Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Shade45 válasza seger (#17157) üzenetére


Shade45
senior tag

A kommented alapján jártam el, sajnos ugyanaz az eredmény; a boot képernyőig szépen eljut, de a hálózaton nem találja az eszközt... :O
(Nod32 kikapcsolva)

Routeren továbbra sem látom, hogy IP címet kapna.

[ Szerkesztve ]

(#17202) Bornie127 válasza Pubszon (#17197) üzenetére


Bornie127
senior tag

Jelentem megoldottam, már van shr. User error volt, kimaradt egy karakter.
Nekem a config fájlban nem volt # a supportraidgroup="yes" bejegyzés előtt, így el is kerülte a figyelmem.
Eléraktam, pöpec.

(#17203) kgymac válasza Imco (#17200) üzenetére


kgymac
őstag

Nem kívánt frissítés elkerülésére a frissítő jobot tiltottad? Az a baj a 6.2-vel, hogy fő verzió nem változik egy frissítéstől (6.2.1 vagy 6.2.2) és a csak fontos frissítéssel szvsz be lehet nyelni, ha fut a job.
Ha elhalálozik az xpeno, a pent érdemes lenne megnézni, hátha van rajta valami változás.

(#17204) valenteen12 válasza Imco (#17200) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Örülök hogy sikerült. Nem jutott volna eszembe a reinstall. :R
A DS3617xs-et azért ajánlottam, mert 4 mag, 8 szálat képes kezelni az eddigi tapasztalat szerint.
Most nálam két DSM működik két vason.
A DS3615xs 2 magot mutat, (azt nem tudom kezelne-e több magos procit is, igyekeztem az eredeti Synology vasakhoz hasonló hardvert használni). Ha megosztanád, hogy a prolianton futó DSM milyen módon fut (Virtual gépként, vagy csak ez a DSM van a vason), illetve mennyi CPU magot lát a DSM, azt szívesen venném.

A DS3617xs xeon-t használ, ami több szálas és így alkalmas virtuális gépek futtatására is.

Még szeretnék vásárolni RAM-ot és lehetőleg egy gépen kezelni a különböző szolgáltatások (DNS, web, remote) virtuális gépeit (sajnos csak 1db VM DSM telepíthető a licenc miatt, de más OS-ből több is telepíthető, ha bírja a vas).
Egy Proliant úgy gondolom tökéletesen alkalmas ezekre a feladatokra.
Üdv
A

(#17205) valenteen12 válasza Shade45 (#17201) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Csak eszembe jutott :
1. - Villognak a ledek a hálókártyán bootolás után? Tudsz egy cserét csinálni hálózati kábelekkel, hátha a kábel csatlakozás, vagy maga a kábel rossz?
2. - A router DHCP-n van elég kiosztható és MAC szűrővel nem lefoglalt szabad IP?
3. - Egy alhálózatban van a géped a NAS-sal?
4. - A hálókártya MAC címét : nélkül adtad meg (pl.: 11DD22AA33CC)?

Ha biztos szeretnél lenni, hogy a hálókártya működik, dobj fel egy OS-t (pl.: Linux Mint, vagy FreeNAS), hogy a router DHCP kioszt-e IP-t és ott láthatod milyen MAC címet ismert fel. Én feljegyezném és azt használnám a továbbiakban.

Persze nincs kizárva, hogy egyszerű kompatibilitási probléma áll fenn a DSM esetében és nem hajlandó az alaplapi hálókártyát felismerni. Apropó, engedélyezve van a BIOS-ban?.
A

(#17206) Essejó válasza Shade45 (#17201) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ezért írtuk többen is már, hogy lehet nem támogatott (driverrel) a Lan kártya. Lehet próbálkozni az Extra Lzma fájllal, vagy egy másik pcie portos hálókártyával.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17207) Shade45 válasza valenteen12 (#17205) üzenetére


Shade45
senior tag

A felsoroltakon már mind túl vagyok, egyik sem hozott eredményt.

(#17208) kgymac válasza Essejó (#17206) üzenetére


kgymac
őstag

Nekem nem teljesen világos, hogy működik az extra.lzma a 104b-nél. Nem próbáltam, de az iroot.kr-es img-ben lévő grub.cfg-ben ki van kommentezve az initrd erre vonatkozó része, nem illene felhasználnia.

