Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) schawo válasza trouble (#12748) üzenetére


schawo
titán

Nekem aktív bluemaillel is 12-13 órás SoTom van folyamatosan, amióta kijött a 9.6.x.x.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12752) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Megjött az ebayes sandstone hard case, annyira nem vagyok vele megelégedve. Egyrészt ez csak látszat sandstone, RN3-hoz vett szintén sandstone (igaz Auxion vagy miafene, nem noname) tok ehhez képest dörzspapír. Méretpontosság se valami jó, alacsonyabb a tok mint a telefon, a kameraüveg alján fennakadt, nem passzolt a kivágás, ki kellett reszelnem pár tized mm-t. Alul felül is látszik, IR, mikrofon, hangszóró lyukak nem középen vannak hanem a tokon lévő furatok szélén. (képet közölnék ha lenne mivel fotóznom önmagát...)
Most berendeltem a soft verziót, az legalább tud egy kicsit nyúlni. Kíváncsi leszek a sandstone hatást azon hogy érik el.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#12753) trouble válasza schawo (#12751) üzenetére


trouble
senior tag

Nekem kb.10% hasított az akku zabából!
Global stable.
De mindegy is mert már nem használom.
Egyébként meg messze a legjobb levelező progi amivel én találkoztam!

(#12754) batai15 válasza ktommy91 (#12750) üzenetére


batai15
félisten

No offense de lehetne kicsit lazábban kezelni a dolgot.

(#12755) Headless válasza ktommy91 (#12750) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Nekem nincs deepbsleepbproblémám ellenben úgy tűnik nem 100%-os valami mivel a 3.4, 3.3 illetve most a 3.6 is összeomlik korábban lusta voltam last_kmsg-t nézni. De most megnéztem. Felraktam drivera. Nekem így elsőre cpu-idle problémának tűnik, habár a ../kernel/sched/core.c:1771-es sorában történt a stack trace (170.-ik másodperc). De most hogy nézem az init sem tökéletes, pl a spectrumnak nincs joga futtatásra, valamint vagy typo-k miatt de alap beállítások sem kerülnek beírásra mint pl a read_ahead_kb, stb ezek 17 .-ik másodpercnél vannak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12756) schawo válasza trouble (#12753) üzenetére


schawo
titán

Nálam az "alkalmazások" listában csak az egyébbe fért be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12757) juve600 válasza Viktor0610 (#12682) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam is nagyon merül
vissza kellett raknom a glob dev-et

(#12758) dioka7


dioka7
senior tag

Csatlakozom a "nekem minden értesítés megjön" részleghez (global stabil 9.6.4.0). Gyári Gmail-t nem használom, K9 van fenn, minden push megjön azonnal. WhatsApp, Viber, Messenger, K9 azonnal értesít, sőt a játékok is bár azt utálom. Amazfit Bip-et is használok, MiFit+MiBandage-al ezek is működnek, óra is jelez azonnal mindig. Lakatolva kizárólag a messenger és a Whatsapp van, mert ezeket munkára is használom és így kézzel sem tudom bezárni őket, emiatt nagyobb a biztonság érzetem, de amúgy lakat nélkül is ment hibátlanul. Hébe-hóba kézi RAM ürítés után is értesítenek a lakatolatlan appok is. Vki kérdezte: az aliexpressz és a banggood is értesít. Vajon mit ronthattam el?! :F ;]

Mindössze 2 problémám van (bár ez inkább 1):
- Néha gesztusvezérléssel, home képernyőre téréskor egy tized másodpercre megakad a kép. Inkább a szememet bántja, minthogy zavaró lenne.
- A gyári kamera app-ot néha 5-7mp is kell, hogy megnyissa. Ez eddig semelyik xiaomi telefonomon nem volt gond (1S, N2 Prime, N3SE, N4) Mindegyiken azonnal megnyílt. Ezen viszont a lakatolás sem segített sajnos.... :((( :O Ha valakinek lenne ötlete, hogy mit állítsak át, azt elolvasom, kipróbálom, megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#12759) gghrtz válasza dioka7 (#12758) üzenetére


gghrtz
őstag

Elvileg lesz 9.6.5.0 GS ROM, amiben a kamera javítva lesz.

Az elsőre nincs ötletem, talán egyszer majd ez is megjavul. ;]

(#12760) trouble válasza schawo (#12756) üzenetére


trouble
senior tag

Nálam is így volt, egy apró külömbség: note4x volt a teló!
Ki érti ezt?

(#12761) R a y válasza KamuMazsola (#12749) üzenetére


R a y
senior tag

75240 Ft a prémium garival!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12762) ktommy91 válasza Headless (#12755) üzenetére


ktommy91
addikt

Szia!

