Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) ottoyes válasza Trooper82 (#5100) üzenetére


ottoyes
senior tag

Persze,persze írtam odais...de ez jobban pörög.Hátha vki látott már ilyet. A két modell eléggé átjárható..köszi!

Ottoyes

(#5102) Danecay


Danecay
őstag

Ha már BUG, olyat tapasztalt már valaki, hogy nem csörög ki a teló amikor hívják? Két alkalommal tapasztaltam már ilyet, először egy bő hete telefonáltam be a munkahelyemre ahol kinyomták a hívást mert általában visszaszokták a kollégák hívni egymást, hogy mégiscsak a cég számlájára menjen a hívás költsége :). Na szóval vártam, hogy visszahívjanak de ez mégsem történt meg, majd amikor ránéztem a telefonomra akkor vettem észre, hogy éppen hívnak, de nem csörgött ki és láttam azt is, hogy már 2 alkalommal próbáltak hívni azt megelőzően is. Nem voltam lenémítva. Gondoltam megcsörgetem magam a párom telefonjáról, de az a beérkező hívás sem csörgött ki. Újraindítás után rendbejött dolog.
Tegnap is valami nagyon hasonló történt és az a poén, hogy ugyanazzal a féllel. Hívtam, kinyomott, megpróbált visszahívni, amit csak onnan vettem észre, hogy a telefon még a kezemben volt, ezúttal viszont a párom telefonjáról indított ellenőrzőhívás azonnal kicsörgött, es azt megelőzően többször is hívtak, amiket észre is vettem mert kicsörögtek a hívások.
Na bementem dolgozni, gondoltam megcsörgetem már magamat, de nem volt semmilyen anomália, azonnal kicsörgött a telefonom. Gondolta arra is, hogy nem e az után lép fel a jelenség miután kinyomnak és próbálnak újrahívni, de nem mert így is működött elsőre.
Mindenesetre furcsa, hogy 2x futottam ebbe bele és mindkét alkalommal ugyanaz volt a másik fél, bár mint ahogy írtam az első alkalom után a párom hívása sem csörgött ki.

(#5103) crok válasza Danecay (#5102) üzenetére


crok
nagyúr

Telenoros vagy te is? VoLTE nélkül LTE-n vagy csak 2G/3G-n is csinálja? Egy Telenoros hasonló esetet hallottam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5104) Trooper82


Trooper82
senior tag

Bocs ha unalmas már a kérdés. Valaki tud valami infót a miui 12.5, android 11 frissítésekről? Megint 3 hónapja semmi frissítés, 3 hónappal ezelőtt is csak biztonsági. El vagyunk hanyagolva úgy érzem.

(#5105) crok válasza Trooper82 (#5104) üzenetére


crok
nagyúr

Még nincs semmi.. engem (is) beválogattak stable beta tesztre de még semmi sincs, se a csoportban se c.mi.com-on. Megjegyzem még az se, hogy egyáltalán a következő az a 12.5 lesz-e, nemhogy az hogy Q vagy R lesz-e az alapja.. :\

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5106) Danecay válasza crok (#5103) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, Telenoros mint ahogy a linkelt hozzászólásból kiderül, bár az óta akár változhatott is :) Igen, aktív a VoLTE, és nem próbáltam még kikapcsolva, de elég nehéz is lenne kitesztelnni, lévén eddig 2 alkalommal fordult csak elő összesen.

(#5107) Viktor0610 válasza Danecay (#5106) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érdekes.
Nálam -szintén Telenor VoLTE- szinte azonnal jelentkezett a gond.
(Mondjuk, én sokat telefonálok.)

Azért is döntöttem a VoLTE kikapcsolása mellett, mert a 3G-hívás is teljesen megfelelő minőségű, és azzal nincs gond. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5108) Viktor0610 válasza crok (#5105) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a 12.5 már R-alapú lesz.
Abból kiindulva, hogy a 9S már 11-en megy egyes régiókban 12.5 nélkül is.

Samsung Galaxy A54

(#5109) crok válasza Viktor0610 (#5108) üzenetére


crok
nagyúr

Persze.. de hivatalos (vagy csak legalabb failhivatalos) info az nincs, en meg pletykaszinten se lattam meg semmit.. :/

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5110) -ZeeZee- válasza Viktor0610 (#5107) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nejem engem is sokszor hív a másik (céges Vodás) számon, mert a telenor nem elérhető. Ezek szerint a VoLTE a ludas? Nem szoktam nézegetni, hogy épp mit használ a teló, rábízom a döntést.