(#17209) seger válasza Essejó (#17206) üzenetére


seger
addikt

Egy dolog foglalkoztat! És szerintem ellentmondás azzal, hogy nem támogatja a hálókártyáját!
A driver-t a BL kezeli. Ott vannak a driverek! Amennyiben ez lenne a baj, már az első bootnál erre fény derülne. És nem a pat file betallózás és telepítés után... ha driver baj lenne, már az első bootnál sem látná... telepítéaig meg el sem jutna.

(#17210) Essejó válasza kgymac (#17208) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Elárulok egy titkot. :) Nekem az se, hogy hogyan kell szükség esetén belepakolni. :D Vagyis a múltkoriban néztem xpenology.com -on az egyik threadban, de ott emlékeim szerint arról volt szó, hogy hogyan kell bele tenni egy hiányzó drivert. Na az alapján úgy éreztem, hogy szerencsés vagyok a Gen 7-el, hogy nem kel vele foglalkoznom, de még is jó lenne tudni, hogy alkalmasint tudjak mit mondani, lehetőleg 1xűen megfogalmazva. Ja és nem csak az 104b-nél, hanem általában.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17211) Essejó válasza seger (#17209) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen a BL-ben vannak a driverek, de az első bootnál még hol van szüksége rá? Akkor közvetlen monitoron keresztül nézi, lefut a boot és mondja hogy keresse meg a find.synology.com-al vagy assistantal, esetleg Pubszon kolléga által preferált mobilos Fingg-el. :) No és ekkor van gond mert kiderül, hogy nem kért, ill nem kapott IP-t, mert még sem jó a csomagban levő driver. Tehát akkor már a Böngészővel nem tudja megtalálni, és nem tud Pat-ot telepíteni.
De rágódhatunk még itt rajta, vannak alap dolgok amiket ilyenkor illik megnézni, a hálókártya is ilyen. Valahol anno láttam egy kompatibilis listát a hardver elemekről, jelen esetben a hálókártyákról, de most nem találom :( Ha kizárjuk az User errort, ami a BL szerkesztésnél kb. annyi lehet ha a mac adresst írásjelekkel írja be, és nem egyben. Jó lehet más is, de ha nem is írja át, akkor is el kellene indulnia (látnia kéne) ha jó a driver és kap IP-t a hálókártya.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17212) kgymac válasza Essejó (#17210) üzenetére


kgymac
őstag

Az xpenology.com/forum-ban külön topic van 102a/102b/103b/104b-hez (vagy azonosan kezelendő kombókhoz), ezeknél elég az osfmount-tal felcsatolni a 2. partíciót és lecserélni az extra.lzma file-t egy bővebbre. Tényleges kernel modul fordítás+betétele extra.lzma-ba az igazi tudomány, lásd sil311x driver problémáit, melyhez nincs korábbi syno forrás a gyári kiadott forrás meg kevés, mert nincsenek benne a syno által elvárt belépési pontok, így hibás is marad - örökre, amíg valaki a gyári forrást át nem szabja a syno egy másik modul forrás alapján.
Egyebek között ezért használok minden xpeno-s rendszerem 8kivéve hp T610) lsi9211-8i vezérlőket, azt biztosan nem fogja dobni a syno egy darabig (mpt2sas).

szerk:
a fing sem biztos, hogy megtalálja. Én ugyan használom, de csak a csatlakoztatott wifi ip tartományaban keres vagy ha keres is, nem talál. Ip kamerával jártam pórul, csak a saját sw-je találta meg és ebben lehetett átállítani a címet, addig sem router/sem fing nem látta. Amikor már a címtartomány egyezett, a fing is észlelte.

[ Szerkesztve ]

(#17213) seger válasza Essejó (#17211) üzenetére


seger
addikt

Na ezt most jól félreértettem.. igazad van. Bennem az volt hogy utolsó boot után tűnik el... de hogy jött ez a fejembe...
Akkor még kíváncsiságból ki lehetne próbálni egy 5.2-öt. És miért mondom? Mert abban jobb vagy több driver van. Nekem pl egy sil3414 kártya működik vele, de 6.x-eken pedig nem:(

(#17214) seger válasza Shade45 (#17207) üzenetére


seger
addikt

Egy pontos tipust beírnád? Hálókártya biosba nincs letiltva? Hálókártya tuti jó?

