Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) mgaben válasza Aryon87 (#1598) üzenetére


mgaben
senior tag

Ne weeklyt tegyél fel, mert az már nem fog frissülni. Lisa-nál megszüntették a beta romot érdeklődés hiányában.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1602) Steve Jr. válasza mgaben (#1600) üzenetére


Steve Jr.
tag

Kivéve persze, ha alaplap hiba miatt nem lehet flashelni... :Y
Köszi a gyors választ!

Az a baj, hogy van ahol azt írják hogy a garancia elszáll, van ahol meg azt hogy meg marad.

Vissza lehet úgy zárni a bootloadert, hogy nem marad nyoma?

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1603) Aryon87 válasza Steve Jr. (#1599) üzenetére


Aryon87
félisten

Hivatalosan nem, ha ugy viszed be. Szerviz elott mindig vissza kell tenni az eredeti allapotaba. Na ez akkor problema ha komolyabb gond van es nem tudod megtenni.
En esetemben mas a szitu, nem is tudnam azonnal szervizbe vinni, mert nemetorszagban elunk, a telo meg otthoni vasarlas. Szoval ennek mehet a menet 😅

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1604) Aryon87 válasza mgaben (#1601) üzenetére


Aryon87
félisten

Hopp, ezt nem tudtam. Akkor mit javasolsz?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1605) Steve Jr. válasza Aryon87 (#1603) üzenetére


Steve Jr.
tag

Ez a bootloader téma egy kicsit bosszantó a számomra. Az én telóm ugye most jött vissza garanciális alaplap cseréből.
Gondolkoztam rajta, hogy vajon ha nyitva lett volna a bootloader meg tudtam volna-e javítani...
Főleg, mivel rengeteg dolgot kellett pótolni alaplap csere után. (sajnos adatmentés nincs az alaplap csere során...) :(((

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1606) mgaben válasza Aryon87 (#1604) üzenetére


mgaben
senior tag

Nálam xiaomi eu stable van fent. A legutolsó. Hybird. Ami azt jelenti, hogy twrp/Orange fox-al és fastboot-al is lehet flashelni. Én maradtam utóbbinál, mert nem volt kedvem keresgélni a lisa-hoz az új recoveryt.

Egyelőre frankón működik, nem találtam semmi hibát.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1607) dchard válasza Steve Jr. (#1602) üzenetére


dchard
veterán

"Az a baj, hogy van ahol azt írják hogy a garancia elszáll, van ahol meg azt hogy meg marad."

A fogyasztóvédelmi törvény szerint a "gracnai" (jogi nyleven jótállási) időn belüli meghibásodásnál a bizonyítási kényszer a kereskedőn van. Ami nem beomndásra történik. Tehát ha a kereskedő/gyártó azt állítja, hogy a készülék azért hibásodott meg, mert te más ROM-ot raktál rá, azt be kell tudnia bizonyítani. Ez nem annyiból áll, hogy beleírok egy félmondatot kedvem szerint a garanciális feltételek közé, mert oda ugye olyasmit eleve nem írhat, ami a törvény betűjétől a fogyasztó kárára tér el.

Tehát nem: nem veszik el a garancia azért mert más ROM van a készüléken, hacsak ezt a kereskedő bizonyítani nem tudja, hogy a hiba azért keletkezett, vagy összefügg ezzel.

Példa: megsárgult a kijelző. Ebben az esetben elég nehéz lenne biznítani, hogy egy alternstív ROM-tól lett fizikai elszíneződés a kijelzőn, ez nyilván ragasztási hiba.

Példa2: a telefon bizonytalanul működik, újraindul, bizonyos alkalmazások nem jól működnek. Ebben az esetben is bizonyítania kell a kereskedőnek, hogy ez az alternatív ROM miatt van, például úgy, hogy visszarakja rá a gyári ROM-ot. Ha ezután a készülék jól működik, akkor a javítás árát rád terhelheti, hiszen bizonítást nyert, hogy nem hardver hiba okozta a problémát.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1608) MadMancs válasza dchard (#1607) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyetértek.

Még 2017 ben samsung is simán garizta 2x is s6 edge telóm úgy hogy lineage os volt rajta Pedig ők még háklisabbak a knox ugrásra.
1x kijelzővel, 1x meg usb port cserével járt náluk.

