Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) novakalex válasza Viktor0610 (#549) üzenetére


novakalex
aktív tag

Nálam nincs probléma ennél a közelségérzékelővel. Kiválóan működik *kopkop*.
10T Pro-nál annál nagyon bajos volt.

(#552) fa4hu válasza Blamazs (#550) üzenetére


fa4hu
őstag

Elvileg ez a modell a kamerát használja közelségérzékelőként, azt kell a fül közepére tenni. De így se mindig jó.

(#553) mrptomi válasza Blamazs (#550) üzenetére


mrptomi
csendes tag

Ezt én sem értem,mert amig a telefont a fülednél tartod addig sötétnek kellene lennie a kijelzőnek.sajnos a kapcsoló gomb sem segít

(#554) Blamazs válasza fa4hu (#552) üzenetére


Blamazs
senior tag

Tudtommal ultrahangos érzékelés van benne a régi infrás helyett. Hangszóró/mikrofon párossal dolgozik. De ha a kamerá kell a fülemhez tartani nekem mindegy, csak lenne jó.

(#555) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

A hívásrögzítő és társai miatt a V12.5.7.0.RKOCNXM stable verzió került fel a telefonra. Nem is volt vele semmi gondom, egészen addig, amíg meg nem jelent egy frissítés, amit fel akartam tenni. Ilyenkor elindítom, hogy frissítsen, aztán gondolkozik, majd hibával leáll. Aztán próbáltam azt is, hogy letöltöttem a telefonra a frissítést, majd kiválasztottam, telepítés. Ilyenkor kiírja, hogy a tárhely titkosított és helyreállítási üzemmódban majd meg kell adnom a jelszót, majd hogy akkor helyreállítási üzemmódban újraindul és utána folytatja a telepítést. Azonban minden esetben a MIUI Recovery 5.0 indul,ahol újraindíthatom normálisan vagy Safe módban. Azonban bármelyikben próbálom, nem folytatja a frissítést.
Tuti valamit rosszul csinálok, már eléggé kiestem a gyakorlatból, de valaki segítene, mit is csináljak, hogy sikerrel járjak? :DDD
Előre is köszönöm, ha Valaki tud segíteni! :R

Böff!:))

(#556) miben89


miben89
csendes újonc

Sziasztok,
Teló vásárláson gondolkodom és Mi 11lite 5g NE vs. Mi 11t a két jelölt.
Arra lennék kíváncsi kinek mennyit bír a teló akksija, mennyi SOT jön ki a gyakorlatban?
Előre is köszi.

(#557) fa4hu válasza Kowax (#555) üzenetére


fa4hu
őstag

Nem telefonról kell telepíteni, hanem úgy, ahogy az előző EU ROM-ot feltetted, PC-ről, mivel ezek fastboot ROM-ok.

(#558) dchard


dchard
veterán

Na hát a MIUI13 (xiaomi.eu) nem hibátlan: frissítés után többször is előfordul, hogy a tárcsázóban a számok nem forudlnak át nevekre, de ha rákereseka névre, akkor megtalálja, helyes hívószámmal. Ilyenkor a Whatsapp és a Viber is panaszkodik, hogy az adott név nincs benne a kontaktok között, blokkolom-e. 12 legrissebb stabilban nem volt ilyen probléma.

Nem tudom találkozott-e ezzel valaki, és van-e rá megloldás?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#559) juve600 válasza dchard (#558) üzenetére


juve600
nagyúr

stable vagy heti xiaomi.eu ?

(#560) Kowax válasza fa4hu (#557) üzenetére


Kowax
tag

Köszi szépen!
És az adataim, beállításaim megmaradnak azért?