(#17215) Essejó válasza kgymac (#17212) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Na ja, próbáltam fórumot túrni, amit találtam lehet ez
Én ez alapján nem biztos, hogy belemernék vágni.

#17213 seger
Nevetni fogsz, de előbb kint az udvaron cigi közben pont azon töprengtem, hogy mivel az 5.2-ben több driver van, azzal kéne megpróbálni. Illetve hogy azt a többlet drivert nem lehetett volna átemelni a 6-os verzióba?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17216) seger válasza Essejó (#17215) üzenetére


seger
addikt

Sajnos nem lehet átemelni. Vagyis egyszerűen biztos nem.. Teljesen más a loader felépítése. Pedig jó lenne

(#17217) kgymac válasza Essejó (#17215) üzenetére


kgymac
őstag

Ezt ismerem, működik. Ugyan nem win10, csak egy ubuntu alatt próbáltam, sil311x gyári forrással, az eredmény egy hibahalmaz, mert nincsenek benne a sil gyári forrásban a syno-s kódok (eljárások, függvények, stb).
Erre annak lesz szüksége, aki elég bátor és vállalkozik rá, hogy átírjon egy linux-os kernel modult syno-sítottra. Azaz kb. 1.000.000 emberből 1, max 2.
A file csere a 2. partíción meg kb. 1000-ből 1 emberen segítene, de kevesen próbálják meg, lásd. i219 lan.

(#17218) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Vettem ket ssd-t ugyan az a tipus es ezt dobja a rendszer:

Mitol lehet ez? Van valami megoldas?

(#17219) Essejó válasza noorbertt (#17218) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Garancia?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17220) maszati


maszati
tag

Sziasztok!

A photostatinont és a ds photot már régóta nem használtam, de most elő került hogy jó lenne megint a telóról menteni a képeket rá. De a feltöltésnél erre a hibára futok és már nincs több ötletem. A kötet ahova mentene nincs tele igazából egyik meghajtó sincs tele (min.500gb szabad mindenhol) kvóta nincs mert korlátlan user vagyok és sehol az ég világon semmilyen korlátozást nem találtam sehol.
Hol lehet a hiba?

És mappát létrehozni sem enged "Bejelentkezési időtúllépés" a hiba amit ekkor dob. Nem tudom hogy lehet-e köze hozzá :F

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#17221) Pubszon válasza maszati (#17220) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Nézd már meg, hogy ténylegesen melyik mappa mennyi helyet foglal.
Így:
https://gamepod.hu/tema/synology_nas_a_nem_hivatalos_forum/hsz_56718-56718.html

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17222) noorbertt válasza Essejó (#17219) üzenetére


noorbertt
őstag

Az a meleg hogy ha bedugom usb-be es a xpenology-n belul futtatott win10 rendszerre telepitett hdsentinel szerint 100%os.
Igy felmerult bennem az a kerdes hogy ha itt fars az adat akkor a biztonsagerzet is fars :F

(#17223) kgymac válasza noorbertt (#17222) üzenetére


kgymac
őstag

VM-en belül furcsa, hogy kiolvasható a smart. Esxi vagy proxmox alatt futtatott vm-ben is csak akkor férek hozzá a smart adatokhoz, ha a vezérlőt adom át (dell h200 it fw-vel, xpenology+dsm6.1.7u3 vm), csak a hdd fizikai átadása nem elég. Persze, usb-s átadásnál akár másképp is lehet.

(#17224) Protezis


Protezis
őstag

Mennyire rizikós a frissítés?

A https://xpenology.com/forum/forum/78-dsm-updates-reporting/ oldalon nem is találtam 6.2.1-24922 frissítésről infót.

(#17225) noorbertt válasza kgymac (#17223) üzenetére


noorbertt
őstag

Fogalmam sincs mi a valós, viszont a régi SSD-nel biztos hogy valós adatot adott a VM. Így feltetelezem hogy a két új SSD esetén is valós az adat.