Köszi, javítottam a szkriptet. A readahead nem az én saram, a hiba a qualcomm szkriptjeiben van, de a kangaroox.rc beállítja amit kell. Összeomlásokra rajtad kívül egy ruszki panaszkodott, más nem. Amikor nálam utoljára összeomlott akkor a zaklatóm épp azt mondta bele az agyamba a rajtam alkalmazott akusztikus fegyverrel hogy "a kur** anyádat" szóval nem gondolnám hogy a kernel hibája okozta. Nálam nincs gond az init.spectrum.sh-val, az anykernel beálíltja a megfelelő jogosultságot.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#12763) R a y


R a y
senior tag

Urak! Ugye holnap le kell adnom a Turbadonál a telefont, mi a legjobb módja a telefon gyári visszaállításához, alaphelyzetbe való rakásához? Ez a leírás jó? [link]
Köszönöm :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12764) ktommy91 válasza ktommy91 (#12762) üzenetére


ktommy91
addikt

Tölthető is a KangarooX r3.7. [link]
Changes:
-Anykernel upstreamed
-Linux 4.4.155 merged
-Maple iosched tweaks
-Powersuspend driver added
-Some other improvements(zsmalloc,slab...)
-Fixed some derps in init script.

Nincs kerítés.

(#12765) schawo válasza dioka7 (#12758) üzenetére


schawo
titán

A homescreen akadás nálam is megvan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12766) Kolondrum

Még mindig nem tudom milyen fólia jó rá a kereső, kereső embereket dob ki. Illetve ez most akkor a redmi note 5 pro kínai néven ami tok vagy fólia ha nincs global opció?
Rendbes full kijelzőt takaró fóliát sem találok annyi van, most rendeljem végig mindet? Miért nincs erre egy blog vagy valami ahol a linkeket ki vannak gyűjtve mi milyen tokkal jó melyik fólia nem pöttyös stb? A másik a kék tok. Hirdetnek aprón egy kék tokos telefont de meg nem mondaná honnan van.

(#12767) schawo válasza Kolondrum (#12766) üzenetére


schawo
titán

A remi note 5 pro cuccok jól rá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12768) nullpoint


nullpoint
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#12769) Niarn


Niarn
tag

Kis segítséget szeretnék kérni :)
Tegnap nyithattam a telefont. Meg is tettem.
Aztán itthon linux-ról próbáltam feltenni rom-ot.
Megnéztem, anti rollback 4 adott, az alapján próbáltam, fastboot és adb felismerte a telefont usb-n.
Twrp nem akart fent maradni, ha recovery-be léptem, akkor mi recovery 3.0 lett. Úgy tudtam használni, ha usb-n volt a telefon, addig ment twrp.
LOS-t akartam feltenni, annak a guide-ja szerint. Aztán a betöltő képernyőnél megakadt.
Azóta fastboot megy. De nem tudok rá tenni rendszert. twrp most gépről lehúzva van, de ha újra boot-olom recovery-t lehet nem lesz újra :)
Esetleg tipp? :D

(#12770) Niarn válasza Niarn (#12769) üzenetére


Niarn
tag

Miui global stable felment.

(#12771) WhiteWalker válasza kidnou (#12744) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Olvass bele és keress rá a gmail appra az Android app topicba. Elég sok posztot találsz arról , hogy épp, hogy nem működik a gmail. Meglepődsz ;]

Segítőkészsegem hatalmas , jól írod , javasoltam egy sokkal testre szabható és használható appot.
Tudod Aquamail= Fly Emirates , gmail = fapados Wizz Air.

[ Szerkesztve ]

(#12772) wwenigma válasza WhiteWalker (#12771) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azért kíváncsi lennék mit nem tud a gmail app amit a másik igen...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12773) tonyrulez válasza wwenigma (#12772) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tud időben értesítést küldeni ;]
Viccet félretéve, én így is megkapom őket. Aquamailt kipróbáltam, de sajnos nem tudtam előcsalogatni a Gmail féle csevegőnézetet, csak lapozni lehet a válaszlevelek között ami 10+ válaszos mailoknál kicsit kényelmetlen.

4 8 15 16 23 42

(#12774) schawo válasza Niarn (#12769) üzenetére


schawo
titán

Amíg van élő twrp recovery, addig a telefonra másolt img fájlt tedd fel twrp-ből install image menüből. De amúgy összefoglaló a barátod :) (arb4, b módszer)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12775) kidnou válasza WhiteWalker (#12771) üzenetére


kidnou
senior tag

Mint irtam, redmi 4x en rendesen megy. A segítőkészség pedig nem erre vonatkozott ezt te is tudod, de hagyjuk...

(#12776) ati2 válasza Niarn (#12769) üzenetére


ati2
őstag

TWRP alól rakd fel a TWRP-t és a Lazyflashert + reboot, nekem csak úgy maradt fent.