Böff!:))

(#561) dchard válasza juve600 (#559) üzenetére


dchard
veterán

stabil

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#562) dchard válasza juve600 (#559) üzenetére


dchard
veterán

Töröltem a dalvick-ot, majd meglátjuk segített-e. Értelem-szerűen MIUI12 --> MIUI13 upgrade után szaródott el.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#563) Viktor0610 válasza miben89 (#556) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Melyik okostelefont vegyem?
A 11T jobb teló (persze, drágább is).
Akkuösszevetés az oldal alján: [link] (endurance rating érték - a nagyobb szám a jobb). Ez alapján a 11 Lite 5G NE akkuidőben jobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#564) fa4hu válasza Kowax (#560) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt nem tudom, Android főverzión belül nem törlődtek, de itt főverzióváltás is lesz, 11-ről 12-re. Mondjuk ilyenkor alapból is illik egy gyári visszaállítást nyomni a frissítés után.

(#565) gacsoi


gacsoi
senior tag

Üdv mindenki.
Pár hete tettem szert egy 11 Lite 5g NE-re.
Többnyire meg vagyok elégedve a készülékkel, de rendeltem hozzá egy okos tokot.
Feltettem a gyártó által javasolt appot, de eléggé véletlenszerűen működik a dolog.
Valaki tud valami megoldást ?

(#566) Viktor0610 válasza gacsoi (#565) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szokásos MIUI dolgok kellenek, gondolom.
Autostart legyen bekapcsolva, a MIUI akkukímélő legyen kikapcsolva, plusz -a biztonság kedvéért- le is lakatolhatod.
Plusz ne használj memóriaürítést (x a kijelző alján az alkalmazásváltóban), vagy cache törlést x perccel a kijelző lezárása után.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#567) gacsoi válasza Viktor0610 (#566) üzenetére


gacsoi
senior tag

Ezek megvannak. :)
Ennek ellenére nem nagyon szeret működni.

(#568) seedorf88


seedorf88
tag

Sziasztok.
Ezen készülék vásárlásán gondolkodok.
Szerintetek bátran válasszam ezt a készüléket vagy esetleg a fentebb olvasott bugok miatt inkább nézzek valami mást ebben az árban mint amibe ez kerül ?
A választ előre is köszönöm.

(#569) scream24 válasza seedorf88 (#568) üzenetére


scream24
senior tag

Ezt neked kell eldöntened az olvasottak alapján. De ebben az ársávban elég kevés alternatíva akad, főleg amennyiben nem akarsz nagy téglával szaladgálni a zsebedben. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#570) seedorf88 válasza scream24 (#569) üzenetére


seedorf88
tag

Jelenleg redmi note 9s-em van ezt ajándékozom el. Azzal se volt semmi bajom pedig arra is írtak sok mindent. Mondjuk az értesítési led nagyon hiányozna.

(#571) z123456z válasza seedorf88 (#570) üzenetére


z123456z
senior tag

Amennyiben csak az értesítési LED tart vissza, és nem akarod buzerálni a ROM-ot, akkor letöltesz egy aod appot, beállítgatog, és lesz értesítés. Esetleg még egy megoldás, felteszed a tTorrent nevű appot automatikus indítással, és pont úgy fog működni a gyári AOD, ahogy eltervezték. 10mp-ként felvillan 10mp-re, ha akar veled tudatni valamit.
Az más kérdés, hogy semmivel sem leszel előrébb ( tömeget és méretet leszámítva ) Redmi Note 9s-hez képest. Ráadásul ott "...nincs közelségszenzor-parajelenség, van értesítési LED..." ( MA teszt )

[ Szerkesztve ]

(#572) scream24 válasza seedorf88 (#570) üzenetére


scream24
senior tag

Nekem is Redmi 9s telót váltott. Én nem szerettem. Lassú volt, mint a dög. Meg nehéz. Ez ahhoz képest, mint a villám. Persze ebben 8 giga ram van, illetve a proci is sokkal gyorsabb. Olyan pici volt az értesítő led benne, hogy jobbára csak sötétben lehetett észrevenni. Nem fog hiányozni. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#573) seedorf88 válasza z123456z (#571) üzenetére


seedorf88
tag

Azért szerintem előrébb leszek vele ha azok a dolgok vannak benne mint amit írnak :D
Akkumulátor meg értesítési led-en kívül kb mindenben jobb a 11 Lite 5G NE elvileg.
Telefonálni nem telefonálok sokat úgyhogy szerintem meg is veszem.

