Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) Zsoti90 válasza jUUh (#13950) üzenetére


Zsoti90
csendes tag

Köszönöm :)

(#13952) tisn válasza Viktor0610 (#13949) üzenetére


tisn
addikt

dev?! azt hogy tudom bekapcsolni?

wifi: hat akkor ez jo valtoztatas volt, azt tudom, hogy lehuzaskor latom, de eddig siman is latszott

(#13953) *Mukeey* válasza tisn (#13952) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Igen,sajnos van pár ilyen dolog,ami hiányzik régebbi verziókból.Én sokat ingázok,nekem a szolgáltató nevének kijelzése hiányzik.Talán a Miui8-ban benne volt még...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#13954) Norby86 válasza tisn (#13952) üzenetére


Norby86
őstag

+1
Ez engem is zavar. Pedig simán kiférhetett volna oda a szöveg is, hely az lett volna...

-Norbi-

(#13955) Viktor0610 válasza tisn (#13952) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs. :D
Dev., mint developer/feljesztői/heti béta ROM.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13956) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy alkalmazásokra pl. fm rádió stb hogyan tudok rákeressni?

Mert a régi telefonomnál (huawei) csak végighúztam középen az ujjamat és feljött egy keresés ablak, de itt egyből a fenti értesítési ablak jön be ahol bekapcsolhatod az internetet meg stb.

Most melyik régiót ajánlott hasznánli az indiait?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#13957) tisn válasza Viktor0610 (#13955) üzenetére


tisn
addikt

Köszi, gondoltam. En olyanokat nem rakok fel, ez egy munkaeszkoz :)

(#13958) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Ma én is boldog tulaja lettem egy Hongmi Note 5-nek :D

Esdig nagyon tetszik, bár a Redmi 2 Pro óta annyit változott a MIUI, hogy szokni kell :D

De eddig eléggé tetszik a telefon :)

Vamos a la playa.

(#13959) ktommy91


ktommy91
addikt

Tölthető a KangarooX EAS kernel 1.3-as verziója. [link]
Changes:
-LA.UM.7.2.r1-04900-sdm660.0 CAF tag merged
-qcacld-3.0,wifi-host-cmn, fw-api:LA.UM.7.2.r1-04900-sdm660.0 CAF tag merged
-gentle fair sleepers disabled, hrtick enabled
-scheduler, schedutil governor improvements
-tweaked CFQ iosched
-zen-tune interactive tweaks

Készült egy módosított perfboostconfig az EAS-hoz, erősen ajánlott a telepítése a kernel mellé.

Nincs kerítés.

(#13960) Takuun


Takuun
aktív tag

Miui 9.6.3.0-ról Miui 10.0.1.0-ra frissítettem:
- Szerintem rondább lett az egész rendszer, úgy ahogy van (de ez szubjektív), a hívási felület a fekete helyett, valami gagyi szürke lett, az ébresztőóra rész meg fekete, de valami h*nyadék módon kialakított, a statusbar az szerintem is gáz, meg úgy általában a fontsize magasabbra lett véve, így több helyen a betűk és számok vastagabbak.
- Akku gyorsabban merül
- ujjlenyomat olvasó pár tizedmásodperccel lassabb
- Teljes kijelzős módban, ugyanúgy szörnyen akadozik, mint eddig
- Nem érzem gyorsabbnak a 9.6-hoz képest.
- Kamera nagyon lassú lett
- Hibákat amúgy nem tapasztaltam átlag felhasználás mellett
Összességében én nem látok semmilyen előre lépést. Már a 9.5-ről 9.6-ra váltás sem volt egy nagy ötlet, de ez a 10-es még a kinézetet is elcs*szte.
Arra van megoldás, hogy teljes kijelzős módban ne laggoljon az egész? A sima gombos megoldásnál ez nem jelentkezik vagyis nem akkora mértékben. A hard resetet hagyjuk, nem hozott megoldást.

(#13961) Viktor0610 válasza Takuun (#13960) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyedi probléma lehet a lag. Nem emlékszem mostanában ilyen visszajelzésre.
Az akkuról szintén mindenki pozitívan vélekedik.
Én hr után, a gyári rendszert néznem meg, hogy mennyire lagol, merül, mert simán lehet, hogy valami utólag feltelepített app, root, Magisk, annak egy/több modulja okozza.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13962) Takuun válasza Viktor0610 (#13961) üzenetére


Takuun
aktív tag

Pár alkalmazást telepítettem, amire szükségem van, de amúgy a telót nem mókolom. Ezért sem értem, de igazából az zavar, amitől zsola400 is tartott, hogy frissítés után rosszabb lett a készülék használhatósága.

(#13963) bbubby00


bbubby00
őstag

Átnyomtam én is indiai régióra az arcfelismerés miatt. Meglepően nagyon gyors és jó ez a funkció :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13964) Hangyoca válasza Z.É.T. (#12081) üzenetére


Hangyoca
tag

Firstphone! Budapest oktogon! Ha még aktuális!

