Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) p@gabi válasza mgaben (#2000) üzenetére


p@gabi
tag

Jó lenne ,ha kitalálnának valamit,semmi kedvem magisk-el p.csölni,rootolni
Pláne nincs kedvem másik romot felrakni és újból belekni a telót...

(#2002) Bruck


Bruck
csendes tag

Ha tudnám,hogyan kell a gyári szoftvert vissza tenni, már rég vissza ment volna. Már azt sem tudom,h eu,vagy globál volt-e. Igazság szerint jól bedőltem ezzel a telefonnal ,ezzel a rommal a marketingnek.

(#2003) scream24 válasza Bruck (#2002) üzenetére


scream24
senior tag

Ha akarnád, tudnád. Kb 1 perc google. Vagy akár ebben a topikban is többször le lett írva. 🤷 Moat van egy kis kellemetlenség, mert a google-nél bement valaki dolgozni, de ezt is megoldják. Anomália, gond van bőven a gyári szoftverben is, csak ezerszer lassabban orvosolják, ha orvosolják.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2004) Thrawn válasza Bruck (#2002) üzenetére


Thrawn
félisten

Tessék

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2005) mgaben


mgaben
senior tag

Dolgoznak a fejlesztők. Lesz frissítés, türelmet kérnek. Vagy vissza kell térni az eredeti rom-ra és a loadert zárni.

Egyelőre megvárom a javítást, aztán meglátom kapunk e HyperOS-t.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2006) this is life válasza mgaben (#2005) üzenetére


this is life
Ármester

A gyári rom romot a hátam közepére se kívánom.
Nem tudni, hogy melyik google frissítést kellene törölni, hogy ismét legyen működő wallet?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2007) mgaben válasza this is life (#2006) üzenetére


mgaben
senior tag

Nem hiszem hogy elég lenne egy régebbi wallet install.

Szerintem egyébként nem rossz a gyári rom. Nekem egyedül a MIUI tárcsázó ami nagyon hiányozna. Várok 1 hetet, aztán ha nincs megoldás repül fel a gyári. :U

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2008) mgaben


mgaben
senior tag

Egyelőre visszatértem a banki applikációhoz, azzal működik a fizetés. Sajnos az órára csak Google wallet van, azzal nem tudok fizetni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2009) dchard válasza mgaben (#2008) üzenetére


dchard
veterán

Na ezt is sikerült brilliánsan kitalálni, hogy nincs valami standard API, amin keresztül az óra mondjuk a telefonból le tudja kérdezni és továbbítani a kártya adatokat, hanem ide is a szar appjaik kellenek, ami vagy van vagy nincs. Csodálatos...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2010) mgaben válasza dchard (#2009) üzenetére


mgaben
senior tag

Én igazából azon vagyok fennakadva, hogy miért szükséges a zárt loader meg az unroot... Oké, hogy hordozható eszköz, elhagyhatod. De a pc sem jobb, hogy kb minden home felhasználó rendszergazda joggal használja a windows-t. :W Ezzel az erővel ott is tiltani kellene minden ilyet. :DDD A megjegyzett jelszavakról meg ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2011) AiRLAC válasza mgaben (#2010) üzenetére


AiRLAC
addikt

Normális környezetben tiltják is, titkosítás van stb. Szerintem ez lenne az alap kb. mindenhol.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2012) mgaben


mgaben
senior tag

Érkeznek már a frissítések. A miénk még nincs meg, de ha így haladnak szerintem 1-2 nap és meglesz az összes stable rom. Ja, fontos. Ha jól olvastam akkor csak a stabil verziót javítják. Bár azt nem értem, hogy az újabb fejlesztőibe miért ne tennék bele, a régieket nyilván nem javítják.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2013) kalasz válasza p@gabi (#2001) üzenetére


kalasz
tag

Szia!
Engem magisk használata mellett is kizárt a fizetésből.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2014) p@gabi válasza kalasz (#2013) üzenetére


p@gabi
tag

Igen,tudok róla én is,követem a magisk topik eseményeit is,ők is szívnak a google miatt
Pont emiatt sem akarok rootolgatni,rejtegetni alkalmazások elől,mert előbb utóbb őket is eléri,ha valami változik és jön a szívás,eltávolítani,újratelepíteni,ezt-azt átírni,módosítani,stb.....
Erre nekem már sajna nincs időm,naponta órákon keresztül a telót ilyesmik miatt buzerálni
Az még belefér,hogy esetleg pár havonta,ha éppen van frissítés a romra,feldobom,azt annyi...
Az biztos,hogy a következő készülékemet még ennyire sem fogom babrálni
Használom ahogy jön (remélem meg tudok majd barátkozni HyperOS-el),tökéletes rom úgysincs,minden rendszeren kompromisszumokat kell kötnie az embernek