(#574) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogyan lehet beállítani az értesítések hangját külön-külön.
(Pl. Külön sms, külön e-mail, stb).
Találtam olyat, hogy értesítések hangjának beállítása, de az összes értesítésnek egyforma hangja lesz/van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#575) juve600 válasza 123sylaar (#574) üzenetére


juve600
nagyúr

értesítések és irányítóközpont- alkalmazás értesítések- ott kiválasztod az app-ot amelyiknek állítani akarod a hangját és azon belül tudod állítani

(#576) 123sylaar válasza juve600 (#575) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Örök hálám...! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#577) juve600 válasza 123sylaar (#576) üzenetére


juve600
nagyúr

5000 :D :D :D

(#578) 123sylaar válasza juve600 (#577) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Ezeöccá! :D :D :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#579) z123456z válasza seedorf88 (#573) üzenetére


z123456z
senior tag

Ja, bocsánat, félreértettelek. Mindig magamból indulok ki. Én meg csak telefonálásra, böngészésre, néha navigálásra használom, ezekhez azért nem szükséges brutális teljesítmény. Játékra, esetleg fényképezésre biztos jobb, és lehet vele fizetni. És az értesítési LED is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#580) zavatar


zavatar
csendes tag

Sziasztok! Rendelni szeretnék az egyetemista lányomnak egy Xiaomi Lite 5G NE-t. A közelségérzékelő >>>problémák<<< kapcsán - ami ha jól látom >>>hardverhiba gyanús<<< - merültek fel bennem az alábbi kérdések:
► A lányom keveset használja telefonálásra a készüléket akkor is főként bluetooth headset-tel telefonál. Csak GSM telefonáláskor jön elő ez a gond?
► Más esetekben is lehet ez gond? :Y Pl. zsebben hordva, vagy VOIP (pl. Viber Messenger) híváskor, zenehallgatás közben miközben a teló mondjuk táskban van?
► Ha kifogunk egy durván hardverhibás telót amin a >>>kalibrálás<<< sem segít akkor netes vásárlás kapcsán vissza viszem/küldöm majd. De ha később jön elő a hiba, akkor egy flippes tok kiküszöbölheti véglegesen a problémát? Vagyis ha rácsukott fedlappal telefonál (én pl. ilyen tokot használok NOTE 5-ön ) akkor ez annyira takar, hogy nem kapcsol be a képernyő?

(#581) F.B.I. válasza zavatar (#580) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megveszed online, frissíted a legújabb szoftverre, ha problémás 14 napon belül visszaküldöd. Lehet neked nem is fog előjönni a probléma. Nálunk kettő van, az enyémen van de nem érdekel, én is keveset telefonálok, a feleségemén meg soha nem jelentkezett semmilyen hiba.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#582) cseter válasza zavatar (#580) üzenetére


cseter
tag

Szia!
Pár hozzászólással ezelőtt én is kérdeztem a közelségérzékelővel kapcsolatban!
Azóta a feleségem kapott egy ilyen készüléket , de egyenlőre nem tapasztaltuk a hibát , hozzáteszem elég sokat telefonál napi szinten!
Egy szó mint száz , kellemes csalódás pár nap távlatában.

(#583) seedorf88


seedorf88
tag

Sziasztok.
Megvettem a telót. Eddig nagyon tetszik . Hihetetlen mennyire könnyű és 90 meg a 60 hz ég és föld a kettő.
Ezt az always on display-t meg lehet valahogy oldani, hogy sms meg nem fogadott hívásnál folyamatosan jelezzen ?

