Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) dchard válasza kalasz (#500) üzenetére


dchard
veterán

Ezt neked kell eldönteni, én global-t használok, mert van benne felvevős tárcsázó. Ha például a rendőrséggel vagy önkormányzattal beszélsz, jól jöhet, mert ők semmilyen hívást nem rögzítenek mint kiderült. Így az egyetlen bizonyíték arra, hogy beszéltél velük, és hogy mi hangzott el, az a saját rögzített hívásod. :U

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#502) Biggeszkij válasza dchard (#501) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Bocs, hogy közbeszólok, de az EU ROM-ok tartalmazzák a Xiaomi tárcsázót, ami alkalmas hívás rögzítésére. A Global ROM-okban a Google tárcsázó van, ami viszont nem. Az EU ROM-okból ki van gyomlálva sok kínai vacak, vagyis ezt érdemes használni. Jelenleg Mi 9T Pro készülékem van EU ROM-mal, de már itt van az asztalon a 11 Lite 5G NE is, ha letelik a 168 óra, erre is EU-s szoftver kerül majd.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#503) juve600 válasza Biggeszkij (#502) üzenetére


juve600
nagyúr

xiaomi.eu_multi_MI11LE_XM11Lite5GNE_V13.0.1.0.SKOCNXM_v13-12-fastboot.zip

ez tartalmazza a hívásrögzítést, az EEA és Global pedig nem

(#504) dchard válasza juve600 (#503) üzenetére


dchard
veterán

Igen így értettem. Talán nem pontosan fogalmaztam. Nálam is Xiaomi.eu rom van a telómon, azt egyébként nem a global-ból forkolják?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#505) juve600 válasza dchard (#504) üzenetére


juve600
nagyúr

nem,
a stable-nak a kínai stable
a hetinek a kínai heti

(#506) dchard válasza juve600 (#505) üzenetére


dchard
veterán

Köszi, jó tudni. Kíváncsi vagyok hogy a MIUI13 lisa-n hogy muzsikál. A lényegesen újabb rádió miatt erősen gondolkodom, de túl új és nincs tapasztalat...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#507) juve600 válasza dchard (#506) üzenetére


juve600
nagyúr

xiaomi.eu szerintem a legjobb miui rom

(#508) dchard válasza juve600 (#507) üzenetére


dchard
veterán

Igen, arról beszélek, a stabil tegnap jött ki lisa-ra, nincs még vele tapasztalat.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#509) scream24 válasza dchard (#506) üzenetére


scream24
senior tag

Pár hete feldobtam a xiaomi.eu rom heti kiadását lisa-ra. Nem tapasztaltam semmi negatívumot. Hozta amiért feltettem. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#510) juve600 válasza scream24 (#509) üzenetére


juve600
nagyúr

én is próbáltam és tárcsázó -névjegy app nem volt az igazi

a stabil verzió azért mindig jobb általában

szerinted amúgy a sima vagy az NE verzió jobb ?

[ Szerkesztve ]

(#511) laci laci válasza juve600 (#510) üzenetére


laci laci
addikt

SziamSajna az NE verziós gyengèbb egy kicsivel,de játèknál vehető észre..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#512) scream24 válasza juve600 (#510) üzenetére


scream24
senior tag

Felüdülés volt a google tárcsázó után a jól megszokott miui féle. 😊 Mi volt vele a bajod?
Szerintem a kettő egy kutya, minimális különbségekkel. Van itthon mind a kettő. 😊

@laci laci
A tesztek szerint nem nagyon. 😊 Van itthon mind a kettő, régebben próbálgattam egyszerre futtatni a két készüléken pár appot, játékot. Nem nagyon volt különbség. Úgy meg pláne, ha csak az egyik van otthon. 😁 A mindennapokon egyik sincs játékra használva, csak próba képpen volt.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#513) laci laci válasza scream24 (#512) üzenetére


laci laci
addikt

Egymás mellé raktam a kettőt és tényleg most,mintha a 13-al már mintha egyformák lennének,de lehet csak placebo..🤣

