Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) jenei1994 válasza Viktor0610 (#5649) üzenetére


jenei1994
addikt

megnézzem. így nem láttok benne piszkot.

Mivel érdemes takaritani ?

(#5652) Viktor0610 válasza jenei1994 (#5651) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én fogpiszkálóval próbáltam, esetleg gyufaszállal.
Ne fém legyen. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#5653) jenei1994 válasza Viktor0610 (#5652) üzenetére


jenei1994
addikt

értem köszi!

(#5654) psyhoka


psyhoka
csendes tag

Mitől függ hogy ki mikor kapja meg az óta frissítést eu-s romra?

(#5655) beach head válasza jenei1994 (#5644) üzenetére


beach head
senior tag

xiaomi fulhallgatoval csinalja... sajat markat nem ismeri fel... blitzwolf, one more fulesekkel nincs baja

(#5656) #46824192


#46824192
törölt tag

[kép] [kép]

Melyik a valós adat?

(#5657) crok válasza #46824192 (#5656) üzenetére


crok
nagyúr

Elirtak, Aprilis volt (pont en viccelodtem vele :D).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5658) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, frissítettem a chrome-ot és megint előjött az a bibi, hogy a lapok [így] jelennek meg, most viszont ez a [Tab Grid Layout flag] kikapcsolása nem hozott eredményt, továbbra is mozaikszerűen jelennek meg a lapok, nem pedig "kártyaszerűen". Valakinek ötlete esetleg, hogyan lehetne visszavarázsolni azt a megjelenést? :F :R

(#5659) aprokaroka87 válasza fireman123 (#5658) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az ilyen dolgokat inkább a Chrome topik-ban lenne érdemes megkérdezni :)

Ott lehet jobban tudják rá a megoldást.

(#5660) Wolverine válasza psyhoka (#5654) üzenetére


Wolverine
félisten

crok leírta az 5625-ben, hogyan csinálhatod meg manuálisan :) Tegnap én is annak alapján frissítettem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5661) gzbotii válasza gzbotii (#5618) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát ez így használhatatlan. Revolutot visszaraktam, bejelentkeztem, többet nem is használtam, erre a fogyasztás 75% ő produkálja, folyton beragad... Éjjel, battery saver mellett is 11% merült a készülék.

Mi a francot lehet kezdeni ezzel?

Így max egy napot bír ki a készülék, 2.5 óra SoT mellett, amit egy nyamvadt iPhone 7 is hozott nálam :W

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5662) Viktor0610 válasza gzbotii (#5661) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyors Google-kereséssel azt találtam, hogy a Revolut hajlamos megenni az akkut.
Megoldásként a kontaktokhoz való hozzáférés tiltását láttam, meg az állandóan frissülő árfolyamokra gondoltak még, mint ok.

Samsung Galaxy A54

(#5663) gzbotii válasza Viktor0610 (#5662) üzenetére


gzbotii
veterán

Megpróbálom ezeket, köszönöm :R

Amúgy vicces, hogy ezek MIUI-al fordulnak elő, stock androidos Motorolákat használtam többnyire, és ott nem volt gond ezzel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5664) Dexter68 válasza gzbotii (#5633) üzenetére


Dexter68
addikt

Egy régebbi verzióval kapcsolatban tettem fel teszteket akkor azt tapasztaltam, hogy a sötété részek nem mennek el bíbor árnyalatba, mint a gyári appal, illetve a .dng fájl konkrétan feleakkora helyet foglal el.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5665) colonell válasza jenei1994 (#5644) üzenetére


colonell
senior tag

Nekem csinálja, mindegyik fülessel.
Csak az újraindítás segít.
Volt ez miatt szervizbe is, cserélték a teljes alsó részt, és továbbra is megmaradt a probléma.
Nekem állandóan csinálja ha használva van a jack aljzat.
Szóval valószínűleg ez szoftveres gond lehet. Mivel a hardver brendnyú, és nem szűnt meg a hiba. Én is kontaktra gondoltam, meg a szervíz is hiszen eszerint javították.
Mintha nem tudná hol kell szólnia... Pl youtube használat fülessel, megszólal a viber és egyből megszűnik minden hang mindenhonnan.
Elég idegesítő tud lenni, hogy hívnak és nem hallasz semmit, majd gyors reboot, aztán hívhatom vissza az illetőt :/

