Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) fa4hu válasza juve600 (#450) üzenetére


fa4hu
őstag

NE-re mindegyik szoftver bugos.

(#452) ginola válasza fa4hu (#451) üzenetére


ginola
addikt

Tipikus Xiaomi probléma....

(#453) fa4hu válasza ginola (#452) üzenetére


fa4hu
őstag

Ennyire általánosan azért nem volt korábban jellemző, pláne nem egy középkategóriás készüléknél. Ebből lejtő lesz a gyártónak, csak sajnos a tesztekben még nem köszön vissza.

(#454) Gabás


Gabás
addikt

Milyen bugokról van is szó?
Én még a gyárin vagyok, az ismert hiányosságokon kíváül nem találkoztam buggal, és gondolkodom az EU-s rendszer telepítésén.

(#455) fa4hu válasza Gabás (#454) üzenetére


fa4hu
őstag

Pl. beállított értesítési hangok eltűnése újraindítás után, Ne zavarj üzemmódban értesítési hangok lejátszása, normál üzemmódban értesítések késése, hangjuk elmaradása (a szokásos beállítási esőtánc végigzongorázása ellenére, csak hogy párat felsoroljak.

(#456) ZephX


ZephX
senior tag

Hali!

MIUI-n még nem telepítettem új android verziót. Egyfolytában zaklat. :D Ha csak simán engedem telepíteni akkor alkalmazás beállítások például banki appok, email-eknél megmaradnak a beállítások? Nem probléma ha nem csinálok tiszta telepítést?

[ Szerkesztve ]

(#457) Viktor0610 válasza ZephX (#456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden OK lesz vele.
Nem kell gyári visszaállítás, max. ha hibát tapasztalsz. :K

Samsung Galaxy A54

(#458) ZephX válasza Viktor0610 (#457) üzenetére


ZephX
senior tag

Oksa, köszi. :)

(#459) ginola válasza Gabás (#454) üzenetére


ginola
addikt

Ugyanolyan rossz az is...

(#460) z123456z válasza ginola (#459) üzenetére


z123456z
senior tag

Te amúgy mazochista vagy?

(#461) dchard


dchard
veterán

Nem tudom valaki tapasztalta-e már, de rádiósan elég gyenge történetnek tűnik ez a telefon... Harmadik Xiaomi-m (előző egy Mi8 Lite volt), és ugyanott ugyanazzal a szolgáltatóval 3-4dB-vel gyengébb a vételi érzékenysége mint a mi8 lite-nak. Ez rengeteg... Ráadásul most túrán megtörtént, hogy nulla műholdat mutatott a GPS, amíg ki/be kapcs nem volt... (repülős mód sem segített).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#462) AiRLAC válasza fa4hu (#455) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha csak ennyi akkor nekem jó lesz, 10 éve némára van állítva a telefon, semmilyen csengőhang meg értesítés hang nem érdekel ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#463) AiRLAC válasza dchard (#461) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem Mi9 Lite (előtte Redmi 4x) után gyorsabbnak és pontosabbnak tűnik a GPS.
Mondjuk én főleg kocsiban és nagyvárosban használom.
A vételi érzékenységet nem szoktam nézegetni, de láttam sugárzási (telefonáláskor) értékeket Mi9 Lite-ra és erre is és ennek sokkal kevesebb volt, szóval szerintem azzal lehet összefüggésben. Eddigi hívások jók voltak, mondjuk én keveset telefonálok vele.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#464) dchard válasza AiRLAC (#463) üzenetére


dchard
veterán

A GPS probléma nálam hegygerincen, tökéletes műholdállás mellett jött elő, ki bekapcs után látta is az összes holdat frankón, de addig egy darabot sem. És menet közben romlott el.

A mobil résszel kapcsolatban fogok csinálni néhány összehasonlító képet mérőszoftverrel, hogy legyen objektív összehaosnlítás.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#465) ginola válasza z123456z (#460) üzenetére


ginola
addikt

Globál Miui EU Dev és stabil Rom is tele van buggal, tapasztalat. A fórum is a bugokról szól.

(#466) z123456z válasza ginola (#465) üzenetére


z123456z
senior tag

Csak azért kérdeztem, hogy hónapok óta csak elégedetlenkedsz, akkor miért szenvedsz vele? A helyedben már rég lecseréltem volna. Nem számonkérlek, és ne vedd támadásnak, csak nem értelek. Én speciel a Google tárcsázó és a közelségérzékelő nyűgjeivel és a hangrögzítés hiányával tisztában voltam, az AOD meglepett, de elfogadtam, más problémám nincs, buggal még nem találkoztam. Biztos van, de vagy megszoktam, vagy átsiklok felette. Nekem a kijelző is szép és az akkuidő is jó. Összességében jó telefonnak tartom, de nem ér annyit, amennyit. Bár nekem mindig olcsó telefonjaim voltak, nem érintenek meg annyira, hogy komoly pénzt adjak értük. De decemberben végignéztem jopárat, csak az iPhonenál éreztem azt, hogy ez igen, ez már elörelépés, prémium érzet. De annyit meg nem adok érte.