(#13965) Z.É.T. válasza Hangyoca (#13964) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi szépen, már nem, mert asszonyt nem győzte meg a kamera beltérben, így maradt a 4x mellett, amíg - idézem: nem kap egy tényleg jó kamerás mobilt:D

Igaz, még nem volt időm gcam - mel kipróbálni, ami lehet, hogy lendítene az ügyön.

(#13966) Wesder válasza bbubby00 (#13963) üzenetére


Wesder
félisten

Durva. Megnyomtam a gombot, és fel is oldott.:))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13967) bbubby00 válasza Wesder (#13966) üzenetére


bbubby00
őstag

Ha tudom, hogy ilyen, bizisten vásárlás után ezzel kezdem :D
Van még valami izgi újdonság a témákon kívül? :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13968) Wesder válasza bbubby00 (#13967) üzenetére


Wesder
félisten

Figyelmeztet is hogy nem biztonsàgos, de nem érdekel ha ilyen gyors.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13969) bbubby00


bbubby00
őstag

Fel van hullámosodva a kijelzőm jobb széle kb 5x1centis sávban hosszába, így sárgás a kép is, szépen lassan az idő múlásával ez növekszik. Note4nél ez a ragasztás elengedéséből fakadt és ingyen cserélték.
Garanciában ezt cserélni fogják, vagy bszakodnak? Ezen kívül a telefon hibátlan állapotú.

(#13968) wesder:
pont letojom. Arra bőven megfelel az ujjlenyomat mellett, hogy illetéktelenek ne trollkodjanak bele a telómba :D
Meg vezetés közben is jóljön, mert sokszor tudom az útvonalat, akkor kikapcsolom a kijelzőt rajta, visszakapcsnál meg nem kell kódokat ütögetnem, hanem old automatán.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13970) Tutu7030 válasza bbubby00 (#13963) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ennek az indiai régióra váltásnak van valami hátulütője?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13971) zzz03 válasza Tutu7030 (#13970) üzenetére


zzz03
őstag

kapsz eleg sok reklamot a regioert cserebe.

(#13972) bbubby00 válasza Tutu7030 (#13970) üzenetére


bbubby00
őstag

Én tegnap este óta próbáltam rá. Feltett egy csomó appot (10db kb), amiket le is töröltem. Eddig semmi változást nem tapasztaltam, azon kívül, hogy több lehetőség van azóta. Nyomogatom azért, hátha előbukik valami, de eddig tiszta a terep :DDD
Plusszok amiket felfedeztem, hogy tényleg hangosabb lett az aux kimenet, végre van GPS alapú időjárás és ugye az arc alapú feloldás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13973) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Köszi a válaszokat. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13974) dugo_


dugo_
veterán

Masik X 1.2 alatt másnál is rossz a tárcsázó?

Nem jelzi ki a neveket se a bejövő, se a kimenő hívásoknál kicsöngés alatt, csak élő vonalnál bukkannak elő. A számok, illetve egyéb névjegyhez társított adatok megjelennek.

Cache/dalvik törlés megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#13975) manchester99 válasza dugo_ (#13974) üzenetére


manchester99
tag

Igen mindenkinek rossz, állíts be valamilyen fehér zárképernyőt vagy töltsd le ezt és másold a system/priv-app/incallui könyvtárba ezzel a programmal
Ezek után már fehérek lesznek a betűk nem pedig feketék.

[ Szerkesztve ]

(#13976) dugo_ válasza manchester99 (#13975) üzenetére


dugo_
veterán

Hú, köszi. Ezzel a módosított (vagy régebbi verziós) apk-val jó lett. :)

(#13978) Viktor0610 válasza Kolondrum (#13977) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a közlést. ;]
Vidd szervizbe.

Samsung Galaxy A54

(#13979) wwenigma válasza zzz03 (#13971) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mindegyik kikapcsolhato. Zene app dobal neha bulivúdiakat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13980) Kolondrum válasza Viktor0610 (#13978) üzenetére

Szoftver mert nem egy telón néztem.

(#13981) zsola400 válasza zzz03 (#13971) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nekem MIUIHU V10 8.9.20 van fent, minden működik témák app, arc feloldás, időjárás stb. és egy darab reklámmal nem találkoztam. Ja és nem kell állítgatni a régiót sem.

[ Szerkesztve ]

(#13982) undercover


undercover
senior tag

MI fiókot nyugodtan beregisztrálhatom Indiai régióra? Vagy azt magyara célszerű?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#13983) kszthly válasza zsola400 (#13981) üzenetére


kszthly
senior tag

Így igaz.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#13984) Viktor0610 válasza undercover (#13982) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, számít-e, de én tuti, magyar régióval regisztrálnám..