(#5666) gzbotii válasza crok (#5621) üzenetére


gzbotii
veterán

Mennyire stabil az Android 11 update, vannak benne olyan bugok, amik miatt nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5667) markussandor válasza gzbotii (#5661) üzenetére


markussandor
senior tag

szerintem bugos a rendszer, nálam olyan appot hoz a lista tetején, amit életemben nem használtam, ellenben amiket használok, azok nincsenek is a listán, szóval szerintem keveri az appokat

(#5668) gzbotii válasza markussandor (#5667) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem meg azok nálad is beragadnak. Én nem erre recskázok, hogy mi mennyit fogyaszt, hanem az tűnik fel, hogy az első nap közepén 60% járok, ránézek...máskor elmegy 2 teljes napot egy töltéssel a készülék, 3-3.5, max 4 óra SoT-vel. Ránézek és azt látom, hogy a Revolut/9gag/Facebook darál, 30-40% fogyaszt, úgy, hogy Revolut és FB nincs megnyitva összesen 30 perc/nap a telefonomon.

5000mAh akkuval, 3 óra SoT mellett ha nem tudja a két teljes napot, akkor bedobom a Dunába inkább :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5669) Dr. Gonzο válasza gzbotii (#5666) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Android Auto-val ha Spotify-t hallgatok, közben jön egy bejövő hívásom, a beszélgetés után nem hallani a zenét. Ezt a frissítés számlájára írnám, előtte nem tapasztaltam ezt, azóta többször is.

(#5670) crok válasza gzbotii (#5668) üzenetére


crok
nagyúr

Én se.. viszont azt elhiheted, amit markussandor ír: a MIUI saját akku statja egy fabatkát nem ér, az konkrétan nulla napos kora, MUI 11-es bevezetése óta úgy rossz a hogy van.. ha én lennék ebben a helyzetben megnézném rendes appokkal, erre kitalált módszerekkel. Root nem szükséges, max. adb-vel kell megfelelő jogosultságot adni az appoknak de a Battery Historian 100x jobb mint bármelyik app és egy bugreport kell hozzá meg egy PC, lehetőleg nagy képernyővel. Leírást itt találsz, ha nem haladsz segítek. De már egy BBS vagy GSAM is 100x informatívabb mint a gyári MIUI stat és legalább megbízható.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5671) dokee78


dokee78
félisten

Ettől van újabb verzió?
Mert nekem,nem dobja fel.

(#5672) crok válasza dokee78 (#5671) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5673) crok válasza crok (#5672) üzenetére


crok
nagyúr

Egyébként az új R-ben most látok egy jó változást (lehet előtte is volt, nem tudom most megnézni): EEA-n ha 4G preferáltra állítod a menüben a SIM-et akkor végre nincs benne a kínai TDSCDMA, 4G preferáltnál a beállítás GSM/WCDMA/LTE (PRL). Végre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5674) gzbotii válasza crok (#5670) üzenetére


gzbotii
veterán

Abban segíts légyszi, hogy Battery Historianba feltöltve, mit is nézzek egész pontosan (magamtól is elboldogulok, már feltöltöttem egy filet próbából és nézelődtem, de legyen biztos).
Vagy, ha tudsz ajánlani egy igazán pro battery stat appot a telefonra ill. nem kell hozzá root, akkor azt is szívesen fogadom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5675) crok válasza gzbotii (#5674) üzenetére


crok
nagyúr

A linken amit adtam ott le vannak írva a szerintem legjobb telefonon futó alkalmazások, egyikhez se kell root, elég pár adb parancs PC-ről (és még a parancsokat is megadtam) hogy a megfelelő jogokat megadjad neki a működéshez (battery stat, dump, pkg. stat) amit root-al magának adna meg de ezek a jogosultságok olyan jogosultságok, amiket évek óta letiltott a Google így magának normál módon nem tudja kérni se, te se tudod megadni neki (mert nem tudja kérni..). Ezért kell neki root vagy adb..