Jó persze ha mondjuk custom rom széthajtja procit valószínűleg ők is másképp állnak hozzá.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1609) Thrawn


Thrawn
félisten

Van friss TWRP a xiaomi.eu ROM készítőitől: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1610) mgaben válasza Thrawn (#1609) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi! Bár szerintem mostanában nem fogom babrálni. Kellene gyalulni a rendszert miatta ha csak twrp menne fel? :F

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1611) AiRLAC válasza Steve Jr. (#1605) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Főleg, mivel rengeteg dolgot kellett pótolni alaplap csere után. (sajnos adatmentés nincs az alaplap csere során...) :((("
Nekem minden a felhőben van, telefon csere esetén kb. fél óra és mindenem ugyanúgy rajta van az újon.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1612) scream24 válasza mgaben (#1610) üzenetére


scream24
senior tag

Nem kell babrálni semmit, ha csak twrp megy fel. Gyalulni meg végképp nem. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1613) mgaben válasza scream24 (#1612) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi! :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1614) Aryon87 válasza mgaben (#1606) üzenetére


Aryon87
félisten

Fastboot módszerrel tenném fel a rendszert, így ha a szükséges dolgokat megírnátok, örülnék neki. Vagy az összefoglalóban megtalálom?
(Na meg melyik romot kell majd beszerezzem?)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1615) scream24 válasza Aryon87 (#1614) üzenetére


scream24
senior tag

Keresővel fél perc, minden le van írva, többször is.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1616) Aryon87 válasza scream24 (#1615) üzenetére


Aryon87
félisten

Sorry, ezt a topikot annyira nem bújom, és nem szeretnék hülyeséget leszedni.
De kösz a tippet.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1617) scream24 válasza Aryon87 (#1616) üzenetére


scream24
senior tag

#1402 Tessék.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1618) Aryon87 válasza scream24 (#1617) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszönöm :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1619) Steve Jr. válasza AiRLAC (#1611) üzenetére


Steve Jr.
tag

Telszámok pl. nekem is. De van rengeteg egyéb dolog is...🧐

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1620) AiRLAC válasza Steve Jr. (#1619) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mint például?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1621) Steve Jr. válasza AiRLAC (#1620) üzenetére


Steve Jr.
tag

Banki, céges levelezés, stb.
Én amit csak tudok a felhőn kívül intézek... :W

Szerk.: Egyébként a gyári alaplapnál nekem is problémám volt a közelség érzékelővel. Az új alaplappal az első perctől kezdve tökéletesen működik. (talán javítottak rajta?)

[ Szerkesztve ]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1622) fa4hu


fa4hu
őstag

Úgy néz ki, nálam az új ROM-mal ismét előjött, hogy egy idő után eltűnik az értesítések hangja.

(#1623) gps76 válasza Steve Jr. (#1621) üzenetére


gps76
őstag

Nincs benne fizikai közelségérzékelő, - valami hangszóróból kijövő zaj, meg mikrofon érzékeli - módon működik, inkább be van kalibrálva.

fa4hu: Nálam akkor felejtett el hanggal jelezni, ha egyéni rámásoltat kellett neki lejátszani, nem a beépítettet.

(#1624) Aryon87


Aryon87
félisten

Szeretnék kérni segítséget privátban aki érti a romcseréhez, és tud segíteni 1-2 dologban. Kicsit elakadtam.. És kezdek idegbe lenni, mielőtt elrontom a telefont... (igaz 12X, de a 11Lite (Lisa) is sorra kerül)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1625) laci laci válasza Aryon87 (#1624) üzenetére


laci laci
addikt

Írj privátban..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1626) Aryon87 válasza laci laci (#1625) üzenetére


Aryon87
félisten

Megoldva a gond.
Még ez a telefon várat magára.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1627) p@gabi


p@gabi
tag

Délután felraktam az xda-s leírás alapján (az ott linkelt cuccokat töltöttem le hozzá) a twrp-t,simán felment,semmi gond nem volt
Beállítások,érintések,felodóminta működik szépen
A többi kiderül majd a legközelebbi rom frissítésnél ami hibrid vagy esetleg már csak recovery lesz
A mostanit még fastbootban csináltam,csak aztán raktam fel a custom recoveryt
Remélem nem lesz semmi gond
Szépen újra lehet indítani recoveryben,talán a romfrissítéssel sem lesz gondja
Meglátjuk...

(#1628) mgaben válasza p@gabi (#1627) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi az infokat.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1629) spiderpig820


spiderpig820
aktív tag

A TKOEUXM frissítés helyrehozott a korábbi frissítés utáni 3 általam tapasztalt hibából kettőt.
Működik az NFC-s fizetés Simple-vel, illetve a gyári kamera által rögzített képeket megint menti a Google Fotókba akkor is, ha az SD-re mentés van beállítva.
A bt fülesemet viszont továbbra sem ismeri fel egy eszközként, csak külön-külön a bal és a jobb oldalt.