(#584) szemesi69


szemesi69
addikt

Üdv! Fiamnak vettem egy ilyen telefont. A mobilnet valami gyalázatos tud lenni. Ma kicseréltettem a sim kártyát, de most sem az igazi. Mindenki telekomos nálunk. Ahol a többi mobil szépen megy, ez elhasal rendesen. Szóval érdekelne nálatok, milyen a mobil net? Köszönöm ha segítenétek.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#585) sfdrakex válasza szemesi69 (#584) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fiamnak Digis sim van benne netezni, nem panaszkodott. Milyen gondod van? Térerő vagy sebesség?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#586) szemesi69 válasza sfdrakex (#585) üzenetére


szemesi69
addikt

A térerő is hullámzik, van, hogy sebesség méréskor csak pár megát mér lefelé, felfelé meg nem is tud mérni. Sokszor mobilneten nézne valamit és nem tölti be az oldalt, vagy messenger, face, meg a többi közösségi app. Nem vagyok kezdő, de xiaomi még nem volt, így csak ismerkedek vele. Lehet szerviz lesz a vége. A sim más telefonokban jó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#587) z123456z válasza szemesi69 (#586) üzenetére


z123456z
senior tag

Szerviz.

(#588) szemesi69 válasza z123456z (#587) üzenetére


szemesi69
addikt

A második képhez hasonlókat produkál, de van amikor, a felső képeden lévőt hozza. Egyszer jó, egyszer nem :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#589) z123456z válasza szemesi69 (#588) üzenetére


z123456z
senior tag

Az első Vodafone, a második digi. De az miért nem jó? Nekem elég mindenre.

(#590) szemesi69 válasza z123456z (#589) üzenetére


szemesi69
addikt

Sokszor kevesebb az alsó képen lévőnél, olyankor használhatatlan fiam szerint. Telekom kártyával. Ma volt sim csere, de nem változott, majd még teszteljük. Köszönöm a segítséged :R

Xiaomi redmi note 12 pro

(#591) sfdrakex válasza szemesi69 (#590) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ugyanazon a helyen ingadozik?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#592) Viktor0610 válasza szemesi69 (#586) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbálj egy gyári visszaállítást, ha nem segít, akkor szerviz. :(

Samsung Galaxy A54

(#593) szemesi69 válasza sfdrakex (#591) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem, bárhol.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#594) sfdrakex válasza szemesi69 (#593) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor ahogy Viktor is írta, egy gyári visszaállítást megpróbálhatnátok, ha nem segít garanciában szervíz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#595) szemesi69 válasza Viktor0610 (#592) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem vagyok kezdő :) Volt hálózat vissza állítás, aztán megvolt a gyári vissza állítás is, de mivel sose volt xiaomi a kezembe, ezért fordulok hozzátok, mert ez még ismeretlen nekem, kereső se segített, ezért, ha nem változik a mai sim csere után, megy szervizbe. Kissé furcsa egy alig 1 hónapos telefon hibás legyen, de volt már ilyen nekem samsung, az merült mint állat. Köszönöm neked is :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#596) szemesi69 válasza sfdrakex (#594) üzenetére


szemesi69
addikt

Megvolt, köszönöm neked is :R

Xiaomi redmi note 12 pro

(#597) Viktor0610 válasza szemesi69 (#595) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt még megnézheted, hogy mi van akkor, ha a SIM-et a másik kártyahelyre teszed.
Másik Xiaominál olvastam olyat, hogy valamelyik frekvenciát nem használta, csak az egyik SIM-helyen.

Samsung Galaxy A54

(#598) szemesi69 válasza Viktor0610 (#597) üzenetére


szemesi69
addikt

Oké, ez még nem volt, köszi :R
Holnap hazajön a gyerkőc, negnézzük.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#599) dchard válasza Viktor0610 (#597) üzenetére


dchard
veterán

Ez - hacsak nem valami több éves modellről van szó - már elég régóta inkább múlik azon, hogy hány SIM van a telefonban, mint azon hogy az egy darab SIM melyik slotban van :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#600) Viktor0610 válasza dchard (#599) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, nem régi modell.
Poco X3 Pro, yettel kártya, B20 nem ment a 2-es slotban.

Persze, nem tudom, igaz-e, ahogy azt sem, mindent (pl. SIM-csere)
kipróbált-e a tulaj, higy kizárja a telefon hibáját.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.