(#467) ginola válasza z123456z (#466) üzenetére


ginola
addikt

Már nincs meg hála égnek!

(#468) AiRLAC válasza z123456z (#466) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kb ugyanez. Mondjuk én ~195 és ~240€ között vettem négy darabot is a családnak, ebből 3 bontatlan. (itt Németországban szerződéshosszabításokhoz szórják most és sokan egyből továbbadják). Na ennyiért szerintem tök megéri az árát.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#469) dchard válasza AiRLAC (#468) üzenetére


dchard
veterán

Nálunk felfelé megy az ára, és nem 200 euróról azt elárulom :)

Valaki meg tudja mondani, hogy ha csak modemet/alapsávot akarok frissíteni, akkor a "modem.img" állományon kívül mit kell még beégetnem? Úgy tűnik, ha csak a modem.img-t égetem be, az alapsáv frissül ugyan, VoLTE jel is van, de hívni már nem tudok (mobil adat megy). Az a gyanúm, hogy valami még hinyázik, de leírást csak ezer éves Samsungokhoz találok az XDA-n...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#470) pinnacle válasza kj007 (#412) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is fontos a hívásrögzítés. Valaki kipróbálná, hogy ez is működik? Köszi! Samsung A52s-t akartam venni, de megnézve ez sokkal vékonyabb, könnyebb. Nagyon tetszik. :) Nem is gondoltam volna, hogy ennyit számít 1,6mm. Igaz mintha a Samsung A52s kijelzője, fényesebb, kontrasztosabb lenne. Sajnos ezen nincs Jack, az is fontos lett volna, (ezért vártam, hogy milyen lesz az A53) de remélhetőleg jó lesz az átalakítóval is. Ha nincsen semmi különösebb probléma, közelség érzékelő, szoftver bug vagy bármi más, inkább ezt venném. 20k készülékbeszámítással, 100k-ért van jobb ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#471) z123456z válasza pinnacle (#470) üzenetére


z123456z
senior tag

Aod nem müködik, közelségérzékelőt szokni kell, kijelzőre néhányan panaszkodtak.

(#473) pinnacle válasza z123456z (#471) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi z123456z, skroy! Akkor ez mégsem az igazi. :( Viszont nincsen más ilyen könnyű, vékony telefon.

(#474) z123456z válasza pinnacle (#473) üzenetére


z123456z
senior tag

Nekem semmi bajom vele az említetteken kívül, a kijelzőm is szép. Aki jobbat akar, jobban zsebbe kell nyúlni. Ennyi. Nem lehet párizsi árban téliszalámit venni.

(#475) Viktor0610 válasza z123456z (#474) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Működik az AoD, csak max. 10 másodpercig. ;]
Amúgy ezt sosem értettem, miért ilyen fontos. A Play tele van ilyen appokkal, az egyik csak tetszik.

Samsung Galaxy A54

(#476) z123456z válasza Viktor0610 (#475) üzenetére


z123456z
senior tag

"Működik az AoD, csak max. 10 másodpercig"
Na, hát akkor mégse müködik. Értesítő szerepét sem tölti be rendesen. Egyébként annyira nem fontos, ha az lenne, már letöltöttem volna. De ha már van, müködjön rendesen.

(#477) scream24 válasza z123456z (#476) üzenetére


scream24
senior tag

Én szeretem. Hamar hozzá lehet szokni. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#478) z123456z válasza scream24 (#477) üzenetére


z123456z
senior tag

Ja, csak ez nem a Global stabil. Szerintem a felhasználók igen nagy százaléka dobozból kivéve egyből használni akarja, nem mókólni.

(#479) pinnacle válasza z123456z (#474) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor lehet mégis kipróbálom. :) Ugye nincs is más ilyen könnyű, vékony telefon? Ilyen kellene, mint az 52s-nél van, hogy értesítést is jelez.
Közelségérzékelővel, kijelzővel mi a furcsa?

[ Szerkesztve ]

(#480) scream24 válasza z123456z (#478) üzenetére


scream24
senior tag

Nem is állítottam, hogy az. :D Igen, bizonyára így van. De vagy kompromisszumot köt az ember, vagy mókol 20 percet, és ésszerűen használja tovább a készüléket.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#481) juve600 válasza fa4hu (#451) üzenetére


juve600
nagyúr

és a sima Mi11 Lite 5G-nél mi a helyzet ?
:R :R

(#482) fa4hu válasza juve600 (#481) üzenetére


fa4hu
őstag

Arról nem tudok nyilatkozni, olyanom nincsen, de az öcsémtől, akinek ilyen van, kevesebb panaszt hallok.