Kicsit elvette a kedvem a dolog így ma kipróbálom az Unraid nevű rendszert. Utána olvasva elég jó megoldásnak tűnik és talán tartósabb is lesz mint a tört loaderes syno.
Aztán lehet megint visszatérek 5ev múlva :)

(#17226) maszati válasza Pubszon (#17221) üzenetére


maszati
tag

3.9M /volume1/@AntiVirus/
5.5G /volume1/@GuestImage/
144K /volume1/@Repository/
12K /volume1/@S2S/
15M /volume1/@SynoDrive/
1.9G /volume1/@appstore/
0 /volume1/@autoupdate/
40G /volume1/@cloudstation/
399M /volume1/@database/
312K /volume1/@deleted_subvol/
60K /volume1/@eaDir/
18G /volume1/@iSCSI/
0 /volume1/@libvirt/
1.1M /volume1/@quarantine/
4.0K /volume1/@sharesnap/
300K /volume1/@tmp/
41G /volume1/Bizt. mentés/
13G /volume1/music/
16K /volume1/photo/
20G /volume1/photo1211/
44G /volume1/Ádám/

És ez egy terrás vinyón van

Üdv.: Ati

(#17227) Pubszon válasza maszati (#17226) üzenetére


Pubszon
veterán

Én nem használok csak ASCII karaktereket, sokszor volt már gondom ha nem így tettem, lehet nálad is ez a gond akár.
Ne használj elérési útban sem ékezetes betűt, sem szóközt.
Hátha, más ötletem sajnos nincs. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17228) noorbertt válasza noorbertt (#17225) üzenetére


noorbertt
őstag

mini up:
unraid rendszeren az uj ssd-k 100%osak viszont az egyik WD RED 3TB mar tobb figyelmet erdemel :( (meg birja de jo tudni..)
Syno-nal az a hdd hibamentes volt.

(#17229) Essejó válasza Protezis (#17224) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mert valószínűleg loader kéne hozzá, de ha van komplett mindenre kiterjedő mentésed, akkor megpróbálhatod, bár én nem forszíroznám. De mi baj lehet, legfeljebb bukod az adataid. :) ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17230) Bubukain


Bubukain
senior tag

van egy dell szerverem amiben 2x8Gb 1600 ECC memória van, XEON procival.
találtam itthon 2x4Gb 1600-as memóriát ami nem ECC-s
mind a 4 memória kingston.
Berakhatom a nem ECC ramokat a benne lévő ECC ramok mellé?
nem okoz működési problémát?

(#17231) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

vki képben van esetleg azzal, h a Surveillance Station apija hogy konfigurálható? Tiny Cam Monitorral szoktam ránézni az otthoni kameráimra Android alatt, de nem közvetlenül a kamerák képét nézem, hanem a nas apiján keresztül, mert ez kisebb sávszélt igényel. Viszont ma volt egy áramszünet és azóta a kamerás nasomon (minipc-re telepített Xpenology 6os DSM-mel) nem elérhető az api, TinyCammel ha megtallózom, meg sem találja. Minden más funkció működik ha DS Cammel nézem, de az api elérhetetlen. (Van "rendes" nasom is, meg egy virtuális 5-ös dsm, azok ugyanúgy elérhetőek mint eddig, szóval tuti nas oldalon történt vmi)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17232) Magnat válasza Magnat (#17231) üzenetére


Magnat
veterán

Megoldódott, elfelejtettem, h próbaképpen átbillentettem a kétlépcsős azonosítást az összes userre és úgy maradt :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17233) Essejó válasza Bubukain (#17230) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem.
Nem okoz, elvileg be sem bootol kevert rammal a gép.
Bár a tévedés jogát fenntartom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17234) kisGAS


kisGAS
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy xpeno 6.1.7 amit eddig Transmission, Plex kiszolgálóként illetve fényképek mentésére telefonról használtam. Viszont felmerült az igény, hogy a családi vállalkozás dokumentumait központosítani kellene, mert több dokumentum kering aminek elvileg ugyan annak kellene lennie(árlisták, rendelési listák...). Mit javasoltok, hogyan lehetne ezt megoldani, illetve ez így a xpeno-val mennyire lenne legális?

(#17235) seger válasza kisGAS (#17234) üzenetére


seger
addikt

Szerinted mennyire legális?

