Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Zajártalmak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Skacok! Több fórumon is bedobtam már a kérdést, hátha itt kapok értelmes választ.

Probléma: Hangos a vinyóm. Nem a ventillátorok, hanem a vinyó. Betokozni nem lehet mert a Quantum Atlas 10K SCSI túl sok hőt termel és nem akarom megsütni - végül is érthető, nem tojás.

Ötleteim: Csökkenteni kellene a háznak átadott vibrációt és/vagy hangszigetelni a házat.

1, Vibráció csökkentés: gumiszalagos vinyó felfüggesztés. Kérdés: milyen szalag használható és mi a szerelés menete.

2, Ház hangszigetelés: mivel véleményem szerint a ház nagyfelületű oldallemezein leadott hőmennyiség eltörpül a légkeveréssel kiáramló hő mellett alkalmazhatók lennének vékony parafa lemezek (padlóburkolónak használják). A rövid oldalakon nem tudom mennyire fogja ez meg a hangot, de hőmérsékletemelkedést nem hiszem, hogy produkálna a házban. (Maxi házról beszélek, nem miniről!) Kérdés: Ki tud ezzel érdemben egyetérteni illetve kinek van tapasztalata ezen a téren?

Üdvözlettel,
Busa

prohardver vendég

(#2) BobMaster válasza guest (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Megoldás lehet még a rövidebb csavar...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) guest válasza BobMaster (#2) üzenetére


guest
veterán

Vinyó rögzítőre gondolsz? Most távtartó sínekre van rakva, gondolom ez se éppen javítja a vibrációs környezetet!
De kösz az ötletet, megnézem.

prohardver vendég

(#4) ZBAdmin válasza guest (#1) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Szia.
Vibrációmentes felfüggesztéssel még nem, de "tokozással" volt már dolgom. Nemrégen kellett SCSI lemezekből "RAID"-et összeraknom, 8 helyes külső házban. 4 db IBM 9,1GB 7200rpm HDD teker benne, 1 CD író, meg egy HP szalagos cucc. Ugyebár fűtenek rendesen. Megoldásom: mindegyik HDD kapott egy ventillátoros mobil rack-et, plusz a házból is szívja ki 1 8cm-es venti a levegőt. A mobil rack kiválóan fogja a HDD-ket, vibráció nulla, venti elviszi a meleget, gond egy szál se.
MAPOWER cucc (NEM reklám...) a ház meg a rack-ek is. Nem tudom, hogy 10k-s HDD-nél mennyivel lesz hangosabb a dolog, de ennél a 4-nél nincs panasz a zajra.
Remélem, segítettem.

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#5) guest válasza ZBAdmin (#4) üzenetére


guest
veterán

Nem igazán volt dolgom mobil rack-el eddig. Van annak normál SCSI kivezetése? Gondolom SCSI rack-et kell venni ilyen esetre. Én butus. Köszi minden esetre!
Busa

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Zajártalmak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.