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#514) scream24 válasza laci laci (#513) üzenetére


scream24
senior tag

Számottevő különbség tuti nincs. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#515) laci laci válasza scream24 (#514) üzenetére


laci laci
addikt

A miui 13 jobban optimalizál,jobb lett és lehet ez miatt érezni..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#516) dchard válasza scream24 (#509) üzenetére


dchard
veterán

Na felraktam a satbil Xiaomi.eu-s 13-as MIUI-t. Nem tapasztalok semmi rendelleneset egyelőre. Root ugyanúgy megy, mint MIUI12-n, minden appom rendesen működik (banki, és egyéb, root-ot igénylő appok is).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#517) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi.eu stable romról gyári romra hogyan tudok visszaaállni? :F :R Garanciális ügyintézés miatt kellene.. Köszi!

(#518) juve600 válasza novakalex (#517) üzenetére


juve600
nagyúr

MiFlash-el visszateszed a gyárit

(#519) scream24 válasza dchard (#516) üzenetére


scream24
senior tag

Én a hetit raktam fel. Még nem volt stabil, és ráuntam a várakozásra. 😁 Nálam root nincs, nem kellett. Banki és egyéb appok jól futnak. Anomáliákat sem nagyon találtam, szerencsére.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#520) novakalex válasza juve600 (#518) üzenetére


novakalex
aktív tag

erről lenne valami leírás? :) tudnál megosztani valami infót?! sürgős lenne! Köszi!! :R :R

(#521) juve600 válasza novakalex (#520) üzenetére


juve600
nagyúr

(#522) juve600 válasza juve600 (#521) üzenetére


juve600
nagyúr

Bootloader visszazárása:

FIGYELEM! A művelet teljes adatvesztéssel jár!!!

LINK
(Fastboot ROM-ok fentebb találhatók meg)
Visszazárás opciót csak és kizárólag akkor választjuk, ha ugyanazt a ROM-ot flasheljük, amelyikkel kijött.
Tehát Global jelölésű készülékre még véletlen sem rakunk Global EEA-s ROM-ot úgy, hogy a clean all and lock opciót pipáljuk MiFlash-ben.

Ha a MiFlash nem zárja vissza a bootloadert, akkor parancssorból az ADB mappából a következő parancsot add ki: fastboot oem lock

Ezután ellenőrizhető a fastboot oem-info paranccsa

(#523) novakalex válasza juve600 (#522) üzenetére


novakalex
aktív tag

Fastboot ROM mehet innen? MIUI GLOBAL 13.05 STABIL 13.0.5.0(SKOEUXM) volt rajta. Ez jó lehet rá?

[ Szerkesztve ]

(#524) juve600 válasza novakalex (#523) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
Fastboot lisa_eea_global_images_V13.0.5.0.SKOEUXM_20220124.0000.00_12.0_eea_aa1d4cc712.tgz Filesize 6.03G Link Download (Download to Mi Router)

(#525) novakalex válasza juve600 (#524) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszi!
Nálatok ilyen probléma nem áll fenn, mikor feloldjátok a kijelzőt? Feloldáskor a bal felső sarokba megy vissza fekete :F nem tudom mi történik. Ez is telefon probléma?
Google photos: LINK

[ Szerkesztve ]

(#526) novakalex válasza novakalex (#525) üzenetére


novakalex
aktív tag

Plusz még egy kérdés: Xiaomi.EU-n a Google Pay megy root nélkül?

(#527) laci laci


laci laci
addikt

Mi a francèrt csinálja,hogy ősszekapcsolom a fiókomat,miután kilépek belőle,újra csatolni kell.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#528) Gabás válasza novakalex (#526) üzenetére


Gabás
addikt

Persze

(#529) bezo076


bezo076
tag

Sziasztok!Nektek megy rendesen a nfc-s fizetés a mobillal?Amikor megvettem beállítottam ès tökéletesen működött kb 1 hètig.Simlpe alkalmazást használom.Már letöröltem újratlelepitettem de ugyan úgy nem megy.Találtam külföldi fórumokban,hogy az nfc-nèl át kell állítani a sim-payrol a másikra....de akkor sem működik.