(#2015) mgaben válasza p@gabi (#2014) üzenetére


mgaben
senior tag

HyperOS-nál szerintem az alkalmazás támogatás lesz a kérdés. A Hülyevejnél nem tudom hogy vált be ez a váltás.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2016) mgaben


mgaben
senior tag

Most így felmerültek bennem kérdések a HyperOS-al kapcsolatban. Nyilván a wallet nem lesz elérhető, ami mondjuk annyira nem gond, mert az otp már a xiaomi payt is támogatja. A nagyobb baj a wear os-es órám. :Y Szóval lehet mégsem fogok váltani, ha kapunk akkor sem.

Egyébként azt olvastam, hogy HyperOS-nál még szigorúbbak lesznek a loader nyitás követelményei.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2017) scream24 válasza mgaben (#2015) üzenetére


scream24
senior tag

Itt nem lesz ilyen probléma. Hiszen a Xiaomit (még) nem zárták ki a google termékeinek használatából. Az oprendszer ugyan úgy droid lesz.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2018) this is life válasza mgaben (#2007) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem sem elég egy app downgrade, mert szerver oldalon alakíthatott valamit a google.
Ha minden kötél szakad, lehet rá kellene próbálni a stock Taiwan, Indonéz rom-ra. Már ha nem a nyitott bl miatt hápogás.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2019) p@gabi válasza this is life (#2018) üzenetére


p@gabi
tag

Nekem a másik xiaomi telómon elég volt csak a nyitott bl,hiába maradt fenn a gyári rom,mégis jópár app dünnyögött a módosított oprendszerért,amiből a legnagyobb érvágás a banki app (MBH/ex Budapest Bank) volt,azóta sem engedi digitalizálni a kártyát,csak a wallet-et tudtam használni,mostanáig

(#2020) this is life válasza p@gabi (#2019) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem eddig a nyitott bl-el nem volt gondom, szerencsére a cib arra nem reklamál, ellenben a root-ot nem szereti, le is szoktam róla.
Főleg, hogy ami miatt rootoltam a gyári rendszer része lett és oka fogyottá tette a rootolást( olte, camera2 api) reklám blokkolást pedig root mentesen oldom meg. Taiwan, Indonéz rom amiatt merült fel ötletként, mert elvileg tartalmazza a miui tárcsázó, sms, filekezelő..stb appokat. Viszont ha gpay azon sem megy a nyitott bl miatt, akkor vagy az nfc fizetést kell elengedni, vagy zárni kell a bl miután gyári állapotban hozta az ember a telefon. Ez utóbbira nem vagyok hajlandó :) . Ha gyári romra vágynék akkor mtk soc-os telefont vettem volna.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2021) mgaben válasza scream24 (#2017) üzenetére


mgaben
senior tag

Én úgy tudom nem droid lesz, bár lehet rosszul tudom. Van saját áruházuk is, getapp néven. Van átjárás itt is, mint a harmonyOS-nál, mert apk fájlok. Na majd kiderül.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2022) mgaben válasza this is life (#2020) üzenetére


mgaben
senior tag

Miui tárcsázót nem lehet külön feltenni a stock romra egyébként? Nekem az fog hiányozni nagyon.
A gyereknek mtk-s van, meg a zasszonynak is, egyébként teljesen jók.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2023) this is life válasza mgaben (#2022) üzenetére


this is life
Ármester

Fel lehet telepíteni, de nem működik, crash-el az alkalmazás.
Nincs bajom az mtk-val, qualcomm-ot a xiaomi.eu rom miatt használok (a régi megszokott miui appok) ha ez ugrik akkor jöhet a márka váltás is akár. A gesztusvezérlés hiánya custom launcher-el így is feszegeti a határokat.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2024) mgaben válasza this is life (#2023) üzenetére