Samsung Galaxy A54

(#13985) *Mukeey* válasza undercover (#13982) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Inkább Magyarral.Aztán majd a régiót átállítod.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#13986) Norby86 válasza bbubby00 (#13972) üzenetére


Norby86
őstag

Én is állítgattam és az arc alapú feloldás az oroszországi régiónál is működik. Mondjuk itt is feltesz pár appot, de ahogy láttam, reklám nincs, míg az indiai régiónál rögtön ott virított a file kezelőbe a reklám felül.

-Norbi-

(#13987) AttilaMvh válasza bbubby00 (#13972) üzenetére


AttilaMvh
tag

A GPS alapú időjárást részleteznéd egy kicsit?

(#13988) puritan


puritan
csendes tag

A MIUI 10 frissítés óta tapasztaltam egy változást, ami nagyon zavar.

Régebben a csengetési hangerőt a telefon oldalán levő gombokkal szoktam állítani, vagy letova nullára, elnémítani a telefont. Ezzel szembe most a szokott módon letoltam nullára a hangot a gombokkal, a telefon pedig elkezdett max hangerőn csörögni amikor nem kellett volna. Először azt hittem, valamit félrenyomtam, de többször egymás után megcsinálta. Végül rájöttem, hogy a külső hangerő gombok most már nem a csengetési hangerőt szabályozzák alapértelmezetten, hanem a média hangerejét.
Amikor nyomom a hangerő gombot, megjelenik egy kis állapotjelző, és annak az alján át lehet váltani a csengetési hangerőre, de én marhára nem akarom piszkálgatni a telefont, mikor korábban ezt egy kézzel, egy gombnyomással elintéztem.

Erre nem tudtok valami megoldást, hogy a hangerő gombok ismét a csengetés hangerejét szabályozzák???

(#13989) puritan válasza Norby86 (#13986) üzenetére


puritan
csendes tag

Nekem is Oroszország van beállítva régiónak, és van reklám. A fájlkezelőben, és a témákban. Méghozzá orosz nyelvű :)

(#13990) undercover


undercover
senior tag

Nekem az lenne most a problémám, hogy szeretnék a gépemről pár dolgot rámásolni a telefonomra, de nem történik semmit. Feljön a másolási ablak, de az elején elakad és nem történik semmi. 1 napja van meg a telefon a fejlesztői módot engedélyeztem szóval nem tudom miért nem akar gépről másolni.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#13991) Wesder válasza puritan (#13989) üzenetére


Wesder
félisten

Kapcsold ki őket.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13992) Tutu7030 válasza undercover (#13990) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha linuxot használsz, akkor tedd fel a gépre és a telefonra is a KDE Connect alkalmazást. Azzal wifin keresztül megy oda-vissza a fájl küldés (is).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13993) Norby86 válasza puritan (#13989) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor ezek szerint random dobálja fel, mert én pár percig nyomkodtam, sehol nem volt reklám, míg az indiai régiónál rögtön. Na mindegy. Azt lehet tudni hogy valaha is engedélyezve lesz e a mi régiónkban ez a funkció?

-Norbi-

(#13994) zsola400 válasza Norby86 (#13993) üzenetére


zsola400
aktív tag

Fentebb írtam MIUIHU tedd fel, minden működik, régió Mo. nincsenek reklámok!

(#13995) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tegnap este én is bele futottam egy fura dologban,telefonáltam és ugye ahogy el veszem a fülemtől a telefont a telefonnak bekapcsol a kijelzője.Na jó párszor el vettem a fülemtől működött rendesen,aztán egyszer el vettem de a kép nem jött vissza sötét volt a kijelző,aztán talán hangerő gombot nyomogattam és úgy kapcsolt vissza ha jól emlékszem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13996) Trailblazer válasza zsola400 (#13994) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha nincs a bootloadere nyitva, nem tudja feltenni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13997) KamuMazsola válasza Kolondrum (#13980) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Esetleg leirhattad volna okulásként, de egy képről, vagy videóról úgy kell kitalálni. Egyébként valami kókány romra tippeltem.

Üdv.: KamuMazsola

(#13998) Zsee75 válasza Norby86 (#13993) üzenetére


Zsee75
tag

Nekem is Oroszra van állítva de semmilyen reklám nem jött fel még egyszer sem....
Ja és ez a stabil 10-es tényleg jobb aksiban és az arcfelismerés annyira gyors hogy nem is hiszem el.

(#13999) bbubby00 válasza AttilaMvh (#13987) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem kell beirnod varost az idojarashoz, hanem van lehetoseg olyan opciora hogy "helymeghatarozas". Magyaron ilyen sem letezett, pedig a fixek mellett orultem volna egy ilyennek. Es lass csodat, indiain van :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#14000) Kolondrum válasza KamuMazsola (#13997) üzenetére

Ott a fájl neve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.