(#12777) schawo válasza kidnou (#12775) üzenetére


schawo
titán

Mint írtam, Note 5-ön is rendesen megy. Nálam. Meg az emberek nagyobbik részének. De ez nem segít a te problémádon, ahogy az sem visz előre, hogy 4x-en nálad jó volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12778) Tonyk válasza Niarn (#12769) üzenetére


Tonyk
veterán

fastboot flash antirbpass dummy.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img

A 3. sor után bebootol twrp-be, itt pedig lazyflasher telepítése.

Nekem így még nem volt gondom azzal, hogy ne maradt volna fenn a twrp.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12779) wwenigma válasza tonyrulez (#12773) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt a gyári is ugyanúgy, akármikor megcsinálja...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12780) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

No, tegnap megérkezett hozzám is a telefon. :)
(Tipp: ha smartshop, akkor hétfőn rendeljetek, így pénteken meg is kaphatjátok a telefont. Én kedden rendeltem, bíztam benne, hogy sikerül a 3 munkanap, de sajnos egész hétvégén is várnom kellett, míg végül tegnap - hétfőn - végre jött a várt email, hogy mehetünk érte.)
Nagyon jó telefon, imádom. Igaz, ekkora telóm még nem volt, de meg fogom szokni.
Érdekes volt, hogy pont volt ott egy srác, aki ugyanezt a telót vette át magának.
Eléggé terjednek, ahogy észlelem, mikor 2 éve vettem a redmi pro 3-asomat, még nagyjából azt sem tudták az emberek, hogy mi ez.

(#12781) Niarn válasza schawo (#12774) üzenetére


Niarn
tag

schawo: elhiheted éjszaka is azokat bújtam még,.
ahogy írtam twrp nem marad fent. usb-re dugva látom, hiába tettem fel a telefonra, install, nem maradt meg.
ati2: én is azt próbáltam, de lazyflasher-t meg nem tudtam leszedni valamiért. ott a link, oda is vezényelt, de nem megy a link, vagy van valami limit hány file-t tudsz letölteni egy nap?
Tonyk: ma futok még vele pár kört. ha csak usb-re dugva vissza tudok ugrani, és felmegy lazy talán javul a dolog.
most mi recovery 3 van megint :)
nem tudom van-e valaki linux-os, esetleg összefoglalót ki lehetne azzal egészíteni. néhol eltért a dolog, sokat kerestem tegnap. meg van pár dolog ami annak egyértelmű, aki már mókolt telefont, de aki nem rutinos annak keresni kell rá vonatkozó infót.
utóbbit nem fikázásnak szántam jUUh, nagyon jó amúgy az összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#12782) schawo válasza Niarn (#12781) üzenetére


schawo
titán

Akkor, plz, pontosan írd le lépésről lépésre, hogy mi nem ment.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12783) DM43 válasza Niarn (#12781) üzenetére


DM43
őstag

Innen le tudod szedni a lazyflasher-t!

(#12784) hislah válasza Niarn (#12781) üzenetére


hislah
aktív tag

Pedig a lazyflasher lesz a megoldás kulcsa. ;)

(#12785) Niarn válasza schawo (#12782) üzenetére


Niarn
tag

DM43: közben azt megoldottam.
schawo: még egyszer leírhatom mi nem ment.. twrp nem maradt fent, ha usb-n maradt addig élt, akkor is ha rebootoltam recovery-t. ha lehúztam gépről akkor mi recovery-re tért vissza. de ahogy értelmezem, ez nem feltétel, arb4 'A' leírásában az van ha 8-as pontot kihagyod, nem lesz végleges. jól értelmezem?
össze volt dugva géppel, install előtt wipe ami kell tiszta telepítéshez, aztán install img. kiírta done, aztán nem indult el. nem fogyatékos vagyok, maximum rutintalan :) aztán reggel még egyszer próbáltam, global stable felment. előtte se EU se LOS..
telepíteni kívánt img mindegy hova megy a telefonon? lassan kezdem azt gondolni minden nüansznyi dolog számít :D

(#12786) WhiteWalker válasza wwenigma (#12772) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Telepitsd fel , nézd meg és meglátod.

(#12787) Joe1 válasza KamuMazsola (#12749) üzenetére


Joe1
tag

Ugyan nem engem kérdeztél, de én is a Turbadotól rendeltem és 5 napja kaptam meg 3/32-es telefont, 2 éves prémium garanciával 62.230 Ft volt az ára.
Előtte gondolkodtam azon, hogy a FirstPhone-tól vegyem a 4/64-t 60 ezerért 1 év garival, de azok küldik szervizelni - hiába itt helyben van szervizük - és 4-6 hét a javítási idő.
A Turbadonál nincs javítás, 48-72 óra a csere.
Én csak ajánlani tudom, rendelésnél is korrektek voltak, 6 évre visszamenőleg elolvastam a véleményeket, nagyon meggyőzőek.