(#5111) Viktor0610 válasza -ZeeZee- (#5110) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsold ki, és kiderül. :)

(Szerintem igen. Redmi Note 9 Pro és Poco X3 NFC használata alapján írom.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5112) Trooper82 válasza -ZeeZee- (#5110) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nekem ha be van kapcsolva a volte gyakran nem hallanak belőlem semmit de van ,hogy én sem hallok szavakat , néha teljes mondatokat. Full jó lte lefedettség mellett. Volte kikapcsolva minden ok. Ez vmi xiaomi bolondság lehet.
Amúgy amit még tapasztaltam, hogy gyengébb az antenna mint a redmi note 8 ban. Kulteren nincs gond de olyan helyen ahol korábban sem volt az igazi de azért ment, ott ezzel a teloval nuku adatforgalom.

(#5113) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Ismer valaki megoldást a bootloader Unlock 168 órás időkorlát kijátszására?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#5114) Danecay válasza Stonerice (#5113) üzenetére


Danecay
őstag

Ja, ki kell várni :) Nem tudom amúgy, én eddig mindig kivártam, annyira azért nem rossz a a helyzet gyári körülmények között sem :)

(#5115) Upo válasza Stonerice (#5113) üzenetére


Upo
addikt

Igen. Egy héttel előtte indítsd a kérelmet mint amikor unlockolni akarod. :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5116) Upo válasza Viktor0610 (#5108) üzenetére


Upo
addikt

Én kimondottan örülök, hogy 11.0.7-en vagyok, valahogy eddig még nem éreztem késztetést hogy frissítsek arra a vacak 12-re. És ahogy olvasom, nem jártam rosszul vele.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5117) beach head


beach head
senior tag

ma elkezdte azt csinalni hogy akkor jelzi az uzeneteket(fb, viber) ha feloldom a telefont es bekapcsol a kijelzo.. ezt tapasztalta mar valaki?

(#5118) beach head


beach head
senior tag

plusz az is erdekes hogy a note 3as telomon is fut a messenger egyidejuleg, es arra sokkal hamarabb megjonnek az uzenetek, mint a erre a telora... valami nem egészen tuti....

(#5119) #46824192 válasza beach head (#5117) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálam is ez van pár hete. Lezárva hol van messenger üzenet hol nincs. Úgy mondanám hogy 70%-ban az utóbbi...

(#5120) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Használ valaki custom romot?

Ahogy nézem, sem RR, sem official Lineage OS nincs a telefonra. Feltettem a Xiaomi.eu-féle romot, első nekifutásra nem nyűgözött le, arra viszont ha jól sejtem/látom, a GAPPS nem működik.

Ki milyen kombót használ/javasol?
Böngészgettem a neten bőszen, de nem igazán találtam érdemi infot...

(#5121) Viktor0610 válasza Peterhappy (#5120) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Xiaomi.eu ROM-ban van GApps támogatás.
Minimálisan, de van benne.

Pont ebben is különbözik a gyári ROM-októl, hogy kevés előtelepített appal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5122) Peterhappy válasza Viktor0610 (#5121) üzenetére


Peterhappy
őstag

Értem, köszi. Úgy véltem, még mindig sok a felesleges app, ezért szerettem volna jelentősen faragni azokból, viszont recoveryből nem tudtam a GApps-t rátelepíteni.

Akkor marad a Titanium vagy kilövök ADB-ből, amit tudok (csak azt a megoldást nem igazán szeretem).

Köszi!

(#5123) crok válasza Peterhappy (#5120) üzenetére


crok
nagyúr

Custom ROM-okról [itt] írtam egy pár Telegram linket amit Telegram nélkül is megtekinthetsz, a Joyeuse Cloud-on találsz elég sok ROM-ot.

Az RR egy kicsit félrement egyébként, az XDA thread-je is épp zárt de dolgoznak rajta serényen de build nincs kint a letöltőoldalon..

Xiaomi.EU-ra ne flash-elj GApps csomagot mert integrálva van.

Descendant pl. elég jó kis ROM, szerintem mutatós, a testreszabhatóság szerintem elég, a mostani legfrissenn zip a descendant_miatoll-XI-20210310-Official.zip ha keresnéd.

crDroid szintén jó kis ROM, a testreszabhatósága szerintem ismert (elég részletesen beállítható).

MSM Extended, én nagyon szerettem ezt a ROM-ot más készülékekkel is, szintén részletesen testreszabható.

Ott van az Ancient is pl.

De azért XDA-n van miből válogatni.