(#530) z123456z válasza bezo076 (#529) üzenetére


z123456z
őstag

Megy rendesen, nincs vele gond. Pontosabban átálltam gp-re, amióta megy CIB mc-vel is, de simple is működött.

(#531) Vincze E.


Vincze E.
friss újonc

Sajnos telefonálás közben gyakran az arcom vagy a fülem némítja a mikrofont, szünetet kapcsol be, vagyis megszakad a beszélgetés. Sem a korábbi SansungA40 vagy HuaweiP30 készülékkel nem volt ilyen problémám. Van erre valamilyen megoldás? Nagyon zavaró!

(#532) z123456z válasza Vincze E. (#531) üzenetére


z123456z
őstag

Xiaomi..., de majd úgyis cáfolnak.

(#533) Viktor0610 válasza z123456z (#532) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen lehet megcáfolni. ;]
Bár ennél a telefonnál nem olvastam tömegesen ilyen gondokat, szóval tényleg lehet akár user error is. :DDD
Én minden Xiaomimon figyelek rá, hol van a közelségérzékelő, és ügyelek arra, hogy úgy tegyem a fülemhez, hogy takarásban legyen.
Eddig egyik típussal sem volt ilyen bajom, kivéve a Mi 10T. Ott ez sem segített, de a topikja tele is van ilyen visszajelzésekkel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#534) ZephX válasza Viktor0610 (#533) üzenetére


ZephX
senior tag

Én sajnos rednszeresen lenémítom a telefont beszélgetés közben. Azt hittem az elején, hogy rossz a vétel de kiderült, hogy benyomtam a lenémítás gombot. Sajnos ez rendszeres.

(#535) MDanny válasza Viktor0610 (#533) üzenetére


MDanny
senior tag

Sajnos ennél a telefonnál egyik eddig megszokott praktikám sem vált be, a Poco F3 sokkal jobb ebből a szempontból (is). Ott maximum akkor tapasztalom, ha elfelejtem a beszélgetés kezdetekor lekapcsolni a kijelzőt és vállal tartom a készüléket. Azon gondolkodom, hogy ezt a 11-est el fogom adni, mert bár az akkuja kiváló, a kijelzője gyönyörű, de ennyi kezelhetetlen anomáliát még egyik eddigi Xiaomi telefonomnál nem tapasztaltam. Még azért remélem, hogy kiadnak hozzá egy komolyabb javítást, mert ez a 13 nagyon el lett kapkodva szerintem, a Poco-ra rá sem merem tenni, az megfelel így, ahogy van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#536) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

És ha a ki-bekapcsoló gombbal kikapcsoljátok a kijelzőt a hívás felépülése után?

Samsung Galaxy A54

(#537) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

* kedvencek közé tettem.

(#538) MDanny válasza Viktor0610 (#536) üzenetére


MDanny
senior tag

Ugyanúgy visszakapcsol, ha eltakarom a felső részét a készüléknek. Az az érdekes, hogy nem minden esetben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#539) fa4hu válasza MDanny (#538) üzenetére


fa4hu
őstag

Ez tényleg megbízhatatlanul működik, szoftveresen szutyok a készülék, nem tudom, valaha javítják-e.

(#540) Viktor0610 válasza fa4hu (#539) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bátyám nem panaszkodik a telóra.
Kicsit félve mondtam neki, hogy engedje rá a MIUI 13-at a telójára, de nem panaszkodik azóta sem. :D
Biztos, mert én Xiaomi fan vagyok, ez az ő telójára is kihat.