(#12788) schawo válasza Niarn (#12785) üzenetére


schawo
titán

Szájbarágósan:
dugd fel gépre
fastboot boot recovery.img
amikor bebootolt, másold fel az img fájlt a gyökérbe (hogy könnyen megtaláld)
még mindig a gépre dugva az Install menüben válaszd az Install image-t, tallózd be a recovery képfájlját, és flasheld
reboot és kész

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12789) Niarn válasza schawo (#12788) üzenetére


Niarn
tag

nagyon kedves vagy, de ha harmadszor is leírom, hogy mindez megvolt, és nem maradt a twrp és nem tudtam flashelni másik rom-ot, akkor tiszta lesz? :))
írtam fentebb, hogy olvasni tudok, sőt értelmezni is (khm)..
most utána olvastam. lehet a root-tal van a gond? nem root-oltam a telefont, esélyes azért nem marad twrp?
de azt úgy tudom megcsinálni jelen esetben ha jól értem, usb-n lógva twrp-ből install a root-hoz szükséges image, (és utána reboot), aztán újra usb-ről twrp, és utána fent fog maradni? :)
vagy a zárójeles reboot root install után is el maradhat?
lehet ez a gond? :)
nem tele akarom trollkodni a fórumot, csak nem értem miért nem marad twrp. a másik a lazyflasher install lesz még. csak nem otthon vagyok, majd este..

[ Szerkesztve ]

(#12790) schawo válasza Niarn (#12789) üzenetére


schawo
titán

addig nem tudsz rootolni, amíg nincs twrp

Akkor még egyszer. Te azt mondtad korábban (vagy én így értettem), hogy be tudtál bootolni TWRP-be, de csak addig működött, és volt fent, amíg a gépre volt dugva a telefon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12791) gghrtz válasza Niarn (#12789) üzenetére


gghrtz
őstag

A lazyflasher hiánya miatt nem marad fent a TWRP.

antiarb > boot recovery > install img-ből recovery > lazyflasher > boldogság.

(#12792) Niarn válasza schawo (#12790) üzenetére


Niarn
tag

valamiért amerre olvasom, mindenhol fordítva írják. root aztán twrp.
és igen, ahogy írtad, amíg gépre volt dugva addig ment twrp. hiába tettem rá 'B' opció szerint a telefonra és azt is install nem maradt.
akkor lazyflasher lesz a gond. csak én a 'B' opció szerint mókoltam, abban nincs lazyflasher.
de akkor dummy-t tegyem fel és csináljam 'A' szerint, és úgy megy lazyflasher?
vagy
'B' szerint megy twrp-ig, akkor maradjon aszerint és twrp ha adott, toljam fel lazy és maradni fog?

nem egyszerű az élet :)

[ Szerkesztve ]

(#12793) schawo válasza Niarn (#12792) üzenetére


schawo
titán

B szerint járj el + lazy

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12794) Niarn válasza schawo (#12793) üzenetére


Niarn
tag

Királyság. Este próba. Aztán minden-ki-derül :C

(#12795) Trailblazer válasza gghrtz (#12791) üzenetére


Trailblazer
addikt

Lazyflasher csak azért kell, hogy ne bootloopoljon a rendszer, mert fals rendszerintegritást jelez vissza. Attól még nem marad fent a TWRP. Illetve a jobb fogalmazás: nem attól marad fent. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12796) schawo válasza Trailblazer (#12795) üzenetére


schawo
titán

Oké, akkor jól sejtettem. Nálam tuti nem kellett a lazy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12797) kszthly válasza Niarn (#12794) üzenetére


kszthly
senior tag

Amikor a bootolt TWRP-ből telepítetted a véglegest, akkor ugye a recovery partícióra ment és nem írt ki semmi hibát?
Sosem használtam lazyflashert, és minden működik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#12798) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Használja valaki a gyári Screen rekordert ? Most akartam egy felvételt ami rögzíti a rendszerhangot is, de csak némítás meg mikrofon opció van. Biztos, hogy volt olyan verzió amiben rendszerhangot is lehetett, le is töltöttem olyat amire tutira írták, hogy lehet de nem ment.
Masik-ot használok, szóval megköszönném ha valaki eu romon vagy valamelyik globalon megnézné, hogy nála van-e rendszerhang rögzítés.

(#12799) Trailblazer válasza ElDiabloo (#12798) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az első cuccok egyike, aminek romtelepítés/frissítés után azonnal távoznia kell...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12800) Niarn válasza kszthly (#12797) üzenetére


Niarn
tag

ahogy írod. install - recovery partíció - done a végén.
aztán semmi :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.