mgaben
senior tag

Gesztusvezérlés, meg miui launcher is van a stock romon. Vagy lehet rosszul értem amit írtál.
Egyébként én ugyanezért vettem snapis xiaomit.
Emiatt is várom a HyperOS-t. Csak ott meg a google appok lesznek kérdésesek.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2025) this is life válasza mgaben (#2024) üzenetére


this is life
Ármester

Amennyiben custom launcher-t használsz , akkor a gesztusvezérlés sajnos miui alatt nem működik, aosp,vanila,pixel..etc romokon nincs ilyen gond, legfeljebb annyi, hogy azokat nem használom, és emiatt nem opció.
A hypertől sokat nem várok, csak egy átkeresztelt miui15-nek tartom, eu/global piacokon nagy változást nem fog hozni, mivel a google ökoszisztémába van bedrótozva. Liquid storage, atomizer háttértár, ram és tsai földműves vakító maszlagok kevesek ahhoz, hogy levegyenek a lábamról. Évek óta kapjuk a teljesítmény javításokat, optimalizációt, ami oly jól sikerül, hogy lassan i5 alapú procira és 8-12 giga ramra van szükség minimum 128GB háttértár mellett. Belpiacon fog érvényesülni a hyper, a megszokott appokkal, szolgáltatásokkal,áruházakkal..stb
Mint anno az emui, aminél a global egész mást tartalmaz mint a kínai belső piacra szánt verzió.

A 4g mi 11lite-ra már kint van a javítás.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2026) mgaben válasza this is life (#2025) üzenetére


mgaben
senior tag

Ja, így már értem.

A HyperOS-nál én pont azt veszem le, hogy azért csinálják, hogy megszabaduljanak a google-tól. Pont emiatt gondolom azt, hogy a global sem lesz sokkal másabb. De majd kiderül.
Nyilván a Hülyevej ha akarna sem adhatna Google cuccokat, de szerintem nem az lesz, hogy kínában getapps, globalban meg Google play, meg Google tárcsázó, stb.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2027) p@gabi


p@gabi
tag

Valami érkezett:C

(#2028) mgaben válasza p@gabi (#2027) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem is jelzi ha rányomok a checkre. De a zip fájl még augusztusi dátumot mutat. Én megvárom azt. OTA frissítést nem csináltam még ezen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2029) p@gabi válasza mgaben (#2028) üzenetére


p@gabi
tag

Mindegy,én rápróbálok
Töltöm,feltolom,aztán holnap fizetésnél kiderül...

(#2030) dchard válasza p@gabi (#2027) üzenetére


dchard
veterán

.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2031) p@gabi válasza p@gabi (#2027) üzenetére


p@gabi
tag

Úgy néz ki,hogy még várni kell
Negyedjére töltöttem le,de a letöltés végén állandóan kifagy az updater
Egyszer eljutott az md5 checksum-ig és ott fagyott le

(#2032) Bruck


Bruck
csendes tag

Sikerült a telepítés! Jó,mondjuk fizetni továbbra se lehet vele,de legalább az időjárást is csak akkor mutatja,ha belépek 👍

(#2033) p@gabi válasza Bruck (#2032) üzenetére


p@gabi
tag

Ha a bootloadert nem zárod/zártad vissza,akkor a gyári rommal sem fogsz tudni fizetni,ha már a másik romon sem tudtál
Bankja válogatja melyik ugrik a nyitott bl-re (is)

(#2034) p@gabi


p@gabi
tag

OTA-n azóta el sem indul a letöltés nekem
Annyi baj legyen,valamikor hajnalban felkerült ide a hybrid rom
Recoveryben telepítettem,nem volt semmi gond
Kipróbálni az nfc-s fizetést még nem volt lehetőségem,nem voltam olyan helyen
Teszt után jelentkezem majd mire jutottak a srácok,akiknek ezúton (eredményről függetlenül) is nagy respect a munkájukért és a gyorsaságukért:R:R:R

[ Szerkesztve ]

(#2035) this is life válasza mgaben (#2026) üzenetére


this is life
Ármester

Alapból el lennének google nélkül , mint ahogy belpiacon gps nélküliek az eszközök, Indiában gplay és a xiaomi alkalmazás bolt is elérhető. Újdonság a micro kernel lesz, de abból szinte semmit sem veszünk majd észre.
Közben jön lefelé az update, hátha nem csak placebo lesz, majd nyilatkozok, hogy mire jutottam, nagy reményeim nincsenek a fentieket olvasva. :O

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2036) mgaben


mgaben
senior tag

Húzom én is lefelé. Jelzek a ha van fejlemény.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2037) p@gabi válasza mgaben (#2036) üzenetére


p@gabi
tag

Fizetni még mindig nem fizettem vele,annyi a fejlemény,hogy amikor megnyitom a wallet-et,nem ugrik már fel az ablak,hogy az eszköz nem felel meg a biztonsági követelményeknek
Reményre ad okot,hogy működni is fog...