Battery Historian-nál ma szerintem nincs "pro-bb" megoldás, ebben véleményem szerint biztos lehetsz. Hogy mit nézz: mindent.. mindent is. A nagy kép statot hogy hol van user wakelock, hol van van user-space wakelock, hol van CPU running ahol nincs screen-on, job-scheduler / SyncManager mennyiszer és mennyi ideig fut, mennyi a wifi scan, van-e multicast (mert az szinte mindig instant kernel wakelock is egyben..), video rész van-e beragadva, foreground process-ek micsodák, mennyit futnak azok az app folyamatok valójában: ezeket meg úgy tudod megnézni, hogy a bal menüben kiválasztod, hogy melyik kategóriát akarod nézni (pl. foreground proc. vagy video time) és hogy a top mondjuk 5 app a diag kép alatt az app stat-ban ezekből mennyit mutat mint futási idő, melyik folyamata csinálja, ilyesmi.. Egérrel menj végig a diag sorain, akkor látod majd a tooltip-ben az infokat/adatokat, alul ott vannak a statisztkák az egyes működési elemekhez (kernel wakelock, partial wakelock, alarm, etc..), azokat is meg kell nézni hogy van-e kiugró, ésatöbbi, et cetera.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5676) dokee78 válasza crok (#5672) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Érdemes feltenni?
Vagy vannak bugok?

(#5677) markussandor válasza gzbotii (#5668) üzenetére


markussandor
senior tag

"5000mAh akkuval, 3 óra SoT mellett ha nem tudja a két teljes napot, akkor bedobom a Dunába inkább"
nálam legalább ezzel nincs gond, átlagban 3 naponta töltöm, 6-8 órás SoT is simán összejön

(#5678) crok válasza markussandor (#5677) üzenetére


crok
nagyúr

Szinten zenesz.

@dokee78: en ugy kritikus hibat nem tapasztalok egyaltalan, aprosagokat lattam eddig de megjelenitesi "problema" csak, de ugye your mileage may vary, lehet hasznalsz olyasmit amit en nem.. pl. gesztusvez. mellett nem tudom felhozni a kiseg. lehetosegek "gombjat", de azt lejelentettem es 12.0.4.0 Q alatt se ment meg en nem hasznalom, egy masik topik miatt neztem csak meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5679) #46824192


#46824192
törölt tag

Néztem ezt a bugreport feltöltös megoldást de nekem nem működik....

(#5680) crok válasza #46824192 (#5679) üzenetére


crok
nagyúr

Azt hiszem a Logout bejegyzesben is irtam: egyes ROM-okban a generalt zipen beluli bugreport zip-et kell hasznalni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5681) gzbotii válasza markussandor (#5677) üzenetére


gzbotii
veterán

Pff, attól nagyon messze állok. Van, hogy 18 óra alatt kész van (reggel leveszem, este meg 22-17%) :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5682) gzbotii válasza crok (#5675) üzenetére


gzbotii
veterán

Kicsit fáradt vagyok már, nincs most erőm jobban belemászni, de nekem nagyon úgy néz ki, hogy tényleg a Revolut lesz a ludas... [kép]
Holnap még kicsi bogarászom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5683) crok válasza gzbotii (#5682) üzenetére


crok
nagyúr

A Video is be val allva, vegig zold vagyis aktiv, a video time lista elso par appjat is nezd meg mindenkepp.
Az MSA-t meg a Google appot is letiltanam, az biztos (Foreground processes).
De egy ilyen szingli screenshot alapjan nem lehet mindent megmondani. Sok helyen latszik, hogy wakelick vsn, screen on nincs es a CPU is megy, nincs doze pedig nincs aktivitas (ez lehet hiba de lehet zenehallgatad is, ezert mondom hogy egy screenshot onmagaban semmit se er, shogy a SoT sem a felhasznalas modja nelkul).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5684) crok válasza crok (#5683) üzenetére


crok
nagyúr

Na, bocs a typo-kert, mobilrol futtaban irok..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5685) gzbotii válasza crok (#5683) üzenetére


gzbotii
veterán

Ott is tarol a Revolut..
Ma a Revolutot újra feltelepítettem, majd bejelentkeztem. És ennyi. Többet nem is volt használva.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5686) crok válasza gzbotii (#5685) üzenetére


crok
nagyúr

Cink. En elobb Revolut-ra adnam le.. ha eljuttatod belenezek van-e benne folyamatinfo (marmint magaban a zip-ben a bugreport txt-ben).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5687) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Nekem már több xiaomi telefonom is volt, és ugyan nem szeretem a tepsi telefonokat, de kinéztem magamnak egy ilyen telefont. Mivel minden tekintetben nagyon jó a tudása, sok tesztet megnéztem..(kamera szép képeket készít, akkumulátor majd 2 napot elmegy, gyors is stb. stb.), a note 10 pro-val is szemeztem, de a 120 hz lezabálja 1 nap alatt az aksit ráadásul a fényképezője gyengébb képeket készít, így az felejtős.

