertem en, de akkor is bosszanto lehet az erintetteknek :)

(#23736) dragon1993 válasza kelzsoca (#23734) üzenetére


dragon1993
őstag

Nem tudom , de nagyon király cég a zte.
Olcsó , az alap rendszert odadja (majd főztök belőle) van terméktámogatás , megoldanák a porosodást akkor nagy jövő előtt áll a cég.

6-8 partició stábla minek 128 system , 2 cache és ennyi.

Attilahun

Nekem akkor sem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#23737) atillaahun


atillaahun
veterán

Nem egészen értem, így hogy hamarosan jön a Skate (még ha nem is nálunk) 2.3-mal, miért éri meg a ZTE-nek még a Blade-re is frissítést kiadni? Így elég elgondolkodtató, hogy érdemes lesz-e váltani, legfeljebb ha azt is 40e körüli árazzák be.

[ Szerkesztve ]

(#23738) vampire17 válasza atillaahun (#23737) üzenetére


vampire17
addikt

Valszeg azert adnak ki 2.3-at mert nagy rajtuk a nyomas. Irtozatos mennyisegu Blade fogyhatott vilagviszonylatban....

plusz ne felejtsd el, a ZTE (a skate-el egyutt) jelenleg 2 telefonnal van jelen az okostelefon piacon. Mas gyarto megteheti, h elhanyagolja a regebbi teloit, de a ZTE nek muszaly valamivel szinten maradni a tobbi gyartoval szemben.

A samu siman kidob egy hasonlo kaliberu telot frissebb op. rendszerrel (pl spica - galaxy 3),a ZTE ezt meg nem teheti meg, nincs akkora termekpalettaja.

[ Szerkesztve ]

(#23739) ux1 válasza atillaahun (#23737) üzenetére


ux1
addikt

Ez hasonló mint a VGA piac. Le kell feddni árszegmenseket. A google meg kérte a fejlesztőket, hogy haladjanak a korral... (oprendszer-szinten)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23740) uki


uki
aktív tag

Megpróbáltam végigolvasni az elmúlt 1 hét fórumbejegyzéseit (kb mióta kint van a hivatalos T-s 2.2), de továbbra is kérdésem van. (vagy nem voltam elég alapos)

Jelenleg Kelzsoca féle svéd ROM-ot használok (Rls4b) és kétség kívül gyorsabb mint a gyári T-s 2.1, de nálam instabilabb is. SMS folyamatosan újraindul, elég szenvedés vele SMS-t írni. (szerencsére ritkán teszem) Wifi lényegesen stabilabb és gyorsabban csatlakozik mint a gyári 2.1, de időnként kitalálja hogy le van tiltva a felvett profil és akkor automatikusan nem kapcsolódik. Már kétszer előfordult hogy egyszerűen semmire nem reagált, olyan volt mintha ki lenne kapcsolva, de nem lehetett bekapcsolni. Aztán egyik esetben az idő, másikban a töltőre csatlakozás meggyógyította. (akksi ki-be nem). Sima újraindulás is előfordul néha-néha.

Az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek fel egy T-s gen1-es készülékre ha a stabilitás a fontos, nem a sebesség. Soha nem játszok, zenét sem hallgatok. Ami nekem kell az a megbízhatóság, akkuidő (napi több óra telefon), folyamatos exchange és gmail szinkronizáció, internet wifi-n és 3G-n, navigáció.

Próbáltam volna a hivatalos T-s 2.2-t, de a hangerő+le kombóra a recovery jön be. Egyáltalán fel lehet valahogy ilyen esetben tenni a T-s 2.2.-t? Vagy van recovery-be pakolható verziója?

Köszi a segítséget!

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#23741) vampire17 válasza uki (#23740) üzenetére


vampire17
addikt

Miert ragaszkodsz a gen1-hez?

Ha stabil friss ROM kell, sztm varj egy ket napot es 2.3.4 es ROM is lesz :)

(#23742) #19617792 válasza dragon1993 (#23736) üzenetére


#19617792
törölt tag

A 128-as system kb semmire nem elég. Egy megpakolt ROM-nak (pl összes Google App, stb.) 150-170MiB kell, azon minden kényelmesen elfér, nem lesz kicentizve. 2MiB cache csak akkor jó, ha van lehetőség az adott ROM-ban tmpfs-re rakni a cachet.