Ja, igen, közben írtál: szerintem meg pont jó megoldás a "freeze" Titanium-ban vagy Swift Backup-ban vagy ADB-vel, mert ha letiltod akkor frissítés után is letiltva marad az XML-ek miatt, viszont ha a ROM-ból törölsz akkor a ROM update után (mivel 1:1 teljesen felülíródik a rendszer) minden amit töröltél "visszajön" majd, aztán minden ROM upgrade után törölgethetsz megint. A rendszerpartíció megfelelően nagy, nincs igazából értelme törölgetni mert elfér, le kell tiltani, teljesen elegendő. Fehér holló ritkasággal voltak a múltban elemek amik újra aktiváltak lettek egy-egy rendszerfrissítéssel de azoknak oka volt mindig és ha úgyis van root vagy lehetőség ADB-re akkor simán letiltható megint egy mozdulattal, ADB-re se kell parancssort használni ha nem akarsz mert van rá GUI ami működik Windows-on és Mac-en és Linux-on is: ott van a Xiaomi ADB/Fastboot tools, vagy Windows-ra az AppControl (honlapja).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5124) Peterhappy válasza crok (#5123) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt nagyon szépen összehoztad, emelem a kalapomat! :R
Szerintem az én legnagyobb szerencsém, hogy évek óta mindig épp olyan telefonom van, mint neked. Úgyhogy szólj kérlek, ha váltani akarsz :D

A crDroidot, az RR-t és a Lineage-t ismerem, a cr-re most épp nem néztem rá, de a másik kettőt igen és láttam, hogy nem látom. Meg is lepődtem.

Adok most még egy esélyt a Xiaomi.eu ROM-nak, aztán meglátjuk, hogyan tovább. A hozzászólást mindenesetre eltettem talonba, jól jöhet még.
Köszönöm szépen!

(#5125) crok válasza Peterhappy (#5124) üzenetére


crok
nagyúr

Jo az a Xiaomi.EU, max kicsit ki kell jobban "takaritani" de jo teljesitmenyeket meg uzemidoket lehet veluk csinalni es az uj feature-k is at vannak veve altalaban, itt mondjuk pont kicsit mas a helyzet mert kinai varians nincs igy nincs kinai ROM sincs es igy mas az alapja (global) es nincs annyi update sem emiatt.. de azert legalabb jol mukodik. Szerintem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5126) Peterhappy válasza crok (#5125) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem is ennyi a lényeg. Az új vezérlőközponttal nem tudtam kibékülni, zavart hogy nem férek hozzá közvetlen az értesítésekhez - így visszaállítottam a régire - , azt leszámítva most úgy fest, minden oké. :K

(#5127) kanyi51 válasza crok (#5125) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szia. Szeretném megkérdezni, hogy a 4636-os kóddal miért áll vissza mindég LTE/TD_SCDMA/UMTS- re, holott én beállítom a LTE/UMTS autó módot ? Vajon ez miatt nem látom működni a jól beállított APN- nel a mobil netet, ami a Vodafon szerint jól működik? Ezen kívül a TELEFON 1, és a TELEFON 2 beállításában mindég a Phone 0 van ami a Digit mutatja, de ha átállítom a Phone 1 re akkor látni a Vodafont de ez sem marad meg igy. Nem tudom érthető voltam, vagy nagy hülyeséget kérdezek?

(#5128) crok válasza kanyi51 (#5127) üzenetére


crok
nagyúr

Minden restartkor visszaall amit ott beallitasz. Ez mindig is igy volt minden Xiaomi-n. Hogy miert nem latod mukodni, fogalmam nincs, az APN-t se emlited mit hasznalsz. Hasznald a standardnet-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5129) kanyi51 válasza crok (#5128) üzenetére


kanyi51
senior tag

APN többször változtatva de jó adatokkal. Amúgy köszi a válaszod. A baj az hogy restart nélkül a beállítás után ha újra megnyitom nem a beállított érték van benn. Mindegy marad igy , kösz

(#5130) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

A Redmi Note 9 Pro-mon ujjlenyomattal való feloldás van nálam beállítva. Fut a készülékben valami védelem/időzítés, mert néha nem engedi csak PIN kóddal nyitni a telót? Nem tudom azonosítani, hogy pontosan mennyi időnként, de azért elég sokszor.

(#5131) razorka777 válasza SteadyMan (#5130) üzenetére


razorka777
veterán

72 óránként

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5132) SteadyMan válasza razorka777 (#5131) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ahhh, köszi, sejtettem, hogy van valami zavar az Erőben. :)
De ezt akkor gondolom mindig csinálja. Mert olyan nem nagyon van, hogy 72 óráig nem oldom fel a telót.

[ Szerkesztve ]

(#5133) razorka777 válasza SteadyMan (#5132) üzenetére


razorka777
veterán

Ez azért van, hogy el ne felejtsd a jelszót.(én is állandóan ujjlenyomatozok, de 3 naponta nekem is feldobja, csak jelszóval tudok belépni)
Más gyártóknál is így van, nem rossz dolog ez. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5134) kanyi51


kanyi51
senior tag

Mitől lehet, az ha indítok egy hívást (akármilyent PL: 1270, vagy bármi mást Pl : nejem mobilja, és nem veszi fel ) akkor tökéletesen megy a mobilnet, minden OK, Speedtest, Böngésző stb. Menyiben a hívás kikapcsolom, vagy nem is indítok, akkor a mobilnetem egyáltalán nem működik de látszatra van a felső sávban. Vodafone, az APN és egyéb beállítások megfelelőek. Ügyfélszolgálat szerint rendesen megy.