(#17236) varmi2 válasza kisGAS (#17234) üzenetére


varmi2
nagyúr

az xpeno nem legális. vegyél egy igazi synologi nast erre a célra. Vagy pedig egy ingyenes nas platformot válassz.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17237) ArthurShelby válasza varmi2 (#17236) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az xpeno=xpenology?
Mert ha xpenology-nak van saját ph fóruma, akkor gondolom legális.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#17238) varmi2 válasza ArthurShelby (#17237) üzenetére


varmi2
nagyúr

xpenology nem legális.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17239) Mykroft válasza ArthurShelby (#17237) üzenetére


Mykroft
tag

:D elég érdekes gondolatvezetés.
Elég sok illegális dolognak van saját foruma, ahol beszélni lehet róla, mégsem teszi őket automatikusan legálissá.
Az xpenology egy "emulátor" környezet, ami nem illegális. Onnantól lesz illegális a művelet, hogy ebbe az emulátorba betöltesz egy synology pat fájlt, és futtatni kezded, hiszen a gyártó erre nem adott neked engedélyt.

(#17240) seger válasza Mykroft (#17239) üzenetére


seger
addikt

Aminek van saját PH fóruma, az mind legális... :DDD :D :DD

(#17241) Pubszon válasza kisGAS (#17234) üzenetére


Pubszon
veterán

Használd nyugodtan, főleg ha magán helyen van a szerver.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17242) seger válasza Pubszon (#17241) üzenetére


seger
addikt

Nyilván. Csak nem kell nagy dobra verni..

(#17243) ArthurShelby válasza Mykroft (#17239) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én azt hittem szürke zóna.
Pl a telepítés le van írva az összefoglalóban, de az QC-ről le van írva, hogy illegális, és az ezzel kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek.

Az, hogy egyes hozzászólások nincsennek törölve modik által amelyik illegalitásra adnak tanácsot (pl routerekben régió korlát földoldása) már megszoktam, de hogy egy egész topik illegális legyen számomra szokatlan (nem én vagyok szent Péter, akinél minden tökéletes).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#17244) Pubszon válasza seger (#17242) üzenetére


Pubszon
veterán

A kutya sem foglalkozik vele. Még ha céges környezetbe használod sem, pláne ha helyileg nem ott van. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17245) Essejó válasza ArthurShelby (#17243) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen szürke zóna. A topik témája a Xpenology boot loader. Néha ugyan szóba kerül synology specifikus dolog is

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17246) Magnat válasza Pubszon (#17244) üzenetére


Magnat
veterán

Mivel a BSA_t főként az MS pénzeli, leginkább az MS cuccok érdeklik őket, linuxra sztem is nagy ívban tesznek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17247) kisGAS


kisGAS
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Azt hiszem tesztre beüzemelem, és ha beválik, akkor veszek egy legolcsóbb egylemezest.
Szerintetek sima samba megosztással csináljam, vagy van erre valami spéci cucc?

(#17248) kgymac válasza kisGAS (#17247) üzenetére


kgymac
őstag

Cégadatokhoz inkább kétlemezest választanék, tükrözött hdd-kkel, valamint napi mentéssel.

(#17249) ssarosi


ssarosi
tag

Most váltottam 5.2-es verzióról 6.1.7u3-ra a leírás szerint.
Vagy talán mégsem, Juns 1.02B MBR loadert tettem fel, az uefis verzióval nem találta meg a synology assistant a gépet.
Eddig semmi gond.
Volt 4 db. 3 TB-os merevlemezem raid5-ben, gondoltam bővítem, meg hozzájutottam egy 2 TB-os lemezhez, azt is beépítettem.
Na itt kezdődik a gondom. Nem tudok új kötetet létrehozni. Fel sem ajánlja a lehetőséget.
Sem a 3 TB-os, sem a 2 TB-os lemezen, azt írja nincs inicializálva.
Ha viszont a raid kötetet szeretném bővíteni, azt felajánlja.
Egyenlőre itt elakadtam.
Minden tanácsot megköszönök, de főleg a jót. :)

(#17250) ssarosi válasza ssarosi (#17249) üzenetére


ssarosi
tag

Egy új raid1 kötetet viszont engedett létrehozni 2 TB kapacitással.
Most törlöm a raid1-et, a raid 5-öt szeretném bővíteni, ez elvileg megy, de alap kötetet egyik új meghajtón sem enged létrehozni. A 2TB-ost csak így tudnám használni. Meg szeretném én eldönteni, hogy a 3 TB-os lemezen alap kötetet akarok létrehozni vagy a meglévő raid5-öt fogom bővíteni. :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.