(#483) spiderpig820


spiderpig820
aktív tag

Sziasztok!
Mintegy 2 hete van meg ez a készülékem, előtte redmi note 8T-m volt.
Nagyjából mindent be tudtam úgy állítanü, ahogy nekem tetszik, leszámítva azt, hogy a Simple-ben elmentett bankkártyámat widget-ként nem tudom kirakni. A 8T-n megoldható volt.
Nova launchert használok itt és ott is ez volt.
Aki Simple-t használ, ki tudja tenni a bankkártyáját?

4B

(#484) z123456z válasza spiderpig820 (#483) üzenetére


z123456z
senior tag

Ez a simple widget miért jó? Nekem elég feloldani a képernyőt, és fizetek vele, simple-t el se kell indítani. Widget mivel tud többet?

[ Szerkesztve ]

(#485) spiderpig820 válasza z123456z (#484) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Igen, tudom, hogy úgy is működik.
A widget arra jó, hogy amikor nem jelenik meg rajta a kártya képe, akkor valószínűleg olyan frissítés volt az alkalmazásban, ami után újra el kell fogadni a felhasználási feltételeket.
Kellemetlen a pénztárnál szembesülni azzal, hogy el kell fogadni, majd újra alkamassá tenni a kártyát az NFC-s fizetésre.

4B

(#486) skroy válasza spiderpig820 (#483) üzenetére


skroy
senior tag

A simple app értékeléseinél többen panaszkodnak a widget működésére, valószínűleg nem a készülék hibája. :)

(#487) z123456z válasza spiderpig820 (#485) üzenetére


z123456z
senior tag

Aha, köszi, már azt hittem lemaradtam valamiről. Én marha ritkán használom, leginkább akkor, ha mindenemet otthonfelejtem, akkor gyorsan feltöltöm ( CIBesként fel kell tölteni sajnos ), hogy fizethessek.

(#488) scream24 válasza spiderpig820 (#485) üzenetére


scream24
senior tag

Gpay nem jobb választás? Nem kell szöszmötölni, csak használod és kész.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#489) AiRLAC válasza spiderpig820 (#485) üzenetére


AiRLAC
addikt

Google Pay nem megy a kártyával?

Szerk. Na látom már kérdezték. Nekem több mint két éve megy gond nélkül német bankkártyával a GP, havonta kb egyszer fizetek készpénzzel azóta.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#490) spiderpig820 válasza scream24 (#488) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Az OTP-s kártyát nem szereti. Vagy az OTP-s kártya nem szereti, a gpay-t.

4B

(#491) z123456z válasza spiderpig820 (#490) üzenetére


z123456z
senior tag

Cibnél is csak a Visa megy gp-vel, nekem meg MC van. Mondjuk elég vicces, de ez van.

(#492) sfdrakex válasza spiderpig820 (#490) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igényelni kell Curve kártyát, be lehet tenni alá bármilyen bankkártyát és megy google payel és Apple payel is. Költség nincs vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#493) z123456z válasza z123456z (#491) üzenetére


z123456z
senior tag

Sorry, most láttam, hogy már MasterCard -dal is megy. Ki is próbálom mindjárt.

Hmm, ez vajon mit jelent a gyakorlatban:
"A CIB Bank által kibocsátott Mastercard vagy Visa bankkártya (lakossági és/vagy üzleti), amely korábban még nem került digitalizálásra Android NFC fizetésre képes mobileszközön, NFC fizetés céljára. " ? Miután már simple-ben regisztráltam, gp-ben már nem is fogom tudni használni?

[ Szerkesztve ]

(#494) z123456z válasza z123456z (#493) üzenetére


z123456z
senior tag

Vaklárma.

(#495) dchard


dchard
veterán

Lisa-hoz kijött a stabil MIUI13 Xiaomi.eu ROM. Kíváncsi vagyok valaki felrakta-e már?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#496) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Egy ideig itt fogom rontani a levegőt,másodlagos telefonnak vettem. :C

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#497) kalasz válasza dchard (#495) üzenetére


kalasz
tag

Üdv!
Mi a pontos megnevezése a ROM-nak?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#498) Nightmare666 válasza dchard (#495) üzenetére


Nightmare666
tag

Nejem telójára most raktam fel az Eu-s Stabilt. Most lakja be. Én is vacilálok mivel elsődleges telónak szánom ha nem lesz vele gond akkor hétvégén felteszem.

(#499) dchard válasza kalasz (#497) üzenetére


dchard
veterán

Ez a neve:

xiaomi.eu_multi_MI11LE_XM11Lite5GNE_V13.0.1.0.SKOCNXM_v13-12-fastboot.zip

[link]

Nightmare666:

Majd számolj be, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#500) kalasz válasza dchard (#499) üzenetére


kalasz
tag

Köszi szépen. Még egy kérdés miben különbözik a globál és az eu rom?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.