(#5135) crok


crok
nagyúr

Az indonéz ROM-ra most jött ki frissítés, mondjuk leírás szerint csak márciusi sec. patch.. és csak 12.0.5.0.. de azért van "valami" :D
miui_JOYEUSEIDGlobal_V12.0.5.0.QJZIDXM_ee7aa31c34_10.0.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5136) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Viber, messenger ertesitekre valami tipp?
Akkumlatorkimeloben kapcsoljam ki a felugyeletet?
Esetleg Macro droidot eroltessem? Koszonom es pacsi :R

(#5137) crok válasza Alien4 (#5136) üzenetére


crok
nagyúr

Vagy MIUI kanossza.. a Viber mondjuk még mindig önmagában is rossz.. nem kell neki MIUI-n futnia..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5138) crok válasza kanyi51 (#5134) üzenetére


crok
nagyúr

A MIUI topikban írtam, nem tudom melyiket fogod végül követni meg szerintem nem biztos az, hogy MIUI gond (mert ugye egy kérdést két vagy több helyen.. én spec. nem szeretek követni :D)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5139) Alien4 válasza crok (#5137) üzenetére


Alien4
tag

Koszi, ranezek holnap!
Fajlkezelo Nektek is sokat eszik az akkubol? Vagy a blokada miatt eszik sokat?

(#5140) crok válasza Alien4 (#5139) üzenetére


crok
nagyúr

A Blokada miatt nemigen eszik sokat semmi.. de.. a Filekezelő? Az mégis mit csinál vajon nálad? :F Biztos az a gond?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5141) kanyi51 válasza crok (#5138) üzenetére


kanyi51
senior tag

Bocsi igazad van, ha gondolod itt folytassuk, bár a MIUI topikban válaszoltam Neked már.

(#5142) -ZeeZee- válasza Viktor0610 (#5111) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Kikapcsoltam, eddig mindig elértek. Persze ellenpróbám nincs... :)

Más: ha nagyon hosszan beszélek, akkor van, hogy a beszélgetés végén elveszem a telefont a fülemtől és nem éled fel a képernyő, hanem sötét marad. A hívást nem tudom megszakítani, csak ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor lezár a képernyő, majd újbóli megnyomással (felold) és meg tudom szakítani a hívást. Ez mitől lehet?

(#5143) SsPL711 válasza -ZeeZee- (#5142) üzenetére


SsPL711
őstag

Ez a hosszú hívásos dolog nálam is sajnos így működik :(((

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#5144) Okosság


Okosság
tag

Sziasztok!
Vettem egy okoskarkötőt (Honor Band 6). látják egymást a telefonnal, nincs baj. Viszont a Huawei egészség alkalmazásban ha elindítom hogy most kerékpározok és szeretném az útvonalat GPS-el követni, akkor kb 90 másodpercig rögzít, utána nem. A progiban nem találtam beállítást ehhez fűződően, ezért írtam ide, mert sztem a telefon beállításával van a baj. Szóval azt akarom hogy a telót zsebre rakva is rögzüljönek a GPS adatok az Egészség alkalmazásban.
Van valakinek ötlete?

(#5145) SsPL711 válasza Okosság (#5144) üzenetére


SsPL711
őstag

Akkumulátor kímélő kikapcs.
Automatikus indulás bekapcs.
Lakat bekapcs.
Hozzáférés értesítésekhez bekapcs.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#5146) Okosság válasza SsPL711 (#5145) üzenetére


Okosság
tag

Az akkukímélő a beállítások/alkalmazásadatok-ban be volt kapcsolva, Ezt kikapcsoltam.
Automatikus indulás be volt kapcsolva.
Mi az a Lakat bekapcs?
Hozzáférés értesítésekhez be volt kapcsolva.
Köszi, ki fogom így próbálni.

(#5147) YakQzA


YakQzA
tag

Sziasztok!
Segítségre volna szükségem! Valaki találkozott már olyannal, hogy jött egy frissítés a telóra, feltelepült, majd amikor újraindítás következik a telefon kikapcsol, de el már nem indult. Nem csinál semmit. Nem reagál semmire. Ötlet? :F :W

(#5148) nincsnév007


nincsnév007
őstag

sziasztok. a telefonom ki írta a térerő mellett hogy vo lte. ez mit jelent?

(#5149) Viktor0610 válasza nincsnév007 (#5148) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ejnye-ejnye: [link] :P

Röviden: jobb hangminőség hívások közben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5150) SsPL711 válasza nincsnév007 (#5148) üzenetére


SsPL711
őstag

Voice Over LTE.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.