Kár, hogy ez a Mi 10T közelségérzékelőjére már nem érvényes. :O
De mondjuk, ettől függetlenül az a teló is hibátlan. Lehet, ott is érvényesül ez, csak korlátozottan? 🤔

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#541) fa4hu válasza Viktor0610 (#540) üzenetére


fa4hu
őstag

Sima 5G van neki vagy NE-s?

(#542) Viktor0610 válasza fa4hu (#541) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

NE.

Samsung Galaxy A54

(#543) Blamazs


Blamazs
senior tag

Én is küzdök a közelségérzékelő hiba miatt. Tényleg rossz, és eddig nem találtam igazán jó megoldást rá. Ha valaki sokat telefonál annak rendesen megkeseríti az életét. A gombbal való kikapcsolás sem segít nekem, mert feléled egy idő után beszélgetés közben. Ha ez a hiba nem lenne elégedett lennék a telefonal. De mivel ugye telefon telefonálásra való ezért inkább a hulladék kategória nálam.

(#544) juve600 válasza Blamazs (#543) üzenetére


juve600
nagyúr

A közelségérzékelő megfelelő kalibrálása:
1. Nyissa meg a tárcsázót – tárcsázza a *#*#6484#*#*
2. Kattintson a három pontra a jobb felső sarokban. A legördülő listában válassza a További eszközök lehetőséget.
3. Kattintson a Hangszóró PA kalibrációs tesztje lehetőségre.
4. Az okostelefont függőleges helyzetben hozzuk a fülhöz (mint egy normál beszélgetésnél) körülbelül 5 cm távolságra.
5. Indítsa el a kalibrálást (nyomja meg a Hangszóró PA kalibrálása gombot).
6. Várjuk a kalibrálás befejezését (várjuk, hogy a hangszóróból eltűnjön a hang).
7. Lépjen ki a kalibrációs menüből.

(#545) Blamazs válasza juve600 (#544) üzenetére


Blamazs
senior tag

Többször elégeztem már, de nem oldotta meg a problémát sajnos. Lehet egy kicsivel jobb lett de még mindig feléled sajnos.

(#546) mrptomi


mrptomi
csendes tag

Én multhét csütörtök vásároltam egy ilyen telefont a Telekomnál, sajnos ennél is gyatrán viselkedik a közelségérzékelő.Semmit nem lehet vele kezdeni sajnos.nekem se sikerült :o :O

(#547) cseter


cseter
tag

Sziasztok!
A feleségemnek most rendelnék egy ilyen készüléket , a hangszóró minőségére lennék kiváncsi?
Sokat használja zenehallgatásra a telefont szimplán hangszóróból.
Egy xiaomi mi A3-at váltana , hozzáteszem a közelség érzékelő itt sincs a helyzet magaslatán, de azért használható.
Illetve egy off kérdés !
Mivel én nem vagyok androidos , és nem tudom hogy lenne a legegyszerűbb andoidról -androidra költözni, megköszönném ha megosztanátok. :R

[ Szerkesztve ]

(#548) Vigneau


Vigneau
félisten

Feleségem nem panaszkodik erre a közelség érzékelő problémára, se a beszélgetés közbeni lenémításra. Fliptokja van, amit a hívás fogadása/kezdeményezése után visszahajt mindig. Lehet, ez az Ő szerencséje? :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#549) Viktor0610 válasza Vigneau (#548) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Szerintem a közelségérzékelő hektikus működése a hunyó. :(
Sok Xiaomi telónál előkerül ez a téma.
Ezek egy része user error (tehát rosszul tartja), másik része kalibrációval orvosolható, de van olyan is, hogy semmi sem segít.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#550) Blamazs válasza Viktor0610 (#549) üzenetére


Blamazs
senior tag

Mi számít rosszul tartásnak egy telefonnál? Nem kötekedés miatt kérdezem, de eddig mindegy volt hogy tartottam a fülemhez, nem volt gond belőle. Ezt tarthatom bárhogy, flébred a kijelző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.