(#2038) p@gabi válasza p@gabi (#2037) üzenetére


p@gabi
tag

Kifutottam a szerkesztésből,bocsi
Remélem ez is jót jelent

[ Szerkesztve ]

(#2039) this is life válasza mgaben (#2036) üzenetére


this is life
Ármester

Telepítettem , wipe cache, gplay összes adat törlése is meg volt, bank kártya törölve wallet app összes adat törölve, nfc kikapcsolása is meg történt , majd újból hozzá adtam a bank kártyát, és végre sikerült gpay-el fizetni x webshop alkalmazásán belül, a walletet megnyitva már nincs felugró üzenet, a play app-on belül is hitelesített eszközként jelenik meg a telefon.
Integrity check háromból kettő, ami az alapfeltétele a pay használatának(emlékeim szerint), eddig le sem futott a funkció tesztelése.

Fel töltsem Onedrive-ra a fájlt, hogy gyorsabban lehessen letölteni? Sf szerverről 1 óra alatt jött le.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2040) mgaben


mgaben
senior tag

Köszi az infót.
Nekem nemsokára lent van. De lehet másoknak jól jöhet.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2041) this is life válasza mgaben (#2040) üzenetére


this is life
Ármester

Xiaomi mi 11 lite 5g ne patch-el rom [link] a onedrive fiókomban, a gyorsabb letöltés érdekében. Pár hétig érhető el.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2042) fa4hu válasza this is life (#2041) üzenetére


fa4hu
őstag

:R

(#2043) mgaben


mgaben
senior tag

Működik a wallet. :C
A telekom tv go még így sem. Az az érdekes, hogy a régi Mi Mix 2 telefonon az integrity check ugyanúgy 2 pipa, azon működik, ezen meg nem... :W :W :W
Tudom nélkülözni, de attól még érthetetlen számomra.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2044) dchard válasza p@gabi (#2038) üzenetére


dchard
veterán

Nálam csak a basic integrity melé kerül pipa (nem patchelt 14.0.12.0 változat), mégis az összes banki app hibátlanul működik root és magisk elrejtés mellett, hazai és nem hazai pénzintézetek egyaránt. Gpay-t nem használok.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2045) mgaben válasza dchard (#2044) üzenetére


mgaben
senior tag

Az OTP Simple nálam is működött, meg a normál banki app is. Csak a Wallet nyavajgott.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2046) this is life válasza dchard (#2044) üzenetére


this is life
Ármester

Az integrity check vsz csak a google és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatásokra van hatással, A cib banki app gond nélkül indult, csak sajna kevés az üdvösséghez, mert nfc fizetéshez a walletet használja.

mgaben
A mixen az android verzió miatt nem hasal el a tv go app.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2047) mgaben válasza this is life (#2046) üzenetére


mgaben
senior tag

Lehet, hogy pusztuljanak meg...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2048) p@gabi válasza dchard (#2044) üzenetére


p@gabi
tag

A google keverés előtt az enyém nem tudom hány pipás volt,nem nagyon szoktam nézegetni,csak ha valami gond van
Kavarás után egy sem volt jó,az biztos
Frissétés után 2 pipa,és eltűnt walletben a figyelmeztetés
Magisk és root nekem nincs és nem is volt
Banki appomat eddig sem tudtam nfc-s fizetésre használni a nyitott bl miatt,csak a walletet,ami elszállt ugye google keverés miatt
Én csak azt vártam vissza a frissítéssel,amit meg is kaptam:C

(#2049) laracroft válasza this is life (#2041) üzenetére


laracroft
aktív tag

köszi

(#2050) fa4hu


fa4hu
őstag

A telefon Telegram csatornáján van már HyperOS port a telefonra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.