Megéri megvennem így 2021-ben ezt a telót? :-)

(#5688) aprokaroka87 válasza Fruityloops (#5687) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából az a kérdés, hogy mennyire tervezel vele hosszabb távon.

Pl a frissítés-ek miatt.

Mivel kicsivel már több mint egy éve jelent meg, így arra kevesebb az esély hogy 2023-ban is kapjon normálisan frissitést.

Persze ha nem fontos a frissítés, akkor teljesen jó vétel.

(#5689) Fruityloops válasza aprokaroka87 (#5688) üzenetére


Fruityloops
tag

Hát egy két évre körülbelül legalább. A frissítés még azért lesz remélem rá 1 évig legalább (android és miui), akkor már megérte. Csak ahogy írtam, a note 10 pro kb. gyengébb minőségű összeszerelésben, kamerában is, aksiban is kevesebbet bír a magas hz matt..így erre esett a választásom. :U
+ Köszönöm szépen a megerősítést! Akkor belevágok. :-)

(#5690) gzbotii válasza Fruityloops (#5687) üzenetére


gzbotii
veterán

Kollégámnak van Poco F3...azért előban nagyon adja az a 120Hz, én megnézném mielőtt döntök. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5691) Fruityloops válasza gzbotii (#5690) üzenetére


Fruityloops
tag

Igen értelek..persze..de egyrészt nekem az amolet (volt kettő is) nem jön be a túlszaturált nem természetes színek miatt, az alacsony fényerő vibrálásról meg a beégésről stb. nem is beszélve, jobban szeretem az IPS-t..+a 120 HZ ahogy írtam azt olvastam 1 napos üzemidőt csinál, mert meríti az aksit de nagyon..és nekem fontos az aksi, hogy azért másfél napot elmenjen legalább..a kamera meg gyengébb képeket készít röhej, mint a note 9 pro, ezért is.. De okés, megfontolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#5692) puhos363


puhos363
tag

Hali! Volt egy pár hsz-al korábban a bugról szó (android 11), nálam a youtube-nál van gond. Ugyanis ha teljes képernyős módban nézek videót, és visszafordítom "álló" módba, alul nem látszódnak a navigációs gombok. Miui 12.0.1.0 rjzmixm

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#5693) Dexter68 válasza crok (#5621) üzenetére


Dexter68
addikt

Hopp, megjött a frissítés és mindjárt az első élményem, hogy a MiHome-ban lévő cuccok kezelése bekerült a Control Centerbe :C :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5694) dokee78 válasza crok (#5605) üzenetére


dokee78
félisten

Ettől van stabilabb?
Vagy mi az a pilot?

Feltehetem ezt?

(#5695) crok válasza dokee78 (#5694) üzenetére


crok
nagyúr

Azota mar kiment stabilba.
A pilot az kis szeriaban kiment frissites.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5696) fireman123 válasza fireman123 (#5658) üzenetére


fireman123
őstag

[erre] valaki? :R ...Chrome topic kihalt, be sem nézett oda senki azóta, hogy ott is kérdeztem :(

(#5697) Viktor0610 válasza fireman123 (#5696) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal erre nincs megoldás.
Korábban visszaállítható volt, a régi kinézet most már nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5698) crok


crok
nagyúr

Ha folyamatosan leáll a Google alkalmazás összeírtam mit / hogy lehet tenni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5699) fireman123 válasza Viktor0610 (#5697) üzenetére


fireman123
őstag

köszi, hát ez nem jó hír, ....a chrome valamelyik korábbi verzióját vissza lehet tenni valahogy?

(#5700) dokee78 válasza crok (#5695) üzenetére


dokee78
félisten

De ugyanaz a stabil.?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.