(#23737) atillaahun: A Skatet nem fogják 40k körülre belőni, az szépen 60k körül fog indítani, 40k-ért pofátlanul jó ár lenne. De 60k-ért sem lesz az rossz. Egyrészt a Google nyomása is az, hogy legyen 2.3.4, illetve a ZTE-nek két készüléke van saját név alatt, amire még könnyű fenntartani a supportot illetve mivel a mobilpiacon saját, ZTE néven még "kezdők" és ha az "első" telefonjuk supportját megszüntetnék, az nem lenne jó rájuk nézve, bár ők is a profitra hajtanak, amihez egyszerűbb új telót kiadni, mint supportálni a régit.

[ Szerkesztve ]

(#23743) kungzi válasza uki (#23740) üzenetére


kungzi
veterán

tényleg le vagy maradva. :D

mai nap röppent fel a hír, hogy kiadták a hivatalos 2.3.4-t is, igaz csak kínai verzió volt kb. délig, mert már valaki megcsinálta, hogy európai telókra is felmegy és működik rendesen.

szóval ennyi :DDD

EarL 007

te melyik partíció kiosztás javaslod? nekem most a 136MB-os systemes van.

[ Szerkesztve ]

(#23744) vampire17 válasza kungzi (#23743) üzenetére


vampire17
addikt

Igyvan, egyelore ugy nez ki stabil a cucc, par konfiguralasi gond van meg, ami abbol adodik h kinai a forras, de ezek csak aprosagok es mar szinte mind orvosolva vannak.

Az koran sem biztos. Jelenleg a Skate van meg nekik, ill fejlesztenek egy meg dragabb arfekvesu cuccost. Arrol nincs hir, h a Blade arkategoriajaban masik telot csinalnanak.

Marpedig ilyen szempontbol sokkal jobb nekik portolni a Blade-re a 2.3-at, mint full uj telefont kifejleszteni.

Szerk: Na bazz sorry a dupla post-ert!

[ Szerkesztve ]

(#23745) vampire17 válasza #19617792 (#23742) üzenetére


vampire17
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#23746) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok!

Előjött egy probléma a blademnél , eddig nem csinálta. Ha hívást kapok , néha csak elkezd zenélni a teló , meg rezegni, de nem jelenik meg rajta semmi...sehogy nem tudom kikapcsolni ill felvenni ( mert ugye nem jön be a hívás menü ) two face ( n88 ). Találkozott már vki ilyen problémával ?

Előre is thx..

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#23747) #19617792 válasza kungzi (#23743) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha CM7 + Gapps van, akkor a 136MiB-s systemes is kevés. Én jelenleg a gyári gen2 kiosztást használom, mert gariban cseréltettem a Bladet (és gen2-est kaptam), mert megmurdelt egy updatetől, azóta nem piszkáltam a partíciókiosztást, szerintem nem is fogom, mert bár a 220 MiB-s system túlzás, ahogy a 37 MiB-s cache is, nem használok, tettem fel annyi programot, ami megenné a telefonom a helyet, 1-2 játék van csak, meg néhány app, amit ált./gyakran használok. Előtte sajátot csináltam egy progival, ami úgy nézett ki, hogy 160MiB system, 2MiB cache, 0MiB OEM, maradék meg data.

(#23744) vampire17: Plusz a Skate egyelőre eléggé hasonlít hardveresen a Blade-re, így ez is segíthet a portolásban.

[ Szerkesztve ]

(#23748) szezso15


szezso15
addikt

Bameg pont akkor jön ki a hivatalos 2.3 amikor telefonon 32kbps-os neten vagyok????? :W

Na mind1 holnap hamarabb hazamegyek és kaptok valami meglepcsit ;)

Addig NOVA-zok egy csöppet :P

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#23749) vampire17 válasza #19617792 (#23747) üzenetére


vampire17
addikt

Igyvan, valszeg csak par drivert kell cserelni es kesz is :)

(#23750) #88471552 válasza szezso15 (#23748) üzenetére


#88471552
törölt tag

Hát az tényleg meglepcsi lenne ha tudnál belőle csinálni valamit :))

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.