4B

(#1630) kalasz válasza Thrawn (#1609) üzenetére


kalasz
tag

Hali! Az miért van, hogy az általad linkelt oldalon a twrp 201,3MB míg a letőltött csak 192MB?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1631) Thrawn válasza kalasz (#1630) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha ezek stimmelnek akkor nincs gond:
SHA1: c3ad7053bb060c743f9780ef9e4978e4654f57d7
MD5: a7b8d82c348b4e4c417c5d437a56636d

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1632) kalasz válasza Thrawn (#1631) üzenetére


kalasz
tag

Köszi a gyors választ. :) :)

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1633) gps76


gps76
őstag

Tudtok segíteni betűtípussal kapcsolatban? Gyári visszaállítást csináltam, és ott lehetett állítani a betűkészletet félkövérre, meg tipusra, viszont sok helyen ilyen keretes betű jelenik meg, és hiába töltök le más témát, betűtipust ez nem változik.

(#1634) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Feltettem a TrueCallert de már le is szedtem.
A kérdés,ha folyamatban van a tarcsazobol indított hívás nektek is két ablak van?

Lehet eddig is így volt csak nem figyeltem meg

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1635) mgaben


mgaben
senior tag

A miui 14 óta azt vettem észre, hogy ha kiveszem az egyik bt fülest akkor nem állítja le a zenelejátazást. Másnál is ez van? Xiaomi eu rom.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1636) Viktor0610 válasza GoodSpeed (#1634) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más telefon, de szintén MIUI, és igen, nálam is két ablak van. Egy a telefon alkalmazásé, egy pedig a hívás közbeni dolgoknak.

Samsung Galaxy A54

(#1637) GoodSpeed válasza Viktor0610 (#1636) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi, akkor nem csesződött el :R Apró dolog, de fontos ilyenkor :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1638) gps76 válasza mgaben (#1635) üzenetére


gps76
őstag

Gyári rom-nál megáll a YTMusic, Wireless 2 Basic füles...

(#1639) mgaben válasza gps76 (#1638) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1640) mgaben válasza mgaben (#1635) üzenetére


mgaben
senior tag

Más esetleg nem gyári rommal? :F

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1641) laracroft válasza mgaben (#1635) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nálam xiaomi.eu 14.0.6.0 és leállítja, jól működik.
Nekem nemrég volt egy bluetooth akadozási problémám, ami csak úgy javult meg, hogy elnavigáltam ide:
Wi-Fi, mobilhálózatok és Bluetooth visszaállítása
Itt nyomtam egy Beállítások visszavonását és voilá... megjavult.

(#1642) mgaben válasza laracroft (#1641) üzenetére


mgaben
senior tag

Ok, köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1643) mgaben válasza laracroft (#1641) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahhhhhh! Megjavult! Hálás köszönet a tippért! :R :R :R :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1644) laracroft válasza mgaben (#1643) üzenetére


laracroft
aktív tag

:)

(#1645) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy az első használatbavétel során órákig csak teker, "karikázik" a telefon, de nem lép tovább? A Google-accountot hozzáadtuk, a Wifire csatlakozik néha felvillannak a kis nyilak, mintha kommunikálna valamivel, de ez akkor sem tűnik normálisnak, pláne, hogy azt írja: "Egy pillanat". Nagyjából 3x indítottuk újra 1-1 óra tekerés után. Hol SIM-mel, hol anélkül, de semmi változás. Tapasztalt valaki hasonlót esetleg?
Előre is köszönöm!

(#1646) Viktor0610 válasza kopygege (#1645) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáljátok meg, hogy nem adjátok hozzá a fiókot az indulás közben, hanem csak azután, hogy végig vittétek az alap beállításokat.

Samsung Galaxy A54

(#1647) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Nemrég frissítettem a telefont 14.0.6.0-ra (OTA jött). Gondolom ez okozza, hogy az autó nem tudja letölteni a névjegyzéket. (Kia Sportage 2021)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1648) Laca0 válasza Laca0 (#1647) üzenetére


Laca0
addikt

Csak annyi volt a baj, hogy bluetooth kapcsolat beállításaiban kikapcsolódott a névjegy megosztás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1649) kalasz


kalasz
tag

Üdv!
Két kérdésem lenne az első, hogy a telefon hol tárolja a letöltött ikonkészleteket és a mobiladat keretet hol tudom beállítani xiaomi.eu 14.0.6.0-ás romnál?
Válaszokat előre is köszönöm.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1650) mgaben válasza kalasz (#1649) üzenetére


mgaben
senior tag

Szia!

A második kérdésre Biztonság > Adatforgalom
Elsőre hirtelen nem tudom a választ. Már az előző, 13-as MIUI-nál is megkavarták a helyét, de lehet a 14-nél megint. Alig tudtam a régi témáimat átmenteni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.